Pondělí 07 srpen 2017
Záběry ze Sudetoněmeckého sjezdu v Augsburgu, v hlavních rolích Pavel Bělobrádek a Daniel Herman! My po nich chlebem, oni po nás kamenem!   
Pridal tk Pondělí 07 srpen 2017 - 05:18:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pravda, není to až tak stoprocentně výstižné, nicméně se pokusím vystihnout smysl tohoto rčení. Ten spočívá hlavně některými lidmi lživě proklamovaných „přátelských vztazích“ k Německému landsmančaftu. Na AENews byla rozvedena debata na ožehavé téma a z něho vyplývající nebezpečné problémy a následky, kterou mohou pro nás, jako stát, v nejbližší době nastat.

Jak uvádí AENews, server Parlamentní listy.cz uveřejnil informaci, že zemský soud v Mnichově (SNR) zrušil změny stanov Sudetoněmeckého landsmančaftu z února loňského roku, kterým se sdružení vzdávalo majetkových nároků v ČR s ohledem na odsun Němců po II. sv. válce z Československa na základě dohod vítězných mocností z Postupimi. To znamená, že příslušníci landsmančaftu si mohou znovu nárokovat své požadavky na všechno, co jim bylo po válce, na základě Benešových dekretů, zabaveno. To je jedna stránka věci, která by mohla s největší pravděpodobností způsobit fatální následky pro občany, žijící na území dříve osídlených Němci.
V intencích těchto skutečností pro nás vyplývá alarmující poznatek, že z majetkoprávního hlediska jde o velmi závažnou záležitost, kterou ale k naší nelibosti a jistě za nesouhlasu většiny občanů významně podporují některé politické osobnosti. Jde především o členy KDU-ČSL alias Lidovce pány Hermana a Bělobrádka, potažmo členy současné vlády ČR, kteří se naprosto bezskrupulozně, bezcharakterně a vlastizrádně vnucují, vtírají či podbízejí do přízně sudetoněmeckému Landsmančaftu, potažmo jejímu představiteli, krajně nesympatickému, falešnému, sádelnatému žoku Herr Posseltovi. To jsou fakta.

Není však od věci si položit otázku, co tím naši „vyjednavači“ vlastně pánové Herman, Bělobrádek a další „vlastenci“ vlastně sledují a čeho chtějí dosáhnout. Zda jim jde „jen“ o osobní prospěch, nebo od toho očekávají vlastizrádné následky ve formě znovu poněmčení pohraničí, zpětného „zabrání“ bývalého území Němci obývaných Sudet a tak opět uvrhnout české pohraničí do područí Německa a znovu jej germanizovat, za což mohou očekávat nesmírný vděk vedení landsmanšaftu včetně věcného (finančního) ocenění, případně, po dosažení svých cílů, zařazení či významného postavení v řadách této organizace?

FOTO: Vlevo zemský premiér Bavorska Horst Seehofer, podává ruku Berndu Posseltovi, šéfovi landsmančaftu. V pozadí Pavel Bělobrádek a za ním Daniel Herman.
Nicméně, vrátím-li se k titulu článku pak nemohu jinak než konstatovat, že zatímco my jako demokratický stát (kéž by), resp. Česká republika se oficiálně snažíme o klasické „dobré sousedské vztahy“ mezi oběma státy (tedy my po nich chlebem), Německý landsmančaft (neplatí pro celé Německo) má záměry a cíle, které jsou pro nás naprosto nepřijatelné (tedy oni po nás kamenem). Je sice pravdou, že už méně také usilujeme o národní porozumění, ale i to má své důvody. Chtíc nechtíc, usilovat o stoprocentní smíření mezi oběma národy, tj. Slovany a Germány je myslím, z historického hlediska zcela vyloučeno.

Nicméně, usilovat o dobré sousedské a přátelské soužití je více než potřebné a jistě výhodné pro obě strany. Otázka je, zda také „jen“ o tyto mírumilovné cíle a ne jiné usilují také jmenovaní páni, potažmo představitelé KDU-ČSL, TOP 09,ale také SL nebo mají vyšší, pro nás vlastizrádné cíle? Zmiňuji-li „představitele“ jmenovaných politických stran pak proto, že si nemyslím a jsem o tom přesvědčen, že s těmito vlastizrádnými záměry, snahami a cíli svých představitelů (P. Bělobrádek předseda, D. Herman I. místopředseda KDU-ČSL) také souhlasí členové těchto partají, případně další občané

FOTO: Posazení v první řadě: Posselt, Bělobrádek, Herman.
Také si nemyslím, že by (jak je některými lidmi zmiňováno), faráři či kněží v kostele při mších přímo vyzývali „své ovečky“ k segregaci dobrých a zlých kandidátů a nabádali či jim určovali, koho volit a koho ne. Už sama podstata této strany, založená na principu křesťanské, tedy náboženské a rádoby demokratické ideologie dává předpoklady, že v rámci pobožností jsou v liturgických kázáních nepřímo, latentně řečeny či přednášeny jisté politické téze, které věřící (hlavně členy KDU-ČSL) touto cestou oslovují, případně je ovlivňují.

Každá politická strana používá své ideologické nástroje, ovšem v případě KDU-ČSL, se jedná o součást přibližování se a podpoře záměrů a cílů Německého landsmančaftu, spočívající rovněž na bázi křesťansko-demokratických principech (CDU). Zde už obě strany nacházejí značné vzájemné porozumění i když zřejmě každý s jinými cíli. Mluvit v tomto případě o jednání v duchu demokracie, resp. křesťanské víry je věrolomnost, rovnající se přátelství Boha se Satanem.

VIDEO: Bělobrádkův projev v Augsburgu
Skutečnost, že se účelově , podvraťácky a především pokrytecky , tedy formálně a neoficiálně (?) setkávají naši představitelé vlády s představiteli významného, byť pouze občanského sdružení Německého landsmančaftu (tedy nikoli s partnerem na stejné úrovni) dokazuje, že jde o specifické a separátní akce, které pod hlavičkou „upevňování dobrých sousedských vztahů“ jasně naznačují, že jde o vlastizrádnou a cílevědomou kolaboraci se sudetskými Němci. O vstřícnosti, srdečnosti a otevřenosti, s jakou přistupují k „drahým sudetským přátelům a krajanům“ resp. křesťanským partnerům svědčí i vřelé proslovy Daniela Herman či Pavla Bělobrádka na sudetoněmecké slavnosti v Augsburgu. Z toho jasně plyne, že jakkoli se Herman a Bělobrádek snaží kamuflovat své vlastizrádné jednání těmi nejlepšími vlasteneckými proklamacemi a úmysly, jedno je jisté: cesta do pekla je vždy dlážděna (rádoby) dobrými úmysly, kam nás může dovést jejich „přátelství, vzájemné porozumění a hlavně hříšná nekřesťanská zločinnost.

– Jiří Baťa –

Zdroj: AENews
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMuslim koupil Slezskou pekárnu a okamžitě přestal lidem prodávat produkty s vepřovým masem   
Pridal tk Pondělí 07 srpen 2017 - 04:55:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jednu z významných pekařských firem na severní Moravě koupili muslimové. Jde o firmu Slezská pekárna JK s. r. o. V ČR přibývá firem jenž jsou skoupeny muslimy a muslimové investuji ve velkém peníze do české ekonomiky. Jaké to má pro české občany důsledky? Například ty, že v těchto firmách se postupně prosazují islámské pravidla a zákazy. Jako příklad slouží právě ona Slezská pekárna, kde si dle informací občanů již nekoupíte produkty s vepřovým masem.

Již několikrát byla naše redakce informována od obyvatel Frýdku-Místku, že se dověděli o ukončení prodejů pekařských výrobků s vepřovým masem v Slezské pekárně, protože tuto firmu koupili muslimové. A tak si v prodejných této firmy prý lid již nekoupí například své oblíbené rohlíky se slaninou ...

Podle výpisu z registru firem a lidé ze severní Moravy zakoupil firmu Slezská pekárna muslim balkánského původu Arslan Kreci, který má trvalý pobyt v Bludovicích u Havířova. Pan Kreci stal i za dalšími firmami, například CZECH - OV TRADE spol. s r.o.

Žijeme v demokratické zemi, kde si majitel firmy může relativně prodávat co chce, pokud neporušuje zákon a ukončení prodeje výrobku z vepřového masa je tedy legálním právem nového majitel Slezské pekárny ale také to ilustruje kam naše země směřuje, když se postupně islamizuje - burkiny, halal, ukončeni prodeje vepřového a pod. A to zde ještě vlastně žádnou velkou muslimskou komunitu nemáme, co se bude dít, až nám zde muslimská komunita naroste do velkých rozměrů, jako na Západě?

Zdroj: eurabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponErdogan zavedl pro podezřelé z pokusu o státní převrat dress code   
Pridal tk Pondělí 07 srpen 2017 - 04:45:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan zavedl dress code pro podezřelé z účasti na nevydařeném pokusu o státní převrat, informuje agentura Associated Press.

Obžalovaní musí mít na soudním zasedání oblečení hnědé barvy: pro obžalované z terorismu to jsou kalhoty a kabáty, pro obžalované ze spiknutí kombinézy.

Skupina vzbouřenců podnikla v noci na 16. července 2016 pokus o vojenský převrat, který byl potlačen. Vzpoura si vyžádala 240 lidských životů, zranění různé těžkosti utrpělo přes dva tisíce lidí.

Zdroj: Associated Press


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajinská armáda ostřelovala vesnici na jihu DLR   
Pridal tk Pondělí 07 srpen 2017 - 04:35:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinské ozbrojené síly ostřelovaly vesnici Zaporožec na jihu neuznané Doněcké lidové republiky. Bylo poškozeno sedm budov, uvedli na operativním velitelství DLR.

„V průběhu jedné hodiny dělostřelectvo 59. brigády ukrajinských ozbrojených sil provokačně vypálilo 12 granátů ráže 152 mm na území DLR," uvedl v neděli novinářům zástupce operativního velitelství. Podle něj v důsledku ostřelování vesnice Zaporožec na jihu DLR bylo poškozeno sedm budov.

„Vážnou psychickou újmu utrpěli dva civilisté," dodali na operativním velitelství.

Dále dodali, že k útoku došlo z pozic ukrajinských ozbrojených sil v oblasti Zamožne, odkud se dříve vedlo ostřelování z raketometu Grad pozic jednotek Pravého sektoru.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201708065757941-ukrajinska-armada-ostrelovani-vesnice-dlr/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Itálii spočítali ztráty z ruského potravinového embarga   
Pridal tk Pondělí 07 srpen 2017 - 04:30:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruská odvetná opatření v reakci na sankce ze strany EU poškozují Itálii, míní prezident Italsko-ruské obchodní komory Rosario Alessandrello.

„Ruské embargo nepoškozuje evropské společnosti, zvlášť německé. Poškozuje především Itálii," cituje Alesaandrella RIA Novosti.

Poznamenal, že omezená přítomnost italských společností na ruském trhu učinila zemi méně odolnou vůči ruským odvetným opatřením v porovnání s Německem.

„Italský byznys tvoří malé a střední společnosti, které jsou málo zastoupeny na ruském trhu, zboží pro Rusko vyrábí asi 70 firem," řekl expert.

Podle Alessandrella nejvíc byl poškozen italský potravinový sektor.

„Itálie přišla kvůli ruskému protiembargu o 11-12 miliard eur exportu do RF a o 200 tisíc pracovních míst. Nedá se tomu přizpůsobit, protože Itálie potřebuje nové trhy. Ruský je z nich nejbližší a nejvíc vyhovuje Italům," dodal.

Zdroj: RIA Novosti, Sputnik
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský ministr zahraničí reagoval na nejnovější rezoluci Rady bezpečnosti OSN vůči KLDR   
Pridal tk Pondělí 07 srpen 2017 - 04:23:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zadržet KLDR při vývoji jaderných zbraní a co nejrychleji obnovit mírové rozhovory jsou dvě stejně důležité stránky jedné věci a nelze žádnou z obou stránek zanedbat. V neděli to uvedl šéf čínské diplomacie Wang Yi v době zasedání ministrů zahraničí východoasijských zemí o spolupráci.

„Rada bezpečnosti OSN dnes časně ráno schválila rezoluci č. 2371 o jaderné problematice na Korejském poloostrově. Čína jakožto stálý člen Rady hrála v tomto procesu zodpovědnou a konstruktivní úlohu,! Řekl Wang Yi.

Podle šéfa čínské diplomacie má tato rezoluce dvě významné stránky. Jednou z nich je nutnost reagovat na severokorejské vypouštění raket, které porušuje dřívější rezoluce Rady Bezpečnosti. Cílem je účinněji zadržet severokorejský proces jaderného vývoje. Druhou stránkou je výzva k obnovení šestistranných jednání a tím zdůraznění nutnosti použít diplomatické a politické prostředky k mírovému řešení dané otázky, zejména se musí zabránit dalšímu vystupňování napětí.

Wang Yi poznamenal, že sankce jsou potřebné, ale rozhodně nejde o definitivní cíl. Tímto cílem má být návrat zainteresovaných stran k jednacímu stolu, což umožní mírovému vyřešení otázky a přispěje k beznuklearizaci a dlouhodobé stabilitě korejského poloostrova.

Čína si podle Wanga stále přeje, aby různé strany braly v úvahu čínský návrh na pozastavení jaderných pokusů na severokorejské straně a zároveň pozastavení vojenských manévrů na straně americko-jihokorejské. Jde totiž o doposud nejreálnější a nejracionálnější návrh, který přispěje nejen ke zmírnění napětí, ale také k vyrovnání starosti všech zainteresovaných stran. Na tomto základě lze vytvořit šanci či podmínky k obnovení mírových jednání a vymanit se ze slepé uličky.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4782 sec,0.3072 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,635kB