Pátek 13 leden 2017
Studio REPORT 13.1.2017   
Pridal tk Pátek 13 leden 2017 - 16:54:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Útoky na imigranty jsou v Polsku na denním pořádku, říká bývalý reportér ČT – Muhammad Ali – To není nenávist, to je pravda – Na vás kašlu, vaše TV lže! Donald J. Trump zatočil s novinářem CNN jak s malým klukem – P.C.Roberts: Nepočítejte s tím, že Trump bude inaugurován prezidentem – Washington je na pokraji občanské války, nepřátelství proti Trumpovi je vyvoláváno uměle, tvrdí politik – Konec Sorose? Maďarsko chce zatočit se všemi jeho aktivitami – Je zle? Problémy s migranty posílily tvrdé hochy, kteří se „nezakecají“ – Putin to myslí s Libyí vážně. Haftar salutoval na palubě Kuzněcova – Šíříte dezinformace, Jakube Jando! Tomáš Haas se pomstil za vystoupení v ČT, které mu hnulo žlučí.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPromopro Vondra a Schwarzenberg varují Trumpa   
Pridal tk Pátek 13 leden 2017 - 16:52:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sedmnáct bývalých politických veličin střední a východní Evropy varuje nově zvoleného amerického prezidenta Trumpa před ruským prezidentem Putinem.

Myslím, že Trumpova vyjádření o tom, jak oceňuje Putinovo přátelství vůči sobě, jim musí způsobovat mrákoty. Promopro Vondra ah K. Schwarzenberg byli těmi, kdo českou zahraniční politiku v letech 2007–2013 dovedli do smutných konců. V EU se Česká republika díky působení vlády, v níž byli tito dva borci prominentními členy, dostala na sám okraj a prakticky upadla do politické bezvýznamnosti.

Zahraniční politika, kterou tito dva lidé v pravicových vládách formovali, odstřihla ČR od dobrých, korektních vztahů k východním mocnostem, tedy k Číně a Rusku. A pokud jde o třetí svět, výroky na adresu Palestinců, Arabů a muslimů, tak roztomile formulované někdejším předsedou vlády Topolánkem, po relacích zahraničních diplomatů působících v Praze do jejich mateřských zemí, znamenaly, že se česká vládách a tedy ČR, ocitla z hlediska zdrcující většiny zemí rozvojového světa, v pozici opovrženíhodného státu. Pouze tři, čtyři drobné státy v Tichomoří, jejichž rozpočty jsou sanované USA, nám zůstaly "věrny", Zahraniční politika, kterou formulovali tito dva výtečníci, zkrátka přivedla ČR do mezinárodní izolace, ze které nebylo vůbec jednoduché se dostat.

A titíž lidé nyní mají odvahu a drzost se obracet na nově zvoleného amerického prezidenta, jako kdyby někdy dosáhli byť jen stínu jeho významu, a dožadovat se, aby neuvažoval o resetu vztahů s Ruskem.

Fakta jsou přitom známá. V minulém roce vynaložily USA na vojenské účely přes 600 miliard dolarů. Také evropské státy NATO v loňském roce vynaložily na vojenské účely úctyhodnou částku kolem 200 miliard eur. To mnohonásobně převyšuje částky, které na vojenské účely vydává Rusko i Čína.

Dělat z Ruska strašáka a děsit část důvěřivé české veřejnosti, že snad reálně hrozí, že se kůň ruského kozáka bude opět napájet ve Vltavě či Seině, je bezbřehá hloupost.

Je dobře, že se v západním světě objevují realističtí politici typu prezidenta Trumpa či F. Fillona, který je momentálně nejvážnějším uchazečem o prezidentský úřad ve Francii, kteří vnímají situaci jinak.

V pozadí všeho jsou samozřejmě především zájmy zbrojařských koncernů. Neboť pokud dojde k resetu vztahů USA s Ruskem a tyto velmoci veškeré úsilí poté napnou k likvidaci světového terorismu, západní svět se od uplatňování ideologických floskulí vrátí zpátky k reálpolitice. A to je jen dobře pro mír v Evropě i ve světě, ovšem pochopitelně hůře pro zbrojaře.

Nově zvolený americký prezident v těchto dnech čelí bezprecedentní diskreditační kampani amerických zpravodajských služeb, které si po těchto zásazích do poltického života v USA řekly o naprosto zásadní reorganizaci.

Každého soudného člověka musí napadnout, že americké zpravodajské služby jsou státem ve státě, který se nevybíravě snaží ovlivňovat základní politickou linii své země.

Komu to slouží? Nejspíše zbrojařům a dalším vlivným zájmovým skupinám, které jsou v pozadí a které mají rozsáhlé ekonomické zájmy. Promopro Vondra a Schwarzenberg jsou jen trapní přicmrndávači a služebníci těchto zájmů bez většího reálného vlivu na českou veřejnost.

Jen chci v této souvislosti upozornit, že podle nedávného velmi důvěryhodného průzkumu seriózní americké agentury Gallup považuje pouze 16 % českých občanů Putinovo Rusko za hrozbu pro ČR. To je jen ukázka toho, jaký vliv Promoprové a Schwarzenbergové na české veřejné mínění mají. Je dobře, že Trump v tomto případě vnímá ČR přes realistické názory prezidenta Zemana.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponODMÍTÁME VZNIK CHOVANCOVA „MINISTERSTVA PRAVDY“   
Pridal tk Pátek 13 leden 2017 - 16:48:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Motto: Zřídka se stává, že by se svoboda jakéhokoli druhu ztratila celá naráz. (David Hume)

My, níže podepsaní, protestujeme proti zrodu tzv. „ministerstva pravdy“ při Chovancově vládním úřadu a tento krok směrem k orwellovskému totalitnímu státu důrazně odmítáme.

Vznik útvaru pro boj proti dezinformacím, jak zní oficiální název tohoto orgánu, je bezprecedentním opatřením, jaké nemá v naší moderní historii obdoby. Jde o náhubek k umlčení hlasatelů rozličných názorů, které jsou současnému establishmentu nepohodlné a nebezpečné. Ty bývají již dnes zhusta nálepkovány zpravidla jako tzv. „(pro)ruská propaganda“ a jejich nositelé obvykle cejchováni jako „kremelští agenti“. Vytvoření útvaru, jenž má s domnělými dezinformacemi údajné ruské propagandy bojovat, znamená otevřený nástup omezování svobody slova, cenzurování a fízlovského udávání v duchu nejbytostnějších totalitních tradic. S produkcí všudypřítomné dezinformační propagandy nejhrubšího zrna to přitom ani nehne, neboť ta poběží v mainstreamových médiích na plné obrátky dál.

Vznik „ministerstva pravdy“ směřuje k nastolení obludné totality 21. století, v níž bude povolena opět jen jediná oficiální pravda, zatímco stoupenci „závadných“ názorů budou umlčováni a proskribováni. Proto zrod „ministerstva pravdy“ důrazně odmítáme a ostře odsuzujeme.

Jiří Weiss Kontaktujte autora petice

https://www.petice24.com/contact/162238
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč Amerika chce „vládnout světu"   
Pridal tk Pátek 13 leden 2017 - 16:33:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Existují všechny důvody pro předpoklad, že zahraničně-politické iniciativy nové americké vlády narazí na tvrdý odpor amerických elit, přesvědčených, že USA musí zůstat jediným „centrem síly“ současného světa.

Proto nový prezident a budoucí ministr zahraničních věcí USA se budou muset v první řadě „utkat" s vlastními diplomaty a poradci, předpokládají komentátoři The National Interest Aaron David Miller a Richard Sokolský.

Role „světového policisty" vyčerpala Ameriku a unavila Američany, domnívají se autoři článku. Zástupci nové vlády to dobře vědí, ale „hlas lidu" nebude stačit k tomu, aby se změnil poměr ve prospěch domácí politiky. Podle názoru Millera a Sokolského politický isteblishment, včetně zkušených kariérních diplomatů, bude proti novému uspořádání priorit.

Zástupci politické elity USA jsou přesvědčeni: nelze sedět na místě, je třeba něco dělat. Autoři se domnívají, že podobná „touha po akci" má často katastrofální následky. „Snaha Ameriky všude řešit problémy, ať vznikly kdekoliv, inspiruje, a někdy zásah Ameriky dokonce mění situaci k lepšímu. Ale v poslední době nadbytečná aktivita Washingtonu má stále častěji katastrofální následky. Především se to týká Blízkého Východu", píší komentátoři.

V článku se uvádí, že příčinou podobné „hyperaktivity" je přesvědčení amerických politiků, že Spojené státy jsou dostatečně silné, aby mohly „všude nacházet strašidla a vítězit nad nimi". Ale jak ukázala zkušenost kampaní v Afghánistánu a Iráku, potenciál USA je velmi omezený.

Kromě toho se Američané prostoduše domnívají, že jejich chápání světa je „nejsprávnější". Snažíme se udělat alespoň něco, jelikož se nám zdá, že chápeme tento svět, ačkoliv v podstatě to tak není", uvádí se v článku. Autoři se domnívají, že Amerika by neměla dělat egyptskému vedení „přednášky o lidských právech" nebo prosit Izrael, aby uznal Palestinu. Výčitky na adresu Ruska jsou podle názoru komentátorů svědectvím naivního chápání světa, což je typické pro Washington.

Mýtus o výjimečném, nenahraditelném národu, vedle amerického „patentu na vedení", také nutí USA zvyšovat svou přítomnost i v nejvzdálenějších koutech planety a nabízet své služby tam, kde je zřejmě nikdo o pomoc neprosil. Ale postupné odstranění Washingtonu od mírového urovnání v Sýrii, ztráta vlivu na Blízkém Východě a v Asii ukazuje, že „poptávka" po americkém vedení klesá.

Miller a Sokolský varují novou vládu před „namyšleností mocných". Je velmi snadné si splést sílu se skutečnými dobrodinci a obyčejnou odpovědnost povýšit na výjimečnou misi národa", docházejí k závěru autoři článku.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč Amerika chce „vládnout světu"   
Pridal tk Pátek 13 leden 2017 - 16:33:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Existují všechny důvody pro předpoklad, že zahraničně-politické iniciativy nové americké vlády narazí na tvrdý odpor amerických elit, přesvědčených, že USA musí zůstat jediným „centrem síly“ současného světa.

Proto nový prezident a budoucí ministr zahraničních věcí USA se budou muset v první řadě „utkat" s vlastními diplomaty a poradci, předpokládají komentátoři The National Interest Aaron David Miller a Richard Sokolský.

Role „světového policisty" vyčerpala Ameriku a unavila Američany, domnívají se autoři článku. Zástupci nové vlády to dobře vědí, ale „hlas lidu" nebude stačit k tomu, aby se změnil poměr ve prospěch domácí politiky. Podle názoru Millera a Sokolského politický isteblishment, včetně zkušených kariérních diplomatů, bude proti novému uspořádání priorit.

Zástupci politické elity USA jsou přesvědčeni: nelze sedět na místě, je třeba něco dělat. Autoři se domnívají, že podobná „touha po akci" má často katastrofální následky. „Snaha Ameriky všude řešit problémy, ať vznikly kdekoliv, inspiruje, a někdy zásah Ameriky dokonce mění situaci k lepšímu. Ale v poslední době nadbytečná aktivita Washingtonu má stále častěji katastrofální následky. Především se to týká Blízkého Východu", píší komentátoři.

V článku se uvádí, že příčinou podobné „hyperaktivity" je přesvědčení amerických politiků, že Spojené státy jsou dostatečně silné, aby mohly „všude nacházet strašidla a vítězit nad nimi". Ale jak ukázala zkušenost kampaní v Afghánistánu a Iráku, potenciál USA je velmi omezený.

Kromě toho se Američané prostoduše domnívají, že jejich chápání světa je „nejsprávnější". Snažíme se udělat alespoň něco, jelikož se nám zdá, že chápeme tento svět, ačkoliv v podstatě to tak není", uvádí se v článku. Autoři se domnívají, že Amerika by neměla dělat egyptskému vedení „přednášky o lidských právech" nebo prosit Izrael, aby uznal Palestinu. Výčitky na adresu Ruska jsou podle názoru komentátorů svědectvím naivního chápání světa, což je typické pro Washington.

Mýtus o výjimečném, nenahraditelném národu, vedle amerického „patentu na vedení", také nutí USA zvyšovat svou přítomnost i v nejvzdálenějších koutech planety a nabízet své služby tam, kde je zřejmě nikdo o pomoc neprosil. Ale postupné odstranění Washingtonu od mírového urovnání v Sýrii, ztráta vlivu na Blízkém Východě a v Asii ukazuje, že „poptávka" po americkém vedení klesá.

Miller a Sokolský varují novou vládu před „namyšleností mocných". Je velmi snadné si splést sílu se skutečnými dobrodinci a obyčejnou odpovědnost povýšit na výjimečnou misi národa", docházejí k závěru autoři článku.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč Amerika chce „vládnout světu"   
Pridal tk Pátek 13 leden 2017 - 16:32:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Existují všechny důvody pro předpoklad, že zahraničně-politické iniciativy nové americké vlády narazí na tvrdý odpor amerických elit, přesvědčených, že USA musí zůstat jediným „centrem síly“ současného světa.

Proto nový prezident a budoucí ministr zahraničních věcí USA se budou muset v první řadě „utkat" s vlastními diplomaty a poradci, předpokládají komentátoři The National Interest Aaron David Miller a Richard Sokolský.

Role „světového policisty" vyčerpala Ameriku a unavila Američany, domnívají se autoři článku. Zástupci nové vlády to dobře vědí, ale „hlas lidu" nebude stačit k tomu, aby se změnil poměr ve prospěch domácí politiky. Podle názoru Millera a Sokolského politický isteblishment, včetně zkušených kariérních diplomatů, bude proti novému uspořádání priorit.

Zástupci politické elity USA jsou přesvědčeni: nelze sedět na místě, je třeba něco dělat. Autoři se domnívají, že podobná „touha po akci" má často katastrofální následky. „Snaha Ameriky všude řešit problémy, ať vznikly kdekoliv, inspiruje, a někdy zásah Ameriky dokonce mění situaci k lepšímu. Ale v poslední době nadbytečná aktivita Washingtonu má stále častěji katastrofální následky. Především se to týká Blízkého Východu", píší komentátoři.

V článku se uvádí, že příčinou podobné „hyperaktivity" je přesvědčení amerických politiků, že Spojené státy jsou dostatečně silné, aby mohly „všude nacházet strašidla a vítězit nad nimi". Ale jak ukázala zkušenost kampaní v Afghánistánu a Iráku, potenciál USA je velmi omezený.

Kromě toho se Američané prostoduše domnívají, že jejich chápání světa je „nejsprávnější". Snažíme se udělat alespoň něco, jelikož se nám zdá, že chápeme tento svět, ačkoliv v podstatě to tak není", uvádí se v článku. Autoři se domnívají, že Amerika by neměla dělat egyptskému vedení „přednášky o lidských právech" nebo prosit Izrael, aby uznal Palestinu. Výčitky na adresu Ruska jsou podle názoru komentátorů svědectvím naivního chápání světa, což je typické pro Washington.

Mýtus o výjimečném, nenahraditelném národu, vedle amerického „patentu na vedení", také nutí USA zvyšovat svou přítomnost i v nejvzdálenějších koutech planety a nabízet své služby tam, kde je zřejmě nikdo o pomoc neprosil. Ale postupné odstranění Washingtonu od mírového urovnání v Sýrii, ztráta vlivu na Blízkém Východě a v Asii ukazuje, že „poptávka" po americkém vedení klesá.

Miller a Sokolský varují novou vládu před „namyšleností mocných". Je velmi snadné si splést sílu se skutečnými dobrodinci a obyčejnou odpovědnost povýšit na výjimečnou misi národa", docházejí k závěru autoři článku.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNovináři odhalili, kdo sehrál klíčovou roli v předání dokumentů na Trumpa FBI   
Pridal tk Pátek 13 leden 2017 - 16:19:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý velvyslanec Velké Británie v Rusku Andrew Wood „sehrál klíčovou roli“ v předání dokumentů s „ruským kompromitujícím materiálem“ na zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa do rukou amerických tajných služeb, tvrdí noviny Independent.

Wood, který byl velvyslancem v Moskvě mezi lety 1995 a 2000 informoval noviny, že minulý listopad se na konferenci o bezpečnosti v Kanadě setkal s Johnem McCainem a upozornil tohoto senátora na nezbytnost provést vyšetřování napojení Trumpa na ruskou vládu.

McCain poté předal dokumenty, které se u něj nacházely, do rukou FBI. Wood přitom říká, že on sám zprávu nikdy neviděl.

„Ano, já jsem se opravdu se senátorem McCainem a jeho asistenty setkal během konference," prohlásil diplomat. Podle jeho slov „byl případ Trumpa a Ruska v mnohých zprávách, bylo přirozené o tom hovořit, my jsme hovořili o tom, jakou činnost může Rusko vyvíjet."

Anonymní dokument, který vypovídá o tom, že jistí „ruští agenti" údajně připravovali kompromitující materiál na Trumpa, byl publikován serverem BuzzFeed. Portál tvrdí, že zprávu vypracoval „člověk, který se označil za bývalého spolupracovníka britské rozvědky".

Ve čtvrtek vešlo ve známost jméno autora zprávy — je jím 52letý bývalý spolupracovník MI6, nynější zakladatel londýnské společnosti Orbis Business intelligence, jež se specializuje na oblast bezpečnosti Christopher Steele. Část informací této zprávy Steele shromažďoval v Rusku. Podle informací britských médií na začátku devadesátých let prováděl v Rusku špionážní činnost za pomoci diplomatického krytí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPorošenko prudce usadil oděského úředníka   
Pridal tk Pátek 13 leden 2017 - 03:59:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinský prezident Petr Porošenko přerušil jednoho z oděských úředníků, když ten se snažil zadat otázku hlavě státu, informovala televizní stanice 112 Ukrajina.

Incident se odehrál, když Porošenko představoval nového gubernátora Oděské oblasti Maxima Stěpanova, jehož kandidaturu dříve schválila vláda. Během rozhovoru o zvýšení rozpočtu náhle řekl: „Dejte ruku dolu. Je vám zle?" To řekl k jednomu z místních úředníků.

Muž se pokusil o jakousi odpověď, Porošenko ho ale přerušil. „Vy, až budete potom prezidentem — já vás pozvu a vy budete vystupovat místo mě. Omluvte mě, ale já jsem vám nedával slovo. Vy jsme jmenován rozhodnutím prezidenta — prosím, abyste se posadil. Pokud si přejete něco prezidentovi sdělit, já vám tu možnost dám. Posaďte se," řekl ukrajinský prezident.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecko a Rusko podepsaly memorandum o bezpečnosti letů v Sýrii   
Pridal tk Pátek 13 leden 2017 - 03:56:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo obrany Ruska a Generální štáb Ozbrojených sil Turecka podepsaly memorandum o zabránění incidentů a zabezpečení letů v průběhu operací v Sýrii, informuje úřad informací a médií MO RF.

Jak bylo uvedeno, memorandum bylo podepsané ve čtvrtek na Ministerstvu obrany Ruska v průběhu konzultací Ozbrojených sil Ruska a Turecka v otázkách rusko-turecké spolupráce v boji s teroristickou skupinou Islámský stát v Sýrii.

„Dokument definuje mechanismy koordinace a spolupráce letectva VKS Ruska a VKS Turecka při bombardování objektů teroristů, a také způsob činnosti stran pro zabránění incidentů, když se letadla a bezpilotní letadla budou nacházet ve vzdušném prostoru Sýrie," uvádí se ve zprávě.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPorošenko požádal ukrajinskou Radu schválit připuštění zahraničních vojáků na území Ukrajiny   
Pridal tk Pátek 13 leden 2017 - 03:37:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident Ukrajiny Petr Porošenko prosí Nejvyšší radu Ukrajiny schválit připuštění zahraničních vojáků na území Ukrajiny pro provedení cvičení v roce 2017, návrh zákona byl zaregistrován ve čtvrtek na oficiální stránce parlamentu.

Podle ukrajinského zákonodárství je na území země zakázána činnost jakýchkoli vojenských formací, které nejsou určené v zákoně. Na Ukrajině je také zakázáno umísťovat zahraniční vojenské základny, proto jsou zahraniční vojska pokaždé připouštěna na území země za pomoci speciálního zákona z pera prezidenta.

Konkrétně zanesl Porošenko do parlamentu „návrh zákona na schválení rozhodnutí prezidenta Ukrajiny o připuštění jednotek ozbrojených sil jiných států na území Ukrajiny v roce 2017 pro účast na mnohonárodních cvičeních".

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3580 sec,0.1396 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,378kB