Pondělí 26 červen 2017
Proč nemohu volit (nejen) Piráty?   
Pridal tk Pondělí 26 červen 2017 - 07:08:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je skutečně demokratická strana (stranička), která si říká transparentní, ale už předem si odhlasuje, co je správné pro občany České republiky?

Překvapilo vás, proč se předseda Pirátů objevil najednou v otázkách Moravce, byť velikostí se tato strana nikdy do Parlamentu nedostala? Stačí dvě věty: strana Pirátů si odhlasovala, že zůstaneme v Evropské unii a zůstaneme v NATO. A lidé, natož prezident do toho nemá co mluvit.

Takže nejsvobodnější, nejdemokratičtější a nejtransparentnější strana oznámí občanům, že mají zavřít ústa, protože pan Bartoš a jeho ministrana odhlasovala zásadově, že přes jejich demokratické zásadové hlasování vlak nejede. A samozřejmě Moravec zajásal a hned chtěl Babišovi ukázat, jak je ta demokratická strana Pirátů otevřená, když v počtu nula nula nic dokázala pochopit, že pro občany České republiky je Evropská jediná správná cesta a demokraticky máme zavřít huby, jak hlásal Klement Gottwald.

Kam jsme se dostali, když členové KSČ(M) žádají, aby rozhodoval lid a demokratické strany jako je ČSSD zavádějí tajnou ne-tajnou pomocnou stráž VB, transparentní ministrana Piráti v počtu mini za nás rozhoduje, co je správné, ODS mimo pár jedinců leze v zákrytu nic neříkajících plácání s prosíkem k EU a křivá strana KDU-ČSL, kdy ji vedl had na tři LUX, volně přešla v špínu plazení pod americkou ambasádou v čele s Bělobrádkem. A jak říká bývalý diplomat Svoboda z KDU-ČSL: být křivákem (být flexibilní) je základem Evropské unie a tam prý patříme. Svoboda občanů podle křesťana Svobody je zavřít huby stejně jako Pirát Bartoš a v pokleku poslouchat Boha na velvyslanectví USA, nebo se plazit v Bruselu před svátostí Francie a Německa.

Vážně je toto ta svobodná budoucnost, svobodný, demokratický západ, do kterého jsme se chtěli včlenit? My nechceme vyrabovat supermarket Francouze Macrona, stačí, když si bude dotovat své zemědělce sám, ale sem bude dovážet západ včetně Francie potraviny v ceně, za kterou vyrábějí. Pak se uvidí, kdo skutečně ten evropský supermarket vykrádá. A tak parta jejíž součástí je i zoufalec Niedermayer z TOP 09, kterému se sypou naše penízky za těžkou práci v Bruselu říká, že je nebezpečné vystoupit z Evropské unie, protože by Jourová, Svoboda, Niedermayer a další přišli o 500 000 měsíčně a to si prý nezaslouží.

A tak končí další superseriál Moravce o prezidentu Zemanovi a stejně monotematické diskuze s Evropskou unií a nikdy jinak.

P.S. Hezké je, jak slavný europoslanec Niedermaiyer a Svoboda říkají: nemáte právo rozhodovat o Evropské unii, protože neumíte vyjmenovat zástupce v Bruselu, a nerozumíte sto stranám lisabonské smlouvy. My ano, proto držte huby a krok. A je to…

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/877-proc-nemohu-volit-nejen-piraty
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV zábavním parku Six Flags poblíž New Yorku spadla dívka z výšky sedmi metrů   
Pridal tk Pondělí 26 červen 2017 - 06:44:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V zábavním parku Six Flags poblíž New Yorku čtrnáctiletá dívka spadla z atrakce, uvádí portál New York Daily News.

Svědci natočili nehodu na video. „Děkuji lidem, kteří se shromáždili dole, aby ji chytili a muži, který vylezl na strom, aby odstranil překážející větve," napsala uživatelka Facebooku Loren Let, která zveřejnila video.

Díky návštěvníkům a pracovníkům parku, kteří se shromáždili pod atrakcí, se čtrnáctiletá dívka ze státu Delaware po pádu z více jak sedmimetrové výšky dokázala vyvarovat vážných zranění, upřesňuje portál New York Daily News. Zástupce společnosti Six Flags uvedl, že atrakce již byla zcela opravena.


Zdroj:New York Daily News
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPentagon promarňuje miliardy za nefungující zbraně   
Pridal tk Pondělí 26 červen 2017 - 06:37:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pentagon dává zbraně do provozu opožděně a s překročením rozpočtových prostředků ve výši několika miliard dolarů, přitom nová technika je občas neschopná bojovat, píše The Business Insider.

„Americká letadlová loď Gerald R. Ford za 12,9 miliardy dolarů má být konečně spuštěna na vodu 22. července s očekávaným opožděním a překročením rozpočtových prostředků. Jenže stále není bojeschopná. Námořnictvo může urychlit uvedení lodě do provozu, když se vzdá zkoušek z působení výbuchu pod vodou," praví se v článku.

Kvůli této unáhlenosti budou daňoví poplatníci muset zřejmě zaplatit ještě víc, až se závady lodě „vynoří na povrch" během plavby, domnívá se magazín.

V zprávě Hlavní rozpočtové kontrolní správy USA se uvádí, že kvůli chybnému odhadu nákladů činilo překročení prostředků na Gerald R. Ford 2,5 miliardy dolarů. Úřad má za to, že budovaná velká atomová letadlová loď John F. Kennedy může být také značně dražší než se očekávalo.

„Správa nejednou kritizovala vojáky za pokusy opovrhnout opatrnostními opatřeními a co možná nejdřív slátat zbraně," píše BI.

Magazín uvádí několik příkladů. Například, stejná letadlová loď Gerald R. Ford vyvolala zklamání kvůli vyšším výdajům, průtahům se zkouškami a nižší bojeschopnosti než se plánovalo. Rozpočtová kontrolní správa sdělila v zprávě za rok 2015, že testování technologií klíčových pro projekt bylo odloženo na několik let, avšak výstavba lodi stejně pokračovala.

„Dostali jsme v podstatě míň než se očekávalo a zaplatili víc než počítali," praví se v dokumentu.

Není to jediný podobný případ. V dubnu doporučila správa odložit financování výstavby 12 fregat za devět miliard dolarů, které měly vystřídat problémové bitevní lodě pobřežního pásma (Littoral combat ship). Úřad vyslovil názor, že by tato otázka měla být odložena, dokud nebudou zveřejněny aspoň data o ceně, konstrukci a bojeschopnosti nových plavidel.

Správa rovněž připomněla, že válečné námořnictvo žádá Kongres o peníze na výstavbu lodí, jež se prakticky nebudou lišit od svých nepodařených předchůdců. Na výstavbu fregat také nemusí stačit loděnice. Jenže tato varování jsou, jak se zdá, ignorována, píše autor článku. Válečné námořnictvo usiluje o zvýšení počtu bitevních lodí z 275 na 350, i když rozpočet na rok 2018 nemá na to prostředky.

Dalším příkladem je stíhačka F 35, kterou americká média nazvala „chybou za bilion dolarů." Pentagon přijal do výzbroje mnoho těchto letounů, nehledě na to, že výrobce ani neukončil změny v jejich konstrukci a odstranění početných závad.

„Na F 35 nacházejí závady dodnes," připomíná autor článku a píše, že stíhačku vyráběli o sedm let déle než se plánovalo, a konečná cena byla vyšší o 38%.

Zdroj: The Business Insider, Sputnik
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzrael podruhé za dva dny zaútočil na pozice syrské armády u svých hranic   
Pridal tk Pondělí 26 červen 2017 - 06:34:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izraelská armáda opět zaútočila na pozice syrského dělostřelectva a na vozidlo s municí v reakci na několik granátů, jež vybuchly na území Golanských výšin, které kontroluje židovský stát, uvedla tisková služba ozbrojených sil.

Jedná se již o druhý podobný incident za poslední dva dny. Armáda se domnívá, že stejně jako včera během bojů mezi vládními silami a jednotkami opozice dělostřelecké granáty omylem přelétly přes dělící linii.

Izraelská strana ztráty neutrpěla. O výsledcích odvetného útoku Izraelské obranné síly zatím neinformují.

V sobotu podle izraelských údajů přes dělící linii na Golanské výšiny dopadlo několik desítek dělostřeleckých granátů. Izrael označil ostřelování za porušení své suverenity a v reakci na to přesně cílenými leteckými údery zničil dva syrské tanky a těžký kulomet.

Mezitím informovaný místní zdroj agentuře RIA Novosti uvedl, že v tuto dobu v oblasti Golanských výšin syrské vládní síly čelily velkému útoků teroristů na město al-Baas.

Délka hranice mezi Sýrií a Izraelem dosahuje kolem 80 km. Státy nemají diplomatické styky. Damašek nikdy neuznal existenci státu Izrael a Tel Aviv považuje svého souseda za nepřátelský stát.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProtekcionismus a nadměrné zadlužení budou zpomalit globální ekonomický růst   
Pridal tk Pondělí 26 červen 2017 - 06:22:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) včera vydala zprávu ekonomického hodnocení, ve které se uvádí, že současné globální ekonomické oživení se už zrychlilo, ale stále čelí mnoho rizikům včetně obchodního protekcionismu a nadměrného zadlužení a dalších.

Ve zprávě se také uvádí, že globální ekonomická situace byla výrazně zlepšena a očekává se, že v příštích několika měsících globální ekonomická situace dosáhne nejlepší úrovně. BIS odhaduje růst globální ekonomiky v letošním roce na 3,5 %.

Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb vyzvala, aby různé země u této příležitosti současné hospodářské obnovy provedly opatření na podporu ekonomický růst.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPákistánský prezident Mamnoon Hussain se setkal s Wang Yi   
Pridal tk Pondělí 26 červen 2017 - 06:20:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pákistánský prezident Mamnoon Hussain se včera v Islámábádu setkal s čínským ministrem zahraničí Wang Yi, kterým je na návštěvu v Pákistánu.

Mamnoon Hussain řekl, že Pákistán a Čína jsou dobří bratři. Pákistánská strana poděkovala Číně za podporu mnoho let. Kromě toho pákistánská strana podporuje politiku „jedné Číny" a důkladně podporuje čínské stanovisko v otázkách týkajících se jádrových zájmů Číny. Zlepšení vztahů mezi Pákistánem a Afghánistánem přispěje k regionálnímu stabilnímu rozvoji. Jako nový člen Šanghajské organizace spolupráce pákistánská strana je ochota posílit spolupráci s různými stranami, aby společně ochránily regionální stabilitu a mír.

Wang Yi uvedl, že Čína a Pákistán jsou strategičtí partneři spolupráce na základě vzájemného respektu, vzájemného rozumění a vzájemné podpory. V posledních desetiletích bez ohledu na mezinárodní situaci Čína a Pákistán vždy stály spolu. Minulý měsíc premiér Nawaz Sharif vedl delegaci do Číny k účasti na Mezinárodní fóra pro spolupráci „Pásma a stezky". Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) a premiér Li Keqiang (Li Kche-čchiang) se jednali s premiérem Nawazem Sharifem. Obě strany dosáhly důležitého konsensu o dalším vývoji čínsko-pakistánského vztahu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJihokorejští obyvatelé v okolí amerického velvyslanectví demonstrovali proti umístění THAAD   
Pridal tk Pondělí 26 červen 2017 - 06:19:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Více než tisíc jihokorejských obyvatelů dne 24. června shromáždilo v centru Soulu, vyzvalo vládu, aby zastavila umístění protiraketového systému THAAD, také zrušila takový plán. Po shromáždění demonstranti také šli do okolí amerického velvyslanectví na demonstraci.
Organizačná strana je Celostátní hnutí proti umístění THAAD v Jihokorejské republice předpověděla, že téhož dne odpoledne skoro tří tisíce lidí se účastnilo demonstrace.

Organizačná strana prohlásila, že na budoucím zasedání jihokorejských a amerických vedoucích představitelů účastnici musejí diskutovat o umístění protiraketového systému THAAD.

Téhož dne odpoledne trochu pršelo v Soulu, ale to nezastavilo demonstraci jihokorejských lidí. Mezi nimi jsou studenti, dělnici, rolníci a některé skupiny civilistů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2434 sec,0.0753 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,055kB