Pondělí 30 leden 2017
Dopis Miloši Zemanovi   
Pridal tk Pondělí 30 leden 2017 - 06:09:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vážený pane prezidente, milý Miloši, dovoluji si Tě oslovit i milý Miloši, protože jsi mi před lety u sebe doma v Novém Veselí nabídl tykání a od té doby si tykáme. Z médií jsem se sice dozvěděl, že si na naše setkání nepamatuješ. Konečně, co mám zrovna já Tobě vysvětlovat, máš s novináři nesčetně negativních zkušeností. Pokud bych bral média vážně, musel bych mít strach o tvé zdraví, protože by šlo o rozsáhlou ztrátu paměti a to není legrace.

Předně média tvrdila, že jsi měl někde veřejně hovořit „o mé jisté vině při chycení s krabicí plnou peněz...“, a ještě nějaká podobná tvrzení. Pokud by sis něco takového skutečně myslel, pak mě to mrzí, protože jsi podlehl tomu, co celý život kritizuješ. Podlehl bys totiž mediální kampani a šířeným dezinformacím.

Možná Tě můj případ skutečně zajímá, a proto předpokládám, že přivítáš nezkreslené informace. Jistě se rád seznámíš i s jiným než většinovými médii šířeným názorem. Proto Ti nabízím schůzku s mými obhájci - JUDr. A. Černým a JUDr. R. Jelínkem, kteří ti předloží důkazy o tom, jak se věci odehrály. Uslyšíš fakta a uvidíš důkazy, o které se opíráme. Dozvíš se i hodně o praktikách části represivních složek a jejich nezákonných postupech. Jde o významné a velice alarmující informace, zvláště pro prezidenta republiky. Stojí za to si na schůzku udělat čas, zvlášť pokud chceš o případu veřejně hovořit. Jinak by ses mohl dopouštět pouze jednostranného hodnocení a šíření dezinformací a nepravd.

Také se mi nechce věřit, že si na naše mnohé schůzky nepamatuješ. Vedle řady oficiálních jednání v úřadu premiéra, například i s tehdejším ministrem Ivanem Davidem a pak skvělým prof. Fišerem, jsme se setkali mnohokrát v soukromí. Poprvé jsi za mnou poslal Mirka a pozval mě na svoji chalupu. Byl jsem tehdy ministrem a jel jsem s řidičem služebním vozem v doprovodu Mirka a našeho společného kamaráda, také lékaře. Mirek ti vezl plný koš oblíbených potravin a pití. Nemusím Ti jistě podrobně popisovat tvůj malý byt ve Veselí, abych Ti dokázal, že si pamatuji na mnoho detailů, například na tvoji velkou knihovnu vlevo při vstupu do dolní místnosti. Vítal jsi nás chlebem z nějaké lokální pekárny, který jsi vychvaloval a podávána byla studená jitrnice. Vysvětloval jsi mi, že Becherovku už nepiješ, protože máš cukrovku a naléval jsi nám tuším borovičku, nebo slivovici. Pak jsme tě ve stejné sestavě navštívili ještě několikrát. Vždy šlo o moc příjemnou akci, jsi velice zábavný společník.

Podpořil jsi moji volební kampaň do sněmovny a moc pěkně jsi o mně hovořil na společném vystoupení v Praze na Křižíkově fontáně. Po volbách jsem Tě na oplátku pozval na večeři do restaurace U Lípy na Plzeňské ulici. Chtěl jsi, abych zajistil vinnou klobásu s domácí bramborovou kaší. Toto jídlo restaurace U Lípy běžně nemá, a proto jsem volal panu majiteli, aby ji sehnal a připravil. Večeře byla velice povedená, bohužel jeden z našich kolegů nevydržel tempo v pití a usnul tak, že jsme ho museli odnést do auta, které Tě odváželo domů.

Bohužel krátce po té si Ty i Mirek se mnou přerušili komunikaci, protože jste se střetli s Jiřím Paroubkem, mimo jiné o Mirkovo angažmá v roli volebního manažera, který měl nahradit v Lidovém domě Jardu Tvrdíka. Ve sporu jsem se postavil za předsedu Jiřího Paroubka a Ty jsi si mě zařadil na seznam „nepřátel“. Mrzelo mě to, protože jsem se snažil maximálně váš spor s Jiřím Paroubkem urovnat a Tvoji změnu postoje ke mně jsem bral jako neopodstatněnou. Asi Tě taky posléze naštvalo, že jsem vymyslel a navrhl kandidaturu Jiřího Dienstbiera na prezidenta, ale šlo o dobu, kdy už jsi nebyl členem ČSSD, a proto tehdy nebyla vůle podpořit v prvním kole Tvoji kandidaturu.

Mohl bych pokračovat v dalších příhodách a popisování detailů, ale myslím si, že to nemá smysl. Určitě si naše setkání také vybavuješ. Pokud skutečně ne, pak jde o závažnou věc a měl bys urychleně konzultovat své lékaře.

Zapomínání je normální, ale zdravý člověk nikdy úplně nezapomene opakované děje. Pokud k tomu dojde, může se jednat o vážnější poruchu paměti a lékaři musí zjistit příčinu.

Milý Miloši, věřím, že se zajímáš o médii nezkreslené informace a nebudeš dělat soudy bez znalosti faktů, jen na základě osobních antipatií. Doufám, že Tvá údajná ztráta paměti je jen fámou a ve skutečnosti se těšíš pevnému zdraví a pověstné břitké inteligenci.

V úctě

V Hostivici 27. ledna 2017

MUDr. David Rath

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGazdík přepřahá do jiného kočáru, ale je s tím problém   
Pridal tk Pondělí 30 leden 2017 - 06:06:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pan Petr Gazdík (t.č. STAN) je politik za všechny prachy, ale také pěkný „vychcánek“! Ještě než se „přisál“ k cecíku TOP 09 tvrdil, že jsou nejbohatší stranou či hnutím v republice. Vím to z vlastních zkušeností, protože když jsme spolu se svým kolegou s panem Gazdíkem jednali o malé finanční podpoře pro naši neziskovku, byl plný ochoty nám nějakou tou tisícovkou přispět, což doplnil vychloubačnými slovy „my máme nejvíc peněz, jsme nejbohatší ze všech“! Na důkaz těchto velkodušných slov jsme od něj obdrželi …kulové, dokonce i s přehazovačkou! Krátce na to se úspěšně spojil, resp. spojili STAN s TOP 09, protože pan Gazdík umně vycítil, že TOP 09 s Karlem Schwarzenbergem je terno a nabídl sebe a STAN ke spolupráci. Vedení TOP 09 v případě propojení se STAN vycítilo možnost významného posílení volebních preferencí a tak následovala dohoda, že oba subjekty půjdou do voleb jako politický konglomerát TOP 09 a STAN. Dílo se podařilo, cíle bylo dosaženo, TOP 09/STAN ve volbách uspěly a pan Gazdík se mohl spokojeně vézt na vlně popularity K. Schwarzenberga, M. Kalouska, Hegera a dalších s jejich působením v koaliční vládě P. Nečase.

Jenže demisí Nečasovy vlády skončily i dobré časy TOP 09 a propad strany se ještě umocnil odstoupením K. Schwarzenberga z pozice předsedy. Následné paběrkování a kolísání popularity TOP 09 na hraně volitelnosti nezabránil ani M. Kalousek od kterého se očekávalo, že stranu ukočíruje stejně dobře, jako za předsednictví Karla Schwarzenberga. Snaha byla, ale výsledky se nedostavily, vyhlídky pro TOP 09 nebyly nejlepší strana se nadále pohybovala na hranici volitelnosti. Volby do parlamentu se kvapem blíží a pan Gazdík seznal, že s Topkou není radno riskovat a tak se rozhodl, že se vnutí stát se spolujezdcem v lidoveckém kočáře, ve kterém má podobné šance jako tomu bylo s TOP 09. Proto když pan Gazdík zjistil stav ohrožení, že s TOP 09 mu již pšenka dál nepokvete, zaměřil pozornost na KDU- ČSL, která se řekněme po úspěších ve volbách s velkým štěstím dostala až do vlády v koalici s ČSSD a ANO. To byl signál pro pana Gazdíka, aby se pokusil o přepřáhnutí STAN do jiného kočáru s jiným kočím a jiným spřežením s nadějí, že bude dostatek ovsa i obroku pro všechny.

Posílení resp. spojení KDU-ČSL se STAN resp. STAN s KDU-ČSL by mohlo být prospěšné oběma stranám,hlavně pak panu Gazdíkovi a jeho STAN. Podle současných průzkumů stranických preferencí, provedené CVVM ke dni 27. 1. 2017 je sice KDU-ČSL také na hranici volitelnosti s nějakými 4,5 % (podle STEM 5,%), zato STAN je v pozici naprostého debaklu s preferencemi cca 2,5 % (podle STEM dokonce jen 2%). Co to pro pana Gazdíka znamená je naprosto zřejmé:

chce-li se v nejvyšší politice udržet, musí se s někým integrovat, lépe řečeno se k někomu přisát a nestoudně sosat-využívat větších předpokladů a nadějí na úspěch i ve volbách, protože individuálně by STAN byla odsouzena k volebnímu fiasku a skončila by v propadlišti dějin. Zatím se Gazdíkovi s TOP 09 podařilo vyšplhat až na místopředsedu Parlamentu ČR a s KDU-ČSL mu svítá naděje, že se v teple parlamentu může nejen ohřívat, ale dál kázat ty své pochybné názory, postoje a různé bludy a to vše za peníze, se kterými by už „jen jako“ předseda STAN pro potřeby své početné rodiny sotva vyšel.

Přes jistou „spřízněnost“ však oba subjekty už nyní mají zásadní problém když řeší, jak vytvořit jednotnou kandidátku, resp. pod jakou hlavičkou půjdou do voleb do Sněmovny. Nikdo nechce ustoupit, protože jak lidovci tak také STAN nechtějí přijít o svou značku. Bude tedy zajímavé, jak se uprdění „STANovci“ prosadí proti lidovcům, u kterých je stoletá značka už opravdu pojem. Ovšem to je problém, který může zajímat jen je samotné a už méně ostatní občany.

Jiná věc jsou tzv. političtí „vychcánkové“, kteří byli, jsou a jistě i budou. Ať už v podobě přeběhlictví, odejítí z partaje a dál působící jako nezařazený, nebo od ranného mládí různými fígly po dvacet i více let setrvávají ve sněmovních lavicích, nebo přisátím se na jiný, pro ně výhodný politický subjekt jako např. právě zmíněný pan Gazdík a jeho STAN. Politická kultura, ale i etický kodex těchto prospěchářů je pro ně zřejmě cizí, v lepším případě krajně nežádoucí. Arogance, nadřazenost, bezohlednost, neodpovědnost, falešné jednání a honba za penězi, to jsou charakteristické znaky těchto lidí, kteří jdou za svým (hlavně finančním) cílem i (obrazně řečeno) přes mrtvoly. I když chtěj nechtěj, sami tak kdysi skončí.

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponApokalypsa! V USA nahráli očití svědkové napadení města ptáky   
Pridal tk Pondělí 30 leden 2017 - 06:01:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na internetu se objevilo děsivé video, na kterém jsou zachyceny tisíce černých ptáků, kroužících nad dálnicí v americkém státě Texas.

K incidentu došlo ve městě Houston před několika dny. Kamera videoregistrátoru zachytila obrovské hejno ptáků, kteří se vrhali na automobily jedoucí po silnici.
Mnozí ptáci doslova útočili na čelní skla osobních vozů. Podle názoru novinářů z Daily Star se mohly stát příčinou podobného chování opeřenců nepříznivé povětrnostní podmínky. Na videozáznamu na YouTube jsou vidět tmavá bouřková mračna.

Některým uživatelům internetu připomněla apokalyptická scéna z Texasu klasický horror Alfreda Hitchcocka Ptáci.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBBC zkresluje fakta   
Pridal tk Pondělí 30 leden 2017 - 05:57:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Velvyslanectví Ruské federace v Londýně obvinilo britskou BBC ze šíření nekorektních informací o vztahu Moskvy k syrské opozici.

„Postpravda BBC: Rusko ve skutečnosti dělá rozdíly mezi teroristy a skutečnou syrskou opozicí — jen se podívejte na jednání v Astaně. Mají snad právo na lež?!" praví se ve zprávě velvyslanectví RF na Twitteru.

​Diplomatické zastupitelství zveřejnilo svůj post po tom, co se na stránce BBC objevil článek o telefonních rozhovorech ruského prezidenta Vladimira Putina s jeho americkým protějškem Donaldem Trumpem. Oba státníci hovořili mimo jiné i o situaci na Blízkém východě. V článku mimo jiné stojí: „Rusko pokládá za teroristy všechny povstalce v Sýrii, kteří vystupují proti Asadovi. Přestože předcházející americká administrativa podporovala některé skupiny tak zvaných umírněných povstalců, kteří byli proti prezidentovi Bašáru Asadovi.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDodavatel zbraní pro londýnskou policii upozornil na závadu svých pušek   
Pridal tk Pondělí 30 leden 2017 - 05:55:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Výrobce zbraní odvolal pušky typu SIG Sauer MCX, jež jsou ve výzbroji londýnské policie, kvůli tomu, že za určitých podmínek zbraň může sama vystřelit. Napsal o tom list Sunday Times.

Podle listu minulý měsíc společnost upozornila londýnskou policii a další uživatele na možnou závadu a vyzvala je přestat tuto zbraň využívat.

„SIG v důsledku rozsáhlých továrních testů zjistila, že ve velmi ojedinělých případech, o kterých se při používání v polních podmínkách neinformovalo a které je velmi obtížně simulovat, může vzniknout situace, kdy dojde k neúmyslnému výstřelu (zbraně)," stojí v prohlášení společnosti. Proto výrobce doporučil „okamžitě ukončit používaní této střelné zbraně," a prohlásil, že uskuteční modernizaci modelu MCX.

Londýnská policie potvrdila, že pušku MCX využívala a že je o problému informovaná. Přesný počet pušek SIG Sauer MCX, který je v policejní výzbroji, se neuvádí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponInformátorka Světové antidopingové agentury Stěpanovová prohlásila, že se do Ruska vrátit nechce   
Pridal tk Pondělí 30 leden 2017 - 05:53:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Informátorka Světové antidopingové agentury (WADA), běžkyně Julia Stěpanovová se do Ruska vrátit nechce a nechce soutěžit za ruskou reprezentaci, informuje Associated Press.

„Kdyby se mě na to zeptali před rokem, tak bych odpověděla „Ano, moc bych chtěla vystoupit za Rusko". Teď jsem si to ale rozmyslela. Nemají o mě zájem," prohlásila sportovkyně, když odpovídala na otázku novinářů.

Podle slov Stěpanovové si myslela, že se vztah k ní v Rusku změní a lidé pochopí, že se „snažila pomoci sportu a atletům", to se ale nestalo.

Stěpanovová zdůraznila, že se jí líbí status „neutrální sportovkyně", a nemá v úmyslu žádat o americké občanství a vystupovat za americkou reprezentaci. Současně ale zdůraznila, že v USA se cítí v bezpečí.

Kromě toho podotkla, že nelituje toho, že poskytla WADA informace o dopingu.

„Nelituji toho. A kdyby se mi taková možnost opět naskytla, udělala bych to znovu," řekla Stěpanovová.

Včera sportovkyně soutěžila pod neutrální vlajkou a obsadila sedmé místo v běhu na 800 metrů v etapě Světové atletické TOUR IAAF v Bostonu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritský ministr zahraničí Johnson se rozzuřil kvůli pozvání Zacharovové do britského parlamentu   
Pridal tk Pondělí 30 leden 2017 - 05:40:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr zahraničí Spojeného království Boris Johnson se rozzuřil kvůli tomu, že tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová dostala pozvání zúčastnit se slavnostního večera v Dolní sněmovně britského parlamentu. Napsal o tom list Daily Mail.

Akce, na kterou byly pozvány šéfredaktorka RT Margarita Simoňanová a tisková mluvčí ruského MZV Maria Zacharovová, se plánovala na 29. ledna. Nicméně před dvěma týdny byla přesunuta.

Uvádí se, že událost v Dolní sněmovně měla být organizována poslancem Danielem Kawczynskim, který budí nepřízeň u ostatních poslanců kvůli tomu, že neakceptuje politiku démonizace Ruska.

Jak píše list, Kawczynski dostal minulý večer řadu telefonátů od poslanců, kteří ho vyzvali, aby zrušil recepci, která i tak byla přesunuta před dvěma týdny. V jednom telefonátu mu údajně řekli, že „se nám Putin vysměje," pokud v britském parlamentu dojde k takovému setkání.

Někteří konzervativci varovali, že tato akce bude mít negativní dopad na pozice premiérky Theresy Mayové, která během své návštěvy Spojených států prohlásila, že vůči Rusku je nutné se držet zásady „spolupracuj, ale dávej pozor."

I když list uvádí, že Johnson byl „rozzuřen" kvůli možnému příjezdu Zacharovové, slova ministra se neuvádí.

Kawczynski několikrát vyjadřoval své znepokojení nad zhoršením vztahů mezi Západem a Ruskem a vyzýval k dialogu s Moskvou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSvětová média píší o telefonátu Trumpa s Putinem   
Pridal tk Pondělí 30 leden 2017 - 05:36:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump v sobotu poprvé telefonicky hovořil se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle názoru západních médií tímto odstartoval „novou diplomatickou éru ve vztazích s Ruskem.“

„V sobotu se telefon Donalda Trumpa musel přehrát: americký prezident hovořil s hlavami pěti států, mezi kterými byla i německá kancléřka Angela Merkelová. Ani jeden hovor však nebyl očekáván s takovým napětím jako telefonát do Ruska," píše list Handelsblatt.

Německá televize Das Erste upozorňuje, že na rozdíl od hovorů s jinými lídry v případě ruského prezidenta Vladimira Putina „panovala velká shoda" a Trump nemusel „poslouchat kritiku vůči své osobě."

Mnozí očekávali, že tento telefonát se může například stát „platformou pro zrušení protiruských sankcí," podotkl novinář CNN Matthew Chance. K tomu však nedošlo: tématu sankcí se podle všeho nedotkla ani jedna strana a „vypadá to, že došlo spíše k pozitivnímu pracovnímu rozhovoru mezi oběma prezidenty."

Podle článku v The New York Times debata se nevedla ani o „zásahu ruských hackerů do amerických voleb" a ani ukrajinskou otázku příliš detailně neprobírali. Celkově „charakter hovoru podle výpovědí obou stran byl poměrně pozitivní."

Agentura Bloomberg oznámila, že během telefonického jednání v Oválné pracovně byli přítomni viceprezident Mike Pence, hlavní poradce Stephen Bannon, ředitel kanceláře Bílého domu Reince Priebus, poradce pro národní bezpečnost Michael Flynn a tiskový mluvčí Sean Spicer. Jiní američtí politici se rozhodli nového amerického prezidenta zkritizovat. Například John McCain krátce před telefonátem doporučil Trumpovi, aby opustil natolik „neuvážený směr", jako je odvolání protiruských sankcí, a rovněž prezidentovi připomněl, že „Putin je vrah a zločinec, který všude hledá způsob, jak podkopat americké bezpečnostní zájmy," uvádí Bloomberg.

I někteří spojenci se s nedůvěrou dívají na perspektivu zlepšování vztahů mezi Washingtonem a Moskvou. Podle švýcarských novin Tribune de Genève „se staví proti možnému zeslabení mezinárodních sankcí proti Rusku a obávají se, že USA přestanou plnit své závazky vůči NATO."

Ze své strany novinář TV5 Monde Karim Lebhour upozorňuje, že po tomto rozhovoru se otevírá cesta pro společné operace USA a Ruska proti Islámskému státu, což „je znatelný kontrast s Obamovou epochou, jež se vyznamenala silným napětím ve vztazích s Moskvou." Deutsche Wirtschafts Nachrichten však upozorňuje, že cesta ke spolupráci Ruska a Spojených států „bude trnitá."

„Nebyli jsme u toho, když v sobotu prezident Trump telefonicky hovořil s Angelou Merkelovou, Šinzó Abem, Vladimirem Putinem a Françoisem Hollandem. Nicméně v tom či onom rozhovoru musel pochopit, že politika je složitější než obchod a diplomacii nelze vždy nahradit zvýšeným hlasem," shrnuje list Die Welt.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritánie vyšle torpédoborec do Černého moře, je to poprvé od konce studené války   
Pridal tk Pondělí 30 leden 2017 - 05:31:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britské námořnictvo poprvé od konce studené války vyšle do Černého moře válečnou loď. Píše o tom list Sunday Mail.

Jak podotýká list, torpédoborec HMS Diamond vybavený raketami zamíří k ukrajinským břehům. Na palubě může být rozmístěno až 60 příslušníků námořní pěchoty. Média předpokládají, že se loď zúčastní mise na ochranu 650 britských vojáků, kteří se účastní „tajného cvičení" na Ukrajině.

„Velká Británie posílá jasný signál, že jsme odhodláni bránit demokracii na celém světě a podporovat státní suverenitu, nezávislost a teritoriální celistvost Ukrajiny," prohlásil listu ministr obrany Michael Fallon.

V prosinci náčelník ruského generálního štábu Valerij Gerasimov upozornil na zvýšenou aktivitu vojenského námořnictva Severoatlantické aliance v Barentsovém, Baltském a Černém moři. Podle něj NATO v Evropě přesouvá vojenské jednotky, hromadí výzbroj a rozvíjí vojenskou infrastrukturu podél ruských hranic. Zdůraznil, že tyto kroky mají destruktivní a provokační charakter.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMichail Gorbačov vyzval RB OSN schválit rezoluci o nepřípustnosti jaderné války   
Pridal tk Pondělí 30 leden 2017 - 05:28:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý prezident Sovětského svazu Michail Gorbačov vyzval členy Rady bezpečnosti OSN schválit na úrovni hlav států rezoluci o nepřípustnosti jaderné války.

„Vyzývám členy Rady bezpečnosti OSN, orgánu, který nese hlavní odpovědnost za zachování míru a bezpečnosti, učinit první krok. Můj konkrétní návrh: na zasedání Rady bezpečnosti na úrovni hlav států schválit rezoluci o nepřípustnosti jaderné války," stojí v článku, který napsal Gorbačov do novin Rossijskaja gazeta.

Bývalý sovětský vůdce se domnívá, že by bylo správné, aby s takovou iniciativou vystoupili Vladimir Putin a Donald Trump — „prezidenti zemí vlastnících 90 % všech jaderných zbraní světa."

„Na nich spočívá obzvlášť velká odpovědnost. Mají možnost vystoupit s iniciativou, což je to, co dnes potřebujeme. Svého času americký prezident Franklin Roosevelt řekl, že jednou z hlavních svobod je svoboda od strachu," zdůraznil Gorbačov.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3878 sec,0.1826 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,385kB