Pondělí 23 leden 2017
Schwarzenberg v přímém přenosu označil Trumpa za Hitlera. Co následovalo poté, zřejmě od dalšího hosta nečekal   
Pridal tk Pondělí 23 leden 2017 - 16:56:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Schwarzenberg v přímém přenosu označil Trumpa za Hitlera.

Moderátor se poněkud divil a další host, Samuel Fleischmann, volič Trumpa poukázal na velmi zajímavé skutečnosti, které v ČT běžně neuslyšíte. Níže se podívejte na video.


Zdroj: https://www.lajkit.cz/zpravy/item/948-schwarzenberg-v-primem-prenosu-oznacil-trumpa-za-hitlera-co-nasledovalo-pote-zrejme-od-dalsiho-hosta-necekal

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDorostenci z Teplic na nejvyšší metě   
Pridal tk Pondělí 23 leden 2017 - 16:42:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V neděli 22.1.2017 se konaly krajské přebory dorostenců stolního tenisu v herně TTC Litoměřice.

Trenér mládeže SKST Teplice p.Karel Freimann připravoval celou sezónu trpělivě „A" tým dorostenců ve složení Michal Mít, Dan Kadlec a Standa Čáp pro nejprestižnější soutěž týmů mládeže v kraji. Tým „B" ve složení Ondra Pospíšil, Martin Mašek a Petr Vitiska pracovali s cílem být v postupové tabulce horních 4 týmů.

V loňském roce SKST Teplice přivezli titul Přeborník Ústeckého kraje týmů do Teplic. V sezóně 2016/2017 nechtěli nic podcenit a výborným tréninkem, školou p.Freimanna a 100% dodržením taktiky pracovali pilně na přípravě k obhajobě titulu přeborníka. Na turnaj odjížděli připravení a s jasným pokynem od realizačního týmu SKST Teplice a svého trenéra – VYHRÁT.

Zúčastnilo se 7 týmů z celého kraje, které nominoval Krajský svaz stolního tenisu. Ve hře bylo hodně. Vítězství v přeborech znamená přímou účast na Mistrovství ČR v Ostravě. Borci, kteří se zúčastnili, byli z Litoměřic, Mostu, Ústí nad Labem, Krupky, Teplic, Děčína a Žatce. Teplice dokonce nominovali dva týmy.

Vítězství a Přeborníka kraje v týmech obhájili dorostenci z SKST Teplice: Michal Mít, Dan Kadlec a Standa Čáp. Michal uhájil roli jedničky týmu a bez jediné prohry ze 7 zápasů, jistil postupové naděje. O roly dvojky a trojky se střídali Dan a Standa .. oba své úkoly zvládli a dodrželi tak taktické úkoly pana trenéra Freimanna.

Druhý Teplický tým hájil čest mládeže z SKST Teplice a jejich úkol, být v postupové tabulce TOP 4, dokázali uhájit. Jejich 4 místo bylo dobrým úspěchem jak pro trenéra, tak pro samotné hráče. V týmu „B" se představili: Ondra Pospíšil, Martin Mašek a Petr Vitiska.

Konečné pořadí celého turnaje: 1.místo – SKST Teplice „A", 2.místo Sever Žatec, 3.místo Baník Most, 4.místo SKST Teplice „B", 5.místo SKST Děčín, 6.místo TTC Litoměřice, 7.místo TJ Krupka.

SKST Teplice po vítězném tažení svého „A" týmu se zúčastní MČR v Ostravě, kde budou hájit barvy našeho kraje. Případní sponzoři bojů na MČR tohoto nejlepšího týmu v ústeckém kraji jsou vítáni.

Další metou bude Přeborník kraje v kategorii DOROSTENEC jednotlivci. Loňským vítězem byl Michal Mít z SKST Teplice pod vedením Karla Freimanna. Obhájí titul tenhle mladý borec? Přípravu jistě nepodceňuje a jeho tréninkové nasazení s hráči ligových soutěží se snad projeví stejně jako v turnaji týmů. Michal Mít(15let) hostuje v TTC Litoměřice ve 3. lize a doma v Teplicích hraje divizní soutěž dospělých s účastí v TOP7.

Milan Řehák

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponObamovo první den po skončení prezidentského období   
Pridal tk Pondělí 23 leden 2017 - 03:29:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
44. prezident USA Barack Obama, jehož termín pravomocí vypršel 20. ledna, se v první den vydal jako prostý občan na golfové hřiště. Informoval o tom list The Daily Mail.

Obama přišel ráno do sportovního klubu v státě Kalifornie nedaleko místa, kde se ubytoval se svou manželkou Michelle. Pro hru si zvolil golfové hřiště s osmnácti jamkami světové třídy Porcupine Creek Golf Club, jež je považováno za jedno z nejlepších v státě. Po celou tuto dobu se v blízkosti bývalého prezidenta nacházelo několik příslušníků bezpečnostní služby.

​Majitelem klubu je miliardář Larry Allison, šéf korporace Oracle. Členství v klubu si vyžaduje pozvání.

List připomíná, že Obama byl již dvakrát zpozorován, jak hraje golf v tomto klubu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajinský prezident Porošenko zkritizoval návrh na zřeknutí se Donbasu   
Pridal tk Pondělí 23 leden 2017 - 03:24:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko zkritizoval návrh na zřeknutí se Donbasu a považování jeho obyvatel za cizí občany. 22.ledna o tom informovala ruská média.

„Je to velmi smutné, mluvit o tom v Den jednoty, avšak máme politické síly, jež nám, i když velice nepřímo, navrhují, abychom vzdali Donbas… Chci položit těmto politikům otázku: Pánové, shromáždili jste tato území, aby je teď rozhazovali?" řekl prezident v projevu na oslavách u příležitosti Dne jednoty Ukrajiny.

Prezident poznamenal, že tyto politické síly vyzývají „chovat se vůči obyvatelům okupovaných oblastí tak, jakoby již nebyli ukrajinskými občany." „Tato strategie nás stoprocentně nepřivede k míru. Cílem Ruska není Doněck nebo Luhansk, cílem Ruska je celá Ukrajina," zdůraznil Porošenko.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSaakašvili se zlobí na novináře kvůli jeho foto „v křoví“ na Trumpově inauguraci   
Pridal tk Pondělí 23 leden 2017 - 03:22:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý gubernátor Oděské oblasti Michail Saakašvili vyslovil svou nespokojenost ukrajinským televizním stanicím, které rozšířily jeho fotografii z inaugurace Donalda Trumpa.Napsal to na své stránce na Facebooku.

Politik tvrdí, že snímky byly pořízeny „lidmi s kontakty s Ruskem" v tom okamžiku, kdy už z ceremoniálu odcházel.

"Navrhovali jsme ukrajinským televizním stanicím, aby informovaly o mé přítomnosti na inauguraci Donalda Trumpa. Všechny odmítly, některé nich se ale družně jaly publikovat fotky pořízené lidmi napojenými na Rusko. Na nich už jsem na odchodu ze slavnosti a čekám na ostatní členy své skupiny," napsal Saakašvili.

Ke svému postu připojil politik fotografii, na které stojí za vysokou trávou a dívá se do telefonu. Fotografii doprovází titulek „Saakašvili sledovat inauguraci zpoza ohrady". Pod textem rovněž umístil screenshot zprávy o videu, na kterém je zachycen na newyorském letišti v „divném" oblečení.

Jak říká sám politik, tyto příspěvky dokazují, že „nepřátelé" z něj mají strach. Bývalý gubernátor Oděské oblasti ujistil své abonenty, že během několika posledních týdnů kontaktoval se zástupci Trumpova týmu, z nichž mnohé zná údajně osobně, a se kterými hodlá spolupracovat jménem Ukrajiny.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump reagoval na masové protesty   
Pridal tk Pondělí 23 leden 2017 - 03:17:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident USA Donald Trump kritizoval na Twitteru masové protesty, které v USA proběhly v sobotu, tedy den po jeho inauguraci.

"Sledoval jsem včera protesty, ale mám dojem, jakoby právě byly volby! Proč tito lidé nehlasovali?" napsal Trump.

Také napsal, že „celebrity velmi pokazily věc", přičemž měl na mysli vystoupení řady známých aktivistů, herců a zpěváků v průběhu protestů.

Podle různých odhadů se až 2 miliony lidí v USA vydalo v sobotu na protestní pochody proti Trumpovi. Jen ve Washingtonu se demonstrace účastnilo více jak půl milionu lidí. Akce proběhly také v různých zemích světa.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKuvajt a Rusko projednaly možnou stavbu jaderné elektrárny   
Pridal tk Pondělí 23 leden 2017 - 03:14:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko projednalo s Kuvajtem možnou stavbu jaderné elektrárny, spolupráci v plynárenské sféře a ropném servisu, oznámil ruský ministr energetiky Alexandr Novak v interview pro televizi Rossija 24.

„Projednali jsme konkrétní projekty, máme dobré vyhlídky do budoucna, pokud jde o rozvoj vztahů s Kuvajtem. Projednali jsme možnou stavbu atomové elektrárny, rozvoj vzájemných vztahů v plynárenské sféře a ropném servisu," řekl Novak.

Kromě schůzky se zástupci Kuvajtu se rovněž ruský ministr setkal ve Vídni se zástupci Saúdské Arábie a Venezuely.

„Jednali jsme i o situaci na trzích, o činnosti naší monitorovací skupiny a také o dvoustranných vztazích ve sféře energetiky, které se s těmito zeměmi podle našeho názoru nacházejí ve stadiu aktivního prosazování," zdůraznil ruský ministr energetiky.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMayová prozradila co plánuje projednat na setkání s Trumpem   
Pridal tk Pondělí 23 leden 2017 - 03:12:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britská premiérka Theresa Mayová oznámila, že na jednání s prezidentem USA Donaldem Trumpem hodlá diskutovat o otázká, které se týkají NATO a boje s terorismem, uvádí agentura Reuters.

Dříve tiskový mluvčí nové administrativy USA Sean Spicer oznámil, že Mayová navštíví Washington příští týden. Nicméně neřekl, kdy přesně se návštěva uskuteční, oznámil hned dva termíny — 26. a 27. ledna.

Dříve britský tisk informoval s odvoláním na zdroj v Bílém domě, že se Majová setká s Trumpem příští týden.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDo Polska z USA dorazily první okřídlené rakety JASSM-ER   
Pridal tk Pondělí 23 leden 2017 - 03:10:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na polskou leteckou základnu Krzesiny dorazily první americké vysocepřesné rakety s plochou dráhou letu JASSM Extended Range třídy vzduch-země.

Informuje o tom Polský rozhlas s odvoláním na prohlášení náměstka ministra obrany Bartosze Kownackeho.

Zdůrazňuje se, že raketami se budou vybavovat stíhačky F-16 nacházející se na základnách v Poznani a Lasce.

Dříve se už informovalo o tom, že Varšava a Washington podepsaly dohodu o zahájení dodávek raket plochou dráhou letu JASSM-ER z USA do Polska. Kontrakt má hodnotu 940 milionů zlotých (asi 230 milionů dolarů).

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2689 sec,0.0769 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,335kB