Středa 25 leden 2017
Z britského parlamentu vyhnali novináře za otázku o Ukrajině   
Pridal tk Středa 25 leden 2017 - 04:03:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britského novináře Grahama Phillipse vyhnali ze setkání, věnovaného 25. výročí vzniku dilomatických vztahů mezi Velkou Británií a Ukrajinou. Akce se konala v budově britského parlamentu. Reportáž z místa události uveřejnil novinář na svém kanálu na Youtube.

Stalo se to, když Phillips vešel do místnosti a začal pokládat „nevhodné" otázky. Například se novinář zeptal člena parlamentu pana Geralda Howartha, který v té chvíli vystupoval, jestli bude informovat shromáždění o "dělostřeleckém ostřelování Donbasu ze strany Ukrajiny" a o zabíjení civilního obyvatelstva.

Hosté akce podrobili novináře obstrukci. S výkřiky "Ven!", „Lhář!" požadovali, aby Phillips „vypadl odsud" a ochranka ho doprovodila k východu ze sálu. Krátká videonahrávka s vyvedením reportéra z místnosti uvedlo na své stránce v Twitteru Ukrajinské velvyslanectví ve Velké Británii.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDeset vteřin stačilo k vyhození do povětří 19 budov   
Pridal tk Středa 25 leden 2017 - 04:01:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V čínském městě Wuhan, které leží v provincii Chu-pej v centrální části země, bylo za deset vteřin vyhozeno do povětří kontrolovaným výbuchem 19 výškových budov. Informuje o tom list The Daily Mail.

Aby mohly být současně zbořeny betonové stavby zaujímající plochu 150 tisíc čtverečních metrů, bylo potřeba asi 5 tun tritolu.

Výbušnina byla umístěna asi ve 120 tisících míst ve zmíněných budovách. The Daily Mail zdůrazňuje, že dvanáctipodlažní budovy byly vyhozeny do povětří 21. ledna. Na místě zbořených budov má být postavena byznys čtvrť, kde bude stát i mrakodrap vysoký 707 metrů.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Kuvajtu moderátor zábavného pořadu zapálil hosta v přímém přenosu   
Pridal tk Středa 25 leden 2017 - 03:33:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Kuvajtu moderátor zábavného pořadu polil benzínem a zapálil svého hosta v přímém přenosu. Oznámila to anglická verze webových stránek televize Al Arabiya.

Známý kuvajtský moderátor Jassem Rajab hodil hostovi rukavici hned na začátku show, kdy ho nazval „nejhlučnějším člověkem na Instagramu". Poté hosta zapálil, a členové televizního týmu oheň rychle uhasili. Video zveřejnění na YouTube začíná výstrahou divákům, aby neopakovaly to, co uvidí. Podotýká se rovněž, že byla předem podniknuta bezpečnostní opatření. Moderátor Rajab dodal, že „host nepocítil žádnou bolest, jeho tělo bylo chráněno speciální ochrannou vrstvou, a bylo použito hasicího přístroje".

Nicméně uživatelé sítě moderátora ostře kritizovali a požádali, aby byl za nebezpečný kousek potrestán.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajina může podle Porošenka odpovědět na „kybernetické útoky ze strany Ruska“   
Pridal tk Středa 25 leden 2017 - 03:28:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko prohlásil, že Ukrajina je schopna odpovědět na „kybernetické útoky ze strany Ruska“, protože má „silné kybernetické oddělení“.

Jak informuje 112 Ukrajina, ukrajinský prezident rovněž upřesnil, že Ukrajina má rovněž možnosti k „protiútoku".

„Ukrajina ale není jediným cílem kybernetických útoků, objektem kyberútoků jsou všechny evropské národy a USA. Je to prvek hybridní války. Musíme být připraveni nejen na ekonomické sankce a kybernetické útoky, na destabilizaci a anexi, ale i na takové výzvy ze strany Ruska," dodal Porošenko.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínska uvedla podmínky spolupráce s USA   
Pridal tk Středa 25 leden 2017 - 03:26:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína je ochotna vést dialog s novou vládou USA a rozvíjet dvoustranné vztahy na základě respektování zásady „jedné Číny“ a vzájemného respektování základních zájmů, řekl v úterý čínský ministr zahraničních věcí ČLR Wang I.

„Čínsko-americké vztahy jsou objektem pozornosti mnoha lidí. Jsme ochotni na základě respektování zásady „jedné Číny" a vzájemného respektování základních zájmů rozvíjet dialog s novou vládou USA, prohlubovat vzájemnou důvěru, soustředit svou pozornost na spolupráci, urovnávat neshody a prosazovat zdravý rozvoj čínsko — amerických vztahů", řekl Wang I během svého vystoupení na recepci u příležitosti blížícího se čínského Nového roku.

Text ministrova vystoupení je uveřejněn na webových stránkách ministerstva.

Vztahy mezi ČLR a Washingtonem procházejí složitým obdobím. Americký prezident Donald Trump už před nástupem do funkce a během své předvolební kampaně nejednou uskutečňoval protichůdná prohlášení a činy, které vyvolávaly nespokojenost a obavy Číny.

Například po svém zvolení hovořil Trump telefonicky s prezidentkou Tchaj-wanu Cchaj Jing-wenovou. Telefonát byl prvním oficiálním telefonickým rozhovorem mezi prezidentem nebo zvoleným prezidentem USA a prezidentem Tchaj-wanu od roku 1979, kdy byly diplomatické vztahy mezi Washingtonem a Tchaj-wanem přerušeny.

Poté Trump řekl, že nedovolí Pekingu, aby mu určoval, jak se bude chovat k Tchaj-wanu, a také že nechápe, proč se USA musí držet politiky „jedné Číny".
Kromě toho Trump nejednou pohrozil, že zavede clo na čínské zboží a že prohlásí Čínu za „měnového manipulátora".

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCIA po druhé světové válce financovala ukrajinské nacionalisty   
Pridal tk Středa 25 leden 2017 - 03:24:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tajné služby USA považovaly Organizaci ukrajinských nacionalistů (OUN) za teroristickou, to jim ale nepřekáželo v tom, aby jí na začátku studené války poskytovaly pomoc. O tom svědčí archivní dokumenty CIA.

CIA nedávno publikovala okolo 13 milionů stránek odtajněných dokumentů, včetně těch o studené válce.

Mezi publikovanými dokumenty je zpráva ze 4. února 1948 o lídrovi OUN Stepanu Banderovi, o němž se tam hovoří jako o Stefanu Banderovi.

„Byl členem teroristické organizace OUN a byl napojen na vraždu (Bronislava) Perackého, polského ministra vnitra," stojí v dokumentu.

Poté se ve zprávě popisují události z biografie Bandery v periodě druhé světové války a připomíná se, že OUN se změnila na UPA, aby bylo možné „bojovat proti německým a sovětským vojskům".

Mezi publikovanými dokumenty existují i ty, které přímo poukazují na financování představitelů OUN ze strany tajných služeb USA po druhé světové válce za účelem čelení SSSR. Přestože jsou z textu vyškrtány sumy a jména bank, přes které se financování provádělo.

Řada dokumentů se týká známé operace Aerodynamik, která byla organizována CIA spolu s tajnými službami Velké Británie, Itálie a západního Německa v roce 1948. Tato operace se ze začátku plánovala „s cílem vzdoru a průzkumu" na území Ukrajinské SSR, ovšem po jejím ztroskotání díky činnostem sovětských tajných služeb v roce 1954 byla přeorientována na ideologický boj se SSSR přes program se jménem Prolog. Definitivně byla tato operace uzavřena až v roce 1990.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBelgičtí policisté si úžívali služeb prostitutek na účet státu   
Pridal tk Středa 25 leden 2017 - 03:21:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Belgičtí policisté, kteří doprovázeli na zpáteční cestě skupinu repatriovaných cizinců, létali v první třídě a bydleli v drahých hotelích za státní peníze, informovala v úterý elektronická verze novin Soir.

Podle informací vnitřního auditu se někteří policisté při návratu domů zastavovali v Dubaji či v Bangkoku, nakupovali si letenky výlučně do první třídy a bydleli v hotelech vyšší třídy. V jednotlivých případech policisté za státní peníze nakupovali v duty free zóně a dokonce i využívali služby prostitutek, píší noviny.

Prostředky na tyto služební cesty byly vydělovány Kanceláří pro případy cizinců, oficiální představitelé této kanceláře „na to zavírali oči", zmiňuje Soir. Na Ministerstvu vnitra Belgie potvrdili tyto informace o chování některých svých příslušníků. Informovali, že bude provedeno služební vyšetřování.

Podle informací belgického ministra pro otázky běženců a migrace Teo Frankena bylo ze země v roce 2016 repatriováno okolo 11 tisíc cizinců, kteří žádali v Belgii azyl. To je o 8 % více, než v roce 2015.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZápadní sankce způsobily, že je Rusko silnější   
Pridal tk Středa 25 leden 2017 - 03:19:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Protiruské sankce byly neefektivní: ekonomika země ukazuje zjevné příznaky uzdravení a specializované trhy, které zůstaly volné po odchodu západních firem z Ruska, obsazují místní výrobci, píše komentátorka rakouských novin Wiener Zeitung Anja Stegmaierová.

Moskva se nechystá jednostranně ustupovat v otázce zrušení obchodních omezení. Na setkání s rakouským ministrem zahraničních věcí o tom mluvil Sergej Lavrov. Takové kategorické stanovisko Kremlu svědčí podle novinářky o tom, že „sankční válka" neskončila ve prospěch Evropské unie.

Komentátorka uvádí, že po několika letech recese ruská ekonomika opět ukazuje pozitivní dynamiku rozvoje.

„Rusko zareagovalo na sankce zvýšením objemů domácí výroby, především v metalurgickém a potravinářském odvětví. Agrární sektor ukazuje rekordní výsledky. Místní firmy pokrývají 100% domácí potávky na drůbeží maso a 70% na hovězí a vepřové maso", uvádí se v materiálu.

Podle názoru autorky článku úspěchy politiky substituce dovozu se odrážejí na „pocitu vlastní důstojnosti", vždyť teď se ukázalo, že „sankce způsobily, že je Rusko ještě silnější".

Na závěr Stegmaierová přirovnává Rusko k nákladnímu vlaku, jedoucímu po Transsibiřské magistrále: "Dlouhý a pomalý, stěží se dává do pohybu, ale jakmile se pohne z mrtvého bodu, může dosáhnout velmi vysoké rychlosti".

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBabiš měl pravdu. Skutečně není politik   
Pridal tk Středa 25 leden 2017 - 03:17:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Konečně se potvrdila slova Andreje Babiše o tom, že není politik. Lámanou čechoslovenštinou někdy v roce 2010 vykřikoval jako mantru všude, kde se objevil: "nejsem politik", "nejsem politik", "nejsem politik"! Moc jsme mu sice nevěřili, ale líbilo se nám to a tak jsme si tohoto srandovního mrkajícího Blekotu zvolili za ministra financí.

První pochyby o Babišově pravdomluvnosti vyvstaly, když založil své politické hnutí a jal se kandidovat ve volbách. Dokonce i ve chvíli ustavení Sobotkovy vlády stále tvrdil, že není politik, což bylo divné a začali jsme pochybovat.

Pak čelil obvinění slovenských soudů, že není Babiš, ale že je vlastně Bureš. To už byla pro mnohé facka.

Potom jeho smluvní družka udělala daňový podvod s neprocleným nákupem ze zahraničí. ...druhá facka.

Poslední byla kauza Čapí hnízdo, ke které se připočítaly všechny dotace, které Babiš za svou politickou éru od státu vyzískal. Bylo to až neuvěřitelné množství peněz a pro jeho skalní fanoušky to znamenalo celkem slušný kopanec do břicha.

Babiš nelenil a v nestřežené chvíli odvedl pozornost od své osoby na živnostníky, které obvinil z okrádání státu na daních. Každému živnostníkovi přikázal, aby si na krk připnul vodítko EET, protože každý z nich přece krade a doufal, že v takticky roztaženém nájezdu EET přežije až do říjnového sčítání hlasovacích lístků. ...ve kterém samozřejmě vyhraje.

Jenže!

Jenže Andrej Babiš, třetí nejbohatší muž v republice bude v brzké době osobně čelit obvinění z daňového podvodu. Ve zkratce jde o to, že si zakoupil dluhopisy Agrofertu za peníze, které neměl. Něco, jako když si křišťálově čistý Standa zakoupil byt, na který také neměl.

Babiš si dle daňových přiznání od roku 1993 do roku 2013 vydělal 1,11 mld. korun, avšak cena, kterou za dluhopisy Agrofertu v roce 2013 zaplatil, má hodnotu 1,252 mld. korun. Rozdíl mezi oběma částkama dělá 152.000.000 korun a tyto peníze Babiš není schopen doložit.

Navíc, rozdílová částka 152.000.000 korun je počítána pouze v případě, že by Babiš a jeho nejbližší od roku 1993 neutratili ani jedinou korunu na osobní spotřebu!

Znamená to tedy, že Babiš by si všechny vydělané peníze ukládal a nic by nejedl a nepil, nejezdil by na dovolené na Maledivy, do francouzských Alp nebo na Azurové pobřeží, nepořizoval by si nové nemovitosti v Praze, Bratislavě a ve Francii, nestavěl by Čapí hnízdo, nevydal by ani korunu na elektřinu, plyn či palivo do auta (které pochopitelně také neměl), nevydával by peníze za ošacení a obutí své, své smluvní družky a dvě děti, ani by jim neplatil školné na soukromých mezinárodních školách. Samozřejmě by nikdo a nic v jeho soukromí nebylo nijak pojištěno a ani by nechodil k lékaři a nezaplatil by ani ze jeden jediný lék či vitamín. Chodil by jen pěšky ve starých hadrech, bos, nemytý, neholený a se špinavým zadkem. Pil by vodu z kaluží a živil by se potkany a kořínky nebo pránou.

Tohle vše ovšem není možné a soudný člověk ihned pozná, že Andrej Babiš mluvil pravdu, když nás každý den roku 2010 přesvědčoval, že není politik.

On opravdu není politik. Je to totiž obyčejný lhář a daňový podvodník.

Autor:Dan Niel

Zdroj: Týdeník Echo, číslo 3/2017


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZiskuchtivé neziskovky   
Pridal tk Středa 25 leden 2017 - 03:14:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Svět se mění před očima. Nic není, jak bývalo. Třeba minulý týden se manžel chtěl s dětmi po dlouhé době dívat na televizi s tím, že jim ukáže „pohádku pro dospělé“ Vinnetoua: divoký západ, střílečky, dobro vítězící nad zlem.

Jenomže asi po čtvrt hodině televizi zase znechuceně vypnul. A pak se půl hodiny vztekal nad zhatěnými plány: Že prý nový Vinnetou není ani pohádkou, ani střílečkou s vtipnými scénami. Že jen ukazuje, jak krvelační a ziskuchtiví běloši ukradli zem rudochům. Černobíle vykresluje dělnické hnutí v Evropě a ničení přírody v Americe. Jistě, na dějiny se tak dá dívat. Jenomže pak už nejde o pohádku, nýbrž o zelenou a levicovou ideologii. Místo pohádky tu máme skrytou agitku.

A podobným přerodem prošlo v posledních letech nápadně velké množství kdysi zcela nepolitických a nevinných věcí. Jako třeba charita.

Charita kdysi vznikla, aby někomu NEZIŠTNĚ pomáhala. Prostě cítíte, že někdo pomoc potřebuje, a vy mu pomoci CHCETE. CHCETE dělat dobro. V poslední době se jaksi zdá, že těch, kteří chtějí dělat dobro, se urodil pytel. Říkají si neziskové či nevládní organizace. Až na to, že nezištné konání dobra se u nich kamsi vytratilo a funguje jen jako zástěrka k vykonávání lobbyingu a politiky. Z nezištnosti se stala honba za penězi.

Tím samozřejmě nechceme říct, že dnes už neexistuje pravá charita. A už vůbec ne, že není třeba. Jenomže protože je pravá nezisková charita házena do jednoho pytle se „ziskuchtivými neziskovkami“, je sakra těžké ji na první pohled odlišit.

A tak se stalo, že ziskuchtivé neziskovky nakonec začaly ubírat peníze skutečné a potřebné charitě. Těžko pak hledat peníze od dobrovolníků na skutečně neziskové provozování hospiců, na útulky pro psy, na občanské sdružení na záchranu jakési staré parní lokomotivy a další. Každého z nás div ne denně někdo při chůzi centrem města oslovuje, abychom přispěli na tohle a támhleto - a my se už stáváme i vůči skutečným srdcervoucím příběhům imunní, protože jsme vytrénovaní hledat za každou neziskovkou nějaký nekalý politický lobbying.

Takže nemluvme už dál o skutečné charitě, ta je naprosto v pořádku: To, co nám vadí, jsou falešné „ziskuchtivé neziskovky“. A jak je poznat? Jsou to především ony rádoby antidiskriminační a genderové organizace, které šíří nějakou ideologii. Zápal v šíření ideologie u nich převažuje nad činy typu péče o nemocné. Libují si třeba v ideologii o tom, že není rozdíl mezi mužem a ženou. Lobují za nesmysly typu, aby ve státních budovách nebyly mužské a ženské, ale pouze unisex toalety. Bojují za to, aby ženy místo plození nových životů, cizí životy braly v armádě. Milují multikulturní doktrínu, která podsouvá názor, že neexistují odlišnosti v národech.

Pokud by tyto „neziskovky“ jen žily z příspěvků jiných spřízněných stejně smýšlejících duší, nechť si dělají, co chtějí. Jenomže to, co nás na nich nejvíc trápí, je, že ačkoli je nikdo nevolil, zasahují do nejvyšších sfér politiky. Při ovlivňování volených politiků mají velmi dlouhá chapadla a úplně nejdelší je mají, když se natahují pro veřejné peníze.

Víte o tom, že vloni odteklo z českého státního rozpočtu do neziskovek 11,5 mld. Kč? Víte, že tolik nás nestála ani DESETINA VŠECH státních zaměstnanců? Mají snad tyto ohromné peníze něco společného s nezištností a s principem dobrovolné charity, kdy pomáhá jmenovitě ten, kdo cítí potřebu pomáhat? Nebo je to spíš neuvěřitelná díra ve veřejných financích VŠECH daňových poplatníků?

Jestliže se tedy ziskuchtivým neziskovkám daří tak úspěšně dojit veřejné rozpočty, začíná hned být jasné, proč jsou tolik vidět: Mají spoustu peněz jako ty nejlepší PR agentury. Jenže na rozdíl od veskrze nepříliš dobře veřejností přijímaných PR agentur mají skrze média obraz něčeho „svatého“, důvěryhodného a potřebného. Je snadné nadávat na klasického lobbyistu. Ale je těžké říct něco proti těmto „hodným, potřebným a váženým“ organizacím. A navíc si to málokdo troufne, protože hned bude označen za asociála, rasistu, xenofoba, sexistu, šovinistu, demagoga, populistu nebo nacionalistu. Velmi chytré! Se „ziskuchtivými neziskovkami“ je těžko bojovat, protože si staví neprůstřelný štít z naší ohleduplnosti, dobroty... a naivity.

Ziskuchtivé neziskovky se vlastně chovají podobně jako politická strana. Socialisté také chtějí dobro, stejně jako zelení, konzervativci a kdekdo další. Každý ho chce trochu jinak a volby jeho způsobu „dobra“ dají váhu hlasu. Jenomže naše ziskuchtivé neziskovky prosazují svou ideologii za peníze všech, aniž by volbami prošly. Ovšem ani ne tak pro ideologii samotnou, jako spíš s cílem podojit daňové poplatníky, a tím vytvořit umělá místa pro řadu lidí, kteří jsou jinak v soukromém sektoru sotva použitelní. Není se čemu divit, že mnoho politiků původně pracovalo právě v neziskovkách: Lidé z neziskovek mají často pocit, že peníze něco jako „rostou na stromech“ a vládnutí za veřejné peníze ostatním je ten nejlepší způsob živobytí.

Fascinující a úsměvné jsou některé projekty neziskovek typu „sexistické prasátečko“. Už osm let tento projekt vybírá nejsexističtější reklamu. Snad všechna česká média už o něm psala. Přitom ta „nejhorší“ reklama získala v hlasování tohoto projektu jen 559 hlasů. Opravdu jen taková hrstka lidí, a už se o tom píše? Neměli bychom pak psát článek o každém vlaku, který přijede do Berouna, protože pojme víc lidí? Umíte si představit osud politické strany, která by v parlamentních volbách získala 559 hlasů? Dostala by také veřejné peníze...? Příslušná neziskovka je ale dostává.

Přitom samotná myšlenka její ankety je nesmysl na entou (kde n>1). Zadavatel reklamy chce jen zaujmout. Dává tedy do reklamy to, co lidi zajímá. A lidi zajímá sex. Na sexu není nic špatného. Chlap, který se neohlédne za pěknou ženskou, je v menšině. A najednou tahle normálnost někomu vadí. A tak si založí organizaci krom jiného pro boj proti „sexistickým čuňatům“, co se otáčejí za kráskami. Píše se o tom v novinách, nové pracovní místo je vyrobené a veřejnost to navrch zaplatí. Geniální byznysplán. Ovšem kolik z nás by bylo ochotno sexistické prasátečko platit ze svého na rozdíl od skutečné charity, která třeba poskytuje drahé zdravotní pomůcky postiženým dětem, ale na veřejné peníze nedosáhne?

A není vlastně poněkud nemorální, aby si ziskuchtivá neziskovka myslela, že může být za veřejné peníze soudcem VŠECH a že ví, co je a co není dobře? Co je to vlastně za údajnou charitu, když jejími donory jsou ministerstva, Evropský sociální fond, Evropská komise, Jihomoravský kraj, Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Magistrát města Brna a Nadace Open Society Fund?

Samostatnou kapitolou jsou pak neziskovky přišlé ze zahraniční. Kupříkladu tzv. norské fondy. Oficiálním důvodem jejich vzniku je, že prostřednictvím nich přispívají Island, Lichtenštejnsko a Norsko k posílení základních evropských hodnot jako demokracie, tolerance a právní stát. Je libo překlad? Znamená to, že Norsko & spol. si platí prosazování svých ideologických zájmů u nás. Je to prachobyčejný lobbying na mezinárodní úrovni, placené šíření jejich kulturního vlivu a vnímání světa.

Norové se přitom zajímají obzvláště o genderová a rovnostářská témata a juvenilní justici (tedy tu část práva, která řeší nezletilé děti). Právě tady vykazují abnormální lobbyistickou snahu implementovat do právních řádů cizích zemí svou doktrínu, že dítě patří státu, ne rodičům. Že stát ví lépe než rodič, co je pro dítě nejlepší. Přitom právě Norsko je mezinárodně nechvalně proslulé svou sociální službou Barnevernet, která se dopouští na dětech za nečinnosti a přihlížení státu jednoho přehmatu za druhým. Nicméně protože česká ministerstva a zejména MPSV jsou z norských peněz nadšené, jdou jim na ruku a norské vidění světa ochotně šíří.

Takový svět se nám hrubě nelíbí. Odmítáme, aby nám někdo nikým nevolený sestavoval povolené a zakázané weby, diktoval za úplatek, komu patří naše děti, nebo kriminalizoval sexualitu. Vraťme neziskovkám původní význam a úlohu v charitě. Jak? Snadno: Tak, že nebudou smět dostat ani korunu z jakýchkoliv veřejných peněz. Lidé tím znovu získají motivaci na charitu přispívat dle své skutečné volby. A víte, že k tomu ani není mnohdy potřeba peněz? Pikora kupříkladu jeden den v měsíci jde do nějaké školy a vysvětluje dětem finanční gramotnost - co to je RPSN, co je to exekuce, co je to to a ono. Dělá to zdarma. Čas, který by mohl věnovat vydělávání peněz, věnuje tomu, aby bylo méně předlužených lidí, a ještě ho to baví. Svou soukromou variaci na malou charitu si může najít každý podle toho, co je mu blízké, a žádné ziskuchtivé neziskovky ani prasátečka placená ze svých daní k tomu nepotřebuje.

Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora

Zdroj: http://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=581603

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2987 sec,0.0737 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,398kB