Čtvrtek 15 červen 2017
Jak Sobotka narazil na ledovec   
Pridal tk Čtvrtek 15 červen 2017 - 06:59:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Premiér Bohuslav Sobotka končí jako šéf ČSSD, stranu povede ministr vnitra Milan Chovanec. Pan Sobotka sice dělal poslední dobou všechno možné, aby pro ČSSD získal pomyslné body, ale vše marně.. Sešup preferencí ČSSD je především jeho zásluha.

Je pravda, že Sobotka chtěl získat mladé liberály, paktoval se s členy pofidérních neziskovek, pak slíbil komunistům, že je vezme do vlády a střední třídu potrestal slibem progresivního zdanění. A když mu preference stále klesaly, rozhodl se zlikvidovat ANO a Andreje Babiše, čímž ve své podstatě narazil na ledovec.

Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se od minulého týdne hned dvakrát pokusil na domácí politické scéně blýsknout jako iniciativní státník. Spolu s předsedou Evropského parlamentu Jeanem-Claudem Junckerem navrhl společnou evropskou obranu a jeho ČSSD se zavázala, že v případě sestavování příští vlády zavede v Česku euro.

Nápady to byly užitečné, ale málokdo ze Sobotkových spolustraníků ještě věřil, že splní svůj primární účel − zastavit setrvalý propad preferencí sociální demokracie.

Strana pod vedením premiéra Sobotky byla dlouho příliš opatrná, taktizovala, stále vyvažovala sliby různým skupinám voličů, nechtěla jít do střetů, vršila chybu za chybou. Výsledkem je pokles preferencí a odchod voličů.

Josef Vondraz Nymburka k tomu napsal docela výstižný komentář - cituji: „Už se nedá nic zachránit ! Kdo si založil svoji kariéru na tom, že kolem sebe soustředí jen kývače a neslyší a nevidí nic od těch co tvoří stát, dopadne to vždy stejně. Nahoru leze po zádech všech kolem a do hlubin už padá sám. Politika je služba a pokud ji ten, kdo se do ní vloží tak nechápe, ale pochopí to jen jako výtah k ještě větší moci, nebo výnosnějšímu korytu, většinou nakonec zjistí, že koryto je prázdné a vedle u jiného koryta již žere někdo jiný. Nevěřím, že se Sobotka k nějakému korytu v EU dostane. Těch co si nevědí rady s problémy je tam tolik, že dalšího kecala netřeba. Jediný kdo to pochopil jako první, byla jeho žena. Jediný, kdo nic nepochopil je Bohouš a to, že odstoupí nic nezachrání !“

Šéf Sobotkových poradců, expremiér Vladimír Špidla marně nabádal stranu ke klidu když připomínal, že pár měsíců před volbami na jaře 2002 měla strana jen 14 procent a nakonec vyhrála. Jenže na sklonku zemanovsko-klausovského období opoziční smlouvy, skýtal věcný a slušňácký šéf ČSSD naději na změnu stylu a nápravu pokřivených poměrů. Nic takového dnes Sobotka nenabízí a také to od něj nikdo z voličů nečeká.

Předseda ČSSD narazil na politický ledovec a spolu s ním celá ČSSD.

Autor: Emil Kalabus

Zdroj: Czech Free Press

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVo Vatikáne prekvitá zakázaná láska a lož   
Pridal tk Čtvrtek 15 červen 2017 - 06:56:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Katolícky klérus pozostáva z mužov, ktorým vládnu skostnatelí starci v kardinálskych klobúkoch, zaťažení stredovekou spráchnivelou dogmatikou, ktorá hlása skryte, neraz i otvorene, nenávisť k sexualite ženy a ešte väčšiu nenávisť k homosexualite. Napriek tomu je obrovské množstvo kňazov homosexuálne orientovaných. Koľko ich je naozaj, to je jedno z najprísnejšie strážených tajomstiev Vatikánu.

Viac ako 12 rokov pracoval teológ a publicista Krzysztof Charamsa v Ríme vo vatikánskej Kongregácii pre doktrínu (ochranu a čistotu) viery. Svoju homosexualitu zatajoval a pritom trpel vnútorne pre jej odmietanie cirkvou. Napokon ale nevydržal a spôsobil veľký škandál, keď sa v predvečer Biskupskej synódy v októbri 2015 v Ríme verejne vyznal z homosexuality a médiám predstavil svoju veľkú lásku, kňaza Eduarda Planasa. Krátko potom bol suspendovaný ako kňaz. Na základe svojich skúseností a poznatkov ako insider z vysokých cirkevných kruhov je presvedčený, že približne polovica všetkých katolíckych kňazov je homosexuálna. Je to neuveriteľné číslo, ale je to realita.

Vatikán je hniezdo najväčšieho pokrytectva, klamania a zamlčiavania a prekrúcania faktov. Vo Vatikáne i v Ríme sú klerikálne, mafiánsky štruktúrované homosexuálne spoločenstvá. O nich a o ich sexuálnych praktikách informoval Charamsa talianske médiá a prizvukoval, že nikdy nebol ich členom. Hovorí naozaj doslova o členstve a o príslušnosti k takým zatajovaným štruktúram v radoch klerikoch a sú medzi nimi i vysokí cirkevní hodnostári. Charamsa tiež povedal: „Ak dvaja kňazi majú úzky priateľský kontakt, je vysoko pravdepodobné, že sú homosexuálnym párom". Opísal aj svoje prvé homosexuálne partnerstvo s talianskym kňazom, ktorý sa do neho zamiloval a mu vyznal lásku, ktorú opätoval: „Keď sa na ten čas spätne pozerám, tak to bolo veľmi ťažké obdobie pre nás oboch. Boli sme súčasťou neľudského cirkevného systému, ktorý pokladá za ťažký smrteľný hriech to, keď sme chceli byť tým, čím naozaj sme.

Pre mňa bolo ale najhoršie to, že môj partner nedokázal užívať našu lásku bez výčitiek svedomia - na ktoré ho cirkev naprogramovala - ani v krátkych chvíľach slobody, ktorá nám bola dožičená, keď sme boli sami. Cirkev ho neprepustila ani len na niekoľko sekúnd zo zajatia, do ktorého vtiahla jeho dušu. Okrem toho tam bol aj neprestajný strach z odhalenia." Zmienený kňaz nebol jediným mužom, zasväteným bohu, v živote významného teológa Charamsu, s ktorým zdieľal spoločné tajomstvo byť homosexuálom. Pôsobil aj v Poľsku, Švajčiarsku, Španielsku, Nemecku a všade tam stretol veľa kňazov, ktorí boli homosexuáli. Zažil, že boli skvelými pastiermi duší a takmer všetci mali oveľa lepší prístup k svojim ovečkám, ako tzv. normálni kňazi, z ktorých nejeden bol psychicky narušený a zneurotizovaný práve preto, že sa snažil dodržiavať neľudský celibát.

Charamsa tvrdí aj to, že počas pontifikátu Nemca Benedikta prepukla v klére homosexualita tak extrémne, ako nikdy predtým v novoveku. A to napriek tomu, že tento pápež nenávidel homosexuálov tak, ako sotva iný pápež pred ním. Hovorí: „Žil som dlho v centre pokrytectva, zloby a nelásky(vo Vatikáne)".

Cesta životom viedla Charamsu k inkvizícii (ide o modernú pokračovateľku stredovekej inkvizície), ktorou Kongregácia pre doktrínu viery zaiste je. Stať sa jej členom bolo jeho snom už ako žiaka. Sníval o tom, že sa raz stane veľkoinkvizítorom. Vtedy, i neskôr v mladíckych rokoch naivne entuziasticky veril na neomylnosť a svätú čistotu cirkvi. Až oveľa neskôr sa dostavil pocit, že akoby predal svoju dušu démonom a že v podstate sa stal súčasťou mocnej Tajnej služby Vatikánu.

zdroj: http://voltaire.netkosice.sk/index2.html

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNezveřejněný a utajený projev prezidenta republiky 27.5.2017...Ať pana prezidenta podporujete či nikoli, s tímto nelze než souhlasit   
Pridal tk Čtvrtek 15 červen 2017 - 06:40:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
27. května 2017 pronesl prezident ČR Miloš Zeman při příležitosti převzetí symbolického klíče od obce Lidice krátký projev, o kterém se žádná media nezmínila. Důvod je prostý. Médiím se v něm totiž nepodařilo najít nic, co by prezidenta diskreditovalo.Čtěte až do konce... Souhlasíte s s panem prezidentem_?

"Rád jsem přijal pozvání do Lidic, protože právě zde si vzpomínáme na tragickou událost naší historie. Kdyby to byla jenom nostalgická vzpomínka, tak by to bylo málo, ale bohužel, jak říkal Santayana, lidé, kteří zapomněli na svoji minulost, jsou odsouzeni k tomu ji znovu prožít. A my prožíváme to, čemu se říká iluze déjavu, iluze již jednou viděného, iluze, že se opět vrací mezinárodní terorismus. Ale ona to není iluze, ona je to, jak se kdysi říkalo po sovětské okupaci, tvrdá realita. V minulosti byl mezinárodní terorismus reprezentován především rasovou nenávistí, kterou ztělesňovalo nacistické Německo. Dnes je mezinárodní terorismus charakterizován náboženskou nenávistí islámského fundamentalismu, ale výsledky jsou v obou případech stejné," zahájil projev Miloš Zeman.

"Dovolte mi, abych vzpomněl na svoji nedávnou návštěvu Číny, v jejímž závěru jsem se byl poklonit obětem takzvaného Nankingského masakru, kde zahynulo 300 000 civilních obyvatel v roce 1937. Řekl bych, že tehdy začala druhá světová válka, válka mezi Čínou a Japonskem. My jsme příliš europocentričtí a domníváme se, že druhá světová válka začala v září 1939, ale
nebylo tomu tak," připomenul události v Asii v roce 1937 Miloš Zeman.

"Chtěl bych připomenout, že v roce 1935, kdy Němci okupovali demilitarizovanou zónu v Porýní, bylo možné dosáhnout toho, že by britské a francouzské divize bez jediného výstřelu dokázaly německou okupační armádu porazit, protože ta neměla ve své výzbroji žádné ostré náboje a měla příkaz se stáhnout, jakmile narazí na odpor. A místo toho byly vydány některé prázdné protestní rezoluce proti porušení Versailleské smlouvy, třebaže tehdy v Německu byl německý generální štáb a jeho šéf, generál Halder, který pokládal Adolfa Hitlera za nebezpečného blázna, připraven právě na základě tohoto zásahu britských a francouzských ozbrojených sil Hitlera svrhnout. Kdyby k tomu došlo, nebyla by Mnichovská dohoda, nebyl by holocaust, nebyla by druhá světová válka, a tedy by ani nebyly Lidice. Jak málo tenkrát chybělo. Ale takzvané demokratické země měly tehdy v čele zbabělce. Nebyl tam ani Churchill ani de Gaulle, byl tam Chamberlain a byl tam Daladier, byli tam lidé, kteří v pohodě svých kanceláří se obávali tehdy pacifisticky naladěné většiny svých voličů, kteří se báli války. A protože se báli malé války, měli nakonec válku velkou," pokračovala hlava státu.

"A tím chci závěrem svého vystoupení přejít k analogii se současnou situací. I my jsme dnes zbabělci, a vím, že přihlouplí novináři mě budou za tuto kritiku kritizovat. Jsme zbabělci proto, protože často otevíráme náruč islámským radikálům, často mluvíme o toleranci vůči nim, často mluvíme o přizpůsobení se jejich kultuře, byť je tato kultura neslučitelná s evropskou
kulturou, která zde vznikala a vyrůstala po mnohá a mnohá staletí," bouřil Miloš Zeman.

"Myslím si, že dnes bychom si měli uvědomit, že teroristické útoky v Evropě jsou právě dílem naší zbabělosti, která je vydávána za multikulturní toleranci. Česká republika se nemá za co stydět. Bojujeme proti islámskému terorismu v Afghánistánu, v Iráku, na Sinaji, v Mali i v jiných zemích. Ale co dělají ti ostatní? Před dvěma dny jsem se vrátil ze summitu NATO v Bruselu a na pracovní večeři, když všichni vyjadřovali kondolence britské premiérce, jsem říkal, já nechci na každém summitu NATO někomu kondolovat, protože se jednou může stát,že budete kondolovat mně. A aby k tomu nedošlo, potřebujeme dosáhnout toho, aby islámští radikálové, kteří jsou dnes viditelní na sociálních sítích, nebyli považování za zbloudilé ovečky evropské civilizace, ale naopak za nepřátele této civilizace, a aby byli deportováni, případně uvrženi do vězení. Vidíte na příkladech těch, kdo způsobili řadu evropských teroristických útoků, že je tajné služby měly v hledáčku po řadu měsíců, a nic s tím neudělaly. To je právě ta zbabělost maskovaná jako multikulturní tolerance. A tak přeji všem Evropanům, a nejen jim, aby našli odvahu. Odvaha je těžká, zbabělost je levná, ale díky zbabělosti zde můžeme mít nové a nové Lidice. Mějme proto odvahu," uzavřel své vystoupení 27. května 2017 v Lidicích Miloš Zeman.

Zdroj: Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon"Vyhoďme do povětří třeba pražské Hlavní nádraží!" Toto skutečně zaznělo k tématu uprchlické kvóty   
Pridal tk Čtvrtek 15 červen 2017 - 06:36:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda Evropských lidových komisařů Juncker žaluje na Českou republiku, že ta nechce přijímat nelegální přistěhovalce. To bychom neměli brát na lehkou váhu.

Juncker správě upozorňuje, že jde především o vzájemnou solidaritu členských zemí EU. A ruku na srdce, jsme dostatečně solidární s Němci, Francouzi, Belgičany, Brity či Španěly v jejich nelehkém údělu snášet na svém území působení různých nepřizpůsobivých náboženských a etnických skupin? Nejsme.

S takovým pocitem viny bychom dále již žít neměli. Jen tak si bezstarostně užívat bezpečí své země, zatímco jiné země trpí. Nabízím dvě varianty, jak tuto svou vinu můžeme odčinit.

Buď si solidárně sami vyhodíme do povětří třeba pražské Hlavní nádraží, aby Juncker viděl, že jsme připraveni trpět s nimi. Něco nějaký rockový klub. Nebo metro? Prostě něco, čím bychom hlasitě dokázali, že nestojíme stranou.

Anebo pojďme solidárně otevřít dveře uprchlíkům. Tedy těm rodilým Němcům, Belgičanům, Angličanům či Španělům, kteří již nechtějí žít doma v atmosféře strachu z dalších atentátů. Podělit se s nimi o bezpečí své země a nabídnout jim nový domov, pryč od teroru.

To by pana Junckera mohlo uklidnit, co říkáte?

Autor: Ladislav Jakl

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRozumný hlas z USA: Proč útočíme na Syřany, kteří bojují s Islámským státem?   
Pridal tk Čtvrtek 15 červen 2017 - 06:28:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Následující článek amerického politika Rona Paula sice nebere v potaz to hlavní, totiž že americká pomoc teroristům v Sýrii je systémová, protože pomáhá udržovat a eskalovat pro USA existenčně nutný konflikt a chaos, nicméně je dobrým znamením, že i lidé za oceánem se snaží vidět globální dění nezkresleně.

Právě když jste se domnívali, že americká politika ve vztahu k Sýrii se už nemůže zhoršit, stalo se to. Američtí vojáci dvakrát zaútočili na syrská vládní vojska ze základny, kterou nelegálně zabírají přímo uvnitř Sýrie.

Podle představitelů Pentagonu byly tyto útoky „obrannými“ – kvůli tomu, že syrští bojovníci postupovali k „zóně zmírnění konfliktu“, samozvaně vyhlášené Spojenými státy. Syrské síly v tomto regionu pronásledovaly militanty z Islámského státu, nicméně Spojené státy na ně přesto zaútočily.

Washington cvičí skupinu povstalců na základně nacházející se v Al-Tanfu nedaleko hranice s Irákem. Američané tvrdí, že syrské provládní síly představují „hrozbu pro tuto vojenskou přítomnost USA“. Jenže Pentagon zapomněl na jednu věc: především nemá žádné právo být v Sýrii. Rada bezpečnosti OSN, ba ani americký Kongres „nelegalizovaly“ vojenskou přítomnost USA v Sýrii.

Takže co dává Trumpově administrativě právo zakládat vojenské základny v cizí zemi bez souhlasu vlády? Proč Spojené státy narušují suverenitu Sýrie a napadají její armádu, když ta bojuje proti Islámskému státu? Proč Washington podniká vojenské akce, které vyhovují islamistům – tvrdíc současně, že jeho hlavní misí v Sýrii je „likvidovat Islámský stát“?

Pentagon zveřejnil prohlášení, že jeho přítomnost v Sýrii je nezbytná – vždyť syrská vláda prý disponuje „nedostatečnou silou, aby mohla samostatně porazit Islámský stát“.

Nicméně legitimní zóny deeskalace, vytvořené Syřany, Rusy, Íránci a Turky, vedly ke snížení intenzity bojů a k možnému ukončení šestileté války. I kdybychom připustili, že syrská armáda je slabá, její slabost je způsobena tím, že Spojené státy po šest let pomáhají povstalcům.

O co tedy ve skutečnosti jde? Proč Američané zabírají tuto vojenskou základnu v Sýrii?

Částečně je to proto, aby zabránili Iráčanům a Syřanům společně bojovat proti Islámskému státu. Ale ještě více jde o Írán. Pokud se totiž podle Washingtonu Syřané a Iráčané spojí k boji proti IS při podpoře spojeneckých íránských šíitských bojovníků, posílí to možnosti Íránu kontrolovat region.

Přitom prezident Trump se nedávno vrátil z návštěvy Saúdské Arábie, kde přísahal, že to nedopustí (Trump v Saúdské Arábii uzavřel kontrakty za 350 milionů dolarů, z čehož třetina připadá na byznys pro zbrojní firmy, v podstatě poslední hi-tech průmyslové odvětví, které si – zákonitě – udrželo většinu výzkumu, vývoje i výroby na území USA – pozn. překl.).

Ale je skutečně taková politika v zájmech USA, nebo vedení Spojených států prostě sází na blízkovýchodní „spojence“, kteří zoufale chtějí válku s Íránem?

Saúdská Arábie distribuuje svoji radikální formu islámu do donedávna umírněných asijských zemí, jako je Indonésie. Má smysl míchat se do konfliktu mezi sunnity na jedné straně a šíity na straně druhé? Syřané spolu se svými ruskými a íránskými spojenci získávají navrch nad Islámským státem a Al-Kajdou. Jak řekl Donald Trump – ještě jako prezidentský kandidát – co je na tom špatného?

Američanům říkali, že jestli bude syrské vládě umožněno osvobodit Aleppo od Al-Kajdy, Asad „pozabíjí tisíce lidí, kteří se tam ocitnou v pasti“.

Stal se opak: život v Aleppu se vrací do normálních kolejí. Křesťané, kteří jsou tam náboženskou menšinou, poprvé za několik let slavili Velikonoce. Nemohou Američané prostě nechat Syřany na pokoji?

Jestliže vše došlo k tomu, že akce podnikané Spojenými státy ve skutečnosti pomáhají Islámskému státu, znamená to, že přišel čas skončit s tím. Pro USA nastal čas odvrátit se od nebezpečné a kontraproduktivní politiky v Sýrii a jednoduše vrátit vojska domů.

Ron Paul

Překlad a zdroj: Geo, Eurasia24.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický Senát schválil rozšíření sankcí proti Rusku   
Pridal tk Čtvrtek 15 červen 2017 - 06:24:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Senát Spojených států ve středu schválil drtivou většinou zákon o rozšíření protiruských sankcí.

Nová opatření byla v pondělí zanesena Senátem do dodatku k návrhu zákona o sankčních opatřeních vůči Íránu.

Pro dodatek hlasovala drtivá většina senátorů. Teď o dokumentu budou jednat ve Sněmovně reprezentantů, odkud v případě jeho schválení poputuje na stůl amerického prezidenta.

Z návrhu zákona vyplývá, že ruským bankám, které budou zařazeny do sankčního seznamu, zkrátí dobu financování na 14 dnů místo 90 a energetikům na 30 dnů.

Kromě toho během 180 dnů po schválení dodatku americký ministr financí bude muset představit Kongresu zprávu, která má popisovat důsledky sankcí na ruský státní dluh.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201706145470636-americky-senat-rozsireni-sankce-rusko/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPorošenko vysvětlil, proč nezastavuje vojenskou operaci v Donbasu   
Pridal tk Čtvrtek 15 červen 2017 - 06:21:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko se domnívá, že je bezúčelné ukončovat vojenskou operaci v Donbasu před schválením zákonu o reintegraci těchto území, uvedlo ve středu jeho tiskové oddělení.

Pokud zrušíme ATO a nedáme v tu samou chvíli vojákům právo jednat adekvátně v podmínkách agrese, necháme Ukrajinu bez ochrany, oznámil Porošenko, když odpovídal na otázku o možnosti ukončení vojenské operace a zavedení stanného práva.

Prezident zdůraznil, že přikázal, aby byl vypracován návrh zákona o registraci Donbasu, který by předpokládal řadu opatření ohledně navrácení tohoto území pod kontrolu Kyjeva.

„Na můj příkaz byl vytvořen návrh zákona, který se jmenuje „O reintegraci okupovaného ukrajinského území Donbasu". Zákon zahrnuje celou řadu opatření a kroků, které bude potřeba udělat pro zabezpečení reintegrace a pro určení právního režimu," cituje Porošenkova slova tiskové oddělení.

Podle jeho slov se přípravy návrhu zákona účastní experti a poslanci. Kromě toho se návrh zákona opírá o podmínky vyplývající z uzavřených minských dohod.

Porošenko zároveň poznamenal, že společně s přípravou návrhu zákona budou pokračovat politicko-diplomatické snahy o regulaci konfliktu.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201706145469461-porosenko-vojenska-operace-donbas/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMezinárodní organizace pro migraci: Počet imigrantů a uprchlíků do Evropy se meziročně výrazně snížil   
Pridal tk Čtvrtek 15 červen 2017 - 06:12:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) vydala v úterý v Ženevě nejnovější statistiky, podle kterých vstoupilo od začátku roku 2017 do 11. června do Evropy celkem 73 tisíc imigrantů a uprchlíků, což je téměř o dvě třetiny méně než v loňském roce.

Ze zprávy Mezinárodní organizace pro migraci vyplývá, že počet uprchlíků, kteří zahynuli ve Středozemním moři, se také snížil, letos zahynulo 1800 lidí, loni to bylo 2900.

Mezinárodní organizace pro migraci také poukázala na to, že od 9. června bylo ve Středozemním moři zachráněno kolem 3000 imigrantů a uprchlíků, včetně žen a dětí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBulharsko je ochotno pomoci uvolnit napětí mezi EU a Tureckem   
Pridal tk Čtvrtek 15 červen 2017 - 06:09:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bulharský premiér Bojko Borisov v úterý během návštěvy Turecka uvedl, že Bulharsko je ochotno pomoci uvolnit napětí mezi EU a Tureckem.

Borisov uvedl, že EU by neměla zapomínat, že právě díky velkému úsilí Turecka je tlak imigrantů na hranicích menší.

V letošním březnu došlo mezi EU a Tureckem k napětí kvůli tomu, že EU zakázala tureckým vládním úředníkům, aby v Německu, Nizozemsku a dalších zemích mobilizovali místní Turky k účasti na referendu o opravě ústavy. Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan 23. března uvedl, že Turecko znovu přehodnocuje politické vztahy s EU, a 25. března dodal, že po dubnovém referendu by mělo proběhnout referendum o tom, zda bude Turecko pokračovat v jednání o vstupu do EU.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínská námořní flotila skončila návštěvu v Pákistánu   
Pridal tk Čtvrtek 15 červen 2017 - 06:08:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínská námořní flotila včera dopoledne v 9 hodin 15 minut úspěšně skončila návštěvu v Pákistánu. Po odjezdu z přístavu v pákistánském Karáčí uspořádalo čínské a pákistánské námořnictvo společné námořní cvičení v severních vodách Arabského moře.

Společné námořní cvičení bylo tentokrát hlavně zaměřeno na doplňování, pohyb vozového parku, společný doprovod, společnou protivzdušnou obranu a další. Cvičení trvalo 5 hodin.

Velitel čínské námořní flotily Shen Hao řekl, že díky tomuto společnému námořnímu cvičení obě strany zahájí vojenské operace v tradičních a netradičních oblastech, nadále zvýší schopnost spolupráce a prohloubí vzájemnou důvěru obou námořnictev.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2527 sec,0.0683 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,123kB