Pondělí 13 listopad 2017
Přední hrobař ČSSD Zaorálek straší Východem   
Pridal tk Pondělí 13 listopad 2017 - 19:58:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ano, ale přímým a otevřeným pohledem se přitom do kamery nepodívá. A ví dobře proč. Před pár hodinami, to je po půl třetí pondělního odpoledne, jsem jej sledoval při rozhovoru s redaktorem ČT, který se jej u příležitosti bruselského jednání o obranné politice EU zeptal, jaké stanovisko k problému zaujímá ČR - a tudiž on, Zaorálek. No a tomu je pochopitelně vše jasné. Ta nejhrozivější hrozba, které dnes státy EU - samozřejmě včetně naši republiky - čelí, je podle dobrozdání páně ministrova hrozba z východu (nepatrné zbytky studu v něm mu přece jen zabránily vyslovit přímo Rusko, i když to měl samozřejmě na mysli). Toto stanovisko o skutečném nebezpečí pro státy EU na ose východ - západ hájil prý na jednání vedle dalších zahraničních ministrů i on, i když prý řada států uvažovala prý spíš o nebezpečí na ose jih – sever, čili spíš o jakési hrozbě z oblasti Balkánu. S tímto postojem prý on ale souhlas nevyjádřil, protože on vidí hrozbu jasně na ose východ – západ a s tímto jeho přesvědčením prý zkrátka nikdo nehne.

Ale pozor: tenhle kdysi (ještě než se stal ministrem), snad nejvášnivější odpůrce amerického radaru u nás, nevidí ono nebezpečí na východozápadní ose ani tak moc v oblasti vojenské, ale víc - jak z jeho řeči vyplývalo – jej děsí hrozba ideologická. Protože proruská propaganda se prý na té východozápadní ose prohání jako divá (pochopitelně i skrze naší republiku), a nikdo ji dosud nenasadil chomout, jak by prý bylo potřeba.

Takže milí zlatí, jestliže státníci EU, jako Merkelová, Juncker a Macron jsou v zápolení s tzv. proruskou propagandou příliš měkcí a nevýkonní, je zde nyní on, sociální demokrat z relativně malého státu, kdysi protiamerický agitátor nepřehlednutelných gest i nepřehlednutelného formátu, který je dnes hotov se této zodpovědné role chopit. A to v úzké souvislosti se svým dosavadním dílem, jímž je totální vymazání jedné z nejtradičnějších stran z politické mapy českého státu.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Národní potravinové sbírce se vybralo rekordních 926 000 porcí jídla   
Pridal tk Pondělí 13 listopad 2017 - 19:55:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Obyvatelé celého Česka věnovali 412 tun trvanlivých potravin a drogistického zboží – nejvíce v historii pořádání sbírky

Největší meziroční nárůst darovaného zboží byl na Vysočině – obyvatelé tohoto kraje vybrali 17,7 tun, což je o 107,9 % víc než loni


Praha, 13. listopadu 2017

Dvanáct hodin žilo v sobotu 11. listopadu celé Česko Národní potravinovou sbírkou. Sbírka již tradičně na prahu adventu mobilizovala obyvatele České republiky k pomoci potřebným – a opět úspěšně. Letos sbírka vynesla rekordních 926 000 porcí jídla, které pomohou před Vánoci v domácnostech osamělých seniorů, samoživitelek a jejich dětí, rodin ve finanční tísni, v azylových domech – zkrátka všem lidem v nouzi. Do 5. ročníku se v tomto roce zapojilo 750 prodejen z řetězců Tesco, Globus, Penny Market, Kaufland, Albert, Lidl, BILLA, Makro, dm drogerie markt a ROSSMANN. Sbírku organizuje platforma Byznys pro společnost. Záštitu nad sbírkou převzal ministr zemědělství Marian Jurečka.

„Během dne jsme potkali řadu úžasných lidí, kteří přišli darovat, a setkali jsme se s množstvím silných příběhů lidí, kteří potřebují naši pomoc. Chci všem poděkovat za 926 000 porcí jídla, které jsou už nyní na cestě k potřebným. Je to o skvělých 139 000 porcí více než loni,“ řekla za organizátora sbírky Pavlína Kalousová, předsedkyně Byznys pro společnost. „Sbírka ukázala, že nejsme lhostejní k lidem v tíživé životní situaci. Ceníme si každého daru, doslova každé instantní polévky, ale samozřejmě nás těší, že letos byla řada dárců opravdu štědrá. Zajistila tak 370,4 tun trvanlivých potravin a 41,5 tun drogistického zboží,“ dodává Pavlína Kalousová. Jde o předběžné výpočty, které budou ještě verifikovány.

Národní potravinová sbírka byla letos ve všech ohledech rekordní. Zapojilo se o 90 prodejen více, vybralo se víc o 58 tun trvanlivých potravin (loni 312 tun) a o 36,9 tun drogistického zboží více (loni 4,6 tun).

Lidé darovali trvanlivé potraviny jako například konzervy, sterilovanou zeleninu, luštěniny, těstoviny, rýži, instantní polévky a dětské výživy a drobné cukrovinky. Potěšitelné bylo, že lidé reagovali na prosby organizátora sbírky a často letos darovali i masové a rybí konzervy a další výživově kvalitní potraviny. Z drogistického zboží to pak byly dětské pleny, hygienické vložky či sprchové gely.

Nejvíce potravin a drogerie se vybralo prodejně Tesco v Praze 10 v Edenu, kde lidé darovali 8,1 tun. Mimo Prahu byli nejštědřejší zákazníci v Globusu v Brně se 4,2 tunami a Globusu Olomouc (3,2 tuny) a Pardubicích (3,1 tun).

Rekordních 5 obchodů v ČR (data v tunách potravin a drogerie)
Tesco, Praha 10, Eden 8,1
Tesco, Praha 5 - Nový Smíchov 8
Globus, Praha 9, Kostelecká 6,7
Albert, Praha 4, Obchodní nám 5,5
Globus, Praha 9, Chlumecká 5,5

Pokud se podíváme na výsledky v jednotlivých krajích, tak k největšímu meziročnímu nárůstu objemu darovaných trvanlivých potravin a drogistického zboží došlo na Vysočině – obyvatelé tohoto kraje vybrali 17,7 tun, což je o 107,9 % víc než loni. Druhý největší nárůst zařídili dárci v Libereckém kraji (75 %) a „bronz“ pro svůj kraj zajistili obyvatelé Zlínského kraje (66 %). Objemy dobročinných nákupů tradičně v jednotlivých krajích souvisí s počtem obyvatel a není tedy překvapením, že nejvíce se vybralo v Praze (105 tun). „Potěšilo nás, že ve všech krajích bez rozdílu byli dárci letos více štědří a vybralo se všude napříč republikou více potravin i drogerie,“ říká Pavlína Kalousová.

Pomoc po zabalení dobrovolníky putovala do skladů České federace potravinových bank, NADĚJE, Armády spásy a Charity Česká republika. „Je skvělé, jak Národní potravinová sbírka mobilizuje českou veřejnost, aby pomohla potřebným lidem. Jde o výraznou podporu, která umožní zaplnit sklady potravinových bank, z nichž pak rozdělujeme darované potraviny a hygienické prostředky mezi neziskové a charitativní organizace,“ říká Alše Slavíček, předseda České federace potravinových bank, a doplňuje. „Letos se do sbírky zapojilo všech 14 potravinových bank a tím je zaručeno, že pomoc doputuje do každého regionu v Česku. S distribucí nám pomůže více než 300 partnerských neziskových organizací, které pomáhají potřebným.“

I letos již potřetí byla výhradním přepravním partnerem sbírky společnost Raben Logistics Czech, která večer po sbírce převezla darované potraviny z více než 80 prodejen v devíti krajích republiky do potravinových bank a různých neziskových organizací. „Našim zapojením chceme ukázat, jak nezbytná je logistika a přeprava v každodenním životě. Žijeme v době přebytku, i když si to často nepřipouštíme. Rádi proto využíváme příležitost podílet se na projektu, který poukazuje na tuto skutečnost a zároveň umožňuje pomáhat lidem, kteří se ocitli v nouzi,“ vysvětluje důvod zapojení Jakub Trnka, generální ředitel společnosti Raben pro Českou republiku a Slovensko.

Záštitu nad letošní Národní potravinovou sbírkou převzal ministr zemědělství Marian Jurečka. „Jsem rád, že se díky Národní potravinové sbírce dostane pomoc k potřebným. Za důležité však považuji i to, abychom omezili plýtvání potravinami. Ministerstvo zemědělství proto podporuje činnost potravinových bank, letos jsme na jejich provoz přispěli 30 miliony korun,“ řekl Byznysu pro společnost Marian Jurečka. Děkujeme mu za podporu akce i za osobní zapojení – v sobotu totiž pomohl nákupem v prodejně Globus potřebným z Olomouckého kraje.

Do sbírky je letos zapojily řetězce Tesco, Globus, Penny Market, Kaufland, Albert, Lidl, BILLA, Makro a dm drogerie markt a ROSSMANN. Potraviny darovali někteří výrobci: například Hamé, Penam, Kostelecké uzeniny, Tatra a Altin Jm group. Sběrná místa, kde bylo možné potraviny darovat, otevřely ve svých prostorách například Český rozhlas, Sodexo, ABRA, Ipsos či MŠ U Uranie.

Kontakt pro média:
Milan Kříž
Byznys pro společnost
Mobil: 602 266 316
E-mail: kriz©byznysprospolecnost.czSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTeroristické útoky? Média vytáhla do boje za krásy islámu   
Pridal tk Pondělí 13 listopad 2017 - 06:52:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To, že „Terorista křičel Allahu akbar“ se už možná v budoucnu nedočtete. Média v reakci na další teroristické útoky vytáhla do boje – za krásy islámu. Česká televize dokonce mává „názorem expertů“, aby bylo jasné, co si má slušný občan myslet, až uslyší na ulici křik Allahu akbar.

Stádnost novinářů v kampani orwellovských rozměrů je zarážející. Alespoň v případě variant tvrzení že nic nesouvisí s ničím a islám je náboženství míru. Od amerických levicově progresivistických New York Times a CNN okamžitě a ve velkém tuhle absurdní převýchovnou masáž nekriticky přebírají jednostranně zaměřená česká média.

Černá je bílá, válka je mír, na všem je přeci trochu pravdy. Změníme téma, soudruzi, změníme význam slov. Co na tom, že teroristé skutečně volají Allahu akbar, tedy „Alláh je větší (než ten váš bůh)“. Co na tom, že tisíckrát zdůvodnili svoje motivy. Nic nesouvisí s ničím, natož pak s islámem. Otočíme se na slovíčkaření a zakryjeme realitu, oprávněnou nedůvěru, džihád, hrozící válku. Pak přidáme oslí můstek – a rázem bude z podezřívavosti a odporu vůči těm, co na veřejnosti vykřiknou „Allahu akbar“ starý dobrý rasismus a islamofobie.

Jaký bude důsledek téhle ufňukaně agresivní apologetiky? Obava zasáhnout proti možnému teroristovi. Přivírání očí při letištních kontrolách. Více mrtvých, více zraněných. Ale bude nás hřát, že „nic nesouvisí s ničím“.

Aspiruje na titul „nejpitomější novinářský počin roku“.

Zdroj: http://www.samizdat2016.cz/2017/11/teroristicke-utoky-media-vytahla-do-boje-za-krasy-islamu/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponImigrant ze Sýrie znásilnil poníka před zraky dětí   
Pridal tk Pondělí 13 listopad 2017 - 06:44:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Třiadvacetiletý imigrant ze Sýrie byl v minizoo nachytán při tom, když znásilňoval místního poníka, který je miláčkem dětí.

Jak uvádí Berliner Morgenpost, svědkem sexuálního styku imigranta se zvířetem se stala vychovatelka, která přišla kolem třetí hodiny odpolední do minizoo v berlínském parku Görlitzer. Žena se odmítla dále k celé záležitosti vyjadřovat, neboť utrpěla značný šok.

Zaměstnanci minizoo zavolali policii, která muže zadržela. Proti imigrantovi bylo vzneseno obvinění z týrání zvířat a veřejného pohoršení. Hrozí mu trest do tří let odnětí svobody nebo pokuta.

Minizoo v parku Görlitzer je oblíbeným místem návštěv rodin s dětmi. Nacházejí se v zde dva poníci, dva osli, ovce, kozy a mnoho dalších zvířat. „Škoda, že jsme teď spojováni s takovou událostí,“ uvedl jeden ze zaměstnanců pro Berliner Morgenpost.

Zdroj: Berliner Morgenpost
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuští rozvědčíci musí zachránit svět před nukleárním peklem   
Pridal tk Pondělí 13 listopad 2017 - 06:32:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V předvečer svých 95. narozenin dvojitý agent KGB prohlásil, že důstojníci ruské Služby vnější rozvědky (SVR) jsou hrdinové současné bitvy mezi dobrem a zlem, píše The Guardian.

Dvojitý agent KGB George Blake, veterán studené války, označil současné ruské agenty zpravodajské služby za hrdiny „opravdové bitvy mezi dobrem a zlem" a dodal, že musí zachránit lidstvo před nukleární katastrofou.

Ve svém překvapivém prohlášení, které učinil v předvečer svého 95. výročí, Blake upozornil, že důstojníci Služby vnější rozvědky v současnosti plní „složitou a krajně důležitou misi" s cílem záchrany světa.

„Věřím, že budete sloužit našemu společnému cíli odvážně a oddaně," řekl Blake, „věřím v konečné vítězství nad proradným nepřítelem. Tato víra mi dává sílu".

Agenti SVR mají „zachránit svět v situaci, kdy hrozba jaderné války a s ní spojená hrozba samozničení lidstva se opět dostanou na pořad dne kvůli činnosti nezodpovědných politiků," dodal Blake.

V tomto prohlášení, které zveřejnila SVR a bylo otištěno řadou ruských tiskových agentur, Blake rovněž upozornil, že terorismus „zanechal krvavé stopy v mnoha částech naší planety".

Blake se narodil v Nizozemsku a vyrůstal v Egyptě. Do Velké Británie se poprvé dostal v období nizozemského odporu. Poté, co nastoupil na službu do britského námořnictva, přestoupil do britské zpravodajské agentury MI6.

Sloužil v Soulu, když v červnu 1950 vypukla válka v Koreji a rychle se dostal do severokorejského zajetí. Později tvrdil, že se začal zajímat o komunismus, když na vlastní oči viděl, jak americká letadla bez přestání bombardují severokorejská města a vesnice. K jeho prvnímu kontaktu s KGB došlo, když se ještě nacházel v severokorejském zajetí.

Ve svém prohlášení zveřejněném v pátek 10. listopadu Blake uvádí, že když viděl, jak „americká válečná mašinérie" vraždí civilisty, tak se rozhodl stát dvojitým agentem.

„Tehdy jsem pochopil, že tyto konflikty představují smrtelné nebezpečí pro celé lidstvo, a proto jsem učinil nejdůležitější rozhodnutí ve svém životě. Rozhodl jsem se dobrovolně a bezplatně spolupracovat se sovětskou rozvědkou, abych pomohl zachovat mír na planetě."

Po osvobození ze severokorejského zajetí Blake byl poslán do Berlína, kde předal sovětské zpravodajské službě informace o několika operacích rozvědky včetně výstavby tunelu mezi západem a východem, který se měl využívat pro odposlechy telefonního spojení ve Východním Berlíně.

V roce 1961 ho začali podezřívat a v souladu se zákonem o státním tajemství byl zatčen. Po tajném procesu před londýnským ústředním kriminálním soudem byl odsouzen k 42 rokům vězení.

V roce 1966 dokázal utéct z londýnského vězení Wormwood Scrubs. V útěku mu pomohli zločinec z Irska a dva vězni, kteří si odpykávali trest za účast na organizaci demonstrací proti jaderným zbraním na americké letecké základně na východě Anglie.
Když se dostal do Francie, vydal se do Berlína, kde se dostal přes hranici mezi východem a západem ve dřevěné bedně připevněné k podvozku auta.

Pak ho přepravili do Ruska, kde žije až dodnes. Nedávno se přestěhoval do vily na moskevském předměstí. Žena, se kterou měl tři děti, se s ním rozvedla.

Ve svém prohlášení uvedl, že se Rusko pro něj stalo druhou vlastí a dodal, že by chtěl poděkovat důstojníkům SVR za jejich službu a pochopení.

V pátek 10. listopadu šéf SVR Sergej Naryškin poblahopřál Blakeovi k narozeninám a nazval jej „spolehlivým soudruhem, moudrým člověkem… a zkušeným učitelem," který byl vždy pro agenty SVR vzorem.

Ve svém posledním rozhovoru pro ruské noviny, který poskytl v roce 2012, Blake uvedl, že se šťastně přizpůsobil k životu v Rusku. Dokonce zažertoval, že ho lze přirovnat k zahraničnímu autu, které se přizpůsobilo k ruským silnicím.

Zdroj: The Guardian, Sputniknews.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuská rekordní úroda pšenice ohrožuje americké zemědělce   
Pridal tk Pondělí 13 listopad 2017 - 06:26:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Američtí farmáři pěstující pšenici prohrávají „starému soupeři“, kterým je Rusko, uvádějí noviny The Wall Street Journal.

„83 miliony tun pšenice, které Rusko podle odhadů sklidilo za tuto sezónu, zafixovaly postavení Ruska jako ožívající zemědělské velmoci a zvýšily tlak na farmáře z USA, kteří v roce 2017 sklidili nejméně akrů pšenice v historii," uvádějí noviny.

Na pozadí rekordní ruské úrody cena za bušl (asi 27,22 kilogramů) v Chicagské obchodní komoře tento týden spadla na 4,19 dolaru. To je o 25 % méně než v červenci, kdy byla v Rusku zahájena sklizeň.

Jak poznamenává WSJ, Rusko se mohlo stát hlavním světovým vývozcem díky investicím a oslabenému rublu.

Obchodní skupina „Americká pšeničná asociace" oznámila, že v prosinci uzavře své zastupitelství v Egyptu, který je největším importérem pšenice na světě.

„Prostě nemůžeme cenou konkurovat Rusku na těchto trzích," oznámil zástupce asociace Steve Mercer.

Úrodu americké pšenice letos ovlivnilo sucho a pozdní vánice. Rusko naopak pěstovalo pšenici v příhodných klimatických podmínkách. Za posledních pět let se ruská úrodnost zvýšila o 70 %.

Podle údajů amerického ministerstva zemědělství bude letos americká pšenice tvořit 15 % světového exportu. V polovině 70. let podíl USA tvořil 50 %. Navíc podle odhadů ministerstva letos americké farmy vyprodukují dvakrát méně pšenice než ruské.

Zdroj: The Wall Street Journal, Sputniknews.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDamašek vyzval OSN, aby zastavila „válečné zločiny“ americké koalice   
Pridal tk Pondělí 13 listopad 2017 - 06:22:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Damašek odeslal dopisy do Rady bezpečnosti a generálnímu tajemníkovi OSN s požadavkem, aby byla přijata opatření, která mají zastavit „válečné zločiny“ mezinárodní koalice pod vedením USA, stojí v prohlášení pro média syrského MZV.

Podle dřívějších zpráv minulou sobotu letadla koalice uskutečnila nálet na syrskou vesnici Duejži v provincii Dajr az-Zaur na hranici s Irákem, při kterém zahynulo deset civilistů.

„Syrská vláda vyzývá RB OSN okamžitě zastavit hrozné zločiny této nelegální koalice, která páchá proti nevinným syrským občanům a přijat opatření, jež mají zabránit ještě větším zločinům proti syrskému lidu a suverenitě Sýrie," stojí v prohlášení.

Na MZV zdůraznili, že akce koalice jsou namířené na vytváření překážek syrské armádě a jejím spojencům v boji proti Islámskému státu.

„Syrská vláda kategoricky odsuzuje agresi ‚mezinárodní koalice‘ a válečné zločiny, které páchá proti civilnímu obyvatelstvu v Sýrii v provincii Dajr az-Zaur a Rakka," zdůrazňuje se v prohlášení.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201711126263089-damasek-osn-valecne-zlociny-anericke-koalice/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4275 sec,0.2512 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,982kB