Sobota 14 leden 2017
Kam až se chceme vracet?   
Pridal tk Sobota 14 leden 2017 - 05:35:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Svět se vyvíjí překotným tempem. To, co bylo označováno za konspirační informaci včera, se stává dnes skutečností, a to v rozporu s předpověďmi různých analytiků, ekonomických a politických odborníků.

A zítra to bude zase o něco jinak. Jak za těchto okolností chce někdo určovat, co je pravda a co není? A až to, o čem dnes budou lidé psát či mluvit, a co skupina 20-ti moudřejších, než jsou renomovaní zahraniční analytici a další odborníci, příp. prohlásí za nepravdu (se všemi nám dosud neznámými důsledky) se stane zítra skutečností, jak bude tato 20-cítka "nejmoudřejších" postupovat?

Prohlásí se snad sama za lháře, podá na sebe sama snad trestní oznámení nebo jen podá výpověď pro svoji nekompetentnost?

Pevné a neměnné pravdy zastávala naposledy katolická církev ve středověku (Země je plochá, Slunce krouží kolem Země atd.). To bránilo logicky vědecko-technickému pokroku, mnohé otázky nebylo možné ani zkoumat či o nich bádat, a to až pod trestem ztráty života.

Má to do jisté míry i islámské náboženství s odvolávkami na neměnnost učení proroka Mohammeda ze 7. století, byť dle historických podkladů byl Korán po jeho smrti několikrát přepisován či upravován.

Položme si tedy naléhavou otázku, kam až se chceme vracet ze současnosti my?

Jaroslav Tichý

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajinský ministr vnitra Avakov odměňoval ukrajinské politiky zbraněmi   
Pridal tk Sobota 14 leden 2017 - 05:17:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov daroval prezidentovi země Petru Porošenkovi pistoli Jones 1911 společnosti Cabot Gun, zatímco bývalý premiér Arsenij Jaceňuk a podnikatel Ihor Kolomojskij od něj dostali útočnou pušku. Napsal o tom list Ukrajinskaja pravda s odkazem na zdroje v policii.

„Na seznam vyznamenaných osob se pravidelně zapisovali téměř všichni klíčoví představitelé státu. Prezident Porošenko například k svému jubileu dostal pistoli. Čtyřmi ‚kvéry‘ Avakov odměnil premiéra Jaceňuka. Současný ministerský předseda Volodymyr Hrojsman od něj rovněž obdržel arzenál ze čtyř kusů: tři dostal ještě ve funkci místopředsedy vlády a jeden, když působil jako předseda parlamentu," stojí v článku.

Podle ukrajinského listu v období 2014-2015 podobným způsobem Avakov vyznamenal 400 lidí. Tři zbraně dostal Oleksandr Turčynov, když vykonával funkci prozatímního prezidenta, předsedy parlamentu a předsedy Rady národní bezpečnosti a obrany.

Podle novin zbraň za zásluhy dostali i předsedkyně ukrajinské centrální banky Valerije Gontarevová a její předchůdce Stěpan Kubiv, který teď působí jako ministr pro ekonomickou politiku. Dále od Avakova zbraně měli údajně obdržet stávající předseda parlamentu Andrij Parubij a ministr životního prostředí Ostap Semerak.

Ukrajinskaja pravda tvrdí, že kromě pistolí Avakov uděloval i útočné pušky. Pušku Fort224 dostali Jaceňuk, Hrojsman a poslanec Sergej Pašinskij. Podle informací listu stejnou zbraň dostal v únoru 2015 i oligarcha Ihor Kolomojskij. Další poslanec, kterému Avakov měl udělit zbraň, byl předseda Radikální strany Oleh Ljaško, který dostal samopal MP5 KA4 od německého výrobce Heckler & Koch.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWikiLeaks informoval o podmínkách k souhlasu Assange pro extradici do USA   
Pridal tk Sobota 14 leden 2017 - 05:02:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zakladatel WikiLeaks Julian Assange bude souhlasit se svojí extradicí do USA v tom případě, pokud americká vláda dá milost jeho informátorovi – bývalému americkému vojákovi Bradleymu Manningovi.

„Pokud Obama projeví milosrdenství k Manningovi, Assange bude souhlasit s extradicí do USA, nehledě na očividnou protiústavnost případu, který ministerstvo spravedlnosti zahájilo," říká Twitter WikiLeaks.

Dříve bylo informováno, že úřadující americký prezident Barack Obama umístil informátora WikiLeaks Bradleyho Manninga do závěrečného seznamu trestanců, kterým je možné snížit trest.

V roce 2010 začalo ve Švédsku vyšetřování Assange ve vztahu k vyjádřením dvou žen o jeho sexuálních dobrodružstvích během jeho pobytu ve Stockholmu. Assange byl 7. prosince zadržen v Londýně toho roku na požadavek švédských úřadů, které trvají na jeho vydání.

Po několika dnech byl ovšem propuštěn na podmínku. Nyní se od roku 2012 nachází na velvyslanectví Ekvádoru v Londýně — tehdy se obrátil na ekvádorskou vládu s žádostí o politický azyl kvůli strachu z toho, že ho švédské úřady předají do USA kvůli jeho činnosti ve věci WikiLeaks.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč Izrael bombarduje Sýrii   
Pridal tk Sobota 14 leden 2017 - 04:59:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izrael bombarduje území Sýrie, když cítí, že bojová morálka teroristů upadá a tím se je snaží povzbudit. Takový názor vyslovil poradce syrského ministra informací Alí al-Ahmad.

„Když Izrael útočí na Damašek, tak o tom nelze mluvit jako o ojedinělém případu. Když Izrael cítí ochabnutí v tělech teroristů v Sýrii, tak se je snaží povzbudit a podpořit a dělá to pomocí útoků," řekl poradce.

Al-Ahmad připomněl, že Izrael mnohokrát útočil na území Sýrie. „Odpovědí musí být splnění prvořadých cílů. Syrská armáda musí v první řadě osvobodit syrská města a všechna místa, kde žijí civilisté. Je nutné opět pozvednout celý syrský lid," řekl al-Ahmad.

Politický poradce zdůraznil, že je nutné najít platformu pro vnitrosyrský dialog, ať už v samotné Sýrii nebo za jejími hranicemi. „Západ a Izrael se ale domnívají, že návrat normálního života a fungování syrského státu odporuje zájmům Izraele, a proto chtějí podpořit teroristy a posílit je," dodal poradce. Izraelské letectvo v noci na pátek zaútočilo na vojenské letiště Mazza u Damašku, což způsobilo rozsáhlý požár, který přes hodinu nešel uhasit.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa údajné „ruské hackerské útoky“ reagoval odstupující šéf Pentagonu   
Pridal tk Sobota 14 leden 2017 - 04:57:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Odcházející šéf Pentagonu Ashton Carter v rozhovoru pro televizi CBS News uvedl, že americká odpověď na tzv. „ruské hackerské útoky“ ještě neskončila.

„Neměli bychom se omezit pouze na kybernetickou odpověď. Ve skutečnosti jsme se na ni neomezili," prohlásil Carter. Přijatá opatření „jsou pouze začátkem." Podle amerického ministra obrany se jedná o „první opatření, nikoli poslední."

Zdroje amerických médií v FBI nejednou naznačily, že se do serverů Demokratické strany nabourali „ruští hackeři". Byly vysloveny předpoklady, že Moskva se tak pokoušela ovlivnit výsledek prezidentských voleb v USA. Americké úřady přitom nikdy nepodložily svá obvinění konkrétními důkazy. Ruský prezident Vladimir Putin ze své strany podotýkal, že v dokumentech, které se dostaly na internet, není nic, co by Moskvu zajímalo, a že tato hysterie má odpoutat pozornost od obsahu dokumentů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČečenští vojáci se účastnili bitvy o Aleppo   
Pridal tk Sobota 14 leden 2017 - 04:51:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hlava delegace syrské opozice Mustafa al-Šejch tvrdí, že v operaci na osvobození Aleppa údajně působili „čečenské jednotky“. Nepředstavil přitom žádné důkazy pro podložení této informace, tu již opakovaně dementoval čečenský prezident Ramzan Kadyrov.

„Čečenské jednotky se účastnily operace v Sýrii, v operaci Aleppo. Rusko ale není okupant," řekl al-Šejch na tiskové konferenci v MIA Rossia Segodnia v pátek. Na upřesňující otázku o tom, odkud má informace o přítomnosti „čečenských jednotek" v Sýrii, odpověděl: „Viděl jsem v Aleppu čečenské vojáky, čísla ale nemám." Přitom dodal, že tyto jednotky „pomáhaly místním obyvatelům, ochraňovaly je před kriminálními činy."

Již v prosinci roku 2016 Kadyrov odmítal informace novin Izvěstija o odeslání čečenského specnazu do Sýrie. Řekl přitom, že pokud v Čečensku dislokovaní vojáci dostanou rozkaz vykonávat službu při ochraně letecké základny Hmeimim v Sýrii, kterou využívá ruské letectvo, „tak se jim dostane toho nejšťastnějšího losu".

Al-Šejch, který až do přechodu na stranu opozice byl generálem syrské armády, stojí v čele syrské opoziční delegace v Moskvě, kde se v úterý setkal s náměstkem ministra zahraničních věcí Ruska Michailem Bogdanovem. Jak informovalo Ministerstvo zahraničních věcí Ruska, strany jednaly o vojensko-politické situaci v Sýrii s akcentem na úkol zastavit co nejrychleji krveprolití a aktivizaci úsilí o politické řešení.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon100 milionů eur výměnou za reformy nabízí Moldavsku Evropská komise   
Pridal tk Sobota 14 leden 2017 - 04:46:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská komise navrhuje poskytnout Moldavsku 100 milionů eur ve formě půjček a grantů, jež mají doplnit program Mezinárodního měnového fondu, stojí ve zprávě Komise. Výměnou za tuto pomoc Moldavsko musí provést reformy.

„Evropská komise navrhuje vyčlenit 100 milionů eur makrofinanční pomoci Moldavské republice. Nejvýše 40 milionů eur bude poskytnuto ve formě grantů a nejvýše 60 milionů eur ve formě střednědobých půjček za výhodných finančních podmínek," stojí v prohlášení Komise. Finanční pomoc ještě musí schválit Evropský parlament a Rada EU.

Vyplacení částky má proběhnout ve třech etapách v letech 2017 a 2018. Balík makrofinanční pomoci by měl doplnit nový úvěrový program ze strany MMF, který byl zahájen v listopadu minulého roku výměnou za provedení reforem. Vyčlenění navrhované částky „bude přísně podmíněno znatelným pokrokem" v oblasti naplňování cílů programu MMF. Dále by mezi Moldavskem a EU mělo dojít k podpisu memoranda o finanční pomoci, které bude obsahovat další podmínky.

„Tyto politické podmínky se budou vztahovat k hlavním slabinám v moldavském hospodářství a systému ekonomického řízení a bankovního sektoru. Bude to probíhat v těsné koordinaci s programem úprav a reforem, který byl dojednán mezi Moldavskem, MMF a Světovou bankou, a rovněž v kontextu rozpočtové podpory Evropské unie a Dohody o volném obchodě," stojí ve zprávě Komise.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoláci informovali o brzkém konci „dominace Ruska v Evropě“   
Pridal tk Sobota 14 leden 2017 - 04:43:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dislokace vojsk USA a NATO v Polsku ukončí ruskou dominanci v Evropě, domnívá se polský ministr obrany Antoni Macierewicz.

Američtí vojáci přijedou do Polska v rámci operace Atlantická rozhodnost (Atlantic Resolve), brigáda stráví v zemi devět měsíců. Podle plánu má výměna probíhat takovým způsobem, aby mezi rotací směn nebyla přestávka a v zemi se neustále nacházely americké síly.

Vojáci se budou účastnit cvičení s evropskými spojenci, v brigádě bojové skupiny se bude nacházet řádově 3,5 tisíce vojáků, 87 tanků, 18 samohybných houfnic Paladin, více než 400 automobilů Humwee, а také 144 BVP (bojových vozidel pěchoty) Bradley.

„Jalta skončila. Můžeme říci, že… podmiňování existence polského státu sovětským rozhodnutím, kvůli němuž jsme ještě během (mnoha) let po roce 1989 museli stále přemýšlet, jestli Rusové nevyhlásí veto proti té nebo jiné akci, jestli můžeme skutečně dělat to, co je dobré pro národ, to vše skončilo. Ruské veto na území Střední Evropy v Polsku jednou provždy skončilo", řekl Macierewicz ve vysílání Polské televize.

Podle jeho slov zvolený prezident USA Donald Trump a američtí politici, nominovaní do vysokých funkcí, znají Rusko a „vědí, že představuje nebezpečí", a proto změny ve vztazích k RF v nejbližší době nemá cenu očekávat. Macierewicz také okomentoval prohlášení Moskvy o tom, že Rusko není hrozbou pro nikoho, ani pro Polsko, a umístění tankové brigády ve Východní Evropě je provokací.

„Tato slova vyjadřují jak obavy, strach, tak i velké zklamání, že končí období dominance nejdříve sovětské, a teď ruské, nad Střední Evropou. A právě nad klíčem k Evropě, kterým je Polsko. Musíme si být vědomi toho, a naši američtí spojenci to vědí, a právě proto se bude v Polsku nacházet vedení tankové brigády a sil NATO, že Polsko je klíčem k Evropě. Je tím územím, které vzhledem ke své velikosti, počtu obyvatel a připravenosti k obraně a početnosti armády… rozhoduje o tom, bude-li možné odvrátit ruský útok nebo ne", domnívá se polský ministr obrany.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2924 sec,0.0977 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,319kB