Úterý 01 srpen 2017
Americký státní gangsterismus, Obama ukradl Rusům diplomatické nemovitosti za bílého dne   
Pridal tk Úterý 01 srpen 2017 - 04:20:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký státní gangsterismus, Obama ukradl Rusům diplomatické nemovitosti za bílého dne. Neoconi Trumpa odstavili, zakázali mu zrušit sankce proti Rusku a Rusům chtějí diktovat, za jakých podmínek jim ukradené nemovitosti v USA vrátí. Putinovi došlo, že je konec! Z Ruska potáhne 755 amerických diplomatů!

Ruský prezident Vladimir Putin včera potvrdil pro ruskou státní televizi, že Moskva vyhostí ze země celkem 755 amerických diplomatů z Moskvy, Petrohradu, Jekatěrinburgu a Sevastopolu v odvetě na nové sankce, které schválily obě komory amerického kongresu poměrem hlasů, ze kterého se tají dech. Ve sněmovně reprezentantů byly proti jen 3 hlasy, v senátu dokonce jenom 2. Přestože obě komory po listopadových volbách minulý rok ovládají republikáni, tedy strana Donalda Trumpa, všichni zástupci republikánů hodili Donaldu Trumpovi do cesty k normalizaci vztahů s Ruskem doslova atomový granát, který zničil veškeré naděje. Kongres totiž v minulých dnech přijal zákon, kterým odebírá americkému prezidentovi právo zrušit sankce bez souhlasu kongresu. A protože kongres, jak se ukázalo, je plný neoconů, zrušení sankcí proti Rusku se tím dostává už jen do oblasti sci-fi. Donald Trump navíc čelí hrozbě impeachmentu, jeho vlastní generální prokurátor Jeff Sessions, kterého Donald Trump dosadil do funkce, jde proti Trumpovi a chce vyšetřovat jeho údajné napojení na Rusy během prezidentských voleb v USA.

Republikány ovládaný kongres navíc Trumpovi opět zablokoval jeho hlavní volební cíl, zrušení Obamacare. Republikáni opět nenašli mezi sebou dost hlasů na zrušení Obamovy zdravotní reformy. Hlavním důvodem je názor skupiny militantních republikánů, kteří chtějí zákon Obamacare zrušit naprosto bez náhrady, aby v USA neexistovalo žádné zákonné zdravotní pojištění a bylo pouze dobrovolné. Tedy návrat do doby před Obamacare. Toto je ale nepřijatelné pro druhou část republikánů, zejména těch, kteří se dostali do kongresu s volebním programem lepšího zdravotního pojištění se státní podporou, než je Obamacare. Úplné zrušení státního zdravotního pojištění by u voličů neprošlo. A to ani u republikánů, protože už dávno neplatí, že republikány volí zámožná střední třída. To je dávno pryč. Donald Trump nemá v Republikánské straně žádnou podporu. Jak řekl Steve Bannon už krátce po inauguraci Trumpa, republikáni Trumpa nenávidí, protože zvítězil jim navzdory a nikoliv díky nim. Na jedné straně jim získal Bílý dům, ale pro republikánské neokonzervatice (neocony) je Trump neštěstím a zlým snem. V podstatě chtějí Trumpa dostat z Bílého domu a nechat v něm Mikea Pence, který je klasickým neoconem, nesnáší Rusko a je přijatelný i pro demokraty.

Trump už nesmí ani zrušit sankce proti Rusku, kongres mu tuto pravomoc odebral

Proto v kongresu se obě strany dohodly, že Trumpovi vezmou pro jistotu z rukou jeho pravomoc k rušení sankcí, protože Trumpovi nevěří a mohl by sankce na Rusko zrušit. Tímto krokem se zavřely definitivně dveře pro naději, že mezi USA a Ruskem dojde k normalizaci vztahů. Ne, nedojde. Naopak, dojde k jejich dalšímu zhoršení. Ve chvíli, kdy o zrušení sankcí rozhoduje rusofobně naladěný kongres, jsou veškeré naděje na normalizaci vztahů pryč. Trump tak přišel o jednu z hlavních pravomocí a jeho vlastní republikánská strana se k tomuto zákonu přidala jako jeden muž, vlastnímu prezidentovi odebrali pravomoc. Vezmou mu exekutivní nástroj, neschválí mu zdravotní reformu. Jeho vlastní generální prokurátor, kterého jmenoval, chce vyšetřovat Trumpovu rodinu. Trump proto uvažuje, že Jeffa Sessionse odvolá z funkce generálního prokurátora a udělá z něho šéfa ministerstva národní bezpečnosti (DHS). Z kongresu na to zaznívají hlasy, že pokud to udělá, demokraté vyvolají impeachment Trumpa. A republikáni, kteří Trumpa nenávidí, by se možná na tom podíleli také.

Vladimiru Putinovi tak došlo, že je konec a naděje na normalizaci vztahů s USA padla. Teď už zahraniční politiku USA neřídí Trump, ale americký kongres ovládaný neocony. Česká maisntreamová média přinesla informaci o tom, že Rusko vyhostí na 755 amerických diplomatů, ale nikde na mainstreamu nezaznívá důvod, proč Rusko zavřelo i několik nemovitostí, které americký diplomatický personál v Rusku používá. Nikde nezaznívá, proč Rusko zvolilo krok, který se zapíše do Guinessovy knihy rekordů, protože ještě nikdy nebylo vyhoštěno ze žádné země naráz tolik diplomatů, aniž by byla vyhlášena mezi zeměmi válka. A skutečnost, že vztahy mezi USA a Ruskem začínají válku nebezpečně připomínat, to potvrzují i diplomaté ze třetích zemí, kteří kritizují americký kongres za nové sankce, které poškozují i evropské firmy, zejména německé, rakouské, francouzské a holandské. Je to způsobeno tím, že tyto sankce proti Rusku nepřipravovalo ministerstvo zahraničí Rexe Tillersona, ale senátní bezpečnostní výbor kongresu, který je prolezlý těmi největšími jestřáby z Pentagonu a neocony, kteří nenávidí Rusko.

Americký kongres úplně vynuloval zahraniční politiku Trumpovy vlády

Jejich nenávist je tak hluboká, že sankce proti Rusku nastavili tak, že poškozují i evropské firmy. Zkrátka kongres zcela uchvátil moc a jelikož kongres reprezentuje washingtonskou bažinu, tak můžeme říct, že Trumpa tato bažina úplně spolkla a pohltila, že už si ani nepípne a neškrtne. Neustále mu visí nad hlavou impeachment, vyšetřování spolupracovníků, rodiny, jeho samotného. Kongres mu blokuje zákony. Ten samý kongres ho zbavil pravomoci rušit sankce. Vlastní strana ho nenávidí. Proto je nezbytné, abyste si udělali obrázek o amerických neocons, o jejich fungování. V připraveném videu s českými titulky nahoře je reportáž ruské televize o tom, jak Obamova administrativa zkonfiskovala 29. prosince minulého roku dvě nemovitosti s pozemky ve státech New York a Maryland, které jsou diplomatickými územími podle mezinárodního práva.

Dne 29. prosince Barack Obama jako gangster nařídil, že tajná služba má obsadit dvě ruské diplomatické rezidence. Během operace vnikli američtí ozbrojení důstojníci na ruské diplomatické území, obsadili objekty a dali ruskému diplomatickému sboru příkaz, že musí do 24 hodin opustit pozemky a území USA. Tímto krokem porušila americká administrativa Vídeňskou konvenci o diplomatických sborech, která ustanovuje nejvyšší stupeň nedotknutelnosti diplomatických území. Ruská diplomacie tento incident přirovnává k mezinárodnímu gangsterismu a připomíná, že něco takového se nestalo ani v dobách Studené války, že by Američané si dovolili vztáhnout ruku na diplomatické pozemky a nemovitosti ambasád. Pro Američany zřejmě Vídeňská konvence neplatí, a proto Rusko po 7 měsících čekání na změnu, že Trumpova administrativa celou věc urovná (a nestalo se), se rozhodlo oplatit Američanům podobnou kartou.

Rusko vyhostí 755 amerických diplomatů, tohle je počátek války!

Rusko zavře dva resorty nedaleko Moskvy, které používá americký diplomatický sbor k rekreaci a oddechu, ale podle informací jde pouze o Američany pronajaté budovy, takže nejde o stejnou situaci jako v USA, kde Obamova vláda zkonfiskovala Rusům vlastní pozemky a nemovitosti, za které zaplatila sovětská vláda v roce 1972. Rusové jsou si toho vědomi, že to nestačí jako odveta, a proto k tomu přidali i vyhoštění 755 amerických diplomatů. Těch je v Rusku podle ruské televize přes dva tisíce, takže i tak jich tam stále hodně zůstane. Většina amerického diplomatického sboru přísluší americké obchodní komoře v Rusku, jsou to lidé napojení na business na ose Rusko – USA. Americký diplomatický sbor se po roce 1990 rozrostl z původních cca. 65 diplomatů na více než 3.000 diplomatů za dob Borise Jelcina. Za vlády Vladimira Putina se stav amerických diplomatů pohybuje okolo 1.800 až 2.100 osob s diplomatickými pasy. Je to zdaleka nejvíce diplomatů v hostitelské zemi.

Česká mainstreamová média zamlžují skutečnost, že držitel Nobelovy ceny za mír Barack Obama se zachoval jako gangster, když nařídil ukrást Rusku jejich diplomatickou půdu chráněnou Vídeňskou konvencí. A jako gangsteři se chovají američtí zákonodárci, zdaleka nejen k Rusům, ale i k vlastnímu prezidentovi. Vtrhnout Američanům na jejich ambasádu nebo do rezidence ambasadora, tak mariňáci se samopaly by spustili palbu a USA by křičely, jak byla porušena diplomatická ochrana. Američané mohou všechno, mají pocit, že se mohou chovat jako gangsteři a krást cizím státům půdu a nemovitosti chráněné diplomatickou konvencí. Mezi USA a Ruskem tak definitivně vypukla válka. Zatím jenom na diplomatické úrovni. Ale americký kongres bude útočit dál. Jak nebezpečnou situaci to může vyvolat, to snad není potřeba zdůrazňovat.

*České titulky ve videu zapnete tlačítkem „CC“ v liště videa.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/227763611

-VK-
Šéfredaktor AE News

Zdroj: http://aeronet.cz/news/video-americky-statni-gangsterismus-obama-ukradl-rusum-diplomaticke-nemovitosti-za-bileho-dne-neoconi-trumpa-odstavili-zakazali-mu-zrusit-sankce-proti-rusku-a-rusum-chteji-diktovat/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Paroubek: Chaos v Bílém domě?   
Pridal tk Úterý 01 srpen 2017 - 04:15:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Páteční odvolání personálního šéfa Bílého domu Priebuse a jmenování nového personálního šéfa, vysloužilého generála Johna Perryho, nebylo zas až takovým překvapením. Spekulovalo se o něm řadu týdnů a Priebusův politický osud byl do značné míry spjat s tím, jak se mu podaří zajistit hlasy na podporu prezidentova postupu ve věci zrušení tzv. Obamacare.

V senátu Spojených států v pátek proběhlo hlasování, kdy pro zrušení Obamacare hlasovalo 49 senátorů a proti zrušení bylo 51 zákonodárců, včetně tří republikánských senátorů. Byť v senátu mají převahu senátoři za Republikánskou stranu Trump prohrál. Prezidentovo pojetí nepodpořil dokonce ani dnes zřejmě nejvlivnější republikánský senátor John McCain.

Prostě byla to Trumpova velká politická prohra, za kterou někdo musel být odpovědný a byl to ten, kdo nezajistil hlasy. A tím byl právě Priebus. Priebuse Trump angažoval do vlastně rozhodující funkce administrativy v Bílém domě jako bývalého předsedu řídícího výboru Republikánské strany. Trump tedy zjevně spoléhal na kontakty, které Priebus má celoplošně v rámci Republikánské strany, neboť prezident není člověk, který by jako ten, kdo přichází de facto zvenčí, mohl tyto kontakty v tak krátké době vybudovat.

Je potřeba ještě dodat, že personální šéf Bílého domu rozhoduje o mnoha personálních otázkách, o jmenování a rozmisťování řady úředníků ve středně vysokých pozicích a funkcích ve vládním aparátu. Je to tedy člověk s mimořádným vlivem ve vládním aparátu a také s mimořádným vlivem na prezidenta. A na provádění jeho politiky.

Je také pravda, že je to během půl roku Trumpova prezidentství již šestá změna ve vysoké pozici Trumpovy vládní administrativy, což může svědčit o několika věcech. Tak především Trump nebyl v personální oblasti na vládnutí připraven. Což se dá do značné míry pochopit, protože z politického hlediska ve vztahu k washingtonskému establishmentu je Trump homo novus.

A za další, asociovat s Trumpem se zřejmě nechtěla celá řada dalších, zřejmě mnohem vhodnějších kandidátů pro vládní funkce a tak jeho výběr proběhl do značné míry náhodně a hlavně zúženě. A dnes sklízí Donald Trump plody své nedůslednosti a nepřipravenosti vést americkou vládní administrativu.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNové americké sankce... Tak se ukažte!   
Pridal tk Úterý 01 srpen 2017 - 04:06:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Takže americký tyran chce vlepit Rusku více sankcí kvůli údajným obviněním. Je to jen nehorázný výbuch vzteku ze strany frustrovaných Američanů, kteří se snaží, „aby bylo po jejich, jinak to nepůjde“.

Je to tak absurdní. Nejškodlivější stát na Zemi, který nelegálně bombarduje a zabíjí civilisty v několika zemích současně, tajně vyzbrojuje teroristické prostředníky na Středním východě, a podvratným způsobem zasahuje do voleb v zemích po celém světě, má odvahu přednášet ostatním o čestnosti, a uchyluje se k přiškrcování financí, čímž se vysmívá mezinárodním zákonům a pravidlům obchodu.

No, Američané koneckonců vždy tvrdili, že jsou „výjimeční“. Nikdy nebylo řečeno nic pravdivějšího, třebaže nedopatřením.

Tento týden americká Sněmovna reprezentantů odhlasovala drtivou většinou hlasů nové a přísnější sankce proti Rusku. Je zřejmé, že senát návrh zákona schválí a poté je velmi pravděpodobné, že prezident Trump zákon podepíše. Z prezidenta se kvůli přebujelé rusofobii v USA stává zkrachovalá existence.

Ruský náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov ostře odsoudil tyto nejnovější sankce, týkající se zpřísnění represivních opatření mj. v oblasti energetiky, bankovnictví a obranných sektorů. Řekl, že se jedná o vykalkulovaný krok, který povede ke zničení jakékoli vyhlídky na normalizaci vztahů mezi USA a Ruskem. „To je mimo zdravý rozum,“ řekl Rjabkov a dodal, že američtí zákonodárci „neznají žádnou překážku ve své protiruské zanícenosti“, a že se jim to „vymklo z rukou“. Stručně řečeno, jde o kolektivní pomatenost.

Opravdu jen málo duševně zdravých a příčetných lidí – kromě amerických politiků a mediálních odborníků – by uvítalo další zhoršení vztahů mezi dvěma světovými jadernými mocnostmi. Popravdě řečeno, Moskva až doposud prokazovala velkou trpělivost a ochotu, kdy se pokoušela zlepšit bilaterální vazby. Avšak americká politická třída neprojevila žádný zájem o dosažení usmíření. Je to jako kdyby toužila po smrti.

Američtí zákonodárci, kteří schválili nejnovější sankce, měli téměř pěnu u huby, když označili Rusko za nepřítele a začali uvádět pomatená obvinění, že se Moskva v loňském roce vměšovala do prezidentských voleb, a také že destabilizovala Ukrajinu a (to nebudete věřit), že „podporovala Assadův režim v Sýrii“. Přitom Sýrie je země, kde americká CIA v posledních šesti letech podporovala džihádistické teroristy, usekávající hlavy.

Avšak poodstupme na chvíli o kousek stranou. Jiný způsob, jak nahlížet na tuto geopolitickou slepou uličku, vyvolanou Spojenými státy, je, že jde vlastně o dobrou věc. Američtí politici a velká část médií trpí protiruskou hysterií a ve své nepříčetnosti zastávají iracionální názory na mezinárodní záležitosti, takže neexistuje žádná šance, že by se zapojili do normálního dialogu.

Je lepší nechat americkou politickou třídu, ať zničí sama sebe svou vlastní toxickou paranoiou a bludy o světě, zejména o Rusku. Ať sami sebe zničí politicky ve svém izolovaném paranoidním stavu a věčné nečestnosti.

Známkou nadcházejícího politického sebezničení Ameriky je zuřivá reakce Evropy na nejnovější sankce. Evropané se konečně probouzejí a zjišťují – sice s velkým zpožděním – že Washington jedná bezohledně jen na základě svých vlastních sobeckých zájmů, a je připraven, pokud to bude třeba, způsobit bolest i Evropě.

Evropská komise, která dohlíží na obchodní politiku EU, a také Německo a Rakousko vyjádřily své pobouření nad „utajovaným programem“ Washingtonu, který se skrývá za povýšenou a pokryteckou rétorikou sankcionování Ruska.

Německé ministerstvo zahraničí ostře kritizovalo Ameriku za to, že podkopává evropskou energetickou bezpečnost a využívá sankce jako „nástroj pro posílení amerických průmyslových zájmů“.

Amerika vlastně nesankcionuje až tak moc Rusko, jako své vlastní spojence.

Samozřejmě, to je to, o čem celé to americké pozdvižení kvůli sankcím proti Rusku vůbec je. Nemá to nic společného s „ukázňováním“ Ruska kvůli údajným obviněním. Jak by se taková zbožná rétorika dala brát vážně od nejškodlivějšího státu na planetě?

Ne, všechno je to kvůli podsouvání amerických dodávek plynu na nový evropský trh, které by měly nahradit ruský export. Když Donald Trump minulý měsíc navštívil Polsko, bez příkras nabízel Polákům a jiným středoevropským zemím, aby nakupovaly americký plyn. Přestože by bylo zásobování z USA mnohem dražší, než z Ruska.

To je důvod, proč Trump pravděpodobně podepíše nové protiruské sankce. I když prezident občas vyjádřil zájem o normalizaci vztahů s ruským vůdcem Vladimirem Putinem, Trumpovou hlavní prioritou je podporování amerických obchodních zájmů. Chce snížit propastný americký obchodní deficit tím, že donutí Evropu nakupovat americký plyn, místo ruského.

Toť vše o americkém kapitalismu, dodržujícího pravidla „nabídky a poptávky“. A toť vše o Američanech, kteří prohlašují, že jsou „spojencem“ Evropy, vždy jednající tak, aby „ochránili“ Evropu před „ruskou agresí“.

Paranoidní Američané, žijící v bludech, by byli nejraději, kdyby viděli, jak Evropa zmrzla, a byla odříznuta od cenově dostupného ruského plynu. Washington by ve své krátkozraké hlouposti uvrhl Evropu do ekonomické recese, průmyslového úpadku a rostoucí nezaměstnanosti, jen aby na tento kontinent prodal více svého vlastního, drahého plynu.

Americká politika sankcí proti Rusku je měřítkem znepokojivého politického stavu mezi jejich vlastními politiky a médii. Pokud chtějí Američané řídit své vládní záležitosti a zahraniční politiku, založené na klamné hysterii, pak je nechte. Dříve či později národ, ovládaný tak poblázněným myšlením, zničí sám sebe a své domnělé spojence.

Pobouření evropských států vůči americkým nárokům, poškozujícím evropské zájmy, je také měřítkem, naznačujícím, že se to Americe vymyká z rukou. Je to udivující projev arogance, kdy se Washington ve skutečnosti pokouší přepracovat evropskou energetickou a obchodní politiku jen ve prospěch svých vlastních, amerických zájmů.

Americké sankce proti Rusku jsou víceméně zoufalým výkřikem americké politické třídy, jejíž ekonomika je hrabivá, a jejíž postavení ve světě sklouzává na bezprecedentní nízkou úroveň. Idiotští američtí „vůdci“, snažící se vyrovnat historický zánik, se ohánějí protiruskou hysterií a poškozují dokonce i své vlastní domnělé spojence v Evropě.

Nadměrně vychvalovaný „transatlantický svazek“ mezi USA a Evropou byl vždy jen nadhodnocovanou zástěrkou pro Američany, aby mohli komandovat ty státy, které považovali za evropské vazaly. Rusko bylo bohužel očerněno, aby tak poskytlo ospravedlnění pro tuto hegemonii. Ale vůdci Ameriky jsou dnes tak arogantní a zoufalí, že je zde nebezpečí, že šaráda americko-evropského „partnerství“ skončí.

Pokud tyto sankce pomohou vrhnout světlo na rozklad kdysi tak impozantní a respekt vzbuzující ​​globální americké říše, potom je zaveďte.

Tam venku je velký, multipolární svět. Rusko, Írán, Čína a Evropané, pokud ti posledně jmenovaní začnou fungovat efektivněji, se musí odchýlit od amerického trucujícího tyrana a nechat ho, ať si hnije ve svém vlastním rozkladu.

Krachující Spojené státy - morálně, politicky, ekonomicky - nemají nic přínosného, co by nabídly světu. Jejich takzvané vůdcovství je ztracený případ. Jakýkoliv pokus zabývat se touto parazitní troskou povede pouze k vymizení zdrojů a prostředků.

Finian Cunnigham

New US Sanctions... Bring It On vyšel 29. července 2017 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj a převzetí: http://www.zvedavec.org/komentare/2017/08/7334-nove-americke-sankce-tak-se-ukazte.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko odpoví USA recipročně v případě průtahů při vyřizování víz   
Pridal tk Úterý 01 srpen 2017 - 04:02:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko přijme odvetná diplomatická opatření, pokud americké velvyslanectví v Rusku prodlouží dobu nutnou pro vyřízení víz pro ruské občany. Tato opatření mohou zahrnovat reciproční prodloužení lhůt na vyřízení ruských víz americkým občanům nebo „pozastavení“ práce ruských konzulátů v USA.

Agentuře RIA Novosti to uvedl člen výboru pro mezinárodní vztahy Rady federace Igor Morozov.

„Je jasné, že pokud dojde k průtahům s vyřizováním víz, důvodem zcela jistě nebude omezení personálu. Proto je Rusko připraveno k odvetným diplomatickým opatřením.

Jak je zvykem v diplomatické praxi, lhůty pro vyřízení ruských víz americkým občanům budou recipročně prodlouženy," uvedl Morozov. Dále nevyloučil, že ruské konzulární úřady mohou jednoduše „pozastavit" svou práci.

„Je ale otázka, komu to prospěje. Proto se domníváme, že americké ministerstvo zahraničí má teď příležitost ukázat, že jeho zastupitelské úřady v Rusku jsou připraveny zlepšovat rusko-americké vztahy," prohlásil ruský senátor.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201707315725528-rusko-usa-pripad-prutah-rada-federace/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerická armáda testovala protiraketový systém THAAD   
Pridal tk Úterý 01 srpen 2017 - 03:55:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké ministerstvo obrany vydalo 30. července prohlášení, ve kterém uvedlo, že americká armáda téhož dne úspěšně otestovala protiraketový systém THAAD, který je umístěn na Aljašce.

Ve zprávě se uvádí, že téhož dne vypustilo americké dopravní letadlo typu C-17 balistickou raketu středního doletu nad Tichým oceánem, kterou zachytil protiraketový systém THAAD umístěný na ostrově Kodiak na Aljašce a úspěšně ji zneškodnil.

Podle zprávy bylo cílem testu prozkoumat letecká data rakety a zlepšit fungování protiraketového systému.

USA a Jižní Korea oznámily v dubnu umístění protiraketového systému THAAD v oblasti Seongju-gun v jihokorejské provincii Severní Kjongsang. 29. července mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang uvedl, že umístění protiraketového systému THAAD v Jižní Koreji vážně narušilo strategickou rovnováhu v regionu a poškodilo strategické bezpečnostní zájmy země v tomto regionu, včetně Číny.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPanta rhei   
Pridal tk Úterý 01 srpen 2017 - 03:52:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vše se mění. Do USA pomalu a jistě přichází po 38 letech totální zatmění slunce. V symbolický den Čechů a Slováků, 21. srpna bude 14 států USA v temnotě. Američané viděli na svém území úplné zatmění Slunce naposledy v roce 1979. Nevím, zda přicházející zatmění slunce již působí na americké politiky. Zdá se mi, že ano. Jak jinak by mohl mluvčí MZV USA včera sdělit agentuře RIA Novosti hodnocení budoucí diplomatické parity mezi USA a RF slovy: Toto neodůvodněné opatření vzbuzuje politování. Odhadujeme dopad podobného snížení a naši odpověď na to. Zatím žádné další komentáře. Podobně absurdně se vyjádřilo MF USA: Budeme super agresivně plnit zákon. A v neposlední řadě i Ministr zahraničních věcí USA, Rex Tillerson se nechal slyšet: Sankce jsou potřebné k tomu, aby se Rusko vydalo vstříc k USA.

Blíže k nám, na Balkáně, kde se také mnohé mění, přichází podobné zatmění. Přinese ho zítra, 1. Srpna ambiciózní 58 letý Mike Pence. Po návštěvě v Tallinu, Tbilisi, je na programu cesty Podgorica. V Černé hoře podle obsahu prohlášení náměstka US State department zodpovědného za Evropu a Eurasii, Hoyt Brian Yee, bude Pence upevňovat cestu vedoucí k zakotvení západního Balkánu do západní aliance. NATO se rozhodlo nerušit veřejnost během letních prázdnin banalitami, proto mlčí. Za to ale ne Hlas Ameriky a mluvčí Yee: We are taking steps where we can to strengthen countries of the Western Balkans against malign influence—whether it’s from Russia or other sources, other countries, other factors—to be sure that it is not going to be as easy for Russia, or any other actor, to influence through malign means the foreign policy or domestic policy of countries in the Balkans….as Vice President Pence has said, the United States will defend the interests and the values of the United States and its allies very firmly, and that’s what we are doing. Již 17. července si Pence prověřoval v Bílém domě srbského prezidenta Aleksandara Vučiče. Přímo na místě si bude prověřovat prezidenta Filip Vujanoviče a Premiéra Duško Markoviče. Svojí cestu ukončí Pence projevem a diskusí na Adriatic Charter Summit. Summitu se zúčastní všichni lídři západního Balkánu. Ve spojení s návštěvou prezidenta DJT ve Varšavě před summitem G20, návštěva Mike Pence na Balkáně potvrzuje dělení práce v Bílém domu a neschopnost jednat podle minima znalostí Hérakleitova učení: Vše se mění, vše plyne: panta rhei.

Měnit se bude více, než je možná dobré. K tomu poslouží i v úvodu uvedená prohlášení amerických a mlčení evropských politiků a NATO. Až se dosáhne diplomatické parity mezi USA a Ruskou federací, zůstane prezidentu Putinovi ještě možnost si vybrat 35 amerických diplomatů, kterým to bude slušet lépe doma, než v Rusku. Těch 755 diplomatů, kteří balí kufry, nelze totiž kvalifikovat jako vyhoštění. Až začne americké MF super agresivně plnit zákon, objeví se na horizontu nutná pomoc Putinovi: konečně se zbavovat dolarového břemene ve formě závislosti Ruské CB na USA, a dolarových dluhopisů. Těch reálných 110 miliard US by měl prezident Putin požadovat a současně přikázat, investovat je doma. Ruské hospodářství tlačí bota. Až se probudí pan Tillerson ze snu o vstřícném pochodu Ruska směrem k USA, uvidí nad sebou viset meče společnosti Exxon a dalších velikánů. To již nemluvím o možnosti úpadku produkce hliníku, titanu a dalších materiálů, včetně částí, které potřebuje atomový průmysl USA, právě z Ruska. Nejpozději v této chvíli se potvrdí, že jsou věci dražší než zlato. To stojí dnes, kdy píši, USD 1.267,70 unce. Co to je proti ceně Cf (kalifornium), desátému členu řady aktinoidů, šestému transuranu, silně radioaktivnímu kovovému prvku, který se v přírodě nevyskytuje, ale jehož gram stojí pouhých 10 miliónů USD, když budete mít štěstí. Co je 10 milionů proti ceně zdravého rozumu?

My v Evropě, kde vládne deficit zdravého rozumu, máme letní štěstí. Je tomu díky trpělivosti prezidentů Putina a Si Ťin-pchinga. Stačí si představit horkou ruskou hlavu minulosti v horké současnosti, nebo ztrátu víry Číňanů, kteří ve své podstatě věří i dnes, že jsou dětmi císaře. Máme štěstí, protože evropští lídři mají štěstí. Voliči volí jako v Aténách: ne na základě rozumu, ale podle názoru společnosti. Proto skončíme tak, jak skončily Atény. Transformace víry na materiální úroveň, jak nám to předvedla církev, kruh uzavře a potvrdí panta rei. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
31.07.2017

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1968 sec,0.0511 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,670kB