Pondělí 09 leden 2017
Izraelský diplomat nazval Borise Johnsona za idiota   
Pridal tk Pondělí 09 leden 2017 - 03:31:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izraelský diplomat Shai Masot označil britského ministra zahraničí Borise Johnsona za idiota. Taková charakteristika padla na schůzce s jednou britskou úřednicí. V neděli 8. ledna o tom napsaly noviny The Independent.

Masot se setkal s britskou úřednicí Marií Strizzolovou v jedné z londýnských restaurací v říjnu 2016. Třetím účastníkem schůzky byl člověk, kterého nazývají Robinem.

Jednalo se o přestrojeného novináře televize Al Jazeera, jenž předstíral, že zastupuje vůči Izraeli přátelsky naladěnou skupinu labouristů. A právě on nahrál celý rozhovor. Výsledky jeho šestiměsíčního vyšetřování byly zveřejněny právě dnes.

Izraelský diplomat prohlásil, že britský ministr zahraničí je „idiot, který neplní žádné dohody." Přitom ale dodal, že je „docela dobrej", protože podporuje Izrael. Dále se pak rozhovor stočil na jiné téma — jak „odstranit" několik poslanců včetně náměstka ministra zahraničí sira Alana Duncana, který je znám svým propalestinským postojem a svou kritikou Izraele. Izraelský velvyslanec v Británii Mark Regev podle Al Jazeery se již siru Duncanovi za celou událost omluvil.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDěti vyhoštěných ruských diplomatů z USA se zúčastnily novoročních svátků v Kremlu   
Pridal tk Pondělí 09 leden 2017 - 03:19:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Třicet rodin ruských diplomatů, jež se vrátily z USA, navštívily s dětmi novoroční představení v Kremlu, sdělila tisková mluvčí prezidentské kanceláře Jelena Krylovová.

„Dnes končí novoroční představení v Státním Kremelském paláci. Třicet rodin ruských diplomatů navštívily na prezidentovo pozvání Kremelský stromeček. Prezidentská kancelář poslala všem pozvání s ohledem na jejich přání, co se týče času a data," řekla Krylovová.

USA zablokovaly 30.prosince dva obytné areály, tak zvané vily ruského zastupitelství v New Yorku a ambasády ve Washingtonu, jež jsou ruským diplomatickým majetkem. 35 ruských diplomatů bylo vyhlášeno za persony non grata.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe Francii byl představen další kandidát na prezidentský úřad   
Pridal tk Pondělí 09 leden 2017 - 03:17:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý bankéř a zakladatel hnutí Milovat Francii Olivier Régis oznámil, že bude kandidovat na francouzského prezidenta. Informovala o tom rozhlasová stanice France Info.

Podle stanice dvaapadesátiletý Régis získal podpisy 597 francouzských starostů a dalších volených úředníků. Dalších 150 mu slíbilo svou podporu. Přitom je nutné získat alespoň 500 podpisů. Régis prohlásil, že do konce předvolební kampaně se chce zaručit podporou tisíce úředníků.

Podle France Info do roku 2003 Régis působil v bankovním sektoru a pak se stal „obyčejným magistrátním úředníkem" ve francouzském departmentu Val-d'Oise. Je zakladatelem hnutí Milovat Francii, jež vystupuje proti fatalismu, populismu a extremismu. Régis vystupuje za vytvoření vlády národní jednoty, která má vzdorovat nebezpečí, jež podle něj vychází ze strany Národní fronta, v jejímž čele stojí prezidentská kandidátka Marine Le Penová.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKerry zkritizoval Trumpa za používání Twiteru   
Pridal tk Pondělí 09 leden 2017 - 03:14:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr zahraničních věcí John Kerry zkritizoval způsob zvoleného prezidenta Donalda Trumpa používat mikroblog v Twitteru k posuzování otázek zahraniční politiky. Mluvil o tom v interview pro ABC News.

„Nečiním prohlášení, týkající se mezinárodní politiky, v Twitteru. Nemyslím si, že 140 symbolů umožňuje adekvátně zvládnout složité otázky, které nás čekají", řekl Kerry. Vyjádřil naději, že nová americká vláda zvolí jiný způsob komunikace.

1.ledna budoucí tiskový mluvčí prezidenta USA Sean Spicer uvedl, že Trump i po nástupu do funkce bude aktivně používat Twitter k politickým prohlášením. „Na jeho stránky je přihlášeno více než 45 milionů lidí. Má možnost přímého rozhovoru. Nepotřebuje k tomu používat média", řekl.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA chtějí zvýšit rozsah vojenských cvičení v Evropě   
Pridal tk Pondělí 09 leden 2017 - 03:12:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zástupce vrchního velitele amerických sil v Evropě generálporučík Timothy Ray prohlásil, že členské země NATO budou udílet větší důraz komplexní spolupráci mezi spojenci během příštích vojenských cvičení v Evropě. Píše o tom agentura Reuters.

„Zvyšujeme rozsah mnoha cvičení, která pravidelně provádíme, a dostanou mnohem komplexnější charakter, kdy budeme klást větší důraz na interoperabilitu, raketovou obranu a krizové operace," prohlásil Ray.

Místo cvičení společných manévrů jednotlivých druhů vojsk, například letectva, se členské státy NATO soustředí na interoperabilitu jednotek různých druhů vojsk. Kromě toho v NATO plánují modernizovat infrastrukturu a rozmístit v Evropě materiální vybavení a munici.

Podle Reuters Ray přivítal vylodění 2,8 tisíc vojenských vozidel v německém přístavu, jež se mají na konci ledna účastnit společného cvičení USA a Polska. Do vojenského cvičení se zapojí téměř 4000 amerických vojáků. Do Evropy dorazily tanky a další těžká technika, což ale podle generálmajora představuje pouze část mnohem rozsáhlejších sil rozmístěných „ve vzduchu, vesmíru, kyberprostoru a na moři."

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIrácká armáda se od začátku protiteroristické operace v Mosulu dostala až k břehu Tigrisu   
Pridal tk Pondělí 09 leden 2017 - 03:10:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Iráčtí příslušníci elitních protiteroristických jednotek se poprvé od začátku operace za osvobození Mosulu probili k řece Tigris, jež rozděluje město na dvě části. Informoval o tom mluvčí irácké armády.

Operace za osvobození Mosulu v severním Iráku od teroristů Islámského státu byla zahájena v říjnu 2016 za podpory Spojených států. Irácké armádě se podařilo obsadit řadu čtvrtí ve východní části města na levém břehu Tigrisu. Západní část však nadále zůstává v rukou teroristů.

Jak agentuře Reuters sdělil mluvčí protiteroristických sil Sabah al-Numan, po nedělním boji jednotky postoupily k jednomu ze zničených mostů přes řeku Tigris, který spojuje východní a západní část města.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNovoroční otázky a odpovědi (1)   
Pridal tk Pondělí 09 leden 2017 - 03:07:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nebudu odpovídat na došlé otázky týkající se vnitřní politiky ČR již proto, že vnitřní politika je dnes většinové závislá od zahraniční politiky státu, ta od dění jedné velmoci a minimálně dvou regionálních velmocí ve světě, pominu-li pravdu západních masových mediíí, že za všechno může prezident Putin. Co nás pravděpodobně čeká od USA? To lze interpretovat z mých předešlých příspěvků. Zatím nemohu nic odvolat. K provokacím prezidenta Obamy nemám co dodat, kromně, že škodí především sám sobě, USA a dokazuje, již spuštěním 26 tisíc bomb na objekty a lidi sedmi států světa v roce 2016, svoji závislost na loutkařích.

Čína nebude americkou loutkou, jaké by nebylo konání odcházejícího a přicházejícího prezidenta USA. Zatím se jedná o trend, který není přítelem Číny, Ruska a EU. O nich příště. Připomínám pouze nepřímé varování Číny ohledně očekávaných výhod USA z obchodní války s Čínou. To, co různé ekonomické teorie dovolují formulovat, neplatí zcela jistě v reálné ekonomice, a v reálné politice. Ty se neřídí teoriemi. Podobně, jako boj s korupcí, propagandou a ovlivňováním ze zahraničí.

Čínská protikorupční agentura dala zelenou TV seriálu o boji s korupcí uvnitř agentury. Série To Forge Iron, One Must be Strong odstartovala v předvečer včerejšího klíčového zasedání, (6.1.) čínské agentury CCDI. TV sériál, je dostupný veřejnosti na portálu CCDI, a není první možností pro Číňany a cizincd shlédnout boj s korupcí. V říjnu 2016, kdy jsem byl delší dobu v Číně, byla spuštěna osmi-dílná série pod názvem Always on the Road. Série Pořád na cestě, se věnovala zkorumpovaným úředníkům v předdveří šestého zasedání pléna KS ČLR.

Čína bojuje, podobně jako bojuje i ČR, proti propagandě a kybernbetickým nebezpečím. Čínská Cyberspace Administration nedávno organizovala setkání zástupců všech úřadů čínské Cyberspace Administration v Pekingu. Neznám závěry jednání, ale protože je v ČR mnoho zájemců o Čínu a mnoho tzv. znalců čínských poměrů, uvádím jeden odkaz, aby si tito mohli dohledat podrobnosti, a později i závěry, které budou zveřejněny.

全国网信办主任会议1月3日至4日在京召开。会议强调,要深入学习贯彻习近平总书记系列重要讲话精神和治国理政新理念新思想新战略,牢固树立政治意识、大局意识、核心意识、看齐意识,扎实做好2017年网信工作,营造良好网上舆论氛围,提供有力网络安全保障和信息化支撑,以优异成绩迎接党的十九大胜利召开。 会议指出,2016年,在以习近平同志为核心的党中央坚强领导下,全国网信战线紧紧围绕建设网络强国战略目标,坚决维护网络意识形态安全,着力提升网络安全保障能力,加快推进信息化发展,深度参与网络空间国际治理,扎实推进网络空间法治化,全年各项重点工作任务基本完成,为党和国家事业发展营造了良好网络环境,提供了有力保障。 会议指出,通过加强顶层设计和战略规划,网信工作的“四梁八柱”已经基本确立。通过建立健全工作机制,网信工作统筹协调格局基本形成

V tomto kontextu se mi nabízí připomenout všem českým zájemcům o Čínu, že je mnohem lepší se chovat v Číně korektně, a v jednání s Číňany se nespoléhat na české improvizační schopnosti, včetně kličkování a malý obsah explicity a specificity českého jazyka.

Pro čtenáře se zájmem o příspěvky v angličtině, uvádím případ kanadského páru, jménem Garratts. CICIR's (China Institutes of Contemporary International Relations, čínsky: 中国现代国际关系研究院; pinyin: Zhōngguó Xiàndài Guójì Guānxi Yánjiūyuàn) Li Wei řekl Global Times, že Garratts, deportováni jako obvinění špioni, mohli být placeni od New York Times za jejich interview, které narušuje dohodu o jejich deportaci. Zda Kanaďnům narušení podepsaného dokumentu dodá klidu v jejich dalším životě, nevím. Jedno však vím, a to formuluje dobře autor článku z 1. ledna 2017, Dan Levinjan, nazvaného Couple Held in China Are Free, but ‘Even Now We Live Under a Cloud’

点击查看本文中文版
中国现代国际关系研究院院长特别助理李伟2日对《环球时报》记者说,间谍活动不论在哪个国家都应受到法律严厉制裁,中加两国经过协商将凯文•高夫妇遣返回加拿大,案件处理得合理合法。在被遣返回国后,凯文•高一直保持低调,现在突然高调接受美媒采访。《纽约时报》称,凯文•高被判间谍罪后,翌日一早便被送上前往东京的飞机,前提是签署不得对媒体议论拘留事件的承诺书,并缴纳1.4万美元罚金。几天后传出消息,中加同意就双边引渡条约进行谈判。李伟对《环球时报》记者说,凯文•高夫妇违反协议,高调发声是不信守承诺的表现,也是对其人格的自我矮化。不排除他们出于经济考虑接受采访,比如可能收取美国媒体支付的高额采访费用。李伟认为,中加关系不会因为凯文•高夫妇的背信弃义产生重大冲突和影响,但这会令今后处理类似事件的阻碍增加,协商难度增大。

Zmiňuji se o dodržování dohod, protože to paltí i pro fotbal. Na téma Čína a fotbal jsem psal v příspěvku zveřejněném v říjnu 2016. Dnes se vracím k tématu, protože mi byly doručeny otázky včetně informace o největší fotbalové škole s internátem ve světě a nákupech hráčů ve Slávii Praha s nimi spojeném toku čínských peněz. Osobně mohu dodat, že fotbalovou akademii, s internátem a 48 fotbalovými hřišti znám ještě z dob, kdy ve Slávii snili pouze o českých výdělcích manažerů z prodeje a nákupů hráčů. Dnes je tomu jinak, jestliže je moje informace pravdivá. Český sen se pomalu transformuje do nadčeského, finančně pro mnohé zajímavého a lákavého. Chci věřit, že čeští fotbaloví zlatokopové pracující buď s úvěrem, nebo čínskou investicí si uvědomují rizika a představitelné následky vyplývající z nedodržení smluv. Co se týče čínské fotbalové akademie, založené 2012 s 2 miliardami renminbi, která je částí klubu Evergrande, nacházejícího se v jedné z nejlidňatějších čínských provincií, Kuang-tung (tradičně: 廣東; zjednodušeně: 广东; pinyin: Guǎngdōng), mohu sdělit, že tato fotbalová škola má 2.800 studentů, přibližně 24 španělských trenérů, protože je spojena s Real Madrid. Proto se také nazývá Evergrande – Real Madrid fotbalová škola. Školné začíná od 8.700 USD ročně. Stojí za zmínku, že v minulém roce investovalo 16 čínských klubů 363 mio USD do zahraničních hráčů. V Anglické lize, to bylo podle FIFA TMS pouhých 120 mio USD. Ceny za transfer porostou i v roce 2017. Během posledních dvou týdnů, se uzavřely v Číně smlouvy s fotbalisty z Evropy a Jižní Ameriky, dosahující výši 40 mio USD ročně. Jeden klub dokoknce nabizel Ronaldo 105 mio USD ročně. V říjnu 2016, podepsal italský senior, bývalý profesionální fotbalista, trenér, Marcello Lippi (1948) smlouvu na cca 20 mio Euro. Rozumím, že na tři roky! Takové sumy mohou otřást nejenom srdcem fotbalistů, jejich manažerů, trenérů a vlastníků fotbalových klubů, ale i srdcem čínské veřejnosti a korupčníků všech zemí světa. Čína měla po mnoho let dostatek korupčních skandálů ve fotbalu. Mnohé z nich byly sofistikovanější, než si umíme představit a než protikorupční orgány znají. Národní skandál z roku 2009 by měl být varováním, protože, i když korupce v čínském fotbalu je dnes mnohem menší, než dříve, korupce zůstává v české kotlině, podobně jako v Itálii, prakticky netrestaným fenoménem věčnosti. Pro Číňany se zájmem o fotbal by mohlo platit, že velká očekávání přinášejí často velká zklamání. Hrdiny a ikony by si proto měli kupovat jenom do muzea. Sebedražší hráči a trenéři ze Západu totiž nemohou sami změnit kulturní archetyp Číňanů, nemohou vymazat rozdíl mezi individuálním a týmovým sportem, vyžadujícím mimo improvizační schopnosti a osobní virtuóznost, a odbourat strach čínských rodičů spojený s tvrdou školní výukou a konkurencí.

Přesto jsem přesvědčen, že plán prezidenta Číny, Si Ťin-pchinga - 50,000 fotbalových škol k roku 2025 (5,000 jich bylo v 2015), 70,000 fotbalových hřišť ke konci 2020 (dnes méně než 11,000) a 50 milionů Číňanů hrajícíh pravidelně fotbal, včetně 30 milionů studentů - má své opodstatnění a reálnou šanci na úspěch. Ten se dostaví zcela jistě, když si čínští investoři, školy a rodiče uvědomí, že model Evergrande je příliš drahý, aby mohl být kopírován, a že tratit obrovské sumy na hostovací západní trenéry, hráče a manžery, bez modifikace a adoptování trenérských a vyučovacích metod do čínských podmínek, a bez účasti mladých čínských trenérů v procesu modifikace, je kontraproduktivní cílům sportovní politiky Číny. Rychlé změny lze za určitých podmínek a s určitými intervenčními prostředky očekávat v hospodářství, ne však v týmovém sportu. Cameron Wilson, Skot žijící v Shanghai, který edituje Wild East Football, webovou stránku monitorující sport v Číně, definuje problém následovně: One of the biggest problems is short-termism. A dodává: There are these great plans and ideas. But when it gets down to the grass-roots level in the provinces, it’s like people doing their own thing. Známý fotbalový komentátor, Zhang Lu řekl v Pekingu v interview na téma fotbal v 80 a 90 létech následující: Chinese soccer has failed before through rushing for instant success. The problem is that everyone’s thinking is still deeply set in traditional ideas. Everyone thinks soccer is just about getting results, competition, training, creating stars. Osobně souhlasím s názorem pana Zhang, že školní výuka by se měla soustředit na radost a širokou účast. Úspěch dokazuje na příklad Pekingská Caoqiao Elementary School. Tam se stala radost potřebou již proto, aby se narušila monotonie školní výuky a následky smogu. O monotonii a smogu má malo lidí v ČR představu. Čínskému fotbalu přeji navázat na minulé úspěchy ženského fotbalového týmu, včetně Women’s World Cup 1999, s pomocí českého trenéra a iniciátora forbalové akademie v Sarajevu, nezávislé na forbalovém klubu. O smogu, 90 bilionech USD (90 000 000 000 000!) v akvaprodukci a jejího nebezpečí, o novém médii Taiwan Sentinel, sponzorovaném New Taiwan Peace Foundation (新台灣和平基金會) – kdo ví, kdo za ní stojí, ať napoví, o nové, pro Čínu necharakteristické strategii Jedna zóna – jedna cesta, znamenající přechod do nového stavu s ochotou a připraveností vzít na sebe břemeno světového vůdce, a dalším, včetně předsednictví Číny v EAHU, v příštím pokračování. Souhlasu netřena. 7.1.2017.

Právě jsem obdržel článek nazvaný Salary cap' eyed for soccer imports, napsaný Sun Xiaochen, China Daily, Updated: 2017-01-07 04:42, který zapadá do kontextu mých doporučení…the country's top sports body is considering imposing a "salary cap" to restrict excessive spending for more sustainable development of the domestic league…A ceiling on the investment in player transfers and salaries should be set to curb the mounting financial burden on the clubs, the General Administration of Sport of China, the country's top sports body, said in a proposal released on Thursday. It also said more transparent financial auditing of clubs should be conducted. "A series of issues, such as clubs spending excessively on overpriced foreigners while neglecting investment in youth training, have been hampering the long-term development of the game."

Jan Campbell

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2941 sec,0.1168 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,019kB