Pátek 30 červen 2017
Kapr utekl brněnskému rybáři   
Pridal tk Pátek 30 červen 2017 - 07:31:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rybář z Brna ulovil v jezeru obrovského kapra a rozhodl se s ním vyfotografovat, avšak trofej mu nakonec utekl.

Muž na video se snaží najít nejlepší místo na focení a usedá těsně u vody na bobek s kaprem v rukou. Nejdřív se ryba nehýbá, ale v jistou chvíli „oživne" a vrhne se do vody. Rybář spolu s kamarádem se ji snaží znovu chytit, ale bezúspěšně.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVrchol absurdity? Když už i komunistické Haló noviny se děsí cenzury a mají důkazy!   
Pridal tk Pátek 30 červen 2017 - 07:23:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Manipulace

Pamatuji se, že v polistopadových dnech bylo jedním z hitů tvrzení o naprostém odstranění cenzury, přestože v osmdesátých letech ona cenzura u nás neexistovala a následné hodnocení tisku jako cenzuru nechápu.

Podotýkám, že ani to však nepokládám za správné a šťastné. Dnes něco podobného ministerstvo vnitra zase zavádí, a protože jde o útvar represivních složek, jde o zvláště nebezpečné možné okleštění občanských svobod.

Do současnosti Česká televize a jiné oficiální či polooficiální tiskoviny a kanály se ovšem chovaly i tak jako cenzurní centra. To, co se »kavárně« nebo vládě nelíbilo, zveřejňováno nebylo a není. Navíc každý den jsme mohli a můžeme sledovat nějaký program, v němž minulost je zkreslována a převracena doslova na hlavu. To v zájmu »jediné pravdy«, tedy té havlovské.

Ale abych byl konkrétní, jako příklad uvedu článek představitele Republiky Kongo u Organizace spojených národů Serge Boret Bokwanga v americkém The New York Times, jenž, ač velmi zásadního charakteru, nebyl v našich médiích citován. Podotýkám, že ve většině francouzského a britského tisku ano. A dokonce vyšel i v jazyce německém, z něhož cituji.

Pan Bokwanga totiž mimo jiné napsal: »Afričané (ale mohl napsat i občané z Blízkého východu – pozn. aut.), jež nyní vidím v Itálii (nebo na Balkáně – pozn. aut.), jsou doslova vyvrhelové a odpad Afriky. Prodají cokoli a kohokoli… i sami sebe. Tito lidé vystupující po ulicích jako kramáři a slídící ulicemi měst za kořistí v žádném případě nejsou Afričané v Africe bojující za obnovu a rozvoj svých zemí. Vzhledem k tomu se ptám sám sebe, proč Itálie a jiné evropské země dovolují a tolerují, aby se na jejich národních územích takové osoby zdržovaly. Pociťuji silný vztek vůči těmto přistěhovalcům, jež se chovají jako krysy napadající města v Evropě, a silný stud za ně. Pociťuji ale také silný vztek a stud vůči těm vládám v Africe, které tomuto masovému odchodu svého odpadu do Evropy také ještě napomáhají.«

Dodejme ovšem, že také další s tím související informace nejsou v médiích zmiňovány, anebo zcela okrajově. Jde o to, kdo všechno způsobil masovou migraci, a tím vlastně umožnil zmíněným lidem se ve statisících přesunout do Evropy. V Iráku a Sýrii americký zájem a dodávky zbraní umožnily vznik občanské války a následně i Islámského státu, v Libyi francouzská, britská, italská a americká letadla byla na počátku destabilizace prosperující země. Nejinak tomu bylo v Afghánistánu.

Abychom si skutečně mohli udělat obrázek, museli bychom znát všechny, i tyto zmíněné informace. Když je nedostaneme, může s námi leckdo manipulovat, stejně jako to dnes dělají »kavárenská« média.

A vytvoření oné skupiny na ministerstvu vnitra je dalším krokem, jenž nás má dovést k poslušnosti a k jedinému »správnému« chápání situace.

Jiří VÁBR

Sluší se doplnit fakty: " v osmdesátých letech ona cenzura u nás neexistovala a následné hodnocení tisku jako cenzuru nechápu."

Autor má jednoznačně pravdu. Cenzura neexistovala. Byla nahrazena autocenzurou a ta plnila podobný úkol, byť se stále více svoboda tisku uvolňovala vzhledem k pádu komunistů v okolních státech. Jinak se dá pod text z Haló novin podepsat.

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/887-vrchol-absurdity-kdyz-uz-i-komunisticke-halo-noviny-se-desi-cenzury-a-maji-dukazy
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPiráti: Chceme férový daňový systém pro zaměstnance, živnostníky i podnikatele   
Pridal tk Pátek 30 červen 2017 - 07:11:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Volební programy většiny stran jsou hotové a my jsme se rozhodli porovnat dopady jednotlivých daňových návrhů. Porovnali jsme mediánovou mzdu, tedy zaměstnance s 25 tisíci korun hrubého, člověka s příjmem 50 tisíc hrubého, který reprezentuje vyšší střední třídu a příjmy Andreje Babiše, jehož hrubý zisk jsme dopočetli dle daňového přiznání na 50 milionů korun.

Piráti jsou jediná strana, která nabízí opravdu rovnou daň: „Je superrovná, protože má stejnou sazbu pro všechny příjmové skupiny, zatímco dnes vysokopříjmové skupiny daní méně. Současná „rovná“ daň a změť sazeb odvodů okolo má jediný cíl, a to skrýt před lidmi skutečné zdanění, které ve skutečnosti není rovné ani spravedlivé,“ objasňuje Jakub Michálek, místopředseda a pražský lídr Pirátů, autor daňového konceptu.

Náš hlavní cíl je sjednocení zdanění práce – sociálního a zdravotního pojištění a daně z příjmu do jedné sazby v úrovni 47%. Tedy snížení o 1,6 procentního bodu ze současných 48,6%. Zavedením jednotného inkasního místa snížíme administrativu a byrokratická zjednodušení budeme aplikovat i na živnostníky. Počítáme s tím, že během ekonomického růstu bude stát vytvářet rezervy, v dobách recese pak nedovolíme deficit vyšší než 3% HDP. Přínos veškerých opatření, mezi jinými i boj proti využívání daňových rájů, se pohybuje mezi 15 a 20 miliardami. Těmi pokryjeme náklady na zvýšení platů učitelů o 20%.

Současné slevy na dani Piráti zachovají.

A jak by vypadala daňová opatření jednotlivých stran?

Piráti jako jediní prosazují rovnou daň. Zaměstnanci s mediánovým platem ušetří 530 korun, člověku s platem střední třídy 1060 korun. Pro člověka s příjmy Andreje Babiše by naše opatření znamenala zaplatit státu o 7,2 milionů korun víc.

ODS, to je modré z nebe – především pro milionáře. Ačkoliv se to ODS v minulosti moc nevedlo, chce snížit daně všem. Nejvíc ale těm opravdu bohatým. Andrej Babiš by ušetřil 6,4 milionu. Veškeré daňové škrty by však měly neblahý vliv na rozpočet – chybělo by 70 miliard korun.

TOP 09 zruší solidární daň, je přece top. Plat zaměstnanců by se příliš nevylepšil, sotva by stačil na vyrovnání inflace, ale hlavní nepřítel Kalouska Babiš by si opět mohl pískat. 2,2 milionu jsou pro něj asi drobné, ale pohodlně stačí na hlavní inzerci ve všech velkých denících.

ČSSD chce danit progresivně. Dávný sen sociálních demokratů je má spasit ve volbách. Pro zaměstnance s hrubými platy 25 a 50 tisíc by to byla úspora kolem tisíce korun. Babiše by opatření stálo více než 9 milionů, což je šestina výdělku z korunových dluhopisů.

Hnutí ANO program nemá. Zřejmě by příliš svazoval jeho politiky. Andrej Babiš zatím slíbil 500 korun navíc každému, což je ekvivalentem 50 koblih, tedy zhruba dvě denně.

Piráti nemusí brát ohledy na vlastníky velkých firem, sponzory a lobbisty. Chceme férový systém pro zaměstnance, živnostníky i podnikatele. Náš program myslíme vážně, nikoliv jako předvolební rétorické cvičení. Je reálný a transparentní: Černý na bílém.

Kontakty:Mikuláš Ferjenčík, vedoucí mediálního odboru Pirátů, 737 943 770Jakub Michálek, místopředseda Pirátů, 775 978 550
Tibor Vansa, hlavní autor Pirátské analýzy, 776 555 622
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍránská televize zveřejnila foto zlikvidováného vůdce IS   
Pridal tk Pátek 30 červen 2017 - 07:05:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Iránská televize IRIB zveřejnila fotografie, které potvrzují, že vůdce IS Abú Bakr al-Bagdádí byl koncem května zlikvidován.

Televize také uvádí, že vysoce postavený příslušník jednotek Quds (tajná složka Íránských revolučních gard) Hojjat ol Eslam Ali Shirazi oznámil, že al-Bagdádí byl skutečně zlikvidován.

"Al-Bagdádí byl skutečně zlikvidován, není pochyb," řekl Ali Shirazi.

Celkově se na stránkách televize objevily čtyři fotografie. Dvě fotografie, když byl ještě terorista naživu a dvě fotografie těla muže, který vypadá jako on. Oficiální potvrzení této informace není k dispozici.

Zdroj: IRIB
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPodle Bílého domu se představitelé USA a Ruska sejdou během summitu G20, ale ruská strana vyjádřila, že na setkání ještě není připravena   
Pridal tk Pátek 30 červen 2017 - 06:51:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký Bílý dům dne 29. července prohlásil, že se americký prezident Donald Trump během účasti summitu G20 v Hamburku poprvé sejde s ruským prezidentem Vladimírem Putinem.

Poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Herbert McMaster uvedl, že Trump bude usilovat o vyřešení problémů při rozvoji americko-ruských vztahů a současně hledat oblasti bilaterální spolupráce.

Zpravodajský sekretář ruského prezidenta Dmitri Peskov téhož dne prohlásil, že na setkání prezidentů USA a Ruska při summitu G20 v Hamburku ruská strana ještě není připravena.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínsko-ruská spolupráce v oblasti vzdělání se neustále prohlubuje, počet studentů na stáž do vzájemných zemí překročil 70 tisíců   
Pridal tk Pátek 30 červen 2017 - 06:50:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ze statistik vyplývá, že v roce 2016 kolem 18 tisíců ruských studentů studovalo v Číně, počet čínských studentů do Ruska překročil 30 tisíců. Úředník z oddělení vzdělání při čínském velvyslanectví Zhao Guocheng (Čao Kuo-čcheng) informoval, že do roku 2016 celkový počet čínských a ruských studentů na stáž do vzájemných zemí činil více než 70 tisíců. Předpokládá se, že se do roku 2020 tento počet by překročil 100 tisíců.

Z informace ruského média vyplývá, že dosud ve více než 120 vzdělávajících institutů v Rusku je uveden do provozu kurz čínského jazyka pro více než 17 tisíců studentů. Ruský sektor vzdělávání po výzkumu rozhodl, že zařadí čínský jazyk do systému národního unifikovaného zkoušek sekundárních vzdělávacích institutů v Rusku.

Pokud jde o čínsko-ruskou spolupráci ve vysokoškolském vzdělání, dosud právě provozujeme více než 100 příslušných projektů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠéfové evropských států zdůraznili podporu liberálního obchodu a Pařížské dohody   
Pridal tk Pátek 30 červen 2017 - 06:43:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vedoucí činitelé evropských mnoho států devětadvacátého června v Berlínu konali setkání a na tiskové konferenci znovu zdůraznili, že podporují liberální obchod a Pařížskou dohodu.

Téhož dne se objevili na setkání německá kancléřkaAngela Merkelová, francouzský prezident Emmanuel Macron, britská premiérka Theresa May, španělský premiér, italský premiér, předseda Evropské komise Jean-Claude Juncke a předseda Evropské rady Donald Franciszek Tusk.

Angela Merkelová uvedla, že evropská státy mají jednotné a pevné stanovisko na podpoře Pařížské dohody.

O neshodě mezi Evropou a USA tykající se liberálního obchodu a klimatických změn Merkelová řekla, že tyto neshody jsou velmi očividné. Od sedmého do osmého července summit v Hamburku bude nesnadný.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko prodlouží opatření proti sankcím EU   
Pridal tk Pátek 30 červen 2017 - 06:32:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský premiér Dmitry Medvejev včera řekl, že Rusko prodlouží termín opatření proti sankcím EU do konce roku 2018.

Evropská rada dne 28. června vydala prohlášení, ve kterém se uvádí, že EU rozhodne o prodloužení sankcí vůči Rusku do 31. ledna roku 2018. Na to reagoval Medvejev, že nekonstruktivní přístup EU vůči Rusku je bohužel. Proto Rusko prodlouží termín opatření proti sankcím EU do 31. prosince roku 2018.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponItálie podala EU protest kvůli uprchlíkům   
Pridal tk Pátek 30 červen 2017 - 06:31:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Italská vláda podala 28. června oficiální protest EU ohledně stále vážnější otázky uprchlíků, uvedla, že pokud se nepodaří účinně vyřešit současný stav, zakáže Itálie přistávání zahraničních lodí v italských přístavech.

Podle zprávy vystoupilo v uplynulých 48 hodinách téměř 12 tisíc uprchlíků z lodí do Itálie, italská vláda 28. června zmocnila svého velvyslance v EU, aby podal oficiální protest EU. Italská vláda uvedla, že všechny lodě zachraňující uprchlíky zastavují v italských přístavech, což má „neudržitelný" a „maximální" vliv na místní společnost. Současný stav je neudržitelný, a pokud nebude účinně zlepšen, italská strana musí zakázat zastavování zahraničních lodí ve svých přístavech.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa území EU poklesly počet i aktivita bank   
Pridal tk Pátek 30 červen 2017 - 06:30:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Do konce roku 2016 bylo na území EU celkem 3167 bank, což se meziročně snížilo o 110. Celkové aktivity bankovního sektoru klesly z 33,798 bilionů eur v předchozím roce na 33,41 bilionu eur. Vyplývá to ze statistiky, kterou 28. června zveřejnila Evropská centrální banka.

V roce 2016 bylo v zemích EU 35 velkých bank. Počet středních bank se zvýšil o 49 na 596. Počet malých bank se snížil o 160 na 2536. Od roku 2014 počet malých bank na území EU trvale klesá a od té doby se snížil o více než 500.

Členka výkonného výboru Evropské centrální banky a místopředsedkyně komise pro bankovní dohled ECB Sabine Lautenschlägerová začátkem června uvedla, že banky v eurozóně stále čelí pěti hlavním výzvám, včetně geopolitického rizika, nepříznivého makroekonomického prostředí, nadbytečné kapacity evropského bankovního sektoru a dalších.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2813 sec,0.1028 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,173kB