Pátek 15 září 2017
Klaus Medersbacher: Teroristická supervelmoc – Spojené státy   
Pridal tk Pátek 15 září 2017 - 19:32:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Indikátorem zdravotnické úrovně jednotlivých zemí i planety je počet lidí, umírajících na epidemie a nemoci, jímž se dá předcházet.

Mor zvaný „černá smrt“, jedna z hrůz středověku, byla v Evropě vymýcena, ale tu a tam se ve vývojových zemích stále ještě vyskytuje. Prvním předpokladem pro výskyt a šíření této nemoci jsou samozřejmě nevyhovující hygienické podmínky. Naštěstí máme dnes prostředky k jejímu vyléčení.

Velmi nebezpečnou nemocí byly i neštovice. I tato nemoc si vyžádala miliony životů, zvláště v oblastech, kde proti ní lidé postrádali imunitu, což byl případ amerických indiánů.

Neštovice patří k mým „oblíbeným nemocem“. Za prvé proto, že byla vymýcena, a „pouze vymýcená epidemie je dobrá epidemie“, a za druhé proto, že jsem se jejího vymýcení v sedmdesátých letech minulého století v jediném úspěšném programu Světové zdravotnické organizace sám zúčastnil.

I cholera byla velmi vážnou nemocí. Může se neomezeně šířit všude, kde je nedostatek pitné vody, a voda dostupná je kontaminována vodou odpadní.
Výskyt cholery, úplavice a tyfu, nebezpečných zvláště pro děti a osoby přestárlé, prozrazuje, že v dané oblasti chybí čistá voda.

Možná si vzpomenete na 500 000 dětí v Iráku, zabitých sankcemi, jež byly na Irák uvaleny po tzv. válce v Zálivu. Ano, těch dětí, o kterých tehdejší americká ministryně zahraničí Madlene Albrightová promluvila v tom smyslu, že za „tu cenu„ (vyhnání Iráčanů z Kuvajtu), ty mrtvé děti stojí. Úmyslně píši „zabitých“ a ne tedy „zemřelých“ jak západní média psala, pokud se o věci vůbec zmiňovala. Podle mého názoru šlo o masovou vraždu nevídaného rozsahu, spáchanou ve spolupráci i se souhlasem celého západního světa včetně OSN, organizace, pracující pod bičem amerického ministerstva zahraničí.
Ve Washingtonu i v Londýně jistě vědí, že ubohé hygienické podmínky šíření epidemií pomáhají. Představuje však tenhle fakt zábranu pro počínání nejagresivnějšího darebáckého státu naší doby?

Nikoliv, letadly bombarduje a ničí elektrárny, systémy rozvodu pitné vody, kanalizační odpadové systémy, a to buď on sám, či v rámci různých „koalic“.

A potom?

Potom uvalí na poničenou zemi sankce, aby jí znemožnil přísun materiálu, potřebného na opravu zničených zařízení. Anebo se postará, aby se do postižené země nedostaly potřebné potraviny a léky či cokoliv jiného, co kriminální mozky různých řídících center považují za příhodné v zájmu ztížení či zničení života lidí, kteří NEPOSLOUCHAJÍ. A tak se dříve nebo později dostaví očekávaný efekt, který nelze nazvat jinak než jako naplánovanou masovou vraždu.

To vše se v minulých letech událo v Afghánistánu, v Iráku, v Libyi, v Sýrii a nejčerstvěji pak v Jemenu a v Gaze.

Fakt, že se západní média se o těchto zločinech proti lidskosti nezmiňují, činí z těchto „svobodných médií“ stejné zločince, jak jsou ti, kteří je páchají, a staví je plně na roveň médií nacistických.

Všimněme si v té souvislosti zajímavé okolnosti: USA zcela zjevně nemají zájem ty a ty země okupovat - stačí jim zanechat je po svém útoku natolik bezmocné a bezbranné, aby se agresivním ambicím supermocnosti, usilující o světovládu, už nedokázaly postavit.

A tak mnoho milionů lidí zabitých, zmrzačených či vyhnaných ze svých domovů, bude pro teroristickou supervelmoc i v budoucnu „cenou, která za TO bude stát“. Ať to bude vyžadovat cokoliv.

Nejde samozřejmě o nic jiného, než o světové tažení proti lidskosti a humanitě, provázené pře zajímavým úkazem. A to tím, že jak zmiňovaná teroristická velmoc, tak i všechny její teroristické a represívní složky se přes všechny své zjevné zločiny proti míru a humanitě, těší ve světě stále ještě poměrně dobré pověsti i respektu. Což může být jedině rysem i symptomem světa, jehož duševní stav se nalézá hluboce v oblasti patologie. I zde se tedy zřejmě jedná o epidemii. O mor, zasahující lidské mozky.

Existuje imunní systém, který nás přece jen před tou epidemií a tím i před naším zničením ochrání?

Jestliže soudíte že ano, vy sami součástí tohoto imunního systému jste. Nebo se jí můžete stát.

Z článku na webu Antiwar.com vybral a přeložil Lubomír Man


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPředvolební trénink   
Pridal tk Pátek 15 září 2017 - 17:28:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Připomínám, že v neděli 10. září proběhly v Rusku volby. Byl to trénink k prezidentským volbám v březnu 2018. Volby dokázaly, že v Rusku existuje politická konkurence, téměř perfektní technický kontrolní systém hlasování a schopnost rušitele volební transparentnosti okamžitě vyloučit z procesu a potrestat. Proto, a nehledě na nízkou volební účast, především v Moskvě (cca 15 procent), jsou politické strany, včetně opozičních, spokojeny s předběžným výsledkem voleb. Opozice (ústy Gudkova a Katze) a některá západní média mluví dokonce o neuvěřitelném úspěchu. Komunistická strana RF je spokojena, protože ji volby potvrdily, že je nejsilnější opoziční stranou v nelehké době. Oficiální výsledek voleb by měl být oznámen 15. září. Již dnes lze ale konstatovat, že volební test potvrdil principiální souhlas s personální politikou Kremlu. To potvrdil, podle comandir.com, mluvčí prezidenta Putina, Dmitrij Peskov: …весьма внушительный кредит доверия, который был предоставлен тем кадрам [кандидатов в губернаторы], которые предлагались президентом.

Druhá strana volební mince nabízí výhled na prezidentskou volební kampaň a indikuje představu výsledku voleb. Výhled je velice široký a nejasný, podobně jako výsledek voleb, nebude li prezident Putin z jakéhokoliv důvodu kandidovat. Nejasnost v obou případech způsobují vnitřní a vnější vlivy, a potřeba politické, sociální a hospodářské reformy. O některých jsem nedávno psal. Bohužel vlivy se potvrzují, dříve a jasněji, než je mi libo. Současná kulturní inteligence, z níž uvádím zástupně film, divadlo a estrádu, je již v předvolebním tréninku. O tom svědčí filmová elita. Ta se dožaduje policejní ochrany kin během promítání filmu Matilda, režiséra Alexeje Učitelja (1951). Film, ve formě historického melodramatu, popisuje příběh trojitého vztahu: baleríny - milenky Matilda, císaře Mikuláše II. Alexandroviče (1868 – 1918) a jeho manželky, Alexandry Fjodorovny Hesenské (1872 – 1918), původním německým jménem Victoria Alix Helena Louise Beatrice von Hessen und bei Rhein. Film, který má mít premiéru 26. října t.r. doposud viděla jenom malá skupina lidí z Kremlu a jeho okolí. Za to reklama filmu běží na plný plyn. Plyn neubírají ani některé hvězdy ruské estrády žijící v USA. Zpívají v den voleb na festivalu v Soči za honoráře dovolující jim a jejich milým žít v USA. A umí současně si vzít možnost sdělovat veřejnosti obavy o své apartmány v USA v době blížícího se hurikánu. V takovém prostředí není divu, že nejenom ministru kultury RF dochází trpělivost s filmem Matilda. Přitom má zjevně strach konat. Nesdělil ani, co hodlá dělat, bude – li jeho pomyslná červená linie překročena. Tu by měl definovat i v případě režisérského multitalenta Kirilla Serebrennikova. O něm jsem psal 28. 8. v článku Nutná akce: Serebrennikov. V současné době, jak předpokládám, Serebrennikov trénuje v podmínkách domácího vězení roli obhájce dotací své práce ve výši 300 miliónů rublů od ministerstva kultury a 700 miliónů rublů od moskevské administrace, které dostal během několika málo let! Moje v Leningradu bojující tchyně se musela spokojit zbytek života s několika tisícovou penzí v rublech. Co budou dělat diváci - zlatá mládež, LGBT a herci, raději hrající nazí, než v oděvech Adama a Evy, kdyby musel jít do vězení, nevím. Nevím ani o možných následcích takto vzniklého detoxu na jeho příveržence. Vím ale, že budu moci číst nebo slyšet i zítra o skandálech – tam i zde, ve kterých podezřelí, peníze, nebo obojí, jsou buď v zahraničí,nebo zatčený podezřelý měl štěstí v neštěstí v tom, že se dostane k soudu na své rodině. V případě Serebrennikova v předvolebním Rusku, které se stalo předmětem telefonního terorismu ihned po místních volbách.

Jenom v úterý, 12. 9. muselo být evakuováno kolem 130 tisíc lidí z minimálně 400 objektů různých měst Ruska, počínajíc dalekým Vladivostokem, aby se telefonní terorismus dostal ve středu Moskvy. Tam se evakuovalo více než 40 tisíc lidí z cca 500 objektů. To se nezmiňuji o Peterburgu, a již vůbec ne o bezpečnosti v EU a české kotlině. Samozřejmě nevím, kdo je skutečným autorem, organizátorem a vykonavatelem telefonního terorismu. Mohu nabídnout pouze své domněnky a věřit, že aktéři budou identifikováni dříve, než bude zveřejněn příspěvek. Přesto si dovoluji nahlédnout do kapitoly konspirologie. V ní by se mohly jako organizátor uvádět i bezpečnostní služby, nebo jejich utajovaná cvičení, třeba i ve spojení se započatým vojenským cvičením v Bělorusku 2017. Nevěřím ale, že by tajné služby takto trénovaly, i když překvapivě rychle zmizela z internetu informace údajného asistenta generála MO, představujícího se Oleg Ostrovskij. Ten indikoval konspirologické vysvětlení. Větší pravděpodobnost přiděluji Ukrajině a Islámskému státu. Oba státy mají společné vedení: CIA. Ta, se svým rozpočtem, větším než je roční rozpočet MO Ruska, ví téměř vše o IP adresách a virtuálních operátorech, přes které šlo spojení. Co se týče obsahu a formy telefonních zpráv, nabízím mnou neověřený popis: výhrůžná sdělení monotónním mužským hlasem, podobná kopiím, což indikují prakticky doslovné formulace. Co se týče cíle telefonního terorismu domnívám se, že cílem nebyli občané, ale ruské politické elity. Ty měli být varovány. A samotné varování mohlo být ve spojení s vojenskými úspěchy v Sýrii a praktickým ultimátem prezidenta Putina prezidentu Porošenko. Ultimátum spočívá v návrhu rozmístit jednotky OSN na Ukrajině. Přijme li Porošenko návrh, bude muset jednat s Doněckem a Luhanskem. Nepřijme li návrh, riskuje ztratit podporu Západu. Tu mu již indikovaly USA ústy pana Volkera. Ten doporučil prezidentovi Porošenko věnovat se raději boji proti korupci, než boji s Michailem Saakašvili (1967), a nechat rozhodnout ukrajinský soud o jeho státní příslušnosti a přechodu státní hranice mezi Polskem a Ukrajinou. Aby toho nebylo málo, Saakašvili obdržel pozvání do USA. Tam poletí a oslaví pravděpodobně i své 50. narozeniny (21. Prosince). Předpokládám, že bez manželky Sandry Roelofs (1968), Holanďanky. Proč? Nevylučuji, že Saakašvili bude intenzivně trénovat svoji roli a účast v provokacích USA v předvolební kampani ruského prezidenta a nebude mít na ni čas. CIA totiž zmenšila objem financování ruských demokratů, neoliberálů a tzv. zahraničních agentů v Rusku přímým způsobem, aby obratem zvýšila objem financování uvedeným skupinám nepřímým způsobem: tj. přes členské státy SNS, EAHU a také Ukrajinu, Polsko a Gruzii.

Další vliv na ruskou prezidentskou volební kampaň může způsobit rozhodnutí největšího suverénního fondu na světě (Norský fond) a jednoho z největších zahraničních investorů v Rusku. Fond se rozhodl odejít z Ruska. Samozřejmě fond neodejde přes noc, ztráta pro fond by byla obrovská. Přidám – li ale k rozhodnutí například spekulace s kryptoměnami, hlasy amerických bankéřů bojujících proti nim, a dění v ČLR, nemohu vyloučit, že ruská, většinové finančně negramotná veřejnost a kurs rublu mohou být ovlivněny. Psychologický vliv na část ruské veřejnosti může způsobit i hra s účastí a neúčastí Ruska v zimních olympijských hrách 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu. Neoficiální tiskové zprávy z USA se odlišují například od zprávy dnes zveřejněné v anglickém Guardian. Ten sděluje světu, že 17 NADO (National Anti-Doping Agency) požadují vyloučení Ruska. Trénink v tomto duchu a snaha ovlivnit prezidentskou kampaň, budou pokračovat. Kdo ví, jaké karty položí na stůl ještě do konce t.r. nebo v závěrečné části volební kampaně samotné USA. V lednu 2018 bude k dispozici prezidentu Trumpovi kompletní informace o osobách, organizacích a financích v off-shore lokalitách, spojených s Kremlem a prezidentem Putinem. Informace ve spojení s novým zákonem а schopností prezidenta se i dočasně transformovat do moderního Robin Hood mu dovolí vědomě nebo nevědomě ovlivnit ruskou prezidentskou volební kampaň. Tu obohatí i Pentagon. Má totiž k dispozici 2.2 miliard USD na koupi středo a východoevropských zbraní pro Syrské rebely. Že Pentagon nebude brát ohled na předvolební sliby prezidenta Trumpa spojené s odchodem USA ze Sýrie, ani na nebezpečí spojená s dodávkami zbraní na Ukrajinu a obavy EU, je zřejmé. Krátce formulováno: trénink na ovlivňování prezidentské volební kampaně v Rusku pod vedením USA bude pro západní veřejnost podléhat paradoxu neviditelnosti velkých námořních cargo lodí: nevidíme je, protože se jejich velikost zvětšuje. Není pro ně možné přistávat v blízkosti krátkozrakých obyvatel, proto je nevidí, stejně jako nevědí, co převážejí. Přístavy se totiž nacházejí daleko od pevniny a posádky lodí, novodobí otroci, jsou bez telefonu a internetu celé měsíce.

Celé měsíce jsem musel čekat na program 60 minut, amerického TV kanálu CBS News. Program umožnil sledovat ex šéfa NATO Philipa Breedlove, který s vervou popisoval úspěchy Ruska v Arktidě, ochrany ruského severu a úspory času a peněz. Použití severní trasy, převážně pod kontrolou Ruska, bude totiž 4x levnější než používání Suezského kanálu. A délka cesty o cca 28 dní kratší. To vše podle generála představuje velké nebezpečí pro světové hospodářství, destabilizaci světového řádu, nebezpečí pro bezpečnost a zájmy USA. Americká námořní flotila bude posílena v Arktidě, protože – podle ex-generála, odpovědnost za světový pořádek se zvětšuje a odpovědnost nesou USA. Kdo nese odpovědnost za dnešní výbuch na největší vojenské základně světa, v americkém Fort Bragg (50 tisíc vojáků), který během psaní příspěvku oznámila TV Fox News, se dovíme později. Mezitím bude platit stará americká víra v sílu. Skutečnost, že víra v tu jedinou a pravou pravdu, bývá snadná, pohodlná a pro mnohé výnosná, pouze za cenu genocidy těch, kteří hlásají jinou pravdu, rovněž jedinou a pravou, USA nezajímá. Dnes, kdy i Evropa propadla požadavku na bezbřehou toleranci a prodloužení sankcí proti Rusku, jsme se octli na cestě, na které k usmrcení jednotlivce a národů není potřeba vojenské síly. Nevěřím ve velkou jadernou válku mezi USA a Ruskem i proto, že by mohla být krátkou a vše živé ničící. Dnes totiž jde pouze o změnu režimů s pomocí trénovaných lidí schopných konat na povel, ve vybraném místě, v pravou chvíli. Než přijde pravá chvíle, může být náš všední den zpestřen použitím menších atomových bomb a nových technologií, podobných těm obrovským cargo lodím. To proto, abychom se nenudili, mohli žít ve strachu, který potřebují slabé instituce pro svůj život v době transformace světového řádu. Nemám pochyb, že staro-nové bezpečnostní orgány RF trénují a ví o všech používaných materiálech a metodách, osobách a organizacích podporovaných Západem, jejichž cílem je oslabení a změna režimu v Rusku. Mám ale pochyby, že plně využijí informace preventivně, k zabezpečení klidného průběhu volební kampaně. Proč?

Marně hledám zákon a praxi, které by dovolily napsat nejenom o dnešním Rusku to, co napsal v roce 1558 francouzský diplomat Arnold Shemo z Moskvy do Paříže: Московию не узнать – страх смерти изменил эту страну так, что наши купцы теперь не знают, как дела вести. Даже местные княжны подарков не берут, ибо каждый день мздоимцев прелюдно разрубают на куски прямо на городской площади (Moskvu nelze poznat – strach ze smrti změnil tuto zemi tak, že naši obchodníci teď nevědí, jak obchodovat. Ani místní kněžny neberou dárky, protože každý úplatkář je rozsekán na kusy na městském náměstí). Na druhé straně nemusím hledat nic pro zábavu, protože vím, že pro mnohé neviditelný předvolební a povolební trénink Západu a Ruska bude zajímavý, podobně jako zmíněné neviditelné obří cargo lodě, a letmá vzpomínka na dnešní 150 leté výročí Marxova Kapitálu. Vzhledem k jeho komplexnosti a objemu doporučuji předvolební české kotlině si raději udělat český překlad Mnichovské dohody o předání Sudet Německu. Dohoda byla uzavřena 29. a 30. září 1938 mezi Velkou Británií, Francií a Itálií, našimi současnými spojenci. Je opět veřejně dostupná díky MZV Ruska, což instituty pravdy mohou hodnotit jako pokus ovlivnit volební proces. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
14.09.2017

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNávrh Rozumných na oddlužení vyděsil parlamentní strany. Honem předkládají vlastní alternativní návrhy   
Pridal tk Pátek 15 září 2017 - 12:11:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Návrh Rozumných na oddlužení vyděsil parlamentní strany. Honem předkládají vlastní alternativní návrhy. ČSSD ukradla myšlenku doslova za bílého dne, ale pořádně, po "socansku", ji zpotvořila. A opičí se i Horáček

Staré známé pořekadlo "kudy chodil, tudy krad´, sociální demokrat" se opět potvrdilo. Nejenže ČSSD "odklání" miliony z kapes daňových poplatníků, za našimi zády prodává lithium a schvaluje smlouvu CETA, čímž otevírá cestu k prodeji těžby zlata v Kašperských horách opět firmami vlastněnými cizinci, navíc ale bezostyšně vykrádá i politický program konkurence a to doslova za bílého dne.

Rozumní 12. srpna představili na své volební konferenci program oddlužení rodin, který nazvali "Milostivé léto 2018" podle biblického zvyku odpouštět každé 50. léto dluhy a propouštět otroky. Program oddlužení spočívá v zastavení exekucí, zrušení stávajících exekucí a postupném oddlužení dlužníků, kteří by dostali šanci zapojit se do pracovního procesu. Oddlužení, které se týká téměř 800 tisíc lidí v exekuci a společně s jejich rodinami až několika milionů občanů ČR, chtějí Rozumní provést u příležitosti 100 let, které příští rok uplynou od vzniku republiky.

Sílu takového návrhu brzy poznaly parlamentní strany, a tak nyní přicházejí s podobně znějícími proklamacemi. Po návrhu ministra Pelikána z ANO, který situaci neřeší, ve skutečnosti ji zhoršuje, přišla s programem oddlužení také ČSSD. Pražský radní Petr Dolínek si bezostyšně vypůjčuje celé fráze z našeho programu a v některých místech téměř slovo od slova opisuje. Ale pouze tam, kde popisuje blahodárný efekt "svého" návrhu. Podstatu návrhu, tedy princip oddlužení, pojal pěkně po socialisticku, tedy tak, že dluhy zaplatíme my všichni.

"Rozumní chtějí pomoci lidem, kteří upadli do dluhové pasti, nechtějí ale zároveň, aby nezadlužení měli pocit, že na svůj zodpovědný přístup doplácejí. Proto navrhují, aby si dlužníci své dluhy odpracovali a stát jim k tomu pomůže tím, že pro ně nastaví takové podmínky, aby mohl být dluh splacen rychle a dlužník nemusel po dobu splácení žít v nouzi," uvedl celostátní lídr Rozumných a jednička na pražské kandidátce Mgr. Petr Hannig.

Návrh Rozumných přináší skutečné řešení, úlevu a naději milionům lidí. Sociální demokraté ukradli jen hlavní myšlenku, ale parametry oddlužení nastavili tak nešťastně, že oddlužení je v jejich verzi spíše parodií.

Pod zástěrkou oddlužení se ve vládním podání (ať už jde o návrh ANO nebo ČSSD) nejedná o nic jiného, než do dluhů strhnout i věřitele a podpořit a urychlit tím tak proces globálního chudnutí i českého obyvatelstva.

Rozumní naproti tomu chtějí občanům České republiky skutečně pomoci splatit dluhy a vymanit tak z otroctví celý národ, který je - jak na úrovni státu, tak na úrovni jednotlivých občanů - enormně zadlužený. Jen takto pojaté oddlužení by znamenalo nový restart pro celý stát, pro jeho ekonomiku a pro zlepšení životní úrovně každého občana. Návrh Rozumných by přitom nijak nezatížil ty, kteří se dluhům svědomitě vyhýbají.

"Náš způsob oddlužení je nákladově neutrální jak pro dlužníky, tak pro stát. Navíc se svých peněz dočkají i věřitelé a to v relativně krátké době. Je to v porovnání s osobním bankrotem zlomek a navíc dlužník nástupem do práce začíná normálně žít," říká k tomu Ing. Ivan Cícha, člen předsednictva Národní demokracie a dvojka na kandidátce Rozumných v Jihočeském kraji pro volby 2017, který návrh vypracoval.

Další podrobnosti programu a jeho nemalé výhody pro všechny, včetně nezainteresovaných občanů a včetně státu, najdete zde
http://www.rozumni2017.cz/milostive-leto-2018/

ČSSD ale není jediná, která se návrhu Rozumných chytla. Prezidentský kandidát Horáček zase navrhuje odpustit jednorázově penále za dluhy vůči státu a tento krok chce učinit - světe div se - na výročí 100 let od založení Československa. "Uskutečnění tohoto záměru by mělo být symbolickým krokem státu ke stému výročí vzniku Československa," říká Horáček, který tento "svůj" nápad vyhlásil na dnešní tiskové konferenci.

To je ale nápad Rozumných včetně toho, že Rozumní oddlužení podporují jak z pozice strany kandidující do Sněmovny, tak z pozice prezidentského kandidáta Petra Hanniga, který by jako případný prezident takové Milostivé léto mohl vyhlásit.

"Vykrádání volebních programů je klasika, které se nedá zabránit. Věděli jsme, že když s programem oddlužení přijdeme, budou se po nás ostatní opičit, protože to je hodně dobrý nápad. Proto jsme také náš návrh tajili a zveřejnili ho až na tiskové konferenci 12. srpna, takže Rozumným nikdo nemůže toto prvenství upřít," dodal Adam B. Bartoš, předseda Národní demokracie a lídr ústecké kandidátky Rozumných, který na volební konferenci téma Milostivého léta představil - viz jeho projev zde

http://narodnidemokracie.cz/abb-konferenci-rozumnych-cas-vyhlasit-milostive-leto-2018/

Adam B. Bartoš
tiskový mluvčí
prezidentské kampaně Petra Hanniga

media©petrhannig-rozumni.cz

732 322 371


http://petrhannig-rozumni.cz
https://www.facebook.com/budmehrdi/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVzhůru do Mošnova za letadly NATO – jsou super   
Pridal tk Pátek 15 září 2017 - 12:07:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Se vším nadšením i přízní tam pozdravme křídla, která se tak nezapomenutelně vyznamenala při přeměně velké Jugoslávie v řadu dnešních malých státečků. Vzpomínáte na šum, který jsme tehdy od 24. března do 1. května 1999 nad našimi hlavami slýchávali, ale na nebi viděli jen nepatrné modrošedé tečky. To ve výšce 10 km i výš směřovaly k Bělehradu, Novému Sadu a dalším tehdy ještě jugoslávským městům letecké eskadry NATO, aby tvrdolebým tehdy ještě Jugoslávcům vysvětlily, že s jejich Jugoslávií je konec. Že je ji třeba rozčtvrtit a rozosminkovat, aby se na jednom z jejích prvočinitelů, zvaném Kosovo, mohla ustavit největší vojenská základna USA v Evropě s 5000 vojáky a 50 heliporty, k jejímuž zřízení bude nutné – protože tehdejší jugoslávské vedení potřebu téhle základny na svém území stále jaksi nedokázalo pochopit - zbombardovat 3 500 tehdy ještě jugoslávských továren, svrhnout do ulic tehdy ještě jugoslávských měst 700 000 tun třaskavých pum všeho druhu, včetně těch s ochuzeným uranem 238, návdavkem přidat k pumám i 2 500 křižujících raket, a při vší té kratochvíli zabít samozřejmě tisíce lidí. Prostě udělat bengál skoro jako v Drážďanech, než to dole do dýmalo natolik, že si američtí boys v khaki uniformách i v civilu mohli v klidu dojít za prezidentem téhle nechápavé země, aby ho zatkli a jako válečného zločince dopravili k soudu do Haagu. A pak ho v tom Haagu – těsně před jeho obhajovací řeči – nejspíš i zabili.

Přijďte tedy na mošnovské letiště v co nejhojnějším počtu samozřejmě i s dětmi a nejlépe snad i v celých průvodech, abyste si onu slavnou jugoslávskou ságu letectva NATO připomněli a možná i spatřili ty typy letadel, či dokonce – při trošce štěstí – zrovna ta letadla, která Jugoslávii tzv. humanitárně zbombardovala. Byly to většinou B52, americkými letci familiárně nazývané BUFF (big, ugly, fat, fucker), a pranic se nestyďte dětem ten výraz přeložit, vždyť jim tím rozšíříte vhled do způsobu řeči občanů jiného národa. Bude to mít i tu výhodu, že při té osvětě v sobě možná přehlušíte vzpomínku na skutečnost, že bomby NATO z roku 1999 dopadaly též na hlavy těch obyvatel Bělehradu, kteří jediní z celého světa v roce 1938 protestovali proti mnichovskému násilí na nás a s transparenty s nápisem BRANIČEMO ČEŠKU! ŽIVEO BENEŠ! (Budeme bránit Čechy! Ať žije Beneš!), zaplnili v roce 1938 své Náměstí republiky. A 50 000 Srbů z celé země hlásilo tehdy československému velvyslanectví v Bělehradě svou ochotu přijít československé armádě v očekávaném boji proti Hitlerovi na pomoc. No a my, vlastně naše tehdejší vláda, aby přízeň jugoslávských bratrů k naší zemi nějak přiměřeně oplatila, dala na jaře 1999 velení NATO svůj souhlas k přeletu jeho bombarďáků směrem k Jugoslávii přes náš výsostný letecký prostor.

Ale samozřejmě, tyhle čimčaráry hoďte o tomhle víkendu za hlavu a běžte se na tu leteckou přehlídku NATO do Mošnova podívat. Je to opravdu něco super.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSedmý ročník ankety Alej roku má zatím patnáct nominací   
Pridal tk Pátek 15 září 2017 - 11:59:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ústecký kraj – Spolek Arnika letos už sedmým rokem hledá nejkrásnější stromořadí České republiky. Lidé zatím v anketě nominovali patnáct alejí z osmi krajů. Anketa Alej roku sbírá nominace do 31. října 2017.

V letošním ročníku ankety Alej roku se zatím sešlo patnáct nominací z celé České republiky. Lidé mohou i nadále nominovat svá oblíbená stromořadí na webu www.alejroku.cz/nominace do 31. října 2017. Každý může zaslat jednu až tři fotografie, ke kterým připojí stručný popis a důvod, proč si alej zaslouží pozornost. Veřejnost začátkem listopadu následně vybere nejpopulárnější alej hlasováním na internetu.

“Letos se mezi nominacemi objevují nejen vzrostlá majestátní stromořadí, ale také aleje, které byly vysázeny teprve nedávno. Ovšem co do krásy a kouzla nemohou svým předchůdkyním zatím konkurovat,” říká Natálie Pivoňka Faltýnová, koordinátorka ankety Alej roku a dodává: “Mnoho historických alejí dožívá. Lidé však svými nominacemi potvrzují, že s alejemi počítají i pro další generace, z čehož máme obrovskou radost.”

Nejvíce nominací má dosud kraj Vysočina, ze kterého se sešlo šest favoritek. V Ústeckém kraji o titul bojuje zatím stromořadí u Hřenska. V loňském roce se krajskou vítězkou stala akátová alej mezi Žatcem a Louny.

Stejně jako v předchozích ročnících se soutěží ve třech kategoriích. Po ukončení hlasování Arnika v prosinci vyhlásí nejoblíbenější alej celé České republiky a také vítězná stromořadí v jednotlivých krajích. Odborná porota mezitím zvolí nejkrásnější fotografii. Jako hlavní cena čeká na autora vítězné nominace let balonem, vítěz fotografické soutěže se může těšit na tiskárnu značky Epson.

Generálním sponzorem ankety je AuditDaně CZ.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV londýnském metru došlo k explozi   
Pridal tk Pátek 15 září 2017 - 11:21:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stanicí londýnského metra Parsons Green na západě města otřásla exploze. Média bez bližšího upřesnění informují o zraněných pasažérech s popáleninami. Na místě je policie a záchranáři, stanice je uzavřená.

Londýnská policie incident potvrdila, neinformovala ale o podrobnostech.

​„Jsme si vědomi incidentu na stanici metra Parsons Green. Příslušníci jsou na místě," stojí v policejní zprávě na Twitteru.

Přímý přenos RT z Londýna:Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNechápe exekutorská komora, že za práskání a udávání je budou lidé ještě víc nenávidět?   
Pridal tk Pátek 15 září 2017 - 07:47:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Posměšky v diskuzích udali exekutoři policii a myslí si, že tím je budou lidé napříště milovat. Idiotismus - tlumený hněv ještě zvyšuje agresivitu a je vidět, co je za hlupáky ve vedení exekutorů.

Týden po útoku na soudní vykonavatele v Plzni podala komora téměř 20 trestních oznámení na ty, kteří útoky schvalovali nebo podněcovali k dalším útokům na exekutory.

Minulé úterý napadli tři muži dva exekutory v Plzni. Jeden z mužů na exekutory dokonce vystřelil z plynovky. Rozbil přitom okno auta a exekutory zranil. V diskuzích se řada lidí útočníků zastávala. A to se Exekutorské komoře nelíbí.

"Postupně jsme monitorovali příspěvky, které přibývaly pod články, které informovaly o úterním útoku na kolegy. Téměř dvě desítky z nich dosáhly takové intenzity, že dle našeho názoru naplňují skutkovou podstavu některého z trestných činů schvalování trestného činu, podněcování ke spáchání trestného činu nebo podněcování k nenávisti vůči skupině osob,“ uvádí prezidentka Exekutorské komory ČR Pavla Fučíková.

Stále stejné jako ve vtipu: podívej, blbost kvete...

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/bleskove-zpravy/1036-nechape-exekutorska-komora-ze-za-praskani-a-udavani-je-budou-lide-jeste-vic-nenavidet
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZápad 2017   
Pridal tk Pátek 15 září 2017 - 07:29:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruská TV Zvezda publikovala sestřih záběrů z prvního dne rozsáhlého rusko-běloruského vojenského cvičení Západ 2017.

Ačkoliv cvičení probíhá výhradně na územích dvou zúčastněných svazových států – na rozdíl od cvičení Američanů, Britů či Němců u ruských hranic v Pobaltí –, západní média vytrvale chrlí propagandistické smyšlenky o „provokacích“, „ohrožení“, „agresi“ či „tlaku“ ze strany Moskvy.

Záměrně vyvolávaná hysterie jako součást hybridní války proti Rusku má více účelů. Avšak pokud je mezi nimi i snaha odvést pozornost od úrovně bojové připravenosti ruské armády coby potenciálního protivníka armád NATO, nechť si každý vyhodnotí, jak se tento záměr daří:


Zdroj: http://eurasia24.cz/aktualne/item/2586-zapad-2017-video
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMFF zveřejnil podmínky další půjčky pro Ukrajinu   
Pridal tk Pátek 15 září 2017 - 07:17:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní měnový fond (MFF) nevylučuje udělení další půjčky Ukrajině v rámci programu finanční pomoci a doufá ve zrychlení reforem, delegace se v nejbližší době vrátí do Kyjeva a zkontroluje jejich vykonání, uvedl zástupce fondu Jerry Rice v rámci pravidelného brífinku pro novináře.

„Ohledně třetí půjčky. Její vyčlenění je možné. Jak víte, první náměstek ředitele MFF David Lipton včera vystoupil s prohlášením a vrátil se zpět. Očekáváme zrychlení klíčových reforem v sociální sféře a dalších strategicky důležitých reforem. Očekáváme, že se delegace brzy vrátí, aby prověřila vykonání reforem," řekl.

Zdroj: Jerry Rice, MMF

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSedm polních velitelů se rozhodlo přejít na stranu syrské armády   
Pridal tk Pátek 15 září 2017 - 07:13:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Sýrii byla uzavřena dohoda o přechodu sedmi polních velitelů a více než tisíce bojovníků na stranu vládních vojsk, je uvedeno na webových stránkách Ministerstva obrany RF.

„Byla uzavřena dohoda o přechodu sedmi polních velitelů nezákonných ozbrojených útvarů a více než tisíce jim podřízených bojovníků na stranu vládních vojsk", uvádí se ve zprávě.

Uvádí se, že výbor národního příměří provincie Homs uzavřel dohodu s primátorem města Karajtín o obnovení městské Basselovy nemocnice a také bylo uskutečněno setkání se zástupcem Kanceláře národní bezpečnosti Somarem Ždidem, na němž byly projednány problémové otázky, bránící přijetí konkrétních opatření, týkajících se aktivace procesu smíření znepřátelených stran.

Dodává se, že centrum pro příměří zajistilo bezpečnost práce zástupců médií RF a dalších států při provádění humanitární akce v severovýchodní čtvrti Dajr-Baalba (města Homs).

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201709145977349-velitel-strana-syrie-armada/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2526 sec,0.0885 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,812kB