Středa 28 červen 2017
Skotská vláda: nezavede referendum o nezávislosti před odchodem Velké Británie z EU   
Pridal tk Středa 28 červen 2017 - 06:16:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
První úřednice skotské vlády, velitelka vládnoucí strany skotské národní strany Nicolas Sturgeon v úterý uvedl, že přeplánuje harmonogram druhého referenda o nezávislosti s cílem získání pro Skotsko příznivější výsledek jednání o odchodu Velké Británie z EU, proto nezavede referendum o nezávislosti před odchodem Velké Británie z EU

V referendu o nezávislosti Skotska v září roku kolem 55ocentní voličů nesouhlasilo se nezávislosti Skotska. V referendu vloni o odchodu Velké Británie z EU většina skotských voličů vybralo zůstat v EU.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMezinárodní měnový fond snížil odhad amerického hospodářského růstu na rok 2017 a 2018   
Pridal tk Středa 28 červen 2017 - 06:14:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní měnový fond včera vydal prohlášení, ve kterém se uvádí, že kvůli nejasné fiskální politice Trumpové vlády MMF snížil odhad amerického hospodářského růstu na rok 2017 a 2018 do 2,1 procenta.

Poté, co MMF ukončil jednání s americkou vládou o „Článku IV", vydal prohlášení, ve kterém se uvádí, že kvůli nejasné fiskální politice Trumpové vlády MMF dělal předpovědi o americkém ekonomickém růstu na základě nezměněných politik.

MMf se domnívá, že nyní cena zboží v USA je stabilní a americký pracovní trh si udržuje trend silného růstu, díky tomu Federální rezervní systém je třeba zvýšit úrokovou sazbu federálních fondů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMerkelová novinářům pověděla o svém rituálu v hotelích   
Pridal tk Středa 28 červen 2017 - 06:09:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Během setkání s čtenáři časopisu Brigitte německá kancléřka Angela Merkelová pověděla, co dělá na pracovních cestách v hotelích. Uvádí to Deutsche Welle.

„Nejdříve ze všeho se dívám, zda lze otevřít okna a vyjít na terasu. Pokoj se často nalézá velmi vysoko, například v 27 poschodí, a okna nejdou otevřít. Pak se dívám, kde je umístěna klimatizace. Od toho závisí, zda se budu moci dobře vyspat. Pak hledám, kde se rozsvěcuje," svěřila se německá kancléřka.

Merkelová rovněž dodala, že je pro ni důležité, aby měla na pokoji internet.

Jak uvádí Deutsche Welle, kancléřka řekla, že ráda pobývá ve stále stejných hotelích.

Německá média uvádějí, že Merkelové je vlastní skromný půvab „obyčejné německé ženy", která ve volném čase jezdí nakupovat ve svém autě Volkswagen Golf a pěstuje na zahrádce za městem zeleninu. Navíc celé Německo ví, že Frau země skvěle vaří.

Zdroj:Deutsche Welle
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolská společnost chce kupovat v Rusku uhlí   
Pridal tk Středa 28 červen 2017 - 06:05:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Polská společnost Weglokoks plánuje import ruského uhlí, uvádí v pondělí Rzeczpospolita.

„Weglokoks plánuje import ruského uhlí. Má k tomu souhlas od vlády," píše se ve sdělení.

Příčinou toho je obrovské opožďování dobývání. Podle informací novin může mít Polsko v tomto roce nedostatek 5 milionů tun uhlí.

Oficiální zástupce Weglokoks Paweł Cyz sdělil, že společnost analyzuje možné směry a obchodní parametry.

Podle informací novin musí pro uspokojení poptávky horníci denně těžit 150 tisíc tun uhlí za 24 hodin. V současné chvíli jsou možnosti na těžbu v rozsahu 80-110 tisíc tun.

Zdroj: Rzeczpospolita
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLokátory nemohly nezachytit blížící se raketu k letu MH17   
Pridal tk Středa 28 červen 2017 - 06:01:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lokátory ruských radarů nemohly nezachytit raketu blížící se k letadlu MH17, který měl havárii v Donbasu v červenci v roce 2014. Informoval o tom zástupce vedoucího Rosavijaciji Oleg Storčevoj.

„Pokud by se předmět zasažení pohyboval po trajektorii v souladu s verzí „start protisměrného kursu", jak tvrdí holandská strana, tak by doba jeho letu byla 35 sekund. V souladu s tím by lokátor zaznamenal nejméně dvě nebo tři pevná označení, tak zvané echosignály od objektu pohybujícího se proti letadlu," řekl.

Podle slov zástupce vedoucího úřadu může lokátor Uťjos-T objevovat objekty značně menší, než je raketa Buk.

„Ale žádná oznámení v oblasti trajektorie MH17 ani 1,5 vteřiny před katastrofou. Ani dříve během třech-čtyřech přehledů nebylo nic zaznamenáno<…> a právě to umožňuje tvrdit, že se před katastrofou z východního směru k letadlu nic neblížilo, jak to chce urputně představit oficiální vyšetřování," vysvětluje Storčevoj.

Dříve holandský ministr bezpečnosti a justice Stef Blok oznámil, že takové objekty, jako jsou rakety, údajně mohou zůstat bez zaznamenání na radaru. A proto, že raketa není na radarech, neznamená, že tam nebyla.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201706275541791-ruske-letectvo-lokatory-raketa-let-MH17/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNová letadlová loď vyvolá závist Ruska   
Pridal tk Středa 28 červen 2017 - 05:57:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britský ministr obrany Michael Fallon oznámil, že Rusko bude závistivě hledět na novou britskou letadlovou loď Queen Elizabeth, sděluje The Telegraph.

Fallon srovnal nejnovější loď Britského královského letectva s ruskou letadlovou lodí Admirálem Kuzněcovem, který označil za zašlý. „Myslím, že Rusové budou na tuto loď závistivě hledět," oznámil.

Podle potvrzení vedoucího obranného úřadu budou ruští vojáci dohlížet na letadlovou loď. Vedení Britského královského letectva už oznámilo, že bude k doprovodu lodi Queen Elizabeth používat fregatu nebo torpédoborec, a také budou z pobřežních základen vzlétat vrtulníky pro hledání ruských ponorek, připomíná The Telegraph.

Letadlová loď Queen Elizabeth je největší válečnou lodí v dějinách Velké Británie. Podle informací listu The Guardian stála 3,5 miliardy liber šterlinků a její výstavba trvala šest let.

V médiích se dříve objevily informace, že se Queen Elizabeth může stát obětí kybernetických útoků kvůli zastaralému programovému zabezpečení.

Vypuštění nových lodí na hladinu může prohloubit problém nedostatečného financování Britského královského letectva, ve kterém každý rok chybí okolo 500 milionů liber šterlinků. Mimo jiné The Telegraph dříve psal, že nutnost formování nových posádek vedla k deficitu personálu. A při té příležitosti řada kritiků poukazovala na to, že letadlové lodě jsou při své velké ceně mimořádně zranitelné moderními protilodními zbraněmi.

Zdroj: The Telegraph, Sputnik, The Guardian
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPozvánka na veřejné bezpečnostní fórum – 29.6.2017   
Pridal tk Středa 28 červen 2017 - 05:46:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vážení přátelé, kolegové, bývalí i současní vojáci, policisté, hasiči, záchranáři, příslušníci vězeňské služby, novináři, politikové – občané, jimž není lhostejný osud naší země! Zvu Vás všechny na veřejné bezpečnostní fórum „JSI BEZPEČNÁ, ČESKÁ REPUBLIKO?“, které se uskuteční ve čtvrtek 29. června 2017 od 13.00 hod. v konferenčních prostorách hotelu Olšanka, Táboritská 1000/23, Praha 3 – Vinohrady, nedaleko metra Flóra (10 minut pěšky). Důvodem pořádání bezpečnostního fóra je skutečnost, že v bezprostředním okolí České republiky se dnes a denně množí teroristické útoky na bezbranné obyvatelstvo, narůstá počet atentátů, jsou zabíjeni bezbranní občané, ze západní Evropy, ze zemí bezprostředně hraničícími s naším územím se stává jeden z nejvíce ohrožených regionů světa!

Naší země se sice vlna teroristických útoků zatím nedotkla, ale obáváme se, že je jen otázkou času, kdy se něco podobného jako v Londýně, Nice, Bruselu, Moskvě nebo Paříži stane i v ČR!Máme důvodné obavy, že vláda ČR, ani příslušné odpovědné orgány nepřijímají efektivní a účinná preventivní opatření k zajištění bezpečnosti naší země, a že na podobné situace nejsou naše bezpečnostní a záchranné složky vůbec připraveny!

Armáda ČR je prakticky nebojeschopná, zbyrokratizovaná a připomíná spíše nejdražší „divadlo“ na světě, které za 55 miliard ročně „režírují“ herci, zpěvačky, novináři, hvězdopravci, lékaři, matematici atd.

Fórum pořádá politické hnutí BEZPEČNOST, ODPOVĚDNOST, SOLIDARITA (BOS), společně s kluby a spolky VETERÁNI OZBROJENÝCH SIL A BEZPEČNOSTNÍCH SBORŮ ČR, Veteráni POLICIE ČR, Klub Českého pohraničí a Svaz letců ČR.
Účast již potvrdila řada známých a uznávaných odborníků z řad vojáků, policistů, hasičského záchranného sboru, záchranářů, příslušníků vězeňské služby, ale i politiků a známých osobností naší země.Na fórum zveme i prezidenta ČR – vrchního velitele ozbrojených sil ČR, předsedu vlády a ministry silových a ekonomických ministerstev, poslance a senátory zabývající se problematikou bezpečnosti naší země, předsedy všech registrovaných politických stran a hnuti, novináře a další.

Ing. Jaroslav ŠTEFEC, CSc.Předseda politického hnutí BEZPEČNOST, ODPOVĚDNOST, SOLIDARITA (BOS),pplk. v záloze a bezpečnostní expert

http://www.hnutibos.cz/

tel. : +420 723 480 435
E-mail: jstefec©seznam.cz

Zdroj: http://www.hnutibos.cz/akce/pozvanka-na-verejne-bezpecnostni-forum-/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Paroubek: Čas polorozpadu   
Pridal tk Středa 28 červen 2017 - 05:42:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V ČSSD pokračují hádanice. Zatím se nepodařilo spolehlivě uzavřít problém jihočeské kandidátky ČSSD, kdy někteří členové kandidující na této kandidátce vč. designovaného lídra postupně rezignují. Poslední, kdo na protest proti vyřazení Jiřího Zimoly protestoval, je hejtmanka Stránská. Samozřejmě odchod populární a pracovité hejtmanky z kandidátky ČSSD pro sněmovní volby je pro tuto stranu velmi nepříjemný. A odchody čelných funkcionářů ČSSD v Jihočeském kraji jsou důležitou a bohužel negativní informací pro voliče.

Nyní něco podobného začíná také v pražské stranické organizaci ČSSD, kdy část obvodních představitelů ČSSD podala protest proti způsobu sestavení pražské stranické kandidátky. V čem mají nesporně tito lidé pravdu, je to, že vyplňování volebních lístků členy strany, kteří se zúčastnili pražského stranického referenda, bylo takové, že významná část hlasovacích lístků byla neplatná. Volit lídra a současně uspořádávat pořadí kandidátů preferenčními hlasy bylo pro velkou část hlasujících prostě úkolem nad jejich síly. Je otázka, zda nemohl být zvolen rozumnější hlasovací model. Ať je to jak chce, část obvodních představitelů ČSSD se s protestem proti této kandidátce obrátila na správní soud. A může být úspěšná. To je samozřejmé – tyto dva spory ve dvou krajských organizacích ČSSD – že budou negativně působit na volební výsledek ČSSD ve sněmovních volbách v říjnu tohoto roku.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProjev prezidenta republiky při tiskové konferenci u příležitosti návštěvy rakouského prezidenta   
Pridal tk Středa 28 červen 2017 - 05:29:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dámy a pánové, vážený pane prezidente,

zjistili jsme, že máme mnoho společného. Prvním společným rysem je rok narození 1944. Zadruhé, a toho si zvláště cením, jsme oba kuřáci. Dokonce kuřáci, kterým se říká chain smoker neboli Kettenraucher. A teď přejděme k tomu, co mají společného naše dvě země.

Díky tomu, že jsme byli po staletí ve společném soustátí, máme například společné železniční budovy, máme společné školní budovy, ale co víc máme společnou v mnoha směrech i kulturu a v neposlední řadě také kuchyni, která je součástí kultury.

Hovořili jsme o mnoha oblastech spolupráce a soustředili jsme se především na spolupráci ekonomickou. Chtěl bych uvítat, že Rakousko je třetím největším investorem v České republice. V České republice působí tři tisíce osm set rakouských firem, zatím co v Rakousku pouze tři sta českých firem, kde bych jako příklad mohl zmínit třeba firmu Mitas a další, doufám, že to časem, pane prezidente, doženeme.

A zcela závěrem jsem panu prezidentovi poděkoval za velkou pomoc, kterou Rakousko poskytlo asi dvěma stům tisícům občanů, po sovětské okupaci Československa v roce 1968. Myslím si, že si to máme připomínat v rámci historického kontextu naší spolupráce. My jsme také připomínali s panem prezidentem Marii Terezii a její výročí a pane prezidente, já si málo pamatuji dějepisná data, ale panování Marie Terezie 1740 až 1780 se mě tak vrylo do paměti, že je to jedna z mála historických dat, která dokáži naprosto bezpečně reprodukovat.

Dovolte mi, abych Vás ještě jednou přivítal na Pražském hradě, sídle jak českých králů, tak ale i římských císařů jak Lucemburka Karla IV., tak Habsburka Rudolfa II. A občas, když sem přijede delegace z Evropské unie, tak říkám, když už jednou byla Praha centrem Evropy, tak by nebyl tak úplně špatný nápad přesunout opět sídlo Evropské unie z Bruselu do Prahy a vrátit se k efektivní tradici těchto císařů.

Miloš Zeman, prezident republiky, Praha, 27. června 2017

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZastavit imigraci do Evropy se dá rychle a jednoduše, ale vládci EU to nechtějí!   
Pridal tk Středa 28 červen 2017 - 05:24:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Symbolem komunistické totality byl ostnatý plot kolem západních hranic bývalého Československa, navíc hlídaný vojskem pohraniční stráže a policie. Plot bránil nelegální emigraci občanů Československa na vysněný svobodný, demokratický a bohatý Západ, který v rámci ideologického boje proti Východnímu bloku tuto emigraci podporoval , proto měl své vlastní hranice pro uprchlíky otevřené.

Počet i úspěšnost pokusů o překonání bariéry dostat se na vytoužený Západ byl nevelký, i tak uprchlíky většinou zadrželi, některé zastřelili, podrobnosti jsou dostatečně známé. Pokusy o nelegální překročení hranic ze strany Západu se vyskytly také, jejich cílem však nebyla emigrace na Východ, ale aktivity s ní nesouvisející, přičemž reakce pohraniční stráže byly stejné jako v prvním případě. Kontrolu vodních hranic na Dunaji s Rakouskem zajišťovaly patřičně vyzbrojené hlídkové čluny. Podobným způsobem byly zajišťovány i hranice přímořských socialistických států. Z technické a psychologické stránky máme k dispozici vzor způsobu jak minimalizovat ilegální imigraci prakticky na nulu. Další stránka je ideologická, která pojmenovává důvod, proč máme morální právo eliminovat nejen ilegální, ale jakoukoliv imigraci příslušníků neevropských ras a kultur ať je způsobena čímkoliv. Tento důvod je multikulturalismus.

Základním znakem neomarxistické ideologie multikulturalismu, která definitivně ovládla Západ až po kolapsu jeho ideologické a ekonomické konkurence, marxistického společensko-ekonomického systému v SSSR, je podpora permanentní imigrace příslušníků neevropských ras a kultur do Evropy s cílem vybudování rasově a kulturně rozmanité tolerantní společnosti. Projekt Evropské unie EuroMed, nazývaný také Barcelonský proces, je plán dovozu 80 milionů muslimských kolonistů do Evropy, který se naplno rozběhl. Po třech letech migrační krize je jasné, že jde o neomarxistický konstrukt, který má změnit charakter a složení evropského obyvatelstva. Je to pokus o další sociální revoluci, jejímž cílem je nastolit diktaturu a totalitní politický režim , tentokrát v režii finanční oligarchie, čehož důkazem jsou aktivity miliardáře a tzv. filantropa Sorose a spol.

Multikulturalismus je ideologie, která působila pokrokově, vědecky a trendově až její lidé na Západě uvěřili se vším, co obnáší. Realita však odporuje ideologii. Lidé v Čechách si to uvědomují, proto začínají být na jakékoliv multikulturní projevy alergičtí. Jednak v souvislosti s islámským nájezdem na Evropu a také v souvislosti s rostoucí aktivitou radikálních intelektuálů mluvících o nutnosti vyhubení bílé rasy . Písničkář Pepa Nos řekl bez obalu:

“Jde o to pochopit síly, které dnes bují v celé Evropě. Rozbujela se nám tu totiž nová obdoba německého nacismu , který se snaží vyvraždit obyvatele v Evropě, ale za použití demokratických pák, za použití jiných fíglů. Jenže toto už lidé prohlédli “.

Spisovatel Ben Kuras uvádí, že na University of Wisconsin zavádí studijní předmět “Problém bělosti”, který je o tom, jak se má člověk vypořádat s tím, že je běloch a tím pádem patří ke kolonizátorům a utlačovatelům a musí proto bílou nadřazenost vymýtit. Profesor George Ciccariello-Maher zase oznámil, že si přeje “genocidu bělochů”. Kuras tak dochází k závěru, že v současnosti existuje především protibělošský rasismus. Podle neomarxistů je nejhorší zločin obyvatel Evropy to, že se narodili jako běloši (vina bílého muže), kteří za to musí pykat. Normální Čech a Slovák ví, že tito “intelektuálové” jsou idioti.

Ideologie multikulturalismu vychází z učení neomarxistů Frankfurtské školy. Ze svého principu je morálně stejně zvrhlá jako nacismus, neboť jejím základem je nenávist k evropské civilizaci, její dějinám, Evropanům, jejich národům a bílé rase. Součástí její politiky je i cílená destrukce rodin , vzdělání, národů a tradičních hodnot západní civilizace. To dokazuje, že imigraci podporují ideologicky zmanipulovaní fanatici, psychopati, zločinci, darebáci a jejich užiteční idioti ohánějící se navenek demokracií. Pokud chceme účinně zastavit migrační toky a zablokovat ostatní neomarxistické bludy, musíme postavit ideologii multikulturalismu na stejně zvrhlou morální úroveň jako nacismus, označit ji za prokazatelně radikálně extremistickou a začít právní proces jejího zákazu v našich zemích a celé EU. Genocidu bělochů si totiž přeje nejen profesor Maher, ale také reprezentanti EU jako je komisařka Cecília Malströmová. Morální kredit stoupenců ideologie multikulturalismu a nevládních organizací kopíruje morální kredit samotné ideologie.

Maďarský premiér Viktor Orbán použil, byť jen částečně, technickou a psychologickou stránku k zastavení ilegální migrace, kterou jsem uvedl na začátku, a s velkým úspěchem. Byl a je za to stále kritizován z výšin bruselského Olympu. Nevyužil totiž ještě důležitější, ideologickou stránku práva na zastavení imigrace a neobvinil EU z plánování a realizace genocidy Maďarů imigrační politikou EU. O páchání národní sebevraždy na švédský, anglický, francouzský, německý, zkrátka na západní způsob kvůli nějaké ideologii není ani v Lisabonské smlouvě žádná zmínka. V čem tedy spočívá neuvěřitelně rychlé a jednoduché zastavení migrace barbarských kmenů do Evropy? Jednoduše v obvinění EU, že migraci podporuje z ideologických, ekonomických, politických a mocenských zájmů finanční oligarchie, jejíž sluhou je např. i pan profesor Halík. Jinak se jeho šílené, na první pohled logické a morální postoje, které jsou v souzvuku s papežem Františkem, nedají vysvětlit. Halík je nebezpečný pro naše antické a židovsko-křesťanské kulturní dědictví, ke kterému se bez problémů hlásím, ačkoli jsem ateista. Ateista brání církev před jejím zvrhlým knězem, kterým Halík bez diskuse je. To je paradox postmoderní a postkresťanské éry v Evropě.

Imigrační politika v rámci neomarxistické ideologie multikulturalismu slouží jako nástroj ničení všeho evropského. Máme možnost obvinit EU z páchání tohoto zločinu a pojmenovat činovníky EU, kteří se v tom angažují. V právním systému EU je díra velikosti černé díry, proto zločince můžeme soudit a odsoudit i na národní úrovni. Tyto zločiny páchají totiž tito zločinci jménem organizace, které jsme členy. Můžeme proto obvinit jednotlivce i organizaci, tedy EU, jejíž tito zločinci velí. Pokud se najde v našich zemích politická strana, nebo kdokoli, kdo se na to co jsem uvedl odváží, tak máme šanci přežít jako svobodní lidé i svobodné národy Češi a Slováci.

Kdo to dokáže realizovat? Okamurovci, kteří jsou sice odhodláni, mají kvalitní lidí jako Kobza, ale z hlediska ideologického jsou amatéři? Prezident Zeman? Kdo dokáže říci otevřeně, že imigrační politika EU eliminuje všechny výhody evropské integrace a pokud EU na ní bude trvat je nezbytné EU opustit? Že je třeba ignorovat všechny nařízení a hrozby těchto psychopatů? Že je nezbytné aby se nás, Východňanů báli a tím respektovali? A je možné aby se nás v EU báli a respektovali? Ano, je to možné, pokud dokážeme ohrozit samotnou existenci EU. To se stane, když poprvé řekne politik z Východu Junckerovi: neakceptujeme Vaše opilecké extempore a žvásty. U nás jste nežádoucí osoba a za zločin proti lidskosti stíhaný zločinec. Volby v Čechách se blíží, proto mohu doporučit českému lidu jen to, aby volil rozumem, ne srdcem a emocemi.

Pavel Fendek, Institut národní politiky, Slovenská republika

Zdroj: http://pravyprostor.cz/zastavit-imigraci-do-evropy-se-da-rychle-a-jednoduse-ale-vladci-eu-to-nechteji/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2861 sec,0.0870 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,128kB