Sobota 09 září 2017
Rusko a vojenský výbor NATO souhlasily s udržováním kontaktu   
Pridal tk Sobota 09 září 2017 - 09:47:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský vedoucí generálního štábu Valerij Gerasimov a předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel se sešli 7. září v ázerbájdžánském hlavním městě Baku. Obě strany souhlasily s udržováním dalšího kontaktu.

Podle zprávy ázerbájdžánských médií zveřejnilo ruské ministerstvo státní obrany téhož dne krátké prohlášení, ve kterém uvedlo, že při setkání si obě strany vyměnily názory na bezpečnostní situaci v Evropě a na Blízkém východě.

Valerij Gerasimov se na setkání vyslovil v tom smyslu, že Bělorusko a Rusko zanedlouho zahájí společné vojenské manévry Západ 2017, jejichž cílem je obrana bezpečnosti obou zemí, cvičení není namířeno proti jiné zemi.

NATO téhož dne zveřejnilo na svých webových stránkách prohlášení, ve kterém uvedlo, že toto setkání následuje po telefonickém rozhovoru mezi oběma zástupci v březnu.

Toto setkání je také bilaterální vojenský kontakt na nejvyšší úrovni po vypuknutí ukrajinské krize v roce 2014.

Rusko-běloruské společné vojenské manévry Západ 2017 proběhnou od 14. do 19. Září, a zúčastní se jich 12,7 tisíc lidí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancouzský prezident vyzval k reformám EU   
Pridal tk Sobota 09 září 2017 - 09:45:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzský prezident Emmanuel Macron, který je na návštěvě v Řecku 7. září uvedl, že EU potřebuje základní reformy, jinak jí hrozí rozpad.

Macron téhož dne v projevu v živém vysílání pro celé Řecko vyzval EU, aby provedla reformy. Dodal, že Francie brzy předloží plán na rekonstrukci EU a v následujících několika měsících by měly zainteresované strany zahájit dialog o reformách, který nesmí být uzavřený, je třeba, aby se do něj zapojili i občané EU.

Řecký premiér Alexis Tsipras také uvedl, že v Evropě je třeba podpořit dialog a demokratickou cestou vytvořit nové smlouvy o demokracii, rovnosti a solidaritě. EU potřebuje rychlé a hluboké reformy. Tsipras podpořil názor francouzského prezidenta Macrona na vytvoření pozice ministra financí eurozóny, s tím, že je současně třeba vytvořit také funkci ministra sociální spravedlnosti.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJAK SE VLASTNĚ VĚCI MAJÍ! Aneb: CO VY NA TO?   
Pridal tk Sobota 09 září 2017 - 09:43:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vraťme se zpátky do roku 2013. Vadilo snad ČSSD i jiným stranám, že má Babiš Agrofert a média?

Ó NIKOLIV. Sobotka chtěl být premiérem a proto uzavřeli s ANO koalici. Proč se to děje nyní? Protože ANO má stále nejvyšší preference, zatím co ostatní tradiční strany až na KSČM se propadají a mají oprávněný strach z voleb. Už to naznačily volby do krajů a do Senátu.

A co třeba tohle: Karel Schwarzenberg, sám jako ministr zahraniční vlády ČR podnikal po celou dobu ministrování se svou firmou ORLÍK NAD VLTAVOU s.r.o., Bělohorská 165 Praha 6, IČ: 45023930, kde drží 99,82 % podíl. Kalousek této firmě převedl více jak 100 milionů Kč dotací ze státního rozpočtu ČR a mnoho desítek mil. Kč z EU.

Jen za poslední 2 roky ministrování obdržel Schwarzenberg prostřednictvím této firmy od pana Kalouska a Ing. Čiernika z MZE 70 milionů za odbahnění písčitých rybníků Sobík, Silvestr a Zhoř, kde místo bahna těžil písek, který prodával a používal na opravu cest....pochopitelně, všechno bylo a je v naprostém pořádku!!!

Vojtěch Filip, KSČM

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVíte, kolik džihádistů by stačilo na ovládnutí Prahy?   
Pridal tk Sobota 09 září 2017 - 09:19:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Masakry nevěřících v EU svatými muži islámu ukazují, jak v podstatě k ničemu jsou současné bezpečnostní složky, pokud se vyskytne pár všehoschopných fanatiků a stanou se příslovečnými liškami v kurníku. Ve Francii, jestli se nepletu, stále trvá výjimečný stav, který přímo dokumentuje, že stačí několik všehoschopných bestií, a stát se ocitne v paralýze. Tisíce policistů, vojáků a dalších složek v pohotovosti a výsledky mizivé. Současně je potvrzeno, že takových latentních vražedných bestií jsou v EU tisíce ne li více.

Pokud by došlo na mobilizaci těchto pár tisíc islámských světců, tak EU zlikvidují během pár dní. Protože policie ani armáda nemá stavy ani prostředky na to, aby problém tohoto řádu vyřešila. Pokud se padesát "svatých džihádů" rozhodne ovládnout město o 40000 populaci, tak prostě a jednoduše nakráčí na policejní stanice postřílí personál pořeší logistiku včetně rukojmích ve jménu další paralýzy silových složek a bude vymalováno. V podobně partyzánském duchu by na totální paralýzu třeba Prahy stačilo 150 "džihádů" a bylo by jasno. Současně dojde k další akceleraci nabírání džihádistických rekrutů, doslova posedlých získat si na svaté cestě islámu vlastní sexuální otrokyně, kterých při probíhajícím kolapsu států džihádové zrekvírují na milióny a právě tato pro muslimy typická motivace zpečetí osud našeho tragického eurounijního kurníku.

Armádní vrtulníky, tryskáče, tanky, bévépéčka a podobné nástroje budou k ničemu tam, kde se pracuje zcela nevojensky a nestandartně. Navíc při koordinovaně plošném nasazení džihádů do více lokalit současně to bude znamenat takové rozředění armádního a policejního sboru, že stejně absolutně nic nezmůže a bude moci jen zuřivě koulet vočima. Stačí jen ohlednutí do minulosti na mongolské trpaslíky masakrující silnější a lépe vyzbrojené protivníky od Číny až po Evropu, svým nestandartním pojetím války, aby bylo jasno, že klasicky pojatá armádní síla je v nastupujícím typu konfliktu k nepoužití.

Jediným řešením tváří v tvář této zcela reálné hrozbě, která není o tom, jestli vůbec může nastat, ale o tom kdy nastane, je vybudování systému dobře vycvičených a vyzbrojených domobran v rámci celé EU, protože do ní přišel takový typ války ,na který nelze reagovati jinak než uvedeným způsobem.

Autor: Vlastimil Křižák

Zdroj: ePortál
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Drahé Rusko – nepřítel není partner   
Pridal tk Sobota 09 září 2017 - 00:14:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Svévolné americké uzavření ruského konzulátu v San Francisku i následné prohledávání všech věcí a rekvizit, které k němu patří, Rusy vážně znepokojilo. Nelze pochybovat o tom, že tímto činem porušil Washington jak diplomatickou ochranu, tak mezinárodní právo.

Proč Washington tak okázale ukazuje světu své pohrdání právem? Chce světu ukázat, že Rusko je natolik slabé, že se Washingtonu neumí postavit? Že žádné mezinárodní právo a žádná diplomatická imunita nejsou dost účinné na to, aby způsoby washingtonského jednání dokázaly usměrnit? Že si Washington může dovolit veškeré právo znásilňovat, aniž by se za své chování dočkal odplaty?

Odpověď na tyto otázky je následující: Názorem Washingtonu je, že moc a pouze moc a nic jiného vytváří právo. Zákon byl vyhozen z okna.
Takže: z jakého důvodu se tedy Rusko při svých jednáních s Washingtonem stále spoléhá na zákony?

Bylo účelem akce v San Francisku nalézt něco, coby se po zpracování dalo využít jako důkaz o ruské spoluúčasti na amerických prezidentských volbách, ve kterých byl zvolen prezident, který ve vztahu s Ruskem dává přednost míru před konfliktem?

Ruský ministr zahraničí Lavrov řekl svému rezortnímu americkému partnerovi. že Rusko se ve věci uzavření svého konzulátu, jakož i v záležitosti prohledávání ruských diplomatických věcí a rekvizit, odvolá k soudu.
Znovu tedy vidíme, že Rusové se stále pokoušejí jednat s Washingtonem cestou práva, soudů a diplomacie, a neuvědomují si pravý stav věci, jež Washington nastolil.

Jaký je tento pravý stav věci?

Ten je takový, že americký vojenskobezpečnostní komplex jako nejmocnější komponent americké vlády se rozhodl, že Rusko je nepřítel, ospravedlňující jeden tisíc miliardový, čili bilionový roční rozpočet a celou moc, jež je s tímto rozpočtem spojená.

Jinými slovy: Rusko je ustanovený nepřítel Ameriky Číslo Jedna a neexistuje nic, co by s tím ruská diplomacie a ruské uměřené kroky a reakce, či ruská poukazování na svého nepřítele jako na svého partnera, mohly dělat.
Drahé Rusko, musíš konečně už jednou pochopit, že ti prostě byla určena role „nepřítele“.

Jistě, neexistuje jediný objektivní důvod, proč se tak stalo, ale stalo se. Takový byl washingtonský výběr.

Washington nemá zájem o fakta. Je ovládán stínovou vládou a tzv. hlubokým státem, sestávajícím z CIA, vojenskobezpečnostního komplexu a finančních zájmových skupin. Všechny tyto části podporují světovou hegemonii USA, a to jak finančně, tak vojensky. A Rusko i Čína jim stojí v cestě.

Tažení, zvláště proti Rusku, se stále zvyšuje, až se stává absurdním. Časopis Newsweek např. naznačuje, že za bombovým útokem při bostonském maratónu stálo Rusko.

Rusko zkrátka se svým určením nepřítete Číslo Jedna nemůže dělat absolutně nic.

A co tedy může za této situace vůbec dělat?
Jediné, co může udělat je obrátit se k Západu zády a přitom jen sledovat, zda mu nehrozí překvapující útok.

V Americe se pro Rusko nenachází pranic dobrého a jakákoliv americká investice v Rusku bude využita k jeho poškození. Rusko americký kapitál totiž nepotřebuje. Názor ruské centrální banky o potřebě Ruska mít k dispozici cizí kapitál dokazuje, jak úspěšně byl ruským ekonomům vymyt mozek za Jelcinovy éry. Cožpak ruská centrální banka nechápe, že ona sama dokáže financovat veškerý ruský rozvoj a žádné cizí půjčky jí k tomu nejsou zapotřebí?

Nezdá se ani, že by si si ruská vláda dost uvědomovala, že jedním z důvodů, pro který mohou být na Rusko uvalovány sankce, spočívá ve faktu, že Rusko zůstává v západním finančním systému zajatcem. A že veškerá ekonomická doporučení, jež ruská vláda dostává od svých neoliberálních ekonomů, slouží zájmům Washingtonu a nikoli zájmům Ruska.

Kdy tedy přestane ruská vláda předstírat, že její nepřítel je její partner? Proč nedokáže rozpoznat reálný stav věcí a pohlédnout mu přímo do tváře?
Vždyť všechno jiné Rusko jen uráží a poškozuje.

Vybral a přeložil Lubomír ManSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2223 sec,0.0763 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,625kB