Neděle 05 listopad 2017
P.C.Roberts: Je to šílenství, ďábel, či obojí, jež drží západní svět pod krkem?   
Pridal tk Neděle 05 listopad 2017 - 19:27:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jelikož presstitutky už dnes žádný vztah k pravdě nemají, člověk dokonce už má tendenci nedůvěřovat ani úmrtním oznámením, v nich zveřejňovaných. Stejně jako např. zprávě, že tři americké mateřské letadlové lodi vypluly k břehům Severní Koreje. Proč by to dělaly? To jen aby napodobovaly praxi Britů z 19. století, kteří také vysílali své válečné lodi jednou sem a podruhé tam? Není to dětinské? Čína už přece vyhlásila, že se útoku na Severní Koreu postaví, pokud Severní Korea nezaútočí jako první. A Rusové se vyslovili podobně. A obě tyto země mají přece rakety, které dokáží americké letadlové lodě vyřadit v jediném okamžiku. Takže jaký jiný smysl má vyslání těchto obstarožních plavidel k břehům Koreje, než nechat si je potopit a jejich zkázu pak využít jako záminku k rozpoutání 3. světové války?

Generální tajemník NATO generál Stoltenberg prohlásil: „Jsme si plně vědomi toho, že v dosahu severokorejských raket se dnes nachází i Evropa. Takže dnes čelí severokorejské hrozbě už všechny státy NATO“.

Jistě, je to navlas stejné, jako když se tvrdívalo, že Evropa se nachází v dosahu neexistujících iránských raket, kterážto tvrzení se využila k umístění raket amerických na hranice Ruska. Anebo když se severokorejských raket využilo jako záminky k umístění raket amerických na hranici s Čínou.
Americký viceprezident Pence navštívil základnu amerických raket v Minotu (Severní Karolina), a takto nezodpovědně oslovil tamní posádku: „Vstupujeme do velmi nebezpečného období a já jsem za vámi přišel, abych vám oznámil, že v blízké budoucnosti můžete obdržet rozkaz k vypálení svých raket. Je možné, že věci vyeskalují víc, než si dnes dovedeme představit. Jestliže obdržíte náležitě formulovaný rozkaz k palbě, palte. Nemařte čas snahou nechat si ten rozkaz potvrzovat, tím byste celou věc jen zdržovali. Jestliže tedy dostanete rozkaz k odpálení, proveďte jej!“

http://halturnerradioshow.com/index.php/news/u-s-national-news/1505-vp-pence-makes-history-first-sitting-vp-to-personally-visit-minot-nuclear-missile-base-reportedly-tells-crews-if-the-order-comes-launch

Uvedené nezodpovědné prohlášení amerického viceprezidenta přichází ve stejné době, kdy Rusové oslavují sovětského vojáka, který odmítl uvěřit sovětskému systému varování o počínajícím útoku amerických raket a nezahájil proto proces, který by v důsledku tehdejšího skutečného omylu varovného systému vedl k nukleárnímu Armagedonu.

K smrti by nás měl vyděsit fakt, že američtí političtí lídři jsou k možnosti stále přítomného falešného varování tak necitliví. A kretén Pence vůbec není vlastenec, který nás chrání. Je to idiot, který by měl být propuštěn z úřadu dřív, než nás svou totální nezodpovědnosti přivede všechny do hrobu.
Najděte si to na internetu a čtěte: Falešné poplachy o nukleárním útoku byly v době Studené války víceméně běžnou věcí, ale Washington i Moskva byly dost zodpovědné na to, aby na ně nereagovaly. Ale teď máme viceprezidenta, který na ně mermomocí reagovat chce.

Washingtonští idioti nařídili zastaralým bombardérům B-52, neosoucím jaderné pumy, neustálou pohotovost ve vzduchu 24 hodin denně. Proč to? Vždyť ani jeden z těch bombardérů nemá šanci proniknout clonou vzdušné obrany Ruska? Takže jaký jiný smysl ta pohotovost má, než ještě víc zvýšit nedůvěru mezi nukleárními mocnostmi? A jaký je dnes ještě větší zločin, než je zvyšování této nedůvery?

Proč se Washington tak osudově upjal k počínáním a mravům kriminálníka? Proč nejsou ti, za tato počínání zodpovědní uvrženi do vězení za ohrožování lidstva a života na planetě Zemi? A jak je možné, že ani Washington a ani jeho vazalové neslyší, když mocnosti, schopné je zničit, jasně vyhlašují, že už mají washingonské arogance a vyzývavosti tak akorát dost?

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPodezření Vladimíra Putina potvrzeno   
Pridal tk Neděle 05 listopad 2017 - 07:22:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Úvaha Michaila Prouzy ke zprávě Alexe Christoforou The Duran z 2. listopadu 2017.

Jako většinový laik stran DNA a v oboru bioinženýrství se k této disciplině vědy a poznání stavím s jistým ostychem a povětšinou s pocitem nedůvěry naplněné obavou. A jen velice zřídka s tichou úctou. Jak tomu bylo v případě evropských králíků parazitujících na zcela bezbranné australské přírodě. Nemaje na kontinentu žádných přirozených nepřátel, záhy po příchodu Evropanů do Austrálie se tam zdivočelí evropští králičí uprchlíci začali lavinovitě množit a systematicky obracet celý continent v poušt’. Byla to velká sláva, když se před nějakými 15 lety podařilo tamním vědcům laboratorně modifikovat králičí DNA. “Králičí virus” uměle vypěstovaný výlučně na míru tamních zdivočelých králíků bourá jejich imunitní systém a omezuje jejich potenci a fertilitu. Nedlouho po jeho aplikaci se do té doby nekontrolovatelná mnohamiliónová populace zdivočelých králíků skutečně smrskla na nepatrný zlomek původních čísel. Zatímco králíci domácí a veškerá původní australská fauna se tam dále těší dobrému zdraví bez jakýchkoli známek účinků králičího viru.

Pro mně doposud nemyslitelné a utopické se tak stalo skutkem. Utopické hlavně u vědomí účinnosti tohoto viru na jeden jediný specificky daný druh živého organizmu. Je pozoruhodné, že člověk je dnes schopen míchat v laboratoři přírodě karty aby se tak ubránil nájezdům objektivně nežádoucích parazitů.

Pozoruhodné nebo alarmující?

Co si představujete pod pojmem biologická zbraň?


Před několika dny šokoval ruský prezident Vladimír Putin členy Ruské rady pro lidská práva prohlášením, že “jistá entita” s případnými vazbami na Spojené státy shromažďuje v Rusku vzorky biologických tkání různých etnických skupin obyvatel Ruska. “Entita” zodpovědná za nelegální sklizeň ruské tkáně se nyní sama usvědčila. Jde o událost vpravdě šokující.

Ukázalo se, že zatímco někteří “mluvčí” zpočátku zlehčovali tyto Putinovy poznámky jen jako další z jeho “konspiračních teorií”, Putin měl opět pravdu – “entitou” zodpovědnou za sběr biologických vzorků nebyl nikdo jiný než americké vojenské letectvo. Další ‘konspirační teorie’ se ukázala být skutečností.

Zástupce velitelství AETC [Air Education and Training Command - Odbor vzdělání a výcviku leteckých sil USA] novinářům Russia Today včera “vysvětlil”, že letectvo bylo pověřeno výzkumem systému pohybového ústrojí lidského těla a že volba ruské populace pro odběr biologických vzorků byla náhodná a zcela určitě nebyla záměrná či cílená.

Rusové, a nejen oni, poprvé vážně zpozorněli, když v červenci 2017 velitelství AETC vypsalo konkurz na zakázku na pořízení vzorků ribonukleové kyseliny a synoviální tekutiny ruské populace a když dodali, že všechny vzorky (12 RNA a 27 synoviálních tekutin) by měly být “pořízeny v Rusku a musí být kavkazského původu”. Zástupce amerického letectva tehdy navíc poznamenal, že AETC nebude požadovat vzorky odebrané od Ukrajinců. Neuvedl však proč.

Podle posledního nedávného vyjádření mluvčího AETC kapitána Beau Downeyho, “středisko molekulárního výzkumu 59. lékařské skupiny pracuje v současné době na studii systému pohybového ústrojí člověka k identifikaci vlivů rozličných biomarkerů spojených s traumatem“.

Downey dále informoval, že jejich “výzkum vyžaduje dvě sady vzorků: jednak vzorky napadení nemocí a jednak kontrolní vzorky RNA [ribonucleic acid] a synoviální membrány”. Dodal dále, že jednu ze sad vzorků zatím poskytla “společnost se sídlem v USA”. Vzhledem k tomu, že sada vzorků tkání poskytnutá “společností se sídlem v USA” je původem z Ruska, letectvo se rozhodlo shromáždit i druhou sadu vzorků v Rusku aby tak vyloučili možnost jakéhokoliv zkresleni výsledků výzkumu. Neřekl který z těch dvou souborů vzorků – zda vzorky kontaminované či soubor vzorků kontrolních – byl pořízen zmíněnou “americkou spolecností” a necítil potřebu poskytnout při rozhovoru jakékoli další informace o uvedené studii.

Vysvětlení zaníceného vědce kapitána Donweyho může mnohým znít docela nevinně. Nicméně zkušenost napovídá, že Pentagon byl zatím vždycky všechno jen ne otevřený a upřímný. Účel natolik nevinného sběru biologických vzorků může však být mnohem zádludnější a cyničtější. Viz reportáž RT zde: https://www.rt.com/news/408416-russians-biological-samples-research/

Na posledním zasedání Rady pro lidská práva se nechal prezident Vladimír Putin slyšet, že ruský genetický materiál je sklízen po celé zemi:

„Zjistili jsme, že vzorky biologických materiálů jsou odborně odebírány a shromažďovány po celé zemi – vzorky od různých etnických skupin a lidí žijících v různých zeměpisných oblastech Ruské federace. Otázkou je – proč a za jakým účelem? Zdá se, že jsme se stali předmětem neobvyklého zájmu.”

Aniž by upřesnil, kdo by za sběrem biologických vzorků mohl být, president na jejich adresu prohlásil:

„Ať si dělají co chtějí. My uděláme to, co udělat musíme“.

Díky skutečnosti, že vzorky tkání specificky ruské populace jsou v centru zájmu “výzkumníků” Pentagonu, některým by se mohla vloudit na mysl i otázka, zda Pentagon náhodou nepracuje na biologické zbrani zaměřené na Rusy.

„Neříkám, že jde o přípravu biologické války proti Rusku. Ale na scénářích biologického konfliktu se nepochybně pracuje. Pro případ náhlého vzniku potřeby na takový konflikt reagovat.„

napsal na Facebooku Franz Klintsevich, první místopředseda Výboru pro obranu a bezpečnost Federální vlády USA.

Dodává dále:

„Není žádným tajemstvím, že různé etnické skupiny různých oblastí reagují na biologické zbraně odlišně. Proto je důležité shromažďovat biologické materiály Rusů žijících v různých zeměpisných regionech. Na západě děláme vše velmi důsledně a zodpovědně a vše je
zvažováno až do nejmenšího detailu.“


Podle zpravodajské stránky Zerohedge mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v úterý potvrdil, že ruské zvláštní služby získaly informace potvrzující, že nevládní neziskové organizace shromažďují po Rusku genetický materiál. Je pravděpodobné, že právě tyto informace vyvolaly Putinovy počáteční spekulace o tom, kdo může za sběrem biologických vzorků ruské populace být.

„Někteří aktivisté nevládních organizací (NGO) a dalších subjektů takové sběry skutečně provádějí. Tyto případy byly bezpečnostními službami zaznamenány a prezident samozřejmě tyto informace má k disposici“ řekl Dmitrij Peskov.

“Není to první pokus o shromažďování vzorků ruského genetického materiálu v Rusku zahraničními agenturami” řekl žurnalitům Russia Today Igor Nikulin, bývalý člen Komise pro biologické zbraně při OSN.

„K takovým pokusům došlo v 90. letech v rámci programu Human Genom a pod různými vznešenými a povznášejícími záminkami s humanitární příchutí následovaly podobné programy v roce 2000 … vesměs v zájmu Pentagonu a armády USA, což by nevyhnutelně mohlo vyvolávat znepokojení“ řekl Nikulin.

“Za povšimnutí bezpochyby stojí to,” poznamenal dále Nikitin “že se dnes stalo pravidlem, že pro sběr Evropských biologických vzorků jsou voleny slovanské skupiny, a především Rusové.” „Vzorky krve se odebírají k analýze, a pokud je odebírá organizace cizí, je to co s
výsledky těchto analýz dělá vždy podezřelé“ dodal.

Je pozoruhodné, že člověk je dnes schopen míchat v laboratoři přírodě karty aby se tak ubránil nájezdům objektivně nežádoucích parazitů. Jak na zhoubných králících přesvědčivě demonstrovali Australané. Tato magická schopnost však může být stejnou měrou znepokojivá. Velmi znepokojivá. V rukou parazita přenáší případ králičího viru svět fantasmagorického hororového sci-fi do světa reálného.

Michail Prouza ©2017

Zdroj:

http://www.nwoo.org/2017/11/04/podezreni-vladimira-putina-potvrzeno/

http://theduran.com/putin-questions-americas-creepy-collection-russian-dna-possible-weapons-program/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGlobální zlom: proč Čína buduje nejmocnější armádu světa   
Pridal tk Neděle 05 listopad 2017 - 07:09:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mohutná námořní flotila schopná operovat kdekoli světě, letouny stealth, hypersonické zbraně i strategické raketové síly schopné se poměřovat s uznávanými lídry „jaderného klubu“. Právě tak si představuje v nedaleké budoucnosti armádu své země čínský lídr Si Ťin-pching.

Během nedávného 19. sjezdu Komunistické strany (KS) Číny přislíbil přezbrojit do roku 2035 čínskou Národně osvobozeneckou armádu tou nejmodernější bojovou technikou a do roku 2050 z ozbrojených sil udělat nejsilnější armádu světa. Jakým směrem se bude čínská armáda rozvíjet a jak se v této souvislosti změní globální rovnováha sil, přibližuje materiál agentury RIA Novosti.

Nová doktrína

Tempo budování čínské armády je pozoruhodné. Jen v tomto roce se její obranný rozpočet zvýšil o 7 % a představuje dnes víc než jeden bilion sedmdesát šest miliard jüanů neboli kolem 156 miliard amerických dolarů.

To podle oficiálních údajů. Podle neoficiálních odhadů vojenských analytiků po započítání utajovaných částí rozpočtu celkový objem vojenských výdajů ČLR překročil částku 200 mld. dolarů. Ať již platí první, nebo druhý údaj, Čína zaujímá v tomto ukazateli druhé místo na světě hned za USA. A co se týče velikosti armády, místo první. Národně osvobozenecká armáda Číny (NOAČ) má dnes víc než dva miliony příslušníků. A množství se rychle mění v kvalitu.

Počátkem tohoto roku Čína zřídila Centrální radu pro vojensko-civilní rozvoj. V náplni činnosti tohoto orgánu jsou vědeckovýzkumné a vývojové práce v oblasti nových obranných technologií, vypracování nových taktických i strategických koncepcí a jejich zavádění do armády, analýza zahraničních vojenských a bojových zkušeností a zřejmě i průmyslová špionáž.

Radu řídí osobně Si Ťin-pching, který ve svých veřejných projevech a vystoupeních pravidelně zdůrazňuje nutnost inovací ve všech druzích vojsk čínské armády.

„Spojené státy již zrealizovaly obdobnou vojensko-průmyslovou doktrínu, kterou nazvaly Třetí kompenzační strategie,“ konstatoval vedoucí vědecký pracovník Ústavu Dálného východu Akademie věd RF Vasilij Kašin. „Je založena na koncentraci zdrojů do rozhodujících směrů rozvoje – nano a biotechnologií, umělé inteligence, robotechniky, hypersonických zbraní, kyberbezpečnosti a podobně. Konečným cílem celého programu je vybudování arzenálu kvalitativně zcela nových zbraní. Tedy zbraní pro armádu budoucnosti.“

Kašin zdůraznil, že americká strategie je zaměřena na vojenské zadržování Číny. Lze se o tom snadno přesvědčit z publikací v americkém tisku, z vyjádření amerických politiků i z vědeckých prací analyzujících novou doktrínu.

Je to pochopitelné: Peking nemůže mít žádný zájem na tom, aby Washington v dohledné době získal tak velkou převahu.

Zbavit se „krámů“

Jako jeden z nejambicióznějších úkolů modernizace čínské armády vidí její velení přezbrojení pozemních vojsk novou technikou. Pozemní síly disponují v současné době zhruba 8 tisíci hlavních bojových tanků. Asi třetinu z nich tvoří morálně i fyzicky zastaralý Typ 59 zkonstruovaný podle vzoru sovětských tanků T-55 již koncem 50. let minulého století. Během přezbrojování tankových útvarů budou tyto „veteránské stroje“ postupně vyřazovány a nahrazovány moderními tanky Typ 96 a Typ 99.

Obdobně je tomu i s další čínskou obrněnou technikou, dělostřelectvem, prostředky protivzdušné obrany a s dalšími druhy zbraní. „Klony“ sovětské techniky 60. a 70. let minulého století jsou postupně stahovány z výzbroje a nahrazovány technikou moderní.

Stejná situace je i v letectvu. Čína v roce 2013 přestala vyrábět stíhačky J-7 (licenční kopie letounu MiG-21, která byla dlouhá léta základním strojem taktického letectva Číny). V současné době je vojenské letectvo vybavováno modernějšími letadly J-10 a J-11.

Budoucnost čínského letectva představuje víceúčelový letoun 5. generace J-20.

ČLR zatím nedisponuje strategickými raketonosnými bombardéry vlastní výroby. Stařičké letouny H-6 stavěné podle sovětského letadla Tu-16 jsou ve službě již půl století a požadované úkoly nejsou schopny plnit. Do roku 2035 však ČLR zcela jistě vyvine nový letoun této kategorie.

(Realita v této oblasti je ale z hlediska čínského letectva nesporně radostnější: Číňané dotáhli program H-6 do úrovně vysoce moderního dálkového nosiče raket – nejnovější varianta H-6K s ruskými motory D-30KP-2, upraveným drakem, kompletně vyměněnou avionikou, soudobou elektronikou a „skleněným“ kokpitem je podle dostupných údajů plně způsobilá k operacím na moderním bojišti s použitím střel s plochou dráhou letu. Taktéž vývoj zcela nového stealth strategického bombardéru označovaného H-20, který bude mít zřejmě podobnou koncepci jako americký B-2, jde podle všeho mnohem rychleji a jeho prototyp má být dokončen ještě v této dekádě – pozn. edit.)

Expediční flotila

Tempo modernizace vojenského námořnictva Číny je pro odborníky víc než překvapivé. Během necelých deseti let se vedení Číny podařilo výrazně urychlit program výstavby hladinových lodí i ponorek všech tříd, a to včetně stavby torpédoborců a nosičů letadel.

Největší zájem má čínské vedení na výstavbě a posilování expedičních schopností loďstva. Zvláštní pozornost je proto věnována stavbě lodí pro dopravu silných vojenských kontingentů s technikou a výzbrojí na velké vzdálenosti.

Letos v červenci dorazila k břehům Džibuti výsadková platforma MLP 868 Tung-chaj-tao a spolu s ní víceúčelové výsadkové plavidlo projektu 071 Ťing-kang-šan, aby zásobovaly první čínskou vojenskou základnu v zahraničí.

Zvláštní pozornost přitom zasluhuje Tung-chaj-tao. Lodě typu MLP (z anglického Mobile Landing Platform – mobilní výsadková platforma) mají v současné době kromě Číny pouze Spojené státy. Přitom USA dokončily stavbu prvních těchto lodí v roce 2013 – pouhé dva roky před Čínou. Pentagon tyto lodě klasifikuje jako mobilní výsadkové základny předurčené k zajištění a podpoře velkých výsadkových operací prováděných ve velké vzdálenosti od vlastní či spřátelené pobřežní infrastruktury.

Tung-chaj-tao tedy vlastně představuje autonomní námořní jednotku schopnou vytvořit na nepřátelském břehu nástupiště pro výsadek vlastních hlavních sil. Pro splnění těchto úkolů má loď velké podpalubní prostory, svou vlastní flotilu vyloďovacích člunů, přistávací plochu pro vrtulníky a nese na palubě i početný kontingent vojáků.

Letos v dubnu byla spuštěna na vodu také druhá čínská letadlová loď Šan-tung, která je stejně jako první letadlový nosič Liao-ning „sourozencem“ ruské letadlové lodi Admirál Kuzněcov. Čínské vedení plánuje stavbu ještě jednoho letadlového nosiče podle stejného projektu (ovšem výrazně pozměněného – pozn. edit.). Do roku 2035 ale bude zařazena do služby zcela nová třída letadlových lodí.

„Na třetím letadlovém nosiči vyzkouší čínské velení nový typ katapultů a řadu dalších pokročilých technologií a poté se pustí do stavby zcela nového typu těchto lodí,“ vysvětluje Vasilij Kašin. „Dosud toho o novém projektu není příliš známo. Je ale zřejmé, že půjde o loď s jaderným pohonem a že bude výrazně větší než Liao-ning nebo Šan-tung. Ponese také na palubě větší počet stíhacích a bitevních letadel a bude schopna autonomní plavby po výrazně delší dobu. Právě tato nová třída letadlových lodí pak bude čínským vojenským a politickým vedením využívána k demonstraci síly v libovolném místě světového oceánu. Technické možnosti k stavbě takových lodí má Čína již dnes.“

Kosmický prostor a high-tech

Čína Spojené státy dohání i v oblasti špičkových technologií. Loni Pentagon oznámil, že jeho výzvědné služby zaznamenaly v letech 2014 až 2016 sedm pokusných startů čínského hypersoniku DF-ZF. Ten je schopen dosahovat (klouzavým letem z kosmického prostoru) rychlosti výrazně přes 6000 km/hod a může být využit k dopravě bojových hlavic na cíl.

Předpokládá se, že takové útočné systémy je prakticky nemožné zasáhnout prostředky jak protivzdušné, tak i protiraketové obrany. Jde ovšem o zbraň sice blízké, stále však ještě budoucnosti. Zatím Čína postupně zařazuje do výzbroje nový typ mezikontinentálních balistických raket Dong feng-41(DF-41). Každá z nich nese 10 samostatně naváděných bojových hlavic a je schopna je dopravit až na vzdálenost 12 tisíc km.

Kromě toho běží v Číně také urychlený vývoj bezpilotních létajících aparátů nové generace. Konkrétně Čínská akademie aerokosmické aerodynamiky v únoru zveřejnila informaci o zkonstruování dronu s pohonem na sluneční energii. Vědci jsou přesvědčeni, že díky tomuto novému know-how bude stroj schopen zůstat ve vzduchu mnohem déle než tradiční drony.

V následujících desítkách let bude Čína usilovat o vybudování ucelené skupiny kosmických přístrojů a zařízení na orbitální dráze kolem Země. V počtu vojenských družic je Čína již dnes na druhém místě na světě hned za USA. Její armáda úspěšně pokračuje v rozmisťování jednotlivých družic globálního navigačního systému Beidou/Compass. Ten má samozřejmě dvojí význam.

Koncem roku 2015 začala Čína v kosmickém prostoru budovat systém varování před raketovým útokem. Na oběžnou dráhu byl vyslán první pokusný satelit s infračervenými senzory umožňujícími zaregistrovat starty balistických raket.

Tak silná „militarizace“ Číny spolu s posilováním vojenských vazeb mezi ČLR a Ruskem nutně musí v USA vyvolávat neklid. V červnu podepsal ministr obrany RF Sergej Šojgu společně se svým čínským protějškem Čchang Wan-čchüanem takzvanou „cestovní mapu“ rozvoje vzájemných vztahů v oblasti obrany na léta 2017 až 2020.

Teoreticky by spojenectví dvou vojensky nejsilnějších států Eurasie mohlo být i výzvou vůči spojeným silám paktu NATO. Do takové situace je samozřejmě daleko, ale podle odborníků je úroveň spolupráce mezi ozbrojenými silami dvou států v novodobé historii zcela bezprecedentní. Pravidelně se konají společná cvičení, válečné hry i výměny zkušeností. Za potencionálního protivníka Čína Rusko nepovažuje.

„Vojenské a politické vedení země chápe, že po zhroucení SSSR nemá Čína v regionu žádné soupeře,“ uvažuje Vasilij Kašin. „A ČLR trvale zdůrazňuje, že se současným Ruskem má přátelské vztahy.“

Vitalij Aňkov

Zdroj: ria.ru
Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší útok Krylové: Sdružení Lidé lidem v exekuci   
Pridal tk Neděle 05 listopad 2017 - 07:04:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kryl se v hrobě obrací

Milí kamarádi, přátelé,

tak se vyznavačům temného slunce (sluníčkářům, povalečům z pražské kavárny a dalším vlastizrádcům z líhně Kalergiho a Sorosových přízniců) podařilo dostat nás tam, kam chtěli - na hranici samotné likvidace. Stalo se tak prostřednictvím žaloby Magdalen Kryl (vdova, co s Karlem žila poslední dva roky v Německu) za to, že jsme navrhli udělit Tomášovi Ortelovi za jeho vlastenecké písně Zlatou cenu odkazu Karla Kryla.

Žaloba sama je úplně nesmyslná, u soudu jsme ji rozprášili (fůra svědků) a uvedli řadu důkazů, že všechno je jinak. Jenže - soudkyně po tříhodinovém líčení v desetiminutové přestávce stačila připravit rozsudek, kterým nás smetla, a co víc, vypracovala několikastránkové vytištěné odůvodnění vč. všech paragrafů (neuvěřitelný výkon), kde se ovšem ani slůvkem nevypořádala s našimi důkazy a argumenty. Jelikož zjevně bylo rozhodnuto už před soudem, ihned jsme se odvolali ke Krajskému soudu v Plzni.

A teď to nejlepší: V týž den, kdy se konal soud, vydal exekutorský úřad v Praze 4 na nás exekuční příkaz, podle kterého máme zaplatit pokutu 20 tis. Kč (tu dokonce do tří dnů), 9.801,- Kč Krylové, 11.495,- Kč náklady exekuce (viz připojená první strana exekučního příkazu). To je parádní spravedlnost, co říkáte? Klidně si v této zemi soud může nařídit, abyste se prohlásili za zločince, a aniž vám umožní se bránit, aniž vezme v potaz vaše důkazy, dá vám pokutu za to, že jste to neudělali, a za trest vás ještě předhodí šelmám, aby vás sežraly.

Přátelé mi radí, abychom se nejprve pokusili požadavkům exekuce vyhovět, že pak vše vysoudíme zpátky. Jenže: z čeho, platit, když na obstaveném účtu máme 200,- Kč a majetek žádný? A v tomto státě se můžeme domoci spravedlnosti až za roky, znáte to. Myslím, že v pozadí tohoto neslýchaného útoku je i msta za to, že jsme odhalili, a to doslova, ten gigantický podvod s lithiem (viz naše stránky) - nebýt nás a několika dalších aktivistů, nikdo by nic nevěděl. A justiční mafie nám také ráda "naúčtuje" naše drzosti ve článcích a veřejných promluvách o justiční mafii. A možná už naši vlastizrádci tuší, po jakých dalších neuvěřitelných průšvizích jdeme.

Proto si dovoluji něco, co bych si jinak nikdy v životě nedovolil - zkusit najít mezi vámi, případně vašimi kolegy dobré duše, které by nám pomohly tento problém vyřešit. Pošle-li 400 dárců stovku, máme vše potřebné a můžeme s klidem pokračovat v naší činnosti dál. Pokud byste se rozhodli pomoci zachránit naši další existenci, pošlete, prosím, jakýkoliv příspěvek na tento účet:

670100-2202791129/6210
variabilní symbol 271017

IBAN: CZ72 6210 6701 0022 0279 1129

Z celého srdce vám jménem svým i našich členů a sympatizantů děkuji.

Moc vás zdraví

Ing. Oldřich Lukáš, předseda sdružení Lidé lidem, z.s.
Lidé lidem
tel.: 725 875 033
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusové na genetické úrovni nestrpí nátlak zvenčí   
Pridal tk Neděle 05 listopad 2017 - 07:00:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin označil péči o svou zemi a odpor k jakémukoliv vnějšímu tlaku za základ ruské státnosti a genetický kód ruského lidu. Putin to prohlásil na slavnostní recepci v Kremlu u příležitosti oslav Dne národní jednoty.

Ve svém slavnostním projevu Putin odkázal na původ tohoto svátku. „Čtyři staletí nás oddělují od těch dramatických událostí, kdy celý lid povstal proti chaosu a bezvládí, překonal vnitřní rozpory a vnější hrozbu a ubránil svou důstojnost a nezávislost země," prohlásil Putin.

Hlava státu podotkla, že „oddanost vlasti tehdy spojila lid z různých stavů, různé národnosti a různého náboženství".

„Jednota a vlastenectví byly pro lid tou nejdůležitější oporou jak v období krizí, tak i při plnění velkých rozvojových úkolů. Starost a péče o vlast, oddanost upřímnému přátelství a odpor vůči jakémukoliv nátlaku zvenčí představují nosné pilíře ruské státnosti a náš genetický a kulturní kód," zdůraznil prezident.

Putin dále uvedl, že každý národ přispívá lidstvu svým jedinečným odkazem. Odkaz Ruska spočívá ve staletých zkušenostech mírového soužití různých národností. „Další tak velká a různorodá země, jako je ta naše, prostě neexistuje," uvedl prezident.

„Klíčový význam pro nás představuje zachování různorodosti národů Ruska a jejich etnické a kulturní svébytnosti spolu s tradicí vzájemné důvěry, shody a blízkosti. Právě o to se opírá vnitřní síla jednoty ruského národa," uzavřela hlava ruského státu.

Den národní jednoty se v Rusku slaví od roku 2005. Svátek připomíná události z roku 1612, kdy lidová domobrana pod vedením Kuzmy Minina a Dmitrije Požarského osvobodila Moskvu od polských interventů. V ruských dějinách je tento svátek spojen s koncem tzv. období zmatku v 17. století.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201711046229504-Rusove-geneticka-uroven-natlak-Putin/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRakety, parfumerie, letadlová loď. USA a KLDR krátce před rozhodujícím kolem   
Pridal tk Neděle 05 listopad 2017 - 06:57:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Během návštěvy šéfa Pentagonu v Soulu severokorejský vůdce společně se ženou a sestrou klidně a demonstrativně navštěvovali fabriku na parfémy. Asi k příjezdu prezidenta USA nastane doba květinové oranžerie.

Na své první asiatské turné (5.-14. listopadu) se Donald Trump chystá důkladně — do práce se dali ti nejzkušenější. Nejdříve ministr zahraničí Rex Tillerson objel s inspekcí region. A poté se vydal navozovat pořádek do zemí jižní Asie vedoucí vojenského úřadu James Mattis, vždyť je „Vzteklým psem", jako ho nazvali mariňáci. Šéf Pentagonu, známí láskou k pevnému slovu a neústupnosti nepřátelům Ameriky, připravuje pro Trumpa celou královskou eskortu. Tři letadlové lodě budou zabezpečovat pořádek v regionu během návštěvy prezidenta USA — přesně je to více než 20 tisíc vojáků, letadla, vrtulníky, doprovodné čluny a rakety.

Je vidět, že jsou sázky vysoké a Trump chce udělat dojem a možná se bojí nepředvídatelného rozvoje událostí. Během svého desetidenního turné nebude mít prezident kdy odpočívat. Potřebuje zatlačit na místní lídry, aby společně dostali Severní Koreu na místo a dosáhnout redukování jejich jaderných programů. Velice důležité je zatlačit na Jižní Koreu, kde se prezident Mun Če-in pokouší sedět na dvou židlích", pokouší se zachovat hesla o spolupráci se Severem, se kterým se i dostal k vládě, ale zároveň poslouchat americký diktát o izolaci KLDR.

Chci připomenout, že za něco málo přes 60 let od Korejské války, ani Washington ani Pchjongjang tak nedosahovali svého. Každý nový lídr ať už USA nebo Severní Koreje se pokouší dokázat, že na jeho straně je historická spravedlnost. Ale nová americká diplomacie nejen že nemá úspěchy v tomto směru, naopak vedlo úsilí Trumpa k nové nebezpečné krizi.

Tady se samotné Spojené státy zahnaly do slepé uličky. Nehledě na předvolební deklarace Trumpa o jednáních s KLDR se strany nemůžou nijak dohodnout, o čem se taky mají dohadovat. Uznání KLDR pro USA je nemožné, Trumpovi to nedovolí, a proto se jeho rétorika stáčí k hysterii.

A co raketový člověk? Jak se připravuje on k epochální návštěvě prezidenta USA do jižní Asie? Nejspíš se Kim Čong-un domnívá, že s pomocí testování všech nových druhů zbraní už dosáhl minimálně psychického vítězství. Proto ve dnech návštěvy šéfa Pentagonu v Soulu a dokonce v demilitarizované zóně společně se ženou a sestrou klidně a demonstrativně navštěvoval fabriku na parfémy. Severokorejský vůdce chtěl jasně ukázat, že jsou mu sankce ukradené a že Vzteklý pes není strašný.

Sázky jsou vysoké a nejde jen o severokorejskou bombu. Jak se říká, ať je jakákoli špatná situace, není potřeba ztrácet naději: může být ještě hůř. Dnes je ostrost krize prosím nejvyšší, nevzpomínám si, že by jakýkoli ještě americký prezident vážně hrozil KLDR „absolutním zničením" Severní Korea se právě tohohle dlouho bála a proto horečnatě vyráběla a teď jen zdokonaluje svůj jaderný program.

Jsou samotné USA připraveny k jednání, nebo tato návštěva zůstane demonstrací svalů?

Situace připomíná šablonovou scénu z hororů, kde hlavní hrdina jde na setkání se zlosynem a divák trne v očekávání rozuzlení. Stejně tak i tady vzájemná demonstrace vojenské moci nutí celý svět k zadržování dechu.

Jelena Gliščinskaja

Zdroj: Sputnik
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3580 sec,0.0595 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,895kB