Čtvrtek 26 leden 2017
Psychopat na ministerstvu   
Pridal tk Čtvrtek 26 leden 2017 - 06:43:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je-li země napadena, musí se bránit. Ten stav nastal. Zemi napadl zblázněný ministr vnitra. Prvním jeho příznakovým nápadem bylo: „Zřídím na ministerstvu úřad proti ruské propagandě.“ Už když tu myšlenku vyslovil, měli ho odvézt k psychiatrickému vyšetření, protože o ruské propagandě u nás nikdo nic neví, protože s takovou propagandou se ještě nesetkal. Ukrutně dobře však každý ví o propagandě opačné, západní, která mu buší do uší i očí od rána do večera a je tak poctivá a pravdivá, že si Západ sám obmyslil její tiskoviny a rozhlasové a televizní stanice názvem presstitutky, a jejich redaktory nazývá presstituty.

V tomto negativním duchu též národ zareagoval, a lidem na ministerstvu se tak podařilo přesvědčit rozdováděného šéfa, aby dál už nemluvil o úřadu proti ruské propagandě, ale dejme tomu o úřadu či centru proti teroristickým a hybridním hrozbám. Bude to samozřejmě pořád úřad proti té ruské propagandě, jak v prvním záchvatu ministra napadlo, ministr tam bude moct se svými pochopy dál proklepávat a následně posílat k soudu všechny, kteří se mu budou zdát proruští či prosrbští či vůbec proslovanští, ale navenek to bude znít neutrálněji a lidi to určitě líp přijmou.

Lidi to přijali tak, že nový dvacetihlavý úřad, vedený – jak si to ministr přál – osobou co nejrusofobnější v české větvi ženské, a současně i manželkou muže nejrusofobnějšího v populaci mužské, nazvali Ministerstvem pravdy. To podle nelítostného ministerstva z románu G. Orwella 1984, vyhlašujícího jediné aktuální pravdy a hrozbou zastřelením potlačujícího pravdy jiné. A hned se samozřejmě na adresu ministra ozvaly uštěpačné hlasy, že Orwell myslel toto své literární ministerstvo jako varování a nikoliv jako příklad k následování, jak to ministr vnira zřejmě mylně pochopil.

Možná i nějak takto se pokoušel ministrovi vymluvit jeho nápad s novým úřadem i prezident republiky, ale nepochodil. „Svými argumenty mě prezident nepřesvědčil“. prohlásil ministr hrdě po opuštění Hradu, a taktéž se vyjadřoval i při pozdější besedě s redaktorem Moravcem ve studiu ČT. Pozorně jsem ho sledoval a všiml si, s jakou bohorovnou suverenitou zde ministr své pravdy vyslovoval, jak je hlasově i dechově uzavíral do uzavřených celků, naznačujících natvrdlým, že po nich už není co dodávat či o nich diskutovat, protože to podstatné a znamenité právě odeznělo a hodí se to nanejvýš jen nějakým gestem oslavit – třeba i jen pozvednutím sklenice s vodou ke rtům, když už zde nejsou davy, kteé by to oslavily hlasitěji

Tohle všechno mou amatérskou diagnózu duševního stavu ministra potvrzovalo, ale jist tzv. na tisíc procent jsem si stále nebyl. Až přišel jeho další nápad – tentokrát se zbraněmi. Podle něj musí být do ústavy vtělen onen článek o právu každého našeho občana nosit zbraň. Aby si tak např. každý školák mohl zastřelit svého učitele, jak je tomu v dnešních Spojených státech. A jak jsou z tohoto stavu všichnil lidé se svědomím tam – v té zemi, zoufalí, a jak ještě zoufaleji hledají z té situace nějaké východisko.

Kdo skončí dřív? On jako ministr, nebo my – v politické šatlavě, nebo s dírou v hlavě?

Autor: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCesta k likvidaci úspěšného hejtmana   
Pridal tk Čtvrtek 26 leden 2017 - 06:34:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jiří Pehe, komentátor Práva, soudě podle jeho rozhořčeného článku v dnešním (středa 25. 1.) vydání tohoto deníku, nazývá hejtmana Zimolu vlastně pučistou. A naznačuje, že J. Zimola chce spáchat puč proti předsedovi Sobotkovi. To je ale už trochu obehraná deska.

Nemusím mít hejtmana Zimolu příliš v lásce, ale musím mít určitý respekt k výsledkům jeho práce v Jihočeském kraji, a k tomu, že byl vlastně již po třetí zvolen hejtmanem. A to v takové situaci v české společnosti, která ČSSD nebyla zrovna dvakrát nakloněna. Zimola odváděl slušnou práci již jako starosta malého města i jako hejtman. To, jestli má či nemá na velkou politiku, je jiná otázka. Na to bych i já v tuto chvíli šetřil odpovědí a také to nyní není to podstatné. Podstatné je, jaká hysterie popadla komentátora Práva v okamžiku, kdy by se na sjezdu ČSSD nebo třeba i po volbách mohla v ČSSD vynořit alternativa za Sobotku…

Tento poněkud nevkusný výrok o pučistech, tak osvědčený v „boji“ proti vnitřním nepřátelům v rámci ČSSD – Haškovi a spol., je hloupý a ČSSD vůbec nepomůže. Je mimochodem použit v situaci, kdy se ČSSD podle posledního průzkumu veřejného mínění věrohodné agentury SANEP zvolna blíží nominální hranici 15 % podpory veřejnosti, což může být v realitě 13 %- 14 % faktické volební podpory. Je přeci jasné, že to změnu chce. A nejlépe na sjezdu, který před sebou ČSSD má. Pokud k takové změně nedojde, dojde pak na sčítání padlých hned po volbách. Jinak řečeno: ČSSD dramaticky oslabí.

Kumulace funkcí samozřejmě není vkusná, ale Zimola není ani první, ani poslední, kdo funkce v ČSSD kumuluje. Koneckonců i předseda ČSSD Sobotka byl dlouhou dobu zároveň zastupitelem města Slavkova a přitom poslancem… Já jsem takovouto nevkusnost v minulosti nikdy neudělal. Nebyl jsem poslancem a současně členem pražského zastupitelstva nebo členem zastupitelstva pražské městské části…

Tím, že se funkcionář rozhodne ke kumulaci funkcí, vlastně zabraňuje řadě dalších talentovaných a perspektivních lidí v politickém uplatnění. Takže nejde jen o Zimolu, ale jde o desítky, možná stovky dalších funkcionářů ČSSD, kteří to dělají stejně, byť na jiných úrovních.

To, že se Zimola připravuje na situaci, která může po velmi neúspěšných sněmovních volbách nastat, je jasné. Je to normální a není třeba hned hystericky mluvit o pučistech. Demokracie je postavená na výměně kádrů. Za ty neúspěšné nebo i úspěšné přicházejí jiní, kteří mohou, ale nemusejí, mít větší politický úspěch než ti předchozí…

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponA zase ta Česká televize. To už je fakt jako z grotesky   
Pridal tk Čtvrtek 26 leden 2017 - 06:27:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Asi nikdo si v lednu 2016 (před startem amerických primárek) nedokázal představit, že vítězem amerických prezidentských voleb se stane Donald Trump. Západní média, včetně naší České televize, vykreslovala Trumpa jako prostořekého miliardáře s extrémistickými názory.

Evropský i americký mediální svět měl svého jasného favorita – tedy favoritku – Hillary Clintonovou. Česká televize nainvestovala do prosazování Clintonové tolik kapitálu, že člověk denně nesledující veřejné dění mohl nabýt dojmu, že i Češi mohou ovlivnit výsledek amerických voleb. O to více groteskní bylo, když i Česká televize musela jednoho listopadového rána uznat, že americkým prezidentem bude Donald Trump. Ostatně i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání si s několika měsíčním odstupem všimla, že Česká televize nadržovala Clintonové.

Donald Trump dokázal něco, co by mohlo být inspirací či nadějí pro ostatní západní politiky. Trump totiž neporazil jen Hillary Clintonovou, ale porazil i (nebo hlavně) média. Současný americký prezident čelil přesile, která už v minulosti smetla mnoho nadějných politiků. Obdobné to bylo i v případě brexitu. Britové i přes obrovskou mediální masáž dokázali říci EU jasné NE. Političtí i mediální elitáři (u nás se vžil pojen pražská kavárna) tak v roce 2016 prohráli hned dvakrát. Letošní volby ve Francii, Nizozemsku, možná i v Itálii, Německu a v neposlední řadě i v České republice budou dalším zátěžovým testem pro evropský elitářský režim. A doufejme, že opět prohraje, protože ponaučení si ze svých proher rozhodně vzít nehodlá.

Dlouhá léta jsme byli přesvědčováni, že národní stát je přežitek, který vede k válkám. Národní zájmy rovná se nacionalismus v té nejhorší podobě. Mír a prosperitu měl zajistit nadnárodní celek, který bude dbát o blaho svých členů, bez ohledu na národnost. Základem prosperity měl být volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu. Bohužel už v zárodku této vcelku sympatické myšlenky se počítalo se vznikem Spojených států evropských, kde hlavní slovo budou mít Německo a Francie. Dnes vlastně už jen Německo.

Postupná centralizace a faktická likvidace národních států nás dovedla až do dnešních dnů. Parlamentní volby se stávají trpěným folklórem, který změnu nepřinese, ale lid má pocit, že může něco ovlivnit. Občas se do horních pater dostane nějaký ten rebel, ale toho lze za pomoci prorežimních médií (jiná fakticky nejsou) hravě zlikvidovat. Většinu však trvale mají strany, které drží kormidlo stále stejným směrem. Tradiční souboj pravice a levice se vytratil. A občan pochopil či začíná chápat, že volba stále stejných tváří a stran jím požadovanou změnu nepřinese. A to je přesně důvod, proč vyhrál Donald Trump.

Republikánští voliči pochopili, že jestli chtějí změnu, musí do souboje o Bílý dům vyslat právě Trumpa. Kdokoliv jiný by byl jen Obama či Clintonová light. Americký volič to pak už měl jednoduché. Buď dál plavat v zahnívajícím demokraticko-republikánské rybníčku s Clintonovou (Trumpovi pomohlo i to, že řada republikánu dala veřejně najevo, že bude volit Clintonovou), nebo pustit ke stavidlu Trumpa, rybníček vypustit a začít ho napouštět čistou vodou.

Podobné politické zemětřesení potřebuje i Evropská unie. Demokratický deficit je čím dál tím znatelnější. Regulace nás zastihne na každém kroku. Dnes a denně se objevují nápady na další příkazy a zákazy. Brexit dal impuls k dalšímu přesunu pravomocí do Bruselu. Například v oblasti daňové politiky. Evropské elity chtějí zlikvidovat národní stát. Touží dosáhnout stavu, kdy nebudou možná žádná referenda. Občan tak bude vyřazen z rozhodovacího procesu. Ostatně když si otevřete román 1984, zjistíte, jak moc je tato kniha aktuální a jak rychle se k její plné verzi blížíme.

Vím, že řada lidí již bere s velkou rezervou to, co se říká v televizi nebo píše v novinách či na internetu. Řada z nás by ráda přestala platit koncesionářské poplatky, protože nás již nebaví jednostranné zpravodajství České televize, která do svých pořadů zve stále stejné hosty, kteří se od sebe liší pouze barvou bot či košile. Bohužel většina zatím nenašla odvahu ke změně. Debata u piva snese takřka cokoliv. U voleb se však chováme stále stejně. Bojíme se podpořit ty, se kterými sympatizujeme, protože stále ještě věříme zfalšovaným průzkumům, které říkají, že podpora té či oné nové strany je vyhozeným hlasem.

Česká politika je v tomto směru opět pozadu. Nemáme Trumpa, Johnsona, Le Penovou, Wilderse, Hofera, AfD a mnohé další. V jednu chvíli byli určitou nadějí na změnu Svobodní. Z nich se postupně stala firma Petra Macha, která ho poměrně dobře živí. Za mnoho let své existence nedokázali oslovit veřejnost. Dnes můžeme držet palce Realistům Petra Robejška. Zatím však nevíme, zda se jedná opravdu o projekt, který má za cíl uspět ve sněmovních volbách, nebo se má stát odrazovým můstkem pro Robejškovu prezidentskou kandidaturu. Osobně mi je představa Robejška jako prezidenta velmi sympatická. Z Pražského hradu by tak po pětileté přestávce opět zazněl eurorealistický hlas. Stačí se jen nebát, jako se nebáli v Británii a Americe.

Autor: Jan Koucký

Zdroj: ePortál

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurci dokončili stěnu podél hranice se Sýrií a Irákem   
Pridal tk Čtvrtek 26 leden 2017 - 06:22:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dríve agentura Anadolu s odvoláním na turecký Generální štáb informovala, že Turecko dokončilo stavbu betonové stěny délky 330 kilometrů podél hranice se Sýrií a Irákem v rámci opatření na zabezpečení bezpečnosti.

Podle údajů zdroje agentury díky přijatým bezpečnostním opatření bylo za poslední rok odvráceno 57 186 pokusů o nelegální překročení státní hranice, přičemž většina porušení (89,5 %) bylo na hranici Turecka se Sýrií. Bylo zadrženo 424 641 lidí ze 74 zemí světa. Většina pachatelů (390 336 lidí) jsou Syřané.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLékaři v Přímoří operovali raněného tygříka   
Pridal tk Čtvrtek 26 leden 2017 - 06:17:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lékaři operovali tygříka, kterého zranili neznámí pachatelé, jeho stav je nyní stabilizován, sdělil RIA Novosti ředitel dálněvýchodní odbočky centra Amurský tygr Sergej Aramilev.

V lednu našli v Přímořském kraji zraněného tygříka, jeho stav byl těžký a dopravili ho do Centra rehabilitace a reintrodukce tygrů a dalších vzácných zvířat. Police zahájila trestní řízení. Za informaci o okolnostech incidentu přislíbili ekologové odměnu. Informovalo se o tom, že tygří mládě utrpělo zranění lebečních kostí a očí.

„Po prohlídce oftalmolog stanovil, že žádné oko nebylo poškozeno, obě reagují a v podstatě jsou v pořádku. Před tím nebyly oči vidět, protože tygr měl poraněné víčko, rána se zanítila a víčka byla slepená. Teď byla rána ošetřena, zánět byl vyléčen. Chirurg rovněž vyrovnal kosti nosní přepážky, aby mohl tygřík lépe dýchat, a dal do pořádku i čelist," řekl Aramilev.

Lékaři odstranili z rány zhnisanou tkáň, ránu promyli a zašili.

„Bylo přijato rozhodnutí opakovat prohlídku za měsíc, udělat rentgen, zjistit, jak srůstají kosti. Už teď se ale dá říct, že největší nebezpečí bylo zažehnáno, stav tygříka je uspokojivý a když bude léčebná kúra probíhat podle plánu, pak je tu šance, že se uzdraví, a bude možné zahájit přípravu k vypuštění do divoké přírody," řekl Aramilev.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStíhačeky NATO provokovaly v těsné blízkosti nad letadlovou lodí Admirál Kuzněcov   
Pridal tk Čtvrtek 26 leden 2017 - 06:10:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
List Daily Mail zveřejnil video plavby ruské námořní skupiny letadlové lodi přes Lamanšský průliv, které bylo poskytnuto ministerstvem obrany Velké Británie.

Na záběrech je jasně vidět, jak nad letadlovou lodí Admirál Kuzněcov a křižníkem Pjotr Velikij prolétávají stíhací letouny Typhoon.

Video se rovněž objevilo i v Twitteru britského královského námořnictva. Uvádí se, že na těchto záběrech ruské válečné lodě doprovází fregata HMS St Albans.

​Námořní skupina Severního loďstva v čele s letadlovou lodí Admirál Kuzněcov zahájila 6. ledna plavbu na základnu v Severomorsku ze Sýrie, kde se účastnila protiteroristické operace.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGazprom upozornil na riziko s tranzitem plynu   
Pridal tk Čtvrtek 26 leden 2017 - 05:56:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Gazprom upozornil na riziko pro nepřerušované dodávky zemního plynu do Evropy, a to konkrétně do Německa, pokud do roku 2022 Polsko odmítne obnovit dlouhodobou dohodu s Gazpromem. Agentuře Reuters to uvedl předseda představenstva ruského plynového gigantu Alexandr Medvěděv.

„Slyšeli jsme, že Polsko nehodlá obnovit tranzitní dohodu. To může ohrozit dodávky plynu do evropských zemí včetně Německa," řekl Medvěděv.

Dále uvedl, že Gazprom nemá plány snížit nebo pozastavit tranzit plynu přes Polsko.

V roce 2016 zmocněnec polské vlády pro otázky rozvoje strategické energetické infrastruktury Piotr Naimski prohlásil, že po uplynutí dlouhodobé dohody na dodávky plynu do Polska (v roce 2022) Varšava nehodlá dále spolupracovat s Gazpromem na dlouhodobém základě a v otázce nákupu plynu z Ruska se bude řídit ekonomickou atraktivitou tohoto paliva.

Medvěděv zdůraznil, že Gazprom nabídl Polsku podepsat novou tranzitní dohodu na 25-30 let, ale reakce se nedočkal.

Rusko dodává plyn do Polska a Německa přes plynovod Jamal-Evropa, který prochází územím Ruska, Běloruska, Polska a Německa. Gazprom vlastní běloruskou část plynovodu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerické tajné služby pracují na případu agenta, který odmítl ochraňovat Donalda Trumpa   
Pridal tk Čtvrtek 26 leden 2017 - 05:54:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tajná služba USA dělá „odpovídající opatření“ vůči své agentce, která prohlásila, že by neochránila prezidenta Donalda Trumpa před kulkou, pokud by na něho byl spáchán atentát, informuje CNN.

Agentka Tajné služby Carrie O'Grady napsala na Facebooku několik zpráv o tom, že podporovala kandidátku za demokraty Hillary Clintonovou a že nebude dodržovat zákon Hatche, který lidem ve státní službě zakazuje podporovat jakéhokoli kandidáta. Poté zprávy vymazala.

„Já bych raději seděla ve vězení, než abych schytala kulku či podpořila to, co, jak si já myslím, dopadne katastrofou pro tuhle zemi silných a krásných žen a menšin… Já jsem s ní (Clintonovou — red.)," cituje CNN její zprávy.

Tajná služba informovala, že o „zprávách ví", a že jsou prováděna „rychlá a odpovídající opatření", informuje televizní kanál.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV archívech CIA našli novináři údaje o střetu americké a sovětské ponorky   
Pridal tk Čtvrtek 26 leden 2017 - 05:52:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Novináři The Times objevili v archívech CIA údaje o tom, že se během studené války u britského pobřeží střetly dvě jaderné ponorky USA a Sovětského svazu.

Jedná se o telegram, který 3. listopadu 1974 odeslal poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Brent Scowcroft. Zpráva označená jako „přísně tajné" byla adresována ministrovi zahraničí Henrymu Kissingerovi.

„Právě jsem dostal zprávu z Pentagonu, že se jedna z našich ponorek s raketami Poseidon střetla se sovětskou ponorkou. Ponorka James Madison, která opouštěla základnu Holy Loch, aby zahájila bojovou službu, se střetla se sovětskou ponorkou, jež na ni čekala u vstupu do zátoky, aby ji pronásledovala," oznámil Scowcroft.

Obě lodě se nato vynořily na hladinu, po čemž se sovětská ponorka opět ponořila, stojí v telegramu.

O tomto incidentu dlouhou dobu kolovaly zvěsti, ale žádné oficiální komentáře nikdo neposkytl, píše The Times. Mnozí se domnívali, že ke střetu ponorek mohlo dojít v otevřeném prostoru Severního moře. Z telegramu však vyplývá, že k incidentu došlo v malé hloubce 50 kilometrů od Glasgow.

Odborník na jaderné zbraně Hans Kristensen se v komentáři pro The Times vyjádřil, že pokud by posádka některé z ponorek interpretovala střet jako útok, tak by incident mohl vést ke katastrofě. Kromě toho mohlo dojít k výbuchu, při kterém by došlo k požáru raketového paliva, což by vedlo k vystřelení raket, nebo k zničení bojových hlavic.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolské ministerstvo si pozvalo na kobereček ukrajinského velvyslance kvůli poskvrnění hřbitova   
Pridal tk Čtvrtek 26 leden 2017 - 05:48:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinský velvyslanec byl pozván na polské ministerstvo kvůli poskvrnění polského hřbitova

Ukrajinský velvyslanec v Polsku Andrej Deščica byl zavolán na Ministerstva zahraničních věcí Polska kvůli poskvrnění polského hřbitova u Kyjeva, informuje rádio Zet.

„Velvyslance Ukrajiny vyzvali k rozhovoru na Ministerstvo zahraničí. Jedná se o poničení polského hřbitova v Bykovne na Ukrajině," informuje radiostanice.

Vandalové poskvrnili polský vojenský hřbitov u Kyjeva, informuje polská agentura PAP s odkazem na ředitele zařízení Bogdana Bilašivského. „Na ukrajinské a polské části hřbitova byly vytvořeny nápisy barvou. Na polské části je nakresleno CC Galicija a na ukrajinské OUN-UPA. Proběhl také pokus zničit vchod do polské části hřbitova. Někdo se pokoušel rozbít ho tyčí. Jeden sloup se naklonil," řekl Bilašivskij.

Ukrajinské ministerstvo kultury vyjádřilo znepokojení ve spojení s aktem vandalismu. Polské velvyslanectví v Kyjevě odeslalo Ministerstvu zahraničních věcí Ukrajiny protestní nótu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3447 sec,0.0833 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,378kB