Pondělí 18 září 2017
Bude mít A. Babiš ještě větší problém?   
Pridal tk Pondělí 18 září 2017 - 16:24:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle spekulací českých médií nepříliš nakloněných Andreji Babišovi by zpráva Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) mohla být zveřejněna již na přelomu září a října. Tedy ještě před sněmovními volbami. Připomeňme si, že česká policie v určité fázi vyšetřování letos v srpnu požádala poslaneckou sněmovnu o vydání nejvyšších představitelů hnutí ANO, poslanců Babiše a Faltýnka, k trestnímu stíhání za údajný dotační podvod.

Je samozřejmé, že pokud by se objevila ještě před volbami zpráva OLAFu, která by měla podobné závěry, jako jsou dosavadní závěry z vyšetřování prováděného českou policií, bylo by to pro A. Babiše a J. Faltýnka politicky zcela smrtící. U OLAFu by totiž bylo jen těžko představitelné, že by tato organizace, obvykle naprosto nezávislá na politických vlivech, celou věc politizovala. To je prostě nemožné. OLAF však již před několika měsíci sdělil, že své vyšetřování uzavře na podzim a zveřejní svou závěrečnou zprávu před Vánocemi. Tedy zhruba 2 měsíce po ukončení sněmovních voleb v Česku.

Nelze se tedy nedomnívat, že informace, která se v části českých médií objevila, že by mohlo dojít s ohledem na průměrnou délku šetření kauz OLAFem cca 19 měsíců, ke zveřejnění jeho zprávy ještě před sněmovními volbami v Česku, je spíše přáním. To je ovšem dost fantaskní konstrukce, protože vyvozovat podobné závěry z průměru kauz u velmi složité kauzy je nerealistické. Samozřejmě, že taková zpráva OLAFu má možnost ještě zesílit tlak na A. Babiše a hnutí ANO před volbami. V případě jiných závěrů než jaké zatím udělala česká policie v kauze Čapí hnízdo, však naopak může být A. Babiš fakticky očištěn. Na druhé straně lze očekávat, že hnutí ANO a jeho šéf nebudou své politické soupeře vůbec šetřit.

Skoro bych se vsadil, že ještě před volbami se Babišova média budou intenzivněji zabývat, pokud ji Nejvyšší soud po odvolání ČSSD otevře, kauzou Altner. Zajímavý byl v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo také názor policejního prezidenta Tuhého, vyslovený na půdě ČT v pořadu Otázky Václava Moravce, a sice, že by prezident neměl s ministry řešit konkrétní kauzy. Což M. Zeman do jisté míry udělal. Prezident se ale určitě neptá, co je v policejních spisech, to jej opravdu nemusí zajímat. Může se ale ptát ovšem takovým způsobem, který mu umožní udělat si obrázek, zda celá kauza kolem A. Babiše je policejní provokací či nikoliv.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHnutí Hamás je ochotno smířit se s Fatahem a rozpustit vládu v Pásmu Gazy   
Pridal tk Pondělí 18 září 2017 - 09:52:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Palestinské Hnutí islámského odporu Hamás vydalo 17. září prohlášení, ve kterém uvedlo, že je ochotno jednat o usmíření s hnutím Fatah a o rozpuštění vlády v Pásmu Gazy a nebrání se ani uspořádání všeobecných voleb. Palestinské národně osvobozenecké hnutí (Fatah) a další politické strany to přivítaly.

Hamás v prohlášení uvedlo, že reaguje na „velkorysé" úsilí Egypta o zprostředkování „dosažení národní jednoty". Je proto údajně připraveno zahájit rozhovory s hnutím Fatah, souhlasí s rozpuštěním vlády, která řídí Gazu, a vyzývá vládu bývalého předsedy Fatahu Mahmúda Abbáse k návratu. Rovněž je ochotno umožnit všeobecné volby v pásmu Gazy a na Západním břehu Jordánu.

Generální tajemník revolučního výboru Fatahu Majid Al-Fitiani přivítal toto rozhodnutí hnutí Hamás. Řekl, že je to důležitý krok pro ukončení vnitřního rozdělení Palestiny.

V roce 2011 podepsalo 13 palestinských stran včetně Fatahu a Hamásu v Káhiře dohodu o usmíření. Podle této dohody mělo dojít k sestavení společné vlády a přípravě voleb. Dohoda ale zatím nebyla splněna.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko, Turecko a Írán vyhlásily v Sýrii čtyři bezpečnostní zóny   
Pridal tk Pondělí 18 září 2017 - 09:50:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 15. září skončilo dvoudenní jednání ohledně Sýrie, které se konalo v kazašské Astaně. Rusko, Turecko a Írán ve společném prohlášení uvedly, že v Sýrii budou vytvořeny čtyři bezpečnostní zóny, které by měly vést ke stabilizaci země, k zajištění příměří a k zachování územní celistvosti Sýrie.

Podle společného prohlášení se čtyři bezpečnostní zóny budou týkat východní oblasti nedaleko hlavního města Sýrie Damašku, severní části provincie Homs, severozápadní části provincie Idlibu a hraničních oblastí provincií Latakija, Hama a Aleppo.

V prohlášení se uvádí, že ve zmíněných zónách budou operovat pracovní skupiny všech tří zemí. Rozmístění jednotlivých pozorovatelů by mělo zabránit opakovaným vojenským střetům mezi syrskými vládními silami a syrskou opozicí. Rusko, Turecko a Írán také zřídí koordinační centrum, které bude vysvětlovat, jak nasadit pozorovatele.

Doba platnosti bezpečnostních zón je předběžně stanovena na šest měsíců, po nichž může být lhůta prodloužena. Rusko, Turecko i Írán žádají mezinárodní společenství o další humanitární pomoc, aby v těchto zónách došlo k odminování, ochraně historických památek a rekonstrukci infrastruktury.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSobotkova arogantnost   
Pridal tk Pondělí 18 září 2017 - 03:28:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Arogantnost vládních činitelů nezná mezí!

Tak tento předvolební mítink ČSSD se moc nevydařil...

Takhle arogantně se Bohuslav Sobotka choval na ulici k občanům.

Podívejte se
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPetr Michek: Evropský soud byl z politizován!   
Pridal tk Pondělí 18 září 2017 - 03:20:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V minulých dnech Evropský soud rozhodl, že stížnost Maďarska a Slovenska proti povinnému (nucenému) přerozdělování, většinou ekonomických migrantů z Řecka a z Itálie na jejich území, je bezpředmětná. Naopak rozhodl, že schválené kvóty pro jednotlivé země jsou podle unijní legislativy právně nenapadnutelné. Přitom Evropský soud nemá pravomoc vnucovat svou vůli suverénním státům, když chrání bezpečnost svých obyvatel a brání se nucené islamizaci svých území!

V tomto případě lze proto konstatovat, že rozsudek Evropského soudu byl zpolitizován a de facto vznikl na objednávku Evropské komise, která nehledá a neřeší příčiny migrační vlny, ale naopak následky své špatné politiky chce přenést na úkor států, které to nezavinily. A kdo toto rozhodutí odmítá, tak je prý nesolidární a je označen za xenosoba a měl by být trestán pokutami!?!

Evropský soud v tomto případě úplně opomenul "zvykové pravidlo", k němuž se přihlíží vždy v případech, když nelze nalézt společné stanovisko k závažným a významným rozhodnutím Unie. V takovém případě se odlišný názor či stanovisko jednotlivých zemí vzal v potaz, a ty měly možnost zůstat bokem, nebo se hledalo takové východisko, které by bylo přijatelné pro všechny. V závažných případech se v minulosti vyjednávala v mnoha případech vyjimka, neboť v "různosti názorů a v jejich toleranci" měla být síla Evropské unie. Tentokráte tomu tak nebylo a naopak se přistoupilo k tvrdému nátlaku a vyhrožování pokutami!?!

Námitky Slovenska i Maďarska, že zde jde o vnitřní bezpečnost jejich zemí, byly odbyty a odmítnuty, přičemž bylo opomenuto, že smlouvy EU předepisují a vyžadují po jednotlivých státech řádnou ostrahu svých hranic! A tuto povinnost, země jako Řecko, Itálie, Francie a Španělsko v minulosti nedokázaly zajistit a nyní se snaží důsledky svého nekonání přenést na další členy Unie. Navíc lodě neziskovek ve spolupráci s pašeráky migrantů většinou v minulosti sloužily jako taxi služba pro migranty do Evropy a uvedené státy tuto známou skutečnost naprosto ignorovaly.

Maďarsko i Slovensko rozhodnutí Evropského soudu odmítají a nadále trvají na svém stanovisku uprchlíky nebrat. V souladu s nimi i další země Vyšegrádské čtyřky (Česká republika a Polsko) odmítají bruselský diktát v přerozdělován migrantů, neboť si daleko více cení bezpečnosti svých občanů, než vyhrůžek a pokut. Výstižně to komentoval maďarský ministr zahraničí Péter Szijjárto, který řekl: "Maďarská vláda považuje dnešní rozhodnutí nejvyššího soudu Evropské unie za otřesné a nezodpovědné. Toto rozhodnutí ohrožuje bezpečnost a budoucnost celé Evropy. Je v rozporu se zájmy evropských národů a pro maďarskou vládu je v plné míře nepřijatelné". A dále pokračoval: "Rozhodnutí není právní a odborné, ale politické. Mohl bych říci, že politika znásilnila evropské právo a evropské hodnoty".

Polská premiérka Beáta Szydlová prohlásila, že Varšava bude i nadále odmítat přijímání migrantů na základě kvót a prezident České republiky Miloš Zeman k tomu řekl: "Myslím si, že se nesmíme hrbit, že bychom si neměli nechat vyhrožovat". A dále podotkl: "Kdyby bylo nejhůř, je vždycky lépe vzdát se evropských dotací, než sem pustit migranty".

Vedení a stanoviska (nikým nevolené) Evropské komise působí, jako by pracovala v něčím žoldu na likvidaci evropských národů a evropské kultury. Cožpak nevidí, že "díky" migrantům a jejich z radikalizovaným potomkům, za posledních šestnáct let, zahynuly v Evropě tisíce lidí a více jak dvacet pět tisíc jich bylo zraněno?

Cožpak nevidí, že bruselské instituce Evropské unie již druhým rokem musí střežit ozbrojení vojáci? Že ve Francii je již druhým rokem vyhlášen vyjímečný stav a Coloseum v Římě hlídají vojáci s tanky? Vždyť Evropa je dnes již ve válečném stavu s islámskými teroristy a Junckner a Merkelová se tváří, jako by se nic nedělo! Možná proto, že nemají děti a je jím jedno co se s Evropou stane, až zde nebudou.

Politická destabilizace středního východu a řady afrických států, nestřežené hranice EU, nedodržování evropských zákonů, nešťastné pozvání německé kancléřky A. Merkelové, neznalost historických souvislostí a snah o islamizaci Evropy v minulosti, politická naivita a nepředvídavost evropských politiků způsobila, že Evropa nezvládla migraci v minulosti a nezvládá ji ani dnes, a proto ji hrozí smrtelné nebezpečí. Přijmutím utečeneckých kvót by se nic nevyřešilo. Naopak by to povzbudilo a na sociální dávky přivábilo do Evropy další ekonomické migranty.

Přitom členové Evropské komise a Evropského soudu vůbec neberou ohled na mínění evropských obyvatel. Jak vyplývá z průzkumu institutu Nezopont, o kterém informovala maďarská agentura MTI, tak dvě třetiny obyvatel střední Evropy odmítají kvóty na přerozdělování uprchlíků do jejich zemí. V průzkumu bylo dotazováno více jak 11 tisíc lidí ze střední a východní Evropy a také z Balkánu a s kvótami nesouhlasí např. 94 % Slováků, 93 % Čechů, Moravanů a Slezanů, 89 % Bulharů, 87 % Maďarů, 82 % Rumunů, 74 % Poláků, 71% Chorvatů, atd.

V západoevropských státech dnes žije více jak 50 milionů muslimů a porodnost jejich žen je oproti Evropankám vysoká. Evropě hrozí osud Kosova, kde muslimové během několika generací převýšili počtem domáci Srby a následně je z jejich země vyhnali. Bohužel státy NATO jim v tom velmi pomáhaly bombardováním Bělehradu!!! Dnes již mnozí ze západoevropských politiků vědí, že to bylo krátkozraké a kontraproduktivní rozhodnutí, které stálo mnoho nevinných životů.

A proto je nutné udržet si "chladnou hlavu" a všechny pokusy o rozmístění dalších muslimských uprchlíků po Evropě důrazně odmítnout. V prvé řadě je nutné podpořit porodnost domácí populace a zajistit její příznivý demografický rozvoj.

Pomáhat uprchlíkům se dá přece i jinak. Česká republika vyslala doposud více jak tisíc policistů a zdravotníků k ochraně schengenských hranic a na pomoc migrantům. Poskytli jsme velké množství techniky, humanitární pomoci a vybavení pro utečenecké tábory a jejich obyvatele a zároveň jsme odeslali do Iráku, Jordánska, Libanonu a Turecka finanční pomoc pro utečence ve výši 640 milionů korun.

Migraci je nutné zastavit u jejího zrodu. Ve výchozích zemích je nutné stabilizovat jejich politickou situaci a pomoci jim nastartovat ekonomický rozvoj, aby jejich obyvatelé neměli potřebu cestovat do Evropy za sociálními dávkami, které by měly být sníženy, aby pro příchozí nebyly atraktivní. A to by měl být hlavní úkol Evropské komise při řešení migrační krize! Vyhrožováním sankcemi a pokutami se nic nevyřeší!!!

Autor: Petr Michálek

Zdroj: Vaše Věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPozor na multikulturní rasisty!   
Pridal tk Pondělí 18 září 2017 - 03:18:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kteří označují bílou rasu jako celek za „utlačovatelskou“, aniž by rozlišovali mezi třeba námi a koloniálními zeměmi typu Velké Británie či Francie.

Tito demagogové a manipulátoři mají plnou pusu rasizmu, xenofobie a všeho možného, ale sami se chovají jako rasisté nejhrubšího zrna.

„"Kopnutí do mrtvoly dvaadvacetiletého kluka bylo pro dvaašedesátiletou vysokoškolskou profesorku věcí progresivistického světonázoru. V něm je totiž bílý muž zdrojem všeho zla na světě a je třeba mu to dát sežrat za všech okolností.“

Bílý muž zasluhuje smrt

Ten kluk byl turista, odsouzený v Severní Koreji za údajnou krádež nějakého propagandistického plakátu, vrátil se ve vegetativním stavu způsobeném poškozením mozku a následně zemřel. Ovšem podle levicově pokrokářské (čti „sluníčkové“) vysokoškolské profesorky (62 let) jen „dostal, co si zasloužil,“ protože to prý byl „„klasický případ rozmazleného bohatého bílého muže“ a takový ten typ, co na večírcích „šňupe koks a znásilňuje holky.“ Ovšem samozřejmě žádné důkazy, jen těžká dojmologie.

Mimochodem, my jsme se ještě učili, že např. Arabové či Turci se také řadí k bělošské (kavkazské) rase. Tak, drazí „sluníčkáři“, jak se s tím poperete? Patří i oni do „utlačovatelské škatulky“, jako třeba my, Češi, se svou „hromadou kolonií po celém světě“? My se stále máme omlouvat za všechno možné, ale kdy se nám třeba Turci omluví za otrokářství? Např. tzv. janičáři, součást turecké osmanské armády, byli jako malí kluci ukradeni z evropských křesťanských rodin na území Evropy, které tehdy Osmani ovládali. A pokud jde o černochy, k nim se Arabové či Turci nechovali v historii o nic lépe než křesťané v době otrokářství, podnikaly se výpravy např. do jižního Súdánu, kde se mladí a zdraví černoši/černošky vzali do otroctví, ostatní obyvatelé byli zabiti a vesnice vypáleny. Není náhodou čas na omluvu též od muslimských „bílých utlačovatelů“?

„Evropa nevymyslela otroctví, Evropa naopak vymyslela aboliční hnutí a otroctví zrušila. První, kdo zavedl otroctví v Africe, byli Arabové. Západní obchod s otroky z Afriky do Ameriky je historicky až třetí v řadě. První byl orientální obchod, kdy Arabové deportovali otroky z Asie. Začal v 7. století. Druhý byl obchod s otroky z Afriky, uvnitř Afriky i do ciziny – i ten provozovali Arabové. Ale to všechno je zapomenuto. Lidé samozřejmě dnes vůbec nevědí, že slovo otrok je v řadě západoevropských jazyků synonymum Slovana, což svědčí o obchodu s otroky z východní Evropy v raném středověku. Zapomněli dokonce i to, že ještě v 19. století vesničany na Korsice, v Sardinii, na Sicílii chytali piráti z Maroka, Alžírska, Tuniska, Libye a prodávali je do osmanské říše a jinam, kde existovala poptávka po levné práci.“

Západ otroctví nevymyslel, ale zrušil

Ale přesto podle neomarxistů, „sluníčkářů“ a dalších podobných... za všechnu bídu a útisk nebělošských národů může Západ! Zkuste si o tomto tématu něco vyhledat na Google a uvidíte, kolik to dá práce. A proč asi? Cenzura, autocenzura a politická korektnost!

Janičáři

A co problém údajného útlaku afroameričanů v USA?

„Bělošský mediální, politicky příkladně pokrokový establišment se snaží vypomáhat s notným přikrášlováním reality. Poslužme si příkladem z Los Angeles v roce 1992. Tehdy místními ulicemi se hnalo vozidlo rychlostí 100 mil, čili přes 160 kilometrů v hodině, s posádkou tří notně opilých černochů, za volantem byl odsouzený lupič Rodney King, momentálně podmínečně propuštěný. Na rozdíl od svých dvou, alkoholem rovněž handicapovaných, spolupasažérů, King se pronásledující policii nemínil po dobrém vzdát, došlo k bitce, pěstnímu utkání, jež svědek nafilmoval. Tehdy s výsledkem mnohanásobného násilí, rabování, a výsledným počtem asi padesáti nikoliv převážně černošských mrtvol.

King za notné mediální podpory se stal ve veřejném povědomí příkladným mučedníkem, aniž však odpůrcem alkoholu a či vzorem způsobného života.“

OTA ULČ: Rozloučení s kdysi solidními americkými médii. Věřit se jim už nedá

A poslední názorná ukázka, kam vede pronikání kulturního marxizmu a multikulturní agendy do justice, tentokrát z Velké Británie.

Zabij všechny bílé muže, doporučovala londýnská úřednice. Jako žena a menšina mám právo toto hlásat, tvrdila u soudu. A ten ji osvobodil...

Takže kde pak rovnost ras, národů a etnických či náboženských skupin, ale nahrazení jedné nerovnosti jinou nerovností, útlaku jedněch útlakem druhých, jedno zlo zlem jiným, ale úplně stejným. Není pak divu, že takováto zvrácená ideologie nenávisti k bělochům pak přiživuje i naštvanost bělochů vůči ostatním. Vinu mají „sluníčkáři“, ať už bílý, barevní, evropští, američtí, asijští či afričtí, zkrátka lidé šířící tuto ideologii nenávisti, maskované údajným „bojem proti nenávisti“!

P.S. Místo moderních politicky, kulturně a genderově korektních paskvilů bych dnešním dětem doporučil starou dobrou Mayovku, která se jmenuje Lovci lidí a pojednává právě o arabském zotročování černochů v severní Africe. Tehdy se ještě o tom mohlo svobodně psát a mluvit.

Autor: Adam Mikulášek

Zdroj: http://adammikulasek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=624071
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Ekonomicklá lekce pro Čínu a Rusko   
Pridal tk Pondělí 18 září 2017 - 03:08:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je v Trumpově vládě jediná osoba vlastnící mozek?
Po letech nekonečných válečných hrozeb Rusku – vzpomeňme např. vyjádření náměstka ředitele CIA Morella: „USA by měly, aby jim daly zprávu, začít Rusy zabíjet“, nebo hlas šéfa náčelníků štábů Milleyho: „Ztlučeme vás víc, než vás kdy kdo ztloukl“, máme zde další výhrůžku z úst amerického ministra financí Mnuchina tentokrát na adresu Číny: „Jestliže se Čína nepodřídí naším novým sankcím proti Severní Koreji, uvalí USA další sankce i na ni a znemožní ji účast v americkém a mezinárodním dolarovém systému“.

https://www.rt.com/usa/403118-usa-china-sanctions-north-korea/

Skvělé! Takže zde máme bolavou americkou vládu zatíženou 20 bilionovým veřejným dluhem a proto nucenou tisknout si další a další peníze na nákup svých vlastních dluhopisů, která ovšem vyhrožuje druhé největší ekonomice světa, jejíž kupní síla, pokud měny obou těchto zemí porovnáte na základě parity, je větší, než je kupní síla Ameriky.

Zkusme však o Mnuchinově výhrůžce uvažovat i dál: Kolik amerických firem je v současné době na území Číny umístěno? Nikoliv, nejsou to pouze Apple a Nike. A znamenaly by tedy sankce, že tyto americké firmy by zboží v Číně vyrobené mohly prodávat pouze v Číně a nikoliv též v Americe a vůbec všude jinde ve světě? Máte ten dojem, že americké globální korporace by s takovýmto řešením souhlasily?

Mnuchin je stejně dutá hlava jako Niki Haleyová (velyslankyně USA v Radě bezpečnosti OSN.). Nemá zbla tušení na jakou adresu své hrozby vysílá. Co třeba ta o vyloučení Číny z mezinárodního dolarového systému? Nic by totiž USA víc nepoškodilo a Číně naopak víc prospělo než právě tohle. Obrovské množství ekonomických transakcí by z dolarového systému zmizelo a tím umenšilo jak jeho rozsah, tak i jeho význam. A co by bylo zřejmě nejdůležitější? Čínské i ruské vládě by možná konečně svitlo, že jejich účast v dolarovém systému je masívní zátěží, jež žádné benefity nenese..
Rusko i Čína měly už dávno vytvořit svůj vlastní měnový systém. Tím totiž, že zůstávají částí systému washingtonského, umožňuji Washingtonu, aby jim vyhrožoval a hlavně: aby měl možnost uvalovat na ně své sankce.

Příčinou, proč Rusko i Čína tohle stále nevidí, spočívá v tom, že obě země vysílaly v minulosti své studenty studovat ekonomiku do USA. Ti studenti se pak vrátili zpět do svých zemí s mozky už vymytými ekonomikou liberální, čili „ekonomikou vetešnickou“ za jakou ji výstižně pojmenoval M.Hudson. A to s tím výsledkem, že namísto podpory ekonomik domácích se z nich stali přisluhovači ekonomiky americké.

Jestliže Rusko a Čína chtějí být zeměmi suverénními, musí se dnes a denně modlit za to, aby jim imbecil Mnuchin nejen vyhrožoval, ale z dolarového systému je skutečně odstřihl. Pak si obě ty země vybudují svůj vlastní systém a vyučí se namísto propagandy, která slouží výhradně zájmům Washingtonu a jako ekonomika se jen tváří, ekonomice skutečné.

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPorošenko zvýšil vojenský rozpočet Ukrajiny   
Pridal tk Pondělí 18 září 2017 - 03:02:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko podepsal rozhodnutí o obranném rozpočtu na rok 2018.

Příslušný dokument byl uveřejněn na webových stránkách prezidenta.

Nabývá tak platnosti rozhodnutí Rady národní bezpečnosti a obrany, které předpokládá výdaje na bezpečnost a obranu v roce 2018 na úrovni minimálně pěti procent HDP.

Celkově má být podle plánu na obranné cíle v příštím roce vydáno minimálně 165,37 miliard hřiven (přibližně 6,3 miliard dolarů). To více než o miliardu převyšuje obranné výdaje letošního roku, které tvořily 136 miliard hřiven (5,1 miliard dolarů).

Ministerstvo obrany tak získá 83,3 miliard hřiven, Národní garda řádově 11 miliard, národní policie 24,3 miliard, státní pohraniční služba 9 miliard, státní služba pro mimořádné události — 10,7 miliard, SBU — 7,6 miliard hřiven.

Kabinet ministrů Ukrajiny schválil 14. září projekt státního rozpočtu na rok 2018 s deficitem 2,4 % HDP a inflací 7 %. Nejvyšší rada ještě musí schválit dokument.
Rozpočet na rok 2017 stanoví schodek tři procenta HDP, růst ekonomiky — na úrovni tří procent a inflaci 8,1 %. V roce 2016 rozpočtový deficit tvořil 2,9 % HDP.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201709175992638-porosenko-vojensky-rozpocet-ukrajina-miliard/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIrák a Rusko obnovily letecké spojení   
Pridal tk Pondělí 18 září 2017 - 02:59:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Irácká letecká společnost Iraqi Airways uskutečnila v neděli po 13 letech první let do Moskvy. Letadlo přistálo na letišti Vnukovo, sdělil RIA Novosti zástupce letiště.

Na palubě letadla, jak před tím uvedlo Irácké velvyslanectví v Moskvě, se nachází delegace v čele s iráckým ministrem dopravy Kazimem Hamami.

Ruské a irácké letecké úřady se dohodly o zahájení pravidelného přímého spojení mezi městy dvou zemí už v roce 2015. Účastníci toho setkání se dohodli, že projednají možnost otevření linek i do města Arbil v Iráku a do Sankt-Petěrburgu a Kazaně v RF.

Tehdy se uvádělo, že z irácké strany bude lety provádět letecká společnost Iraqi Airways „nebo jiný dopravce", „ruská delegace prohlásila, že bude informovat o výběru svého leteckého dopravce později".

Letecká společnost Iraqi Airways byla založena v roce 1945, v 60. letech letecké linky koupily ruská letadla TU-124 a Il-76 k provádění nákladních letů.

Letecké spojení s Irákem bylo přerušeno v roce 2004 po zavedeném zákazu ze strany Ruska. Důvodem pozastavení leteckých linek mezi dvěma zeměmi byla nedostatečná úroveň zajištění bezpečnosti letů kvůli zhoršení situace v Iráku.

Zdroj: RIA Novosti, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKLDR bude v případě nutnosti zničena   
Pridal tk Pondělí 18 září 2017 - 02:57:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokud Pchjongjang bude pokračovat v „bezhlavosti“ a USA budou muset bránit sebe nebo své spojence, bude KLDR zničena, oznámila americká zvláštní vyslankyně při OSN Nikki Haleyová.

„Snažíme se být zodpovědnými a využívat každou diplomatickou možnost, která může vzniknout. V podstatě jsme v Radě bezpečnosti OSN vyčerpali všechny dostupné prostředky. Teď bych ráda předala otázku do rukou (pozn. šéfovi Pentagonu) generálu Mattisovi, protože on má množství variant vojenských odpovědí," oznámila Haleyová v rozhovoru pro televizní stanici CNN.

„Myslím si, že všichni víme, že pokud se KLDR nevzdá své bezhlavé politiky a jestli USA budou muset nějak bránit sebe nebo své spojence, KLDR bude zničena," dodala Haleyová a přitom poznamenala, že nikdo nechce válku.

Podle hodnocení diplomatky poslední balík sankcí OSN vedl k tomu, že celkem bylo zablokováno 90 % zahraničního obchodu Pchjongjangu. Bylo to dosaženo i díky snížení dodávek ropných produktů a investic.

Zdroj: TV CNN


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.5608 sec,0.3243 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,778kB