Středa 18 leden 2017
Otevřený dopis premiérovi s dotazem, jestli by položil květiny i k hrobu neznámého horníka OKD. Dočkáme se odpovědi?   
Pridal tk Středa 18 leden 2017 - 06:05:45 Cist komentare / psat: 2 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mgr. Bohuslav Sobotka

předseda vlády České republiky

Úřad vlády České republiky
nábřeží Edvarda Beneše 4
Praha 1 – Malá Strana
PSČ 118 01


Pane premiére,

je pozoruhodné, jakou pozornost věnujete 48. výročí sebeupálení studenta Jana Palacha. Nechci ze široka rozebírat důvody tohoto aktu, který je mnohými považován za čin hrdinský či vlastenecký, jinými za naprosto zbytečný akt sebevraždy, který v podstatě nic nevyřešil a svým způsobem, díky médiím, vyvolal jen mimořádnou pozornost veřejnosti, případně té části politiků či politických aktivistů, kteří tento čin dali do souvislosti s politickou situací v zemi a dali jí příchuť politického protestu, i když tomu tak zcela úplně nebylo. Podle nich to byl čin, který měl být údajně protestem proti vývoji v Československu po okupaci vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968.

Vy sám jistě víte, jak to všechno ve skutečnosti bylo, ovšem v dnešní době, okolnostmi vynucený politicky korektní, zato falešný postoj Vás nutí k pokryteckému jednání, prezentovat čin Jana Palacha jako čin veskrze hrdinský a věnovat jeho činu potřebnou dávku politické pozornosti a piety. Nicméně, zůstal nám v paměti jen tento údajně politicky motivovaný protest, na dalším vývoji ve společnosti se však jeho čin nijak výrazně či významně neprojevil. Ale budiž, student Jan Palach se obětoval jako národní hrdina té doby, čest jeho památce!

Nicméně pane premiére, projevil jste osobní úctu, vzdal čest člověku který obětoval svůj život jisté celospolečenské myšlence politického významu v době totality, v době vlády komunistů. Dnes žijeme v jiné společnosti, údajně s demokratickým režimem. V této souvislosti si dovolím položit Vám otázku, jak byste se asi zachoval v případě, že by dnes nějaký občan, přesněji havíř z OKD, si rovněž vzal život proto, že mu tento režim (za Vaší pomoci) vzal práci a peníze, připravil jej o byt, přivedl jej a jeho rodinu do těžké ekonomické situace, která jej donutily až k podobnému zoufalému a neuváženému činu. Ptám se, zda byste tento čin rovněž hodnotil jako hrdinství, protože by jím tento člověk chtěl demonstrovat sociální křivdu, bezpráví, nečestnost, nepoctivost, podvodné jednání lidí, tedy včetně Vás, kteří kauzu OKD zavinili a kteří rodiny havířů do takové zoufalé situace dostali .

Byl byste ochoten, pane premiére, schopen akceptovat tyto důvody, nebo jak bývá Vaším častým zvykem, tuto událost byste vysvětloval zase po svém tedy, že by to byl čin neopodstatněný, bezdůvodný, unáhlený, že se mohl jistě vyřešit v jeho prospěch atd.? A hlavně, že Vy s tím nemáte nic, ale vůbec nic společného, protože Vy jste konal v rámci zákona! Proto byste zřejmě tento čin spíše nejen odsoudil, ale hlavně neuznal jako reálný důsledek kauzy OKD. Proto byste také zřejmě ani neprojevil žádnou pietní účast, žádnou svíčku nebo pugét! Prostě (tipuji), hodil byste na takovou událost, jak se říká deku, protože takový čin by sebou evidentně nesl i stopy Vašeho spolupachatelství.
Jsem přesvědčený, že se ve svém úsudku a odhadu nemýlím a pokud snad ano, pak jen ve svém vyjádření či popisu Vašeho přístupu k takové události. Rovněž si nemyslím, že se k tomuto dopisu vůbec vyjádříte, protože jistě máte jiné starosti, je před volbami, na stole zákon Anti Babiš a mnohé jiné. Poznamenávám, že rovněž kauza OKD není ani zdaleka vyřešena a spolu s ní i Vaše účast na ní jak by smet!

Pane premiére, svůj dopis neukončím tím obligátním přáním mnoha úspěchů, protože ty úspěchy, pokud nějaké jsou, jdou vždy jen na Váš vrub, resp. na vrub politiků a politických stran včetně Vaší ČSSD která, jak se nechala slyšet členka ČSSD Nytrová, je prolezlá korupcí, na občany myslíte a slibujete pro ně něco udělat jen když je před volbami.

Takže, doklepejte už nějak to své účinkování do voleb a věřím, že „úspěchy“ ČSSD ve volbách již nebudou takové, které by Vám a ČSSD dávali možnost znovu vládnout. Upřímně, nic proti ČSSD jako takové, ale když už, tak s jinými, poctivými a čestnými lidmi, což není Váš případ.

S pozdravem

Jiří B a ť a , důchodce, 16. ledna 2017

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajina spočítal ztráty z omezení tranzitu zboží Ruskem   
Pridal tk Středa 18 leden 2017 - 05:58:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajina ztratila přes jednu miliardu USD kvůli omezení Ruskem tranzitu ukrajinského zboží, oznámil náměstek ministra infrastruktury pro otázky evropské integrace Viktor Dovhaň v interview pro ukrajinský Společenský rozhlas

„Situace je opravdu složitá. Ztráty kvůli omezení tranzitu po území RF činí přes jednu miliardu USD, čili asi 2% HDP. Jsou to přímé ztráty exportérů, kteří ztratili trhy. A jsou ještě ztráty přepravců. To je snad jedinečný případ tranzitní války, kdy RF omezila od 1. ledna 2016 náš tranzit do Kazachstánu na půl roku, a pak 1. července bylo omezení prodlouženo až do konce roku 2017 a rozšířeno také na tranzit do Kyrgyzstánu", řekl náměstek ministra.

Rusko pozastavilo od 1. ledna 2016 pro Ukrajinu platnost smlouvy SNS o pásmu volného obchodu a zavedlo cla pro ochranu svého trhu před návalem bezcelního zboží z EU. Kromě toho bylo vůči Ukrajině zavedeno potravinové embargo jako vůči zemi, která podpořila protiruské sankce.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProhlášení Le Penové o Krymu je podle MZV Ukrajiny "banální"   
Pridal tk Středa 18 leden 2017 - 05:55:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinské MZV vyjádřilo rozhořčení ohledně prohlášení kandidátky na funkci prezidenta Francie za stranu Národní fronta Marine Le Penové, že v případě jejího vítězství v prezidentských volbách Paříž uzná Krym jako součást Ruska.

Před časem Le Penová v interview pro noviny Izvestija řekla, že v případě jejího vítězství ve volbách Francie uzná Krym jako součást Ruska. Řekla také, že v případě vítězství obnoví normální vztahy mezi Francií a Ruskem, především navrhne zrušení protiruských sankcí.

Ministerstvo zahraničních věcí Ukrajiny vyjadřuje rozhořčení nad dalšími výroky Marine Le Penové ohledně Krymu a zdůrazňuje, že taková tvrzení jsou banální jak z historického, tak i z právního hlediska", uvádí se v úterním komentáři na stránkách MZV Ukrajiny.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína a Rusko staví společné stanice vesmírného monitoringu   
Pridal tk Středa 18 leden 2017 - 05:53:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nové pozemní stanice společného rusko-čínského systému diferencované kontroly a monitoringu se nachází ve stádiu stavby, řekl v úterý rada velvyslanectví ČLR, generální zástupce Čínské kosmické agentury Čang Jüan.

„Teď jsme ve stádiu realizace", řekl v odpovědi na otázku novináře, kdy bude postaveno šest nových pozemních stanic systému.

Zástuce generálního konstruktéra RKS Grigorij Stupak hovořil dříve o možnosti vytvoření společně s Čínou vysoce přesného systému navigace, který bude tvořit 54 stanic pozemní sítě systému diferencované kontroly a monitoringu (SDKM). Hovořilo se o možnosti stavby tří ruských stanic na území Číny a tří čínských na území RF.

Systém bude založen na rozšíření možností vesmírného segmentu skupin GLONASS a Beidou a dokáže poskytnout přesnost polohování vyšší než jeden metr.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStarosta polského Přemyšla má pět let zákaz vjezdu na Ukrajinu   
Pridal tk Středa 18 leden 2017 - 05:46:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bezpečnostní služba Ukrajina zakázala na pět let vjezd do země starostovi polského Přemyšla Robertu Homaovi, informovala v úterý novináře představitelka úřadu Jelena Gitljanská.

Dříve se starosta Přemyšla Homa účastnil „pochodu „orljat" přemyšlovských a lvovských" ve svém městě, v průběhu kterého zněly protiukrajinské slogany u budovy Ukrajinského národního centra. Sám starosta později prohlásil, že podobné slogany na pochodu neslyšel.

„Ano, zakázali (pozn. vjezd na Ukrajiny) na pět let. Jeho akce škodily Ukrajině," oznámila Gitljanská. Přitom však neupřesnila, jaké akce starosty škodí Ukrajině. Zároveň tiskový mluvčí Státní pohraniční služby Ukrajiny Oleg Slobodjan v úterý oznámil, že pohraničníci nepustili Homu na Ukrajinu na přechodu Medyka.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZápadní Ukrajina se topí v krvi a začíná se měnit na zónu ATO   
Pridal tk Středa 18 leden 2017 - 05:41:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jantarová válka na Ukrajině překročila hranice jedné oblasti. V podstatě se v západních regionech země vytvořila svérázná zóna ATO, která už začala sklízet svou smrtelnou žeň. Nestačily ještě utichnout výbuchy v Rovenské oblasti a už se bitky jantarové mafie přestěhovaly do Žitomiru a skončily skutečnou krvavou válkou, ve srovnání s níž se předchozí epizoda může zdát jen dětskou hrou. Na včerejšek v noci se městečko Olesk v Žitomirské oblasti změnilo ve skutečnou arénu bojů, které skončily krví. Ozbrojenci, kteří přijeli do centra města, začali bez varování pálit do skupiny neozbrojených občanů a hodili na ně granát.

Podle informací policie okolo půlnoci do centra Oleska přijely tři automobily, mezi nimiž byl jeden mikrobus. Z nich vyskákali ozbrojenci a bez váhání spustili palbu do místních obyvatel stojících u vchodu do kavárny a na parkovišti. V průběhu střetu (ve skutečnosti masakru) jeden z útočníků hodil do skupiny granát. Po výbuchu útočníci z místa ujeli. Jako obvykle „operativně“ zareagovaly bezpečnostní složky, kterým už nezbylo než posbírat raněné a, jak se později ukázalo, i mrtvé. Více než desítku zraněných odvezly sanitky rychlé pomoci. Ještě nejméně tolik se jich dostavilo do nemocnice pěšky s pomocí dotčených sousedů. Jeden z těžce zraněných zemřel na jednotce intenzívní péče, aniž by nabyl vědomí, a ve vážném stavu se nacházejí další tři.

V současné době byl v oblasti vyhlášen záchytný plán „Siréna“ a do Olesku byla vypravena jednotka zvláštních sil. Nicméně po stopách útočníků se už vydali i místní. Dva dopadení radikálové byli již dopraveni do nemocnice. Ve městě nazrává vzpoura. Příbuzní a známí zraněných obklíčili nemocnici a vyžadují spravedlnost. Vyšetřování odhalilo spojení banditů s takzvanou jantarovou mafií. Skupina přijela do města, aby bylo projednáno další přerozdělení zdrojů z nalezišť, a zdá se, že se něco pokazilo. Bandité uspořádali skutečný masakr uprostřed klidné obce, aby obhájili „jantarové“ zájmy kyjevských úředníků a oligarchů.

Ráno proběhly v Olesku protesty. Občané volali po nastolení spravedlnosti a vyzývali bezpečnostní síly, aby konečně byla zastavena vláda bezpráví. Mezitím se situace kolem nemocnice zhoršila. Zdravotnický personál měl skutečně strach, protože ozbrojené jednotky obsadily budovu, prokazujíce se jakousi zvláštní imunitou. Dovnitř propustily neznámé ozbrojence a snažily se udržet rozhořčený dav venku, aby nedošlo k novému konfliktu.

Kyjevští úředníci kryjící nezákonnou těžbu jantaru v západní Ukrajině překročili hranici (pokud vůbec něco takového existuje v severním Somálsku) a uvrhli zemi do chaosu kvůli svým osobním zájmům. Válka o „drahou“ zemi tu neběží první rok. Porošenko osobně dohlíží na některé důležité otázky o přerozdělení území a k řešení vzniklých problémů používá národní gardu. Ale až do incidentu v Olesku se válka o zdroje téměř nikdy nedotkla civilistů. Kopáči se sice často bouřili, ale prezident jako skutečný diktátor a byznysmen tvrdě potlačil jakékoli pokusy o vzpouru. Letos se však situace změnila. Oligarchové cítí brzký konec a pouštějí se do stále nebezpečnějších situací kvůli nasycení nekončících choutek. A Ukrajinci se nakonec stali masem pro děla. Porošenko se už nebojí hlasitých skandálů a odhalení, neboť tvrdě opravil vertikálu moci a podmanil si zemi. Proto krvavá lázeň v Olesku je jen malou epizodou v životě současné, téměř evropské Ukrajiny. Dál už bude jen hůř.

Zločinný režim je připraven zlikvidovat ještě nejeden milion Ukrajinců kvůli záchraně své moci. Co je to pro Porošenka pár desítek mrtvol v malém žitomirském městečku?

Zdroj: http://politikus.ru/events/89247-zapadnaya-ukraina-tonet-v-krovi-i-prevraschaetsya-v-zonu-ato.html

Autor: Vlabi / nwoo.org

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTo se některé poslankyně a poslanci naučí dřív létat, než se jim veřejnost povede škrtnout   
Pridal tk Středa 18 leden 2017 - 05:35:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Veřejnost má právo kontrolovat práci zvolených zástupců na všech úrovních a poslanci mají právo a povinnost kontrolovat práci vlády. Protestujeme proto proti pokusu předsedy Poslanecké sněmovny ČR Jana Hamáčka, poslance Martina Stropnického ve funkci ministra obrany, poslanců Davida Kádnera, Ivana Gabala, Marka Ženíška a poslankyně Jany Černochové zbavit české občany a poslance a senátory Parlamentu ČR tohoto práva, navíc v tak závažné otázce jako je vyslání Armády ČR do bojové akce v zahraničí, a to dokonce co nejrychleji, bez rozvážné, široké diskuse zákonodárců a veřejnosti..

Jejich návrhem na změnu Ústavy ČR článku 43 má Armáda České republiky poprvé za svou existenci ztratit charakter obranný a nabýt charakter agresora. Má se stát armádou útočnou, a to dokonce bez dodržení mezinárodních práva, bez souhlasu RB OSN či přijímacího státu. Takovouto změnu nelze odůvodnit, maskovat tvrzením, že by se mělo jednat o záchranu našich občanů v zahraničí, neboť vlastní návrh v žádném případě nelimituje, nebrání nasazení naší armády v zahraničí pro jiné účely. Pokud zákonodárci schválí usnesení Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR přímo navrhující, že Vláda ČR může vyslat Armádu ČR na území cizího státu na bojovou operaci bez souhlasu státu, na jehož území bude operovat, vystavují životu nebezpečnému hazardu nejen samotné vojáky účastnící se mise, ale všechny obyvatele České republiky, kteří se stanou dle mezinárodního práva legitimním cílem případné odvety.!

Rozhodovací moc je přitom prakticky předána do rukou ministra obrany Martina Stropnického a vláda a zákonodárný sbor se fakticky zbavují právní zodpovědnosti. Politické a morální zodpovědnosti se však nezbaví, a to ani v případě, že české vojáky si do válečného dobrodružství pozve nějaký z našich tzv. spojenců. Spoluzodpovědnost za osud poslaneckého návrhu na změnu článku 43 Ústavy ČR, za bezpečnost našich občanů a mírumilovnost naší vlasti ponesou však i média, zejména veřejnoprávní, neboť by měla s touto mimořádně rizikovou novelou ústavy občany náležitě seznámit, vyložit její rizika a rozkrýt její zákulisí.

Varujeme proto občany před snahou části zákonodárců narušit demokratické principy při přijímání ústavních zákonů a před snahou osud 10 milionů občanů ČR vložit do ruku půldruhé desítky členů vlády, kteří nemají žádný mandát zahrávat si s našimi životy.

Druhá výzva k zákonodárnému sboru:

Vážený paní poslankyně, vážený pane poslanče,

vlastní důvodová zpráva tisku 956/0 nepřímo dokládá, že rozhodnutí vlády a pasivita sněmovny v pohledu plnění článku 43. Ústavy je realitou, uvedený článek 43. Ústavy není zodpovědnými subjekty respektován.

Vláda se zbavovala své odpovědnosti tím, že své rozhodnutí odeslala k projednání do sněmovny, přičemž odsouhlasila návrh ministra obrany, který předkládal návrhy, nebo plnil žádosti cizích států, či ozbrojených složek.

Sněmovna se zbavila odpovědnosti, že usnesení vlády neprojednala, nebo jej projednala poté, co ministerstvo obrany splnilo žádosti cizích států a navíc aktivně plnilo mezinárodní dohody a z toho plynoucí závazky, které si do dohod vláda dobrovolně, aktivně stanovila.

Takto nastavený mechanismus vyhovoval, jak moci zákonodárné, tak moci výkonné. Obcházení Ústavy ČR, v principu jejím pohrdáním, se nelíbil veřejnosti, ale s protesty dá se říct stav tolerovala a to s přihlédnutím na neporušování stanoveného obranného charakteru Armády České republiky.

Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče,

když jste odmítli naší výzvu z programu 54. schůze sněmovny vyřadit projednání tisku 956/0, dovolujeme si Vás znovu vyzvat, aby při zítřejším hlasování jste bod 161, sněmovní tisk 965/0, změna čl. 43 Ústavy vyřadili v souladu s § 90 odst.7)..

Jako součást veřejnosti protestujeme proti záměru změnit obranné poslání AČR za nepojmenovaný silový prvek na území České republiky pod reálně doložitelným velením cizích vojenských uskupení, nebo NATO.

Přijímáme menší zlo a to setrvat v obcházení článku 43. Ústavy jako doposud, nadále užívat nastavený mechanismus virtuální odpovědnosti, ale mající alespoň mantinely obranného charakteru, protože tento stav je lepší v porovnání s předkládaným návrhem uvedeným ve sněmovním tisku č.956/0, ve kterém je mechanismus virtuální odpovědnosti umocněn s časově vymezeným pojmem bez zbytečného odkladu. Navíc, obranný charakter AČR a respektování mezinárodního práva je vědomě odstraněno.

S pozdravem

za iniciativy a hnutí
Iniciativa Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMuslimové začali prolévat i českou krev! A vítačské neziskovky nadále inkasují tučné státní dotace...   
Pridal tk Středa 18 leden 2017 - 05:27:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přijde mi, že se nějak rychle zapomíná na Naďu Čižmárovou, zavražděnou islámským fanatikem v Berlíně. Zapomíná se, že muslimové začali prolévat i českou krev! A vítačské neziskovky nadále inkasují tučné státní dotace a dál beztrestně šíří svoje zcestné a zkorumpované multikulturní blouznění.

Naše vláda kromě hezkých a nereálných předvolebních slibů je očividně bezradná vůči hrozbě islámského teroru, dál, poslušna příkazů z Bruselu, tlačí na přijímání nelegálních migrantů. Dál nás obelhává údajně zanedbatelnými počty imigrantů u nás (ale kdo si někdy večer projde pražské Václavské náměstí zjistí snadno, že to by tedy všichni imigranti museli být právě tam). Je jasné, že náš úhlavní nepřítel, který přímo ohrožuje bezpečnost našich žen a dětí, je právě neschopná vláda, v područí Bruselu a neziskovek.

Doufám, že podzimní volby, tato poslední možnost záchrany naší společnosti demokratickou cestou, přinesou do naší politiky tolik potřebný pragmatický způsob rozhodování. Že vynesou odborníky, kteří budou vědět, jak se muslimské rozpínavosti a zejména jejich 5.koloně u nás, účinně postavit.

Nezapomeňme na Naďu Čižmárovou vždy, když budeme mluvit s některým sluníčkem, protože všichni, kdo obhajují nelegální islámskou imigraci, mají na rukou její krev! Nenechme se zviklat fanatiky, vedou nás do pekel.

Autor: Jiří Kobza

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTak to je pecka. V Česku nám tento člověk káže o prospěšnosti islámu a ve Švédsku byl odsouzen za domácí násilí! Podle rozsudku ženu fackoval, narážel s ní o zeď a pak jí dal ránu pěstí   
Pridal tk Středa 18 leden 2017 - 05:25:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Multikulturní pro imigrační aktivista a milovník islámu Hynek Pallas vystupuje v českých mediích na obranu multikulturní společnosti a romské komunity. Tvrdě kritizuje český odpor proti masové imigraci muslimů do Evropy a proti budování multikulturní EU říše. Možná ovšem již víme, proč se mu tak to vše neevropské líbí. Získali jsme kopie soudního rozsudku v případě, kdy švédsky soud odsoudil Hynka Pallase za domácí násilí. Asi proto se mu líbí islámský postoj k ženám?

Podle soudního rozsudku Hynek Pallas ženu fackoval, narážel s ní o zeď a pak ji dal ránu pěstí, to je opravdu velice pěkná multikulturní hodnota chování k ženám! Tak islámská hodnota!

Možná to někoho překvapí, ale v případě Hynka Pallase dávám plně za pravdu docentu Martinu Konvičkovi, který v knize Sex, drogy a islám popisuje, že právě takovým lidem, jako je Hynek Pallas, se islám líbí právě kvůli té "hodnotě" a "úctě" k ženám ...

V knize Eurabia - Mýtus nebo realita budoucnosti? Popisuji, jak mnohdy nejaktivnějšími stoupenci islamizace Evropy a masové imigrace do Evropy nejsou příslušníci neevropských národů či muslimové sami, ale naopak místní evropští multikulturalisté, socialisté a neomarxisté.

Všichni tito lidé nenávidí naší společnost a libí se jím naopak zvyky jiných kultůr. V případě Hynka Pallase to bude asi islámské chování k ženám a mužova beztrestnost v případě domácího násilí.

Na švédských webech probíhá i dosti živá debata o Hynku Pallasovi a jeho nenávisti k ženám, která je podobná k jeho nenávisti k Čechům a Evropě všeobecně. Například jeden z diskutujících napsal, že mají ve Švédsku co do činění s mužem (Hynek Pallas), který napadl svou ženu a teď napadá jinou ženu v České republice ... Diskutující tím měl namysli mediální útoky Hynka Pallase vůči Českošvédce (Kateřina Janouch), která v mediích popsala skutečný stav švédské společnosti a problémy s imigranty.

Víte kdo je Hynek Pallas? Ukázka některých jeho veřejných projevů v ČR na podporu multikulturalismu, romské otázky a imigrace:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hynek-Pallas-O-Svedsku-se-lze-Integrace-imigrantu-funguje-A-zeme-diky-uprchlikum-bohatne-471444

Hynek Pallas: O Švédsku se lže. Integrace imigrantů funguje. A země díky uprchlíkům bohatne...

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hynek-Pallas-O-Svedsku-se-lze-Integrace-imigrantu-funguje-A-zeme-diky-uprchlikum-bohatne-471444

Nesmíme také zapomenout, jak Pallas rád lže o nás a naši vlasti:

V dubnu 2016 vychází ve Stockholmu pro švédské čtenáře kniha o pronásledování Romů v Čechách a na Moravě, pod názvem Nepřizpůsobiví občané – historie pronásledování Romů v Čechách. Server Romea.cz o tom informovalo švédské vydavatelství Atlas.

http://www.romea.cz/cz/kultura/literatura/ve-svedsku-vychazi-kniha-hynka-pallase-neprizpusobivi-obcane-historie-pronasledovani-romu-v-cechach

Rozsudek švédského soudu o násilí, které spáchal Hynek Pallas na své ženě celý v švédštině si můžete přečíst zde:

http://www.clickover.com/supersize.pl?set=04ffdd5e44df0996515a

Není divu, že pan Pallas má tolik v oblibě islám!

Autor: Lukáš Lhoťan
Fotografie Hynka Pallase z webu bt.se

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJakub Janda z Evropských hodnot šíří dezinformace. Zde je důkaz   
Pridal tk Středa 18 leden 2017 - 05:15:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Musíme, říká pan Hokovský, ředitel think tanku Evropské hodnoty, chránit veřejnost před falešnými informacemi a dezinformacemi a před „nesprávnými názory“.

Prý je budeme chránit tím, že ty „nesprávné názory“ a „dezinformační kampaně“ bude nové ministerstvo pravdy rychle odhalovat a bude vzniklou situaci, stav ohrožení, řešit jen vydáváním informací správných.

Vůbec to nebude cenzura, jen jakási kancelář na uvádění věcí na pravou míru, jako vystřižená ze Saturnina.

Má to nejednu vadu.

Tou hlavní je již to, že si kdosi, v tomto případě nový odbor na Ministerstvu vnitra, dělá nároky na klasifikaci názorů, na vyhodnocování jejich „správnosti“. Jednou z věcí, které považuji za správné a potřebné, jednou z věcí, kterými se liší diktatura od demokracie, a jednou z věcí, které jsou chráněny naší Ústavou, je svoboda přesvědčení, svoboda projevu a svoboda tisku. Jediným arbitrem přijatelnosti názoru v tomto ústavním rámci je občan, čtenář, divák, posluchač a to, zda zprávu či komentářem vyjádřený názor přijímá za svůj. Pokud, jak říká vedení nového úřadu, musíme být chráněni před nebezpečím, jako jsou šíření poplašných zpráv nebo snad i výzvy k páchání trestných činů nebo výzvy k diskriminaci, ať už na základě rasy, přesvědčení, nebo pohlaví a sexuální orientace, je ten úřad zbytečný; před šířením takových zpráv je veřejnost již dnes chráněna trestním zákonem.

Pokud se jedná o interpretaci informace, žádná taková ochrana nemůže existovat; dokonce i mezi demokratickými a legitimními stranami, dokonce i mezi vládními politickými stranami existují na různé události, informace a zprávy různé názory, nemluvě o tom, že i uvnitř těchto politických stran je mnoho jedinců, jejichž názor na partikulární událost se od názorů jejich stran podstatně liší, a mezi politicky neorganizovanou veřejností se o jednotě názoru dá hovořit jen velmi vzácně, jen v těch nejvypjatějších a nejzávažnějších situacích, a ani tam není úplná.

Liší se například pohled na církevní restituce, dokonce mezi vládními stranami. Který názor je správný? Na každou událost mají legitimní politické strany svůj legitimní názor a svou vlastní propagandou se pro něj snaží získat podporu veřejnosti.

Všichni považují za správný ten svůj názor. Což je legitimní a je dobře, že jim to Ústava dovoluje. Nechceme diktaturu, nechceme, aby celá společnost musela mít jen jeden povinný názor, který je dán jakýmsi ministerstvem nebo vládnoucí stranou. Některý může aktuálně převládat, a může být dokonce vyjádřen ve formě zákona, což neznamená, že musí přestat diskuze a všichni jej musí přijmout za svůj. Všichni musí zákon respektovat, ale nemusí s ním ani po jeho přijetí, pokud jej sami nepovažují za správný, souhlasit a mohou volat po jeho změně, samozřejmě demokratickou cestou.

Nikdo, ani nějaký „think-tank“ a tím méně vláda, nemá právo svůj názor či svou interpretaci události považovat za jediný legitimní, nebo dokonce za jediný správný; a nikdo nemá právo rozhodovat, zda mají být jiné názory úředně prohlášeny za nesprávné a nelegitimní, a cenzurovat je. Pravda není vždy absolutní a není vždy jen jedna. Na vyvracení nepravd a falešných informací nepotřebujeme státní úřad, naopak, potřebujeme k tomu svobodu informací, projevu a tisku.

Potřebujeme právo takovou informaci svobodně označit za falešnou, i když vyhovuje mocným, potřebujeme právo takový názor vyvracet a přesvědčovat veřejnost o jeho nesprávnosti.

Právo na disent musí mít každý legitimní názor. Povinnost vyhodnocovat nepřátelské aktivity a kampaně mají tajné služby. Odhalovat šíření poplašných a jiných nelegálních informací je v gesci orgánů činných v trestním řízení.

A samozřejmě by to mělo být i náplní práce médií. To, že tomu tak není, je můj názor a mám na něj právo.

Zatím.

Nový úřad je při nejlepším duplicitní a v nejhorším případě je sám přímým ohrožením demokracie. V každém případě není jeho činnost ničím jiným než cenzurou.

Nepotřebujeme další duplicitní úřad, a už vůbec nepotřebujeme cenzuru a diktaturu jednoho názoru a jedné ideologie.

Před dezinformacemi se nedokázal ochránit ani ten think tank, který dodal Ministerstvu vnitra zprávu či studii, na základě které se ministr rozhodl zřídit nový úřad pro uvádění věcí na pravou míru.
A tak by se prvním případem, který bude napravovat, mohl stát právě případ duchovního otce té nové instituce.

Jak se zdá, pan Janda se sekl a šíří dezinformaci o prezidentech USA a Ruska. Není zaujatý pro jednu stranu, jak jej zlé jazyky pomlouvají. Klidně píše pochybné zprávy i objektivně a nestranně.

Provinili se, jak oznámil, Trump i Putin, jak uvedla neomylná CNN a The Washington Post, podle nichž se v Praze na přelomu srpna a září sešel Trumpův emisar, právník Michael Cohen, a Putinův muž, zástupce ředitele Ruského centra vědy a kultury Oleg Soloduchin.

Jakub Janda té zprávě uvěřil. Jak sám říká, uvěřil proto, že zdroj té zprávy, CNN, považuje za mnohokrát prověřený a důvěryhodný. CNN ale není původním zdrojem. Původní autor, jakýsi nejmenovaný britský zpravodajský důstojník, kamsi zmizel. Americký tisk dnes celou zprávu zpochybňuje právě proto, že obsahuje samé „údajně, možná a pravděpodobně“, ale také „podle zdrojů, které si přejí zůstat anonymní“.

Český tisk přinesl informaci, že pan Cohen, pokud v Praze vůbec byl, není zanesen v záznamech pasové kontroly.
Mohl možná přijet do Prahy z nějaké země Schengenu autem, vlakem, nebo na kole a pak by u nás žádný záznam nebyl. Na kole ale nemohl přejet Atlantik, a tak by měl být zanesen v seznamu nějaké letecké společnosti, což by americká media pravděpodobně vypátrala.

Jakub Janda nepochyboval – a tím chyboval; porušil vlastní pravidlo, spolehl se na „údajný“ a anonymní zdroj, neověřil si pravost informace a víme jen to, že ty pochyby, které měl cítit před tím, než zprávu přinesl a komentoval, má až dnes, kdy se na ně odvolává: Údajne se to stalo, uvidíme.

Zatím vidíme jen to, že před dezinformací nás neochrání žádný úřad a před falešnou zprávou, jejímž cílem je někoho poškodit, v tomto případě kromě Putina, u něhož to nevadí – a jeden pražský think tank si na tom postavil živnost – tato dezinformace poškozuje i zvoleného prezidenta jedné naší spřátelené velmoci, což by mělo stačit k tomu, aby se jí věnovali chovanci nového úřadu.

Samozřejmě by nešlo o cenzuru, jen by měli rychle a objektivně zjistit a zveřejnit, jak to ve skutečnosti bylo, protože to je, jak říkají, jejich primárním posláním.

Autor: Tomáš Haas

Zdroj: euPortál.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3833 sec,0.0816 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:2,296kB