Čtvrtek 14 září 2017
Víme první: Česká republika čelí mezinárodnímu skandálu kvůli mučení   
Pridal tk Čtvrtek 14 září 2017 - 06:25:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Víme první: Česká republika čelí mezinárodnímu skandálu kvůli mučení. Policie ve spolupráci s operátory FBI umístila ruského hackera do psychiatrické léčebny v Bohnicích, přivázali ho k posteli a podávali mu sedativa a také Thiopental sodný, aby se přiznal lidem z FBI k hackingu prezidentské volební kampaně v USA!

Česká republika čelí největšímu skandálu v porušování lidských práv v novodobých dějinách. Nejprve ale všechno popořadě. Česká policie ve spolupráci s agenty FBI zatkla vloni v říjnu v Praze ruského občana Jevgenije Nikulina, který je v USA obviněn z hacknutí a odcizení soukromých údajů uživatelů sociální sítě LinkedIn, služby Dropbox a Formspring. Spojené státy požádaly ČR o vydání Nikulina do USA, kde mu hrozí až několikanásobné doživotí, neboť je obviněn z několika trestných činů, včetně spiknutí a špionáže. Stejnou žádost o vydání podala i Ruská federace, protože Nikulin je v Rusku hledán kvůli krádeži necelých 4 tisíc amerických dolarů z webové ruské finanční služby WebMoney, jak uvedl server Sputnik. Český soud koncem letošního května rozhodl, že Nikulin může být vydán, a to jak do USA, tak do Ruska. Nikulin se odvolal proti té části rozhodnutí o možném vydání do USA, takže věcí se bude zabývat Nejvyšší soud ČR. Jenže nyní, téměř rok po zatčení Nikulina v Praze, začínají na povrch vyplouvat skandální informace o tom, jak celé zatčení proběhlo a hlavně, co potom následovalo. A z toho se doslova tají dech.

Jevgenij Nikulin byl po zadržení v jedné z restaurací v Praze zmlácen a policisté ho po 3 hodinách odvezli ze služebny na uzavřené oddělení pražské psychiatrické léčebny v Bohnicích. Informaci přinesl ruský list Izvestija s odvoláním na obhájce Nikulina, který hodlá vyzvat pražské státní zastupitelství, aby podalo žalobu na lékaře v Bohnicích. Podle třaskavých informací naší redakce z okruhu ruského diplomatického zastoupení v Praze si toto umístění Nikulina v Bohnicích vyžádala americká FBI, která potřebovala Nikulina “zpracovat” mimo běžný rámec českého právního systému. Mimo zákonný rámec v ČR a mimo rámec lidských práv. FBI chtěla mučením a pomocí chemie z Nikulina narychlo dostat přiznání, že naboural emaily Hillary Clinton.

V českých zákonech totiž existuje klička na dobu zadržení člověka, kterou policie může obejít lhůtu tzv. předběžného zadržení, která činí rovných 48 hodin. Pokud je třeba člověka držet delší dobu na nějakém místě a bez obvinění a vědomí soudu, použije se obvykle psychiatrická léčebna, kde je osoba umístěna s poukazem, že projevuje známky nepříčetnosti, sebepoškozování, katatonické chování (nemluvnost) a osoba je svěřena na pozorování na několik dnů na psychiatrické oddělení. Jak nám dnes pod podmínkou anonymity uvedl náš zdroj, lhůta umístění ve zdravotnickém zařízení se nepovažuje z právního hlediska za předběžné zadržení, a tudíž se na takové uvěznění člověka v blázinci nevztahuje zákonná lhůta 48 hodin.

Po zatčení zásahovkou odvezli Nikulina do Bohnic, přivázali ho k posteli, 4 dny ho mučili hladem a píchali mu sedativa a sérum pravdy. FBI z něho chtěla udělat dvorního Putinova hackera

Lékaři z pražských Bohnic přivázali Nikulina k posteli a čtyři dny mu nedávali najíst, čímž se dopustili zločinu mučení. Aby se nevzpouzel a nekřičel o pomoc, lékaři mu podávali sedativa a podle našich informací s ním rozmlouvali různí lidé, kteří hovořili anglicky za přítomnosti překladatele do ruštiny. Ruská strana má podle informací naší redakce vážné podezření, že Nikulinovi byl kromě sedativ podáván i Thiopental sodný, tzv. sérum pravdy, který používá americká FBI v zahraničí při výsleších (doma v USA nesmí, tam platí zákaz už od 60. let minulého století). Česká policie, podle názoru v ruských diplomatických kruzích, poskytla FBI operační časové okno 4 dnů, aby do Prahy mohl přiletět specialista FBI s potřebnými injekcemi s Thiopentalem sodným. Ruská strana zároveň hodlá požádat o vyšetření Jevgenije NIkulina ruským lékařem, který by provedl odběry a zjistil, jestli i nyní nejsou Nikulinovi podávány zakázané látky.

Celou věcí se bude zabývat i Generální inspekce bezpečnostních sborů, protože tato praxe umisťování zadržených osob na několik dnů do blázince není v ČR podle informací naší redakce nijak výjimečná. Policisté často potřebují provést nelegální domovní prohlídku (ve slangu tomu prý říkají policisté na Moravě “filcung na černocha”, prohlídka načerno), zajistit důkazy, získat souhlas soudu s uvalením vazby a tyto procesní úkony trvají mnohdy déle, než je 48 hodin. Jenže v případě Nikulina se ukazuje, že účel jeho umístění v Bohnicích byl zcela odlišný. Vzhledem k tomu, že mu lékaři nedali 4 dny najíst a podávali mu sedativa, tak to znamená, že byl zřejmě chystán lékaři k výslechu za použití Thiopentalu sodného. Jeho účinek totiž snižuje hladina cukru v mozku, jinými slovy, najedený člověk má na Thiopental sodný slabší reakci, než vyhladovělá osoba. Je proto téměř jisté, že mučení hladem a sedativa měla jediný účel, připravit Nikulina na výslech operátorem FBI po podání Thiopentalu sodného.

Po roce 1989 se nic nezměnilo. Policie mlátí, nepohodlní jsou zavíráni do blázinců, doktoři je mučí hladem a píchají jim sedativa a další látky

Česká republika není právní stát. Každý to ví, že po roce 1989 se nic nezměnilo. Stejné praktiky StB, které používala v Bohnicích, používá i současný loutkový režim. Proti ruským občanům je dnes dovoleno vše. Jsou to Slované a navíc Rusové. Američané jimi pohrdají. A český policista si rád kopne a zmlátí ruského občana. Vsjo rovno? Co je však naprosto neuvěřitelné, to je spolupráce lékařů z Bohnic s policií a s vyšetřovateli FBI, kteří naprosto mimo zákonné postupy použili metody mučení a podávání chemických látek zadržené osobě, bez možnosti přístupu advokáta nebo právního zástupce ruské ambasády v Praze, který v takových případech má být informován, pakliže zadržený požádá o právní pomoc svoji ambasádu. Nic takového nebylo Nikulinovi umožněno, došlo tak nejen k mučení, ale i k porušení mezinárodně ukotvených práv. Bez obvinění a bez soudu byl umístěn na psychiatrii, přivázán k posteli, čtyři dny mučen hladem a celou dobu ho lékaři udržovali na sedativech, aby nemohl křičet o pomoc.

Podobné scény a kauzy se vyprávějí, že probíhaly ve 40. a 50. letech v Sovětském svazu za vlády J. V. Stalina, který politické odpůrce umisťoval do psychiatrických léčeben. Je neuvěřitelné, že v Česku v roce 2016 něco takového praktikuje česká policie ve spolupráci s FBI a lékaři z Bohnic. Kolik takových případů potká české občany, kteří za sebou nemají ruskou ambasádu a nikdo se o tom tak nedozví? O kolika desítkách nebo stovkách případů ročně se nedozvíme? Jak nám poskytl informace náš zdroj k této kauze, mezi policisty je tento postup dobře známý, hlavně v Praze. Nepohodlnou osobu nejprve policisté zmlátí, a to takovým způsobem, aby nemohla mluvit a komunikovat. Několik ran do obličeje a zubů, plus k tomu několik úderů na krk, jde pouze o to, aby došlo k mírnému otoku úst, krku a bolestem hlavy.

Do blázince se v ČR dostanete nejen kvůli své špatné psychice

Tento stav navodí u člověka stejné symptomy, jakým je katatonický stav u duševně nemocného člověka. Nemluví, neprojevuje se, má zmatené a neostré pohyby. Modřiny a podlitiny policisté zdůvodní lékařům jako následky pokusu o sebepoškození skokem z vyvýšeného místa. Dopad na chodník, beton. Pokus o sebevraždu a katatonický stav je důvodem pro hospitalizaci a lékaři pacienta přivážou k posteli, pro jistotu. Zde je třeba upozornit na jednu věc, že není jasné, zda-li Nikulin měl všechny tyto symptomy, protože podlitiny v obličeji neměl po odvezení z Bohnic, takže není vůbec jasné, podle čeho byl Nikulin vůbec oficiálně do Bohnic přijat.

Zda-li je jeho hospitalizace vůbec uvedena v záznamech v nemocnici. Proč lékaři Nikulina mučili 4 dny hladem a proč ho drželi přivázaného k posteli a proč mu píchali sedativa a proč k němu chodili cizí lidé a vyslýchali ho za přítomnosti tlumočníka, na kterého si Nikulin matně vzpomíná, protože byl neustále v limbu a pod vlivem sedativ? Nevzpomíná si přesně, o čem mluvil, jak odpovídal, jak reagoval na dotazy během svého pobytu v Bohnicích. Tyto příznaky ukazují na použití Thiopentalu sodného nebo jiného chemického cortex supressoru. Rozmazané vzpomínky, ztráta orientace, vzpomínky na slova, hlasy, pokládané otázky.

Video ze zatčení Jevgenije Nikulina
Protože Česko není právní stát, američtí agenti FBI zjevně usoudili, že není důvod Nikulina převážet do Kyrgyzstánu nebo do Uzbekistánu do výslechových místností, kde se provádí mučení za přítomnosti amerických vyšetřovatelů, ale že první stupeň mučení, tzn. vyhladovění a následné podání Thiopentalu sodného lze beztrestně provést i ve Střední Evropě, v Praze. Pokud bude Nikulin vydán do USA, nejprve ho převezou do Kyrgyzstánu nebo jiné třetí země, kde z Nikulina mučením vynutí přiznání ke všemu, i k hacknutí amerických prezidentských voleb a tyto informace použijí u amerického soudu. Jelikož je Nikulin ruský občan, nevztahují se na něho americké zákony na spravedlivý proces. Může být mučen a držen v americkém vězení v cizině mimo území USA jakkoliv dlouho. Pro naši redakci je děsivé už jenom to zjištění, že česká policie a lékaři z Bohnic v roce 2016 se klidně podíleli na mučení lidí a dokonce cizinců, jako kdyby ČR byla nějakou rozvojovou zemí. I když ona jí opravdu už je, viz. článek zde: https://aeronet.cz/news/tak-se-jim-to-povedlo-cesti-politici-po-28-letech-dovedli-republiku-zu-grunt-a-od-dubna-bude-zarazena-mezi-rozvojove-zeme-spolu-s-vietnamem-albanii-a-bangladesi/

Podle načasování Nikulinova zatčení vloni v říjnu měl zřejmě tento mladík sehrát ústřední roli v plánu na zvrácení prezidentských voleb v USA na poslední chvíli. Americká FBI se zřejmě pokusila pomocí mučení hladem a nasazením Thiopentalu sodného získat z Nikulina přiznání k tomu, že pracuje pro ruskou vládu a že to je on, kdo hacknul a uveřejnil emaily Hillary Clinton, které vedly k jejímu vyšetřování před americkým kongresem. Právě toto vyšetřování silně poškodilo Clintonovou ve volbách, protože na povrch vyplavaly reálie financování její neziskovky The Clinton Foundation, přijímání obrovských peněz od Arabů a de facto její privatizace moci v době, kdy byla ministryní zahraničí v první Obamově vládě. Nikulin se podle všeho nepřiznal, protože nic nespáchal. To ovšem neznamená, že pokud bude vydán do USA, že z něho přiznání nevymučí pokročilejšími metodami, než je jenom hlad a Thiopental sodný.

-VK-
Šéfredaktor AE NewsZdroj: https://aeronet.cz/news/vime-prvni-ceska-republika-celi-mezinarodnimu-skandalu-kvuli-muceni-policie-ve-spolupraci-s-operatory-fbi-umistila-ruskeho-hackera-do-psychiatricke-lecebny-v-bohnicich-privazali-ho-k-posteli/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBabiš tříbí svou strategii   
Pridal tk Čtvrtek 14 září 2017 - 06:03:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Milan Chovanec před deseti dny pro Právo uvedl, že pokud se ČSSD zaplete do politických půtek, veřejnost nebude mít důvod ji volit. Trval na tom, že ČSSD nemá s kauzou Čapího hnízda nic společného. Zjevně se snažil zastřít volební taktiku ČSSD, která spočívá ve vytváření a rozdmýchávání skandálů okolo Andreje Babiše, aniž by ale bylo zřejmé, že za tím stojí právě sociální demokraté.

Babišův cíl je přesně opačný. Chce, aby byly skandály vnímány jako dílo ČSSD, protože to snižuje jejich dopad. Jeho strategie, která má podporu Miloše Zemana, jde ale ještě dál. Z voleb by chtěl mít souboj ANO a ČSSD podobně, jako jsou volby v Německu především duelem CDU s SPD. To by zásadně snížilo význam všech ostatních stran.

Babiš kvůli tomu včera přerušil jinak idylickou politickou debatu útokem na Lubomíra Zaorálka. Jak říkal Chovanec, pokud se ČSSD zaplete do politických půtek, veřejnost nebude mít důvod ji volit.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Hleď na toho bílého koně – jeho jezdec je smrt   
Pridal tk Čtvrtek 14 září 2017 - 05:59:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dva z amerických nejlidnatějších států, Texas a Florida, jsou v rozvalinách – a Washington štve k dalším válkám.

Americký národní dluh činí dnes 20 bilionů dolarů – a Washington štve k dalším válkám.

Další války pomáhá Washingtonu připravovat celý svět, včetně těch zemí, které samy jsou na jeho mušce – Rusko a Čína.

Věřte nebo nevěřte, ale Rusko a Čína společně s Washingtonem hlasovaly v Radě bezpečnosti OSN pro uvalení dalších a ještě krutějších sankcí proti Severní Koreji. Proti zemi, která se neproviňuje ničím jiným, než touhou mít k dispozici prostředky, kterými by se Washingtonu ubránila, a nestala se po Afghánistánu, Iráku, Libyi, Somálsku, Jemenu, Sýrii, Srbsku a Ukrajině a po Washingtonem zorganizovaném puči jeho obětí a tím i zemí zbídačenou.
Kdysi jsem věřil, že Rusko a Čína fungují jako jistá brzda washingtonského puzení ovládat svět, ale obě ty země se zjevně Washingtonu podrobily – a obě se uvolily k potrestání Severní Koreje za to, že se snaží být k obraně své země Washingtonem připravena.

Proč Rusko a Čína opakují tutéž chybu, kterou udělaly svou podporou o rezoluci o bezletovém prozu nad Libyí, kterou pak Washington a NATO v pravý čas obrátily v pravý opak, rozjely nad Libyí orkán leteckých útoků, jež pomohly CIA zorganizovaným džihádistům svrhnout libyjskou pokrokovou vládu a zabít Kaddáfího?

Rusko si je vědomo, že je obkoleseno americkými vojenskými nukleárními základnami a totéž ví o sobě i Čína. Takže na stole je otázka: Byl příčinou jejich kapituace strach? Anebo je jejich spolupráce s Washingtonem lstí, za kterou proti Washingtonu připravují svůj vlastní úder? Anebo se jejich vlády pokoušejí s USA ve věcí sankcí spolupracovat proto, aby se tak vyhnuly morální nutnosti případnému americkému útoku na Severní Koreu vzdorovat?
Je zapotřebí hodně kompetence na to, abyste se postavili ďáblu, a ďábel ve Washingtonu váží zřejmě víc, než váží kompetence v Rusku a v Číně. V zemích, které touží být bohaté až natolik, že jim hrozí přijít jak o suverenitu, tak o samu svoji existenci.

Když vidíte tak potenciálně mocné země jako Rusko a Čínu, jak v Radě bezpečnosti OSN podléhají tlaku USA, nutí vás to přemítat, zda ony nejrůznější analýzy o mnoha slabostech Washingtonu odpovídají skutečnosti – a pokud ano - zda o nich Rusko a Čína vědí?

Jak si dokážete vysvětlit, že dvě země, jejichž suverenita leží jako nepřekročitelné balvany v cestě světové hegemonie Washingtonu, pomáhají svému zcela zjevnému nepříteli tyranizovat další zemi – menší - která se dokonce nalézá v oblasti jejich vlastního vlivu? Jak si může Rusko stěžovat na sankce proti své zemi, nezaložené na ničem jiném než na washingtonské propagandě, když samo podporuje sankce proti Severní Koreji, založené taktéž jen na propagandě?

Rusko a Čína se samozřejmě severokorejských nukleárních zbraní obávat nemusejí. Nikdo se jich nemusí obávat – kromě země, která na Severní Koreu zaútočí. Kdo tedy vysvětlí, že Rusko a Čína zaujímají vůči Severní Koreji stejný postoj jako potenciální útočník na ni - Washington, když navíc obě ty země dobře vědí, že zahraniční politika Washingtonu vůči nim je veskrze nepřátelská?

Vždyť jen před pár dny Washington oznámil, že zvyšuje počet svých plavidel v Jihočínském moři, aby tak Čínu uvědomil o tom, že Jihočínské moře není čínské, ale americké. A taktéž před pár dny zaútočil Washington znovu na Rusko ve věci jeho údajného zásahu do amerických prezidentských voleb. Tenotkrát má být oním mechanizmem, jímž Rusko Americe volby ukradlo, Facebook.
Celá tahle americká politika je samozřejmě absurdní, ale neustálým opakováním se stává realitou. Na vlastní oči můžeme sledovat probíhající vývoj, kdy celý svět, celá OSN i její Rada bezpečnosti se staly zajatcem Washingtonu v Matrixu. A ani Rusko a Čína, zdá se, už nesledují své vlastní zájmy a ruku v ruce s Washingtonem pracují ke svému vlastnímu zániku..

Příběh se blíží příběhu biblickému: Wahington jako antikrist ničí všechno dobro na Zemi.

Překlad: Lubomír ManSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNestrašte návratem před rok 1989 ani Ruskem. Je to směšné!   
Pridal tk Čtvrtek 14 září 2017 - 05:52:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Blíží se volby. Mohou patřit k nejdůležitějším volbám v našich dějinách, protože se blíží doba, kdy budeme muset učinit hned několik fundamentálních rozhodnutí. Rozhodnutí, která budou mít na naši budoucnost podobný vliv, jaký měla rozhodnutí učiněná v letech 1918, 1948 nebo 1989. Proto je vhodné se soustředit na tyto fundamentální otázky a přestat se soustředit na minulost, přestat bojovat to, čemu říkám „minulé války.“

Co mám na mysli minulými válkami? Nejčastěji se setkávám se třemi.

První je válka s předlistopadovým komunismem. Strašení některých pravičáků návratem před rok 89 není politickým programem, je iracionální. Kousek od Náměstí Republiky se nachází Muzeum komunismu. To je to místo, kam komunismus patří. Do muzea. Nechme ho tam. Ale bojovat s ním a bát se jeho návratu? Asi stejně racionální jako bát se návratu Habsburků. I kdyby se nedejbože KSČM dostala do vlády (a že doufám, že se tak nestane), tak předlistopadový komunismus neobnoví. Nikoli bez podpory ze Sovětského svazu. Maximálně prosadí pár radikálně socialistických nápadů, ale to zvládne ČSSD nebo Strana zelených také. Relikt minulosti typu KLDR na tom nic nezmění.

S tím souvisí Rusko. Rusko je sice velmi reálné a aktuální, ovšem z výroků jeho odpůrců máte pocit, že mluví o Sovětském svazu. A ten už reálný není. Současné Rusko je bezpochyby státem s velmi silnými mocenskými ambicemi, velmi tvrdě si hájící své zájmy. Ovšem tak postupuje každá velmoc, včetně USA, Číny nebo Indie. Tyto zájmy se mohou dostat do střetu s našimi, ovšem to je důvod k racionální diskuzi, případně k zaujetí tvrdé vyjednávací pozice v dané věci, nikoli k démonizaci, panice a zneužívání Ruska coby umělého vnějšího nepřítele. Současné Rusko (což nemusí znamenat budoucí) nemá s vysokou pravděpodobností ani zájem, ani prostředky na to expandovat do střední Evropy.

Třetí minulou válkou je nacismus či fašismus. Tato válka je využívána multikulturními silami jako manipulace. Jako ultimativní zbraň proti svým názorovým odpůrcům. Jakmile je někdo běloch a použije slova jako národ či rasa v jiném než hanlivém významu (samozřejmě, jedině pokud mluví o národu či rase svém, případně jiných běloších), je okamžitě nácek, fašista apod. Člověk už potom nepozná skutečného nácka od toho, kdo je jím jen nazýván. Opět platí – nacismus ve své původní, hrůzné podobě, se stejnými symboly a Třetí říší je prostě mrtev. Prohrál válku v roce 1945.

Proč je to důležité? Protože tyto minulé války zatemňují naše vidění, soustředíce se na ně nevidíme ta témata, která jsou aktuální nyní. Ze strachu z komunismu a Sovětského svazu odmítáme vidět, že Marx se z Moskvy již dávno vrátil tam, odkud pocházel – totiž do západní Evropy. Která tím začíná představovat hrozbu mnohem akutnější než Rusko. Ze strachu, abychom náhodou nebyli jako nacisté, odmítáme (a toto platí hlavně pro západní Evropu) vidět, že našim národům hrozí zánik.

Jaká jsou tedy aktuální témata?

Primárním je postoj k imigraci, zejména té z odlišného, k našemu antagonistického civilizačního okruhu. Postoj k otázce, zda národní stát má právo zůstat národním, zakotveným v dané kultuře, nebo zda se mají všechny západní státy proměnit v multikulturní oblasti bez identity.

S tím souvisí postoj k Evropské unii. Mají tyto národní státy zůstat svrchovanými, suverénními národními státy nebo se mají naopak stále více integrovat do Evropské unie a tím pozbýt i zbytků své suverenity?

Pokud by odpověď na první otázku zněla NE, druhá se stává irelevantní, u multikulturního státu bez identity by bylo lhostejné, zda rozhodování probíhá na úrovni Prahy, Bruselu nebo třeba vlády globální.

A jako poslední, byť nikoli významem, uvedu postoj k politické korektnosti. Politická korektnost je něčím jako celospolečenským virem HIV. Stejně jako HIV zbavuje jedince obranyschopnosti a jemu se poté stane fatální i jinak banální onemocnění, politická korektnost tím, že znemožňuje nebezpečí pojmenovat (ideálně o nich i přemýšlet) činí totéž na celospolečenské úrovni. Stává se nástrojem autocenzury a má v sobě silný potenciál stát se nástrojem totalitní ideologie.

Tím, jak znemožňuje společnosti se bránit destruktivním vlivům, se tato společnost pak může začít stávat kořistí kultur a ideologií, které by jinak vážnou hrozbu nepředstavovaly. Na mysl připadnou příklady jako současná migrační vlna s následnou kriminalitou běženců, případně islamistický terorismus nebo europeismus.

Všechny odpovědi na předchozí otázky jsou legitimní, každý by si na ně ale měl sám odpovědět. A jít volit při vědomí toho, že právě tyto otázky jsou těmi, na něž by měly volby odpovědět. Volby nejsou show typu SuperStar, aby se člověk rozhodoval podle sympatií, je důležité se rozhodovat racionálně. Pokud totiž podobné otázky jednoznačně nevyřeší demokratické nástroje (tedy volby či referenda), existuje riziko, že nás nutnost nakonec bude nutit řešit je mimo rámec demokratických a právních institucí.

A to je něco, čemu bychom se měli snažit vyhnout.

Autor: Karel Šindelář

Zdroj: ePortál
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon"Polsku by slušelo připomenout, kdo začal druhou světovou válku"   
Pridal tk Čtvrtek 14 září 2017 - 05:43:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spor o válečné reparace pokračuje. A týká se i Česka. Jak říká pro Sputnik známý krajský politik za KSČM Petr Cvalín, Polsko se dopustilo řady zločinů a mělo by mlčet.

Polsko trvá na tom, aby mu Německo zaplatilo válečné reparace, které polská vláda odhaduje na stovky miliard dolarů. Tento požadavek podpořil polský parlament. Co si o tomto polském požadavku myslíte?

Cvalín: Již několik let se hovoří o válečných reparací. Ovšem nutno podotknout, že neveřejně. Pokud Polsko má na tento krok nárok, tak ať válečné reparace požaduje.

Existuje také opačná logika. Polsko způsobilo mnohé příkoří sousedním státům, Českou republiku nevyjímaje. Poláci silou zabírali české území a dopustili se škod, materiálních i na životech, během potlačení pražského jara. Pokud bychom se drželi polského postoje, neměli bychom, teoreticky, také nárok požadovat po Polsku odškodnění?

Polsku by na druhou stranu slušelo připomenout, kdo začal druhou světovou válku. Připomeňme si uzavření polsko-německého paktu z roku 1934, pakt Pilsudski-Hitler. Nebo také Mnichovskou dohodu, nebo-li Mnichovskou zradu, po jejímž uzavření tehdejší polská vláda vyhlásila československé vládě ultimátům a na území Československa vstoupila se svou armádou souběžně s wehrmachtem. A de facto se podílela na okupaci dvou československých oblastí.

Žel musíme konstatovat, že tehdejší činy Polska vytvářely podmínky pro začátky agresi Třetí říše. Tehdejší polští představitelé uzavírali s nacisty dohody. Dohody, které měly za následek okupaci Československa. Polsko se na čas zpronevěřilo nacistům a například i jejich antisemitské doktríně. Stačí poukázat na polské městečko Jedwabne, kde místní Poláci 10. července 1941 zavraždili 340 Židů v jedné stodole.

A ano, pokud bychom se drželi polského postoje, tak bychom měli po Polsku požadovat odškodnění.

Neobáváte se, že po polských výpadech vůči Německu může přijít na řadu Česko? Už před rokem se v médiích objevila informace, že Varšava po nás požaduje 368 hektarů českého území. Jak by v případě polských nároků měla Praha reagovat? Poddat se?

Je zřejmé, že Polsko od své politiky jen tak neodstoupí. Uvidíme, zda-li Polsko bude po České republice časem ještě něco zcela nelogicky požadovat.

Pokud se tak stane, Praha by měla reagovat v diplomatickém tónu a v žádném případě neustoupit.


Zdroj: https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201709135971005-polsko-druha-svetova-valka/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínské ministerstvo zahraničí si přeje, aby příslušné strany podporovaly čínské úsilí v jaderné otázce na Korejském poloostrově   
Pridal tk Čtvrtek 14 září 2017 - 05:37:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci č. 2375 a vydala signál k řešení jaderné otázky na Korejském poloostrově. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang v úterý uvedl, že Čína stále trvá na řešení jaderné otázky na Korejském poloostrově cestou jednání a dialogu. Přeje si, aby příslušné strany podporovaly čínské úsilí o mírové řešení severokorejské jaderné otázky.

Jihokorejský prezident Mun Če-in, ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron, německá kancléřka Angela Merkelová a další vůdci vyjádřili názor na řešení jaderné otázky na Korejském poloostrově mírovou cestou. Jaké je čínské stanovisko?

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang uvedl, že Čína stále trvá na řešení jaderné otázky na Korejském poloostrově prostřednictvím jednání a dialogu. Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci o provádění opatření na ochranu mezinárodního systému nešíření jaderných zbraní. Současně je třeba chránit mír a stabilitu v severovýchodní Asii, řešit otázky mírovými, diplomatickými a politickými způsoby a podporovat prohlášení ze 13. září o obnovení šestistranného jednání. Čínská strana se domnívá, že všechny strany by měly komplexně a kompletně implementovat příslušná ustanovení rezolucí Rady bezpečnosti OSN.

V současné době je situace na Korejském poloostrově velmi složitá, citlivá a ponurá. Je třeba, aby všechny strany zachovávaly klid a trvaly na mírovém urovnání prostřednictvím dialogu a konzultací. Čína neustále usiluje o prosazení řádného řešení jaderné otázky na Korejském poloostrově.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský ministr obrany navštívil Sýrii a jednal o vojenské spolupráci   
Pridal tk Čtvrtek 14 září 2017 - 05:27:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrský prezident Bašár al-Asad se 12. září setkal s ruským ministrem obrany Sergejem Šojgu. Oba vůdci diskutovali o vojenské spolupráci mezi oběma zeměmi.

Podle syrské tiskové agentury získala syrská vládní armáda kontrolu nad extremistickou organizací Islámský stát ve východní Sýrii. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu vyřídil syrskému prezidentovi při setkání blahopřání od ruského prezidenta Vladimira Putina. Boj proti terorismu má vliv nejen na Sýrii, ale také na celý region. Obě země zdůraznily, že budou společně bojovat proti terorismu v Sýrii, dokud nebude zcela poražen.

Na žádost syrské vlády zahájilo Rusko od 30. září roku 2015 letecké údery proti terorismu v Sýrii, které představovaly důležitou vojenskou podporu pro syrskou vládu pod vedením Bašára al-Asada.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV hlavním sídle OSN v New Yorku se 12. září konalo 72. Valné shromáždění OSN   
Pridal tk Čtvrtek 14 září 2017 - 05:26:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V hlavním sídle OSN v New Yorku se 12. září konalo 72. Valné shromáždění OSN. Hlavním tématem letošního Valného shromáždění je „Orientace na člověka: Na planetě udržitelného rozvoje usilovat o vytváření mírového a lepšího života pro lidstvo".

Předseda 72. Valného shromáždění OSN Miroslav Lajčák pronesl projev, ve kterém uvedl, že Valné shromáždění OSN bude usilovat o orientaci na člověka, vyvážení zájmů všech stran a zlepšení transparentnosti práce. Zdůraznil, že bude prohlubovat reformu Organizace spojených národů, aby se OSN stala institucí, která pomůže vytvořit lepší svět.

Zasedání se zúčastnil i generální tajemník OSN António Guterres a zástupci členů OSN.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2256 sec,0.0466 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,768kB