Pátek 02 červen 2017
Milost pro statečného střelce z Chomutova, pane prezidente!   
Pridal tk Pátek 02 červen 2017 - 03:37:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Považuji za hrdinský čin, jestliže někdo najde odvahu zachránit nevinné lidi, do nichž najíždí auto, v krajním případě i usmrcením řidiče – zabijáka. Nejde o vraždu, ale o zabránění většímu zlu zlem menším.

A je úplně fuk, jestli je dotyčný řidič běloch, rom, Čech, Němec, Pákistánec nebo marťan. A jsou také jedno motivy, proč do těch lidí najíždí, jestli jde o teroristický útok, psychické vyšinutí, zabíjení pro zábavu nebo opilost, kdy dotyčný pořádně neudrží volant v rukou.

Proto žádám otevřeně a veřejně touto cestou pana prezidenta, aby udělil předběžnou milost, resp. Abolici nebo jak se tomu říká..., člověku, který rozhodně nebyl zbabělec, jenž by se bál aktivně pomáhat nevinným lidem proti zlu v podobě automobilu řízeného opilcem, jenž do nich najížděl, i když jistě věděl, co riskuje, že mu může hrozit obvinění z vraždy, velké opletačky a možná i dlouholetý kriminál. Domnívám se, že i s ohledem na vaši nedávnou milost pro Jiřího Kajínka by bylo jedině spravedlivé, kdybyste zaujal podobný postoj i vůči hrdinovi z Chomutova, jenž se nebál postavit se nezodpovědnému zabijákovi.

Mimochodem, Naprosto odmítám pletení sem „rasové otázky“, kterou dle mého názoru jen účelově zneužívají aktivisté a někteří příbuzní zastřeleného, tedy že jeho tzv. zavraždění bylo motivováno jeho romskou příslušností. Tohle považuji za naprostý nesmysl. Jsem přesvědčen, že hrdina z Chomutova by střílel úplně stejně, kdyby ten opilí a nezodpovědný řidič byl třeba albín či blonďák s modrýma očima, s rasovým či xenofobním podtextem to, dle mého pevného přesvědčení, nemá společné ani zbla.

Takže, pane prezidente, pokud jste to s tou zbabělou Evropou ve svém lidickém projevu myslel vážně, ukažte, že jste připraven pomoci člověku, který rozhodně ke zbabělcům nepatří.

Velmi výstižně se k tomuto vyjádřila aktivistka Lea Vojteková:

„1. střih: Představte si Nice ve Francii, a tam muslim s kamionem najíždí do lidí. Kdyby tam zasáhl někdo s legálně drženou zbraní, mohlo být ušetřeno přes 80 životů, a dotyčný by byl oslavován jako hrdina. 2. střih: Akce Martina Konvičky na Staroměstském náměstí, kdy se někteří lidé převlékli za přívržence IS. To bylo křiku, to bylo řevu, že kdyby někdo dotyčné herce zastřelil, byl by v právu, protože se mohl obávat o život. 3. střih: Dodávka na chomutovském sídlišti, kterou řídil jistý Rom, najížděla do lidí a okolních aut. Do tohoto řádění se vložil jistý člověk, který po dodávce vypálil ze střelné zbraně a nakonec Roma zabil. Teď střelci hrozí 20 let vězení. Zvláštní dvojí metr...“ poznamenala.

Chomutov a mrtvý Rom: Padla silná slova směřující proti proudu. Budete koukat

Závěrem bych rád odcitoval velmi pádný argument od Jiřího X. Doležala:

Proto si dovoluji připomenout: Naše legislativa zná paragraf o krajní nouzi, je to § 28 trestního zákona: „Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému trestním zákonem, není trestným činem. Nejde o krajní nouzi, jestliže bylo možno toto nebezpečí za daných okolností odvrátit jinak anebo způsobený následek je zřejmě stejně závažný nebo ještě závažnější než ten, který hrozil, anebo byl ten, komu nebezpečí hrozilo, povinen je snášet."

Svobodu střelci z Chomutova!

Bylo snad možné hromadnému zabití autem zabránit „nějak jinak“? Pochybuji. Nebo snad ti lidi byli „povinni toto nebezpečí snášet“? No tak to už bychom se dostali skutečně do nějaké zvrhlé totality. Takže se jednoznačně připojuji k panu Doležalovi, paní Vojtekové a dalším, kteří se chomutovského hrdiny zastávají a volají po jeho osvobození.

Autor: Adam Mikulášek

Zdroj: http://adammikulasek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=606644

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDěti z LLR se obrátily na Porošenka s prosbou, aby zastavil bombardování   
Pridal tk Pátek 02 červen 2017 - 03:27:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Děti z jednostranně vyhlášené Luhanské lidové republiky se obrátily pomocí videonahrávky na ukrajinského prezidenta Petra Porošenka s výzvou k míru, sdělil RIA Novosti v tiskové službě Lidové milice LLR.

„V uveřejněné videonahrávce děti, žijící v republice, vyzvaly ukrajinského prezidenta, aby zastavil vojáky ukrajinské armády a přestal bombardovat jejich rodná města", vysvětlili na Ministerstvu obrany.

V tiskové službě upřesnili, že dětský projev je už umístěn na internetu, a to i na oficiálním kanálu Lidové milice na YouTube.

„Řekněte svým vojákům, že zde, v Luhanštině, žijí děti, které chtějí mír, chtějí žít v radosti se svými příbuznými a neprolévat slzy ze strašných výbuchů. Moc vás prosím, zastavte tuto strašnou válku…" ocitoval část nahrávky zdroj agentury.


Zdroj: Ria Novosti
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSyrská armáda vytlačila Islámský stát ze skladišť zbraní v Homsu   
Pridal tk Pátek 02 červen 2017 - 03:24:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrská vládní armáda a spojenecké síly vytlačily Islámský stát ze skladišť zbraní americké výroby na východě provincie Homs, z místa události to agentuře RIA Novosti uvedl obeznámený zdroj.

„Vládní síly a spojenci se během ofenzívy na východě provincie Homs zmocnili skladů se zbraněmi americké výroby," uvedl zdroj.

Syrská armáda pokračuje ve své ofenzívě v syrské poušti z Palmýry směrem k Dajr az-Zaur a směrem k hranici podél syrsko-jordánského pohraničního pásma. Od začátku operace na východě provincie Homs bylo od teroristů osvobozeno přes tisíc kilometrů čtverečních syrského území.

Zdroj: RIA Novosti

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOzbrojených složek DLR byly uvedeny do stavu zvýšené pohotovosti   
Pridal tk Pátek 02 červen 2017 - 03:21:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ozbrojené složky neuznané Doněcké lidové republiky (DLR) byly uvedeny do stavu zvýšené pohotovosti v souvislosti s hrozbou přípravy sabotáže, prohlásil prezident DLR Alexandr Zacharčenko.

V Donbasu od 1. června začal platit další režim zastavení palby. Obě strany konfliktu prohlásily, že jsou připraveny dodržovat příměří. Ukrajinská armáda však již obvinila povstalce z toho, že příměří od čtvrteční půlnoci dvakrát porušili. V DLR rovněž informovali o dvou případech ostřelování území republiky ze strany ukrajinských ozbrojených sil.

„S dnešní platností jsem nařídil uvést do stavu zvýšené pohotovosti všechny ozbrojené složky Doněcké lidové republiky a dnes odstartovaly systematická společná cvičení orgánů vojenského řízení a oddílů ozbrojených sil, ministerstva státní bezpečnosti a ministerstva vnitra pro posílení protiteroristických opatření," stojí v Zacharčenkově prohlášení, které zveřejnila jeho tisková služba.

Hlava DLR dodala, že posílení bezpečnostních opatření „bylo vyvoláno hrozbou přípravy a provedení diverzních a teroristických operací ze strany Ukrajiny."

„Dlouhotrvající klid na přední linii provokuje ukrajinskou vládu a její tajné služby udeřit nepozorovaně a co možná nejbolestivěji. Naším úkolem je připravit se odrazit jakoukoliv hrozbu. Přitom dnes se slaví svátek, Mezinárodní den dětí, a my musíme uchránit naše malé obyvatele od možných provokací," dodal Zacharčenko.

Zdroj: Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMezinárodní společenství ostře odsoudilo teroristický útok v Kábulu   
Pridal tk Pátek 02 červen 2017 - 03:18:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dopoledne 31. května došlo v afghánském hlavním městě Kábulu k vážnému teroristickému útoku, při kterém zemřelo nejméně 80 lidí, a dalších 350 lidí bylo zraněno. Podle afghánského ministerstva vnitra se počet obětí na životech a zraněných nadále zvýší.

V současné době právě probíhá muslimský svatý měsíc ramadán. Různé země, včetně USA, Ruska, Německa, Turecka, a NATO odsoudily tento teroristický útok.

Generální tajemník OSN António Guterres 31. května v prohlášení ostře odsoudil tento útok. Zdůraznil, že je třeba upevnit boj proti terorismu a extremismu a postavit útočníky před soud.

Rada bezpečnosti OSN téhož dne také ve svém prohlášení vyjádřila ostré odsouzení útoku. Zdůraznila, že je třeba důsledně bojovat proti terorismu, a současně podnítila různé země, aby podle mezinárodního zákona a příslušných rezolucí Rady bezpečnosti OSN aktivně spolupracovaly s Afghánistánem.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov téhož dne uvedl, že útok nás znovu varoval, abychom v boji proti terorismu opustili dvojí metr. Všechny strany by měly plně spolupracovat na podporu afghánské vlády v boji proti terorismu a opustit všechny snahy o zneužití situace v Afghánistánu pro politické účely.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSlovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák byl zvolen předsedou 72. Valného shromáždění OSN   
Pridal tk Pátek 02 červen 2017 - 03:16:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák byl včera oficiálně zvolen předsedou 72. Valného shromáždění OSN. Do funkce oficiálně nastoupí 12. září.

Miroslav Lajčák řekl, že jako předseda Valného shromáždění OSN bude čelit mnoha výzvám, při čemž bude nadále podporovat aktivní a otevřenou komunikaci mezi členy Valného shromáždění OSN. Budování silné OSN je společným cílem různých orgánů a členských zemí OSN.

Miroslav Lajčák také vysvětlil, na které oblasti chce klást ve svém funkčním období důraz. Řekl, že bude řešit regionální konflikty na základě vzájemného respektu a reagovat na problém imigrace. Bude aktivně podporovat boj proti klimatickým změnám, rozvoj lidských práv a další.

Předseda 71. Valného shromáždění OSN Peter Thompson a generální tajemník OSN António Guterres pogratulovali Lajčákovi ke zvolení novým předsedou Valného shromáždění OSN.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2718 sec,0.1127 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,036kB