Úterý 17 leden 2017
Konec srandy. Ministerstvo pravdy přichází   
Pridal tk Úterý 17 leden 2017 - 03:43:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„...Z místa, kde Winston stál, se ještě dalo přečíst úhledné písmo, jímž byla na bílém průčelí vyvedena tři hesla Strany:

VÁLKA JE MÍR

SVOBODA JE OTROCTVÍ

NEVĚDOMOST JE SÍLA

Ministerstvo pravdy prý čítalo tři tisíce místností nad zemí a příslušně se rozvětvovalo i pod zemí...“


(George Orwell, Devatenáct set osmdesát čtyři)

České Ministerstvo pravdy zatím nemá 3 000 místností nad zemí, nýbrž „jen“ kolem 20 zaměstnanců. Ovšem zbytek zase tak daleko od předlohy není.

Povinná celoevropská Hate-Free kultura nám polopaticky vysvětluje, že teroristické útoky jsou dílem několika málo psychicky pomatených jedinců a zhoršující se bezpečnostní situace v Evropě je ve skutečnosti výkladní skříní míru.

Genderové neziskovky a norské fondy nám zase vysvětlují, že svoboda v rozhodování o svém životě je primitivním a překonaným vývojovým stupněm společnosti; šťastnější budeme, předáme-li naše děti i odpovědnost za naše rození, vzdělávání, práci, zdraví, bydlení i umírání státu. Co stát řídí, to dobře řídí a stát má tedy řídit vše až do dokonalého otroctví.

A nově zřízené Ministerstvo pravdy nám nyní tvrdí, že přenecháme-li svůj úsudek o tom, co je Pravda, státu, budeme silnější a vyzrajeme nad ruskou propagandou. Ve vzdání se vlastního rozumu prý bude naše síla.

Tohle už není parodie na Orwella. Tohle je Orwell materializovaný. Máte dojem, že přeháním? Kde že má být ono Ministerstvo pravdy?

Na základě doporučení Auditu národní bezpečnosti vznikl na Ministerstvu vnitra ČR k 1. 1. 2017 útvar nesoucí honosné jméno Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. Ministerstvo uvádí, že jde o analytické a komunikační pracoviště. Náplní práce Centra je monitorování hrozeb spojených s vnitřní bezpečností státu. Tam spadají i dezinformační kampaně. Centrum bude upozorňovat na závažné dezinformace a bude směrem k veřejnosti i směrem ke státním institucím poskytovat odborná stanoviska.

To v překladu jinými slovy znamená, že Centrum bude vědět, co je a co není pravda. Bude mít patent na pravdu. Takže není divu, že na sociálních sítích se již ujala přezdívka Ministerstvo pravdy. Jenomže Pravda není černobílá a nemusí být jedna. Nemusí to být nula, nebo jednička. A často není snadné říct, kdo ji má. A snaha tvářit se, že pravda černobílá je, může být nesmírně nebezpečná. Monopol na pravdu se může až příliš snadno vymknout z ruky.

Tam, kde je jen jeden člověk nebo jedna instituce s právem „vykládat“ pravdu a „tlumočit“ informace, totiž končí demokracie a začíná totalita. Je to obecný znak všech diktátorských režimů. Ostatně každá totalita přeci měla svou variaci na „ministerstvo pravdy“. Například Němci mu za Druhé světové války říkali Ministerstvo pro lidovou osvětu a propagandu. Demokracie totiž spočívá v pluralitě, kde je mnoho názorů, kde si nikdo netroufne tvrdit, že jeden jediný názor a výklad pravdy je nadřazený těm ostatním.

Volby se blíží. Ministerstvo pravdy se už připravuje, jak bude sledovat předvolební kampaň. Nebude sledovat jen strany a organizace. Bude dle svých vlastních slov sledovat i jednotlivce například na sociálních sítích. Přesně to ovšem kdysi dělala STB: Sledovala jednotlivce a jejich nepohodlný výklad pravdy. Ministerstvo pravdy sice nebude tajnou službou, ale přesto nelze do budoucna vyloučit, že by se mohlo před volbami náramně hodit příslušnému ministrovi, pod něhož bude spadat. Úřad totiž nejspíš zcela legálně bude vstupovat do volební kampaně a z pozice oficiální „pravdy“ a vyvracení „dezinformací“ ji klidně může usměrňovat. Nebudou tím ale volby zmanipulované?

My osobně proto považujeme vznik úřadu za největší hrozbu pro svobodu a demokracii od roku 1989, a to bez nadsázky. Vlastně nechápeme, jak politici mohli vznik něčeho tak nebezpečného dovolit. Jediné vysvětlení, proč to politici dovolili, je, že jim vůbec nedoteklo, o jakou hrozbu se jedná. Teď se totiž soustředí jen na potírání toho, že všeci kradú, a ohrožení základů demokracie vnímají jen skrze obchodní rejstřík a skrze to, kdo vlastní které médium. Jenomže naprosté jádro ohrožení demokracie jim zcela uniklo.

Úřad se úpěnlivě brání nařčení, že jde o cenzuru. Nicméně pro nás to cenzura je, protože podstata je stejná: Někdo samozvaný třídí informace na „správné“ a „špatné“ podle klíče údajné národní bezpečnosti - přitom stejný klíč používá i cenzura.

S totalitou máme spojené heslo: „Kdo není s námi, je proti nám!“ A to už k nám přišlo. V tisku jsme se dokonce mohli dočíst názor, že lidé, kteří jsou proti ministerstvu pravdy, jsou „buď blbí, nebo navedení, nebo rovnou kolaborují“. Upřímně: Výraz „kolaborace“ mě přímo děsí. Tohle slovo tu už bylo v těch nejhorších dobách. Jak je proboha možné, že bylo znovu recyklováno? Už zase to černobílé dělení světa?

U nás cenzura teprve začíná. Nebyli by to ale Němci, aby opět nebyli před námi a aby nebyli aktivnější. V Německu už mají druhý stupeň cenzury. V Německu jde totiž 6. února před soud Facebook za šíření falešných zpráv. Jakže?! Vždyť Facebook je soukromá firma, nikoliv veřejnoprávní médium. Takže je nehorázná hloupost na něj vztahovat novinářské normy. Trestné mají být činy – jenže teď už jsou trestná i slova. A to nikoli slova firmy, ale jen slova jejích klientů. Ještě chvíli tak dál a brzy budou trestné i myšlenky a sny.

A pak tu máme třetí stupeň cenzury. A to už je klasický totalitní režim. Zatím v Evropě ve své pravé, extrémní podobě neexistuje. Zatím. Ovšem děsivé je, že podobná ministerstva pravdy vznikají všude kolem nás.

A víte co? Mnohdy máme pocit, že je-li u nás zavedena nějaká opravdu velká hloupost a – s prominutím – buzerace, může za to tu EU, tu imigrační vlna a podobně. Jenomže tentokrát je to jinak, tentokrát se na nic a nikoho vymlouvat nemůžeme: Nikdo nás tentokrát k zavádění Ministerstva pravdy nenutil. Jen jsme se trochu inspirovali a dobrovolně se vezeme na globální vlně. Takové vlny zla se už světem přehnaly vícekrát a k ničemu dobrému nevedly.

Proto nabádáme všechny politické strany, které jdou do voleb: Jako cíl své volební kampaně si dejte zrušení Ministerstva pravdy. Jde o hodně.

Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora

Autor: Markéta Šichtařová

Zdroj: http://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=580217

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDopis premiérovi Sobotkovi   
Pridal tk Úterý 17 leden 2017 - 03:39:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bohuslav Sobotka - předseda vlády České republiky
Úřad vlády České republiky nábřeží Edvarda Beneše 4, Praha 1 - Malá Strana
PSČ 118 01


Pane premiére,

je pozoruhodné, jakou pozornost věnujete 48. výročí sebeupálení studenta Jana Palacha. Nechci ze široka rozebírat důvody tohoto aktu, který je mnohými považován za čin hrdinský či vlastenecký, jinými za naprosto zbytečný akt sebevraždy, který v podstatě nic nevyřešil a svým způsobem, díky médiím, vyvolal jen mimořádnou pozornost veřejnosti, případně té části politiků či politických aktivistů, kteří tento čin dali do souvislosti s politickou situací v zemi a dali jí příchuť politického protestu, i když tomu tak zcela úplně nebylo. Podle nich to byl čin, který měl být údajně protestem proti vývoji v Československu po okupaci vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968.

Vy sám jistě víte, jak to všechno ve skutečnosti bylo, ovšem v dnešní době, okolnostmi vynucený politicky korektní, zato falešný postoj Vás nutí k pokryteckému jednání, prezentovat čin Jana Palacha jako čin veskrze hrdinský a věnovat jeho činu potřebnou dávku politické pozornosti a piety.

Nicméně, zůstal nám v paměti jen tento údajně politicky motivovaný protest, na dalším vývoji ve společnosti se však jeho čin nijak výrazně či významně neprojevil. Ale budiž, student Jan Palach se obětoval jako národní hrdina té doby, čest jeho památce!

Nicméně pane premiére, projevil jste osobní úctu, vzdal čest člověku který obětoval svůj život jisté celospolečenské myšlence politického významu v době totality, v době vlády komunistů.

Dnes žijeme v jiné společnosti, údajně s demokratickým režimem. V této souvislosti si dovolím položit Vám otázku, jak byste se asi zachoval v případě, že by dnes nějaký občan, přesněji havíř z OKD, si rovněž vzal život proto, že mu tento režim (za Vaší pomoci) vzal práci a peníze, připravil jej o byt, přivedl jej a jeho rodinu do těžké ekonomické situace, která jej donutily až k podobnému zoufalému a neuváženému činu.

Ptám se, zda byste tento čin rovněž hodnotil jako hrdinství, protože by jím tento člověk chtěl demonstrovat sociální křivdu, bezpráví, nečestnost, nepoctivost, podvodné jednání lidí, tedy včetně Vás, kteří kauzu OKD zavinili a kteří rodiny havířů do takové zoufalé situace dostali.

Byl byste ochoten, pane premiére, schopen akceptovat tyto důvody, nebo jak bývá Vaším častým zvykem, tuto událost byste vysvětloval zase po svém tedy, že by to byl čin neopodstatněný, bezdůvodný, unáhlený, že se mohl jistě vyřešit v jeho prospěch atd.? A hlavně, že Vy s tím nemáte nic, ale vůbec nic společného, protože Vy jste konal v rámci zákona! Proto byste zřejmě tento čin spíše nejen odsoudil, ale hlavně neuznal jako reálný důsledek kauzy OKD. Proto byste také zřejmě ani neprojevil žádnou pietní účast, žádnou svíčku nebo pugét! Prostě (tipuji), hodil byste na takovou událost, jak se říká deku, protože takový čin by sebou evidentně nesl i stopy Vašeho spolupachatelství.

Jsem přesvědčený, že se ve svém úsudku a odhadu nemýlím a pokud snad ano, pak jen ve svém vyjádření či popisu Vašeho přístupu k takové události. Rovněž si nemyslím, že se k tomuto dopisu vůbec vyjádříte, protože jistě máte jiné starosti, je před volbami, na stole zákon Anti Babiš a mnohé jiné. Poznamenávám, že rovněž kauza OKD není a ni zdaleka vyřešena a spolu s ní i Vaše účast na ní jak by smet!

Pane premiére, svůj dopis neukončím tím obligátním přáním mnoha úspěchů, protože ty úspěchy, pokud nějaké jsou, jdou vždy jen na Váš vrub, resp. na vrub politiků a politických stran včetně Vaší ČSSD která, jak se nechala slyšet členka ČSSD Nytrová, je prolezlá korupcí, na občany myslíte a slibujete pro ně něco udělat jen když je před volbami.

Takže, doklepejte už nějak to své účinkování do voleb a věřím, že „úspěchy“ ČSSD ve volbách již nebudou takové, které by Vám a ČSSD dávali možnost znovu vládnout. Upřímně, nic proti ČSSD jako takové, ale když už, tak s jinými, poctivými a čestnými lidmi, což není Váš případ.

S pozdravem

Jiří B a ť a , důchodce,
16. ledna 2017
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVáclav Klaus: Rozpad Evropské unie by mohla být šance na záchranu Evropy   
Pridal tk Úterý 17 leden 2017 - 03:36:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
EU vstupuje do roku 2017 zatížena obrovskými problémy – nikdy nekončící vlnou migrantů, trápením eurozóny a napětím ve vztazích s Ruskem. Rostoucí frustrace ze vztahu k Bruselu ohrožuje status quo v EU a díky blížícím se volbám v klíčových státech jsou alternativní politické síly jen krok od získání politické moci. Rozhovor RT s Václavem Klausem.

Přinášíme vám několik útržků tohoto rozhovoru. Originál rozhovoru je v anglickém jazyce.

Německý vice-kancléř Siegmar Gabriel řekl pro Der Spiegel, že rozpad Evropské unie je pravděpodobný scénář — souhlasíte s tím, že EU je dnes v nebezpečí?

Já bych byl velmi rád, kdyby se EU transformovala do něčeho jiného, takže bych to neoznačil za problém, neoznačil bych to za nebezpečí. Označil bych to jako šanci, potenciální vítězství pro budoucnost, ale tím si nejsem jistý. Brexit byl v tomto vývoji velmi důležitý faktor, já ale doufám, že Evropa se konečně začne restruktualizovat, transformovat. Po pádu komunismu jsme zorganizovali radikální, dramatickou transformaci celého systému. Jsem si absolutně jistý tím, že EU potřebuje něco podobného.

Mnohokrát jste kritizoval EU kvůli nedostatku demokracie tím, že jste říkal, že nevolení byrokraté vedou Evropskou unii — jak byste tedy reformoval Unii s tím, abyste udržel existující strukturu?

Mám mluvit příští týden v Rakousku, byl jsem požádán o to, abych mluvil o tom, jak Evropu zlepšit a kdybych chtěl přehánět a kdybych chtěl trochu provokovat, řekl bych: „Existuje cesta, jak Evropu zlepšit — zbavit se EU." Takže, kdybych chtěl být dramatický a radikální, myslím si, že ta ulita, která nyní přikrývá evropský kontinent v těchto dnech, by měla být změněna a já jsem velmi pro mnohem více kooperace individuálních členských států, než mít sjednocenou Evropu.

Prezident Obama právě opouští Bílý dům a uvalil nové sankce na Rusko…

Já znám prezidenta Obamu docela dobře. Byl jsem mnoho let prezidentem, zatímco on byl v úřadě, takže jsme měli mnoho šancí na to se potkat, a já mám poněkud rozdílné názory na mnoho věcí, ale to, co dělá posledních několik dní, týdnů měsíců, to mi nepřipadá jako dobré dědictví jeho prezidentství. Jeho aktuální chování mě překvapuje.

Je tu také to, že americké tajné služby obviňují Rusko z „ovlivnění prezidentských voleb". Také říkají, že jsme nějak s pomocí kybernetických technologií ovlivnili veřejné mínění v Evropě…

Já na to koukám jako na vtip. Já to neberu vážně. Já jsem se během posledních 25 let účastnil, nevím, deseti, patnácti voleb. Neumím si přestavit, že je možné odněkud ovlivnit volby, z jiné země, a v žádném případě ne lidi ze Spojených států. Normální, obyčejní lidé prostě chtěli něco změnit a neměli rádi Hillary Clintonovou a neměli ani rády tu politiku, kterou ona reprezentovala, takže si myslím, že ten výsledek voleb je racionální a pozitivní vývoj. Já nevěřím tomu, že jakákoli země by dokázala ovlivnit volby v Americe.


Zdroj: RT


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLotyšsko umístí vojáky do blízkosti ruských hranic   
Pridal tk Úterý 17 leden 2017 - 03:31:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lotyšsko umístí stálou jednotku Národních ozbrojených sil v Latgalsku, regionu na východě země, který hraničí s Ruskem, aby tím zvýšila schopnost armády reagovat a pro zajištění efektivní komplexní obrany státu, informovalo v pondělí Ministerstvo obrany Lotyšska.

„V sestavě třetí brigády Zemessardze (domobrana) se plánuje zformovat jednotku profesionální armády s funkcí protivzdušné obrany, která bude umístěna v Daugavpilsu, Rēzekne a Preiļi," informovali na ministerstvu.

Podle informací tohoto ministerstva zesílí umístění jednotek v Latgalsku bojovou připravenost ozbrojených sil a zajistí jejich širokou přítomnost ve východních regionech Lotyšska. „Vytvoření jednotky v Latgalsku, to není jen vklad do zesílení obrany země, ale i možnost pro obyvatele regionu sloužit blíže ke svému domovu a zesílení sociálního prostředí," cituje tisková služba slova velitele Národních ozbrojených sil Raimondse Graubeho.

Podle vládního plánu bylo poručeno Ministerstvu obrany vytvořit stálou jednotku ozbrojených sil v Latgalsku do 30. listopadu roku 2018.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPorošenko se schovává před Ukrajinci   
Pridal tk Úterý 17 leden 2017 - 03:29:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak píše ukrajinský list Věsti, během posledních dvou měsíců ukrajinský prezident Petro Porošenko omezil svá veřejná vystupování a prudce snížil počet zahraničních kontaktů.

Podle listu v září na webových stránkách hlavy státu bylo 125 zpráv o jeho činnosti. Nejzajímavější zprávy se týkaly jeho návštěvy Izraele a účasti na Valném shromáždění OSN v New Yorku. Kromě toho Porošenko byl aktivní i doma: představil parlamentu návrh zákona o Vysoké radě pro spravedlnost, předsedal Radě národní bezpečnosti a rozdělil „obranné" výdaje na rok 2017.

V prosinci však tisková služba ukrajinského prezidenta zveřejnila pouze 93 zprávy, z nichž se třetina vztahovala k vojenské aktivitě na východě země. V mezinárodním informačním poli se v tuto dobu Porošenko prakticky nevyskytoval. Na konci minulého roku měl pouze dvě schůzky, s prezidenty Litvy a Polska, zatímco s ostatními hlavami států mluvil pouze telefonicky. Jak si všímají ukrajinští analytikové, ukrajinský prezident se rovněž snaží vyvarovat hlasitých prohlášení a nekomentuje skandální události. Tuto práci přenechává svému úřadu a premiérovi Volodymyrovi Hrojsmanovi.

„Porošenko se neřídí základními zákony informačního pole. Snaha z něho vystoupit se může vymstít, neboť existují otázky, které vyžadují komentář ze strany hlavy státu," říká politická konzultantka Anne Bykova.

Kromě toho v prosinci prezident neuspořádal tradiční výroční tiskovou konferenci, přestože se z větší části jedná o inscenaci a nepředpokládá žádná nepříjemná překvapení pro hlavu státu. Nicméně podle politologa Nikolaje Spiridonova Porošenko má důvod, proč se vyhýbá veřejnosti. Podle něj hlavní příčiny, proč prezident zmizel, zahrnují propad jeho popularity, zklamání voličů a nedostatek dobrých zpráv. „Měli jsme dokonce situaci, kdy v létě prezident jezdil otevírat dětské školky. Není to úroveň hlavy státu," zdůraznil Spiridonov.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPodle expertů existuje na světě rekordní rozdíl mezi bohatými a chudými   
Pridal tk Úterý 17 leden 2017 - 03:26:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Experti mezinárodního sdružení organizací pro boj s chudobou Oxfam prohlásili, že ve světě existuje rekordní rozdíl mezi bohatými a chudými.

Ve zprávě zveřejněné touto organizací se hovoří o tom, že osm dnešních nejbohatších lidí vlastní stejné prostředky jako 3,6 miliardy lidí patřících k nejchudší polovině lidstva. Zpráva obsahuje nové, upřesněné údaje týkající se rozdělování financí. Jak vyplývá z průzkumu, situace s životní úrovní se především v takových zemích jako Indie a Čína nesmírně rychle zhoršuje.

V období od roku 1988 do roku 2011 se příjmy nejchudších deseti procent obyvatel zvýšily o pouhých 65 dolarů na osobu, zatímco příjmy „majetného" jednoho procenta vzrostly o 11 800 dolarů (což je 182krát víc).

Podle údajů badatelů patří do osmičky nejbohatších lidí světa zakladatel Microsoftu Bill Gates (USA), zakladatel Inditexu Amancio Ortega (Španělsko), generální ředitel a největší akcionář Berkshire Hathaway Warren Buffett (USA), majitel společnosti Grupo Carso Carlos Slim Helú (Mexiko), hlavní výkonný ředitel obchodního portálu Amazon.com Jeff Bezos (USA), výkonný ředitel a spoluzakladatel Facebooku Mark Zuckerberg (USA), výkonný ředitel Oracle Corporation Larry Ellison (USA), majitel a generální ředitel společnosti Bloomberg LP Michael Bloomberg (USA).

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDesigner, který ušil střevíčky pro Trumpovou, nedostal americké vízum   
Pridal tk Úterý 17 leden 2017 - 03:22:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Designer ze Srbska Marisko Umicevič, který ušil střevíčky pro budoucí první dámu USA Melanii Trumpovou, se nemůže dostat na slavnostní inauguraci, jelikož nedostal vízum do USA, informuje Balkan Insight.

Obuvnická fabrika, která patří bosenským Srbům, ušila dva páry střevíčků pro Melanii Trumpovou na podporu jejího manžela. Jedni z nich jsou bílé střevíčky na podpatku, které jsou určené právě pro slavnostní inauguraci.

„Vše bylo připraveno: smoking, motýlek, dokonce i dárky," cituje portál slova Umiceviče.

Podle jeho slov se na ceremonii inaugurace chystal Melanii darovat priglavke (bosenské ponožky — red.) a budoucí hlavě Bílého domu noční košili s národním vzorem, aby si „připomínal" designera.

Designér vysvětlil, že měl plány pro další spolupráci s rodinou Trumpů. „Trumpova dcera má z prvního manželství svoji obuvnickou fabriku, chtěl jsem s ní uzavřít několik smluv. Cesta do Ameriky je dlouhá a drahá, nechtěl jsem tam jet prostě bez cíle," řekl.

Umicevič napsal Melanii Trumpové omluvný dopis. Ta mu zase poslala jako dárek kravatu a tričko, které se ukázalo, že je pro něj příliš malé.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe Vídni vandalové poskvrnili památník sovětským vojákům   
Pridal tk Úterý 17 leden 2017 - 03:20:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Neznámí lidé znovu poskvrnili památník sovětským vojáků na náměstí Schwarzenbergplatz v centru Vídně, řekli na ruském velvyslanectví v Rakousku.

Incident se odehrál 16. ledna — fasáda památníku, kde je zlatými písmeny napsán rozkaz Stalina ve spojení s dobitím Vídně 13. dubna roku 1945, byl polit temně-rudou barvou.

„S ohledem na to, že se dříve odehrály podobné případy aktů vandalismu, naléhavě prosíme rakouskou vládu, aby přijala vyčerpávající opatření pro zajištění spolehlivé ochrany památníku," prohlásili na velvyslanectví.

Památník se již stal terčem útoku v roce 2015, kdy fasádu památníku polili černou barvou. Ruská strana tehdy odeslala rakouskému ministerstvu zahraničí nótu s požadavkem na nahrazení škody a potrestání pachatelů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA podněcují závody ve zbrojení   
Pridal tk Úterý 17 leden 2017 - 03:16:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová prohlásila, že Spojené státy fakticky podněcují nové závody ve zbrojení.

„Ve Washingtonu fakticky podněcují nové závody ve zbrojení a snaží se nám vnutit konfrontační model vztahů podobný tomu, který panoval v době studené války," stojí v prohlášení Zacharovové zveřejněném na stránkách ministerstva.

Zacharovová nesouhlasila s tezí, podle níž „rozmístění americké armády v Evropě z vojenského hlediska nehraje žádnou roli."

„Rozsáhlé rozmístění amerických ozbrojených sil v Evropě má obrovský destruktivní potenciál pro veškerou architekturu evropské bezpečnosti, vytváří novou politickou realitu, značně podkopává rovnováhu sil na kontinentě a hrozí dlouhotrvajícími destruktivními následky v euroatlantickém prostoru," oznámila mluvčí ministerstva.

V Polsku byla 14. ledna rozmístěna obrněná brigáda čítající 3 500 vojáků. Kromě toho ještě v říjnu 2016 norská vláda umožnila USA rozmístit 330 příslušníků námořní pěchoty ve městě Værnes v centrální části země — 1000 km od ruské hranice.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPorošenko chce podat proti Rusku další žalobu k Mezinárodnímu soudu OSN   
Pridal tk Úterý 17 leden 2017 - 03:13:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko nařídil ministerstvu zahraničí podat proti Rusku žalobu k Mezinárodnímu soudnímu dvoru OSN kvůli tomu, že údajně porušuje úmluvu OSN o potlačení financování terorismu a úmluvu o odstranění všech forem rasové diskriminace.

Práce na přípravném řízení byly již završeny, stojí na webových stránkách ukrajinského prezidenta.

„Dnes je Ukrajina zcela připravena předat Mezinárodnímu soudu OSN v Haagu nutné dokumenty, abychom dohnali Ruskou federaci k odpovědnosti za porušování těchto dvou úmluv," cituje Porošenka jeho tisková služba.

Dále prohlásil, že předešlé žaloby proti Rusku jsou pod jeho osobním dohledem. Kromě toho na konci prosince minulého roku Ukrajina připravila žalobu proti Rusku u Mezinárodního soudního dvora kvůli porušení dohody o přátelství mezi oběma zeměmi.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2485 sec,0.0571 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,077kB