Neděle 08 leden 2017
Rusko organizuje expedici na Kurilské ostrovy   
Pridal tk Neděle 08 leden 2017 - 07:04:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tichomořská flotila ruského námořnictva organizuje pravidelnou výzkumnou expedici na ostrov Matua, která se bude konat od června do září roku 2017. V sobotu 7. ledna o tom s odvoláním na šéfa oddělení informačního zabezpečení tiskové služby Východního vojenského okruhu kapitána druhého stupně Vladimira Matvějeva informoval Rambler News Service.

„Nyní je dokončeno vypracování detailního plánu výzkumu Kurilského ostrovu, je stanoven personál a potřebná technika pro průzkumné práce," řekl Matvějev.

23. srpna 2016 bylo známo, že kolegium Ministerstva obrany Ruska projedná perspektivu umístění vojsk na Kurilských ostrovech. Podle Sergeje Šojgy s tímto cílem od dubna do června síly Tichomořské flotily provedly expedici na ostrovy Matua a Paramušir.

Převybavování kurilské skupiny začalo v letech 2010-2011. Na začátku roku 2016 Šojgu oznámil plány na dokončení budování vojenské infrastruktury na Kurilských ostrovech a optimalizaci tam ubytovaného personálu. V průběhu rozvoje vojenské infrastruktury se na Kurilských ostrovech plánuje vytvoření několika nových základen, včetně dříve vojáky opuštěných.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Turecku zatkli čtyři Čečence   
Pridal tk Neděle 08 leden 2017 - 06:53:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čtyři Čečence, kteří se pokusili připojit k teroristické skupině Islámský stát v Sýrii, zatkli ve městě Tartus v turecké provincii Mersin, uvádí v sobotu agentura Anadolu.

Podle zdroje agentury v bezpečnostních orgánech policisté pro boj s terorismem Mersinu získali informace o tom, že čtyři cizinci se chystají vydat z Tartusu do provincie Hataj, která hraničí se Sýrií, odkud chtěli přejít na syrské území.

Při operaci byli zadrženi Mansur Hatty, Ahmet Rafia, Fuat Alanmar a Husejn Amad. Objevili u nich padělané dočasné průkazy totožnosti, které turecké orgány vydávají syrským uprchlíkům. Podezřelí z účasti v IS stanuli před soudem, který rozhodl o jejich vazbě.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLukašenko nedovolí urážet běloruský národ a stát   
Pridal tk Neděle 08 leden 2017 - 06:51:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nikomu nebude dovoleno urážet běloruský národ a stát, oznámil prezident Běloruska Alexandr Lukašenko.

Jak oznámila tisková služba běloruského vůdce, v sobotu navštívil Katedrálu svatého Ducha v Minsku.

„Musíte pochopit hlavní rovnici našich akcí, my nikomu nedovolíme urážet náš národ a stát. Pokud toto někdo nechápe, tak pro nás bude těžké nejen s ním budovat vztahy, ale i mluvit," cituje Lukašenka tisková služba.

„Nikomu nemůžeme odevzdat tuto půdu a tento stát. Získali jsme ho v nelehké historické skutečnosti. Řekněme upřímně, v boji a válkách. Ztratili jsme ohromné množství lidí, kteří chránili naší zemi. Proto my s obavami, včetně mě, sledujeme tyto problémy," pokračoval prezident.

On také uvedl, že hlavní je zabezpečit stabilnost v zemi. „Všechno ostatní najdeme. Hlavní je mír a klid. Jakmile začnou třást našim Běloruskem, moc nám nezůstane. Nemusíme chodit daleko (nemusíme jít za Blízkým východem, do Afriky, do Asie), u našeho prahu je jasný příklad," zdůraznil běloruský vůdce.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPravoslavná Vánoční slavnostní bohoslužba   
Pridal tk Neděle 08 leden 2017 - 01:32:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V sobotu dne 7.1. 2017 byla uskutečněna slavnostní pravoslavná Vánoční bohoslužba v soukromé kapli velmistra pravoslavného Rytířského řádu sv. Konstantina a Heleny PhDr. ThDr. Mgr. Eugena von Freimann-Geyersburg, Ph.D., M.A.

Během slavnostní sváteční liturgie bylo zároveň vzpomenuto zesnutí pravnuka posledního cara Mikuláše velkoknížete Dimitrie.

V České republice je to ojedinělá událost!
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2452 sec,0.0732 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,248kB