Pátek 08 září 2017
Čínská strana znovu naléhá na USA a Korejskou republiku, aby zastavily umisťování systému THAAD   
Pridal tk Pátek 08 září 2017 - 06:05:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang 7. září v Pekingu zopakoval, že čínská strana byla vždy proti umístění protiraketového systému THAAD v Korejské republice, toto stanovisko je jasné a neměnné. USA a jihokorejská republika musí ihned zastavit umisťování systému THAAD.

7. září v ranních hodinách přesunovala americká a korejská armáda 4 automobily na vypouštění raket a další součásti protiraketového systému THAAD na americkou základnu THAAD v Seongju-gun. Na to reagoval Geng Shuang na tiskové konferenci tak, že čínská strana byla vždy proti umístění protiraketového systému THAAD v Korejské republice, toto stanovisko je jasné a neměnné. USA a jihokorejská republika by měly respektovat zájmy Číny a dalších příslušných zemí a ihned zastavit umisťování systému THAAD.

Podle jihokorejského ministerstva obrany dokončily USA a Korejská republika dočasné umístění sytému THAAD. O finálním umístění systému THAAD rozhodne zařízení, které vyhodnocuje všechna umístění. Jihokorejští úřednici uvedli, že výsledek vyhodnocení ještě neznamená, že bude zrušeno rozhodnutí ustanovené USA a Korejskou republikou.


Zdroj videa: RT
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolská premiérka: Rozhodnutí Evropského soudu nezmění polské stanovisko v uprchlické krizi   
Pridal tk Pátek 08 září 2017 - 05:59:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Polsko je věrným členským státem EU, vykonává své povinnosti a očekává, že s ním bude zacházeno stejně jako s ostatními členskými státy. Rozhodnutí Evropského soudu nezmění polské stanovisko v uprchlické krizi," uvedla ve středu 6. září polská premiérka Beata Szydlo.

Téhož dne Evropský soud zamítnul žalobu maďarské i slovenské vlády. Rozhodl, že zákon EU o rozdělení uprchlíků, který byl schválen v září 2015, bude legální. Evropský soud se domnívá, že systém na přerozdělení uprchlíků do různých členských států EU je účinný způsob, jak se vyrovnat s uprchlickou krizí. Spousta uprchlíků se do Evropy dostala v krátké době, a tak této situaci odpovídají i jednotlivé podíly.

Členské státy musí být srozuměny s touto politikou EU. Podle příslušné zprávy od Evropské komise je rozhodnutí Evropského soudu důležitým pokladem o nátlaku na členské státy, které se přerozdělení bránily.

Beata Szydlo uvedla, že takovéto rozhodnutí Evropského soudu předpokládala. Dále řekla, že to však nemůže změnit stanovisko polské vlády v uprchlické otázce. Věří, že státy Visegrádské čtyřky mají stejné názory. A nakonec sdělila, že polská vláda je ochotny jednat s Evropskou komisí.

Po rozhodnutí Evropského soudu musí Maďarsko a Slovensko začít plnit plán na přerozdělení uprchlíků. Naopak Evropská komise začala tyto státy soudně stíhat pro porušení smlouvy. Hrozí jim tak vysoké pokuty.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoslední zařízení THAAD se přesunulo na základnu v Seongju-gunu v Korejské republice   
Pridal tk Pátek 08 září 2017 - 05:58:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve čtvrtek 7. září v ranních hodinách přesunovala americká a korejská armáda 4 automobily na vypouštění raket a další materiály protiraketového systému THAAD na americkou základnu THAAD v Seongju-gunu.

Podle jihokorejského ministerstva obrany USA a Korejské republika dokončily dočasné umístění sytému THAAD. O finálním umístění systému THAAD rozhodne zařízení, které vyhodnocuje všechna umístění. Jihokorejští úřednici uvedli, že výsledek vyhodnocení ještě neznamená, že se zruší ustanovené rozhodnutí USA a Korejské republiky.

Již v noci 6. září se několik stovek protestantů a mírových osobností shromáždilo u základny THAAD a snažilo se narušit plynulé přesunutí zařízení na základu. Jihokorejská policie poslala osm tisíc policistů, aby shromáždění rozehnali. Došlo dokonce ke konfliktům mezi protestanty a policisty, někteří aktivisté byli zraněni.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNATO: Zvýšení sil v Pobaltí je zaměřeno na obranu   
Pridal tk Pátek 08 září 2017 - 05:57:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg 6. září v Estonsku uvedl, že NATO zvýšilo počet vojáků v oblasti Baltského moře s cílem upevnit obranu a ukázat sjednocení NATO.

Stoltenberg řekl, že letecká výstraha a námořní hlídkové operace NATO byly navrženy tak, aby byla zajištěna bezpečnost baltského regionu. NATO věnuje pozornost ruskému a běloruskému společnému vojenskému cvičení s názvem Západ-2017, které proběhne v polovině září.

NATO v letošním roce posiluje vojenskou přítomnost ve střední a východní Evropě, v Polsku, Litvě, Estonsku a Lotyšsku nasadilo čtyři bojové prapory, které jsou pod vedením Spojených států, Německa, Velké Británie a Kanady. Cílem akce je zvýšit odstrašující účinek NATO na Rusko a vyvolat silnou nespokojenost Ruska.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRada bezpečnosti OSN odsoudila útoky proti mírovým silám v Mali   
Pridal tk Pátek 08 září 2017 - 05:55:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rada bezpečnosti OSN vydala 6. září prohlášení, ve kterém silně odsoudila útoky proti mírovým silám v Mali. Útoky, ke kterým došlo 5. září v oblasti Kidal, si vyžádaly životy dvou vojáků OSN a další dva vojáci byli zraněni.

V prohlášení se uvádí, že členské země Rady bezpečnosti OSN vyjádřily soustrast rodinným příslušníkům obětí a mírovými silám. Zraněným popřály rychlé uzdravení a také vyjádřily respekt mírovým vojákům v Mali.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU: Nelegální přistěhovalectví bylo účinně kontrolováno, ale dotčené strany musí vyvinout další úsilí   
Pridal tk Pátek 08 září 2017 - 05:54:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská komise 6. září prohlásila, že v současné době se počet nelegálních imigrantů a uprchlíků do Evropy přes Řecko a Itálii výrazně snížil a počet umístěných uprchlíků se stále zvyšuje. EU dosáhla velkých pokroků v reakci na nelegální přistěhovalectví. Téhož dne Evropský soudní dvůr odmítl žalobu podanou Maďarskem a Slovenskem a rozhodl, že plán na přidělování uprchlíků přijatý EU v září 2015 je zákonný. To také odráží skutečnost, že EU stále čelí mnoha výzvám v oblasti umisťování uprchlíků.

Evropský komisař pro záležitosti týkající se migrace, vnitřních věcí a občanství Dimitris Avramopoulos téhož dne uvedl, že EU už dosáhla velkého pokroku v reakci na problém imigrantů, a tento pokrok byl za uplynulé dva roky dokonce větší, než za posledních dvacet let. Dodal, že EU v současné době také usiluje o vytvoření struktury pro správu záležitostí imigrantů a ochranu vnějších hranic.

EU už sice dosáhla velkých pokroků v reakci na nelegální přistěhovalectví, ale stále čelí mnoha výzvám. Česko, Maďarsko a Polsko se stále odmítají připojit k plánu EU na umístění uprchlíků. Maďarsko a Slovensko také předložily Evropskému soudu žalobu proti plánu na přidělování uprchlíků. Evropská komise současně zahájila standardní vyšetřovací postupy a eventuálně bude pokutovat tři země.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJsou čím dál DRZEJŠÍ. Reakce na slova prvního českého muslimského senátora ...   
Pridal tk Pátek 08 září 2017 - 05:33:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Komentář Martina Konvičky k článku: Muslimský senátor z ČSSD se postavil Sobotkovi: Pokud by měl něco zásadního proti islámu a muslimům...

1. Když tenhle ...element(?)... kandidoval za Litoměřice do Senátu, odmítal se vyjádřit k opakovaným dotazům aktivistů IvČRN po své víře. Jakmile se tam dostal, stal se z něj "muslimský senátor".

2. Všichni včetně něj víme, že Sobotka své protimuslimské řeči nemyslel vážně, říkal je v rámci snahy udržet ČSSD nad 5 procenty. Jenže jim už to nestačí - nejspíš by chtěli, aby čeští politici hromadně konvertovali, nebo aspoň líbali krákorán a ustupovali machometánům z chodníků.

3. Tahle DRZOST je podle všeho důsledkem optického klamu - rozpadu protiislámského hnutí, "marginalizace" hlavních postav, zmizení vlajek s přeškrtnutou mešitou z ulic ....

Jenže on ho ten smích přejde.

Ani v letech 2015-16 nevisely po Česku billboardy "NE ISLÁMU" a rozhodně to tehdy nevypadalo, že výslovně protiislámské strany dostanou ve Sněmovně > 10 procent.

Na jeho místě bych prodal barák a vzal kramle do Saudské.

Autor: Martin Konvička


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDoslova příšerné tajemství islámského šátku. Radši ani nevědět   
Pridal tk Pátek 08 září 2017 - 05:25:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Islámská pokrývka ženské hlavy - na první pohled banální rituální akt, který by pro kulturního a tolerantního západního liberála neměl být problémem. Prostě symbolizuje specifickou kultovní náladu muslimů a tak měl by být i jako zcela neškodný princip přijat. Muslimky prostě nosí na veřejnosti šátky, burky, čádory, hidžáby atp. a je to jejich soukromá věc, takže proč s tím mít problém?

Nuže obávejme se, že asi proto, že nejzásádnějším neoficiálně praktickým aspektem tohoto symbolu je to, že slouží jako značka, která informuje o tomto; tato žena je muslimskou ženou a je chráněna islámským zákonem před znásilněním resp. sexuálním obtěžováním.

Kdežto žena, kterážto není tímto identifikačním symbolem označena a chráněna, veřejně byť nevědomě hlásá; pohleďte muslimští mužové jsem skrz naskrz zkažená a nemravná protože nevykazuji příslušnost k jedině skutečně mravnému Islámu a proto si na mně můžete beztrestně ukojit svůj chtíč a znásilnit mě.

Právě v tomto duchu bezpečnostního označení ctihodně mravných žen islámských a tudíž chráněných versus neoznačené ženy ohavně nemravně neislámské se u nás v EU odehrávají akty masivního znásilňování našich západních žen, dívek, ba i holčiček nezletilých vysoce mravnými muslimskými muži.

Necudné západní ženy, kteréžto nejsa zahaleny a označeny coby ženy mravné muslimské a tudíž nedotknutelné, jsou akutně a z hlediská práva islámského terčem chtíče mužů jedině vskutku morálně vyspělých muslimských, kteřížto náležitě morálně trestají nevěřící prostopášnice odhalené, nemravné, trestuhodně neislámské...

...Takže může mít nějaký vysoce kultivovaný tolerantní západní liberál něco proti islámské ženské pokrývce hlavy?...

Autor: Vlastimil Křižák

Zdroj: ePortál
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHorečka Babišovy moci: Oni kradnú, já čerpám   
Pridal tk Pátek 08 září 2017 - 05:20:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Babiš může být stíhán za dotační fígl v Čapím hnízdě. To však neznamená, že po volbách sněmovna neklepne policii přes prsty a stíhání nezastaví.

"Nad Tatrou sa blýska, hromy divo bijú," zpívá se ve slovenské hymně. Teď se však blýskalo a hřmělo v české sněmovně. A blýskat se i hřmít ještě bude, protože za sebou máme jen první část dvoudílného politického thrilleru "Vydejte Babiše". Uzavřel se tím, že sněmovna svolila s trestním stíháním favorita říjnových voleb. Jenže spor je teprve v půli. O imunitě a stíhání Andreje Babiše ještě rozhodnuto není.

Oni kradnú, já čerpám

Poslanci ve středu na kauze "makali" sedm hodin. A nebyl to jen prožvaněný čas. Ten, kdo debatu sledoval, dozvěděl se leccos zajímavého a poučného, zejména o vztazích v koalici.

Samotný Babiš z celé debaty i výsledku těžkou hlavu mít nemusí. Za prvé má štěstí, že jeho případ zkoumá justice "zkorumpované" země a nikoli justice komunistického státu, jemuž sloužil s legitimací státostrany pod krycím jménem Bureš. Za druhé vyniká rychlým přechodem z obrany do útoku. Proto dokázal debatu obrátit ve volební agitku.

Byl to tradiční Babišův výstup. Skládal se ze tří částí.

Nejdřív údiv poctivého byznysmena a hláška: "Co všechny ty kontroly, které byly na Farmě Čapí hnízdo v minulosti? Nenašly přece žádnou závažnější chybu." (Žádná z kontrol ale nezkoumala vlastnickou strukturu firmy, která je jádrem nynějšího vyšetřování.)

Potom majitel ANO přešel na téma "všici kradnú" (jen já čerpám – dotace). V této části seslal blesky na všechny strany – mimo staré gardy komunistů a těch, které do sněmovny dostal Tomio Okamura. Pravil, že "v zemi, kde se prošustrovaly a rozkradly tisíce miliard, se bavíme o 50 milionech". (Jinými slovy, dotace na Čapí hnízdo byla v pořádku, a kdyby ne, tak to je jen titěrná lumpárna, tedy lumpárnička. Pouhých padesát mega!).

Obhajobu Babiš prokládal hláškami o obětním beránku v rukou pohanské lúzy. "Co se děje dnes, ta odpudivá mediální štvanice na moji rodinu, ženu a děti…," postěžoval si a vše ukončil výzvou, aby ho poslanci vydali.

Poslanci Babiše i jeho pravou ruku Jaroslava Faltýnka policii vskutku předali. Jenže na pouhé dva měsíce. Po volbách do sněmovny (20. a 21. října) získá Babiš (Faltýnek jakbysmet) novou imunitu a policie bude žádat o vydání podruhé. Tyjátr se bude opakovat ve stejných kulisách s jiným (pozměněným) obsazením sněmovny.

Ale pozor! Nikde není psáno, že verdikt bude stejný.

Ztráty, ale žádné nálezy

Do voleb je ještě daleko (šest týdnů), průzkumy však ukazují, že ANO, potažmo Babiš, vyhraje se ziskem téměř třetiny hlasů. Obvinění z dotačního podvodu na tom nemusí nic změnit. Pokud by velkouzenář ztloukl manželku, anebo v opilosti přejel chodce, byla by to pro jeho politickou kariéru katastrofa. Jenže účelová změna vlastnických vztahů ve Farmě Čapí hnízdo? Může snad tohle abstraktní téma na Babišovy voliče zapůsobit?

Možná by mohlo, pokud by policie nemusela skládat obvinění z nepřímých důkazů, z posloupnosti kroků Babiše a jeho lidí. Kdyby se zachovaly zápisy z valných hromad se seznamem účastníků, mohlo být hned jasné, zda se Babišovy děti na řízení farmy vůbec někdy podílely. Tyto dokumenty mohly potvrdit, že převod farmy byl pouze formálním krokem, který měl umést cestu k dotacím.

Tyto klíčové dokumenty se však ztratily (v Agrofertu), obdobně jako klíčová část svazků, které komunistická Státní bezpečnost vedla na Babiše. A můžete si být jisti, že se nenaleznou. Zajímavá souhra náhod, co myslíte?

Ten, kdo za pravdu hoří

Druhé hlasování o vydání bude každopádně jiné. ANO může ve volbách klidně posílit. Co na tom, že nastoupí do voleb s obviněným předsedou a prvním místopředsedou?

Babišovi voliči si nedělají iluze o tom, že jejich favorit je čistý jako lilie, neočekávají, že bude vystupovat jako Guth-Jarkovský. A pokud se Babišovým píáristům podaří nakreslit obraz mučedníka, který stojí s trnovou korunou na hranici a za pravdu hoří jako Jan Hus, jsou šance ANO na triumf vysoké.

Pak by ANO stačilo přesvědčit komunisty, případně i okamurovce, aby při hlasování o Babišově vydání odešli ze sálu, policie by měla utrum a Babiš cestu do Strakovky volnou. A pokud by se totéž povedlo při hlasování o důvěře jednobarevné vládě ANO, bylo by dílo dokonáno.

Že by si komunisté a Tomio Okamura takový postup před voliči nemohli zodpovědět? Ale mohli. Stačilo by říct, hlasovali jsme v zájmu stability státu, voliči přece dali za pravdu Andreji Babišovi, ne policii, a my jsme jejich verdikt nemohli opravovat.

Pak by stačilo dodat: Vyšetřování skončilo, zapomeňte.

Autor: Pavel Jégl

Zdroj: https://zpravy.tiscali.cz/horecka-babisovy-moci-oni-kradnu-ja-cerpam-302609?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2298 sec,0.0628 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,704kB