Středa 02 srpen 2017
NATO se připravovalo obsadit Krym s jadernými zbraněmi   
Pridal tk Středa 02 srpen 2017 - 03:32:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Krym je v posledních době velmi atraktivní, i když nedosažitelný pro lodě NATO. Je jich ve vodách Černého moře soustředěno kolem deseti a je to nejvyšší počet od roku 2008. Přiblížit se k pobřeží poloostrova ale nemohou. Ačkoliv plány USA ohledně Krymu byly grandiózní. Podle expertů byl veškerý majdanovský humbuk, navádění k evropské integraci, příslib vstupu do aliance spojen jen s Krymem. V plánech americké armády byl duben 2014 uváděn jako doba zahájení provozu na Krymu.

Američané plánovali, že umístí na poloostrově svůj systém protiraketové obrany a také protiraketový systém Patriot, aby kontrolovali nejen vzdušný prostor jihu Ruska, ale také blokovali všechny starty ruských balistických raket na rozsáhlém území.

Přičemž americký viceprezident Joe Biden dokonce americkým médiím vysvětloval, proč USA neuznávají ruský Krym a trvají na návratu poloostrova Ukrajině: "USA mají zájem o další rozvoj spolupráce s Ukrajinou, stejně jako Ukrajinci chtějí spolupracovat s USA. Klíčovým zájmem je pro nás Krym, který patřil do roku 2014 Ukrajině.

Daný region mohl sloužit jako vynikající vojenská základna pro NATO a bezprostředně vojska USA. Pro nikoho není žádným tajemstvím, že Ukrajinci chtějí do NATO a my jsme připraveni vyjít Ukrajině v této otázce vstříct. Ale nyní je tento proces zmrazen kvůli konfliktu s Ruskem. Jakmile bude konfliktní situace vyřešena a Kyjev obnoví kontrolu všech regionů, zahájíme dialog o další západní integraci Ukrajiny".

Poznamenejme, že z území poloostrova jsou kontrolována území všech zemí v oblasti Černého moře. Turecko, Bulharsko, Rumunsko, Gruzie, Ukrajina, Rusko. Rusko nyní samo kontroluje všechen tento prostor.

Je příznačné, že ještě před Majdanem začínali Američané na Krymu budovat infrastrukturu pro své námořnictvo. Rekonstrukce jedné ze sevastopolských škol měla být použita pro inženýrskou základnu námořnictva USA. Na stránce pro zadávání veřejných zakázek Federal Business Opportunity stále visí oznámení o tomto výběrovém řízení.

"Američané se skutečně na vplutí na Krym připravovali velmi vážně a důkladně, říká člen výboru Rady federace pro obranu a bezpečnost Dmitrij Sablin. Už rok před událostmi na Majdanu v Kyjevě sestavili rozpočet na opravu několika budov v Sevastopolu a Simferopolu, kde počítali s umístěním štábních a zpravodajských jednotek. Vojenská letiště a posádky, které tehdy patřily Ukrajině, považovali za své vojenské objekty, dokonce poslali instrukce pro jejich rekonstrukci v souladu se standardy NATO. V plánech americké armády byl duben 2014 uváděn jako doba zahájení provozu na Krymu. Zdálo se jim, že otázka je již rozhodnuta".

Hovoří o tom i samotní západní experti, kterým rozhodně nelze vytknout přízeň vůči Rusku. Právě v roce 2017 měla vypršet lhůta dohody s Ukrajinou o pronájmu ruskému námořnictvu Sevastopolu jako námořní základny. Poté by s přihlédnutím k proamerické moci na Ukrajině USA rychle získaly úplnou nadvládu nad Černým mořem.

Krym by byl obohacen o takové typy zbraní, jako jsou mezikontinentální balistické střely (ICBM) Minuteman III a pozemní ICBM MX. Na letištích by byly bombardéry dvou typů (B-52H a B-2) a také stíhačky F-22 a útočné letouny A-10 Thunderbolt.

A Rusko by zůstalo bez ochrany.

Na závěr dodejme, že expracovník CIA čestně a otevřeně sdělil tisku, že po Majdanu se na Krymu měla objevit základna NATO, zabraňující Rusku kontrolu nad Černým mořem.

Podle něj, pokud by se Krym nespojil s Ruskem, by se na poloostrově objevily vojenské základny NATO. Tento vývoj však nezačal ani v tomto ani v minulém desetiletí, ale po pádu Berlínské zdi, domnívá se expracovník CIA, vedoucí "štábu" veteránů americké rozvědky, Raymond McGovern.

Zdroj: Nová republika vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProfesor Drahoš ztratil i tu nejmenší šanci porazit Zemana. Tímto skandálním výrokem   
Pridal tk Středa 02 srpen 2017 - 03:27:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Profesor Drahoš je neuvěřitelný diletant. Nejdříve sem zve Sorose a teď se vyznává ze svých citů vůči bývalému prezidentovi Německa Gauckovi. Jo, tomu milému chlapíkovi, který se nechal slyšet, že by jeho nástupcem mohl být muslim.

Dost komicky působí Drahošova věta "Vím od Němců, že když Gauck něco řekl, tak se o tom příliš nediskutovalo". Jo, to určitě. Gauck totiž ještě směrem ke kritikům navyšování peněz na integraci prohlásil, že "elity jsou ok, ale lidi jsou problém". (ti zlí, co nejsou pro multikulti)


Tímhle blábolem to definitivně zazdil a pak už na něj při každém vystoupení lidi jen pískali. Takže vážně nevím, s jakými Němci to pan Drahoš mluvil. I kdyby byl Zeman na vozíčku a tekly mu sliny z obou koutků, nemůže prohrát.

S Drahošem tedy určitě ne.

Zdroj: ePortál
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSrp a Rychetského knížka   
Pridal tk Středa 02 srpen 2017 - 03:24:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jedním z oficiálních důvodů pro reformu justice v Polsku je nutnost zbavit se bývalých komunistů. Polská novinářka Aleksandra Rybinska v neděli v pořadu ARD Presseclub prohlásila, že Solidarita očekávala, že si to soudci vyřeší mezi sebou a zbaví se černých ovcí, šlo ale o naivní předpoklad, který nebyl nikdy naplněn. Rybinska připomněla, že lustrační zákon zablokoval právě Ústavní soud.

Hospodářské noviny dnes píší, že přítel Miloše Zemana Karel Srp nesplňuje zákonné podmínky pro to, aby se mohl stát členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů, protože byl členem KSČ. Stejně na tom ale s členstvím jsou dva čeští soudci, kteří veřejně vystoupili proti reformě soudnictví v Polsku, Pavel Rychetský z Ústavního soudu a Pavel Šámal z Nejvyššího soudu.

Je zvláštním aspektem české reformy soudnictví, že podle zákona nejsou dost spolehliví a bezúhonní na to, aby mohli být členy Rady ÚSTR, ale dva nejvyšší soudy v zemi vést mohou.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump je připraven na válečné řešení problému KLDR   
Pridal tk Středa 02 srpen 2017 - 03:21:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vlivný americký senátor Lindsey Graham tvrdí, že je americký prezident Donald Trump připraven na válečné řešení otázky o severokorejském jaderném programu.

„Je válečná varianta: zničit program Severní Koreje a samotnou Severní Koreu…Záležitost odkládali 20 let. Jestli budou pokračovat ve snahách o zaútočení na Ameriku za pomoci mezikontinentální rakety, bude válka se Severní Koreou kvůli raketovému programu," řekl Graham v éteru NBC, když popisoval své rozhovory s Trumpem. „Říkal (Trump —red.) mi to. Věřím mu," dodal Graham.

Senátor osobně upřednostňuje mírový scénář, ale USA nedovolí KLDR, aby získala jadernou zbraň a prostředky pro její dodání.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201708015730948-trump-pripraven-valecne-reseni-problem-kldr/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský stálý vyslanec v OSN vyzval Severní Koreu a zainteresované strany, aby rozhodně dodržovaly rezoluce OSN týkající se severokorejské otázky   
Pridal tk Středa 02 srpen 2017 - 03:18:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Červencový předseda Rady bezpečnosti OSN a čínský stálý vyslanec v OSN Liu Jieyi 31. července uvedl, že Čína vystupuje proti tomu, že Severní Korea provedla jadernou zkoušku a vypustila rakety v rozporu s rezolucemi Rady bezpečnosti OSN a vůlí mezinárodního společenství. Čína jako předsednická země Rady bezpečnosti OSN vyzvala Severní Koreu a zainteresované strany, aby rozhodně dodržovaly rezoluce OSN týkající se severokorejské otázky a ihned zastavily veškeré činnosti, které by mohly vést k další eskalaci napětí na Korejském poloostrově.

Liu Jieyi téhož dne svolal tiskovou konferenci v hlavním sídle OSN v New Yorku, na které shrnul červencové činnosti Rady bezpečnosti OSN. Co se týče současné krize na Korejském poloostrově, Liu Jieyi vyzval různé strany k tomu, aby se vyvarovaly veškerých akcí, které by mohly vést k eskalaci napětí v tomto regionu a společně usilovaly o zachování regionálního míru a stability.

Liu Jieyi na tiskové konferenci uvedl, že Čína už zopakovala, že stále trvá na cíli likvidace jaderných zbraní na Korejském poloostrově a zachování míru a stability na poloostrově. Čína se domnívá, že je třeba vyřešit příslušnou otázku v tomto regionu prostřednictvím dialogu a jednání. Tyto postoje získaly širokou podporu mezinárodního společenství a byly zahrnuty do rezolucí Rady bezpečnosti OSN týkajících se severokorejské otázky.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSaúdská Arábie a další 3 země znovu zdůraznily, že Katar musí splnit 13 požadavků   
Pridal tk Středa 02 srpen 2017 - 03:17:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Saúdská Arábie, Egypt, Spojené arabské emiráty a Bahrajn 30. července vydaly deklaraci, ve které znovu zdůraznily, že jen pokud Katar splní 13 požadavků, povedou s ním tyto 4 země dialog.

Ministři zahraničí těchto 4 zemí se téhož dne znovu sešli na jednání, po kterém vydali deklaraci, v níž uvedli, že tyto 4 země zastávají stejné a pevné stanovisko a Katar musí splnit 13 požadavků, teprve poté s ním provedou dialog.

Ministr zahraničí Bahrajnu Khalid Bi Ahmed Bin Mohammed Al-Khalifa na společné tiskové konferenci po zasedání zdůraznil, že čtyři země předložily Kataru žádost, aby přestal podporovat terorismus a podnikl v souladu s tím sankční opatření, která by odpovídala mezinárodnímu zákonu. Čtyři země budou nadále zastávat toto stanovisko.

Ministr zahraničí Saúdské Arábie Adel al-Jubeir vyvrátil slova Kataru o tom, že Saúdská Arábie brání jeho poutníkům v cestě do Mekky. Řekl, že Saúdská Arábie je rozhodně proti snaze Kataru o politizování a internacionalizování pouti, Saúdská Arábie vítá muslimy k pouti z Kataru do Mekky.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSyrská vláda zaslala dopis OSN, ve kterém vyzvala k rozpuštění mezinárodní aliance pod vedením USA   
Pridal tk Středa 02 srpen 2017 - 03:16:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrské ministerstvo zahraničí zaslalo 30. července dopis generálnímu tajemníkovi OSN a předsedovi Rady bezpečnosti OSN, ve kterém odsoudilo mezinárodní alianci vedenou Spojenými státy za provedení leteckého útoku v Sýrii, který si vyžádal zranění a životy obyvatel, a vyzvalo k rozpuštění této aliance.

Syrské ministerstvo zahraničí v dopisu uvedlo, že mezinárodní aliance od svého založení často provádí letecké útoky v Sýrii. Dodalo, že jen v červenci provedla mezinárodní aliance v provinciích na východě Sýrie 7 leteckých útoků, které si vyžádaly zranění a životy mnoha obyvatel, včetně žen a dětí.

Spojené státy a další země založily mezinárodní alianci v září roku 2014 s cílem provádět letecké útoky na extremistickou organizaci Islámský stát na území Sýrie a Iráku.

Syrská vláda se domnívá, že Rada bezpečnosti OSN neschválila letecké útoky, které si vyžádaly zranění a životy mnoha syrských obyvatel, a odsoudila je.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1835 sec,0.0449 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,659kB