Ze světa - Info kuryr
400 tisíc Evropanů přišlo o práci kvůli sankcím proti Rusku   
Pridal tk Sobota 07 leden 2017 - 05:50:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  
Ztráty Evropské unie z protiruských sankcí jen v roce 2015 činily 17,6 miliardy eur, píše pozorovatel rakouského portálu Der Standard Günther Oswald.

Novinář se odvolává na údaje z nového referátu Rakouského ústavu pro ekonomické výzkumy (WIFO), z něhož vyplývá, že ztráty v částce 17 miliard eur připravily Evropu o 400 tisíc pracovních míst. Přitom v ekonomicky „kompaktním" Rakousku ztratilo pracovní perspektivy 7000 lidí, v Německu však jde o 97 tisíc lidí.

„Rakouská koaliční vláda nebyla nikdy velkou zastánkyní protiruských sankcí, ještě v listopadu ministr ekonomiky Reinhold Mitterlehner prohlásil, že Rakousko je proti zpřísnění a prodloužení obchodních sankcí", píše Oswald.

Zdůraznil přitom, že pokles cen ropy a devalvace ruble způsobily také vážnou škodu obchodním vztahům mezi EU a Ruskem.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Sýrii byl vytvořen jednotný systém protivzdušné obrany   
Pridal tk Sobota 07 leden 2017 - 05:47:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  
Úkoly námořní letadlové skupiny v Sýrii jsou vyplněny, oznámil novinářům v pátek velitel ruské skupiny vojsk v Sýrii generálplukovník Andrej Kartapolov.

„Úkoly námořní letadlové skupiny jsou vyplněny," oznámil Kartapolov.

Poznamenal, že všechny lodě skupiny jsou zcela zabezpečeny zásobami materiálních prostředků a jsou v dobrém technickém stavu. „Námořní letecká skupina Severní flotily je připravena k dalším akcím," řekl.

Kartapolov také oznámil, že při pobytu u břehů Sýrie byla navázána úzká spolupráce s leteckou skupinou VKS Ruska a pobřežními raketovými komplexy „Bastion".

„Společně se silami a prostředky protivzdušné obrany ruské skupiny vojsk v Sýrii byl na základě současných komplexů S-300 a S-400 vytvořen jednotný systém protivzdušné obrany, který zabezpečuje spolehlivou ochranu jak na souši, tak na moři," zdůraznil velitel. Také dodal, že byly nacvičeny všechny druhy obrany s použitím jak letecké skupiny s paluby křižníku, tak i z letiště.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajinský voják přešel na stranu Luganské lidové republiky   
Pridal tk Sobota 07 leden 2017 - 05:44:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  
Voják Ozbrojených sil Ukrajiny, který svévolně opustil svou jednotku, přešel na stranu jednostranně vyhlášené Luganské lidové republiky, uvedli v tiskové službě Ministerstva státní bezpečnosti (MSB) LLR.

„Jevgenij, obyvatel Starobelského okresu (Luganské oblasti — pozn.red.), který nesouhlasil s politikou ukrajinské vlády a nechtěl bojovat proti svému národu, dezertoval a přešel na stranu Luganské lidové republiky, uvedli v tiskové službě.

Podle údajů MSB byl Jevgenij, který se vrátil v roce 2016 domů z Ruské federace, kam tento obyvatel Starobelského okresu odjel na začátku ozbrojeného konfliktu v Donbasu, vystaven hrozbě trestního stíhání a fyzickému nátlaku ze strany důstojníků Starobelské vojenské správy a pracovníků milice.

V tiskové službě upřesnili, že podle slov mladíka ho eskortou přivedli ke zdravotní komisi a donutili ho podepsat dokumenty o nástupu do služby OS Ukrajiny podle smlouvy a poté ho vyslali k 92. brigádě, dislokované v Charkovské oblasti, z níž on dezertoval.

V LLR chce Jevgenij najít práci, řekli v tiskové službě.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 2 [3] 4
Hledat Info kuryr
Datum / Čas
 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:
Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
Novinky pro 2017
Počítadlo
Dnes na této stránce ...
celkem: 1117
unikátních: 398

Celkem na této stránce ...
celkem: 5361684
unikátních: 2070843

Stránka ...
celkem: 5602793
unikátních: 2060414
Reklama
 

Facebook KURÝR

Wedos

NovyCas.org - Vaše cesta z dluhů

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.cz


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2412 sec,0.0310 z toho dotazů.Dotazů v DB:28. Použitá paměť:1,668kB