Sobota 21 leden 2017
4 x po Davosu, 4 x po inauguraci   
Pridal tk Sobota 21 leden 2017 - 17:32:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nebyl jsem na místě v Davosu, ale z toho, co mohu číst a slyšet od jednoho účastníka, který tam byl již po několikáté, mohu identifikovat čtyři skutečností, které se budou přímo nebo nepřímo týkat většiny z nás, a mají ve své podstatě něco společného s paralelně ukončenou inaugurací amerického prezidenta Trumpa.

První skutečností je veřejné zpochybnění globalizace. Tři desetiletí nebrzděné globalizace dorazilo k bodu, na kterém se elity začínají ptát sami sebe, zda to nemůže být konec. Zástupně stačí citát šéfa investiční společnosti Bridgewater, Ray Dalio: Jsme na bodu, na kterém globalizace může skončit. Na druhém konci Atlantiku prezident Trump ukazuje rušením smlouvy TPP a vyhrůžkami Číně, co si myslí o svobodném obchodování. V Číně působící Charles Édouard-Bouée, rozený Francouz řídící německou společnost Roland Berger v Číně, kterou spoluzaložil můj mladý ex-spolupracovník, přítel Hartmut Schnabell po společném hodnocení trendů v první polovině devadesátých let, přijel do Davosu zjistit, co je ve vzduchu, aby konstatoval, že tentokrát je nálada zcela opačná, než v minulosti.

Druhou skutečností je objevení se na davoské scéně tandemu Čína – Indie. O přítomnosti Číny a referátu prezidenta Si Ťin-pchinga jsem psal v předešlých dvou příspěvcích. Proto se zmíním o jedné zajímavosti z Indie. Tou je skutečnost nejrychlejší digitalizace státu na světě. Ta obsahuje mimo jiné většinové odstranění hotovosti z finančních a bankovních služeb. Od listopadu 2016 se ve velké většině případů platí digitálně s použitím Smartphon. Jsem přesvědčen, že nejenom ministr Babiš studuje první zkušenosti z Indie. Nevím, zda je studují kancléřka Merkel, prezident Juncker, Hollande, Tusk nebo Italský premiér Gentiloni. Ti nebyli v Davosu ani vidět, ani slyšet. Nevěřím, že by nepřijeli kvůli jídelníčku. Ten obsahoval během dne 50% vegi jídel, aby večer mohli účastníci WEF kompenzovat jinak.

Třetí skutečností je role umělé inteligence (AI) na WEF. Snad každé ze 400 symposií se zabývalo tímto tématem. Mnozí vidí AI jako nebezpečí, druzí jako pomocníka, další jako možnost si s její pomocí vybudovat daleko od nás novou civilizaci. Bylo možné slyšet i hlasy vyjadřující pochybnost, indikaci o době, kdy ji neutečeme, a potřebě začít připravovat člověka na novou éru. Jak jinak, Ind Vishal Sikka (Infosys), Američanka Mary Cummings (Duke-University), členové rady světového fóra AI, a McKinsey, nasadili tón: každá druhá lidská činnost bude zasažena AI, proto se musíme začít učit novému. Jak tomu bude v zemích, kde se reformuje jedna reforma vzdělávání za druhou, bez ohledu na absenci výchovy v rodině, opravdu nevím. Rady, nebo odpovědi od AI se zcela určitě nedočkám.

Čtvrtou skutečností lze nazvat návrat a hledání střední třídy a malého podnikatelství. Mnozí politologové používají při hodnocení globální elity kritérium zvané. Davos Man. Tento většinou bílý, bohatý člověk řídící firemní monstra a politiky na dálku si v davoském mrazu a sněhu vzpomněl na ty, které by raději zapomněl na vždy. Nespokojené a nejisté rodiče, kteří nemohu slíbit svým dětem lepší budoucnost, než je jejich přítomnost. V uších mu zazněl brexit, populismus a suflér Trump. Pro jistotu našel něco dobrého u populistů italský ministr financí Pier Carlo Padoan: jsou to často dobří lidé s rozumným přáním. Volby ve Francii, Německu, Holandsku, možná i Itálii v 2017 straší MMF-šéfku Christine Lagarde. Výsledky voleb by mohly poslat soutěž směrem dolů. …to by mělo strašné následky. A aby toho nebylo málo, Davos Man nám připomenul, že i velké firmy na začátku byly malými, že automobilové koncerny dostaly nové konkurenty v podobě Google, Uber apod., že malí podnikatelé jsou motorem tvoření nových pracovních míst. Kdo to vše nevěděl, teď to ví, a víc: I čert byl krásný, když byl mladý.
Když se loučili v Davosu, loučil se ve Washingtonu prezident Obama a nový prezident Trump nabídl světu podle mého zajímavější show. První zajímavostí byl chór. Ten zpíval písně před inaugurací, byl odět ve skotském tartanu rodu matky prezidenta, klanu MacLeod, rodiny syna Leoda. Dnes existuje devět společností na světě, asociovaných s klanem MacLeod (ACMS), se sídlem v Edinburghu. Šéf ACMC úřaduje na hradě Dunvegan Castle.

Připomínám postřeh, protože jsem sensibilizovaný na symboliku, na druhé straně nedovedu si představit, že by Trump neuctil jím milovanou matku, skotského původu, a nevyužil možnosti poslat světu zprávu bez Twitteru, když mu bezpečnostní složky odebrali telefon. Druhou zajímavostí inaugurační show je zpráva. Zpráva je jednoduchá, pro něco znající, a má dvě komponenty: 1) nepřátelé jsou / byli jmenování, přátelé ví, kam patří. 2) vítězství nad protivníkem se dosáhlo ve spojení se skotskou finančně – politickou klanovou mocí. Tou třetí, neméně důležitou zajímavostí je pořadí a jmenování nepřítele číslo 1 a 2. U Bushe juniora to byl terorismus, který Obama transformoval do IS, aby mohl označit nepřítelem číslo 1, Rusko. Izrael nebyl u Bushe, ani u Obamy vyhlašován přítelem. Trump jednal opačně. Označil Izrael za hlavního spojence, Rusko za potenciálního spojence v boji proti IS a Čínu za nepřítele. Čtvrtou zajímavostí je pro mne prohlášení od transferu moci z Washingtonu směrem k americkému lidu. Na druhé straně toho prohlášení bylo možné slyšet o konci rozpadu a úpadku USA, který téměř jako nezvratitelný proces iniciovala předchozí vláda demokratů. Dnes samozřejmě nemohu ani tušit, jak si představuje prezident Trump realizovat své prohlášení, včetně 25 mio nových pracovních příležitostí. Nabízejí se mi pouze myšlenky osobností. Jan Werich: Čas má plné kapsy překvapení. Karel Čapek: Starý zákon má pravdu: někdy padají hradby pouhým křikem. Ale pouhým křikem se nedá postavit nic. José Ortega Y Gasset: Pokrok neznamená, včerejšek zbořit, ale zachovat jeho podstatu, která má sílu stvořit lepší dnešek. Doplňuji citáty radou z doby, kdy mi řekli, který ze 4 tartanů klanu Campbell mohu nosit: Ne Obliviscaris. Nezapomínej. Rada zapadá do představy, že prvním zahraničním návštěvníkem u Trumpa bude britská premiérka May. Mluvit se bude o vztahu USA a UK, potažmo i Skotska, a UK a Ruska.
Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
21.01.2017


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOd Charity až k destabilizaci světa   
Pridal tk Sobota 21 leden 2017 - 05:57:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stalo se tradicí, že každý rok v lednu běhají děti v kostýmech tří králů od dveří ke dveřím a s pokladničkou od Charity žebrají peníze. Je docela možné, že slovo "žebrají" někoho nazdvihne, ale jsem zastáncem teorie, že je nejvyšší čas začít nazývat věci pravými jmény: Tříkrálová sbírka je Charitou organizovaná, státem povolená a lidmi tolerovaná žebrota.

To by ovšem nebylo to nejhorší. Mnohem horší je, že ani rodiče a tím méně jejich koledující potomci zřejmě netuší, co to ta Charita vlastně je.

Kdo a kdy Charitu založil, kde sídlí centrála a jaký je její deklarovaný význam není důležité. Vše se dá vyhledat a když se do textů o Charitě bezelstně a bez znalosti souvislostí začteme, nemůžeme konstatovat nic jiného, než že Charita dar z nebes.

Jenže, úplně stejné pocity získáme při pročítání stránek a dokumentů nadací a spolků s dokázanou podvratnou činností, jako Open Society Fund, Člověk v tísni, Norway Funds, Lékaři bez hranic, nebo i některých nových spolků, jako Evropské hodnoty, Svobodu médiím a mnoha a mnoha dalších. Naivní dítě nebo na Zem právě spadnuvší marťan musí po seznámení s dokumentací těchto a podobných organizací konstatovat, že se jedná o lidi s velkým "L", se srdcem na pravém místě. Zkrátka o morálně čísté vzory lidí, kteří by se samou láskou rozdali. Avšak lidé soudní a moudří z Marsu nespadli a mají členy těchto spolků již dávno zařazené mezi kreatury, převlečené za lidi.

A jak je na tom v tomto ohledu Charita ČR?

Internet je fajn věc, takže co se můžeme ze stránek Charity dozvědět? Nebude nás zajímat, kolik ročně děti vysbírají miliónů, ale podíváme se na samotnou podstatu této organizace. Tedy čím se zabývá, s kým spolupracuje a za koho tuto činnost vykonává.

Když začneme od konce, tedy "Za koho?", tak jednoznačně za stát. Vlastně ne za stát, ale za všechny české vlády, poslance a senátory, které ve skutečnosti nikdy nezajímal život penzistů, bezdomovců, ani lidí žijících v nouzi a chudobě.

S otázkou "Čím se zabývá?" se dostaneme k jejich projektům a jen pro názornost, zde jsou ty současné:

- Aplikace Melinda - Česká spořitelna vydala novou dárcovskou mobilní aplikaci,
- Caritas Cares 2015 - Zpráva Caritas Cares 2015 popisuje hlavní problémy spojené s chudobou a sociálním vyloučením v České republice a navrhuje zákonodárcům, jak tyto problémy řešit,
- Ke kvalitě v Charitě - Postupné zvyšování odbornosti pracovníků Charity školeními,
- Program FEAD - Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám formou balíčků,
- Restart@Siemens - Pro občany bez domova nabídka pracovní místa ve výrobních závodech a prodejnách Siemens spolu s roční pracovní smlouvou i zajištěním ubytování,
- Vojenský fond solidarity - Pomoc vojákům z povolání, jejich rodinám nebo pozůstalým, kteří se ocitli v tísni, ať už ze zdravotních či sociálních důvodů nebo dopadem životních katastrof.

Když tyto (ale i mnoho předchozích projektů) zabalíme do jediné myšlenky, tak lze jednoznačně konstatovat, že Charita má skutečně dvojjediný úkol a sice:

1. suplovat státní administrativu v oblastech, které sama řešit nechce a
2. řešit problémy, které způsobil diletantismus českých zákonodárců, zvolených po roce 1990.

A protože nic není zadarmo, tak nám schází ještě odpověď na otázku "S kým?" nebo-li "Za co?". Jenže tato otázka je v podstatě vyřízená předem. Z aktuálních projektů je zřejmé, že spolupracuje s tím, kdo dá na projekt peníze.

Kdo by ovšem čekal, že v první řadě to bude zlatem obtěžkaná církev, je na omylu. Na prvním místě je to stát (ať už přímo přes nějaké ministerstvo nebo nepřímo přes Evropskou unii) - tedy my všichni financujeme projekty Charity.
Na druhém místě lze uvést korporace, které si dělají filantropické PR tím, že neodvedou peníze státu ve formě daní, ale legálně je odkloní právě Charitě. ...takže v konečném důsledku je vidět, že i tyto korporátní peníze pro Charitu financujeme my občané.

A poslední forma je Tříkrálová sbírka, což jsme také my.

Z uvedeného tedy vyplývá, že absolutní většinu charitativní činnosti Charity ČR financujeme jen my, občané České republiky a to i v případě, že na Tříkrálovou sbírku nedáme ani halíř či v případě, že se touto filantropií holedbá Česká spořitelna, Siemens nebo nějaký obchodní řetězec.

Ale i tak - až do této chvíle lze říci, že je to v pořádku. V podstatě se dají překousnout i ty falešné masky korporací, protože slabým se skutečně má pomáhat. Až potud se dá říci, že Charita je fajn, protože má snahu pomáhat občanům této země. Jenže tady článek nekončí...

...a budeme pokračovat právě tou druhou a zvrácenou tváří Charity, která už snahu pomáhat našim občanům nemá. Naopak, pomáhá s jejich likvidací na tomto území. Tohle se děje formou rozběhnutého projektu "Státní integrační program 2016".

Na stránkách k tomuto programu (ano, k této věci má Charita samostatné internetové stránky) se sice na prvním místě můžeme seznámit s Portugalkou žijící v Brně, ale můžeme si snadno domyslet, že z důvodu přílivu zhrzených Portugalek, tento program v roce 2016 vymyšlen asi nebyl.

Ze stránek se lze dozvědět, že program nebyl nijak spontánní. Charitě se hnulo srdce a rozhodli se zachraňovat a nechat rozmnožovat islamisty na našem území až ve chvíli, kdy premiér Sobotka podepsal usnesení Vlády České republiky č. 954 ze dne 20. listopadu 2015 a hlavně přílohy k tomuto usnesení. Až na tomto základě mohla Charita zahájit sháňku po "subdodavatelích", tedy po "poskytovatelích, neziskových organizacích a další registrovaných právnických osobách, které by se chtěly zásadně podílet na integraci konkrétních osob". Částky, obsažené v příloze uvedeného Usnesení vlády k tomuto jednoznačně vybízejí a Charita by tedy nebyla Charitou, kdyby se jí na naše peníze pro islamisty nesbíhaly sliny. Lze říci, že Charita ČR je za peníze ochotna na svá ňadra přivinout i samotného Belzebuba a prodat mu obratem duše nás všech.

Ještě na okraj k tomuto tématu: vážně stojí za to si přílohu snesení vlády ČR č. 954, byť jen letmo proletět, aby člověk získal přehled, jak neuvěřitelně dokonalý servis Sobotkova vláda "neziskovkám", potažmo islamistům tady v republice nabízí. Mě se jen zatajil dech, ale kdyby si tento text četli naši spoluobčané žijící v chudobě, tak by jim buď puklo srdce nebo by do rukou vzali vidle a cepy.

Tím nám ovšem výlet po neziskový končinách nekončí. Při zjišťování podvratné činnosti Charity ČR na našem území, můžeme narazit ještě na jednu anomálii, se kterou taktéž není každý srozuměn:
Věděli jste o tom, že my, občané České republiky, jsme si zřídili svou vlastní "neziskovku", aby mohla ze státního rozpočtu podporovat "spřátelené neziskovky"?

Tato naše národní "neziskovka" se jmenuje Česká rozvojová agentura (ČRA) a organizačně podléhá Ministerstvu zahraničních věcí. Byla zřízena v roce 2008 na podnět tehdejšího ministra Karla Schwancenberga (Strana zelených). V roce 2010, opět na podnět Karla Schwancenberga (již TOP 09), byl přijat "Zákon o zahraniční rozvojové spolupráci" (ZRS), který nově ustanovil ČRA a její pravomoci v rámci tzv. "rozvojové politiky".

Fakt, že podnět na vznik ČRA dal Karel Schwancenberg a druhý fakt, že byla zřízena i přes začínající celosvětovou hospodářskou krizi, nám navozuje velké množství otazníků, ale současně také trochu napovídá, jak se s těmi otazníky vypořádat. Pojďme ale dál.

Aby jste se nemuseli trápit jen mým textem, dejme si oficiální formulaci ZRS. Ta je popsána jako "Souhrn činností hrazených ze státního rozpočtu, jejichž cílem je přispět k odstraňování chudoby v kontextu udržitelného rozvoje, včetně plnění rozvojových cílů tisíciletí, k ekonomickému a sociálnímu rozvoji, k ochraně životního prostředí, jakož i k podpoře demokracie, dodržování lidských práv a řádné správy věcí veřejných v rozvojových zemích".

To je dobrá definice. Je dokonce tak dobrá, že se za ni klidně schová i humanitární bombardování civilního obyvatelstva kdekoli ve vesmíru, ale pojďme si zjistit, čím se ta naše národní "neziskovka" zabývá ve skutečnosti.

Z výročních zpráv lze vyčíst dvě základní věci:

1. roční rozpočet na její činnost je zhruba půl miliardy korun a za
2. existují tři hlavní a privilegované kategorie spotřeby, kam tyto prostředky směřují - tzv. Programové země, Projektové země a Ostatní země.

Programové země:

Afghánistán, Bosna a Hercegovina, Etiopie, Moldavsko, Mongolsko,

Projektové země jsou:

Gruzie, Kambodža, Kosovo, Palestina, Srbsko, Zambie
Ostatní země:
Různé během celého působení ČRA, ale je stojí za povšimnutí, že v roce 2014 se mezi "ostatní" zařadila třeba Ukrajina. Souvislost se spuštěným ukrajinským fašistickým pučem v témže roce může být čistě náhodná, ale zapamatujeme si ji.

Když necháme promluvit peníze, většinou zjistíme hodně. A když k těmto financím dodáme politickou mapu světa, tak o ČRA zjistíme téměř vše. Touto metodou lze zjistit, že hlavní zájmové investiční oblasti ČRA lze rozdělit na tři skupiny:

a) udržovací režim
b) diverzní režim
c) kombinace a+b

Udržovací režim je nasazen tam, kde je zapotřebí zachovat určitý přehled o situaci v zemi, protože je velmi blízko zájmového území (např. Ruska) nebo hrozí, že po puči nastolený režim nezvládá chod země. Mezi pozorované země v blízkosti zájmového území lze zařadit Afghánistán, Gruzii, Kambodžu nebo neuznaný stát Kosovo. K hospodářsky uměle udržovaným lze zařadit hroutící se Bosnu a Hercegovinu, která po násilném odtržení od Jugoslávie není schopna samostatné existence a je nutné ji vydatně dotovat.

Diverzní režim ČRA můžeme pozorovat v zemích, kde by korporace rády do vedení státu dosadili poslušné loutky a proto je nutné vytvářet podmínky, pro svržení stávajících režimů. V tomto ohledu jsou v hledáčku ČRA: Moldavsko, Mongolsko, Srbsko ...a také Etiopie, jenže tady si ČRA ukouslo velké sousto, protože tam už po několik let hospodaří Čína. Z uvedené tabulky (přílohou) lze vyčíst procentuální vyjádření investic ČRA po letech, z celkového objemu a za období 2010-2015. Dlužno podotknout, že sledovat zájem ČRA o jednotlivá území v čase je více, než zajímavý.

Pro koho ve skutečnosti ČRA pracuje si můžeme jen domýšlet, ale je naopak snadné určit, jakým způsobem své diverzní cíle naplňuje. Z výročních zpráv se lze dozvědět, že na to má "své" lidi. ČRA má jen balík peněz a povolené zájmové oblasti, kde se mohou spotřebovat (tedy "Programové" a Projektové" země). Tohle záškodnickým spolkům jako Člověk v tísni či Charita ČR stačí na to, aby začali svými cestičkami podkopávat autoritu stávajících zřízení v zájmových zemích a tyto země připravovaly na různá "jara", "puče", "majdany", "barevné revoluce", nebo jak ještě se výsledky jejich práce nazývají.

Když si závěrem uvědomíme, že ČRA není na světě sama a že podobně zřízených státních i soukromých neziskovek je na světě nepředstavitelné množství, tak pochopíme, proč a jakým způsobem fungují státní převraty, výměny vlád nebo kampaně třeba jen na potírání státní korupce.

Pochopíme také, že by bylo hloupé si namlouvat, že jsme my tady v roce 1989 nebyli něčí Programovou zemí a stejně tak by bylo naivní si myslet, že dnes už touto Programovou či Projektovou zemí nejsme.

Pochopíme, že už neplatí tvrzení, že státní převrat hrozí pouze tam, kde je přítomna americká ambasáda. Vychovali si na to totiž užitečné pitomce.

...hergot, jeden by neřekl, jak snadná je cesta od tříkrálové sbírky až k destabilizaci světa!

Autor: Dan Niel


http://migrace.charita.cz/statni-integracni-program-2016/

http://migrace.charita.cz/res/archive/000166.pdf?seek=1454503939

http://migrace.charita.cz/res/archive/000167.pdf?seek=1454503951

http://www.czechaid.cz/
http://www.czechaid.cz/wp-content/uploads/2016/09/Statut-CRA-120601.pdf

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSetkání na Krymu navrhli lídrům Číny, Ruska a USA   
Pridal tk Sobota 21 leden 2017 - 05:37:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Krym se může stát místem pro vypracování nového světového pořádku s účastí lídrů tří vedoucích zemí: Ruska, USA a Číny, říká zpráva organizace krymsko-čínské spolupráce Krym-Zhōngguó.

Organizace konstatuje, že principy fungování světa, které byly vytvořeny spojeneckými velmocemi v roce 1945 na konferenci na Jaltě ztratily v současné době svoji aktuálnost. Ve světě se formují nová centra síly a mění se sféry vlivu.

„Dodržování ustanovených, ale zastaralých dogmat a stereotypů vede k rostoucímu vzájemnému nepochopení, zesílení mezinárodního napětí, vzniku a rozšíření konfliktů. Systém lokálních bloků se začíná stávat práce neschopným. Přišel čas globálních dohod. Vidíme nezbytnost v setkání lídrů zemí, na kterých závisí svět. Organizaci konference Jalta 2.0 považujeme za možnou, nezbytnou a ospravedlněnou," stojí ve zprávě.

Provést takovou konferenci na Jaltě experti organizace považují za symbol a za smysluplnou.

„Vyzýváme lídry zemí, aby se scházeli na Krymu, inspirovat se činy velkých předků a ustanovit základy nového světové pořádku, které by garantovaly mír, bezpečnost, rozvoj a prosperitu," stojí ve zprávě.

Nový formát konference vidí organizace tak, že by se jí účastnil ruský prezident Vladimir Putin, americký prezident Donald Trump a předseda Čínské lidové republiky Si Ťin-pching.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGoogle identifikuje Obamu jako muslima   
Pridal tk Sobota 21 leden 2017 - 05:34:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zdroj StepFeed si všiml neobyčejného výsledku vyhledávání Googlu: při otázce „američtí kongresmani – muslimové“ je mezi výsledky kromě jiného i odkaz na 44. amerického prezidenta USA Baracka Obamu.

Obama kromě toho nikdy nebyl kongresmanem, často mluví o své křesťanské víře, i tak ale vystupuje jako ochránce práv muslimů v USA.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVosk pomohl vědcům vysvětlit to, jak vyschla Sahara   
Pridal tk Sobota 21 leden 2017 - 05:32:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vědec z Arizonské univerzity vysvětlil, proč se Sahara, která byla před několika tisíci lety pokryta lesy a savanou, stala pouští, píše magazín Science Advances.

Podle tezí vědců se Sahara začala měnit, když utrpěla silné a dlouhé sucho.

Nový výzkum ukázal, že v mořských usazeninách u pobřeží západní Afriky se nachází vosk, který pokrýval listnaté rostliny, které existovaly v době „zelené Sahary". Díky tomu, že chemický obsah vosku závisí na vlhkosti klimatu, vědcům se podařilo vysledovat změny ve srážkách za předešlých 25 tisíc let.

Vyšlo najevo, že deště byly tehdy desetkrát silnější než nyní. Ovšem asi před osmi tisíci lety přišla suchá perioda, jejíž vznik vyzval ochlazení klimatu v severních šířkách. To trvalo okolo 400 let, Sahara se díky tomu nezměnila na led, ale zmizelo její rostlinné bohatství.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuskému hackerovi zaplatil Facebook rekordní honorář   
Pridal tk Sobota 21 leden 2017 - 05:30:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský hacker, odborník na bezpečnost ve společnosti SEMrush Andrej Leonov, dostal od Facebooku rekordní honorář za detekci zranitelnosti, píše The Register.

Jak uvedl sám Leonov na svém blogu, společnost mu zaplatila 40 tisíc dolarů. Před tím byla rekordní částka 33,5 tisíc dolarů, kterou Facebook zaplatil v roce 2014 brazilskému odborníkovi na kybernetickou bezpečnost Reginaldu Silvovi, informuje The Register.

Podle slov Rusa si při testování jiného velkého servisu všiml, že Facebook používá zranitelnou verzi knihovny programů ImageMagick, jejichž pomocí je možné upravovat a měnit velikost obrázků.

Podstata zranitelnosti spočívá v tom, že za obrázkem se maskuje soubor s libovolným kódem, vloženým útočníkem. S jeho pomocí je možné získat přístup k údajům uživatele.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko vyvíjejí vícerázovou raketu   
Pridal tk Sobota 21 leden 2017 - 05:27:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Inženýři Státního Makejevova raketového střediska v Miassu (Čeljabinská oblast) sestavili rozvrh vývoje vícerázové jednostupňové nosné rakety Korona, praví se v tezích akademických čtení o kosmonautice, jež se mají konat v Moskvě.

Podle textu tezí byl v rámci technicko-ekonomických výzkumů sestaven „efektivní rozvrh vývoje" rakety a rovněž zanalyzovány podmínky její výroby a vyhlídky provozu.

Hlavní konstrukční látkou Korony má být karbonová plastická hmota. Kapalinová raketa na vodík a kyslík dokáže dopravit do vesmíru na 7 tun užitečné zátěže nebo na 12 tun s použitím „speciálního schématu dosažení nízkých oběžných drah kolem Země."

Čas potřebný na přípravu nové rakety na start má činit pouhých 24 hodin díky použití zjednodušených startovacích zařízení.

Podle mínění konstruktérů se dá Korona použít v pilotované kosmonautice při výstavbě modulových orbitálních stanic a na dopravu nákladů na tyto stanice nebo na ISS.

Vývoj Korony se konal v letech 1992-2012, ale byl pozastaven kvůli nedostatečnému financování.

Makejevovo středisko vyrábí zejména balistické rakety pro ponorky strategického určení.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLondýn naznačil Trumpovi, že se nechystá „prodávat“ Ukrajinu   
Pridal tk Sobota 21 leden 2017 - 05:23:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr obrany Velké Británie Michael Fallon řekl, že Londýn se postaví na stranu Ukrajiny v jejím konfliktu s Ruskem, uvádí Telegraph.

Podle Telegraphu přiletěl ministr do Kyjeva na dvoudenní návštěvu, aby podpořil Ukrajince v souvislosti s nástupcem do funkce amerického prezidenta Donalda Trumpa, známého svým příznivým vztahem k Rusku.

V komentáři obav ohledně možného snížení americké pomoci Ukrajině Fallon zdůraznil, že jeho země nebude „prodávat" své hodnoty, takové, jako je svoboda a demokracie. Jak píše Telegraph, tato slova jsou nejspíše určena přímo nové vládě USA.

„Británie zvyšuje vliv na světové scéně a chce pevně podporovat ukrajinské přátele. Londýn vysílá jasný signál o věrnosti ochraně demokracie na celém světě a podpoře suverenity, nezávislosti a územní integrity Ukrajiny", řekl.

Fallon také slíbil, že britští vojenští instruktoři rozšíří program podpory ukrajinských vojenských leteckých a námořních sil. Telegraph připomíná, že důstojníci Spojeného království k dnešnímu dni vycvičili kolem pěti tisíc ukrajinských vojáků.

Ministr obrany také řekl, že brzy, poprvé za deset let, navštíví Ukrajinu vojenská loď vojenského námořnictva Velké Británie. V létě do oděského přístavu připluje torpédoborec typu 45, který bude poté vyslán do Bulharska a Rumunska v rámci činnosti NATO.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponThe New York Times informoval o mučení, které používá CIA během výslechů   
Pridal tk Sobota 21 leden 2017 - 05:21:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Odtajněné archívy CIA obsahují podrobnosti o používaných programech výslechů předpokládaných teroristů; v průběhu vyšetřovacích úkonů tajné služby mučily podezřelé. Píší o tom noviny New York Times.

Mnohé z těchto podrobností nebyly uvedeny v 500stránkovém referátu senátního výboru pro rozvědku, uveřejněném v roce 2014, o zneužívání CIA v době funkčního období George Bushe mladšího (2001-2009). Tato skutečnost ještě více zostřuje spory kolem osudu stále ještě utajených 6,7 tisíc stran archívu rozvědky, uvádějí noviny.

Dokument obsahuje například zprávu s podrobnostmi výslechů občana Saúdské Arábie Abu Zubaydaha. Napsali ji pracovníci CIA zabývající se Zubaydahem v jedné z thajských věznic.

Abu Zubaydah byl podezřelý z toho, že pomohl vůdcům Al-Kaidy utéci z Afghánistánu před zahájením americké vojenské operace v roce 2001.

Pracovníci CIA uvedli, že během výslechu dodržovali stanovená pravidla, aby nezpůsobili zranění podezřelému. Ale sám Zubaydah uvedl jiné informace.

„Stále se mnou tloukl o stěnu. Vzhledem k tomu, jak silně mne bili do hlavy, padal jsem na podlahu při každém úderu. Několik okamžiků jsem před sebou nic neviděl, a to už nemluvím o krátkých řetězech, které mi nedovolovaly stát rovně", řekl Zubaydah svému advokátovi v roce 2008. Tento dokument se také nachází v odtajněném archívu.

Dokumenty svědčí o tom, že při výsleších Zubaydaha umísťovali do těsného boxu, podobnému rakvi, cpali do něj léky a používali vůči němu dusící techniky, známé jako „mučení vodou".

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponInaugurace prezidenta Donalda Trumpa   
Pridal tk Sobota 21 leden 2017 - 05:18:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Inaugurace se odehrála v západní části Kapitolu. Přísaha sestávala z 35 povinných slov a čtyř nepovinných („Ať mi pomáhá Bůh"). Ke složení přísahy povedl Trumpa hlavní soudce Nejvyššího soudu John Roberts.

Poté Trump vystoupil s inauguračním proslovem.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3117 sec,0.0983 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,415kB