Středa 14 červen 2017
IAEA upevní analýzu o nukleárním plánu KLDR   
Pridal tk Středa 14 červen 2017 - 03:30:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní agentura pro atomovou energii (IAEA) upevní analýzu o nukleárním plánu Korejské lidové demokratické republiky (KLDR), aby uplatňovala nezbytnou funkci na této otázce. Výše uvedená slova řekl dvanáctého června ve Vídni generální tajemník IAEA Yukiya Amano.

Téhož dne na tiskové konferenci Yukiya Amano uvedl, že v současnosti žádný úředník této organizace nepracuje v KLDR. Musel volky nevolky získat informaci o rozvoji nukleárního plánu KLDR prostřednictvím Satelitních obrázků.

Yukiya Amano naléhal na KLDR, aby vykonala příslušnou rezoluci a ihned vedla spolupráci s IAEA. Současně řekl, že v současné době nemá žádný jev, což osvědčí pozitivní změnu KLDR.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBulharsko podporuje vstup Bosny a Hercegoviny do EU   
Pridal tk Středa 14 červen 2017 - 03:28:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bulharský prezident Rumen Radew včera v Sofii řekl, že Bulharsko podporuje vstup Bosny a Hercegoviny do EU.

Rumen Radew řekl na tiskové konferenci, že v příštím roku Bulharsko se stane předsednickou zemí EU. Jeho důležitý úkol se hlavně zaměří na podporu vstup Bosny a Hercegoviny a dalších zemí západního Balkánu do EU.

Radew uvedl, že vstup zemí západního Balkánu do EU přispěje k reakci na globální výzvy.

Chorvatsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Albánie, Černá Hora a Makedonie patří k zemím západního Balkánu. V roce 2013 Chorvatsko se stalo prvním zemí západního Balkánu, které vstoupilo do EU.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální tajemník OSN apeloval na podpoře UNRWA   
Pridal tk Středa 14 červen 2017 - 03:27:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník OSN Antonio Guterres dvanáctého června v prohlášení vyjádřil o péči pro Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA) a apeloval na různé státy, aby dále podporovaly práci této organizace.

Náměstek mluvčího generálního tajemníka OSN Farhan Haq téhož dne na tiskové konferenci řekl, že v zájmu ochrany několik milionů palestinských uprchlíků v Blízkém východě UNRWA bere důležitou práci. Antonio Guterres to vysoce ocenil. Současně UNRWA poskytne 500 tisíc uprchlických dětí vzdělání na konfliktní frontě.

Antonio Guterres apeloval na podpoře UNAWA, aby tato organizace by mohla účinně pomoci palestinským uprchlíkům najít spravedlivý a trvalý způsob o řešení otázek.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Putin coby nejmocnější muž Světa   
Pridal tk Středa 14 červen 2017 - 03:25:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Být Vladimírem Putinem, čili nejmocnější osobou na světě, musí být něco úžasného. A nemusíte si to představovat či říkat vy sami. Americká demokratická strana to říká za vás, a spolu s ní to prohlašují všechny západní presstitutky, tvrdí to CIA a ubezpečuje vás o tom i FBI. Ruská média tak ani nemusí hnout prstem, aby na význam prezidenta Putina upozornila Magyn Kellyová, západní média a západní politici to činí za ně. Putin je totiž tak mocný, že dokáže na pozici prezidenta USA dosadit kohokoliv, na kterého jen ukáže prstem.

Říkám si, bože, jaká je to nepředstavitelná moc! Američané jsou prostě mimo hru. Bez ohledu na svůj obří rozpočet pro šestnáct svých zpravodajských služeb, ke kterým je nutno ještě připočítat zpravodajské služby všech vazalských států sdružených v NATO, nic z toho není pro Vladimíra Putina soupeř, který by stál za zmínku.

Což myslím smrtelně vážně. Nač je prosím vás CIA? Nač je národní bezpečnostní agentura NSA? Američané by udělali líp, kdyby tyhle nekompetentní, ale zato velmi drahé bezpečnostní služby zrušili a ušetřené peníze předali Putinovi jako všimné za to, že nám už naše prezidenty přestane vybírat. A CIA by před ním měla padnout na kolena a usilovně ho prosit, aby s ustavováním amerických prezidentů už konečně přestal.

Jaký jsem to byl dříve blázen a pošetilec, když jsem si představoval, jaká světová supervelmoc i jak výjimečný a nepostradatelný národ to jsme. A ono se ukázalo, že jsme národem nulovým, suverénně ovládaným prezidentem Ruska.
Když demokraté, CIA a média spustily svou kampaň proti Trumpovi, neuvědomily si, jakého ubožáka stvoří ze Spojených států, když je i s jejich americkou demokracií strčí do Putinovy kapsy. Co si ti bloudi mysleli? Oni nemysleli. Byli totiž tak zahlceni puzením učinit z Trumpa, vyhlašujícího snahu normalizovat vztahy s Ruskem, člověka, který ohrožuje rozpočet vojenskobezpečnostního komplexu USA, že jim na důsledky jejích prohlášení už nezbyla kapacita.

Neexistuje cokoliv, žádný příznak, že by americké vedení v kterékoli oblasti dokázalo myslet. Jsme svědky úsilí dotlačit prezidenta Trumpa k impeachmentu, čili zbavení moci, a na jeho místo dosadit válečného štváče Pence. A jelikož Trump založil svou prezidentskou kampaň na snaze navázat normální vztahy s Ruskem, pak současně probíhající porážka této snahy posiluje nedávný závěr nejvyššího ruského vedení o tom, že Washington plánuje preventivní nukleární útok na Rusko.

Tohle je riziko, kterému dnes svět čelí díky závislosti vojenskobezpečnostního komplexu na jeho moci a ziscích, jež by bez přípravy na válku a bez uměle vytvořených nepřátel byly nemyslitelné.
Někdejší vedoucí činitel CIA John Stockwell napsal: „Je funkcí a posláním CIA činit svět nestabilním a učit Američany nenávidět, což jediné umožní našemu establishmentu utrácet peníze na zbrojení.“

Současné americké politiické a hospodářské vedení zneuctilo obraz suverenity USA nejen tím, že ji umístilo do Putinovy kapsy, ale i tím, jak zplundrovalo dříve tak mocnou ekonomiku Ameriky, kterou jí svět v jejích lepších dobách tolik záviděl.

Kde mohou Američané hledat své vedení dnes? Jistě ne v demokratické straně a ani ne ve straně republikánské. Ne v médiích a též ne v korporátním společenství. Nikde nic a nikdo na obzoru.Äle jak pak mohou USA soutěžit s Ruskem a Čínou, které disponují vedeními schopnými a výkonnými?
Je snad válka jedinou odpovědí na tuto otázku?

Vybral a přeložil Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU zasahuje do českých voleb   
Pridal tk Středa 14 červen 2017 - 03:23:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker minulý týden Čechům v Praze vzkázal, že jsou velcí Evropané a měli by být Evropané i v otázce migrace. V rozhovoru pro Der Spiegel už tak diplomatický nebyl. Prohlásil, že podporuje zahájení řízení pro nesplnění povinnosti vůči státům, které se neúčastní přerozdělování uprchlíků na základě kvót. Pokud dnes Komise přistoupí k dalšímu kroku a pokusí se České republice udělit pokutu v řádu milionů eur, mohl by to být pro ČSSD dar z nebes v situaci, kdy se snaží dostat z propasti, do které ji uvrhl Bohuslav Sobotka. Ministr vnitra Milan Chovanec by mohl chytit býka za rohy a pustit se do Komise v tom samém týdnu, kdy se stane úřadujícím předsedou ČSSD. Mohl by ukázat, že jeho strana má pořád ještě kuráž. Nemusela by se pak ale Komise zaregistrovat u českého Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí? To je koneckonců vyžadováno v případě, když se někdo za úplatu (zmíněnou pokutu) zapojí do předvolební agitace ve prospěch politické strany.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Paroubek: Ovládne ČSSD chaos?   
Pridal tk Středa 14 červen 2017 - 03:20:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jeden z headlinů dnešních článků v Právu říká: "Vraťte Zimolu do voleb, žádají jihočeští soc. dem.".

V sociální demokracii dnes vrcholí debaty o tom, jaké bude příští uspořádání vedoucích pozic v ČSSD. Zdá se, že vedoucí osobnosti strany jsou blízko dohody o vytvoření faktického triumvirátu, který povede tuto stranu do voleb v říjnu. B. Sobotka by zůstal premiérem, M. Chovanec by se stal úřadujícím předsedou ČSSD a Luboš Zaorálek by se stal volebním lídrem ČSSD pro podzimní volby.

Toto řešení, které se připravuje, není jistě ideální. Není ideální zejména proto, že přichází pozdě, ale také proto, že toto řešení vlastně odděluje dosud spojené vedoucí pozice ve straně. Ideální by pochopitelně bylo, kdyby volební lídr byl jak předsedou strany, tak předsedou vlády. Současná pozice strany i jejího předsedy a volebního lídra je ovšem neudržitelná. Zdá se, že kdokoliv přijde do vedení ČSSD (neberme toto slovo tak úplně doslova) má šanci vyvést ČSSD z toho nejhoršího.

Pokud vedení ČSSD neudělá nic, skončí ČSSD na podzim v naprostém marasmu a na volebním výsledku kolem 8 %.Personální řešení je ovšem potřeba přijmout rychle. Ještě týden dohadů a ČSSD ztratí další 1 až 2 % volebních preferencí. Zítřejší volební grémium by tak mělo celou věc uzavřít. Jasně a zřetelně. Tak, aby volič dostal jasný vzkaz, že se něco stalo. Strana pak má šanci se ve volbách na podzim dostat k volebnímu výsledku 12 – 15 %.

Co však může podstatně narušit pokus o stabilizaci pozice ČSSD, to jsou partyzánské akce typu: vraťte Zimolu na kandidátku. Jihočeská ČSSD by se měla přestat zabývat touto svou utkvělou myšlenkou. Bylo to jedno z mála správných rozhodnutí z poslední doby, které Sobotka a jeho vedení udělali, když nedovolili kandidovat korupční kauzou zprofanovanému Zimolovi. Jeho kandidatura by nepoškodila jen ČSSD v jižních Čechách, ale s ohledem na známost bývalého populárního hejtmana by byla poškozena volební pozice strany jako celku.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNenechme si to líbit !!!   
Pridal tk Středa 14 červen 2017 - 03:18:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Úvodem bych řekl asi jenom “nasrat”. Nasrat snahám politiků o odzbrojení občanů. Prostě nasrat a rozmazat. Kdo naposledy bral Evropanům zbraně? Správně, Hitler. A názor nějakého úchylného Hitlerova následovníka, jestli mám právo na sebeobranu, mě vůbec nezajímá.

Zbraně jsou skvělá věc. Bez zbraní vládne primitivní právo silnějšího. Když má po ruce zbraň každý druhý, pak se šance takřka srovnávají a každý si moc dobře rozmyslí, než na někoho zaútočí. Pokud chce stát lidem zbraně sebrat, pak to s nimi nemyslí dobře. Nejde mu o to, aby si lidi neudělali bebí, důvod je prostý – chce být ten silnější. A to nesmíme dovolit. Politikům musí nad hlavou neustále svítit varovný vykřičník, že příště jim tou hlavou nemusí prolétnout jenom myšlenka na vlastizradu. Kde totiž končí možnost občanů se bránit, tam začíná totalita.

Pojmenovávejme věci pravými jmény. Pokud někdo chce (navíc v takřka výjimečném stavu) sebrat lidem možnost obrany, pak je to fašista. Když někdo chce odzbrojit vlastní spoluobčany v zájmu cizí mocnosti, pak je to navíc kolaborant. A přesně jako s fašistou a kolaborantem s ním musí být nakládáno. Až bude zase někdo v médiích mektat, že nemáme právo na sebeobranu, bránit sami sebe a svou rodinu, dejme mu to pořádně sežrat. Vyviňme maximální tlak, označujme ho neustále a všude za fašistu a kolaboranta(kterým je), nenechme ho vydechnout. To totiž není Čech, je to zaprodaná svině a takové musíme z našeho kruhu vyštípat.

Kdo ctí suverenitu vlastní země a právo jejích občanů na obranu a kdo na ně naopak plive a pohrdá jimi, to se jasně ukáže při hlasování o zbraních. Sledujme výsledky a kolaborantům to následně dejme sežrat, až jim to poleze ušima. Nenechme si to líbit. Dejme najevo, že my jim svoje zbraně prostě nedáme, ať se třeba na hlavu postaví. V nejhorším je “ztraťte” nebo si je “nechte ukrást”, ale nedávejte je z ruky. Rád bych se mýlil, mám ale neblahé tušení, že se ještě budou velmi, velmi hodit.

Řekněme jasné ne nejen otázce odzbrojování slušných občanů, ale také tomu, kdo se tu otázku vůbec opovážil vyslovit. Nevím, jak ostatní, ale já nechci být a nebudu součástí fašistického zřízení, kde nám zítra budou holit hlavy. Ve volbách hlasujte pro strany, které co nejhlasitěji křičí po vystoupení z EU, pište články, pořádejte akce, choďte demonstrovat, dělejte cokoliv. Každá lavina začíná prvním kamínkem.

Nenechme si to líbit !!!

zdroj:http://dfens-cz.com/nenechme-si-to-libit/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3286 sec,0.1405 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,051kB