Sobota 28 leden 2017
Ohlášení nové epochy: Rusko přejde od jaderného ke konvenčnímu odstrašování   
Pridal tk Sobota 28 leden 2017 - 06:56:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dvě desetiletí trvající americká převaha v dalekonosných přesně naváděných střelách je téměř u konce.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu 12. ledna uvedl, že Rusko by mohlo začít využívat zbraně s vysokou přesností jako odstrašující prostředek, a částečně tak nahradit zbraně jaderné. Podle něj bude „bojová kapacita ruských strategických nejaderných sil do roku 2021 více než čtyřnásobná, což bude příležitost k vyřešení problémů nejaderného odstrašování“. Řízené střely s plochou dráhou letu, umístěné na lodích, budou tvořit převážnou část přesně naváděných konvenčních odstrašujících sil.

Ministr obrany zdůraznil, že Moskva se nechce nechat vtáhnout do závodů ve zbrojení. Bude rozvíjet vojenské síly se „všeobecným záměrem“, s nimiž bude operovat v době míru i při ozbrojených konfliktech, včetně boje proti terorismu.

Šojgu je přesvědčen, že tato změna vojenské politiky přispěje ke snížení mezinárodního napětí a posílí světový mír. Tento mezník a poněkud neočekávané prohlášení vyvolaly velký zájem odborníků. Nahlédnutím do této problematiky se ukazuje, že Šojgu měl ke svému sdělení dobrý důvod. Ruský obranný průmysl se chystá tímto úkolem zabývat a konflikt v Sýrii poskytl příležitost k tomu, aby se zjistilo, jak to funguje v praxi.

Mnohé již bylo v poslední době řečeno o mobilních raketových střelách krátkého doletu Iskander, rozmístěných na Krymu a v Sýrii. Raketové systémy Kalibr, umístěné na válečných lodích, prošly bojovými zkouškami v této válkou zničené zemi (viz video níže). Tyto efektivní, přesně naváděné zbraně dlouhého doletu mohou být umístěny na různých raketových nosičích, včetně lodí ve velikosti korvet a fregat, schopných plavit se po řekách, a taktéž ponorek.
A nejde jen o námořní zbraně. Střely s plochou dráhou letu Ch-101 s doletem až 4 500 kilometrů byly také použity v boji v Sýrii. Raketa může být vybavena vysoce výbušnou, průbojnou nebo tříštivou hlavicí. Konvenční hlavice je naplněna 400 kg (880 liber) trhaviny. S maximálním dostřelem 5 500 km (3 418 mil) činí maximální odchylka rakety 20 m. Přesnost na pohyblivé cíle je až do 10 m. Nejvyšší přesnost je 5 m.

Ch-101 je „strategická konvenční zbraň“ - stand-off munice, schopná zničit primární cíle bez nukleárního radioaktivního spadu a ničení civilní infrastruktury jako vedlejších, civilních ztrát.

Cíle, jako jsou systémy protiraketové obrany NATO v Evropě, by mohly čelit novým ruským konvenčním, ultra manévrovatelným nadzvukovým kluzákům. Rusko loni provedlo sérii testů hyperzvukového útočného prostředku Ju-71. Ju-71 je součástí tajného raketového programu s kódovým označením „Projekt 4202“. Kluzák by měl dosahovat rychlosti až 7 000 mil za hodinu. Systém je vzhledem ke své vynikající ovladatelnosti a vysoké rychlosti schopen překonat jakýkoli obranný štít.

Rusko rovněž úspěšně otestovalo experimentální hyperzvukový kluzák Ju-74. Yu-74 byl nesen balistickou raketovou střelou RS-18A (NATO ji má pod označením SS-19 Stiletto) s mezikontinentálním dosahem. Kluzák byl vypuštěn z raketové základny Dombarovskij v regionu Orenburg a zasáhl cíl, umístěný na raketové střelnici Kura v severním regionu Kamčatky na ruském Dálném východě.

Přístroje, vyzbrojené konvenčními hlavicemi, se stanou dokonalými stand-off zbraněmi. Se zavedením této výzbroje může být do hodiny zasažen jakýkoliv cíl v okruhu 6 200 mil.

V prohlášení ruského ministra obrany se odráží realita – dvě desetiletí trvající americká převaha v dalekonosných přesně naváděných střelách je téměř u konce. To změní hodně věcí. Rusko a USA se stanou soupeři ve snaze získat potenciál akceschopných, přesně naváděných střel.

Vliv zahraniční politiky, kterou Washington až dosud disponoval, je nyní zpochybněn. Schopností použít sílu na dálku Rusko získává velký vliv na prosazování svých zájmů a zároveň má větší dopad na vývoj událostí v regionech, jako je např. Střední východ.

Velmi přesné konvenční systémy vytvářejí řadu problémů, podstatně komplikují odhady strategické rovnováhy a výpočtů dostatečnosti odstrašujících sil. Teoreticky to také může zkomplikovat jednání o kontrole zbraní a vyvstávají otázky ohledně Nové dohody („New START“, tj. dohoda o snížení počtu strategických zbraní) a smlouvy INF (tj. Smlouva o likvidaci raket středního a krátkého doletu, pozn. překl.).

Až dosud se Spojené státy vyhýbaly jednáním o jakýchkoliv opatřeních o kontrole zbraní, která by mohla omezit nebo dokonce jen regulovat americký konvenční potenciál USA. Kapacita Spojených států a Ruska je i nadále nekontrolovaná. Jestli se postoj USA změní s ohledem na výše uvedené změny, se teprve uvidí. V zápalu studené války obě strany dosáhly dohody o kontrole jaderných zbraní. Jistě se budou moci dohodnout i na konvenčních, přesně naváděných střelách.

Jakmile bude jednou dosažena přibližná rovnost, týkající se přesně naváděných střel dlouhého doletu, mohlo by být pro Rusko a USA rozumné, aby jednaly o důsledcích konvenčních řízených střel s plochou dráhou letu v souvislosti s budoucí kontrolou zbrojení. Nebude to snadné. Stávající režim kontroly zbraní není navržen k tomu, aby řešil tento druh zbraní.

Do programu jednání o konvenčních ozbrojených silách v Evropě nikdy nebyly zahrnuty nejaderné, přesně naváděné střely dlouhého doletu (ve vzduchu i na moři) nebo hyperzvukové kluzáky. Pokud smlouva INF pozbude účinnosti, konvenční raketové střely středního doletu (na zemi) budou mimo jakoukoliv kontrolu. Tradiční omezení konvenčních sil není podstatné. Ale nová ustanovení kontroly zbraní jsou nástroje, které by mohly přispět k vyřešení problému. Možná, že by pro začátek mohl být Vídeňský dokument rozšířen i na další oblasti. Všechno má svůj začátek. Je ale důležité začít.

Andrej Akulov

Zdroj: strategic-culture.org
Vyšlo na: Zvedavec.org


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponItalský důchodce tři roky posílal dopisy s exkrementy   
Pridal tk Sobota 28 leden 2017 - 06:50:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Italský důchodce během tří let odeslal deset tisíc dopisů s fekáliemi na adresu politiků a podnikatelů. Oznámila to agentura askanews.

Touto cestou podle údajů agentury sedmdesátiletý bývalý policista z Milána denně vyjadřoval své nesmírné rozhořčení nad tím, co sledoval v televizi. Své oběti — politiky, obchodníky, fotbalisty a hvězdy showbyznysu — si důchodce vybíral z televizního zpravodajství.

Do obálky vkládal použitý toaletní papír a k adresátu připisoval svůj rozsudek: „úplatkář", „vrah", „pedofil" apod.

„Jakýkoliv příběh, který se objevil ve zprávách, byl pro něj důvodem odeslat dopis… V jeho domě jsme našli knihu s jmenným seznamem tisíců lidí, kteří jeho dopis dostali," prohlásil agentuře vyšetřovatel Carmine Mele.

Teď je důchodce zadržen spolu se svou spolupachatelkou, která dopisy odnášela na poštu. Od roku 2014 stihli odeslat přes deset tisíc dopisů, což podle vyšetřovatelů znamená, že průměrně odesílali deset dopisů denně.

Není jasné, s čím souvisí nespokojenost penzisty. Ví se ale, že dříve pracoval jako dopravní policista v Milánu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSyrské letouny shodily střelivo obráncům letecké základny   
Pridal tk Sobota 28 leden 2017 - 06:46:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nákladní letadla syrských vzdušných sil úspěšně shodila střelivo vojenským příslušníkům bránicím obklíčenou leteckou základnu ve městě Dajr az-Zaur před teroristy Islámského státu. Informovala o tom televize Al Mayadeen.

Podle informací televize veškerý náklad přistál pomocí padáků na území letecké základny.

Obklíčení města Dajr az-Zaur a přiléhající letecké základny trvá již přes tři roky. Veškeré dopravní komunikace jsou blokovány teroristy, a proto se dodávky potravin a střeliva uskutečňují pouze vzduchem.

Ozbrojenci z teroristické skupiny Islámský stát zahájili 14. ledna útok na Dajr az-Zaur a přiléhající leteckou základnu. Poté, co jim dorazily posily ze sousední Rakky, se teroristům po několika dnech podařilo obsadit řadu čtvrtí na okraji města, území opuštěné vojenské základny a zcela obklíčit leteckou základnu, která je poslední baštou syrské armády v Dajr az-Zauru.

Minulou sobotu se jednotce na letecké základně podařilo vytlačit nepřítele z území kolem letiště. Současně vojenské jednotky rozmístěné ve městě přešly do protiútoku, poté co ruské a syrské letectvo udeřilo na pozice Islámského státu poblíž letiště.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDo vily ruského miliardáře v Londýně se nastěhovali aktivisté   
Pridal tk Sobota 28 leden 2017 - 06:44:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Londýně se nastěhovala skupina aktivistů samovolně do vily, která patří ruskému miliardáři Andreji Gončarenkovi, píše The Daily Mail.

Noviny podotýkají, že „uchvatitelé" vyvěsili na budovu plakát s nápisem „Protivláda USA ve vyhnanství" a plánují jí využívat jako útulku pro bezdomovce.

Podle informace The Daily Mail si koupil Gončarenko vilu v Eaton Square, jedné z nejdražších ulic britské metropole, v roce 2014 za 15 milionů liber šterlinků, od té doby však tam nikdo nebydlel. Předtím patřila budova postavená v roce 1825 Institutu Cervantes (španělskému kulturnímu centru), který se přestěhoval do jiných prostorů.

The Daily Mail tvrdí, že vilu navštěvoval britský hacker Laurie Love, jemuž hrozí extradice do USA kvůli obviněním z nabourání do systému FBI, NASA, Fedu a jiných amerických rezortů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRijád se pokoušel podplatit syrského poslance   
Pridal tk Sobota 28 leden 2017 - 06:40:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslanec syrského parlamentu Muhammed Heir Jasim al Nadir řekl, že Saúdská Arábie nabízí šejchům syrských kmenů peníze, aby povstali proti vládě.

„K velkému politování některé kmeny se daly na stranu proti vládě a odjely na severovýchod země. Šejchové těchto kmenů jeli do Saúdské Arábie, aby zlepšili své finanční postavení a ne postavení své země", řekl poslanec.

Podle jeho slov mu Saúdská Arábie nabízela peníze, aby vystoupil proti své vlasti a stál proti syrské vládě. Poslanec vysvětlil, že tuto nabídku mu udělali v domě Mahdi Dahalalla, syrského velvyslance v Rijádu.

„Nabízeli nám domy a peníze. Dávali prázdný šek, na nějž je možné dopsat jakoukoliv částku, jestliže oznámíme svůj obrat. Ale, jak se říká, kdo je uvnitř dobrý, dělá dobro pro svou zemi, pro svůj národ. Nikdo se nemůže oddělit od svého národa. Pro člověka není přirozené opouštět svou vlast. My jsme se Sýrií, s naší zemí, s odvážnou syrskou armádou", dodal al-Nadir.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMcCain chce Trumpovi zkomplikovat zrušení protiruských sankcí   
Pridal tk Sobota 28 leden 2017 - 06:38:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký senátor John McCain prohlásil, že se pokusí překazit Donaldu Trumpovi odvolání protiruských sankcí, pokud se nový americký prezident rozhodne podniknout tento krok.

McCain uvedl, že se jedná „o krátkozraké rozhodnutí", oznámila agentura Reuters.

„Pokud se o to pokusí, tak budu se svými kolegy pracovat na tom, aby ke zrušení sankcí proti Rusku nedošlo," řekl osmdesátiletý senátor, který je proslulým „jestřábem" americké zahraniční politiky a zastáncem zesílení sankcí proti Rusku.

Dříve poradkyně amerického prezidenta Kellyanne Conwayová v rozhovoru pro televizi Fox News prohlásila, že otázka zrušení protiruských sankcí se projednává v kontextu „zlepšování vztahů s různými hlavami států a velmocemi."

Trump několikrát prohlašoval, že hodlá vynaložit veškeré úsilí, aby normalizoval vztahy s Ruskem. Podle něj to bude výhodné pro obě strany.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFake news, nové technologie a lidská práva   
Pridal tk Sobota 28 leden 2017 - 06:24:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Není pochyby, že jsme svědky narůstající sebestřednosti, agresivnosti a podobných jevů, jejichž následkem je úpadek komunikačních schopností člověka, vícerozměrná nespokojenost a růst napětí mezi legálností a legitimností. Do těchto kategorií patří mimo jiné fake news a lidská práva.

Nedávno ukončené WEF v Davosu, nabídlo 17.ledna v Kirchner Museum panel věnovaný aktuálnímu tématu: stav a úpadek důvěry. Více než 100 posluchačů přišlo, aby si mohli srovnat výsledky průzkumu společnosti Edelman, specializující se na komunikaci v podnikatelské, vládní, mediální a NGO sféře, se zkušenostmi přednesenými v druhých sekcích WEF. Ty se zabývaly ztrátou důvěry k institucím, šíření dezinformace a fake news. Diskuze se účastnili představitelé Google a Facebook. Microsoft organizoval svůj kulatý stůl ve formě off-the-record; věděl proč. Shrnuto a krátce formulováno moderátorem z FT: my všichni jsme dnes bankéři. Facebook sklidil největší kritiku. Profesor žurnalistiky na City University of New York, Jeff Jarvis, který vedl dvě sekce na téma fake news, suše konstatoval: It was a recognition that there’s a problem. Nenabídl žádné řešení. Podobně se vyjádřil profesor New York University’s Stern School of Business (NYU Stern), bývalý člen Obamovy administrace, Posner: There’s a growing concern about the gap between what’s true on the internet and what’s not, and how the internet and these social networks and platforms are affecting both political and social interactions. Řešení problému je v nedohlednu, proto ho bude hledat skupina 20 plus lidí v rámci WEF, Global Future Council on Human Right (GFCHR). Mezi členy GFCHR jsou Daniel Bross (ex-Microsoff), Andrew McLaughlin (ex-Google) a další experti z organizací, které byly a jsou doposud největšími účastníky a výherci konjukturního cyklu založeného na fake news. Kozel se transformuje do zahradníka. Již proto nemohl zůstat prezident Trump stranou, nevyužít možnosti obohatit scénu a iniciovat tzv. earth-shaking impact of this kind of bias, jak formuloval profesor Arun Sundararajan (NYU).
Zájemcům o více na téma, doporučuji seznámit se s výsledky listopadového setkání WEF v Dubaji, které nelze popsat jako setkání smějících se lidí. Přítomní worried technology had worsened political polarization and made it easier for misinformation to flourish.

Ve stejné době indikovala zveřejněná zpráva BuzzFeed, že blogs, šprýmaři a podobní účastníci Facebook zveřejnily během tří měsíců (do dne voleb prezidenta USA) více zpráv a fake news než masová média. Dnes slibuje Facebook eliminaci těch“worst of the worst” ze své platformy. Skutečnost je ale taková, že fake news a ztráta důvěry jsou komplexním problémem, který technika, nově se rodící evropské a národní instituce pravdy a bojovníci proti propagandě nevyřeší. Na tomto místě připomínám boj Google proti EU ve věci tzv. právo být zapomenut. Google se formálně podřídil EU rozsudku, podal ale odvolání proti rozsudku v květnu 2016 ve Francii. Rozsudek vyžaduje odstranění odkazu v každé zemi světa. Jaký by nebyl konečný výsledek soudního sporu, skutečností je, a bude i v představitelné budoucnosti, že stát má malou šanci předběhnout privátní IT sektor.

Ten již dnes nabízí náhled na nové technologické trendy, jejichž kořeny lze vidět v práci Christopher Bishopa (1959), Laboratory Director, Microsoft Research Cambridge a profesor Computer Science. Titul knihy Pattern Recognition and Machine Learning, Neural networks for pattern recognition, mluví za sebe. Podobně i práce studentů a výzkumníků na Carnegie Mellon University (CMU). Tam zkonstruovali asistenta - robota, schopného zjistit vaší náladu. SARA (Socially Aware Robotic Assistant), představený na letošním WEF rozumí slovům a neverbálnímu chování, a je schopen budovat vztah. Vztah, jak mnozí vědí, je základem všeho. Prezident CMU, Subra Suresh, informoval, že SARA bude na výstavě v Indii, a může být licencován organizacím pro komerční účely. Až se někdo odváží k setkání s prezidentem CMU, SARA se zeptá, zda se s ním chcete setkat, nebo s ním jenom mluvit. To vše je všeobecně velice hezké, specificky potřebné, na příklad pro osamělé jedince, autisty a podobné osoby, vyžadujících péči. Ale i nebezpečné. Blížíme se k praktické aplikaci robotů schopných číst mysl. A blížíme se také k podstatě lidských a jiných práv, ne virtuálních, ale reálných. Jak se bude hodnotit napadení člověka na robota při výslechu, který bude napovídat vyšetřovateli? Nebo, který bude sledovat a automaticky zapisovat vaší náladu a případné odpovědi? Je fake news informace, nebo dezinformace? Připomínám, že doposud nemáme všeobecně platnou definici informace, a jak vzniká, ale za to víme, jak se tvoří dezinformace?

Než obdržím odpověď od soudu, nebo času, budu se raději zabývat studiem neobyčejně levného získávání energie z vodíku. H2 Energy Renaissance, respektive její v USA žijící spolupracovníci, Arméni, přející vidět svoji rodnou zemi vně závislosti na fosilních zdrojích, zveřejnili včera v Armenian News, NEWS.am v anglickém, ruském a arménském jazyce zprávu nabízející naději, že naftě a plynu hrozí konkurence, někomu dokonce zvoní hrana. https://youtu.be/iIlJwTcM0EE. Hemingwayův román Komu zvoní hrana (For Whom the Bell Tolls) z roku 1940 byl inspirován verši anglického renesančního básníka Johna Donneho. Ten je napsal v roce 1624, a ukončil verše symbolicky:.. smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem část lidstva. A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě. Aktualizuji: zvoní i Vám, lidská práva. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
27.01.2017


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRadim Uzel: Genderová korektnost   
Pridal tk Sobota 28 leden 2017 - 06:22:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedávno vyvolala pohoršení báseň Jiřího Žáčka s veršem „K čemu jsou holky na světě? Aby z nich byly maminky ...“? Myslím, že taková básnička v čítance pro druhou třídu může pohoršit jenom hlupáka. Naopak básničky o mamince patří k těm nejkrásnějším poetickým zážitkům z dětství. Vzpomeňte si třeba na Jaroslava Seiferta. Ti, co se cítí Žáčkovou říkankou pohoršeni, tvrdí, že takový text automaticky staví ženy do pozice, kdy jejich primárním životním úkolem je stát se matkou a postarat se o děti. Prý to může malé děti negativně ovlivnit.

Představa, že tato báseň by mohla negativně ovlivnit osmileté dítě se musela zrodit v hlavě duševně nemocného člověka. Vždyť přece naprostá většina žen pociťuje mateřský pud a přeje si mít děti. A devítiletý kluk, který vrstevnickou dívčí generací zpravidla pohrdá, najednou překvapeně vidí, že ta holka, která sedí v lavici před ním opravdu jednou bude takovou hodnou maminkou, jako ta jeho vlastní.

Ten poprask na sociálních sítích prý vyvolal filmový režisér Vít Klusák a na svém facebookovém profilu, kam prý napsal: „K čemu jsou kluci na světě? Aby psali takovýhle debility“. Myslím tedy, že pokud tato báseň uráží režiséra Klusáka, je třeba se ptát „K čemu je Klusák na světě?“ O odpovědi raději pomlčím, protože je žalovatelná. Znám se náhodou s jeho maminkou. Myslím, že se teď za svého syna tak trochu stydí.

Pozadu ovšem nezůstalo ani Ministerstvo školství, které hned také přispěchalo se svou troškou do mlýna sdělením, že „Text sám o sobě není zcela genderově neutrální, při výuce ale záleží hlavně na výkladu a na tom, v jakém kontextu je uveřejněn a jaký je záměr autora“. Zároveň dodalo, že učitel by měl při výkladu žákům vysvětlit záměr autora a další souvislosti. „Kromě jiného také souvislost s genderovou korektností,“ uvádí Ministerstvo školství.

Všichni víme, že každý zodpovědný ministerský úředník se snaží, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Myslím si však, že potřeštěná genderová korektnost je v obecné škole k smíchu. Každý pedagog má přece vlastní rozum a zkušenosti. Mnohý z nás vzpomíná na školní otázku „Co tím chtěl básník říci?“ Tento trapný dotaz však většinou kladli učitelé až na střední škole.

Urputné snahy o genderovou vyváženost a pohlavní korektnost se objevují na všech frontách. Někdy to ovšem zní jako dobrý vtip. Tak třeba na jednom lékařském sympoziu nedávno jeden vtipálek navrhoval, aby slovo „seminář“ připomínající semeno byl nahrazen termínem „ovulář“ připomínající vajíčko. Přijměte tedy tento můj příspěvek jako pokus o krátký písemný ovulář.

Radim Uzel

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOdpůrci Putina, Trumpa a Zemana jako šiřitelé proruské propagandy   
Pridal tk Sobota 28 leden 2017 - 06:15:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
O proruské propagandě slyšíme z našich i světových médií neustále. A přitom není dne, abychom neslyšeli v mainstreamových médiích něco hanlivého na adresu Putina, Trumpa a Zemana.

Já bych předpokládal, že pokud nějaká proruská propaganda existuje, tak by měla mít přístup k většině občanů západního světa. Ale ať si pustíme naši ČT, nebo jakákoliv jiná mainstreamová média, tak všude slyšíme o ohrožení západního světa Putinovým Ruskem, o tom jak Rusové ovlivnili americké volby, o Trumpovi jen samý negativismus a naopak politickou superhvězdou je Hillary Clintonová. O Miloši Zemanovi slyšíme a čteme, jaký je rusofil, jak se podbízí Putinovi a Číně. A navíc u Trumpa a Zemana, jací jsou to sprosťáci.


Tedy vidíme a slyšíme pouze protiruskou, protitrumpovskou a protizemanovskou propagandu a nic jiného.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1692997-sef-nato-rusko-ohrozuje-evropu-odpoved-musi-byt-tvrda
http://tn.nova.cz/clanek/cia-rusove-ovlivnili-americke-volby-chteli-aby-vyhral-trump.html
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/voto-latino/r~b8e3b9128ade11e68afb002590604f2e/?redirected=1485422945
https://nazory.aktualne.cz/komentare/zeman-v-cine-opet-zradil-ceskou-demokracii-a-evropskou-unii/r~0538c7c4521b11e5974b0025900fea04/
http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/sprosty-zeman-se-snazi-priblizit-lidem-vulgaritami-co-vy-na-to.html

Svoje tvrzení jsem snad doložil dostatečně, aby mne oponenti nenapadali za to, že si něco vymýšlím.

Jaká jsou tedy fakta?

Putin dle západního mainstreamu ohrožuje kdekoho, ale skutečná fakta jsou taková, že země NATO bezdůvodně vojensky napadly Srbsko, Irák a Libyi. Tedy typický příklad, kdy „vrah o morálce káže“.
Putin údajně zmanipuloval americké volby ve prospěch Trumpa, ale cožpak jezdil po amerických státech a kázal americkým voličům, že mají volit Trumpa a ne Hillary Clintonovou?

Další totální lež a výmysl na adresu Putina.

Miloš Zeman zase údajně zradil českou demokracii, když se podbízel čínskému prezidentovi. Ale přitom britská královna se čínskému prezidentovi sama klaněla, vozila jej ve zlatém kočáře a britští odpůrci návštěvy čínského prezidenta byli policií drženi v bezpečné vzdálenosti.
Zemanovi se vytýká použití vulgárních slov, ale poslechněte si "aristokratický" slovník jeho prezidentského protikandidáta Karla Schwarzenberga: http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=433828
Korunu projevům rusofobie nasadil náš bývalý diplomat Petr Kolář, který Rusy obvinil, že mohou za to, že u nás není americký radar v Brdech: http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=582291

A odpůrci Putina a současně i moji odpůrci v diskusi na toto téma reagují takto:

Petr Uher: „Ty jsi ale zanícený rudoch, petříku...lži ti byly dokázány mnohokrát, jen ty nejsi schopen přijmout fakt, že se jednalo o výplody tvé choré mysli...“ http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A170123_582291_blogidnes

Tento příspěvek snad nepotřebuje komentáře, protože většina příspěvků odpůrců Putina, Trumpa a Zemana v diskusi jsou podobné úrovně - tedy osobní napadání.

Pokud si průměrně inteligentní člověk dá 2 a 2 dohromady na základě toho, co vidí v televizi, co čte v mainstreamových médiích a co čte v internetových diskusích, tak nutně musí sympatizovat s Putinem, Trumpem i Zemanem, i kdyby nechtěl.

Platí totiž staré pořekadlo, že lhát se musí umět.
A ti, kteří obviňují Putina, Trumpa a Zemana lhát opravdu neumějí. Lžou tak primitivně, že si Donald Trump dovolil před celým světem prohlásit, že CNN je lživé médium a jeho šéf je lhář. Pokud by neměl důkazy, tak si něco takového nemůže dovolit.

Současný západní mainstream se diví, proč jim občané nevěří a stále přibývá občanů, kteří naší ČT opovrhují více než před rokem 1989.

Mám ale obavu, že než se celý západní mainstream probere (který mimo jiné píše podle not CNN), bude pozdě.

Ironií totiž je, že když si člověk najde zprávy v médiích, která jsou označovaná za zdroje proruské propagandy (např. Sputnik nebo Parlamentní listy), tak zjistí, že tato média jsou daleko objektivnější a nejsou agresivní a útočná jako celý západní mainstream.

Autor: Jaromír Petřík

Zdroj: http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=582903

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSong: „Milý pane prezidente, my vás nedáme. Nevšímejte si těch ksindlů, jednou si je podáme.“   
Pridal tk Sobota 28 leden 2017 - 06:10:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ještě z návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Plzeňském kraji...

Zdá se, že politické písně s politickými tématy zažívají svou renesanci. Nechyběla ani Olivie Žižková se svými písněmi o nutnosti bránit evropskou kulturu.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4055 sec,0.0935 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,401kB