Čtvrtek 07 září 2017
WikiLeaks zveřejnil dokumenty CIA o systému řízení raket   
Pridal tk Čtvrtek 07 září 2017 - 20:17:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Portál WikiLeaks ve čtvrtek zveřejnil balík tajných dokumentů CIA o programu zajišťujícím řízení vypuštění raket ze stíhacích letounů.

Projekt Protego byl prováděn v letech 2014-2015 za účasti společnosti Raytheon. Společností vyvinutý software byl instalován na palubní počítače letadel vybavených systémy vypouštění raket.

Systém zahrnuje „hlavní procesor" a „spouštěč", který funguje na základě „vedoucí/vedený" a také několik jednotlivých mikrokontrolérů pro přenos a příjem zakódovaných signálů na uzavřených kanálech. Mikrokontroléry umožňují sledování stavu samotné rakety, vypouštěcí roury a trámových držáků.

Pro vypuštění rakety musí být obdrženy potvrzení třemi různými signály: o poloze letadla v dané oblasti; o přístupu k GPS; o zadaném pro výkon mise času.

Balík dokumentů je součástí projektu Vault 7, sféra použití Protego se však značně liší od ostatních programů popisovaných v rámci projektu. Důvody, proč bylo Protego zahrnuto do projektu Vault 7, zůstávají neznámými.

Publikace se stala součástí série dokumentů CIA Vault 7, kterou WikiLeaks uvedlo 7. března. Uvádělo se, že tato publikace bude největším únikem tajných informací rozvědky. Zahrnuje více než 8,7 tisíc dokumentů a souborů uložených v izolované vnitřní síti Centra pro kybernetickou rozvědku, které sídlí na ústředí CIA v Langley ve Virginii.

Zdroj: WikiLeaks, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKUBEROVO ÚŘEDNÍCI IGNORUJÍ ZÁKONY   
Pridal tk Čtvrtek 07 září 2017 - 07:35:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Teplický magistrát pod vedením kontroverzního odéesesáka Jaroslava Kubery čelí dalšímu skandálu! Úředníci odmítají dodržovat a postupovat podle zákonů. Každému se může stát, že prodává své auto a při tom naletí podvodníkovi. V čem to spočívá? V dobré víře jste prodali auto a druhá strana se však následně přes veškeré ujištění, že tak provede, nepřepíše jako majitel vašeho bývalého vozidla, ačkoliv má od vás k tomu plnou moc. Jezdí na vaše jméno v technickém průkazu a veškeré pokuty a škody jdou v tomto případě na vaši osobu. Takto bylo postiženo tisíce občanů České republiky díky nedokonalosti zákona. Od tohoto roku však vstoupil v platnost nový zákon o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, který právě tuto patovou situaci řeší.

Ve svém § 8a nový zákon říká:

(1) Došlo-li ke změně vlastníka silničního vozidla na základě převodu vlastnického práva a dosavadní nebo nový vlastník neposkytl potřebnou součinnost pro podání společné žádosti o zápis změny vlastníka silničního vozidla v registru silničních vozidel ve lhůtě podle § 8 odst. 2, provede obecní úřad obce s rozšířenou působností zápis změny rovněž na žádost dosavadního nebo nového vlastníka.

(2) Pro žádost o zápis změny vlastníka silničního vozidla do registru silničních vozidel a její přílohy platí § 8 odst. 3 a odst. 4 písm. b) obdobně. Pro prokazování zmocnění k zastoupení platí § 8 odst. 5 obdobně.

(3) O podání žádosti podle odstavce 1 vyrozumí obecní úřad obce s rozšířenou působností bez zbytečného odkladu dosavadního nebo nového vlastníka silničního vozidla, který žádost nepodal, a umožní mu se k žádosti vyjádřit. Má-li dosavadní nebo nový vlastník silničního vozidla, který žádost nepodal, v držení technický průkaz nebo osvědčení o registraci silničního vozidla, vyzve jej obecní úřad obce s rozšířenou působností k jejich předložení a stanoví mu k tomu přiměřenou lhůtu.

Zároveň nový zákon pamatoval na skutečnost, že již nemáte u sebe technický průkaz a stanovil:

(4) Nepředložení technického průkazu silničního vozidla nebo osvědčení o registraci vozidla ve lhůtě stanovené podle § 8a odst. 3 nebrání provedení zápisu změny vlastníka silničního vozidla v registru silničních vozidel. Obecní úřad obce s rozšířenou působností v takovém případě vydá při zápisu nový technický průkaz silničního vozidla.

To je litera zákona, kterou by se měl řídit každý občan a zvláště úředník. Jenže na magistrátu v Teplicích je tomu jinak. Úředníci odmítají takto podle zákona postupovat a vůbec se s vámi nebaví (redakce si tento jejich přístup k zákonu ověřila). Takováto arogance pramení jen z jedné věci a to, že mají oporu ve vedení radniční junty pod taktovkou Kubery, kterému ačkoliv je sám člen zákonodárného sboru České republiky zákony nic neříkají. Není se čemu divit, tento bývalý bolševik s kandidaturou Komunistické strany Československa na krku ignoruje všechny zákony a vše dělá jen pro svůj prospěch! Prospěch občanů je mu cizí. Za rok již budou komunální volby, tak občané přemýšlejte! Každá ryba smrdí od hlavy!

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŘecko a Bulharsko jsou připraveny se stát mostem mezi EU a Ruskem   
Pridal tk Čtvrtek 07 září 2017 - 07:08:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řecký premiér Alexis Tsipras a bulharský premiér Bojko Borisov si myslí, že jejich země by se mohly stát mostem mezi Evropskou unií a Ruskem. To premiéři prohlásili na společné tiskové konferenci po podepsání dohody o stavbě železnice.

Žurnalisté se ptali na společnou balkánskou politiku vůči Rusku.

„Naše země hrají kriticky důležitou roli na východních hranicích Evropské unie, čelí velkým výzvám, které stojí před námi. Hlavní charakteristika naší spolupráce ale — ta není směřována proti třetím stranám, jejím cílem je rozvoj, perspektiva. Úspěch regionu je dobrý pro všechny sousední země. Co se týče Ruska, obě naše země mohou hrát roli mostu mezi EU a Ruskem, jelikož máme tradiční kontakty, které jsou založené na společné kulturní tradici a společné paměti, což může tuhle roli ulehčit," řekl Tsipras.

„Naprosto souhlasím a podporuji svého kolegu pana Tsiprase," řekl Borisov.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201709065928715-recko-bulharsko-most-eu-rusko/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropská komise schválila německé vládě překlenovací úvěr 150 milionů eur pro Air Berlin   
Pridal tk Čtvrtek 07 září 2017 - 07:02:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německé nízkonákladové aerolinky Air Berlin jsou v insolvenci, v provozu by ale podle německých médií měly zatím pokračovat. V platnosti zůstávají i všechny zakoupené letenky. Společnost, která létá i do Prahy, dostane od německé vlády překlenovací úvěr 150 milionů eur, tedy v přepočtu skoro 4 miliardy korun. Tento program schválila 4. září Evropská komise.

Společnost Air Berlin měla finanční potíže dlouhodobě. O zahájení insolvenčního řízení u berlínského soudu požádala, když její hlavní akcionář Etihad Airways oznámil, že už jí jako ztrátovému podniku nedá k dispozici žádnou další finanční podporu.

O své budoucnosti chce firma jednat mimo jiné s jedničkou německého trhu, společností Lufthansa. Ta si od Air Berlin pronajímá řadu letadel i s posádkou a už v minulosti uvedla, že by o zadluženého leteckého dopravce měla zájem, pokud bude oddlužen. S Air Berlin jedná i společnost EasyJet a Ryan air.

Air Berlin, která loni vykázala ztrátu 782 milionů eur (20,4 miliardy Kč), ještě v červnu zákazníky ujišťovala, že své finanční a provozní problémy vyřešila.

Firma byla založena v roce 1978 a podle svého webu je druhou největší leteckou společností v Německu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponThajský premiér Prajuth Čan-oča: BRICS+ je nový model založený na toleranci, spolupráci a rozvoji   
Pridal tk Čtvrtek 07 září 2017 - 07:01:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Thajský premiér Prajuth Čan-oča 5. září uvedl, že Čína navrhla uspořádání dialogu mezi zeměmi nových trhů a rozvojovými zeměmi, což odráží toleranci mechanismů v rámci BRICS. Thajsko vysoce oceňuje tento nový model BRICS+.

Thajský premiér Prajuth Čan-oča, který se téhož dne zúčastnil dialogu mezi zeměmi nových trhů a rozvojovými zeměmi ve městě Xiamen (Sia-men), řekl, že pět zemí, tedy Thajsko, Egypt, Tádžikistán, Mexiko a Guinea, bylo pozváno, aby se připojilo k dialogu mezi zeměmi nových trhů a rozvojovými zeměmi. Těchto pět zemí reprezentuje různé regiony světa. Pět členských zemí BRICS a těchto pět zemí pozvaných k účasti na dialogu pokrývá 46 % světové populace, jejich HDP představuje 30 % světového HDP a devizové rezervy těchto deseti zemí překročily 46 % globálních devizových rezerv, proto lze říct, že dialog mezi zeměmi nových trhů a rozvojovými zeměmi ve městě Xiamen odráží toleranci mechanismů BRICS, protože tento model prakticky reprezentuje názory většiny zemí nových trhů a rozvojových zemí, což přispěje ke zvýšení racionality modelu BRICS na celém světě.

Thajský premiér Prajuth Čan-oča se domnívá, že návrh modelu BRICS+ také ukázal konstruktivní roli Číny při podpoře účasti zemí nových trhů a rozvojových zemí na zlepšování globálního řízení a na podpoře ekonomické globalizace. BRICS+ je podle něj inovační model, díky kterému se více partnerů připojí ke spolupráci a konference BRICS+ je příležitost pro vytvoření udržitelných partnerských vztahů mezi různými zeměmi. Thajsko doufá, že upevní s Čínou a dalšími členskými zeměmi BRICS spolupráci, rozšíří lidskou výměnu, posílí strategické spojení a vzájemnou komunikaci.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZvláštní zástupce ruského prezidenta navštívil Írán   
Pridal tk Čtvrtek 07 září 2017 - 07:00:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zvláštní zástupce ruského prezidenta Alexander Lavrentiev přiletěl 5. září do Teheránu, kde se zúčastnil jednání o syrské krizi s generálním tajemníkem íránského nejvyššího státního bezpečnostního výboru Alim Shamkhanim.

Podle zprávy íránské tiskové agentury Fars proběhne v druhé dekádě září v Astaně další kolo jednání o syrské otázce, které iniciovaly Rusko, Turecko a Írán. Alexander Lavrentiev řekl, že Rusko a Írán musejí před jednáním zkoordinovat stanovisko v příslušných otázkách.

Podle jiné zprávy íránské tiskové agentury Tasnim Alexander Lavrentiev seznámil Aliho Shamkhaniho s ruským diplomatickým úsilím v poslední době a s výsledky jednání o syrské otázce mezi Ruskem a ostatními státy. Lavrentiev zdůraznil, že Rusko, Írán a Sýrie hrají klíčovou roli v boji proti terorismu.

Ali Shamkhani se vyslovil v tom smyslu, že Írán, Rusko a Sýrie vytvořily skutečný tábor proti terorismu a dosáhly určitých výsledků.

Ali Shamkhani také řekl, že je třeba respektovat svrchovanost syrského území a zajistit dialog mezi různými stranami v Sýrii. Syrský lid musí rozhodnout o svém osudu a budoucnosti.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDonald Trump zruší program pro imigranty žijící v USA od dětství   
Pridal tk Čtvrtek 07 září 2017 - 06:58:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump zruší program DACA (Deferred Action for Childhood Arrivals), který umožňuje legalizovat pobyt imigrantů žijících v USA od dětství, a který vypracovala vláda předchozího prezidenta Baracka Obamy. 5. září to oznámil americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions. Toto rozhodnutí ovlivní asi 800 tisíc lidí.

Jeff Sessions se vyslovil v tom smyslu, že program pro imigranty žijící v USA od dětství nejen porušuje ústavu, ale také vyvolal prudké zvýšení počtu mladistvých, kteří žijí bez doprovodu dospělých v amerických jihozápadních hraničních oblastech. To má velké humanitární důsledky. Kvůli zaměstnání těchto nelegálních imigrantů ztratily práci tisíce Američanů.

Obamova vláda zahájila tento program v roce 2012. Program pro migranty žijící v USA od dětství se týká imigrantů, kteří vstoupili do USA před rokem 2007 a kteří ještě nedosáhli věku 16 let. Této skupině lidí program umožnil získat dvouletou obnovitelnou ochranu před vyhoštěním a pracovní povolení. Většina z 800 tisíc lidí, na které se program DACA vztahuje, pochází z Mexika a jsou ve věku od 15 do 36 let. Tito lidé bývají nazýváni „pronásledovateli svých snů".

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína předložila Mezinárodnímu paralympijskému výboru zprávu o přípravách pro Zimní paralympijské hry v Pekingu   
Pridal tk Čtvrtek 07 září 2017 - 06:48:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Viceprezident organizačního výboru Zimních olympijských her Lu Yong 5. září v Abú Zabí na valném shromáždění zástupců Mezinárodního paralympijského výboru předložil zprávu o přípravách pro Zimní paralympijské hry, které se v roce 2022 uskuteční v Pekingu.

Lu Yong ve svém projevu nejprve zdůraznil, že čínská vláda věnuje pracem pro ZOH 2022 i následné paralympijské hry velkou pozornost. Sdělil, že čínský prezident Xi Jinping doufá, že Čína uspořádá otevřené, čisté a nádherné Zimní olympijské i paralympijské hry.

Lu Yong také informoval o nejnovějších pokrocích. Zlepšila se struktury organizačního výboru, inovoval se paralympijský organizační systém a nadále se pokračuje s výstavbou stadionů a dalších zařízení k uskutečnění ZOH.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStále slýcháme, že imigranti u nás žádní údajně nejsou a ani k nám prý nechtějí. Opravdu?   
Pridal tk Čtvrtek 07 září 2017 - 06:36:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Příhoda z minulého týdne. V centru Prahy mě oslovil černoch (černý jako bota) a lámanou angličtinou se mě ptá na cestu k Palladiu (Náměstí republiky) podle přiložené adresy na listu papíru.

Ukazuji mu onu budovu Palladia a zdvořile se ptám. „Where are you from?“ (odkud jste). On na to „Germany“….. Lehce mi poklesne čelist, ale rychle se vzpamatuji a německy říkám s úsměvem „wirklich“?! (vážně?). Je ale zjevně jazyk, který mu nic neříká a nerozumí v něm ani slovo. Pro jistotu přidám lehce ironicky. „So Sie sind aus Deutschland?! Wo liegt eigentlich Deutschland? In Afrika?“ (tak vy jste z Německa a kde to Německo vlastně leží, v Africe?) Vyjeveně na mě kouká a pak kývá „yes Africa“……now Germany“ (Volně přeloženo - ano Afriky, teď Německo). V duchu di říkám, tak tohle asi bude nějaký ten proslulý „syrský“ atomový vědec, nebo chirurg prchající před válkou… tím náš „rozhovor“ skončí…

Já se ale přirozeně musím ptát, jak má náš režim situaci s imigrací pod kontrolou. Když si sem může klidně přijet nějaký „Novo Němec“, evidentně ilegální imigrant z Afriky a bez problémů se tu potloukat?! Kolik takových ilegálních imigrantů v ČR teď asi je? Stovky, tisíce, desítky tisíc? Vždyť jen Vietnamců je v ČR ilegálně kolem 20 000…. (většina zapojena v kriminálních aktivitách) a režim o nich nic „neví“… nebo snad nechce vědět? Ty stále častější hloučky muslimů a černochů v ulicích našich měst jsou pak co?! (Turisté? Nebo údajní studenti“?! – tomu snad může věřit akorát nějaké Palato z MF Dnes..)

Stejně tak si kladu otázku, zda již Německo nezačíná přetékat a německé úřady se náhodou nesnaží některé imigranty tajně vylifrovat do střední Evropy. Jak jinak by se sem výše uvedené černé individuum asi dostalo?! Kde vzal peníze na cestu, jak se sem dopravil? Jak se o naší zemi vůbec dověděl? (Většina těchto imigrantů nemá žádné vzdělání a ještě nedávno o žádné Evropě neslyšela..) Nebo je to zase nějaká hanebná hra deviantů u neziskovek typu „Člověk v tísni“, či „homo hodnoty“? Kteří sem imigranty plánovaně chtějí dovážet?

Každopádně tvrzení , že u nás žádní imigranti nejsou, je sprostá lež! Budeme čekat až nám imigranti začnou znásilňovat ženy a dcery? Až nás začnou terorizovat na ulicích jako se to běžně děje v Západní Evropě? Nebo zde začnou masivně provádět teroristické útoky podobné Barceloně, Londýnu. Berlínu, Mnichovu, Paříži….?! Nebo si zase vezmeme naši zemi od havlistů zpět a uděláme si zde pořádek a ony protičeské havlisty vykážeme na okraj společnosti a odřízneme od rozhodování a ty nejhorší přísně potrestáme?!

Večer říkám onu příhodu manželce a manželka se na mě podívá a s typicky ženskou pragmatičností a moudrostí říká, „ no tak to děti asi na tu němčinu nedáme, to by jim zjevně k ničemu v budoucnosti nebylo…“. Musím jí dát za pravdu, Západní Evropa je vyřízená a čeká ji úpadek, válka a zmar. Chtít se „přimknout“ k tomuhle spolku deviantů a bláznů může zase jen deviant a blázen…. A to většina Čechů určitě není!!!!

Autor: Martin Kohout

Zdroj: ePortál
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVýhled na Ruské jaro 2018   
Pridal tk Čtvrtek 07 září 2017 - 06:29:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jaro, zastarale vesna, v ruštině ale doposud užívané slovo, podobně jako v Číně (春季) označuje jedno ze čtyř ročních období. Starší významy jara indikují, že Na jaře začneme stavět nový dům, nebo Šťastný byl věk jara mého, a na vlastních statcích vládl jsem co vážený pán, po boku maje milou sestru, či Rozkošný, panenský zjev v kouzelném věku šestnácti jar nemohl ovšem se minouti hlubokým dojmem…

Hluboký dojem na dění ve světě slibuje udělat Ruské jaro 2018. 18. března 2018 se mají uskutečnit prezidentské volby. Problematiku ruského jara 2018 jsem naznačil v příspěvku z 24. srpna nazvaném Putin, squid a 3M. Mezitím se diskuze spojená s novým zákonem USA o akcích proto Iránu a Rusku (H.R.3203 - Countering Iran's Destabilizing Activities Act of 2017) koncentruje především na v příspěvku zmíněný trilion USD ruských oligarchů v off-shore a 6 měsíců určených pro vypracování zprávy. To vše pod názvem: sjednotit se s Putinem nebo proti Putinovi, nebo jak píše v překladu z ruštiny dnes Eurasia24.cz: Přichází hodina pravdy. USA daly ruským oligarchům ultimátum:180 dní, aby prodali Rusko.

V kontextu ultimáta oligarchům je nutné si uvědomit vnitro - a zahraničně politické aspekty. Jejich následky se projeví i na politické scéně české kotliny, včetně prezidentské volební kampaně. Bylo by dobré mít srovnání: koho by volili Češi za svého prezidenta, kdyby byli možní kandidáti na prezidenta, Macron, Merkel, May a Putin. Nebo: Kolik peněz by ušetřily politické strany na volební kampani, kdyby se rozhodly nechat do voleb zatknout na několik dní jednoho ze dvou pánů, kteří byli dnes vydáni k trestnímu stíhání? Co se týče ruské vnitřní politiky, představuji si několik scénářů ve spojení s oligarchy. Zmíním se o třech:

1) Oligarchové se rozhodnou nevrátit peníze do Ruska, budou se sjednocovat v prezidentské volební kampani proti prezidentovi a podaří se jim „(z)vítězit“ s pomocí medií, vydírání, hospodářské a finanční sabotáže. Pravděpodobnost takového rozhodnutí oligarchů je podle mého 50 na 50. Ve spojení se zhoršující se mezinárodní a vnitropolitickou situací USA se americkému establishmentu, nepředvídavému počasí, změně taktiky práce prezidenta Trumpa, a v ne poslední řadě, nemožnosti iniciovat úspěšný impeachment, podařilo prezidenta Trumpa zahnat do klece. Dnes se zmiňuji o nenávisti establishmentu proti Trumpovi, ne proti jeho politice. Tím se stává prezident Trump více nebezpečným, než byl doposud. To může být i jedním z několika důvodů, aby prezident Putin nekandidoval. Takovéto vítězství oligarchů nad prezidentem Putinem se neprodleně transformuje na nebezpečí občanských nepokojů, včetně ozbrojeného převratu v Rusku. Jedním z představitelných výsledků tohoto scénáře může být kapitulace Ruska, následná ztráta suverenity a odstavení ruských oligarchů, včetně jejich postupného zničení samotnými USA. O dalších možných výsledcích se nebudu rozepisovat.

2) Oligarchové se budou snažit vrátit alespoň část peněz do Ruska. Objem peněz určí USA a čas. Takové chování představuje dvojitou hru o čas. Pravděpodobnost takového rozhodnutí hodnotím jako poměrně vysokou (nad 50 procent). S ohledem na skutečnost, že několik ministrů a členů jejich rodin mají finance a žijí v zahraničí, někteří mají dokonce státní občanství Rusku znepřátelených států, odpovídá logice, schopnosti oligarchů si představit následky scénáře 1), a principu pudu sebezáchovy. V případě kandidatury a zdraví prezidenta Putina výsledek prezidentských voleb v Rusku bude nepochybný. Subverse bude pokračovat, ztrátu části peněz oligarchů nelze vyloučit, oželit ztrátu je možné, protože budou moci pokračovat ve vysávání státního rozpočtu. Znovuzvolený Putin bude tak čelit dodatečným vnitropolitickým výzvám. Jejich řešení bude z valné části záviset od situace a dění ve světě. Dvojitá hra ruských oligarchů by ale mohla pomoci vyhrát čas oběma stranám a dovolit zakotvení zahraniční politiky. Její jednu část představuje skutečný odkaz od pomoci Evropě (ve které nebude so osvobozovat), pokračování neveřejného budování vojenských a jiných pozic RF v Bělorusku, na Balkáně (který ještě pro Rusko není zcela ztracen), ale i v dosahu USA. V neposlední řadě bude potřeba nediplomaticky, jasně sdělovat evropské veřejnosti, co ji opravdu čeká. Současně se bude upevňovat tzv. diplomacie vědy, jinak tzv. vědecké diplomacie. Jsem přesvědčen, že po té, co standartní diplomacie nefunguje a hospodářská diplomacie se blíží dnu, její role bude dále růst. Již dnes je silným prvkem při jednáních za zavřenými dveřmi, především s USA. Na poli diplomacie vědy, bude z EU hrát roli jenom SRN. Nejenom kvůli největšímu rentgenovému laseru na světě. Laser, dlouhý téměř 3,5 km, v přepočtu necelých 40 miliard korun drahý, začal fungovat na okraji Hamburgu 1. 9. 2018. Jeho duši spolutvoří, podobně jako duši CERNU, ruské know – how a ruští vědci. ČR, nehledě na laser s podobnými vlastnostmi ve výzkumném centru v Dolních Břežanech u Prahy, nebude hrát žádnou důležitou roli v diplomacii výše uvedeného typu, bez ohledu na to, kdo bude premiérem, nebo prezidentem.

3) Oligarchové se rozhodnou a veřejně postarají o návrat peněz do Ruska. I v tomto případě objem peněz určí USA a čas. Na zbytek peněz oligarchové zapomenou. Reálné naděje na zisky v Rusku jim zůstanou. S takovýmto rozhodnutím nepočítám již kvůli parkování peněz u rodinných příslušníků, třetích osob, nebo svěřeneckých fondů. Kvůli dvojitému, ba trojitému občanství, vydírajícímu potenciálu manželek, milenek a dětí oligarchů, žijících v zahraničí. Kdyby ale, pro mne nečekaně, došlo k uvedenému rozhodnutí oligarchů, znovuzvolený prezident Putin by mohl na de-offshorizovaném poli odstartovat proces, který jsem nazval v uvedeném příspěvku 3M: mobilizaci peněz oligarchů, modernizaci státní správy a militarizaci hospodářství v dobrém slova smyslu. K obraně suverenity, která bude nutná i v budoucnosti a rychlejšímu transferu a transformaci vojenských technologií do občanského života. Některé společnosti států EU by tak mohly dostat šanci na obnovení spolupráce s Ruskem. Pro let do Ruska by zcela určitě stačilo jedno menší letadlo, ne tři velká.

Pro posouzení průběhu a následků ruského jara 2018 pro EU a ČR je nezbytné vzít na vědomí nejenom výše popsaný stav USA, situaci prezidenta Trumpa a scénáře 1-3, ale i skutečnost vojenské kolonizace EU Spojenými státy, úspěšné tažení několika států východní časti EU proti SRN pod vedením USA, a v neposlední řadě i tažení Turků proti EU v oblasti migrace. Ve věci bruselských migrantských kvót právě rozhodl Evropský soudní dvůr proti Maďarsku a Slovensku. To se hned vzdalo. Rozsudek lze proto označit jako další krok Evropy ke křižování. Evropa již delší dobu nese kříž, na kterém bude ukřižována. Kříž také patří k symbolům jara. Znali ho již staří Egypťané, Řekové i Číňané. Všichni chápali kříž, mající více podob (T, X), jako symbol věčnosti a propojení božského a lidského světa. Hřebíky budou zatloukat Evropané, ne Rusové. Pokrytectví evropských politiků dosáhlo nevyléčitelné úrovně. A nedej Bůh, spojí-li se západní umělá inteligence s hloupostí vůdců a politiků. Již proto je z politicko – vojenského hlediska, o hospodářském nemluvě, pro Rusko v představitelné budoucnosti výhodnější mít Polsko, Rumunsko, Bulharsko, ale i ČR a SR, jako (ne veřejně vyhlášené) nepřátele, než spojence. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
06.092017.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2691 sec,0.0775 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,693kB