Sobota 07 leden 2017
Obama poblahopřál pravoslavným křesťanům k dnešním Vánočním svátkům   
Pridal tk Sobota 07 leden 2017 - 06:00:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident USA Barack Obama poblahopřál v pátek pravoslavným křesťanům k Vánocům.

Jménem svým a jménem své manželky americký lídr osobně poblahopřál „veselé Vánoce pravoslavným křesťanům v USA i na celém světě".

„My slavíme narození Ježíše Krista a přemýšlíme nad přikázáním milovat bližního svého tak, jako On miloval nás," zdůraznil Obama. Uvedl „množství způsobů, kterými pravoslavní projevují tuto lásku ke svým bližním, čímž posilují jak náboženské, tak i společenské vazby".

„Po celé zemi a světě probíhají v chrámech bohoslužby, a my potvrzujeme naší snahu chránit globální a nedotknutelné právo všech lidí hlásit se ke své víře. Jsme solidární k těm, kteří jsou vystaveni násilí. A při vstupu do nového roku se připojujeme k našim pravoslavným bratrům a sestrám v modlitbě a práci pro svět a spravedlivost," dodal Obama.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa Putina si stěžoval odcházející šéf Pentagonu   
Pridal tk Sobota 07 leden 2017 - 05:56:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Připravující se k odchodu šéf Pentagonu Ashton Carter si myslí, že USA nemohou navázat vztahy s Ruskem kvůli prezidentovi Vladimiru Putinovi. Oznámil to v rozhovoru pro The Wall Street Journal.

Podle politika Putin stanovuje úspěšnost své politiky „stupněm nepohodlí", jakoby jim vytvářeným „na celém světě".

„Kvůli tomu je pro nás tak těžké budovat mosty s ruskými lídry," stěžuje si šéf Pentagonu, jehož pravomoci skončí po inauguraci Donalda Trumpa.Zvláště zkritizoval Moskvu za operaci v Sýrii. V Sýrii podle Cartera neudělalo Rusko nic pro boj s Islámským státem (pozn. skupina zakázaná na území Ruska). „Společně se syrskou vládou bojují proti umírněné opozici," oznamuje.

Carter také podotkl, že přizval nový kongres a novou prezidentskou administrativu nadále financovat programy namířené na pomoc evropským spojencům USA na ochranu proti „ruskému zasahování".

„Budeme muset ukázat v Evropě takové kvality vedení, které udrží společné NATO, protože rozdělit alianci a odlomit od ní jednotlivé členy, je jedním z cílů Ruska," tvrdí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAstronauti vystoupili do otevřeného vesmíru   
Pridal tk Sobota 07 leden 2017 - 05:52:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Astronauti NASA Robert Kimbrough a Peggy Whitsonová v pátek vystoupili do otevřeného vesmíru kvůli vykonání prací na modernizaci systému zásobování energií Mezinárodní vesmírné stanice (MVS).

Příprava a výstup do vesmíru proběhly ve stanovený čas. „Východ astronautů proběhl v 15:23 msk," uvádí se ve zprávě NASA, která přináší přenos z MVS.

Astronauti musí připojit nové lithium-iontové baterie v rámci modernizace systému zásobování energií stanice. Kimbrough a Whitsonová budou pracovat na MVS asi šest a půl hodiny. Pro Kimbrougha to bude třetí výstup do otevřeného vesmíru, pro Whitsonovou sedmý, uvádí se ve zprávě agentury NASA.

Z MVS budou astronautům pomáhat astronaut ESA Toma Peske a ruský kosmonaut Oleg Novickij. Šest nových lithium-iontových baterií dorazilo na MVS v prosinci, aby vyměnily 12 současných nikl-vodíkových baterií, které zásobují stanici dnes.

Devět starých baterií opustí stanici při odjezdu přítomné zásobovací lodě, tři zůstanou na povrchu stanice v odpojeném režimu. Prvních šest opustí stanici už na konci ledna na palubě zásobovací lodě „Konotori-6". Podle NASA nové menší baterie dodají více energie a jsou úspornější při provozu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon400 tisíc Evropanů přišlo o práci kvůli sankcím proti Rusku   
Pridal tk Sobota 07 leden 2017 - 05:50:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ztráty Evropské unie z protiruských sankcí jen v roce 2015 činily 17,6 miliardy eur, píše pozorovatel rakouského portálu Der Standard Günther Oswald.

Novinář se odvolává na údaje z nového referátu Rakouského ústavu pro ekonomické výzkumy (WIFO), z něhož vyplývá, že ztráty v částce 17 miliard eur připravily Evropu o 400 tisíc pracovních míst. Přitom v ekonomicky „kompaktním" Rakousku ztratilo pracovní perspektivy 7000 lidí, v Německu však jde o 97 tisíc lidí.

„Rakouská koaliční vláda nebyla nikdy velkou zastánkyní protiruských sankcí, ještě v listopadu ministr ekonomiky Reinhold Mitterlehner prohlásil, že Rakousko je proti zpřísnění a prodloužení obchodních sankcí", píše Oswald.

Zdůraznil přitom, že pokles cen ropy a devalvace ruble způsobily také vážnou škodu obchodním vztahům mezi EU a Ruskem.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Sýrii byl vytvořen jednotný systém protivzdušné obrany   
Pridal tk Sobota 07 leden 2017 - 05:47:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Úkoly námořní letadlové skupiny v Sýrii jsou vyplněny, oznámil novinářům v pátek velitel ruské skupiny vojsk v Sýrii generálplukovník Andrej Kartapolov.

„Úkoly námořní letadlové skupiny jsou vyplněny," oznámil Kartapolov.

Poznamenal, že všechny lodě skupiny jsou zcela zabezpečeny zásobami materiálních prostředků a jsou v dobrém technickém stavu. „Námořní letecká skupina Severní flotily je připravena k dalším akcím," řekl.

Kartapolov také oznámil, že při pobytu u břehů Sýrie byla navázána úzká spolupráce s leteckou skupinou VKS Ruska a pobřežními raketovými komplexy „Bastion".

„Společně se silami a prostředky protivzdušné obrany ruské skupiny vojsk v Sýrii byl na základě současných komplexů S-300 a S-400 vytvořen jednotný systém protivzdušné obrany, který zabezpečuje spolehlivou ochranu jak na souši, tak na moři," zdůraznil velitel. Také dodal, že byly nacvičeny všechny druhy obrany s použitím jak letecké skupiny s paluby křižníku, tak i z letiště.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajinský voják přešel na stranu Luganské lidové republiky   
Pridal tk Sobota 07 leden 2017 - 05:44:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Voják Ozbrojených sil Ukrajiny, který svévolně opustil svou jednotku, přešel na stranu jednostranně vyhlášené Luganské lidové republiky, uvedli v tiskové službě Ministerstva státní bezpečnosti (MSB) LLR.

„Jevgenij, obyvatel Starobelského okresu (Luganské oblasti — pozn.red.), který nesouhlasil s politikou ukrajinské vlády a nechtěl bojovat proti svému národu, dezertoval a přešel na stranu Luganské lidové republiky, uvedli v tiskové službě.

Podle údajů MSB byl Jevgenij, který se vrátil v roce 2016 domů z Ruské federace, kam tento obyvatel Starobelského okresu odjel na začátku ozbrojeného konfliktu v Donbasu, vystaven hrozbě trestního stíhání a fyzickému nátlaku ze strany důstojníků Starobelské vojenské správy a pracovníků milice.

V tiskové službě upřesnili, že podle slov mladíka ho eskortou přivedli ke zdravotní komisi a donutili ho podepsat dokumenty o nástupu do služby OS Ukrajiny podle smlouvy a poté ho vyslali k 92. brigádě, dislokované v Charkovské oblasti, z níž on dezertoval.

V LLR chce Jevgenij najít práci, řekli v tiskové službě.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské ozbrojené síly se vrací do Severomorska   
Pridal tk Sobota 07 leden 2017 - 05:40:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skupina letadlových lodí Ozbrojených sil RF v čele s „Admirálem Kuzněcovem“ se v pátek začne přemísťovat ze Středozemního moře do Severomorska, řekl novinářům náčelník Generálního štábu OS RF armádní generál Valerij Gerasimov.

„Chci poděkovat všem posádkám skupiny letadlových lodí za úspěšné splnění zadaných úkolů. Veliteli skupiny vice-admirálu Viktoru Sokolovovi přikazuji, aby dnešním dnem počínaje zahájil přesun skupiny letadlových lodí na původní základnu Sevromorsk podle předběžně schváleného plánu", řekl.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2540 sec,0.1332 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,642kB