Neděle 29 leden 2017
Martin Zapletal dostal pokutu za varování před islámem na vánočních trzích   
Pridal tk Neděle 29 leden 2017 - 06:08:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na vánočním trhu v Olomouci vyvolal pozdvižení ,,muslim“, který křičel do překvapeného davu Alláhu akbar! a další ,,provokativní“ hesla související s islámem. Tím ,,muslimem“ byl podpraporčík v záloze Martin Zapletal, který se záměrně převlékl za saúdskoarabského šejka. Zapletal je známý veřejnosti tím, že ukázal holý zadek na projíždějící americký konvoj, který projížděl Českou republikou v červnu loňského roku. Proti ,,výtržníkovi“ pak zasahovala policie.

Zapletal chtěl především upozornit v rozhovoru na letargii české společnosti. Chtěl také předtím, než byl zadržen policií, zaznamenat různé názory lidí na vánočním trhu. Co je možná nejdůležitější, islám považuje za zločinnou ideologii, jež je srovnatelná s nacismem.


Následně byl vyšetřován Policií ČR a přestupkovou komisí v Olomouci a byla mu udělena pořádková pokuta 2.500 Kč.

A Martin Zapletal zřejmě platit nebude, viz zde:

https://www.facebook.com/martin.zapletal.581/posts/753405874825536?pnref=story

Co bude dál?

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNení kouře bez ohně aneb Češi, nekraďte!   
Pridal tk Neděle 29 leden 2017 - 05:57:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po staletích, tu lepšího, tu problémovějšího soužití a sbližování, kulturního a jazykového, zemí Čech a Moravy, Čechů a Moravanů, se tak přirozeně (migrací, sňatky, obchody..) utváří společný jazyk v dnešní podobě – „čeština“ (byť ještě rodiče mnohých z nás měli zapsán v dokladech jazyk moravský). Dnes je nám tento odpírán, ukraden. A najednou prý tedy, např. dle zveřejněného názoru pana ministra Chvojky, neexistují Moravané – vždyť přece mluví česky! Napíše Rakušan do kolonky národnost Němec? Američan, Australan „Angličan“? Ne. Ale jak je to možné, vždyť přece mluví německy, anglicky!

Titulek článku hlásá známou pravdu, že není kouře bez ohně. A stejně tak není národnosti bez národa (národnost = přihlášení se k nějakému národu). A jestliže se X set tisíc (dle aktuálního stupně demagogie ve společnosti) přihlásí opakovaně k národnosti moravské, deklarují tím jasně, zřetelně a nezpochybnitelně existenci národa moravského!

Zásadní problém nám, dle mého názoru, ale přinesl již rok 1918, kdy končí éra markrabství moravského. Byl to rok, pro Moravu a Moravany, asi tragického omylu, který si plně (bohužel jen někteří) uvědomujeme až dnes. Rok, kdy syn moravské matky, v duchu hesla účel světí prostředky, prosadil ideu umělého jednotného národa československého /je zajímavé, že tady zase s různými jazyky/, ideu, která nemohla vydržet a také nevydržela. Rok, kdy se již, v důsledku těchto změn, začala stahovat temná mračna nad národem moravským, pro nás tu místo začíná chybět. Vzniklo Československo, tj. spojení Česko a Slovensko. Kdyby se zvolilo tehdy např. neutrální „Středoevropská republika“, jednak by to dávalo najevo příslušnost k Evropě a sjednocovalo by to i národy Čechů, Moravanů a Slováků.

Zde se nám však, poprvé v historii, objevuje to nesprávné, ale dnes ve všech pádech skloňované Česko, jako jednotné označení území Čech, Moravy a Slezska. A v momentě, kdy Slováci zatáhli (pro ně asi včas, mohli jsme tu mít za nějaké století „čechoslovenštinu“ a za další zase už tu „čestinu“) za záchrannou brzdu a v roce 1993 si zavedli samovládu, nám tu zůstalo to „Česko“.

Česko, které v myslích některých politiků, lžitvůrců a manipulátorů evokuje úchylnou myšlenku, že když Česko, tak je vše české a tím pádem všichni také Češi. A jako zhoubný nádor naší občanské společnosti se nám tu objevují pánové Gerlochové se zcestnými úvahami o národním státě Čechů. A pánové Zaorálkové z nás udělají Czechii. A v médiích jsou běžně všichni občané ČR označováni jako Češi a často již i celá republika jako Čechy a tato infekční nákaza čechismem se dál šíří naší společností! Toto již zřetelně nese znaky snahy o odnárodnění části obyvatelstva! A co na to vláda, justice a další zodpovědní? Nic, vždyť jde o český stát!

A tak se dál dozvídáme, z tvorby České televize pro nejmenší (kdy jindy taky začít někomu vtloukat jeho češství do hlavy), o dějinách udatného českého národa, jak je ta Velká Morava základem českého státu. Účastníci Fokusu Václava Moravce, v díle Češi Čechům, se chlubili jaké mají zlaté ručičky …a hlavičky (např. Tomáš Baťa), ale zapomněli uvést, že jsou také tak trochu zlodějíčci. Kradou se běžně sportovci, umělci, myslitelé a učenci, památky, všichni jsou Češi, vše v České republice je přece české!

A vypůjčím-li si slova Roberta Křesťana: Jako by pravda (že existuje Morava, že tu žije národ Moravanů) byla vadou na kráse (snu českých nacionalistů o národním státě), ještě není tma, ale stmívá se. A mám tak trochu pocit, že je téměř za pět minut dvanáct. A že je potřeba vzpomenout na dobu nedávnou a všude po Moravě vyvěsit, po vzoru západních sousedů, cedule: Češi, nekraďte!

Nekraďte nám tisíciletou historii, nekraďte nám právo na naši zemi, na vlastní existenci moravského národa.

Jaroslav Stohl, signatář Deklarace moravského národa, Kuřim

zdroj: http://www.moravskynarod.cz/neni-koure-bez-ohne-aneb-cesi-nekradte/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPříčina smrti prvního předáka LLR   
Pridal tk Neděle 29 leden 2017 - 05:21:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
První vedoucí představitel samozvané Luhanské lidové republiky Valerij Bolotov zemřel na akutní srdeční selhání, oznámil vedoucí informačního střediska Jihovýchodní fronta Konstantin Knyrik.

„Oficiální příčinou smrti je akutní srdeční selhání", řekl.

Knyrik oznámil, že Bolotov bude pochován v moskevském regionu. „Panychida se bude konat na Trojekurovském hřbitově. Místo pohřbu se zatím upřesňuje. Možná v Moskvě nebo v Moskevské oblasti, například v Chimkách", řekl.

Na jaře 2014 se Bolotov účastnil protestních akcí proti nové kyjevské vládě a v dubnu téhož roku byl jedním z těch, kdo obsadili budovu ukrajinské tajné služby SBU v Luhansku. V tomtéž měsíci byl zvolen úřadujícím lidovým gubernátorem Luhanské oblasti.

V květnu 2014 byl na zasedání Nejvyšší rady LLR zvolen hlavou neuznané republiky. V srpnu téhož roku rezignoval na svou funkci, což odůvodnil následky svého zranění, které několik měsíců před tím utrpěl během pokusu o atentát.

Jeho úřad zastává od té doby bývalý ministr obrany LLR Igor Plotnickij.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajinským leteckým konstruktérům nabídli, aby se přestěhovali do Ruska   
Pridal tk Neděle 29 leden 2017 - 05:17:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský vicepremiér Dmitrij Rogozin během prohlídky letadla Il-112V ve Voroněžské akciové společnosti pro stavbu letadel prohlásil, že v Rusku vítají a čekají příjezd ukrajinských leteckých konstruktérů, kteří mohou počítat se zaměstnáním a výplatou.

„My jsme samozřejmě rádi a očekáváme příjezd ukrajinských leteckých konstruktérů a výrobců letadel do Ruska. V Kyjevě a celkově na Ukrajině nemají žádné pracovní perspektivy. My na naše kolegy čekáme a jsme jim připraveni poskytnout vše nezbytné — práci, perspektivu a mzdu — aby nezhynula ta ideologie leteckého průmyslu, o kterou se kdysi zasadil Oleg Konstantinovič Antonov, jako jediná společná škola leteckého průmyslu Sovětského svazu," řekl Rogozin.

Letecká výzkumně-konstrukční kancelář v čele s Olegem Antonovem byla založena v roce 1946 v Novosibirsku a od roku 1952 pracuje v Kyjevě. Společnost navrhla přes stovku osobních, vojensko-transportních a specializovaných letadel, včetně takových transportních gigantů jako jsou Ruslan a Mrija.

V září minulého roku představitel Antonova Andrej Chaustov prohlásil, že v roce 2016 společnost nevyrobí ani jedno letadlo. Jako příčinu uvedl zpřetrhání spolupráce s Ruskem, což vedlo k zastavení dodávek nutného vybavení.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán odpoví na Trumpovo nařízení omezující vjezd íránským občanům do USA   
Pridal tk Neděle 29 leden 2017 - 05:13:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Írán odpoví recipročně na rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa omezit vstup na americké území íránským občanům a muslimům. Informovala o tom agentura IRNA.

„Íránská vláda pro obranu velkého íránského národa jak uvnitř země, tak i za jejími hranicemi po detailní analýze krátkodobých a střednědobých rozhodnutí americké vlády příjme nutná opatření na konzulární, právní a politické úrovni," stojí v prohlášení íránského ministerstva zahraničí, které cituje IRNA.

„(Vláda) s cílem ochrany práv svých občanů bude přijímat symetrická opatření do té doby, než USA neodvolají tato urážlivá omezení proti íránským občanům," stojí v prohlášení.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKreml odhalil detaily rozhovoru Putina a Trumpa   
Pridal tk Neděle 29 leden 2017 - 05:10:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hlavy dvou států projednali boj proti terorismu, syrskou krizi a situaci na Ukrajině.

Ruský prezident poblahopřál americkému protějšku k nastoupení do funkce. Dříve si promluvili jen jednou — v listopadu Putin pogratuloval Trumpovi k vítězství na prezidentských volbách.

Hlavy států se dohodly, že budou pracovat na stabilizaci a rozvoji rusko-amerických vztahů na rovnoprávném základě.

Lídři zdůraznili, že je třeba obnovit hospodářské styky mezi obchodnickými kruhy obou zemí.

Putin a Trump také projednali spolupráci v boji proti radikálnímu islámskému terorismu. Ruský prezident zdůraznil, že považuje USA za nejdůležitějšího partnera v boji proti mezinárodnímu terorismu. Dotkli se rovněž otázek spojených s dalšími aktuálními politickými problémy — situace na Blízkém východě, arabo-izraelského konfliktu, íránského jaderného programu a Korejského poloostrova.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRakouský hotel, laby zachránil hosty před uvězněním, zaplatil hackerům   
Pridal tk Neděle 29 leden 2017 - 05:06:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hackeři se nabourali do počítačového systému v rakouském hotelu Romantik Seehotel Jaegerwirt a zablokovali pokojové dveře. Management hotel musel zaplatit kyberzločincům výkupné, aby nad ním obnovil kontrolu.

Podle portálu The Local k incidentu došlo na začátku zimní sezóny. Hackeři pohrozili, že neobnoví operační systém, pokud nedostanou 1,5 milionů eur v bitcoinech.

„Hotel byl zcela zablokován a my jsme neměli na výběr. Ani policie, ani pojišťovna nám v tomto případě nemohly pomoci," uvedl ředitel hotelu Christoph Brandstaetter.

Poté, co byla požadovaná částka převedena na účet zločinců, počítače a registrační systém klíčů byly odblokovány.

Uvádí se, že hotel později čelil dalšímu kybernetickému útoku, ale počítače již byly vyměněny za nové.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU zklamala očekávání občanů Moldavska   
Pridal tk Neděle 29 leden 2017 - 05:03:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Moldavský prezident Igor Dodon prohlásil, že během své únorové návštěvy Bruselu se hodlá vyjádřit k otázce asociační dohody s Evropskou unií.

„V Bruselu se zcela jasně vyjádřím k asociační dohodě s EU i o zklamaných očekáváních našich občanů," napsal Dodon na svou stránku ve Facebooku.

Uvedl, že nehodlá měnit „svou pozici a rétoriku v závislosti od partnera nebo města," kde je s oficiální návštěvou.

„Rady našich přátel a partnerů jsou důležité, ale budeme vycházet z národních zájmů naší země," řekl Dodon.

Jednání v Bruselu 6. až 8. února bude druhou oficiální návštěvou nového moldavského prezidenta. Zde se hodlá setkat s vedením Evropské komise, Evropské rady a NATO.

Dříve Dodon prohlašoval, že asociační dohoda mezi Moldavskem a EU může být anulována po parlamentních volbách, které se mají konat na konci roku 2018.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBělorusko dluží Rusku za dodávky plynu   
Pridal tk Neděle 29 leden 2017 - 05:00:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský vicepremiér Arkadij Dvorkovič uvedl, že běloruský dluh za dodávky plyny v současné době dosahuje 550 milionů dolarů.

„Podle nás se jedná o zhruba 550 milionů dolarů," řekl Dvorkovič novinářům.

Spor o ropu a zemní plyn mezi Ruskem a Běloruskem trvá od začátku minulého roku, kdy Minsk označil cenu dodávek ruského plynu za nespravedlivou a jednostranně začal platit nižší částku. Rusko nato prohlásilo, že snižuje bezcelní dodávky ropy do Běloruska, což spojilo jak s nedoplatkem za plyn, tak i s nedostatečnými dodávkami ropných produktů do Ruska. V říjnu obě strany prohlásily, že dosáhly kompromisu, ale žádné podrobnosti nezveřejnily. Spor však dosud nebyl ukončen.

Na konci roku došlo k novému zvratu, kdy Minsk oznámil, že počínaje rokem 2017 zvyšuje tarify na přepravu ruské ropy, které již Moskva označila za přemrštěné.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBělorusko dodá Srbsku bezplatně MiG-29 a Buky   
Pridal tk Neděle 29 leden 2017 - 04:57:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Srbsko dostane od Běloruska jako dar osm stíhaček MiG-29 a dva oddíly protiletadlových raketových komplexů Buk, oznámil ministr obrany této země Zoran Džordževič.

Podmínkou dodávky očekávané v roce 2018 je zaplacení oprav a modernizace této techniky srbskou stranou.

„S Běloruskem budeme jednat také o nákupu známých systémů S-300, jde o verze S-300V a S-300P, které mají. Budou tématem našich jednání, avšak jestli budou dodány srbské armádě, záleží na dalším důkladném rozboru a dohodách", oznámil Džordževič v interview pro bělehradský list Politika po návratu z Minska.

Šéf obranného rezortu nazval rovněž „pro srbskou armádu zajímavými" běloruské náklaďáky a stavební techniku a podotkl, že velký prostor pro spolupráci mezi oběma zeměmi otevírají opravy a modernizace různých systémů zbraní ruské výroby.

Detaily součinnosti Srbska a Běloruska v této sféře se budou podle slov ministra projednávat od letošního května, kdy se předpokládá zřídit společný orgán pro spolupráci v obranné oblasti. Analogické společné struktury už má Srbsko s jinými zeměmi.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4195 sec,0.1299 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,363kB