Neděle 11 červen 2017
Co všechno se cenzuruje   
Pridal tk Neděle 11 červen 2017 - 07:23:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tři mladíci v Praze v pátek ráno zcela bezdůvodně přepadli mladého muže. Podle detailů v TV Prima i na jiných serverech šlo o imigranty. Proč nám to Prima zamlčela? Má snad zákaz to zveřejňovat? Šlo o další útok cizáků na našem území, první byl na Staromáku, taky za bílého dne. Pane kníže, na tohle si máme zvykat? Prý podle vás jsou teroristické útoky autem módou...

Je zjištěno, že migrace je řízena přímo z Brusele a neziskovým sektorem. Francouzské ministerstvo platí každou ziskovku dle počtu dovezených imigrantů. Německé, francouzské a italské lodě přivážejí z břehů Libye vandráky do Evropy.

Po revoluci byl rozprodán majetek ČR za 1,6 bilionu Kč. Jeho skutečná hodnota byla desetinásobná.

Babiš, MAFRA, Bakala kontrolují všechna média v ČR. Tak proto jsou zprávy ve všech médiích úplně stejné.

Úkolem NWO je zničit všechny slovanské národy, aby nemohly obchodovat s Ruskem. Západ to má dovoleno, i přes sankce Rusku.

NATO přesunuje přes naše území 1 600 vojáků na východ. Byly spatřeny i vojenské vrtulníky.

Ve všech kauzách byly vždy zveřejněny originální odposlechy. Rathovy odposlechy jako jediné jsou dabovány. Proč asi? Cui bono? Skutečně může jako důkaz sloužit dabovaný odposlech, který může být zcela vymyšlen? Nebo vůbec žádný odposlech neexistuje a jde jen o to, aby byl za každou cenu Rath zatčen?

Zarytý abstinent Junker /proč jsem si vzpomněl zrovna na jakéhosi Vaška?/ byl 8. 6. v Praze, údajně se radil o bezpečnosti. Ve skutečnosti nám chce vnutit cizáky, tak jako Soros v EU. Dle Sorose má Evropa povinnost přijmout imigranty z humanitárních důvodů. Slovo "povinnost" je myšleno vážně?

Svobodný vysílač prý každodenně nabádá, aby všichni voliči nešli k volbám, prý budou neplatné, bude-li účast nulová. Vždy k volbám půjdou fanatičtí příznivci svých oblíbených stran. Volby jsou platné bez ohledu na účast, vidíme to konkrétně na volbách do EU a do senátu.

R. Banga dostal cenu Kriegla. Existuje větší urážka hrdiny, který jako jediný nepodepsal v osmašedesátém ruskou invazi? Členkami poroty byla jakási soudružka Šiklová a Horvátová. Dostal by Banga vyznamenání, kdyby porota znala jeho texty, které v mediích nejsou vysílatelné před desátou hodinou večer? Zač vlastně dostal cenu? Písknout a pak zbaběle utéct, to je nějaké hrdinství?

V Číně nešlo jen o setkání Zemana a čínského "diktátora", ale o setkání mnoha politiků z celého světa. Kráčeli po červeném koberečku a v pozoru jim salutovali vojáci. Šlo o významnější akci, než uvádí naše televize.

Jak jsem psal, poslední teroristiký útok v Londýně byl zinscenovaný. Na Aeronetu jsou záběry, jak se policisté převlékají do rolí obětí útoku.

Jidáš předložil vládě "Koncept rozvoje policie ČR do roku 2020." Je tam i věta, že příslušníkem policie může být i cizí státní příslušník. Byl tento nepatrný a "nedůležitý" detail zveřejněn? Cui bono?

Soudruh Faltýnek dokáže vysvětlit absolutně všechno, co se týká omlouvání svého guru. Tak análně vstřícný politik tu ještě nebyl. Buďto je tak neschopný ekonom, nebo záměrně lže, když mluví o kalouskovu zadlužení v krizi. Rozumný volič pochopí. Soudruhu Faltýnku, a co další zadlužení 50 miliard v pátém roce konjunktury? Jak tohle omluvíte? Jistě jde o světový rekord. Dle Pilného už teď je kasa prázdná. Ani Paroubek nebyl takový diktátor, ale to poznáme až v příštím roce. Ale to už bude pozdě... Stačí, co všechno se změnilo za pouhé čtyři roky. Co nás čeká v dalších čtyřech letech?

Pokud jde o zákaz kouření, vzpomínáte si na 28. díl seriálu Hospoda? Pamatujete si na pohádku Pyšná princezna, kde švec musel jít do cizí země, aby si mohl zazpívat? Můžeme si hromadně zazpívat při větší oslavě? Nikdy bych nevěřil, že se pohádky stanou realitou.

Tuna lithia stojí 240 tisíc kč. Dle vlády údajně stát dostane pouhých deset tisíc za tunu. Zbytek zůstane cizí firmě a půjde do ciziny. At je ministr financí kdokoli, měl by okamžitě zasáhnout. Ostatní politici by měli ihned dát do ústavy, že nerostné a přírodní bohatství by mělo zůstat v rukou státu. Kterápak strana jako jediná to má v programu?

Rejžek byl někde nazván idiotem. Je pro něj typické, že kritizuje absolutně vše. K Rejžkovi lze přirovnat čtenáře, který čte i blogy, které se mu nelíbí a pokaždé je kritizuje, aniž by měl jediný rozumný argument. Čte snad někdo například Britské listy, aby je potom kritizoval? Takový čtenář nemůže být duševně v pořádku, zřejmě si kompenzuje nějaký svůj nedostatek, nejčastěji to bývá v sexu. Pokud někdo v diskusi nemá jediný konkrétní a VĚCNÝ argument a jen primitivně uráží, dokazuje tím svou nízkou inteligenci. Takže Rejžek není jediný. Je škoda, že tito "diskutující" dělají z diskuse břečku. Tyto sebeztrapňující emotivní výlevy nečtu, nezajímají mne.

Jourová řekla pravdu, o které každý neví. Žádný poslanec v EU nesmí hájit zájmy své země. Už vám dochází skutečný význam EU a Lisabonské smlouvy? V EU se zavádí povinné registrace cestujících ve vlacích. Ještě budete volit velké strany, které nechtějí odchod z EU

Přeji všem slušným a normálním čtenářům příjemný den a dobrou náladu. Nenechte si ji zkazit blbci a využijte vynikající metody UP. Dotyčný je vzteklý a vy jste v záchvatu smíchu /kvanťáci pochopí/.

Miroslav Petr

Zdroj-SR., Czech Free Press
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAfghánský voják zastřelil dva americké vojáky   
Pridal tk Neděle 11 červen 2017 - 07:19:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Afghánský voják začal střílet po amerických vojácích na východě země, dva lidé zemřeli, uvádí agentura Associated Press s odvoláním na afghánského činitele.

K incidentu došlo v oblasti Achin v provincii Nangarhár.

Jak uvedl mluvčí gubernátora provincie Attahula Hogijani, další dva američtí vojáci byli zraněni. Voják, který zahájil palbu, byl zabit.
Detaily konfliktu nejsou uvedeny.

Zdroj: Associated Press

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAktivista Majdanu řekl o střelbě na lidi za strany opozice   
Pridal tk Neděle 11 červen 2017 - 07:15:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Aktivista Majdanu Volodymyr Venčak prohlásil, že na demonstranty se střílelo ze strany hotelu Ukrajina, kde se nacházeli odpůrci tehdejšího prezidenta Viktora Janukovyče, oznámil portál Ukrainskije novosti.

Venčak o tom řekl na soudním zasedání v kauze bojovníků speciální jednotky ukrajinského MV Berkut u Svjatošinského obvodního soudu města Kyjeva. Aktivista je v této věci svědkem.

Jak podotýká portál, rodák z Lvovské oblasti dostal v průběhu událostí v Kyjevě 20. února šest zranění.

„To první zranění jsem dostal do zad. Ale nikoli ze strany vládní čtvrti, kde byla tak zjevná hrozba, ale ze strany hotelu Ukrajina… Dokonce na videu jsme viděli místa, kam zasáhly kulky, a mohlo to být jenom ze strany hotelu Ukrajina", řekl Venčak.

Aktivista podotkl, že viděl, jak vojáci stříleli do vzduchu z brokovnic. Podle slov Venčaka byli ozbrojenci také na střeše budovy konzervatoře. Pokládal je za příslušníky právních orgánů, protože byl přesvědčen, že civilisté „neměli právo nosit zbraně".

Zastánci evropské integrace obsadili náměstí Nezávislosti v Kyjevě 21. listopadu 2013 po prohlášení vlády Nikolaje Azarova, že pozastaví podepsání dohody s EU. Později se stal Majdan středem konfrontace silových struktur a radikálů.

Zdroj: Ukrainskije novosti

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusové Američanům už bez obalu: Pomáháte Islámskému státu, ale my ho beztak ničíme   
Pridal tk Neděle 11 červen 2017 - 07:10:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Brífink ruského ministerstva obrany k situaci v Sýrii z pátku 9. června byl jiný než ty předešlé – a dá se říct, že byl průlomový. Ruští generálové před zraky celého světa natvrdo obvinili Spojené státy z toho, o čem se neoficiálně mluví už dlouhé měsíce: z přímé podpory Islámského státu.

Velitel hlavního operačního velení ruského generálního štábu Sergej Rudskoj shrnul vývoj v Sýrii jako pozitivní a konstatoval, že při podpoře ruských vzdušných a kosmických (VKS) sil byly dosaženy významné úspěchy prakticky ve všech směrech.

Zdůraznil, že vládní vojska při podpoře ruských VKS nevedou bojové operace proti syrské opozici, ale jejich hlavním cílem je zničit Islámský stát, frontu An-Nusra a přidružené teroristické skupiny. A pak se pustil do nezvykle tvrdé a otevřené kritiky Spojených států.

„V ten samý čas znatelné výsledky boje koalice vedené USA proti IS nevidíme. Zatímco deklaruje jako svůj cíl boj s mezinárodním terorismem, koalice provádí údery na syrská vojska, volně pouští bojovníky IS z obklíčených oblastí, posiluje skupiny teroristů v oblastech Palmýry a Dajr az-Zauru. Nasnadě je otázka: proč to dělají a jaké reálné cíle sledují?“ otázal se Rudskoj. Koalice podle něj pouze brání zničení IS vládními vojsky

Úspěchy syrské armády podporované ruským letectvem doložil velitel ruské skupiny vojsk na území Syrské arabské republiky generálplukovník Sergej Surovikin: jen za poslední měsíc bylo osvobozeno 109 obcí a 3922 kilometrů čtverečných území. VKS provedly 1268 bojových letů, během nichž bylo zničeno 3200 objektů teroristů.

Postup syrské armády se Američanům evidentně nelíbí. Jak uvedl Surovikin, teroristé volně obcházejí z Rakky a přesunují se k Palmýře, kde na sebe vážou síly syrské armády.

„Místo toho, aby likvidovala teroristy, kteří přivodili smrt stovek i tisíců civilních syrských občanů, koalice vedená USA, vstupuje v dohody s vůdci IS, kteří bez boje vzdávají zabrané obce a přesunují se do těch provincií, kde aktivně působí syrské vládní síly,“ řekl generálplukovník.

Pod legendou „boje s mezinárodním terorismem na území Sýrie“ Američané podle Surovikina používají Islámský stát k houževnatému odporu proti postupu vládních vojsk. „Přitom některé západní sdělovací prostředky matou světovou veřejnost a informují o údajně prudkých ozbrojených střetech s bojovníky IS v provincii Rakka,“ poznamenal.

Americké úsilí využívat teroristy z Rakky proti syrské armádě ale nepadá na úrodnou půdu. „Všechny pokusy o vyvedení teroristů z Rakky prostřednictvím otevřeného koridoru jsou odhalovány a likvidovány,“ řekl ruský velitel a připomněl nedávné zničení kolon teroristů ruským letectvem.

Nevelkým skupinám teroristů se sice podařilo ukrýt v dobře připravených objektech a tunelech v provinciích Hamá a Homs, jenže tyto úkryty byly odhaleny a 30. května zlikvidovány přesnými údery Kalibrů z fregaty Admirál Essen a ponorky Kransodar – podle výsledků objektivní kontroly byly zlikvidovány všechny cíle.


Zdroj: Geo, Eurasia24.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin: Masky jsou strženy   
Pridal tk Neděle 11 červen 2017 - 07:06:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vladimir Putin se v rozhovoru pro francouzský list Le Figaro snad poprvé otevřeně rozhovořil o nadnárodním charakteru řízení předních zemí světa. Jako příklad uvedl bezmocnost amerických prezidentů „tváří v tvář lidem s kufříky oblečenými v tmavých oblecích a kravatách“. Nazval je mírně jako „byrokraty“, nicméně je jasné, že hovořil o globální oligarchii:

„Už jsem měl možnost hovořit s jedním, druhým, třetím prezidentem USA – ti přicházejí a odcházejí – a politika USA se nemění. Víte proč? Protože síla ‚byrokratů' je příliš veliká. Vyberou si člověka, ten přichází do úřadu s nějakými ideály a názory. Pak k němu přijdou lidé s kufříky, oblečeni – tak jako já – v tmavých oblecích. Liší se jen tím, že nemají červenou, ale černou nebo tmavě modrou kravatu, a začínají mu vysvětlovat, co je nutné dělat. A všechno se rázem změní. A takhle to chodí od jedné prezidentské administrativy k druhé.

Cokoli změnit je značně složitá záležitost – a říkám to bez jakékoli ironie. Není to proto, že by se někomu nechtělo, ale proto, že je to složité. Tak například Obama – vzdělaný člověk s liberálními názory, demokrat, sliboval před svým zvolením americkým prezidentem, že uzavře Guantánamo. Udělal to nakonec? Ne. A proč? Protože snad nechtěl? Ale ano, chtěl, jsem přesvědčen, že chtěl, ale nepodařilo se mu to. Snažil se o to zcela upřímně. Nešlo to, protože to nebylo jednoduché. Ale to není ten hlavní problém, i když je těžké si představit, že jsou tam lidé bez příčiny a bez soudu celá desetiletí drženi v řetězech. Představte si, že by totéž udělala Francie nebo Rusko – dávno by si to vypily až do dna. V USA to však možné je a pokračuje to až do dnešních dnů. To jen tak mimochodem, k otázce demokracie.

Ale já ten příklad neuvedl kvůli demokracii, uvedl jsem ho proto, že měnit věci není vůbec jednoduché. Přesto však sdílím určitou míru opatrného optimismu, zdá se mi, že v nejdůležitějších otázkách se můžeme a musíme dohodnout.“

Tím Vladimír Putin v podstatě zveřejnil na mezinárodní úrovni něco málo z politického zákulisí, něco, co už dávno tvrdí lidé označovaní jako konspirátoři, přestože nadnárodní moc velkého soukromého kapitálu s emisním finančním centrem ve FEDu je již řadu let zřejmá a snadno prokazatelná.

Putin tak poodkryl skutečnou tvář světové politiky, ve které nejsou řízenými loutkami pouze představitelé takových zemí jako Gruzie nebo Ukrajina, ale i představitelé Brazílie, Německa a jak se ukazuje, i nejsilnější velmoci – USA.

Ve světle těchto skutečností pak proudy nenávisti směřující k Obamovi nebo „horké“ diskuse o Trumpovi ztrácejí význam, nemluvě již o Macronovi nebo Le Penové.

Ano, Putin si stále zachovává „určitou míru opatrného optimismu“ s tím, že z taktického hlediska je možné se „s nimi“ na některých věcech dohodnout a situaci pozměnit (ujednání s tím samým Obamou, který nebyl schopen zrušit Guantánamo, o chemických zbraních v Sýrii umožnilo zabránit přímé americké intervenci, což bylo mimochodem i obsahem předchozích jednání s Kissingerem), ale významněji ovlivnit tyto „národem zvolené“ představitele „demokratických“ zemí nelze.

A v tom je hlavní lež západního světa, která je pečlivě skrývána před veřejností: že takzvaná demokracie je vlastně svobodou vlády velkého kapitálu, který prostřednictvím najatých „manažerů“, představovaných prezidenty a ministry, vládne nad celými státy i jejich obyvateli.

Na rozdíl od nich je ruský prezident v rozhodujících nejdůležitějších okamžicích naprosto nezávislý a přes ekonomickou závislost Ruska na dolarovém sytému a pokusy o sabotáže ze strany místních ruských prozápadních kapitalistů je jako téměř jediný na světě schopen provádět suverénní politiku – za což ho „svobodný svět“ prohlásil za hlavního „tyrana“ a „despotu“.

Putin je nucen jednat a pokoušet se řešit problémy s prezidenty západních zemí vycházeje přitom z přijatých principů současné politiky. Nikdy však přitom nezapomíná na realitu „Velké hry“ a na to, že ve skutečnosti nebojuje s Obamou, Trumpem nebo trojicí Sarkozy-Hollande-Macron, ale s těmi „chlápky v tmavých oblecích a s kufříky“. Nejde o žádnou konspirologii, ale o realitu.

Dmitrij Nikolajev

Zdroj: Экономика и Мы
Překlad: mbi, Eurasia24.czSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNedůvěra na pokračování   
Pridal tk Neděle 11 červen 2017 - 07:01:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedůvěra občanů k politikům, podnikatelům a státní správě roste ve všech klíčových státech světa rychleji než houby po dešti. Nedůvěřivci je každý podezřelý a červy vidí i v kyselém zelí, řekl svého času Wilhelm Busch. Zatímco v české kotlině se traduje, že sytý hladovému nevěří, v Rusku, nedůvěra osekává strom lásky. Uvedené citáty tak dokazují, že nedůvěra je stejná jako kaz v zubu. Ničí vztah postupně tím, že ho oslabuje, i když to zvenku není vidět.

V dnešním tříhodinovém veřejném senátním slyšení (08.06) obvinil bývalý FBI šéf James Comey prezidenta Trumpa ze lhaní a popsal, jak se cítil pod jeho tlakem. Pro informaci a případné komentáře v budoucnu se mi jeví následující skutečnosti důležité: 1) Comey nemá pochyb, že Rusko ovlivňovalo volební kampaň, a že tak bude konat i v budoucnosti. Nezmínil se ale ani slovem o americkém ovlivňování voleb v Rusku již před rokem 1996 a jinde ve světě, včetně české kotliny. 2) Comey si ze strachu dělal zápisy všech telefonátů a jednání s DJT, protože měl prý „špatný pocit“ a chtěl vyloučit „nesprávnou interpretaci“ obsahů a výsledků svých telefonátů a jednání s DJT. Takové konání nelze nazvat jinak než absurdním, jedná li se o šéfa FBI. 3) Comey potvrdil, že DJT od něj vyžadoval loajalitu. Potvrdil ale také, že DJT ho nikdy k ničemu nenutil, explicitně nevyzíval. Nezmínil se ale ani slovem, jaký typ loajality DJT od něho požadoval. Všeobecně platí nutnost rozlišovat mezi loajalitou k profesi a loajalitou k organizaci. Obě jsou nutné pro úspěšnou práci jakékoli organizace. Vůdce by ale měl být charakterizován profesionální loajalitou. 4) Comey řekl o přání DJT týkající se veřejného prohlášení o tom, že DJT není osobně vyšetřován. Jako profesionál, Comey mohl přání vyhovět, pokud DJT nebyl skutečně osobně vyšetřován. 5) Comey obvinil DJT ze lhaní a vládu z nepravdivého informování. Přiznal ale současně, že on sám organizoval novinářům přístup k zápisům rozhovorů a jednání: Comey zneužil svého přítele, přednášejícího právo na Columbia University, k podsunutí důvěrných informací novinářům, aby nemusel, jak se sám vyjádřil „krmit racky na pobřeží“. Tímto přiznáním Comey dokázal, že byl oprávněně propuštěn ze služby. 6) 56 letý bezpečnostní profesionál druhé ligy s narušeným charakterem a otec pěti dětí, Comey, přiznal, že neměl odvahu odporovat DJT a snažil se to vysvětlit „překvapením“. Zde se nabízí mnoho otázek. Formuluji pouze tři: 1) Kdo jiný může odporovat prezidentovi USA, když ne šéf FBI, které je nezávislé na prezidentovi USA? Odpověď: osobnost s čistým svědomím. 2) Kdo může být po výslechu spokojen? Odpověď: DJT osobně a jeho právník. 3) Je možné vrátit občanům pocit jistoty zítřejšího dne, nebo dát jim naději a optimismus v době, kdy šéf FBI se chová a koná, tak jak se chová a jak koná, a kdy současně platí, že optimismus je stav duše silných a zdravých lidí, kteří mají schopnost měnit pravidla hry a podmínky? Odpověď: Optimismus se rodí v boji, nelze ho darovat, vracet nebo dát. To platí i pro českou kotlinu a Rusko, a všechny prezidenty. DJT nemůže ani po slyšení v Senátu vycházet z toho, že bude moci nezávisle jednat s Ruskem. 15.6. během 15 odpovídání prezidenta Putina na otázky občanů se potvrdí moje i Žirinovským veřejné přečtené tvrzení: modlíte se za Evropu, pracujete na Židy, umíráte za Američany a přitom všem nenávidíte Rusy. Proto budeme mít léto s horkými dny. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNedůvěra v Petrohradu   
Pridal tk Neděle 11 červen 2017 - 06:58:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Během dvoutýdenního pobytu v Rusku jsem si mohl přečíst několik pozitivních komentářů a analýz expertů, abych si potvrdil, že panuje nedůvěra v různých segmentech ruské společnosti a aktivitách. To dokazují tři setkání: Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PMEF ´17), První kongres mezinárodní unie NGO Assembly of the People of Eurasia (APE) a Jubilejní slovanský sjezd, organizovaný ve spojení se 150 výročím Slovanského sjezdu v Moskvě. O každém z uvedených píši odděleně pod stejným názvem: Nedůvěra.
PMEF´17 potvrdilo, že žijeme v době barona von Münchhausena (1720 – 1797): snažíme se zachránit a vylézt z bahna na koni nebo-li uniknout z bažin tím, že se sami vytáhneme za vlasy. Přitom si nechceme přiznat, že naše auto (hospodářství) nejede, protože nemáme kvalitní benzin (lidi ve vedení a u moci). Téměř celé hospodářství Západu se již transformovalo do virtuálního a šedého (stínového) hospodářství. Lidé u moci si neuvědomují, že kdo neví o slovu, neví o číslech, a proto nemůže vědět ani o číslicích. Proto se stává módou diskutovat o tzv. průmyslu 4.0, jako budoucí spáse, nebo novém hospodářském systému. Přitom se ignoruje skutečnost, že plutokracie ruší sama starý systém, tvoří pomalu a jistě nový, zatímco většina občanů si myslí, že se obejdeme bez skalpelu, nebo bez re-monetizace zlata a dalších cenných kovů, nebo že 4.0 představuje záchranu současného blahobytu. Nic podobného se v diskutované formě a představitelné budoucnosti nestane. To indikuje i PMEF’17, které lze přesto všechno nazvat fórem rekordů. Minimálně pro Petrohrad a část veřejnosti. 47 smluv, týkajících se především infrastrukturních projektů v hodnotě 250 miliard rublů bylo podepsáno během fóra. Dalších 386 smluv v předběžné hodnotě 2 triliónů rublů bylo podepsáno na projekty v ostatních částech Ruské federace. Proč tolik smluv, proč právě teď a na fóru? Podezřívám mnohé signatáře smluv, že tomu bylo kvůli a) prezenci prezidenta Putina, b) kvůli módě být viděn v TV, c) kvůli očekávaným potížím, především na Západě. Jakým potížím?

Dovolím si výjimečně souhlasit s indikací Alexeje Kudrina, že k roku 2025 se bude 60 procent světového HDP tvořit v přibližně 600 velkoměstech světa. Z těchto měst podle mého hodnocení velká část připadne na Čínu, Indii, USA, něco méně na Rusko a ještě méně na Evropu. Pro informaci uvádím, že 27 procent HDP Ruské federace tvoří Moskva a Petrohrad. Čím bude přispívat do světového HDP Praha a celá česká kotlina, nevím. Její vůdci přijali před čtvrtstoletím (neorganickou) reformu vzdělání, kterou nevědí jak ukončit. Proto současné vzdělání, které je z mého pohledu věci důležitější než reforma bankovnictví, produkuje generaci lidí bez vlastního myšlení, částečně možná i bez mozku. Vůdci nevěří, že současná ekonomická věda není nic jiného, než učení sekty. K uzavření bezvýchodného kruhu – tj. úniku z bažin tím, že se sami vytáhneme za vlasy, si vůdci vybrali Euro. Po uzavření v kruhu již nebude potřeba myslet na příklad o rozdílu mezi převrácením věcí na hlavu a pře-reformováním věci, nebo dokonce o tom, zda byl Lenin opravdu marxistou, nebo dobře zakukleným zástupcem teorie nového, bankéři organizovaného kapitalismu. Cesta k spícím fondům (trust), tj. prostředku politických kleptomanů, je dnes zcela volná. To dokazuje mimo jiné odtok kapitálu z Ruska za pět měsíců roku 2017: 22, 4 miliard USD. Přičemž ve stejném období roku 2016 to bylo 10,3 miliard USD. Ale i krátká analýza příjmů poslanců ruské Dumy. Celkové příjmy poslanců dosáhly v roce 2016 rekordních 8.4 miliard rublů. Vydělím li tuto sumu počtem poslanců, zjistím, že každý poslanec si vydělal 18 miliónů 800 tisíc rublů za rok, tj. přibližně 1.6 miliónů rublů za měsíc. Důchod mé, před několika roky zemřelé tchyně, hrdinky druhé světové války s mnoha dalšími vyznamenáními dosáhl zázračných 6.5 tisíc rublů měsíčně před smrtí, plus několik marginálních výhod. Průměrný plat Rusa v roce 2016 byl oficiálně 36,7 tisíc rublů za měsíc. To znamená, že ruský poslanec vydělal v roce 2016, 143 krát více než průměrný ruský pracovník. Připomínám ze zkušenosti, že uvedená data nejsou zcela pravdivá. Příjmy jsou deklarovány pro obyvatele-voliče, které zastupují. Jak dobře jsou na tom občané české kotliny s typickou slovanskou závistí ve srovnání s Rusy, nebudu popisovat.
Překvapením na PMEF´17 pro mne bylo vystoupení prezidenta Putina. Ten si neočekávaně přisvojil jazyk neoliberálů Kudrina, Grefa, i premiéra Medveděva. Proč přijal jazyk liberálů, si dovedu představit. Na jak dlouho si ho přisvojil, nevím. Prezidentova výzva k totální internetalizaci Ruska, stejně jako k doplněné realitě s pomocí umělé inteligence (AI), nebo zmínka o tzv. infrastrukturní hypotéce a mechanismu dovolujícímu pružně obdržet syndikované úvěry, apod. svědčí podle mého o tom, že prezident Putin neřídí hospodářství. Vláda premiéra Medveděva plní prezidentovi příkazy podle mého odhadu na ne víc než 50 procent, chová se přezíravě k alternativním financovým instrumentům, včetně skutečnosti nadbytku peněz v hotovosti v bankách, které raději spekulují, než aby se podílely na projektovém financování. Kromě toho poslanci Dumy chtějí omezit používání internetu a myslí si, že tzv. doplněná realita je podobná lovu na pokemony. Zatímco kupní schopnost obyvatel RF neustále klesá, strach z čistek a ztrát, a nedůvěra občanů, podnikatelů, bankéřů a úředníků, rostou. Skutečnost, že ruská vláda za posledních 5-6 let investovala minimálně 5 triliónů rublů do cca 30 vývojových institucí s výslednou nízkou efektivitou, o niž se úmyslně nezmiňuji, a že státní podporu, včetně finanční, obdrželo ne více než 6 procent ruských malých a středních podnikatelů, indikují přesvědčivě, že v ruském hospodářství není mnohé v pořádku. Proto se nedivím, že tzv. Stolypinksý klub a sám poradce prezidenta Sergej Glazjev, podobně jako ex poradce prezidenta, Valentin Katasonov, se kterým jsem měl možnost se osobně seznámit, dělit s ním společnost a diskuzi téměř celý týden, jsou opačného názoru, než Kudrin, Gref & Co. Posledně uvedení neoliberálové si dovolili na PMEF’17 mimo jiné reklamovat privatizaci posledních zbytků ruských aktiv, snížit státní byrokracii s regulačním právem o 30 procent, a podobné nesmysly, dovolující však zbohatnout několika a korumpovat mnohé. Proto neočekávám zavedení moderního hospodářského systému a moderního řízení státu dříve, než si nejenom Rusko odpoví samo sobě na otázku: Co bylo dříve vejce, nebo slepice? A než si vyřeší generační krizi. Ta představuje pro prezidenta Putina a současně člena politické elity, zrozené před 25 lety, větší výzvu než krize geopolitická. Výzva představuje absolutní potřebu změnit hospodářský model Ruska. Taková změna je nevyhnutelně spojena s čistkou elit. Pokračování v lavírování a oddalování pohřbu mrtvého hospodářského systému s pomocí růstu nedůvěry, chudoby a zmenšující se koupěschopnosti, je spojeno s nevyhnutelným bojem elit mezi sebou. Jeví se mi, že prezident Putin si v současné době nemůže dovolit opravdové čistky elit, ani boj elit mezi sebou. Proto vyzývá i Kudrina, vypracovat a nabídnout plán evolučního, ne revolučního, vývoje hospodářského modelu a tímto způsobem umožnit jeho modernizaci. Jsem hluboce přesvědčen, že neexistuje evoluční řešení hospodářského systému založeného na expanzivitě a dluhu. Podobně Kudrin nemůže nikdy předložit řešení, které by nevyžadovalo privatizaci státní správy, prostředku, který dovolil neuvěřitelné obohacení byrokratů a korupci v celém hospodářském a politickém systému. Proto prezident Putin bude muset opakovat v mnohem větším měřítku příklad s Chodorkovským. A nebrat v úvahu kritiku Západu. A chce li se prezident vyhnout účasti v boji elit, bude muset vzít na sebe plnou odpovědnost a konat podobně, jako konal premiér Singapuru: pokud nezatkneš a nedáš do vězení několik tvých nejbližších přátel, nikdo ti neuvěří, že myslíš svoji věc vážně. Řešení politicko – hospodářské situace v Rusku s pomocí analogie čínské kulturní revoluce není možné, protože nejsou připraveny masy. Výměna jedné osoby za druhou dokázala svoji nefunkčnost. V kontextu zamyšlení o změně systému představuje skutečnost, že Kudrin & Co mají dostatek peněz si koupit „svoji elitu“, nebezpečí, že změna hospodářského systému v Rusku se neobejde bez krveprolití. Proto si musím umět představit situaci, ve které prezident Putin bude mít krvavé ruce. S rukavicemi, nebo bez nich. V každém případě to bude pro mnohé překvapení. Podobné interview s americkou dámou, která se ptá a neví nic o věci, a jí odpovídá věci znající prezident. Nebo práci Centra jazykových technologií (CJT). CJT, nehledě na sankce USA proti Rusku, které mimo jiné začaly brzo po ukončení druhé světové války vypovězením Smlouvy o půjčce a pronájmu (tzv. Trumanova doktrína) bez konzultací, prodává své multimodální biometrické systémy, systémy rozpoznávání a syntetizace řeči, vícekanálové zápisy a analýzy, měření emocí a další do USA, americkým bankám, Microsoftu a podobným organizacím. Proto jsem si jist, že CJT nemůže mít kancelář v Praze, ani se účastnit tenderů v české kotlině, tak jak to může dělat CJT ze své kanceláře v New Yorku. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNedůvěra v Moskvě   
Pridal tk Neděle 11 červen 2017 - 06:54:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedůvěra provázela První kongres mezinárodní unie NGO Assembly of People of Eurasia (Shromáždění národů Eurasie). Kongres, který se konal od 27. do 29. května v Moskvě (www.eurasie-congress.org) byl organizován na základě rozhodnutí Mezinárodní komise sjezdu. Ta zasedala v Moskvě 2. Listopadu 2016. Komisi tenkrát tvořili zástupci Arménie, Běloruska, Bulharska, Černé Hory Finska, Francie, Izraele, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Moldávie, Rakouska, Ruska, SRN, Srbska, Tádžikistánu, Turkmenistánu, a Turecka. Jestliže jsem nějaký stát zapomenul, neudělal jsem to záměrně.

Zmiňuji se o kongresu z několika důvodů. 1) Kongresu se účastnilo cca 1.600 osob z 60 zemí, včetně pozorovatelů. Nevím o žádném oficiálním účastníkovi nebo pozorovateli z ČR. 2) Jednání kongresu obsahovalo 40 panelových vystoupení a tzv. kulatých stolů. Mimo jiné se hodnotil projekt OBOR (One Band, One Road – Pásmo a Stezka). OBOR byl předmětem nedávné konference v Pekingu (14. a 15. 5.), které se mimo jiné účastnil prezident Zeman. 3) Byla diskutována potřeba duchovní harmonie, přátelství a spolupráce, včetně role tzv. veřejné diplomacie, protože nedůvěra občanů ve státech organizátorů kongresu nabývá neočekávaných rozměrů a stává se pro moc nekontrolovatelnou. Jestliže se lidé dříve radovali bez IT pomůcek, to dnes lze konstatovat málo opravdové radosti s IT pomůckami. Přetvarování lidského vědomí pokračuje, brzdí rozvoj, proto někteří organizátoři a účastníci kongresu vnímají kongres jako „spořitelnu myšlenek moudrosti národů.“

Do kategorie „spořitelny myšlenek moudrosti národů a tzv. veřejné diplomacie, která samozřejmě nemá a nebude mít sílu národní diplomacie suverénního státu, přiřazuji projekt iniciovaný slovenským režisérem a sponzorem Petrem Kašákem (ART FORUM 21 Slovakia) Dějiny sebevědomí – Diplomaté bez pasů. Tento vědecko vzdělávací projekt, který odborně vede historik PhDr. Dušan Kováč DrSc. (slovenskou část) a doc. PhDr. Felix Černoch, CSc. (českou část) vznikl a rozvíjí se v rámci nastupujícího stého výročí vzniku Československé republiky (2018) má své opodstatnění. V době nekonečných reforem vzdělání, úpadku národního sebevědomí a hodnot, aktuálnost projektu je nepopiratelná. V minulém roce, za předsednictví Slovenské republiky v EU, byl proto vydán první svazek, nečekajíc na ukončení projektu. Zbývající dva budou ukončeny včas k oslavám stoletého výročí založení ČSR. Chci věřit, že projektový manažer Mgr. František Mareš a sám projekt se dočká odpovídající podpory v Praze. Příprava a prezentace první části projektu inspirovala rozhlasové tvůrce k vytvoření 250 rozhlasových portrétů slavných i neznámých Čechů a Slováků. Již proto jsem se rozhodl představit projekt v rámci Jubilejního slovanského sjezdu (150 let od Moskevského Slovanského sjezdu) a nabídnout ho Českomoravskému slovanskému svazu (ČMSS) jako programový bod příštího slovanského sjezdu, který se má konat v Praze 2018. První kongres Shromáždění národů Eurasie, podobně jako Jubilejní moskevský sjezd a ČMSS, vědí, že boje byly vždy, když se ztratily jistota a pravda. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2646 sec,0.0769 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,142kB