Úterý 10 leden 2017
Trump během inaugurace odmítl služby 89letého hlasatele   
Pridal tk Úterý 10 leden 2017 - 05:28:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zvolený prezident USA Donald Trump odmítl služby 89letého Charlieho Brotmana, který komentoval inaugurace během posledních 60 let. Informuje o tom televizní kanál ABC7 News.

Místo Brotmana se hlasem inaugurační přehlídky stane rozhlasový moderátor Steve Ray. Ze slov bývalého komentátory vyplývá, že je rozhodnutím Trumpa sklíčen. Jak uvádí kanál, hlasatel již začal s přípravou na přehlídku na počest 45. prezidenta Spojených států a byl doslova „zabit zármutkem", když se dozvěděl, že jeho služby nejsou potřeba.

Organizační výbor pro přípravu a provedení akcí u příležitosti inaugurace prezidenta to vysvětlil tak, že Ray byl pozván, aby „představoval nové pokolení Američanů, kteří podporují tradici přehlídek na počest inaugurace". Současně Brotmanovi udělili titul čestného předsedy hlasatelů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLet zářivého meteoru zaznamenali V Archangelské oblasti   
Pridal tk Úterý 10 leden 2017 - 05:26:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Let bolidu zaregistrovali očití svědkové v Oněžském okresu Archangelské oblasti, sdělil v pondělí zaměstnanec Pulkovské astronomické observatoře.

Místní média zveřejnila na Internetu video pádu nebeského tělesa.

„Proletělo těleso, kterému říkáme bolid, tedy velmi zářivý meteor," řekli zaměstnanci observatoře.

Trajektorie kosmického tělesa bude vypočítána odborníky po rozboru video záznamů a foto očitých svědků. Spolubesedník agentury dodal, že každých 24 hodin spadne do zemské atmosféry 100-150 tun meteoritní substance.

Podle zpráv v regionálních médiích shořel meteor v hustých vrstvách atmosféry ve výšce přibližně 50 km od zemského povrchu. K žádným škodám nedošlo.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAlexandrovci zahájili nábor nových členů   
Pridal tk Úterý 10 leden 2017 - 05:20:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Uchazeče o členství v souboru písní a tanců Ruské armády A.V. Alexandrova začnou přijímat a hodnotit 16. ledna a první vystoupení souboru se očekává 23. února.

Jak informuje Gazeta.Ru hudební kolektiv v nové sestavě bude účinkovat na slavnostním koncertu na počest Dne obránců vlasti v Kremlu, kterého se zúčastní vedení země.

Podle údajů webu státních zakázek věnuje ministerstvo obrany na uspořádání této akce 35 milionů rublů.

Informaci potvrdili na ředitelství akademického souboru písní a tanců A.V. Alexandrova. „Ano, takové plány existují. Zúčastnit se mohou zájemci ve věku od 18 do 45 let s akademickým hudebním (vokálním, choreografickým) vzděláním a zkušenostmi v profesionální činnosti. Žádosti o účast v konkursu je možné zasílat emailovou poštou, tanečníci musí přiložit video se svými vystoupeními a zpěváci uvést druh hlasu," oznámili na ředitelství.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponClintonová nebude bojovat o křeslo starosty New Yorku   
Pridal tk Úterý 10 leden 2017 - 05:18:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalá kandidátka za demokraty v prezidentských volbách v USA Hillary Clintonová odmítla bojovat o křeslo starostky New Yorku. O tom informuje The Independent s odkazem na jejího blízkého přítele politoložku Neeru Tandenovou.

„Myslím si, že ona se nyní bude soustředit na dobročinnou činnost — pomoc dětem a málo zajištěným rodinám, — řekla Tandenová. — Pokoušela se to dělat po celý život. Nemyslím si, že se ještě někdy bude pokoušet jít do voleb o nějaký post — ať o starostu New Yorku či nějaký jiný".

Před několika dny se v médiích objevila informace o tom, že Clintonová uvažuje o možnosti zúčastnit se voleb starosty New Yorku. Její blízký přítel Alan Patricof nevyloučil pokus političky o usilování o tento post vzhledem k tomu, že řada vysokopostavených členů Demokratické strany není spokojena s nynějším starostou města — Billem de Blasiem. V roce 2017 se mají odehrát primárky mezi uchazeči za Demokratickou stranu na tento post, přičemž Clintonová by pro de Blasia mohla být vážnou soupeřkou. Podle slov Patricofa by se v nejbližší době mohla Clintonová stát „prezidentkou nějaké univerzity, nadace pomoci ženám a dětem, něčeho mezinárodního či dokonce starostkou New Yorku".

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPákistán uskutečnil podvodní start rakety schopné nést jadernou hlavici   
Pridal tk Úterý 10 leden 2017 - 05:15:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pákistánská armáda provedla poprvé podvodní start rakety s plochou dráhou letu, která je schopná nést jadernou bojovou hlavici.

Start rakety Babur-3 byl proveden z ponorky v nejmenované oblasti v Indickém oceánu.

„Raketa je schopna nést různé typy bojových hlavic a zajistit pro Pákistán možnost odvetného úderu, čímž zvětšila odstrašovací potenciál," cituje agentura Reuters prohlášení pákistánských vojáků.

Informuje se, že raketa Babur-3 je modifikací rakety Babur-2 s doletem do 450 kilometrů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponObama podle čtvrtiny Američanů nesplnil sliby   
Pridal tk Úterý 10 leden 2017 - 05:13:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Téměř čtvrtina občanů USA si myslí, že prezident Barack Obama nesplnil sliby, které dával při předvolební kampani, ukazuje to výzkum provedený agenturou Associated Press společně s Centrem veřejně-politických průzkumů NORC.

Podle výsledků dotazníků si pouze 32 % respondentů myslí, že Obama splnil své předvolební sliby, 22 % dotázaných je toho názoru, že tento cíl nesplnil. Přitom si 44 % účastníků výzkumu myslí, že se prezident USA v průběhu svého období snažil, ale nedokázal své sliby vyplnit.

Výzkum, kterého se zúčastnilo 1 017 plnoletých občanů USA, byl proveden od 14. do 19. prosince, statistická odchylka činí 3,7 procentního bodu. Obamovo prezidentské období skončí 20. ledna, a prezidentem se stane v listopadu 2016 zvolený představitel Republikánské strany Donald Trump.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOBSE objevila ukrajinské tanky mimo vymezené místa   
Pridal tk Úterý 10 leden 2017 - 05:10:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pozorovatelé Speciální monitorovací mise OBSE objevili tanky a protiletadlové komplexy ukrajinské armády mimo místa, která jsou určena k přechovávání stažené techniky, řekl představitel tiskové služby mise.

"Za liniemi stažení, ale za hranicemi určených míst přechovávání vládní techniky hlídka OBSE objevila dva tanky T-64 na nehybném transportéru nedaleko města Konstantinovka 60 km severně od Doněcku. Také byly zafixovány dva protiletadlové komplexy „Osa", které se pohybovaly na západ, nedaleko od vesnice Novoajdar 49 km od Luhansku," oznámil partner agentury.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZdroje WikiLeaks nemají vztah k žádné vládě   
Pridal tk Úterý 10 leden 2017 - 05:07:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zdroje, které dodávají informace WikiLeaks, nemají vztah k žádné vládě. To během tiskové konference řekl redaktor stránky Julian Assange.

„Ruské vládní orgány nemohou vystupovat jako naše zdroje," také zdůraznil.

Assange dodal, že WikiLeaks vždy publikovaly pouze věrohodné informace, jejich pravost byla potvrzována řadou amerických státních úřadů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerické velvyslanectví v Moskvě vyjádřilo vděk za pozvání na oslavy nového roku do Kremlu   
Pridal tk Úterý 10 leden 2017 - 05:05:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Velvyslanectví USA nekomentuje, zdali děti amerických diplomatů přicházely na oslavy nového roku do Kremlu, diplomatická mise ale vyjádřila vděk za doručená pozvání, informuje RIA Novosti.

„My nemůžeme dávat informace o volném čase rodin (diplomatů — red.). Jsme ale vděční za těch 35 pozvánek," řekla tisková mluvčí velvyslanectví Marie Olsonová.

Úřadující americký prezident Barack Obama podepsal 29. prosince rozhodnutí o zavedení nových sankcí proti Rusku za údajné vměšování ruských hackerů do prezidentských voleb. Informovalo se o tom, že USA vyhostily 35 ruských diplomatů ze země.

Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že Rusko nebude vyhošťovat americké diplomaty v odpovědi na činnosti Spojených států. Také vešlo ve známost, že Putin pozval děti ruských diplomatů vyhoštěných z USA na oslavy nového roku do Kremlu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLoď amerického vojenského námořnictva reagovala varovnou střelbou na přibližující se íránské čluny   
Pridal tk Úterý 10 leden 2017 - 05:01:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Loď amerického vojenského námořnictva reagovala několika varovnými výstřely, když se k ní v Hormuzském průlivu začaly přibližovat íránské čluny, informuje agentura Reuters s odkazem na představitele Pentagonu.

K incidentu došlo minulou neděli, když se začaly čtyři čluny Sboru strážců islámské revoluce velkou rychlostí přibližovat k americkému plavidlu.

Zdůrazňuje se, že varovná střelba byla zahájena poté, co íránské lodě nereagovaly na radiové signály a signalizační kouřovou bóji shozenou vrtulníkem vojenského námořnictva USA. Dřív si už USA mnohokrát stěžovaly na to, že íránské čluny připlouvají příliš blízko k americkým lodím v Perském zálivu — přinejmenším v jednom případě zahájily americké lodě varovnou střelbu na vodní hladinu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2866 sec,0.0955 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,339kB