Neděle 25 červen 2017
Neuvěřitelná spoušť po Kalibrech. Podívejte se na přesné zásahy cílů   
Pridal tk Neděle 25 červen 2017 - 07:10:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruské námořnictvo znovu zaútočilo ze Středozemního moře raketami s plochou dráhou letu na pozice Islámského státu v Sýrii. Překvapivý úder šesti střelami Kalibr měl pro teroristickou organizaci zničující důsledky: některé zasažené objekty po silné detonaci prostě zmizely.

Rakety byly vypuštěny z fregat Admirál Essen, Admirál Grigorovič a ponorky Krasnodar, nacházející se v okamžiku odpalu pod hladinou.

Cílem útoku byly pozice teroristů v provincii Hamá – zasažena byla velitelské stanoviště IS a velké muniční sklady v oblasti Akírbát.

Zbylé skupiny radikálů a ještě další objekty IS „dorazily“ údery bombardérů ruských vzdušných a kosmických sil.
Zdroj: http://eurasia24.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdyž si redaktor zprivatizuje pořad   
Pridal tk Neděle 25 červen 2017 - 06:59:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera sdělovací prostředky přinesly informaci, že Jiří Paroubek odešel, některé napsaly, že utekl ze živého rozhovoru v Českém rozhlase (stanice ČRo Plus, pořad Interview Plus). Prý proto, že se mu nelíbily otázky moderátora. Není to však pravda. Otázky redaktora byly nekvalifikované. Redaktor nechtěl, či spíše neuměl být prostředníkem k informování občanů. Pořad nebyl pro občany.

Aby bylo jasno: Ať si každý ze čtenářů myslí o J. Paroubkovi, co chce. Sám jeho úsilí o znovu vstoupení do soc. dem. nerozumím. Myslím, že ve svých představách o své pomoci soc. dem. v tragické situaci, kdy se její volební preference pohybují kolem deseti procent, mýlí – toto vedení soc. dem. ho nechce a ani chtít nemůže; ono totiž příliš myslivé a schopné spolustraníky rádo nemá, a pokud se snad nějaký objeví, tak ho politicky zlikviduje; příklady uvádět netřeba – začněte Jiřím Zimolou… A tak se na toto úsilí J. Paroubka, podle mého názoru, hodí přísloví, které říká, že chce házet perly sviním.

Jde mi o nekvalifikované chování redaktora (moderátora) uvedeného pořadu Michaela Rozsypala. Opakované otázky na to, zda je možné, aby se J. Paroubek vrátil do soc. dem., jaké jsou pro to důvody, poukazy na stanovy soc. dem., názory pražské organizace soc. dem. na přihlášku J. Paroubka do soc. dem., kterou navíc ještě nepodal, by inteligentnímu redaktorovi zabraly maximálně dvě tři minuty (nikoli těměř třetinu vysílacícho času jako M. Rozsypalovi) – nejde totiž o záležitosti nijak společensky, politicky významné; inteligentní redaktor by pětadvacet minut pořadu využil k otázkám na politické a hospodářskopolitické záležitosti zásadní – a že jich máme! Využil by znalostí a politických zkušeností hosta ve studiu, byl by prostředníkem k informování posluchačů. Nejde o to, zda posluchači souhlasí/nesouhlasí s názory J. Paroubka, je jim sympatický/nesympatický atp. Jde o jeho názory a zkušenosti; sám si rád poslechnu inteligentní názory kohokoli, a vůbec nejde o to, zda s ním souhlasím, či nikoli. K takovému vedení publicistického dialogu redaktorem však je potřeba drobet inteligence a redaktorského úsilí. M. Rozsypal však oboje postrádá; navíc svým jednáním intenzivně budil dojem, že má jediný cíl: Paroubka zesměšnit, šlo mu o jeho osobní diskreditaci.

J. Paroubek redaktora upozorňoval pojďme se bavit o politice, o užitečných věcech; k tomu by však musel proti sobě ve studiu mít redaktorského šíbra, nikoli Michaela Rozsypala.

Vrcholem arogance moderátora Michaela Rozsypala byla (než J. Paroubek studio opustil) jeho závěrečná věta: Vy nechcete odpovídat na otázky Českého rozhlasu?

Ale chlapečku, ty nejsi Český rozhlas! Jsi začínající podprůměrný redaktor. Který však už ví, že si „svůj“ pořad může zprivatizovat. Že je jeho. Nikoli posluchačů.

Reakce Jiřího Paroubka tak byla jediná správná: Odešel ze studia. Když pořad není pro posluchače, nemá cenu s tím ztrácet čas.

Vladimír Pelc

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: S Trumpem jede Svět z kopce dolů   
Pridal tk Neděle 25 červen 2017 - 06:54:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Deník Washington Post zveřejnil 21. června požadavek své vydavatelské rady, aby Rusko bylo ze strany USA podrobeno ještě silnějšímu tlaku a aby proti němu byly vyhlášeny další sankce.
V okamžiku si soudný člověk musel uvědomit, jak je ta rada špatná a nezodpovědná.

Ke zharmonizované démonizaci Ruska došlo v pozdním létě 2013, kdy britský parlament a ruská diplomacie zablokovaly naplánovanou americkou invazi do Sýrie. Washington to pochopitelně pojal jako urážku svého majestátu, na kterou je třeba reagovat. A to nejlépe tak, že se z Ruska – dřív než se podobné opovážlivosti dopustí i další země - vytvoří mezinárodní hrozba. A tak zatím co se pozornost Rusů upínala k zimním olympijským hrám v Soči, uskutečnil Washington puč na Ukrajině, ve kterém byla lidem zvolená demokratická vláda nahrazema mocí banderovských hrdlořezů, jejichž předchůdci bojovali v Druhé světové válce za Hitlera. Načež Washington vyhlásil, že ustavením neonacistické vlády se na Ukrajině zavádí demokracie
Banderovští bandité pochopitelně okamžitě zahájili útok na vše ruské, co na Ukrajině stálo či leželo. Ruský jazyk byl coby jazyk úřední zakázán, což se samozřejmě u rusky hovořícího obyvatelstva neobešlo bez protestů, jež s dalším postupujícím útlakem přešly v separatistické hnutí. Krym, ruská provincie od roku 1700, obrovskou převahou hlasů zvolila oddělení od Ukrajiny a požádala o znovusjednocení s Ruskem, a taktéž se od Ukrajiny oddělily převážně ruské oblasti Luhanska a Doněcka.

Tyto akce, na zahraničí nezávislé, byly Washingtonem a jeho presstitutkami prohlášeny za „ruskou invazi“, a bez ohledu na skutečná fakta pokračuje tato prezentace ukrajinských událostí na Západě dodneška.
Pro současný Washington byla už totiž fakta z politických analýz vyřazena jako zbytečná a překážející.

Ale vraťme se k deníku Washington Post. Nejdůležitější skutečností, kterou Washington i rusofovní členové vydavatelské rady tohoto deníku svou výzvou k většímu tlaku na Rusko přehlédli, je ruský vojenský a nukleární potenciál i defintivní poznánání ruské vlády, že proti její zemi chystá Washington překvapivý nukleární útok.

Pokoušejí se tedy vydavatelé deníku Washington Post přivést na planetu Zemi nukleární armageddon? Kdyby se totiž v deníku Washington Post udržela kapička inteligence, obrátila by se jeho vydavatelská rada na prezidenta Trumpa, aby se okamžitě spojil s prezidentem Putinem a požádal jej o setkání tváří v tvář, aby se dnešní kritická situace mohla zmírnit. Ale namísto toho naléhají stupidní vydavatelé deníku na akce, které mohou současné napětí jedině zvýšit. Vždyť i kreténům z Washington Post musí být jasné, že Rusové se nechystají jen sedět, třást se ve svých holinkách a čekat, až to na jejich hlavy shůry spadne.

Putin už vydal mnohá varování o západní hrozbě pro ruskou bezpečnost. Řekl např.: „Už nikdy nepovede Rusko válku na svém vlastním území“. Řekl také, že názor, ke kterému po zkušenostech dospěl, je „udeřit jako první, jestliže boj bude zcela nevyhnutelný“.A řekl též, že v čase, kdy se jeho slovům nedopřává sluchu, činí mezinárodní situaci stále víc nebezpečnou.
Co způsobuje hluchotu Západu? Je to jeho arogance a nadměrná pýcha. Nu a protože naše prostitující se média nejsou rozumného uvažování schopna, udělám tuhle práci za ně:

Vyzývám k okamžitému setkání Trumpa s Putinem v Reykjaviku. Studenou válku 2, vyvolanou Clintonem, Bushem ml. a Obamou, je třeba zastavit.
Ale kde zůstal prezident Trump sám? Proč se nedokáže s touto historickou výzvou vypořádat on? Proč není takovým chlapem, jakým byl Reagan? Opravdu není schopen ničeho lepšího, než jen tweetování, jak napsal David Stockman?
Proč už před časem nenařídil, aby se záznamy ruského klábosení shromáždily klasifikovaly a oznámily veřejnosti? Proč dosud nevyzval k zahájení soudního řízení proti Johnu Brennanovi, Susan Riceové, Comeyovi a vůbec celému gangu, který se pokouší jej zlikvidovat? Proč odzbrojil sam sebe vládou, vybranou nikoliv jím samým, ale americkými rusofoby a Izraelem?

Neučinil nic z toho, takže teď stojí sám proti tzv hlubokému státu ( CIA, Pentagon a vojensko bezpečnostní komplex), se skutečně jen nepatrnou šancí na politické přežití. A pokud, dokud je snad ještě čas, nezaútočí proti těm, kteří usilovně pracují na jeho zkáze, je ztracen.
Ale prezident jen tweetuje, zatím co on a planeta Země jsou postrkovány k zániku.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponB. Cloughley: Se senátem USA stále blíž k válce   
Pridal tk Neděle 25 červen 2017 - 06:51:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rada pro vědu a bezpečnost bulletinu, sdružující západní atomové vědce, vydala varovné prohlášení, podle něhož je svět nukleární válce dnes blíž, než od roku 1953 kdy byl. Atomoví vědci s bulletinem spolupracující vytvořili cosi jako snímek osudného dne, což je hodinový číselník, jehož minutová ručička se blíží či vzdaluje od čísla 12, která má představovat světovou apokalypsu. Každým rokem se pak rozhoduje, zda se ručička ke dvanáctce přiblížila, či se od ní vzdálila, nebo zůstala na svém místě. Toto rozhodnutí činí rada pro vědu a bezpečnost předmětného bulletinu ve spolupráci s výborem jeho sponzorů, ve kterém zasedá 15 nositelů Nobelových cen.

V roce 1953 ukazovala ručička dvě minuty před dvanáctou a v dalších letech Studené války se pak ke dvanáctce přiblížila nejvíc v roce 1984, kdy sovětsko-americké vztahy víceméně zamrzly a minutová ručička následkem toho stála na třech minutách do dvanácté. A nyní, v r. 2017, ukazuje ručička za dvě a půl minuty dvanáct.

Katastrofa se tedy přibližuje.

A spolu s tím, jak se přibližuje, senát USA svým rozhodnutím penalizovat Rusko za řadu domnělých deliktů, tlak na globální konfrontaci dále zvyšuje.
Senátor Lindsey Graham řekl televizi CBC News, že „senát potrestá Rusko za jeho vměšování do amerických voleb“. Což je, jak známo, pomluva, která nemá oporu v důkazech, ale žije. A senátor Graham překonal doslova sám sebe, když z obrazovky CBC News adresoval prezidentu Trumpovi tato slova: „Vy jste nejvyšší velitel ozbrojených sil USA a jako takový se musíte Rusku postavit. Nikdy neopravíme vztahy s Rusy, dokud je nepotrestáme za to, že se pokusili zničit naši demokracii. Což učiníme tím, že na Rusko uvalíme další sankce.“
Když pak moderátor CBC upozornil senátora na skutečnost, že vměšování Ruska do amerických voleb nebylo zatím prokázáno, a zeptal se ho, co tomu říká, dočkal se této odpovědi.“

„Tohle není vaše starost. My děláme to, co pokládáme za nejlepší. Rusové naše volby ovlivnili. Dělají to nakonec nejen u nás, ale na celém světě. Chybí nám pouze důkaz, že v té záležitosti spolupracoval s Rusy i prezident Trump. Já tomu nevěřím a nevěřím tomu proto, že kdyby s Rusy skutečně spolupracoval, choval by se dnes jinak, než se chová. Ale důkazy o tom, že se Rusové pokoušejí zničit demokracii, existují.“

Čili: americký senát věří, že není důkazu o tom, že Trump získal své prezidentství díky pomoci od Rusů – což je samozřejmě pravda, ale současně věří i tomu, že Rusové americké volby ovlivnili – i když důkazy o tom nejsou.
Senátor Graham hovořil v televizi CBS News z pověření celého senátu a světu tak nezbývá, než vzít na vědomí, že jeho prohlášení vycházejí ze stanoviska všech zákonodárců státu, který má tedy v úmyslu uvalit na Rusko ještě ostřejší sankce než dosud. A jak k tomu poznamenal časopis Forbes, nový zákon „potrestá“ nejpodstatněji ruské ropné a plynové firmy. A to ještě citelněji, než sankce dosavadní.

Na vršku Capitol Hill nemá tedy Rusko, jak vidno, jediného přítele.
K čemuž lze poznamenat už jen toto: Ti, kteří v USA mají v rukou energetické zdroje, včetně kapitánů ropy a plynu, podporují členy senátu i sněmovny reprezentantů bezprecedentními finančními sumami, udělovanými jim na podporu jejich volebního boje. A faktem je, že mnozí zákonodárci by se bez této podpory nikdy v Kogresu neobjevili.

Podle webu Otevřená tajemství rozdaly firmy, obchodující ropou a plynem, americkým politikům v letech 2015-2016 50 miliard dolarů jako pomoc při jejich prezentaci ve volbách.

Z webu Strategic Culture vybral a přeložil Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStaré programové cíle tzv. sudetoněmeckého landsmanšaftu v novém hávu   
Pridal tk Neděle 25 červen 2017 - 06:46:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Aniž by Sudetoněmecký Lnadsmanšaft (SL) novelizoval své stanovy, aniž by novelizoval svůj program, z něhož lezou chabě skrytá henleinovská kopyta, požaduje na nás, abychom zrušili nebo zneplatnili řadu našich zákonů nebo dokonce ústavních zákonů, které navazovaly na rozhodnutí spojenců učiněná na řadě mezinárodních konferencí.

Především na Krymu, Postupimi, kde spojenci rozhodli o formách reparací, o odsunu německého obyvatelstva z Polska, Československa a Maďarska, a v Paříži, kde téměř 20 signatářů Pařížské reparační dohody, mezi kterými byli i zástupci Československa, zásadně rozhodli o německých reparací a o jejich rozdělení mezi spojenecké státy. Tato dohoda stanovila, že německý majetek signatární státy konfiskují tak, aby se nedostal zpět do německých rukou. Nadto pro ČSR platilo, že hodnotu takto konfiskovaného majetku nemusela odečítat ze svého reparačního účtu.

Z uvedeného vyplývá, že zrušit nebo zneplatnit svá rozhodnutí by museli nejen vítězní spojenci, ale i všichni další signatáři. USA, Velká Británie i Rusko však trvají na svých usneseních. ČR sama, a vůbec ne již pouze s Německem, nemůže uvedené právní normy, přijaté spojenci, rušit, zneplatňovat. A pokud by Českou republiku k tomu Německo dotlačilo, z hlediska mezinárodního práva by takovéto kroky neměly žádné právní důsledky.

Nadto platí zásada mezinárodního práva. Agresor je povinen nahradit své oběti všechny škody, které jí agresí vznikly. Hitlerovské Německo bylo agresorem, jeho nástupnickým státem je SRN, a ta je povinna i nám zaplatit vzniklé škody. Nikdo nepochybuje, že agresorem byli Němci a Češi jejich oběťmi.

A jaké to ustanovení SL má, aniž by je, přestože o tom neustále mluví, novelizoval.Především uveďme stanovy. § 3 stanov Sudetoněmeckého landsmanšaftu zakotvuje:

a) zachovat přes tři miliony sudetských Němců, kteří byli po druhé světové válce vyhnáni ze své vlasti v Čechách, na Moravě a v sudetském Slezsku, a rozptýleni po celém světě, a jejich potomky, jako politické, kulturní a sociální společenství, a hájit jejich záležitosti ve vlasti jakož i na územích, kde nyní žijí;'

b) spolupůsobit za spravedlivé národní a státní uspořádání, ve kterém budou celosvětově zažehnána vyhánění, vraždy národa nebo ,etnické čistky' a diskriminace, a kde bude zaručeno zejména právo na vlast, práva národních skupin a právo na sebeurčení pro všechny národy resp. národní skupiny;

c) prosazovat právní nárok na vlast, její znovuzískání a s tím spojené právo národní skupiny na sebeurčení;

d) hájit právo na navrácení resp. plnohodnotnou náhradu nebo odškodnění za zkonfiskovaný majetek sudetských Němců;

e) pečovat o krajany hospodářsky a sociálně;

f) pečovat o kulturní a myšlenkové dědictví vlasti jako součást německé a evropské kultury, toto podporovat a dále rozvíjet;

g) přispívat k porozumění mezi národy v Evropě na základě pravdy a práva, zejména k nastolení partnerských vztahů mezi Němci a Čechy".

K tomu přidejme ještě některé programové body SL, o jejichž novelizaci zatím se ani nezmínil.

Bod 15. „Přihlašujeme se taktéž k přirozenoprávnímu nároku každého člověka na nerušené usazení ve svém právoplatném bydlišti, jakož i k právu národů a etnických, rasových a náboženských skupin na nerušené usazení ve svých zděděných osídlených oblastech (právo na vlast). V našem případě tím rozumíme právo sudetoněmecké skupiny na návrat do své vlasti a na nerušený život právě zde v souladu s právem sebeurčení. Poměry v Evropě - též mezi Spolkovou republikou Německo a Československem - mohou být považovány za normalizované teprve tehdy, až bude toto právo uskutečněno.“

Bod 16. „Hlásíme se k právu sebeurčení jako právu národů a národních skupin určovat si svobodně svůj politický, hospodářský, sociální a kulturní status. O osudu sudetských Němců a jejich území může být totiž rozhodováno jen s jejich výslovným souhlasem.“

Tak to jsou některé z požadavků landsmanšaftu. Jejich novelizace nebyla dosud provedena. I když by i jejich zrušení či zneplatnění nebyl žádný problém. Tzv. nároky a práva SL, obsažená ve výše uvedených dokumentech, nemají žádný mezinárodněprávní základ. Sudeti si je vymysleli a pak nadělili sami sobě. My máme převzít jejich smyšlenky a považovat je za bernou minci. Hrát tuto hru s nimi, přestože již v ní vystupují někteří naši politici, nebudeme. Nemá to žádný smysl. Z vymlácené slámy, my, ani nikdo další, již žádná zrna nezíská.

Vzpomeňme si, že již naši exulanti, kteří založili Radu svobodného Československa, měli se zakládanými spolky odsunutých Němců značné problémy. Když tito uzavřeli s prchalovci v r. 1950 Wiesbadenskou úmluvu, která předpokládala návrat sudetů do Československa, přeměnu odsunutých Němců ve druhý státotvorný národ a vytvoření česko-německé federace, odpověděla RSČ téměř jednomyslně následujícím prohlášením. Československo je jednotným, nedělitelným státem, v předmnichovských hranicích. Odsun Němců z Československa je definitivní a nevratný. My můžeme toto rozhodnutí parafrázovat a také sdělit příslušným adresátům, že ČR je jednotným státem v historických hranicích, odsun Němců z Československa je definitivní a nevratný. A ještě můžeme dodat. Se slušnými Němci, kteří považují Německo za svou vlast a nepředkládají nám neustále nějaké požadavky, se nemusíme smiřovat. Již dávno jsme tak učinili.

J. Skalský

Zdroj: České národní listy
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPropaganda vs. realita   
Pridal tk Neděle 25 červen 2017 - 06:36:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Propaganda:

Oficiální propagandistické video neziskové organizace Mezinárodní záchranný výbor (IRC)
Skutečnost:

Realita multikulturního soužití zachycena bezpečnostními kamerami.


Zdroj: Czech Free Press

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajina přijde o obrovské příjmy z tranzitu plynu   
Pridal tk Neděle 25 červen 2017 - 06:17:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V USA označili Severní proud-2 za pokus Ruska pokořit Evropu. Americký list Politico zveřejnil článek, ve kterém označil energetickou politiku Ruska za nástroj pro rozdělení a pokoření Evropy.

Prezident RF Vladimír Putin prohlásil na včerejší schůzce s hlavou Royal Dutch Shell Benem van Beurdenem, že Severní proud 2 je obchodní projekt a má veškeré šance na úspěch.

Miliardové ztráty a ohrožení významu východních států Evropské unie. Tak o projektu Nord Stream- 2 mluví slovenští, polští, nebo ukrajinští správci plynovodů. Zatímco přepravci z východní Evropy bijí před stavbou nového plynovodu Nord Stream 2 na poplach, česká NET4GAS projektu fandí.

První část celkově plánovaného plynovodu Nord Stream byla již zprovozněna. Plynovod byl slavnostně otevřen kancléřkou Merkelovou a prezidentem Medveděvem v listopadu 2011. V plánu je dále dobudování druhého dvojitého potrubí pro zdvojnásobení stávající kapacity. Také plynovody OPAL a NEL byly již dostavěny.

Kontroverznost celého projektu spočívala nejen v jeho ekonomické náročnosti, ale také v obcházení tranzitních zemí, které by v budoucnu mohly zůstat odříznuté od dodávek zemního plynu. Projekt plynovodu Nord Stream může být považován za dílčí ukazatel nejednotnosti evropských zemí v energetických otázkách.

Dne 18. června 2015 podepsali zástupci rakouské společnosti OMV a ruského Gazpromu tzv. Memorandum of Understanding (předběžnou dohodu), podle kterého se Rakušané budou podílet na výstavbě dvou dalších potrubí pod Baltickým mořem. Zároveň bylo ve stejný den na okraji hospodářské konference v Petrohradě oznámeno, že k uskupení firem, které se budou na této stavbě podílet, se připojují také německá společnost EON a nizozemsko-britská společnost Shell. První potrubí má být postaveno a uvedeno do provozu do roku 2019. Téměř ve stejnou dobu bude stavěno ještě jedno, celkově čtvrté, potrubí. Celkové náklady projektu přesáhnou pravděpodobně náklady na jeho první fázi, které činily 7,4 miliardy eur. Obě nová potrubí mají přepravovat dalších 55 miliard m³ zemního plynu ročně do Evropské unie. Od roku 2020 nemá být již žádný plyn z Ruska, určený pro Západní Evropu, přepravován přes dosavadní tranzitní Ukrajinu.

Ředitel ukrajinského Naftogazu Andrej Kobolev požádal USA, aby „potrestaly“ společnosti, které se plánují účastnit projektu Severní proud 2.

Kobolev radí USA co možná nejdříve rozšířit sankce vůči všem společnostem, které jsou potenciálně zapojené do tohoto projektu.

Podle jeho slov je stavba plynovodu „hrozbou pro evropskou jednotu" a Ukrajinu.

Nejde přitom jen o strategický spor. Nová trasa by připravila ukrajinský Naftogaz a slovenský Eustream o velké peníze. Jen Naftogaz vydělává na přepravě ruského plynu na západ přes 60 miliard korun ročně.

Ředitel německé ropné společnosti Wintershall Mario Mehren odmítl přijmout argument odpůrců projektu Severní proud 2, kteří se domnívají, že může dojít k tomu, že bude Ukrajina bez příjmů z tranzitu ruského plynu.

„Není našim úkolem konsolidovat rozpočet Ukrajiny," zdůraznil. Mehren poukázal na špatný stav ukrajinského plynovodního systému. Podle jeho slov platili evropští spotřebitelé během desetiletí miliardy za tranzit plynu přes Ukrajinu, ale Kyjev tyto peníze utrácel na vše jenom ne na obsluhu potrubí.

Wintershall nehledě na odpor počítá s realizací projektu Severní proud 2. „Je pouze jeden dodavatel, který může uspokojit rostoucí poptávku v Evropě—Rusko," objasnil Mehren.

Politici z Česka a Slovenska mají vůči projektu výhrady. Odmítavý postoj má zatím Evropská komise a zatvrzelý odpor projevuje podle očekávání zejména Ukrajina.

Zloba šéfů Naftogazu je logická, poněvadž po roce 2019 má Ukrajina „veškeré šance přijít o obrovské příjmy z tranzitu plynu po jejím území."

Zdá se, že i přes odpor těchto subjektů a sankční politiku USA, která brzdí evropskou ekonomiku

bude projekt uskutečněn. Severní proud 2, chtějí navíc finančně podpořit i čínské banky.

Autor: Emil Kalábus

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201706205499928-naftogaz-usa-sankce-ucastnik-nordstream2/

https://cz.sputniknews.com/svet/201706215508777-gazprom-sankce-usa-dodavka-plyn-evropa/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Nord_Stream

http://ekonomika.idnes.cz/net4gas-plynovod-nord-stream-dij-/ekoakcie.aspx?c=A160114_165045_ekoakcie_leme

http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/ukrajina-prijde-o-obrovske-prijmy-z-tranzitu-plynu.html

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3117 sec,0.1161 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,176kB