Pátek 01 září 2017
Ivan David: Dezinformační ČT v každé domácnosti a budování demokratury   
Pridal tk Pátek 01 září 2017 - 16:44:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera mi přítel napsal rozhořčený mail, jak Novinky.cz lžou. Měl tím na mysli článek, kde jakýsi redaktor poslušen politické orientaci webu tvrdí, že když "Američané nařídili Rusům" uzavřít v USA tři konzuláty, je to reakce na na vypovězení amerických diplomatů z RF v minulém měsíci. Jaksi "velkoryse pominuli", že vypovězení amerických diplomatů bylo reakcí na vypovězení diplomatů RF z USA. To není drobnost, to je hnusná manipulace prostřednictvím dezinformace. Jen jsem si pomyslel, čemu se to přítel diví, vždyť oni lžou každý den...

Dnes ráno mi otrávila snídani "zpráva" České televize, že příkaz uzavřít konzulátů RF v USA je reakcí na... Stejná lež jako včera v Novinkách. Naštvalo mě to, i když bych přece měl být zvyklý, že lžou každý den...

To vše v době, kdy "novináři" z těchto manipulujících dezinformačních sdělovatel drze označují nezávislé weby jako dezinformační, protože neopakují jejich lži, ale naopak sdělují zamlčované skutečnosti.

Rozbíhá se hysterická kampaň dezinformátorů proti "dezinformačním" nezávislým webům. Je-li opravdu "evropskou hodnotou" lež, vedle nemohoucnosti, pokrytectví a dalších nemravností, pak je nejvyšší čas usilovat o to, aby se naše země, dokud je naše, stala ostrovem pozitivní deviace.

Lhaní, je vždy projevem slabosti těch, kteří si nemohou dovolit pravdu, protože by ztratili nebo nezískali. "Uvedením v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti", to je skutková podstata trestného činu podvodu. Jenže "náš" trestní zákon vyžaduje navíc, že uvedení v omyl "způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou". V naší milé vlasti se smí beztrestně škodit, pokud není způsobena velká škoda na majetku. Tedy škoda těm, kteří mají velký majetek. To dává mainstreamovým médiím příležitost nás denně uvádět v omyl. Že to v důsledcích působí škody a nejen na majetku, to už se přehlíží.

Komu patří mainstreamová média? Máme věřit tomu, že je někdo za těžké peníze kupuje a provozuje, aby mohl šířit pravdu? Nebo tak činí, aby mohl veřejností manipulovat, aby byla podvedená veřejnost ochotna tolerovat loutkovou vládu a za ní stojící zájmové skupiny, které nás denně podvádějí, okrádají a vedou ke špatným koncům?

Proto jsou tady nezávislá média, aby alespoň část veřejnosti byla informována i o tom, co je zamlčováno a překrucováno. Jenže těm druhým teče do bot, protože ztrácejí věrohodnost. Ukazujístále jasněji, že jsou ochotni vytvořit zvláštní formu "demokracie", kde občané směji jen to, co je zákonem výslovně dovoleno, zatímco oni smějí vše co si drze dovolí. Přihlížíme stvoření demokratury či demokreatury. Neměli bychom si na to zvykat.

Ivan David

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2017/09/dezinformacni-ceska-televize-v-kazde.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Mosulu vybombradovali 10 tisíc civilistů. Kde jsou fotky dětí a nemocnic, milí, zlatí?   
Pridal tk Pátek 01 září 2017 - 07:10:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Aleppu byly dle médií vybombardovány snad všechny nemocnice (na světě?), hlubokými dětskými příběhy se to jen hemžilo. Mosul? Pravděpodobně přes 10 tisíc mrtvých civilistů. Haló! Média! Sorosi! Je tam někdo? Jste alespoň Hebdo? „Krvavý účet za dobytí Mosulu, spojenecké bombardování zabilo 10 tisíc lidí“, zaznamenal jsem náhodou zprávu na iDnes z 27. srpna. Chyba v Matrixu? Takhle nesympaticky se přeci nereferuje. To je skoro na sankce od eurosoudruhů nebo amerických jestřábů.

Ve zprávě se mimo jiné píše: „Celkově to vypadá, že koaliční síly dobývaly obsazený Mosul podobným stylem jako svého času Rusové čečenský Groznyj. Celkové odhady mrtvých civilistů jdou až ke čtyřiceti tisícům lidí… Celkově je zatím doloženo 8 600 lidí, kteří byli zabiti americkým a britským bombardováním a iráckými děly. Experti předpokládají, že číslo ještě vyskočí výš, přinejmenším na deset tisíc.“

Nejsem úplný idiot a vím, že ve válce (nebo při osvobození) padne bezpočet civilních obětí, které to bohužel odnášejí za ty u kormidel, a často je jich řádově více, než nám je předkládáno. Nebo i méně, záleží, kdo předkládá a na čí účet. Všichni přeci víme, že spojenci osvobozující Aleppo (Rusko a Sýrie) jsou ti zlí řezníci, kdežto spojenci v Mosulu (USA, Británie a Irák) jsou ti správní hoši!

A říkám si, kde jsi „objektivní“ ČT? Kde jste milí „ertové“, „abaové“ a další? Kde jsou vaše hluboké dětské příběhy, dojemné fotografie, informace o bombardování (už opravdu, ale opravdu poslední) nemocnice? Kde jsou vaši takzvaní experti a odborníci, aby nám něco řekli stejně jako u Aleppa? Kde jsou všechny Sorosovy „lidskoprávní“ organizace? Kde jste všichni ti hlídací psi „liberální (neomarxistické) demokracie“?

Neslyším. Haló! Je tam někdo? Jste alespoň Hebdo?

Autor: Tomáš Vyoral

Zdroj: http://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=621332
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancouzští instruktoři se ocitli v kotli spolu s teroristy DAEŠ   
Pridal tk Pátek 01 září 2017 - 07:05:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Osvobození města Tal Afar v severozápadním Iráku dostalo na svět další přesvědčivý důkaz o účasti západních instruktorů na formování DAEŠ. Podle francouzsko-německého kanálu Arte v současné době "uvízli" důstojníci francouzské vojenské rozvědky ve městě a nemohou se dostat ven, protože by došlo k odhalení jejich tajné mise ohledně výcviku teroristů.

Bylo to oznámeno v předvečer v pravidelném týdenním pořadu Le Dessous Des Cartes (doslovně "S odkrytými kartami"). Analytici kanálu se domnívají, že společná návštěva ministrů obrany a zahraničí Francie v Bagdádu je spojena s misí na záchranu tajného sboru DGSE (Hlavní správy vnější bezpečnosti Ministerstva obrany Francie), jenž se nachází ve městě Tal Afar, které je již z 90% osvobozeno od DAEŠ.

Potvrdí-li se tyto údaje, pak zopakuje Tal Afar usvědčující zkušenost Aleppa, při jehož osvobozování byl v prosinci 2016 objeven bunkr se stovkou inspektorů ze zpravodajských služeb 16 zemí. Proto se v současné době tak dramaticky změnila rétorika oficiálních představitelů Francie v souvislosti se syrskou krizí. Podle údajů Arte hledá Paříž zprostředkovatelský komunikační kanál s Damaškem a má v úmyslu ukončit válku v Sýrii.

Francouzská vojenská účast v té či oné podobě byla již dříve nejednou potvrzena na území Syrské arabské republiky. Podle uznávané Voltaire Network, která zná tajemství Blízkého východu, právě Francii patří již v roce 2012 iniciativa na vytvoření první islamistické enklávy v Homsu v Sýrii, stejně jako obsazení starobylého křesťanského města Maaloul počátkem roku 2014.

Připomeňme, že jde o snahu ještě před vznikem DAEŠ zformovat z teroristů Fronty an-Nusrá "islámský emirát", známý podle názvu jediné obsazené čtvrti ve městě Homs Babá Amr. Osvobození této čtvrti Homsu od tří tisíc teroristů trvalo syrské armádě asi měsíc a tři stovky zajatých francouzských instruktorů byly předány v polovině roku 2012 ministru obrany Le Drianovi prostřednictvím Libanonu.

Nová ministryně obrany Francie Sylvie Goulardová po vítězství Makrona potvrdila v rozhovoru pro Evropu 1 "přítomnost francouzských vojsk v Sýrii". Voltaire Network nazvala toto přiznání "veřejným tajemstvím" a prohlásila, že francouzská commandos působí v Sýrii nezákonně od roku 2011, s krátkou přestávkou mezi březnem a červencem 2012, kdy začišťovala Homs.

V tomto ohledu je příznačné přiznání nového ministra zahraničních věcí Francie Jean-Yves Le Driana, který dříve vedl ministerstvo obrany. Při návštěvě Bagdádu také přiznal francouzskou vojenskou přítomnost v Iráku "od samotného začátku bojů s DAEŠ". Oficiální mise hlavy francouzské diplomacie je věnována jednání o účasti Paříže na poválečné obnově Iráku.

Na pozadí tajných jednání o osvobození důstojníků DGSE z Tal Afar se však poskytnutí Paříží půjčky ve výši 430 milionů eur irácké vládě spíš podobá výkupnému než příspěvkem na budoucí "mírovou výstavbu". Podle údajů Arte hledají francouzské oficiální osobnosti prostřednictvím Iráku zprostředkovatelský komunikační kanál s Damaškem, aby zmírnily osud francouzských důstojníků na jiných místech, kde jsou v Sýrii poraženi teroristé.

DAEŠ, Fronta an-Nusrá jsou teroristické skupiny, jejichž činnost je na území Ruské federace zakázána rozhodnutím Nejvyššího soudu.

Ilja Novický

Zdroj: Nová republika, vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
Článek byl opublikován 28.8.2017

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNucené zavádění eReceptů ohrožuje dostupnost lékařské péče v regionech   
Pridal tk Pátek 01 září 2017 - 06:53:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Piráti vyzývají Ministerstvo zdravotnictví ČR, aby v připravované vyhlášce umožnilo v samostatných ambulancích dosud nevybavených výpočetní technikou vystavovat papírové recepty i po 1.1.2018.

Piráti zastávají názor, že elektronizaci zdravotnictví není vhodné prosazovat silou a už vůbec ne na úkor dostupnosti zdravotní péče. Řada starších praktických lékařů i specialistů v odlehlých regionech se chystá z důvodu povinné ePreskripce ukončit praxi. Dosud není plně dořešen ani problém způsobený nevhodným zásahem do rezidenčního programu praktického lékařství, který ohrožuje proškolení zhruba 100 nových praktiků. Samostatné ambulance praktických lékařů jsou také nesmyslně zahrnuty do povinné EET od 1.3.2018. Podíl hotovostních plateb je přitom u nich zanedbatelný, přitom povinnost EET s hrozbou likvidačních pokut je dalším důvodem k ukončení jejich praxe bez náhrady.

Díky nešťastné kombinaci těchto kroků nyní hrozí, že se zbytečně sníží dostupnost služeb praktických lékařů pro pacienty. Elektronizace zdravotnictví by měla být legislativně ukotvena tak, aby její používání přinášelo zúčastněným zdravotníkům benefity, které je budou k elektronizaci samy pozitivně motivovat. Zákon o léčivech by proto měl být především upraven tak, aby mohl být plně využit potenciál elektronické preskripce k prospěchu zdravotníků i pacientů při zachování ochrany soukromí pacientů. Legislativně nezvládnutá elektronizace zdravotnictví může být i poslední kapkou pro odchod řady zdravotníků z ČR do zahraničí.

Místopředseda Pirátů a lídr kandidátky v Ústeckém kraji Mikuláš Peksa k tomu říká: "Je zbytečné a nesmyslné dělat z elektronizace zdravotnictví další nástroj státní šikany. Smyslem akce je přece dosáhnout lepší efektivity tam, kde to jde, ne samoúčelně vyhnat zkušené staré lékaře, za které navíc nemáme náhradu. Dostupnost zdravotní péče pro obyčejné lidi se takhle ve finále spíše zhorší, než zlepší."

Z obdobných důvodů žádají Piráti také Ministerstvo financí ČR, aby neprodleně podniklo kroky k vyjmutí samostatných ambulancí lékařů z třetí vlny EET.

Piráti dále doporučují Ministerstvu zdravotnictví ČR, aby pro hladký náběh ePreskripce z vyhlášek 54/2008 Sb. a 84/2008 Sb. odstranilo povinnost elektronického podpisu předpisu a výdeje s pomocí kvalifikovaného či uznávaného certifikátu. U online systému typu Centrálního úložiště elektronických receptů nedává tento požadavek v celkovém kontextu smysl a to zejména s ohledem na nové EU nařízení eIDAS.

Karolína Sadílková
Kontaktní osoba pro novináře


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropský soud rozhodl, že migranti mají právo na evropské sociální dávky. Je to ale příprava na něco ještě daleko horšího...   
Pridal tk Pátek 01 září 2017 - 06:43:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropský soud rozhodl, že migranti mají právo na evropské sociální dávky

Je to příprava na přijetí Globálního zákona o migraci na 72. OSN Valném shromáždění v New Yorku na podzim roku 2018 (předsedat mu bude Lajčák ze Slovenska).

Globální zákon o migraci je součástí teze OSN Agendy 2030 - o přínosu migrace včetně ekonomické migrace pro přijímající státy.

Zákon má zlegalizovat ekonomickou migraci do Evropy s tím, že jí budou přes IT systém organizovat nadnárodní a neziskové organizace na přání zaměstnavatelů.

Ohledně uprchlíků má OSN přes IT systém dostávat požadavky třetích zemí na odsun migrantů a vysídlenců a šíbrovat je kvótami do vyspělých států.

Skutečným cílem je zničit národní státy a demokracii.

Autor: Zbyněk Passer

Zdroj: euPortál
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLavrov a Tillerson projednali omezení práce diplomatického zastoupení RF v USA   
Pridal tk Pátek 01 září 2017 - 06:39:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov projednal během telefonického rozhovoru s ministrem zahraničí USA Rexem Tillersonem nové omezení činnosti diplomatického zastoupení Ruska v USA, uvádí ruský zahraničněpolitický úřad.

„Ministr zahraničí volal speciálně kvůli tomu, aby informoval o tom, že v blízké době budou oznámeny doplňující omezení činnosti ruských diplomatických zastupitelství na území USA a vysvětlil jejich základní obsah," píše se ve sdělení MZV RF.

Zahraničněpolitický úřad také uvádí, že Lavrov vyjádřil lítost z eskalace napětí oboustranných vztahů, které nezahájilo Rusko, „a uvedl, že v Moskvě důkladně prozkoumají Američany oznámená nová opatření a poté bude sdělena naše reakce".

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201708315897794-Lavrov-Tillerson-omezeni-prace-diplomaicke-zastoupeni-RF-USA/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína a Austrálie uspořádaly 20. jednání o bezpečnostní a obranné strategii   
Pridal tk Pátek 01 září 2017 - 06:25:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zástupce náčelníka generálního štábu Ústřední vojenské komise Shao Yuanming se 28. srpna setkal v hlavní městě Austrálie Canbeře s náměstkyní generálního tajemníka australského ministerstva obrany Rebeccou Skinnerovou a se zástupcem velitele australských obranných sil Rayem Griggsem. Společně předsedali 20. čínsko-australskému jednání o bezpečnostní a obranné strategii. Obě strany jednaly o tématech týkajících se vztahů mezi vojsky obou zemí, regionální bezpečnosti a dalších.

Shao Yuanming uvedl, že čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) v roce 2014 úspěšně navštívil Austrálii. Čína a Austrálie se dohodly na založení komplexního strategického partnerství, což symbolizuje nový začátek čínsko-australských vztahů. Čína je ochotna u příležitosti 45. výročí navázání oficiálních diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi realizovat hlavní dohody, na kterých se vedoucí představitelé obou zemí domluvili, a také posilovat vojenskou spolupráci obou zemí v oblasti výměny na vysoké úrovni, společných vojenských cvičení, multilaterální bezpečnosti, mezinárodního boje proti terorismu a dalších.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský ministr zahraničí: Rusko nebude hrát roli prostředníka při řešení diplomatické krize mezi Katarem a řadou arabských zemí   
Pridal tk Pátek 01 září 2017 - 06:24:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov 30. srpna v katarské metropoli Dauhá uvedl, že Rusko nebude hrát roli prostředníka při řešení diplomatické krize mezi Katarem a řadou arabských zemí.

Sergej Lavrov téhož dne na společné tiskové konferenci s katarským ministrem zahraničí Sheikhem Al-Hamadem Al-Sabahem zdůraznil, že diplomatická krize mezi Katarem a řadou arabských zemí, včetně Saúdské Arábie, by měla být vyřešena v rámci Rady pro spolupráci zemí v Perském zálivu (GCC).

Lavrov řekl, že co se týče programu pro řešení této krize, stanovisko Ruska se neliší od postoje Spojených států a Kuvajtu, stávající program je základ pro zahájení rozhovorů mezi příslušnými stranami. Lavrov zdůraznil, že současnou krizi je třeba vyřešit pouze prostřednictvím dialogu a upustit od nepřátelských projevů.

Katarský ministr zahraničí Sheikh Al-Hamad Al-Sabah uvedl, že krize musí být vyřešena prostřednictvím bezpodmínečného dialogu, který může zajistit státní bezpečnost Kataru a dalších arabských zemí v Zálivu. Způsob řešení krize nesmí poškodit svrchovanost Kataru, ani nesmí porušit mezinárodní zákony.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3928 sec,0.2125 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,707kB