Sobota 02 září 2017
Lidl je vyloženě za debily. Jedná se o cílenou provokaci. V dalším letáku Lidlu ty kostely už možná budou přestavěné na mešity...   
Pridal tk Sobota 02 září 2017 - 15:18:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lidl jako multikulturní převychovatel

Vypadá to, že marketing Lidlu ovládla nějaká parta aktivistů, co kašle na prodej a používá reklamní letáky především k převýchově obyvatelstva. Po minulé kauze, kdy tisková mluvčí urážela zákazníky (tentokrát reaguje velmi zdvořile, to se musí nechat), přišlo na řadu mazání křížů z fotografií kostelů. Asi, abychom si zvykli, až se budou postupně sundávat. V dalším letáku Lidlu ty kostely už možná budou přestavěné na mešity.

Když křesťanské symboly vadí, mohli dát na leták fotku Akropole nebo rybářskou vesničku. Zjevně se jedná o cílenou provokaci, co si mohou vůči lidem dovolit. Zatímco „aféra s černochem“ byla složitá, tentokrát je Lidl vyloženě za debily a pustil se do nich i mainstreamový tisk. To je dobře.

Poděkování patří Marianu Kechlibarovi, který tu kauzu rozjel na svém serveru kechlibar.net. A těm, kdo by chtěli začít organizovat bojkot, těm radím, aby to nedělali. Žádný bojkot nikdy nefunguje, ani zleva ani zprava. Když jsou lidé zvyklí něco kupovat, protože jim to zboží vyhovuje, budou to kupovat dál, i když organizaci nesnáší.

Co ale již tradičně funguje, je narušování morálky zaměstnanců. Jedovatá poznámka o tom, co vymažou příště, ta udělá své. Vy ji řeknete jednou, ale zaměstnanec na pokladně slyší něco podobného minimálně desetkrát. Nemůže za to, ale má své kanály, jak vyjádřit, že nechce být za blbce. A nespokojení zaměstnanci v době, kdy si supermarketová konkurence přetahuje lidi, to už je pro firmu dostatečná nepříjemnost.

Originál nahoře vs. upravená fotka z letáku Lidlu v BelgiiAutor: Petr Hampl
Zdroj: euPortál

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVědci stanovili maximální možnou délku lidského života   
Pridal tk Sobota 02 září 2017 - 08:11:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nizozemští vědci určili maximální možnou délku lidského života. Píše o tom Tilburgská univerzita.

Podle jejich hodnocení se mohou ženy dožít 115,7 let a muži 114,1 let. Specialisté stanovili, že se za roky 1986-2015 nehledě na ztrojnásobení počtu lidí starších 95 let maximální délka lidského života skoro nezměnila. Danou skutečnost považují autoři za důkaz dosažení hranice lidského života.

K podobným závěrům specialisté přišli provedením statistické analýzy délky života více než 75 tisíc Nizozemců starších 94 let, kteří zemřeli za posledních 30 let.

V červnu kanadští vědci uvedli, že průměrná maximální délka života člověka (tedy zprůměrovaná podle všech lidí dlouho žijících na Zemi) je delší, než se oznamovalo ve výzkumu amerických mediků zveřejněném v říjnu roku 2016. Tam se stanovovala průměrná maximální délka lidského života na 115 let, absolutní hranice na 125 let.

Je potřeba poznamenat, že nejstarší ze žijících lidí na Zemi, jehož data narození a smrti jsou oficiálně potvrzena, byla Francouzka Jeanne Calmentová, která zemřela v roce 1997. Prožila 122 let, 5 měsíců a 14 dní.

Zdroj: Tilburgská univerzita, Sputnik
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPro Rusy bude složitější vjet na území Ukrajiny   
Pridal tk Sobota 02 září 2017 - 08:06:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Občané RF od roku 2018 budou muset absolvovat mnohem složitější proceduru identifikace vjezdu na území Ukrajiny než ostatní cizinci, uvedl tiskový mluvčí Státní pohraniční služby Ukrajiny Oleh Sloboďan.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko v pátek podepsal rozhodnutí o zavedení biometrické kontroly pro cizince na hranici od roku 2018. Vydal rovněž pokyn, aby byly zdokonaleny zákony o způsobu registrace cizinců, vypracován mechanismus předběžné informace ze strany cizinců o příjezdu na Ukrajinu a obnoven seznam států migračního rizika, do něhož má být zařazeno Rusko.

Podle údajů Státní pohraniční služby bude biometrická kontrola znamenat odebírání otisků prstů cizincům, existence biometrického pasu pro vjezd nebude povinná.

„Pro občany RF tímto rozhodnutím RNBO (Rady národní bezpečnosti a obrany), kterým je schvalován systém biometrické kontroly, je potvrzována dvoustupňová úroveň kontroly. Především kromě toho, že jako cizinci budou předkládat biometrické údaje, budou muset s předstihem informovat, že plánují cestu na Ukrajinu, a předložit maximální objem informací o sobě", řekl Sloboďan v pátek ve vysílání televizního kanálu 112.Ukrajina.

Zdroj: TV 112, Sputnik
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKolem Země proletěl největší asteroid v dějinách   
Pridal tk Sobota 02 září 2017 - 07:54:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Asteroid Florence o velikosti malého města, největší ze všech, které se kdy přiblížily k Zemi za celou historii pozorování NASA, proletěl mimo naší planety a nezpůsobil škodu, sdělil RIA Novosti vedoucí laboratoře kosmického monitoringu Státního astronomického institutu Šternberga MSU Vladimir Lipunov.

„Florence už šťastně proletěl mimo. Byl pozorován a fotografován pomocí robotizovaných teleskopů naší sítě Master nejdříve nad Bajkalem a potom nad Jižní Afrikou", řekl vědec.

Podle jeho slov se asteroid přiblížil na maximálně krátkou vzdálenost od Země — sedm milionů kilometrů, což je přibližně 18krát více než vzdálenost naší planety od Měsíce.

Jak upřesnil hlavní vědecký pracovník téhož institutu Vladimir Surdin, přiblížení Florence vyvolalo zájem astronomů celého světa. „Událost unikátní v tom smyslu, že takové velké asteroidy jsme ještě nikdy nezkoumali dost podrobně. Nic hrozného v jeho přiblížení nebylo a vědecký zájem samozřejmě je, protože všechny takové velké daleko od nás létají a tento se poprvé přiblížil", řekl vědec.

Ale podle názoru Surdina je každý asteroid zajímavý, protože nese v sobě látky, z nichž se vytvářely velké planety.

Zdroj: RIA Novosti, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin vydal článek o budoucí spolupráci zemí BRICS   
Pridal tk Sobota 02 září 2017 - 07:51:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin vydal u příležitosti setkání představitelů zemí BRICS v čínském městě Xiamen článek, ve kterém vyjádřil své názory na budoucí spolupráci zemí BRICS.

Putin v článku nazvaném „Země BRICS - otevřít nové horizonty strategického partnerství" uvedl, že Čína je letos předsednickou zemí BRICS. Díky efektivní práci Číny dosáhly země BRICS důležitých výsledků v politice, ekonomice, kultuře a dalších oblastech. Kromě toho došlo k výraznému zlepšení postavení členských zemí BRICS ve světě.

Putin uvedl, že Rusko klade velký důraz na mnohostrannou koordinaci v rámci modelu pěti zemí BRICS. Země BRICS by měly vést úzkou diplomatickou koordinaci, obzvlášť v OSN, G20 a dalších mezinárodních organizacích.

Putin zdůraznil, že setkání ve Xiamenu podpoří země v boji proti výzvám 21. století a přispěje ke zvýšení spolupráce pěti zemí na novou úroveň.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrůzkum financovaný lidmi: Piráti mají druhý největší počet sympatizantů za všech stran   
Pridal tk Sobota 02 září 2017 - 07:49:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Praha, 31. září 2017 - Český výzkumný Startup Behavio udělal trochu jiný předvolební průzkum. Průzkum, který se nesnaží odhadnout výsledek voleb, ale zjišťuje, nejen koho budou volit už rozhodnutí voliči, ale především mezi jakými stranami se rozhodují voliči, kteří ještě jasno nemají. Současně se Behavio snaží simulovat reálnou volební situaci, takže respondenti dostali "volební lístky" stran a s těmi v ruce se teprve rozhodovali. Na tento projekt vybralo Behavio peníze přímo od lidí skrze crowdfundingový portál Hit-Hit.

Ukázalo se, že veřejnost má k Pirátům daleko větší sympatie, než co běžně měří jiné agentury. U 14 % oprávněných voličů se Piráti dostávají do užšího výběru stran, mezi kterými se lidé rozhodují a 2 % oprávněných voličů jsou napevno odhodlaná Piráty volit. Tato 2 % podpory rozhodnutých v praxi znamenají spíše 3 % u voleb (volební účast bývá okolo 60 %). Pirátům tedy ke vstupu do Sněmovny stačí získat každého desátého podporovatele z širšího jádra sympatizujících (opět vzhledem k očekávané volební účasti 60 %) a přesvědčit je, aby skutečně dorazili k volbám, a vstoupí do Sněmovny.

Ivan Bartoš, předseda Pirátů, k výsledkům průzkumu říká: "Mám velkou radost, když vidím, kolik lidí o nás uvažuje. Výzkum potvrdil, že zacílení naší kampaně je správné a že volební ambice 10 % hlasů je reálná. O tom, kolik lidí nás nakonec skutečně bude volit, rozhodne především volební účast našich podporovatelů. Proto se je snažíme zvednout ze židlí rozsáhlou kontaktní kampaní po celé republice."

Čtyřicet procent volebního potenciálu Pirátů jsou dosavadní nevoliči. To mohou být jak prvovoliči, kteří dříve volit nemohli, ale také lidé, kteří dosud "neměli koho volit". Potěšující potom je, že s Piráty sympatizuje druhý největší počet oprávněných voličů.

Behavio dnes zveřejnilo kompletní mapu voličů včetně programových priorit voličů a překryvů mezi stranami, naleznete ji zde: https://mapavolicu.behavio.cz/

Karolína Sadílková
Kontaktní osoba pro novináře


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTři před dvanáctou   
Pridal tk Sobota 02 září 2017 - 07:44:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Západní masová média vyjadřují údiv nad rozsahem povodní a soucit s postiženými v USA, mlčí o mnohem větší povodňové katastrofě v Asii, a nevyjadřují údiv nad utajovaným dokumentem NATO. Selektivně píší o projektu západních bank o kryptoměně, Mlčí o následcích, tím potvrzují, že na Západě existují dva druhy soucitu a veřejnost se nemá zajímat o důležité. Nejdůležitější prý představují volby do Parlamentu a na Hrad. To je špatná zpráva.

Špatnou zprávou pro nás je i prohlášení prezidenta Putina: svět „balancuje na hraně rozsáhlého válečného konfliktu“. Nebudu se podrobněji rozepisovat o příčinách, podobě již běžícího konfliktu a nebezpečí, která se plně promítnou do Evropy po jeho ukončení, dá-li Bůh, při současném zachránění části civilizace. Pro zájemce o války, které vznikly z mnoha prozaičtějších důvodů, než těch všeobecně známých, nabízím si vzpomenout na válku mezi Francií a Sicílií 1282. Ta vznikla během Velikonoční bohoslužby. Nebo na Anglo – Španělskou válku let 1739 – 1748. Ta vznikla kvůli poškození lodě kapitána Jenkinse. První opiová válka Anglie s Čínou (1839 – 1842) patří také do této kategorie. V době před evropskou kolonizací Afriky existovala významná říše v Západní Africe, Ašantská konfederace. Kolonizaci sе dokázala ubránit až do roku 1874. Když se Britové v roce 1900 snažili ukrást ašantský zlatý trůn, vznikla válka. V roce 1901 se království stalo součástí britské kolonie, Zlatého pobřeží. Teprve v roce 1926 předali Britové kontrolu nad hlavním městem Kumasi zpět Ašantům, a vrátili plnou nezávislost v roce 1935. V moderní době došlo také k 6 denní tzv. fotbalové válce mezi Salvadorem a Hondurasem (1969). Není proto důvod nepřipravovat se na horší i proto, že to, co se popisuje jako světový řád, není ničím jiným, než akumulací lokálních problémů.

Ty charakterizuje diplomatická válka mezi USA a Ruskem. Ovlivní výsledky nedávného setkání diplomatů zahraničních misí ČR, práci nové vlády a prezidenta republiky. Výsledky diplomatické války budeme znát až po ukončení války se zbraněmi. Do té doby očekávám, že Rusko zakáže, ideálně zruší, všechny organizace v Rusku, které se těší podpoře USA, včetně Jelcinova Centra. Případně zmenší počet amerických konzulátů a sdělí veřejně, za jakých podmínek zruší oficiální diplomatické styky s NATO, a jako poslední, s USA.
Sportovní válka mezi USA a Ruskem, která se blíží ke svému vrcholu, takovým návrhům napomáhá. Výsledkem sportovní války mezi USA a Ruskem bude totiž účast nebo neúčast Rusů na Olympiádě 2018 v jihokorejském okrese Pchjongčchang, v provincii Kangwon. Zasedání výkonného výboru MOK se bude konat 10 – 12. Září v Limě. Předtím, 3. a 4.9. , se sejde výkonný výbor MPOK v Abú – Zabí. Mezi těmito setkáními se uskuteční zasedání Nezávislé antidopingové komise se zprávou pro WADA. V Rusku se začaly objevovat možné scénáře výsledků zasedání, ke kterým dodávám několik poznámek: 1) Omluva Rusku, nebo bez, ale s přiznáním, že vše proti Rusku byla doposud politika. Dávám nulovou šanci. 2) Porozumět a odpustit (Podle Dostojevského). Nevěřím v takové konání Ruska po tom všem, co se stalo. 3) Plnohodnotný bojkot. Nedávám mu naději již kvůli velikosti a významu ruského sportu pro svět a olympijské hnutí. 4) Částečná účast Ruska podobná účasti v Rio de Janeiro. Možná. 5) Ohromná pokuta po vzoru špionského skandálu týmu Mc Laren v roce 2007. Tehdy musel tým zaplatit pokutu 100 milionů USD. Nemám představu, kdo, kromě několika ruských miliardářů, by mohl být ochoten pokutu zaplatit. Ještě dnes platí, že peníze jsou prý vše. Kdo ví, zda by vysokou sumu mohl ruský miliardář převést do zahraničí v době sankcí, ve prospěch Ruska. Přesto si mohu si představit, že řešení má dobrou šanci na úspěch.

Velkou šanci na úspěch má za to Generální tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Číny, Si Ťin-pching. Ve čtvrtek bylo navrhnuto, aby 19. Sjezd KS ČLR se konal 18. října. Navržený termín interpretuji jako sdělení rozhodnutí, protože načasování a datum dávají smysl vzhledem k plánovaným jednáním APEC v listopadu ve Vietnamu, a nevylučitelné návštěvě amerického prezidenta Trumpa v ČLR. Za zmínku stojí zvýšení počtu účastníků sjezdu o minimálně 30 z důvodů lepšího proporcionálního zastoupení občanů ČLR.
中共中央政治局会议建议 中国共产党第十九次全国代表大会10月18日在北京召开 中共中央总书记习近平主持会议-新华网 . Kdo má zájem, může se seznámit i s příspěvky bývalých lídrů.
大会将高举中国特色社会主义伟大旗帜,以马克思列宁主义、毛泽东思想、邓小平理论、“三个代表”重要思想、科学发展观为指导,贯彻习近平总书记系列重要讲话精神和党中央治国理政新理念新思想新战略,认真总结过去5年工作,回顾总结党的十八大以来以习近平同志为核心的党中央团结带领全党全国 –
Návštěvě amerického prezidenta Trumpa v ČLR, a sjezdu KS ČLR, předchází bitva na korupčním poli. Na něm se bojuje o vydání čínského oligarchy, pana Guo. Nemohu potvrdit, zda jeho vízum opravdu končí 9.10. t.r., bude li vydán do ČLR, nebo ne, nebo odeslán do jiného státu, jehož občanství má, nebo může mít. Oligarchové přece ani dnes nelétají s jedním pasem. Skutečností ale je, že Guo má velké obavy. Jinak by si nenajal právníka Jeh Johnsona (1957), bývalého ministra vnitřní bezpečnosti USA, a nezmiňoval své členství v prezidentově golfovém klubu, Mar-a-Lago. Z bezpečnostně informačního hlediska je Guo pro USA již nezajímavý. Byl dávno „vytěžení“ a dlouhodobě je mimo ČLR. Si Ťin-pching ale boj o Guo jen tak nevzdá. Podobně jako nevzdává boj proti chudobě v ČLR.

Symposiu o chudobě, které se konalo 23. června 2017 v severočínské provincii Šan-si (156 000 km²), a jejíž hlavním městem je Tchaj-jüan, předsedal Generální tajemník ÚV KS ČLR. Plný text referátu zveřejnila před několika dny vládní agentura Sin-chua (Xinhua). Jsem přesvědčen, že velká část požadovaných konkrétních akcí bude splněna. Plný text řeči: 在深度贫困地区脱贫攻坚座谈会上的讲话--习近平

Do kontextu vztahů Rusko – ČLR – Evropa – USA a již rozehrané války zapadá téma kryptoměn. Digitálních měn, které se opírají o kryptografii pro řetězení digitálních podpisů jednotlivých převodů, peer-to-peer sítě a decentralizaci. Nejznámější je Bitcoin. Kryptoměn již existuje celá řada. Nebudu o nich dnes psát. Rusko si hraje na svém poli. To potvrzuje i nechuť k návratu do Ruska náměstka Centrální banky RF. Tomu se zalíbily USA. Je škoda, že s ním neodletělo celé představenstvo CB. ČLR také hraje na svém poli. A teď se konečně přidalo 6 velkých západních bank: Barclays, Credit Suisse, Canadian Imperial Bank of Commerce, HSBC, MUFG и State Street. To jen pro začátek. Dnes jsou v klubu také UBS, Deutsche Bank, Santander a BNY Mellon. Od (konce?)roku 2018 budou banky pracovat ve své kryptoměně. Do té doby musí banky promluvit do duše regulátorům. Nemám pochyb, že budou mít úspěch. Pro čtenáře může být zajímavé, že projekt nepočítá s možností nákupu a prodeje nové kryptoměny obyčejnými občany. Co to znamená, a může ještě znamenat v představitelné budoucnosti, nechť si každý čtenář sám domyslí. Pouze napovídám: koncentrace a růst bankovního monopolu bez zprostředkovatelů a konkurentů, následné omezení počtu burz, omezení tzv. lidských práv, vyloučení osobní iniciativy, o nové formě cenzury a rozvoji totalismu, nemluvě. 3 M, o kterých jsem nedávno psal (Putin, squid a 3M), mobilizace finančních oligarchů, modernizace hospodářství dostaly dynamiku při pomoci militarizace hospodářství a bezmoci tzv. mocných. To je špatná zpráva.
Do kategorie militarizace a špatných zpráv patří zmínka o NATO, a jí utajovaný dokument – Co by bylo, kdyby…(německy podle SZ, NDR, WDR "Was wäre wenn") s 39 opc.emi konání NATO v případě výpovědi nebo zrušení smluv o odzbrojení (m.j. z roku 1987). Široká veřejnost o dokumentu neví. Předvolební doba, kauzy Babiš, mlčení o minulosti veksláka, a dalšího ze zájemců o místo na pražském hradě, odpovědným za instituci mnohem více zamotanou do EU dotací, než si laik si dovede představit, jsou výhodné k lokálnímu utajení, a odvlečení pozornosti veřejnosti od důležitých témat. Je potřeba říci, že 39 opcí neobsahuje požadavek nových sankcí proti Rusku. Za to se v dokumentu píše, jak přinutit Rusko ke stolu. Píše se o zvýšení používání bombardérů B-2 a B-52 a o letadlech schopných nést jaderné zbraně. Ty vše jsou již u sousedů. Doufám, že MO ČR nevybírá v utajeném procesu letiště v ČR pro tyto obry a ví, kolik vojáků má v Afganistánu. US audit totiž objevil o 2.600 vojáků více, než bylo oficiálně sděleno. Ve struktuře se 3 milióny zaměstnanci a komputery, se takováto chyba nedá vyloučit. Nebo, skrývá chyba jiný úmysl?

Než dostanu odpověď, raduji se. Raduji se, protože současný hlavní nepřítel Západu musel během 500 let porazit všechny své nepřátele, aby dal do provozu již v roce 1954 první atomovou elektrárnu na světě (Obninskaja), projektoval od roku 1952 atomovou ponorku Velryba (projekt 627), jaderný ledoborec Lenin (1959) a položil tak základ flotile jaderných ledoborců již disponuje pouze Rusko. Aby mohl poslat do vesmíru prvního kosmonauta, oficiálně akceptovat přistání Američanů na Měsíci, nehledě na jiná vysvětlení. Raduji se z inženýrského, logistického a manažerského výkonu při stavbě mostového spojení Ruska s Krymem. Přibližně 3 tisíce lidí pracovalo v třísměnném provozu (od 5.9.2014), aby v noci z pondělka na úterý tohoto týdne, montéři mohli zvednout do výše 35 metrů nad vodou 277 m dlouhou ocelovou konstrukci vážící 6 tisíc tun, srdce 19 km dlouhého spojení. 3 miliardy Euro, nehledě na sankce se našly, aby 1. prosince 2018 mohlo začít jezdit oboustranně 47 vlaků denně, bezpočet aut na čtyřproudové dálnici. Mezitím Rusko stačilo položit potrubí pod vodou, aby Krym se mohl stát energeticky nezávislým od Ukrajiny. Ta bloudí v mlze a hledá cestu ven z krize, podobně jako bloudí britská vláda při hledání řešení brexitu. Není pět minut, ale tři minuty před dvanáctou, nejenom v Rusku, ČLR a USA, ale i v české kotlině. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
01.09.2017


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1744 sec,0.0459 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,664kB