Neděle 22 leden 2017
„Svět se baví…,“ snaží se nám vnutit Novinky. Jenže svět se zatím baví tímto   
Pridal tk Neděle 22 leden 2017 - 05:13:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle serveru Novinky.cz se „svět baví“ uštěpačnými poznámkami na inauguraci Donalda Trumpa i na osobu nového amerického prezidenta.

Sociální sítě podle Novinek zaplavila „lavina vtipných obrázků“. Server poukazuje například na obrázky, na nichž „Trumpova inteligence dostává na frak“.

Rádoby vtipná, ironizující obrazová sdělení šířená prostřednictvím sociálních sítí jsou jednou ze základních technik provádění manipulace, zejména mladých lidí.

Naopak Obamovo „odcházení“ na Novinkách doplňuje až komicky „průhledný“ a servilní komentář: „Jasně vyjádřený názor zpracovává i obrázek, na němž bývalý prezident Barack Obama odlétá vrtulníkem, který se ale ze všech sil snaží udržet superhrdina Kapitán Amerika. Jakoby jej za žádnou cenu nechtěl pustit.“

Novinky v článku přitom taktně pominuly skutečnost, že svět se baví na účet Sorosovy zkrachovalé kandidátky Hillary Clintonové a jejího manžela, bývalého prezidenta Billa Clintona. Ten na videu slintá při pohledu na Ivanku Trumpovou, pětatřicetiletou dceru nového amerického prezidenta. Gesto bývalé „první dámy“ hovoří za vše:


Zdroj: Geo, http://eurasia24.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCenzor přišel, rozvědka přichází   
Pridal tk Neděle 22 leden 2017 - 05:03:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V naší republice se poslední dobou rodí spoustu nových zákonů, zákazů, které byly kdysi v social-science-fiction literatuře nebo známé z dob minulého režimu, který ještě v některých občanech pomalu doutná. Bohužel v této době se pomalu vrací staré dobré časy a fikce se mění v realitu.

Dnes už máme v rámci Ministerstva vnitra úřad pravdy, který má pomáhát v boji proti dezinformacím a který nám říká co je správné a co není, Ministerstvo vnitra si pak prosadilo právo blokovat internetové stránky, které se jim znelíbí. Je pravděpodobně otázka času, kdy začne tento konkrétní hybridní úřad “vaporizovat”, na vaše náklady, to, co pro tento úřad nebude pohodlné, jako to předvádí Zákon o hazadních hrách, č. 186/2016 Sb. Jsem velice zvědav, kdy bude tento absurdní úřad oficiálně povýšen na Ministerstvo pravdy.

Další absurdní nápad, který přichází z hlav koblihářů v čele z vůdcem agrofetiše, je další šmírovací zákon. Tento zákon dává skoro bezbřehou moc do rukou vojenské rozvědce. Ano, je to ta rozvědka která shodila Nečasovu vládu, takže přichází další nečas nejenom pro český internet, poskytovatele internetu ale hlavně pro jeho uživatele. Přichází zákon ve kterém uvidíme další a další osekávání soukromí, osobních svobod až na kost pod záminkou terorismu.Tento terorismus je cítit pouze z hojně vydávaných zákonů, které se vydávají jak na běžícím pásu.

Tento vágní zákon chce udělit vojenské rozvědce pravomoc prakticky bez hranic, která bude moci instalovat v tichosti záhadné černé skřínky k poskytovatelům internetu, u nichž budou minimálně odposlouchávat veškerou komunikaci na síti s velkou pravděpodobností ji aktivně omezovat či dokonce upravovat. Takže bychom se mohli dočkat, že podle vhodnosti obsahu vám jej tajná služba ukáže nebo taky ne. Dnes už se skrývání obsahu děje skrze blokovací zákony, šmírování pak skrze zákony umožňující odposlechy, avšak v míře omezené jak administrativně, tak technicky. S nově navrhovaným zákonem o Vojenském zpravodajství pak padá, ve jménu ochrany před terorismem a kyberterorismem, omezení technické, ale prakticky i omezení administrativní. Přes snahu zákonodárců nějakou kontrolu nastavit, zůstává faktem, že tajná služba má dostat přístup k veškeré komunikaci a kontrolní orgány budou jen obtížně schopny zjistit případné zneužití zákonem legalizovaného šmírování.

Aktivní zásah do komunikace by pak umožnoval nejen číst i šifrovanou komunikaci, poštu, umožnil sledování pohybu osob po internetu, například na sociálních sítích (což už trackbook a jiní šmejdi dělají sami o sobě), v důsledku analýzy nachytaných informací i sledování vašeho pohybu ve světě reálném. Umožnoval by také do komunikace vstupovat, pozměňovat informace v rámci spojení v nejextrémnějším případě i vyrábět důkazy. No prostě hnus.

Zákon by v nově navrhované podobě umožnil plošný odposlech všech uživatelů internetu posvěcený vládou. Umožňoval by tak vytvářet obrovské databáze osobních a soukromých údajů a všeho co děláte. V podstatě na každého uživatele internetu pak lze mít “jeho složku” s informacemi, které proti vám kdykoliv časem můžou použít. Argument “nemám co skrývat” při tak plošném nasazení neobstojí, jelikož čím více informací je o vás známo, tím je pravděpodobnější je, že je lze poskládat tak, že budou podporovat teorii, že co skrývat máte. Ve světě tajných služeb je už dnes běžně známým pojmem tzv. LOVEINT, který se dá i běžnému obyvateli české kotliny vysvětlit pouhým připomenutím jména Nagyová. “Tvrzení, že lze omezovat právo na soukromí, protože nemáte co skrývat není jiný, než tvrdit, že lze omezovat svobodu projevu, protože nemáte co říct.”, říká jeden z nejzainteresovanějších, Edward Snowden.

A tak se zde vesele buduje za peníze z výpalného a dalších nesmyslných poplatků, které drancují naše kapsy, pro naši pseudobezpečnost, abychom se nemuseli bát a mít strach, protože stát bude mít vše pod kontrolou. Jak moc už teď milujete Velkého bratra za to, že vás chrání?

zdroj:http://dfens-cz.com/cenzor-prisel-rozvedka-prichazi/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický televizní kanál v USA odvolal moderátora, který Venus Williamsovou přirovnal ke gorile   
Pridal tk Neděle 22 leden 2017 - 04:55:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký televizní kanál ESPN odvolal komentátora Douga Adlera od komentování zápasů Australian Open poté, co přirovnal tenistku Venus Williamsovou ke gorile, uvádí britské vydání The Independent.

"Během přenosu Australian Open na kanálu ESPN3 Doug Adler měl opatrněji volit slova. Omluvil se a my jsme ho odvolali od komentování dalších zápasů turnaje," citují noviny oznámení televizního kanálu.

Během zápasu druhého kola 19. ledna mezi Williamsovou a Švýcarkou Stefanií Vögeleovou řekl, že americká tenistka při hře využívá „efekt gorily".

„Vögeleová zkazila první podání a Venus ji teď ukáže. Vidíte, jak se Venus při příjmu staví více do kurtu a zapojuje efekt gorily. Ona se chystá k útoku," oznámil komentátor v přenosu.

Jak uvádí Independent, Adler se omluvil a zdůraznil, že ve skutečnosti nesrovnával tenistku s gorilou, ale použil podobně znějící slovo „guerilla", což se překládá jako partyzán nebo bojovník.

Postavy tenistek Sereny a Venus Williamsových byly už dříve cíli vtipů. V říjnu 2014 prezidenta Ruské tenisové federace Šamila Tarpiščeva na rok odvolali z jakékoliv činnosti v rámci Ženské tenisové asociace za vtip o sestrách Williamsových v pořadu „Večernij Urgant". Tarpiščev v přímém přenosu označil sestry Williamsové za bratry, kvůli netypickému tělesnému složení představitelek „slabého pohlaví".

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajinská SBU informovala o odvrácení vraždy poslance Rady   
Pridal tk Neděle 22 leden 2017 - 04:51:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Činovníci Bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU) v Kyjevě odvrátili vraždu poslance Nejvyšší rady. Oznámil to šéf SBU Vasilij Gricak.

„Dnes ráno doložil prezidentovi, že Bezpečnostní služba Ukrajina odvrátila při přípravě pokus o vraždu státního činovníka Ukrajiny, národního poslance," uvádí „112 Ukrajina" jeho slova.

Podotkl také, že z podezření z pokusu o vraždu byli zadrženi dva lidé.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRaketová vojska v Rusku dostanou nejnovější maskovací komplety   
Pridal tk Neděle 22 leden 2017 - 04:45:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Útvary a jednotky raketových vojsk strategického určení dostanou v roce 2017 nejnovější maskovací komplety, a přednost bude dána útvarům vybaveným mobilními raketovými komplexy Topol, oznámilo MO RF.

„Více než patnáctinásobně ve srovnání s rokem 2013 — až na 1500 kompletů — se zvýší letos dodávky raketovým vojskům strategického určení maskovacích kompletů pro mobilní raketové komplexy", podotýká se ve zprávě.

Útvary raketových vojsk strategického určení vybavené raketovými komplexy mobilní dislokace dostanou v roce 2017 více než jeden tisíc letních a 500 zimních maskovacích kompletů. Uplatnění nejnovějších metod maskování umožní značně zvýšit životnost mobilní vojenské techniky, zdůraznili na ministerstvu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTeroristé v Sýrii užívají složitých metod minování   
Pridal tk Neděle 22 leden 2017 - 04:38:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Teroristické skupiny působící v Sýrii začaly stále častěji užívat složitých metod minování, a proto před ruskými ženisty stojí teď mnohem složitější úkoly, řekl v sobotu ve vysílání rozhlasové stanice Echo Moskvy náměstek náčelníka ženijních vojsk RF Ruslan Allachverdijev.

„Ve srovnání s dobou, kdy jsme pracovali v Afghánistánu, metody, jichž užívají (teroristické skupiny), značně pokročily, objevily se u nich nové prostředky a způsoby minování", řekl.

Podle jeho slov začali teroristé více užívat podomácku vyrobených výbušných zařízení.

„Výrobků, které se speciálně dodávají, se stalo méně, a používá se více podomácku vyrobených bomb, způsoby jejich položení a spuštění se však staly od té doby mnohem chytřejší", zdůraznil Allachverdijev a podotkl, že ženisté se musejí učit a propracovávat protiteroristická opatření.

Ruští ženisté odminovali přes 2 tisíce hektarů území syrského Aleppa a více než 200 sociálně významných objektů, oznámil ve středu náčelník Hlavní operativní správy Generálního štábu OS RF, generálporučík Sergej Rudskoj.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNáměstek mise OBSE se dostal v Donbasu do zóny ostřelování   
Pridal tk Neděle 22 leden 2017 - 04:35:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinští vojáci ostřelovali oblast, kde se nachází doněcká čistička odpadních vod, kde se v tu dobu nacházel první náměstek speciální monitorovací mise OBSE Alexandr Hug. Nikdo nebyl zraněn, řekl v sobotu žurnalistům představitel sil DLR.

„Ukrajinští vojáci ostřelovali z ručních zbraní okolí oblasti doněcké čisticí stanice, předtím bylo několik ostřelování z minometů kalibru 82 mm. Zrovna v ten moment byl na návštěvě čisticí stanice Alexandr Hug," řekl představitel domobrany DLR.

„Podle našich informací nebyl nikdo zraněn," řekl.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSamsung Galaxy Note vybuchují   
Pridal tk Neděle 22 leden 2017 - 04:32:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Smartphony Samsung Galaxy Note 7 vybuchovaly kvůli „nestandardní konstrukce“ baterií, které byly vydány firmou Samsung DPI, The Wall Streat Journal s odvoláním na zdroj v korejské společnosti.

Jak uvádí vydání, nestandardní uspořádání elementů baterie vedlo k přehřívání a detonaci baterie v telefonu.

Přitom experti, kteří se účastnili šetření, upozornili na to, že část baterií mohla být poškozena v důsledku výrobní závady nebo „selhání při výrobě".

Podle údajů WSJ představitelé firmy oznámí výsledky vnitřního vyšetřování příští pondělí.

Prodej smartphonů Galaxy Note 7 začal v srpnu 2016 a už v září se ve zprávách začaly objevovat informace o svévolném vznícení zařízení. V říjnu Samsung pozastavil prodej modelu a stáhl z regálů obchodů 2,5 milionů přístrojů.

Investiční banka Credit Suisse odhaduje ztráty firmy kvůli „vybuchujícím smartphonům" na 17 miliard dolarů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponInaugurační projev Trumpa vyděsil západní média   
Pridal tk Neděle 22 leden 2017 - 04:28:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Západní média označila projev prezidenta Donalda Trumpa na inauguraci za „zlověstny“ a „pochmurný“.

„Prezident Donald Trump vystoupil, podle názoru historiků a autorů projevů, s jedním z nejzlověstnějších inauguračních projevů v historii, kdy se obracel ke standardním tématům jeho kampaně o úpadku Ameriky a paralelně s tím se prezentoval jako ochránce „zapomenutých mužů a žen této země," píše The Wall Street Journal.

Podle slov historika Roberta Dallecka, kterého cituje WSJ, se USA nyní nachází v hrozném stavu, pokud máme věřit Trumpovi.

Noviny The Washington Post označují vystoupení na inauguraci za „prudké a kruté". „Donald Trump zahájil své prezidentské období prudkými a krutými slovy o podlomeném národě, který velmi potřebuje odvážné, okamžité činy. Přetrhl více než dvousetletou historii inauguračních projevů", nový prezident dal všem najevo, kdo to ještě nechápou — toto bude úplně jiné prezidentství," píší noviny.

The Huffington Post zmiňuje, že řeč Trumpa vyzněla tak, jako by to byl vojenský převrat. „Pátek byl triumfální den pro nového prezidenta — ale podle jeho hněvivého, konspiračního projevu to není poznat," říká autor a dodává, že odstoupení Trumpa od norem bylo očekávané a jeho slova šokovala všechny.

The New Yorker upozorňuje na to, že nový prezident nepřipomněl ani „oběti, které byly složeny našimi předky", ani duch Ameriky, ani o jejích hodnotách.

„Bylo to pochmurné vystoupení. Amerika, kterou Trump popsal, je naplněna oběťmi: chudoby, kriminality band a feťáků, zrezivělých závodů, které jsou poházené po celém území země," stojí v článku.

Noviny Politico zase upozorňují na to, že Trump nechal v řeči Evropu „mimo", a tím dal najevo, že ta se nyní bude muset spoléhat pouze na sebe.

„Pokud se Trump snažil Evropu varovat, tak se mu to podařilo," zmiňuje autor a píše dále reakce některých evropských politiků.

„Nepřátelská inaugurační řeč. My nemůžeme prostě sedět a doufat v podporu a spolupráci ze strany USA. Evropa musí vzít svoji budoucnost a bezpečnost do svých rukou, — napsal na své stránce na Twitteru Guy Verhofstadt, bývalý premiér Belgie, prezident Aliance evropských liberálů a demokratů.

Na sociálních sítích také upozornili na to, že Trump ve své řeči fakticky citoval Banea — zloducha ze světa DC Comics. Ve filmu Temný rytíř povstal říká hlavní záporák: „Dnes navracíme vládu vám — národu". Trump skutečně pronesl tuhle frázi téměř slovo od slova.

V řeči prezident obvinil „nevelkou hrstku lidí" ve Washingtonu z kontrole nad těmi nástroji, které přinášejí moc a prohlásil, že 20. ledna roku 2017 vstoupí do historie jako den, kdy obyčejní Američané znovu získali vládu nad svojí zemí a slíbil, že se bude soustředit hlavně na problémy Ameriky.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3456 sec,0.1500 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,351kB