Čtvrtek 08 červen 2017
75. výročí německého zločinu v Lidicích   
Pridal tk Čtvrtek 08 červen 2017 - 03:56:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Týden před tímto 75. výročím navštívili dva vysocí představitelé české vlády, vicepremiér Bělobrádek a ministr Herman, (oba z KDU – ČSL), sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Augsburgu. Stáli tam, jak kajícníci před soudem spravedlivých.

Slova omluvy od představitelů sudetských Němců, za tento zločin spáchaný před 75 lety, tito naši pánové jistě neslyšeli a Lidice v Augsburgu, jim také nepřipomněli….. Tak připomínám.

Česká vesnice nedaleko Kladna, se stala výkladní skříní německého „pořádku“ v okupovaném Československu. Vyvražděné Lidice nebyly jediné, následně za 14 dní postihl podobný osud i Ležáky na Vysočině. Tisíce dalších byly na Ukrajině, v Bělorusku, Polsku… Mezi nimi i další česká vesnice, Český Malín na Volyni.

Lidice byly německými „ protektory “ prezentovány celému světu, jako důkaz pevné německé okupační ruky. Měly být odplatou, či trestem českému národu za zdařilý atentát na říšského protektora generála R. Heydricha. Lidice, byly vybrány zcela nahodile, záměrně. Německá odplata měla vyvolat strach, hrůzu. Lidice měly být vymazány z mapy.

K.H. Frank, vůdce sudetských Němců a představitel správy Protektorátu, byl osobně přítomen této lidické exekuci. Německá statistika smrti z 10.června 1942 je hrůzná.

Bylo popraveno 173 mužů, ve věku od 14 do 84 let. Nacisté ve svém konání byli vždy přesní i důkladní. Proto o několik dnů později bylo dodatečně popraveno dalších 26 občanů Lidic, mezi nimi i dva 15letí chlapci, kteří unikli popravě při prvním „třídění“ obětí v Lidicích.

196 lidických žen bylo odtrženo od svých dětí. Lidické ženy byly převezeny do koncentračního tábora v Ravensbrücku, z nich 53 bylo v táboře utýráno, či zemřelo na pochodech smrti.

Nejhrůznějšího zločinu se němečtí okupanti však dopustili na lidických dětech. 82 dětí z Lidic bylo popraveno 2.7. 1942 v polském Chelmu v plynových vozech. Pouze několik dětí bylo dáno na výchovu do německých rodin. Domů do Lidic se vrátilo pouhých 17 dětí…..

Přemysl Votava

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponA může být hůř   
Pridal tk Čtvrtek 08 červen 2017 - 03:53:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
CNN „vyrábí“ muslimské odpůrce terorismu. Tendence vzít nám možnost se bránit (vlastnit zbraň) jsou zde stále. A svoboda je omezována (testy proběhly na takzvaném „protikuřáckém zákonu“). Nezdá se vám, že něco není v pořádku?

Objevilo se podezření, že zpravodajský kanál CNN zrežíroval protesty muslimů proti násilí v Londýně. Sehnal pár muslimů, které umně naaranžoval, aby vypadali jako dav, vybavil je cedulemi proti násilí a toto celé představení nám neservíroval. Pokud se ukáže toto nařčení pravdivým, je to hodně na pováženou. Že je občas někde pravda médii překroucena, jsme si tak nějak zvykli. Ale aby nám sestavoval celé mystifikační divadelní kusy takto významný zpravodajský kanál, je už opravdu silná káva. Doufejme, že se tato informace ukáže jako nepravdivá, nebo alespoň jako silně zkreslená. Pokud totiž ne, je to znamení, že prohráváme na všech frontách, že naše hradby ještě stojí, ale jsou již důkladně podkopány a podminovány.

Je zde obava, že se Evropa stane bojištěm. Ona už jím je, teroristické útoky jsou na denním pořádku. Nás se to zatím nikterak výrazně nedotýká, ale to se může změnit. Až se naplní kvóty, která k nám spolu s normálními a ekonomickými uprchlíky, mohou přinést i ty, co to s námi nemyslí tak úplně dobře. (Proč nějak nevěřím, že budeme mít někdy vládu, která se takovému přílivu, povinným kvótám, dokáže vzepřít? Rána vždy přišla shora, zezadu, povídat by o tom mohli chlapi připraveni bránit svoji vlast v pohraničním opevnění v roce 1938).

Brusel se nám snaží stále vnutit zákony, které by nám sebraly možnost se bránit sami. Zpřísňování držení zbraní má být pro naše dobro. Ale oni ti teroristé se nějak zapomínají ptát vedení Evropské unie, jestli se mohou ozbrojit. Dokonce používají jako zbraň věci tak běžně, jako jsou třeba automobily. Takto „ozbrojený“ terorista se dá zastavit jen střelnou zbraní. Pokud ji někdo má!

Právo chránit vlastní život, životy svých blízkých a dalších nevinných lidí, je základním právem každého člověka. Pokud nám je někdo chce vzít, měli bychom je bránit. Nedat je stejně snadno, jako jsme si nechali vzít právo vybrat si kuřácký či nekuřácký podnik (kuřáci i nekuřáci, nečertěte se, jste všichni v jednom pytli, všem nám byla sebrána možnost svobodné volby, jen jedni si libujete, jak je to prima, protože jste do těch druhých, teď už zakázaných, stejně nechodili). Teď už nejde jen o to nepohodlí, že pivo máte uvnitř a na cigaretu musíte ven, teď už jde o mnohem víc.

Autor: Jaroslav Andrýsek

Zdroj: http://jaroslavandrysek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=607937

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán obvinil Saúdskou Arábii z účasti na teroristickém činu v Teheránu   
Pridal tk Čtvrtek 08 červen 2017 - 03:31:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránské revoluční gardy obvinily Saúdskou Arábii z účasti na teroristickém činu v Teheránu, informuje agentura Reuters.

„Tento teroristický čin se odehrál jen týden po setkání amerického prezidenta (Donalda Trumpa) s konzervativními lídry (Saúdské Arábie), kteří podporují teroristy. Ten fakt, že Islámský stát na sebe vzal odpovědnost, dokazuje, že se účastnili tohoto krutého útoku," stojí v prohlášení zástupce velitele revoluční gard Hosseina Salami.

Salami prohlásil, že Írán se pomstí za útok v Teheránu „teroristům i těm, kdo je na ně napojen a podporoval je".

Dříve bylo informováno, že skupina ozbrojených lidí zaútočila na budovu parlamentu, zemřelo 12 lidí, 42 zraněných.

Zdroj: Reuters

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDobře na vás vidíme! Íránci ukázali, jak ze vzduchu sledují americký Predator   
Pridal tk Čtvrtek 08 červen 2017 - 03:28:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nečekané záběry se objevily na internetu jen pár hodin poté, co Američané v úterý 6. června znovu zaútočili na pozice syrské armády v regionu al-Tanf na jihu země. Video zachycuje americký útočný bezpilotní letoun sledovaný nad Sýrií pravděpodobně íránským dronem.

Podle Al-Masdar News Íránci sledovali americký dron v minulých dnech právě v uvedené oblasti nedaleko irácké hranice.

Bezpilotní letoun MQ-1 Predator slouží jak k provádění úderů menšího rozsahu, tak k vzdušnému průzkumu – včetně získávání a předávání informací o pozemních cílech pilotovaným útočným letadlům.

Jak informoval přímo z místa reportér ruské televize Rossija 24 Jevgenij Poddubnyj, při americkém útoku zemřeli dva syrští vojáci a třináct jich bylo zraněno, z techniky byly zničeny dvě samohybné houfnice Gvozdika a protivzdušný kanonový systém Šilka, používaný rovněž k útokům na živou sílu.

Libanonské šíitské hnutí Hizballáh, které bojuje na straně syrské vlády, po americkém útoku – a souběžně se zveřejněním videa sledovaného amerického Predatoru – varovalo, že zaútočí na pozice USA v Sýrii, jestliže Američané budou překračovat „červené linie“:


Geo, Eurasia24.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBlízký východ se právě teď otřásá v základech. O co jde? Také o konečné vítězství v Sýrii   
Pridal tk Čtvrtek 08 červen 2017 - 03:24:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Co se to děje na Blízkém východě, kde řada Západem podporovaných zemí najednou doslova odepsala Katar a vztahy této země s ostatními členy „unie Zálivu“ se dostaly na hranu otevřeného nepřátelství? Jestli se vám nechce číst důsledně řízené „fake-news“ médií hlavního proudu, Eurasia24.cz vám nabízí stručnou a srozumitelnou analýzu tohoto geopolitického dramatu.

V širších souvislostech aktuální bouřlivé dění na Blízkém východě rozebral ruský webový zdroj IMP Navigator, zaměřený mimo jiné právě na politicko-bezpečnostní situaci na Blízkém východě.

Saúdská Arábie (SA) se rozhodla přerušit styky s Katarem. Její krok vzápětí následovaly Bahrajn, Spojené arabské emiráty (SAE) či Egypt.

Všem občanům Kataru pobývajícím na jejich území nařídily tyto státy opustit zemi; již je přerušeno pozemní, námořní i letecké spojení, je blokován i tranzit. Katar byl jedním šmahem obviněn ze všech možných hříchů a z podpory nejrůznějších skupin a politických sil nepřátelských Saúdské Arábii.

Protože vztahy Kataru s Muslimskými bratry a s řadou dalších extrémistických hnutí a skupin jsou již dávno známé – a ze strany SA se až dosud nic nedělo – bylo dost zábavné číst, jak je teď najednou tvrdě odhalována katarská „podpora šíitů, jemenských Hútiů a podobně“ (naprosto nekriticky tento účelový blud převzala a šířila většina tuzemských médií – pozn. edit.).

A to tím spíš, že kontingent katarské armády bojoval v Jemenu na straně saúdské koalice a v bojích utrpěl i nemalé ztráty.

V každém případě byl nyní Katar z koalice vyloučen.

Obecně platí, že konflikty mezi saúdskými králi a katarskými emíry nejsou nic nového. Katar se již delší dobu snaží řešit klíčové problémy regionu spíš ve spolupráci s Tureckem než se Saúdskou Arábií. Má na svém území dokonce tureckou vojenskou základnu.

V roce 2014 došla situace mezi Rijádem a Dauhá tak daleko, že obě země odvolaly své velvyslance, později se ale znovu sblížily díky tomu, že ozbrojené bojůvky podporované oběma těmito monarchiemi společně bojovaly proti vládě v Sýrii a proti Hútiům v Jemenu.

V posledních měsících ovšem v souvislosti s uzavřením částečného příměří v Sýrii (dosaženého za aktivní účasti Turecka na příslušných jednáních) a se sílícím nepřátelstvím mezi Saúdskou Arábií a Íránem vztahy mezi saúdským královstvím a katarským emirátem opět ochably.

Bojůvky syrských povstalců podporované Tureckem a Katarem v současné době v podstatě dodržují příměří, což umožnilo Damašku s podporou Ruska a Íránu posílit syrské vládní jednotky, které nyní bojují hlavně proti IS a prodírají se k iráckým hranicím.

A to samozřejmě odporuje plánům USA a Saúdské Arábie, které nechtějí, aby oficiální syrská vláda obnovila svoji kontrolu na hranicích s Irákem.

Poslední kapkou, která rozvinutí konfliktu Kataru s arabskou koalicí pravděpodobně způsobila, byla nedávná návštěva prezidenta USA v Saúdské Arábii a rozruch, jenž vyvolal zveřejněný záměr vytvoření otevřené protiíránské aliance.

Katar, bez ohledu na existující vlastní rozpory s Íránem, se očividně obává vzniku velkého válečného konfliktu v Perském zálivu. Vzhledem k nepatrné rozloze Kataru by v případě vypuknutí války íránské údery proti katarským objektům ropné a plynařské infrastruktury mohly způsobit krach jeho ekonomiky a výrazný pokles současné životní úrovně.

Pod tlakem této hrozby začal katarský emír v poslední době zoufale lavírovat a snažit se ukázat Íránu, že Katar si válku nepřeje. Na konci května emír telefonoval íránskému prezidentovi, blahopřál mu k jeho znovuzvolení a zdůraznil, že „mezi Katarem a Íránem existují již staleté, historické a pevné vazby“ a že „Katar by rád tyto vztahy ještě více upevnil“.

Emír rovněž uvedl, že „nařídí všem existujícím organizacím a administrativním orgánům Kataru, aby zvýšily úsilí o rozšíření vztahů mezi Teheránem a Dauhá“.

V reakci na to chce Rijád přitisknout Katar ke zdi a zabránit mu v jeho dalším vstřícném postupu vůči Íránu – činí tak cestou politického a ekonomického nátlaku a nutí jej dostat zpět plně do saúdské pozice nepřátelské vůči Íránu.

Následky mohou být očekávatelné: „z ničehož nic“ se před několika dny začala formovat „katarská opozice“ tvořená některými z členů vládnoucí dynastie, žijících v zahraničí, kteří jsou prý „nespokojeni s politikou emíra“. Předpokládá se, že „štáb opozice“ se usídlí v Londýně.

mbi, Eurasia24.cz

Zdroj: imp-navigator.livejournal.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský ministr zahraničí: Vstup Černé Hory do NATO nepřispěje k posílení bezpečnosti   
Pridal tk Čtvrtek 08 červen 2017 - 03:20:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov 6. června uvedl, že vstup Černé Hory do NATO nepřispěje k posílení bezpečnosti.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov jednal téhož dne se svým slovenským protějškem Miroslavem Lajčákem. Sergej Lavrov na tiskové konferenci po jednání řekl, že vstup Černé Hory do NATO je geopolitický tah, který nepřispěje k posílení bezpečnosti mezi oběma stranami. Naopak to povede ke zvýšení výdajů NATO na umístění sil NATO v Černé Hoře.

Lavrov řekl, že Rusko je ochotno zahájit dialog s NATO, který ale musí probíhat na základě rovnosti.

NATO přijalo 5. června Černou Horu jako svého devětadvacátého člena.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSyrští uprchlíci v Libanonu a Jordánsku jsou ohroženi nedostatkem finanční pomoci   
Pridal tk Čtvrtek 08 červen 2017 - 03:19:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
6. června Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) uvedl, že pokud se v dohledné době nepodaří získat mimořádné finanční prostředky, bude UNHCR nucen pozastavit příští měsíc své projekty v Libanonu a v Jordánsku, což se dotkne 60 tisíc syrských rodin, které sem uprchly.

Mluvčí UNHCR na tiskové konferenci v Ženevě řekl, že 70 % syrských uprchlíků v Libanonu žije pod hranicí chudoby a finanční pomoc OSN je jejich jediným zdrojem příjmů. Pokud dojde k pozastavení projektu OSN v této oblasti, nebudou mít jak si zajistit ani jídlo. Syrští uprchlíci v Jordánsku se dostanou do podobné situace.

Podle statistiky OSN žije v zemích kolem Sýrie více než 5 milionů syrských uprchlíků. Syrští uprchlíci jsou největší skupina uprchlíků na světě.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Ženevě bylo zahájeno 35. zasedání Rady OSN pro lidská práva   
Pridal tk Čtvrtek 08 červen 2017 - 03:15:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
6. června bylo v Ženevě zahájeno 35. zasedání Rady OSN pro lidská práva, kterého se účastní zástupci 47 členských zemí Rady OSN pro lidská práva, zástupci pozorovatelských zemí a zástupci některých sociálních organizací.

Komisař Rady OSN pro lidská práva Zeid Ra'ad Al Hussein na zasedání uvedl, že vlády musí přijmout opatření k vymýcení terorismu po celém světě. Současně musí boj proti terorismu probíhat "rozumně", tedy tak, aby při něm byla chráněna práva a zájmy lidí. Nerespektovat právo na život, dopouštět se rozsáhlého zabíjení, odpírat právo na rozvoj a další praktiky jsou nepřijatelné.

Podle úvodu potrvá zasedání do 23. června. Během zasedání přednesou odborníci Rady OSN pro lidská práva a instituce nezávislého vyšetřování více než 80 zpráv na téma lidských práv a ohledně stavu lidských práv v dotčených zemích.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2444 sec,0.0680 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,079kB