Pátek 20 leden 2017
Americká média hlavního proudu v šoku! Trump prosazuje alternativní média a blogery   
Pridal tk Pátek 20 leden 2017 - 04:57:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"...tak se mi z toho upřímně řečeno zdvihá žaludek a říkám si, že někteří novináři jsou ještě horší než čeští novináři, a to je co říci, pane redaktore."

Miloš Zeman (Český rozhlas, 28. 2. 2002)

Byla by to legrace, kdyby to nebylo tak vážné. Jak se stalo, že se média hlavního proudu obrátila proti svým demokraticky zvoleným prezidentům?

Jak je možné, že právě tato média postupně ztrácejí svůj vliv a jen kolem sebe "plivou jed"?

Zeman vyhrál „proti všem“ novinářům kdysi parlamentní a později i prezidentské volby. Stal se premiérem úspěšné vlády, později prezidentem a vyrazil tak dech těm, kteří se navzájem přesvědčovali a dodnes mnozí ještě přesvědčují, o tom že kníže je tím jediným pravým...

To, že lid rozhodl proti vůli novinářů, navíc prý posílilo jejich vztek, který si na prezidentovi vylévají dodnes.

Podobné peklo s mainstreamovými novináři zažívá v Americe Donald Trump. Americké volby ukázaly, jak moc klesl vliv tradičních médií. I když se proti němu postavila většina amerických deníků, Trump si voliče získal zejména údernými prohlášeními na Twitteru. Klasická média opakovaně označoval za nečestná. A novináři si po jeho zvolení stěžují, že jeho tým s nimi nekomunikuje.

Trumpův odtažitý vztah k médiím ovšem není až takovým překvapením. Už během předvolební kampaně je označoval za „nechutná“ a „nečestná“ a raději spoléhal na své sociální sítě a alternativní servery.

Je pravda, že ze strany tradičních médií se Trumpovi během kampaně příliš vřelých slov nedostávalo. Ze stovky největších amerických deníků mu podle serveru The Hill vyjádřily podporu pouze dva, zatímco za Clintonovou se postavilo 57 amerických deníků.

Jenže se ukázalo, že vliv tradičních médií už zdaleka není takový jako dřív. Řada voličů čerpá informace ze sociálních sítí, čehož Trump šikovně využil.

To co v nedělním interview s Fox News prohlásil Trumpův nadcházející tiskový tajemník Sean Spicer muselo mnohým americkým novinářům pohnout žlučí.

Nadcházející tiskový tajemník Bílého domu v neděli v bezprecedentním kroku oznámil, že příslušníci alternativních médií a dokonce i prominentní blogeři by se mohli připojit k tiskovým zmocněncům Bílého domu, takže by se ve Washingtonu účastnili tiskových konferencí.

Reakcí na Spicerovy komentáře mezi washingtonským establishmentem byla, jak se dalo čekat, panika a vyplašenost.

Asociace korespondentů z Bílého domu (WHCA), která dohlíží na to, kterým mediálním kanálům se dovolí účastnit se tiskových briefingů, uvedla, že bude tlačit proti tomu, aby se toho účastnila i méně tradiční média.

Nadcházející tiskový tajemník prezidenta Trumpa Sean Spicer si trvá na svém a řekl, že kvůli „nadstandardnímu zájmu“ o Trumpovu administrativu uvažuje zvolený prezident o přemístění tiskových briefingů do sálu s větší kapacitou.

Dovedete si představit, že by prezident Zeman zavedl podobný krok a zval na své tiskové briefingy zástupce alternativních médií a významné blogery?

Zdroj: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9626-media-sok-alternativni-tiskova-konference

http://zpravy.idnes.cz/trump-tradicni-media-twitter-hoax-dr5-/zahranicni.aspx?c=A161111_122236_zahranicni_san

Autor: Emil KalabusSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDojemné video běloruských záchranářů   
Pridal tk Pátek 20 leden 2017 - 04:45:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Uživatelé Internetu byli uchváceni šotem pod názvem Prožít jeden život – zachránit tisíc, který zveřejnilo běloruské ministerstvo pro mimořádné situace na své stránce na YouTube.

Krátký snímek je věnován činnosti záchranářů. Na video pomáhají lidem v nebezpečí: hasí požáry, zachraňují tonoucí, dopravují vrtulníky těžce raněné a vyprošťují lidi zpod trosek zbořených budov.

„Je to prostě nádherné. A mohl by z toho být trailer dobrého filmu. Ať ministerstvo udělá tuto práci v ateliérech Belarusfilmu," napsal jeden z komentátorů.

Video bylo natočené ke Dni záchranářů. Svátek připomínají v Bělorusku 19. ledna.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTelevizní kánal CNN vytvořil model scénáře vraždy Trumpa během dnešní inaugurace   
Pridal tk Pátek 20 leden 2017 - 04:40:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Televizní kanál CCN odvysílal reportáž o předání prezidentských pravomocí v případě vraždy Donalda Trumpa v pátek při inauguraci.

Reportér Brian Todd prozkoumal scénář atentátu nejen na zvoleného prezidenta, ale i na viceprezidenta a důležité postavy Kongresu.

CNN připomíná, že podle ústavy USA v případě, že je prezident nebo viceprezident zabit nebo nejsou právně způsobilí, na jejich místo nastupuje předseda parlamentu a poté dočasný předseda senátu. Pokud se něco stane i s nimi, povinnosti prezidenta vykonávají ministři, počínaje ministrem zahraničí.

V případě inaugurace 20. ledna je situace ještě složitější. V poledne ministři Baracka Obamy složí funkce, včetně ministra zahraničí Johna Kerryho. Ale navržený Trumpem kandidat na tento post Rex Tillerson zatím nebude schválen senátem.

Proto v poledne 20. ledna bude povinnosti ministra zahraničí dočasně vykonávat zástupce ministra zahraničí pro politické záležitosti Tom Shannon, představitel administrativy Obamy.

Kromě toho pro případ katastrofických událostí se v USA vybírá tzv. dozorčí nástupce, zpravidla je to jeden z ministrů. Neúčastní se inaugurace a je pod ochranou na jiném místě, jeho jméno se nezveřejňuje.

Tento dozorčí nástupce také nebude z týmu Trumpa, senát ještě nikoho z jeho týmu neschválil. Bude to někdo z administrativy Obamy, uvádí CNN.

„Na inauguraci jsou dvě linie následnictví: jednou je administrativa Baracka Obamy, která je stále u moci, a druhá se neobjeví dřív, než bude Donald Trump uveden na pozici a senát neschválí jeho jmenování," oznámil v komentáři pro televizní kanál politolog John Fortier.

Reportáž CNN na sociálních sítích vyvolala vlnu pobouření. Uživatelé naštvaně komentují video na YouTube a kritizují kanál na Facebooku i Twitteru.

"Vypadá, že CNN považuje za normální, otevřeně vystupovat za atentát na zvoleného prezidenta Trumpa, aby byla u moci i nadále administrativa Obamy," napsal jeden z uživatelů.

​Někteří uživatelé upozorňovali, že téma atentátu na prezidenta nezajímala jen CNN. „Minulý večer PBS odvysílal dokumentární film o vraždě Lincolna. Dnes na CNN: co bude, jestli v pátek Trump a jeho zvolení nečekaně zemřou?" podotkl Trent Collicutt.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritánie realizovala vojenské cvičení pro případ války s Ruskem   
Pridal tk Pátek 20 leden 2017 - 04:20:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britská armáda odeslala skupinu obrněné techniky přes tunel pod Lamanšským průlivem v rámci cvičení, které se provádí pro případ války s Ruskem, píše The Sun.

Pět obrněných strojů, kam patřil i tank Challenger, bylo naloženo na vagony bylo dovezeno do Francie ve středu v noci. Cesta zpět trvala 40 minut.

Noviny zmiňují, že cvičení bylo organizováno pro zesílení sil rychlé reakce NATO ve východní Evropě. Vedení britské armády hledá nové způsoby přemísťování vojsk na kontinent, jelikož její vojenské základny na území Německa budou uzavřeny během několika let.

„Armáda vyzkoušela možnosti využití tunelu pro La Manchem pro transport vojenské techniky na kontinentální Evropu. To nám umožní zvýšit mobilitu ozbrojených sil Velké Británie," prohlásili na Ministerstvu obrany. Také zmínili, že v případě potřeby mohou být tanky převezeny na lodích či letadly.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSlova izraelského diplomata o přestěhování ruského velvyslanectví považují na ruském MZV za vtip   
Pridal tk Pátek 20 leden 2017 - 04:18:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Náměstek ministra zahraničních věcí Michail Bogdanov předpokládá, že velvyslanec Izraele v RF mohl žertovat, když řekl, že Moskva má předpoklady přestěhovat své velvyslanectví v Izraeli do Jeruzalému.

V prosinci Trumpova poradkyně Kellyanne Conwayová sdělila, že zvolený prezident USA chce přestěhovat americké velvyslanectvi z Tel-Avivu do Jeruzaléma. Ve čtvrtek izraelský velvyslanec v Moskvě Gary Koren řekl RIA Novosti, že jeho země bude mít radost z takového kroku nové americké vlády. A současně dodal, že „Rusko má také všechny předpoklady přijmout takové odvážné rozhodnutí".

„On asi tak žertoval", řekl Bogdanov novinářům.

Řekl, že před časem uveřejněné plány USA, týkající se přestěhování svého velvyslanectví do Jeruzaléma, budou vážnou zkouškou pro bezpečnost v oblasti.

„Dnes ke mně přišel izraelský velvyslanec. Řekl jsem mu, že přestěhování (velvyslanectví — pozn.red.) Američany bude velmi vážná zkouška pro bezpečnost a vzájemné pochopení v oblasti, protože víme, že Palestinci, Arabové, muslimové velmi negativně přijímají jakékoliv náznaky nebo úvahy ohledně možnosti přestěhování amerického velvyslanectví", řekl Bogdanov.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa Marsu objevena hlína popraskaná od vody   
Pridal tk Pátek 20 leden 2017 - 04:07:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čtvrté vozítko NASA objevilo na povrchu Marsu neobvyklé usazeniny hlíny s prasklinami podobným těm, které na půdě zůstávají po silných deštích, informuje Laboratoř proudového pohybu NASA.

„Tyto praskliny nejspíše vznikly v důsledku vysoušení vody. I na velkou vzdálenost jsou viditelné tyto pětiúhelníky a jiné struktury, které jsme na Marsu nikde neviděli. Všechno je to podobné tomu, jak praská bláto na cestách, když vysychá," říká Nathan Stein z Kalifornského technologického institutu v Pasadeně (USA).

Stein a jeho kolegové našli nové důkazy toho, že voda v kráteru Gale skutečně byla, což řekli po prozkoumání kamene, který vědci NASA okamžitě pojmenovali „Starým Opilcem". Tento kámen byl objeven v průběhu jedné z posledních zastávek Curiosity, kdy byl přístroj donucen dočasně zastavit kvůli problémům ve vrtném systému v jeho mechanické „ruce".

Při zkoumání svahů hory Sharp si vědci všimli neobvyklého „puchýřového" kamene, který je donutil přijet k němu blíže a prozkoumat ho pomocí spektrometru a dalších palubových přístrojů Curiosity. Zvědavost specialisty nezradila, podařilo se jim najít zkamenělou popraskanou vrstvu hlíny, jejíž vrstva byla popraskaná, jako to bývá na dně jezer a řek.

Kromě rozdílů v chemickém složení materiálu prasklin a samotné hlíny svědčí o přítomnosti vody a o tom, že se „Starý Opilec" nacházel mezi dvěma tlustými vrstvami zvláštních pískovců a hlín, jejichž podoby se vytváří na dně vysychajících jezer na Zemi.

Dalším argumentem je stáří kamene. Vědci odhadují, že se vytvořil přibližně před třemi miliardami let, kdy se Mars začal měnit v chladnou a suchou planetu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponArcheologové objevili v Číně cihlové hrobky staré téměř dva tisíce let   
Pridal tk Pátek 20 leden 2017 - 04:02:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Archeologové objevili v provincii Chu-nan na jihovýchodě Číny cihlové hrobky, jejichž stáří se odhaduje na víc než 1 700 let, píše list Žen-min ž'-pao.

Celkem byly v újezdu Gui-dun městské prefektury Čchen-čou objeveny tři hrobky, jejichž střechy byly postaveny z klínovitých cihel zdobených různými vzory.

Podle údajů archeologů se jedna hrobka vztahuje k období konce vlády dynastie Východní Chan (léta 25-220). Druhá zřejmě pochází z doby, kdy začala vládnout dynastie

Západní Tin (léta 265-316). Archeologové nyní zjišťují, jak starý je třetí objekt.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJednání Obamovy administrativy bylo hloupé a ostudné   
Pridal tk Pátek 20 leden 2017 - 04:00:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jednání administrativy Baracka Obamy vypadá hloupě a ostudně pro tak velikou zem, jakou jsou USA, prohlásila oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Maria Zacharovová.

„Jednání administrativy Baracka Obamy vypadá natolik hloupě a je natolik ostudné pro tak velkou zem, jakou jsou Spojené státy, že jen těžko můžeme dát tyto jejich křečovité akce do spojitosti s postojem amerického lidu," řekla mluvčí ruského MZV a připomněla, jak se zachovaly USA k objektům velvyslanectví Ruska v USA a jak vypověděly ze země 35 ruských diplomatů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3373 sec,0.1304 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,335kB