Ze světa - Info kuryr
Obama poblahopřál pravoslavným křesťanům k dnešním Vánočním svátkům   
Pridal tk Sobota 07 leden 2017 - 06:00:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  
Prezident USA Barack Obama poblahopřál v pátek pravoslavným křesťanům k Vánocům.

Jménem svým a jménem své manželky americký lídr osobně poblahopřál „veselé Vánoce pravoslavným křesťanům v USA i na celém světě".

„My slavíme narození Ježíše Krista a přemýšlíme nad přikázáním milovat bližního svého tak, jako On miloval nás," zdůraznil Obama. Uvedl „množství způsobů, kterými pravoslavní projevují tuto lásku ke svým bližním, čímž posilují jak náboženské, tak i společenské vazby".

„Po celé zemi a světě probíhají v chrámech bohoslužby, a my potvrzujeme naší snahu chránit globální a nedotknutelné právo všech lidí hlásit se ke své víře. Jsme solidární k těm, kteří jsou vystaveni násilí. A při vstupu do nového roku se připojujeme k našim pravoslavným bratrům a sestrám v modlitbě a práci pro svět a spravedlivost," dodal Obama.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa Putina si stěžoval odcházející šéf Pentagonu   
Pridal tk Sobota 07 leden 2017 - 05:56:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  
Připravující se k odchodu šéf Pentagonu Ashton Carter si myslí, že USA nemohou navázat vztahy s Ruskem kvůli prezidentovi Vladimiru Putinovi. Oznámil to v rozhovoru pro The Wall Street Journal.

Podle politika Putin stanovuje úspěšnost své politiky „stupněm nepohodlí", jakoby jim vytvářeným „na celém světě".

„Kvůli tomu je pro nás tak těžké budovat mosty s ruskými lídry," stěžuje si šéf Pentagonu, jehož pravomoci skončí po inauguraci Donalda Trumpa.Zvláště zkritizoval Moskvu za operaci v Sýrii. V Sýrii podle Cartera neudělalo Rusko nic pro boj s Islámským státem (pozn. skupina zakázaná na území Ruska). „Společně se syrskou vládou bojují proti umírněné opozici," oznamuje.

Carter také podotkl, že přizval nový kongres a novou prezidentskou administrativu nadále financovat programy namířené na pomoc evropským spojencům USA na ochranu proti „ruskému zasahování".

„Budeme muset ukázat v Evropě takové kvality vedení, které udrží společné NATO, protože rozdělit alianci a odlomit od ní jednotlivé členy, je jedním z cílů Ruska," tvrdí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAstronauti vystoupili do otevřeného vesmíru   
Pridal tk Sobota 07 leden 2017 - 05:52:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  
Astronauti NASA Robert Kimbrough a Peggy Whitsonová v pátek vystoupili do otevřeného vesmíru kvůli vykonání prací na modernizaci systému zásobování energií Mezinárodní vesmírné stanice (MVS).

Příprava a výstup do vesmíru proběhly ve stanovený čas. „Východ astronautů proběhl v 15:23 msk," uvádí se ve zprávě NASA, která přináší přenos z MVS.

Astronauti musí připojit nové lithium-iontové baterie v rámci modernizace systému zásobování energií stanice. Kimbrough a Whitsonová budou pracovat na MVS asi šest a půl hodiny. Pro Kimbrougha to bude třetí výstup do otevřeného vesmíru, pro Whitsonovou sedmý, uvádí se ve zprávě agentury NASA.

Z MVS budou astronautům pomáhat astronaut ESA Toma Peske a ruský kosmonaut Oleg Novickij. Šest nových lithium-iontových baterií dorazilo na MVS v prosinci, aby vyměnily 12 současných nikl-vodíkových baterií, které zásobují stanici dnes.

Devět starých baterií opustí stanici při odjezdu přítomné zásobovací lodě, tři zůstanou na povrchu stanice v odpojeném režimu. Prvních šest opustí stanici už na konci ledna na palubě zásobovací lodě „Konotori-6". Podle NASA nové menší baterie dodají více energie a jsou úspornější při provozu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2] 3 4
Hledat Info kuryr
Datum / Čas
 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:
Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
Novinky pro 2017
Počítadlo
Dnes na této stránce ...
celkem: 1253
unikátních: 448

Celkem na této stránce ...
celkem: 5343840
unikátních: 2064275

Stránka ...
celkem: 5582973
unikátních: 2053717
Reklama
 

Facebook KURÝR

Wedos

NovyCas.org - Vaše cesta z dluhů

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.cz


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3597 sec,0.1603 z toho dotazů.Dotazů v DB:28. Použitá paměť:1,669kB