Pátek 23 červen 2017
Čtyři večery s pravým synem Ruska   
Pridal tk Pátek 23 červen 2017 - 03:55:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dokumentární seriál Svět podle Putina je za námi. Jestli si někdo z kritiků ruského prezidenta myslí, že tím je po všem a že je možné pokračovat ve staré písničce, je mimo realitu. Stoneův dokument je průlom.

Dosavadní diskurs byl jasný: líčit velkou zemí jako zhmotnění zla a její vůdce jako satany. Dokonce i tajní miláčci Západu, kteří zemi nenapravitelně poškodili – tedy Chruščov, Gorbačov a Jelcin – jsou coby „vyhovující“ vykreslováni jen s velkou neochotou.

Naopak ze všech nejvíc leží Západu v žaludku dva lídři: Stalin a právě Putin. Druhý z uvedených už v míře démonizace dohnal prvního, o kterém byla velmi zajímavá řeč v závěrečném dílu rozhovorů.

Kdo alespoň trochu o věcech přemýšlí a není líný vyhledat si fakta, dobře ví, proč to tak je.

Kdyby lidé dostali v masovém měřítku možnost svobodně myslet, utvářet své vzory – a volit je svými vůdci, svět by dnes vypadal docela jinak.

Neřešili bychom zničující nerovnost, kdy reálné bohatství světa vlastní hrstka rodin, neřešili bychom všudypřítomný morální úpadek, dluhy, migraci, války ani terorismus.

Pokud s těmito symptomy nemoci současného světa, ovládaného skomírající atlantickou dominancí, někdo upřímně bojuje, pak je to Vladimir Putin.

Není náhoda, že je „pravým synem Ruska“, jak jej nazval sám Oliver Stone. Úcta k vlasti a touha po její nezávislosti je organickou součástí ruské mentality. Jen za posledních sto let se země vypořádala se všemi pokusy Západu rozpustit ji – nejprve v bouři světové revoluce, později v ohni fašismu a naposledy v chaosu globálního liberalismu.

Jedině v podmínkách této historické zkušenosti se mohla zrodit osobnost Vladimira Putina.

Zabránit, abychom prozřeli, dozvěděli se pravdu a získali úplně jiné meřítko pro definici politických vzorů, to bylo a zůstává hlavním úkolem zdánlivě neporazitelné gigantické informační armády, kvalitně placené ze staletí vykrádání světových zdrojů.

Kdokoliv se jí postaví, riskuje zničení. Proto se tento vzdor soustředil do energie jen nemnoha odvážných, kteří se vždy střetli s pokusem o diskreditaci. To v lepším případě.

Ale zdiskreditovat Olivera Stonea nejde (nicméně na možnost výprasku ho ruský prezident upozornil). Inteligentní, zkušený člověk, který docela dobře chápe souvislosti – byť často typickým univerzalistickým prizmatem amerického intelektuála –, nic nepředstírá. Nesnaží se o falešnou objektivitu a přímo dává najevo souznění s osobou Vladimira Putina. A proč ne?

Není pravda, že se Stone vyhýbá tématům, která Západ tolik miluje. Tématům skýtajícím nekonečný prostor pro pokryteckou obhajobu lidských práv a všemožné, nikdy nedokazatelné fantasmagorie: byla řeč o „diskriminaci homosexuálů“ a poslední díl byl z velké části věnován „ovlivňování voleb v USA“.

Stone se velmi přímě ptá a pokouší se dokonce o psychologickou hru s Vladimirem Putinem. Potud „v pořádku“. Ale „trestuhodné“ je, že nechá Vladimira Putina kontinuálně hovořit a všechno do detailu vysvětlit. Všechno.

„Ještě větší problém“ je, že se tak děje v nejširším místě mediálního toku – v samotném mainstreamu. Proto je Svět podle Putina průlomový a proto některé tak bolel. A bolet bude, jak ukázala nehoráznost se zablokováním diskuse TV Prima na Facebooku

Ale proces zvratu je nastartován. Zpochybňovat morální a intelektové kvality Vladimira Putina, člověka s obrovskou vnitřní silou a sebekázní, stejně jako zpochybňovat správnost a oprávněnost ruské politiky ve vztahu k budoucnosti planety, teď bude mnohem, mnohem složitější.

Zdroj: Geo, Eurasia24.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský diplomat povede Úřad OSN pro boj proti terorismu   
Pridal tk Pátek 23 červen 2017 - 03:33:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník OSN António Guterres 21. června uvedl, že ruský diplomat Vladimir Voronkov byl jmenován vedoucím Úřadu OSN pro boj proti terorismu.

Guterres v prohlášení řekl, že Vladimir Voronkov bude zodpovědný za strategické vedení boje proti terorismu a bude se podílet na rozhodovacím procesu OSN.

Vladimir Voronkov je současný vedoucí delegace ruské Stálé mise OSN ve Vídni a práci na ruském ministerstvu zahraničí se věnuje od roku 1989.

15. června byla na Valném shromáždění OSN schválena rezoluce o založení Úřadu OSN pro boj proti terorismu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoradce amerického Bílého domu navštívil Izrael   
Pridal tk Pátek 23 červen 2017 - 03:30:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zeť amerického prezidenta, poradce Bílého domu Jared Corey Kushner navštívil 21. června Izrael a setkal se s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahu s cílem podpořit obnovu mírového jednání mezi Palestinou a Izraelem.

Bílý dům v prohlášení uvedl, že cílem Kushnerovy návštěvy je splnit slib amerického prezidenta Donalda Trumpa na posílení realizace všestranného míru.

V červenci roku 2013 obnovily Palestina a Izrael mírové jednání, které zprostředkovaly Spojené státy. Vzhledem k velkým sporům o židovské osady a dalším otázkám bylo mírové jednání přerušeno v dubnu roku 2014.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe Washingtonu proběhlo 1. kolo čínsko-amerického dialogu o diplomatické bezpečnosti   
Pridal tk Pátek 23 červen 2017 - 03:29:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
21. června dopoledne proběhlo v americkém Washingtonu 1. kolo čínsko-amerického dialogu o diplomatické bezpečnosti. Obě strany si hluboce vyměnily názory na čínsko-americké vztahy a na významné mezinárodní a regionální záležitosti.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Islámský stát" vyhodil mešitu al-Nuri v Mosulu do povětří   
Pridal tk Pátek 23 červen 2017 - 03:28:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Irácká armáda 21. června uvedla, že extremistické organizace „Islámský stát" téhož dne v Mosulu vyhodil mešitu al-Nuri a jeho věž Minaret do povětří.

Mešita al-Nuri byla postavena v roce 1172, hlavní budova byla zničena několikrát, ale jeho věž Minaret je zachována. Mešita al-Nuri je budovou mezníku v Mosulu. V roce 2014 extrémní vůdce Káida Baghdadi v mešitě al-Nuri oznámil založení „Islámského státu."

Irácké vládní síly 18. června zachytily staré město Mosulu z různých směrů, válka v Mosulu po dobu několika měsíců Mosul vstoupila do závěrečné fáze.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpolečnost Boeing: V příštích 20 letech celosvětová poptávka letadel dosáhne více než 40 tisíc   
Pridal tk Pátek 23 červen 2017 - 03:26:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká společnost Boeing vydala roční zprávu o tržním výhledu, ve které se uvádí, že v příštích 20 letech celosvětová poptávka letadel bude přidat 41,030 a v celkové hodnotě více než 6 bilionů amerických dolarů.

Společnost Boeing uveřejnila tuto zprávu na 52. pařížské letecké výstavě. Ve zprávě se uvádí, že v příštích 20 letech tržní poptávka jednokanálových letadel přivítá nejsilnější růst a potřebuje 29530 letadel.

Očekává se, že asijský trh včetně Číny v oblasti dodávek letadel bude nadále zůstávat v prvním místě v příštích 20 letech.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoho volit?   
Pridal tk Pátek 23 červen 2017 - 03:23:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Radit koho volit nikomu nechci, jen nechť si všichni prostudují volební programy alternativních stran. Je jich asi 20 a všechny je mají na svém webu. Dá to nějaký čas práci, seřaďte si třeba 10 nejdůležitějších bodů a pak si značte v tabulce, která strana je má ve svém programu. A třeba si to bodujte. Dělal jsem to rovněž s tím, že např. vystoupení z EU 1,0 bod, referendum o vystoupení 0,5 bodu, zachování Benešových dekretů 1,0 bod, zestátnění přírodního bohatství, surovinových zdrojů a podniků v klíčových odvětvích 1,0 bod atd. Až budete hotovi, užasnete, jak odlišná je realita od toho, co někteří o těch či oněch hlásají. A jak lidé často "věří" aniž vědí. Pracujte samostatně, vzájemně neopisujte, neposlouchejte nápovědu atd. Jako ve škole.

Proč chcete volit Okamuru?

Těch problémů a témat je daleko více. Tak např. jedním z nich je naše zatažení do války s Ruskem. Jak chcete volit Okamuru, když o tom nemá ani ponětí? Dalším je nebezpečí zrušení Benešových dekretů a naše pohlcení Německem. Proč chcete volit Okamuru, když to vůbec nereflektuje? Ekonomický model, který jsme přijali počátkem 90. let v rámci washingtonského konsensu, se hroutí. Je neudržitelný. Proč chcete volit Okamuru, když ho to nezajímá? Je od nás ročně vyváděna zhruba 1/3 státního rozpočtu. Proč chcete volit Okamuru, který někde sice něco pochytil a zjistil, že by bylo dobré "to taky kritizovat", avšak to, co vydává za řešení, je nesmyslné?

Najděte si jeho rozhovor na Svobodném vysílači, jak by řešil problém ČNB. Stojí to opravdu za to! Opravdu ho chce někdo volit? Předvedl tam, že absolutně neví, která bije. Má ale kouzelný lektvar, tedy přímou demokracii. Tím když všechny natře, tak je po problému. Neuvěřitelné. Měl by se stát novým ministrem financí. Kalouskovi by tak doplnil sebedůvěru, že nakonec tak špatným ministrem nebyl! Nastupuje průmyslová revoluce 4.0., která se vyznačuje robotizací. Hodně lidí bude nutně přeřazeno z "výrobní sféry" (tak jak ji dnes chápeme, do sféry "nevýdělečných služeb" v našem dnešním chápání - např. výchova dětí doma. Za plat).

Hovoří se o garantovaném příjmu pro všechny, tedy i ty nezaměstnané. Jinak nebude odbyt na vyráběné produkty a mnoho lidí nebude mít zdroj obživy. Kdo tyto služby či garantovaný příjem bude vyplácet a z čeno? Vlastníci továren jistě ne. Stát, na ten půjdou sice všichni, ale též ne. Za současného stavu, kdy se zbavil zdrojů, které mohou potřebné prostředky vyprodukovat (tedy továren a dalších zdrojů příjmů), ani nemůže. Takže vlastníci továren (cizí i naši) si pořídí automaty do výroby, své zaměstnance ve velké míře propustí a ušetří na mzdách a odvodech za pracovníky.

Zisky se budou stále více privatizovat, související náklady naopak znárodňovat. Státe starej se. Z čeho? A Okamura opět mlčí. Netuší evidentně, že tato záležitost se k nám blíží každým dnes a my nejsme připraveni. Tento problém mu patrně ještě nikdo "nehlásil". Nebo ho nezajímá. Ještě jsme o tom dokonce nezačali ani veřejně hovořit. Má-li někdo skutečně vážný zájem něco v tomto státě změnit, musí ho nejprve vyvést z prostředí korupce, protekce a záměrů na zničení evropských států vč. ČR. To bylo výrazně posíleno vstupem do EU, zavedením systému dotací atd. Musíme tedy nejprve vytvořit si k potřebným změnám v našem státě i nutné předpoklady.

Tedy vytrhnout ho z prostředí, které nás do tohoto stavu do značné míry přivedlo. (EU, NATO a další globalistické organizace, příp. organizace stále ještě ovlivňované americkými neocons). Bez vytvoření těchto předpokladů to nepůjde.(Nedovolí nám to z Bruselu či odjinud). A místo toho budeme měsíce a roky rokovat o podmínkách referend. Když chce někdo provádět skutečné změny a ne předvádět jakousi stínohru, musí se k celé věci postavit jinak. Za současného stavu jde SPD o jediné. Získat dost hlasů ke vstupu do koalice s vítězem těchto voleb. Proto ten chabý, až nesmyslný program nevadí.

Volte tedy SPD a nenaříkejte si po volbách, že jste opět naletěli. Pokolikáté to mimochdem už bude? A stále nepoučitelní? A tady nejde vůbec o žabomyší války, jak nesprávně autor článku uvádí. Tady jde naopak o další směrování tohoto státu. Dostali jsme se totiž na historickou křižovatku a musíme se rozhodnout. Správně rozhodnout. A další 4 roky na to již mít nebudeme. A to by měli čtenáři pochopit.

Jaroslav Tichý

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponO čem se moc nemluví   
Pridal tk Pátek 23 červen 2017 - 03:21:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kalousek dostal z Vatikánu pět miliard na založení TOP, aby zavedla církevní restituce. Jak je to v bibli psáno o mamonu?

ANO, které založilo armádu úředníků, chce bojovat proti byrokracii. ANO, které ničí živnostníky, jim chce zjednodušit daně a snížit daně zaměstnancům. Pročpak nezvýší velkým firmám daně aspoň o pouhá dvě procenta? Vzpomněl jsem si na hasiče, který napřed založil požár, aby jej pak mohl hasit.

Bureš má smysl pro humor. "My nekrademe. Nemáme firmy pro zisk, ale proto, abych dal lidem práci. Nevím o tom, že bych byl vyšetřován českou policií a EU." Jako bývalý ministr financí neví, že ČEZ je polostátní firma. Nedávno ji chtěl koupit. Inu, každému mamonáři s jídlem roste chuť. Už mu nestačí jeho 600 firem v celém světě, jedna dokonce v daňovém ráji. Čekám, kdy se z ČR stane firma ANOFERT. Je to skutečně hrdina ten Andrej, když má odvahu kopat do politické mrtvoly- Bohuše. Jsi kus chlapa, dokonce nenaříkáš, že se všichni proti tobě spikli, že je to kampaň proti tobě. Dokonce jsi tak skromný, že se svými "úspěchy" vůbec nechlubíš.... Je zajímavé, že nejskromnější jsou ti, co skutečně něco v životě dokázali - Gott, Urbanová, Bílá, Pilarová, a mnoho dalších světových hvězd i vědců.

Máme největší odvody na světě. Je proto logické, že drobní živnostníci jsou přímo donuceni k šedé ekonomice a úniku daní, aby vůbec přežili. Konjunktura nepotrvá věčně, pokles už začíná a opět se zvýší nezaměstnanost, tudíž se sníží i výběr daní.

Za této "nejlepší" vlády prudce vzrostla šedá ekonomika díky EET, tak jako v Chorvatsku, kde se výběr daní nezvýšil, spíše naopak. Vznikly darovací trhy, kluby, restaurace čekající na filmaře, aby natáčeli film o hospodě z dávných časů, kdy se tam ještě kouřilo... Stát tak zcela zbytečně přichází o daně neuvěřitelnou neschopností bývalého ministra financí, který nezná ani nejzákladnější poučku pro ekonomy začátečníky.

Pilný mluví o prázdné pokladně a to ještě není pololetí! Takže hnutí, údajně založené kvůli kradení, aby vyčistili politiku, dělají pravý opak! Stále ještě věříte, že jde Burešovi o vyčistění politiky? Kolik konkrétních politiků žaloval, že kradou? Vzpomínáte, kolik lidí bylo zavřeno, když byla akce Čisté ruce? Zemanovi stačily pouhé čtyři roky, aby aspoň dva lidé byli souzeni. Ale Andrejovi nebude stačit ani sto let, protože mu o tohle vůbec nejde. Vždyť to sám dělá!

Odboráři navrhli, aby malé firmy platily první tři dny nemocenské. Neměl by to platit stát, když si všichni platíme pojištění? Dle Klementa Gottwalda, pardon, soudruha Štěcha zvýšení odvodů zajistí desetitisíce pracovníků. Živnostníci by se měli nechat zaměstnat. Soudruhu Štěchu, a kde, když to všichni živnostníci zabalí? Co jste dělal celých pětadvacet roků, že jste nebojoval za tak vysoké platy jako mají na Západě? Neměl jste v poslední době úraz hlavy?

Dle Bohuše "je těžba nerostů podnikání jako každé jiné. Proto by měl mít možnost těžit kdokoli v EU či z jiné země. Ctíme zásadu volného pohybu osob a kapitálu." Pokud jde o těžbu zcela běžného nerostu v celém světě, jako například uhlí, proč ne? Ale má takové množství lithia každý stát?

Jidáš říkal, že do voleb nepřijmeme žádného imigranta. Milane, a co po volbách?

Některé malé straničky záměrně lživě pomlouvají Okamuru. Dokonce jsou proti demokratickému referendu. Národ není tak hloupý a právě kvůli tomu je nebude volit. Základ demokracie je referendum! ČSSD to slibovala snad dvacet let! Pamatujete?

Na pražských kolejích Volha mají studenti zablokovaný přístup k serveru Aeronet. Správa kolejí spolupracuje se soudružkou Romancovovou. Co k tomu dodat? I komunisté rušili Svobodnou Evropu. Co se vlastně změnilo? Proč jsme vlastně zvonili klíči? Pamatujete si to ještě někdo? Nebylo to náhodou kvůli cenzuře a totalitě? Co se vlastně změnilo? Historie se stále a stále v mnohém opakuje... Kde máme ty klíče?

Imigranti z Německa jezdí každoročně na dovolenou do své vlasti. Proč se vrací do války? Proč mají dovolenou, když nepracují? Něco mi tu nehraje...Už jsme si zvykli, že ubožáci z války jsou čistí a luxusně oblečení s nejmodernějšími mobily, že zapalují policejní auta, že na hřbitově znásilní stařenku, že v kostele podřežou faráře, protože jim to poručí Imám, že v bazénu znásilní malého chlapce, že autem najíždí každý týden do davu...Na co si ještě budeme muset zvykat, pane kníže a ostatní politici?

Papež Franta udělil medaili německé svazačce Angelice za práci, kterou dělá pro mír. Kdopak mu asi dává tyto příkazy? Může být lepší důkaz, že jde o loutku či užitečného idiota, plnícího něčí příkazy? Cui bono?

Jidáš vystudoval práva v Plzni za půl roku. Bohuš má připravené koryto v EU.

Česká policie zadržela na našem území zatím "jen" 1 400 imigrantů. Kolik je u nás těch, které "neviděla"?

Dle Okamury máme u nás dva miliony lidí pod hranicí chudoby. "Kam jsme to za 28 roků dopracovali, když se lidé bojí říci svůj názor, protože by přišli o práci?"

EU zakazuje hranolky. Co všechno nám ještě zakážou? To je opravdu důležitější než řešit invazi stovky milionů cizáků?

EU povolila, aby se každoročně zničilo 9O milionů tun potravin. Kolik zemí trpí po staletí hlady? Skutečně naše planeta neuživí 27 miliard lidí, jak bylo vědecky zjištěno?

Kníže si na ministerstvu nechal říkat kníže, i když je to zákonem zakázáno. Kdo neposlechl, dostal hned padáka. Jeho syna, taky jakéhosi hajného, prý musí jeho podřízení oslovovat, jako by to byl kníže. Je bezpečně zjištěno, že kníže absolvoval jen osm roků základní školy, nic víc. S Vaškem porušili Benešovy dekrety, aby oba získali majetek. Po revoluci ihned zrušil všechna velvyslanectví, která nám zajištovala obchodní a firemní spojení se světem. Umí tento Rakušan aspoň trochu česky? Zná vůbec českou hymnu?

Miroslav Petr

Zdroj: Czech Free Press
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřijetí eura je dokončením totálního vykradení ČR   
Pridal tk Pátek 23 červen 2017 - 03:17:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Komentář k článku J. Rusnoka: Česko je připraveno na přijetí eura

Jaroslav Tichý, Aliance národních sil


Možná, že je na přijetí EURa připraven p. Rusnok. A to jako fyzická osoba či guvernér z hle-diska připravenosti EURa vydat. Ani tisknout je nemusí. ČNB si jich již předem nakoupila až až a nyní, neví co s nimi. Pokud totiž nyní ČNB přestala intervenovat proti koruně nákupem EURO za stále vyšší korunovou cenu, tak po skončení intervencí se kurs koruny bude postupně vracet tam, kam patří srovnáním parity kupní síly koruny při porovnání cen našich výrobků s dosažitelnými cenami srovnatelných konkurenčních výrobků v zahraničí. A v tu chvíli začnou narůstat ČNB ztráty z operace nákup/prodej EURO. ČNB totiž nakupovala EURa za uměle navyšovanou cenu v korunách, za kterou nyní již ta nakoupená EURa odprodávat nemůže. Ni-kdo by je za cenu, za kterou je nakupovala ČNB, zpětně neodkupoval.

Takže co s tím ČNB provede? Má v zásadě 2 možnosti, a to:

1/ odprodejem nadbytečných EUR tu ztrátu zrealizovat a pak zvýšit základní úrokovou sazbu, za kterou u ní nakupují peníze banky. Ty to samozřejmě promítnou do svých úrokových sazeb. A zaplatí to občané a firmy v úrocích z úvěrů, hypoték atd. nebo

2/ přejít u nás urychleně na EURo, kdy se skokově zvýší v ČR ceny všeho. (v západní Evropě se zavedením EURa zvýšily ceny o 40 %, v zemích bývalého východním bloku o 50 %. Takže chleba bude stát místo stávajících Kč 32,- Kč 48,-. atd.

Při této variantě řešení ale dojde k dalším problémům, neboť jednak nesplňujeme potřebná ekonomická kritéria pro tento krok, jednak budeme v tu chvíli nuceni zaplatit na stabilizaci tzv. eurovalu 380 mld. Kč a další na požádání. Takže spustíme dokončení totálního vykra-dení ČR.

Obě uvedené možnosti jsou zdánlivě jedna za 18 a druhá za 20 bez 2. Ale jen zdánlivě, neboť přijetí EURa by mělo za následek další multiplikační poškození ČR v nebývalém rozsahu. Jisté je, že tyto eskapády ČNB, kterými vznikla ztráta dalších více než 2 bilionů Kč (k tomu stávajícímu státnímu zadlužení též v částce přes 2 biliony Kč) zaplatí naši občané. To kaž-dopádně. Jde ale o to volit alespoň řešení, které neumožní další navyšování těchto ztrát. Krom toho přechod na EURo v současné době je stejné jako vstupovat do KSČ v říjnu 1989.

A jde ještě o jednu věc zásadního významu. S cílem zamezit recidivě podobného kroku ČNB bude nezbytně nutné oprostit českou centrální banku od vlivu globalistických institucí (MMF, ECB, Brusel – tzv. Troika) a podrobit ji demokratické kontrole tak, aby svojí činností odpovídala opět názvu, který nosí. Tak, jak navrhuje ve svém programu Aliance národních sil. Ví totiž dobře, že dělat úspo-ry v miliardách a přitom přihlížet vytváření dalších ztrát v bilonech Kč žádným skutečným řešením není.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPirátská strana už nyní realizuje, co ostatní politici dosud jen slibovali. Díky Pirátům teď může každý založit firmu online   
Pridal tk Pátek 23 červen 2017 - 03:14:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Založit firmu za jediný den - Piráti přichází s reálnou vizí, kdy budou mít občané možnost založit obchodní společnost z domova za den. Aby dokázali, že to myslí vážně, vytvořili jako modelový příklad internetovou stránku https://urad.pirati.cz , kde si může prvních 10 zájemců zaregistrovat firmu přímo z domu.

„Nejedná se o „trénink”, ale o reálně fungující web, který firmu skutečně založí. Ostatní strany nabízí jen vize a prázdné sliby toho, co prý bude za 20 let. My chceme, aby naše sliby byly hmatatelné. Proto přinášíme konkrétní řešení - černé na bílém,” říká předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Piráti již od svého vzniku deklarují, že chtějí pomocí internetu usnadnit život občanům i podnikatelům. „Ve svém programu počítáme s tím, že firmu musí jít založit online, s poplatkem do 500 Kč a tento poplatek musí jít zaplatit kartou. Chceme, aby bylo možné si nové doklady vyžádat online, veškeré záležitosti vůči státu musí jít vyřídit online, telefonicky nebo poštou. Například změna trvalého bydliště by neměla trvat víc než 10 minut,” přibližuje program lídr Bartoš.

Na rozdíl od jiných politiků, kteří o rušení formulářů pouze mluví, tak Piráti reálně činí už nyní. „Byrokracie a složitost procesu nás tak vyděsila, že jsme se rozhodli voličům proces maximálně zjednodušit už nyní. Takže Piráti zakládají firmy pro všechny, kdo nechtějí obíhat po úřadech, aby bylo jasné, jak to bude vypadat, až Piráti svůj program zrealizují. Po úřadech mají obíhat data, ne lidé. Když stát nic nedělá, Piráti to vyběhají za vás,” vysvětluje Bartoš.

Česko je dle údajů Světové banky až 81. ze 190 ekonomik v jednoduchosti založení firmy. Přitom na Novém Zélandu založení firmy trvá půl dne a podnikateli stačí jeden krok. I mnoho rozvojových zemí je před námi. Pro srovnání v Česku obnáší založení firmy minimálně osm kroků a zabere nejméně týden, reálně spíše dva až tři. I jinde v Evropě je proces mnohem snazší. Tak proč to nejde i u nás?

Kontakty:

Mikuláš Ferjenčík – vedoucí mediálního odboru
email: mikulas.ferjencik©pirati.cz
telefon: 737 943 770

Štěpán Štrébl – volební manažer
email: stepan.strebl©pirati.cz
telefon: 776 76 44 22

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2948 sec,0.0755 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,202kB