Úterý 14 listopad 2017
EU nám lhala, jak se budeme mít v EU dobře. Jaká je dnešní realita? Zde jsou děsivá fakta...   
Pridal tk Úterý 14 listopad 2017 - 08:00:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To by mně zajímalo, jaký je celkový účet České republiky vůči Evropské unii za 13 let nesplněných slibů o růstu životní úrovně našich obyvatel, za dva miliony lidí živořících pod nebo na hranici chudoby, která je už tak ve srovnání se Západem dost nízká, za to, že jsme se stali lacinou montovnou pro západní nadnárodní firmy, za zničené zemědělství, za zbourané cukrovary, za zdevastované školství, za vnucení stovek parazitujících politických a tzv. „integračních „ neziskovek, které nikdo nekontroluje, zda vůbec někdy někoho integrovaly, za zhoršení bezpečnosti a za ohrožení ČR nelegální imigrantskou invazí i v rámci volného pohybu osob v Schengenském prostoru, za prosazování islamizace ČR a tím i ohrožení terorismem, za bezhlavou propagaci menšin na úkor pracující většiny, za rozbíjení tradičních rodin, za armádu, která není schopna obrany naší republiky, za okrajování občanských svobod bez nárůstu bezpečnosti obyvatel, za selhání v ochraně vnějších hranic EU, za selhání v ochraně vnějších hranic Schengenu, za neustálé obelhávání národních vlád i občanů, za 200 tisíc bezdomovců a za mnoho dalšího.

Když srovnáváme život nyní s životem před rokem 1989, nezapomínejme na druhou srovnávací hranici, rok 2004, tedy rok, kdy jsme vstoupili do EU. Ještě stále si pamatujeme, že před rokem 2004 se v ČR žilo výrazně svobodněji, než nyní. Neměli bychom na to tak snadno zapomínat.

EU nám lhala, jak se budeme mít v EU dobře. Jaká je dnešní realita? Dva miliony našich občanů žije pod nebo na oficiální úrovni chudoby. Tedy každý pátý. Takže žádný hospodářský zázrak s růstem životní úrovně na úroveň Německa se nekonal a nekoná. Troufnu si říci, že se ani konat nebude, dokud budeme v EU. Co se osobních svobod týče, ty jsou nyní postupně ořezávány pod záminkou bezpečnosti. Jenže právě v otázce bezpečnosti selhala EU nejtragičtěji!

Když poctivý člověk pracuje a je placen tak mizerně, že na konci měsíce, když poplatí vše co má, mu skoro nic nezbude, není to svobodný občan. Je to jen poddaný, který pracuje za byt a stravu. Nesvéprávný otrok, který vládnoucí elity vůbec nezajímá. Naopak, pokud je chudý, nemá čas bouřit se. Nemá čas protestovat, vytvořit si rezervy, aby mohl jít do stávky nebo trávit čas tím, že si bude hledat lepší zaměstnání. To si vládnoucí elity velice dobře uvědomují.

A když občanům vládnoucí elity ještě utáhnou okolo krku smyčku islámu nebo mu v okolí ponechají nepřizpůsobivé, nepracující - a přesto ze štědrých sociálních dávek placené parazity, dostáváme se do situace, kdy se ožebračený, řádně pracující, ovšem znesvéprávněný občan nemá šanci ubránit.

Pod hrozbou teroru jsou v celé Evropské unii neustále postupně ořezávány občanské svobody. Avšak nikoliv svobody těch, kteří teror páchají a podporují, ale opět jen řádných a pracujících občanů. Vrcholem všeho jsou návrhy na bezpracné dávky nelegálním imigrantům, přesahující příjem většiny řádně pracujících obyvatel a především starobních důchodců v ČR. A ani to nemluvím o stávajících horentních dávkách pro parazitující nepřizpůsobivé obyvatele. My v našem hnutí SPD jsme pevně rozhodnuti udělat tomuto nespravedlivému systému konec.

Ano, jediné hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) má komplexní program, jak zastavit tyto šílené změny a vrátit věci do normálu! Prosazujeme široký demokratický zákon o referendu, přímou volbu a odvolatelnost politiků a přímou hmotnou odpovědnost politiků a soudců. Chceme také referendum o vystoupení ČR z EU, aby sami naši občané rozhodli o své budoucnosti ve své zemi.

Mainstreamová média a stávající vládnoucí politické elity tyto naše názory dobře znají, proto i po volbách vytváří proti SPD a jejím představitelům vylhané a zmanipulované články a reportáže s cílem snížit naši důvěryhodnost. Nenechte se obelhat. Držme spolu a dokážeme společně změny dříve či později prosadit.

Autor: Tomio Okamura

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponS pravdoláskou a kavárníky na věčné časy. A nikdy jinak!   
Pridal tk Úterý 14 listopad 2017 - 07:58:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Babiš mě samozřejmě štve. Svými dementními označováním všech za zloděje. Svým pokrytectvím, se kterým všechny polistopadové politiky hází do jednoho pytle a přitom ještě před pár lety s nimi pekl. Svoji nechutnou schopnosti podpořit úplně každého, kdo s ním půjde. Třeba i komouše, Piráti, Kliniku, neziskovkáře...Je mu to fuk. Hlavně, když bude po jeho.

Babiše je ten poslední, kdo by měl kázat o morálce. Je to bývalý STBák a psychyický nevyrovnaný člověk, který je schopný všeho. Nicméně....už mě nebaví poslouchat to neustálé strašení tím, jak je ohrožena naše demokracie. Ty vole, tak to je. Ale už dlouhé roky před Babišem. Zelenými, lidskoprávními aktivisty, neziskovkáři, genderisty, multikulturalisty, politicky korektním mediálním mainstreamem atd.

Babiše je možné porazit ve volbách a půjde od válu. Ti ostatní, co jsem jmenoval, bohužel nikoli. Takže se, přátelé, přestaňme strašit Babišem, a bude zase líp. Dost na tom, že už jsme strašeni Ruskem, "krajní pravicí", "fašouny" atd. Volby ani žádný Babiše rušit nebude. Není neporazitelný a nebude tu věčně. Zkrátka a dobře, protibabišovské hysterie už mám dost.

Její nositelé tím neustálým strašením jen odvádí pozornost od jádra pudla. Tím je, že Babiše si stvořila pravice svoji vlastní neschopností. A zatím pravice či rádobypravice neudělala nic, čím by si zasloužila získat zpátky své místo na výsluní. Jen pokračuje v paktování se s pravdoláskou a upíná naivně své naděje ve falešné spasitele. Jejím jediným programem je "antibabišismus a antizemanismus".

A to je, aspoň za mě, prostě málo, zoufale málo...

Autor: Josef Provazník

Zdroj: ePortál

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNové volby? To snad ne   
Pridal tk Úterý 14 listopad 2017 - 07:40:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zprávy jdoucí z ČSSD jsou poněkud protisměrné a chaotické. Alespoň tedy pro vnějšího pozorovatele. Strana prožívá velkou frustraci plynoucí z tragického volebního výsledku.

Kandidáti do vedení ČSSD vyhlašují své kandidatury. Říkají, že právě oni vědí, jak na to, aby stranu dostali ze slepé uličky. Ale jaksi nikdo z kandidátů neříká, co by vlastně udělal, pokud by do vedení strany opravdu přišel. Jak a v čem chce změnit a doplnit program ČSSD? Jak si představuje zapojení ČSSD v povolebním uspořádání? Co si myslí, že je možné udělat s dluhy a finanční perspektivou ČSSD?

V budoucím vedení ČSSD nemohou být lidé, kteří se jen povezou. Musí tam být hotoví politici, kteří mají značné praktické zkušenosti z běžného života, nejlépe pak z manažerských funkcí. Ale také lidé tvůrčí, schopní na sobě dál pracovat a přinášet kreativní nápady a programové náměty. Musí to být také lidé s vysokou morální integritou, kteří začnou pomalu ale jistě odstřihávat ČSSD a její funkcionáře na všech úrovních od klientelistických vazeb. Musí to prostě být lidé, kteří budou dělat vše jinak, než se to dělalo za Sobotky, nebo alespoň skoro všechno. Obávám se, že velká část kandidátů vůbec netuší, co by je ve funkci čekalo, a rutinéři, kteří se jen povezou, prostě nemají žádný smysl.

Dnes odpoledne bude vedení ČSSD jednat s prezidentem M. Zemanem. Bylo by dobře, aby se vedení ČSSD probralo z povolebního šoku a jednalo racionálně. Alespoň tak racionálně, jak to ukazuje ve svých veřejných vystoupeních úřadující předseda ČSSD Chovanec. Pokud vedení ČSSD zkonsoliduje situaci, mělo by usilovat, alespoň v druhém kole, po prezidentské volbě, o účast ČSSD ve vládě. V takovém případě se ale reprezentanty ČSSD nemohou stát lidé, kteří tuto stranu ve vládě zastupovali dosud.

ČSSD by se neměla vydávat na stezku politického romantismu. Představa, že nové, mimořádné volby by mohly něco zásadně změnit v situaci, kdy ČSSD zatím není schopna provést základní sebereflexi, je úplně bludná. Pokud ČSSD na sjezdu nepostaví nové vedení, a ne takové, které bude dělat sobotkovskou politiku bez Sobotky, nemá šanci zvrátit situaci ve veřejném mínění. Jen nové, osvícené vedení bude schopno dojít k žádoucím programovým změnám, tak aby ČSSD byla schopna oslovit v budoucnu svým programem více zájmových a společenských skupin občanů – voličů.

Nové vedení ČSSD bude muset provést také podstatnou změnu v marketingu strany, dokonce změnu zásadní. ČSSD musí jako první přicházet do politické diskuze s velkými politickými tématy.

Představa části poslaneckého klubu ČSSD, že bude dobré být nenápadným a tichým, je špatná. Stejně tak jako představa o uspořádání mimořádných voleb. Pokud totiž ČSSD neuskuteční velké změny ve své politice, tak jak to hlasy ze strany znějící naznačují, nemůže očekávat nic jiného než další pokles volebních preferencí. Výsledek 7,3 %, výsledek nemusí být ještě dnem, na které ČSSD dosáhne. A to by bylo špatné.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak Švýcaři perou peníze   
Pridal tk Úterý 14 listopad 2017 - 07:37:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
5ti minutový úryvek reportáže o pronásledování a problémech, které začaly dělat švýcarské banky svému bývalému zaměstnanci Rudolfu Elmerovi, který začal zveřejňovat důkazy usvědčující švýcarské banky z poskytování služeb zločincům na celém světě.


Autor: Časopis Šifra

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMuhammad bin Salmán vysouší saúdskou bažinu   
Pridal tk Úterý 14 listopad 2017 - 07:33:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Korunní princ Muhammad bin Salmán právě vysušil saúdskou bažinu.

Budoucí král byl mnohem úspěšnější v tomto úsilí, než Trump, a to kvůli zásadním rozdílům v politických systémech a kultuře vůdcovství. Podařilo se mu rázně neutralizovat širokou škálu proamerických vyzývatelů trůnu a spiklenců, kteří jim v tom pomáhali, pod záminkou protikorupční kampaně. Zatímco temný svět saúdské palácové politiky znamená, že nic se neví zcela jistě, existuje důvod domnívat se, že elementy „deep state“ Saúdské Arábie - nebo jinými slovy, stálá vojenská, zpravodajská a diplomatická byrokracie, která se v tomto případě mísí s královskou a ekonomickou elitou - se chystaly zasáhnout proti jeho ambiciózním sociálně-ekonomickým a náboženským reformám „Vize 2030“, a také proti novému partnerství s Čínou a Ruskem, které se utvářelo pod jeho dohledem.

Vezmeme-li v úvahu, jak radikálně to změnilo strukturu moci v zemi tím, že se Salmánův rod stal nejmocnější větví vládnoucí královské rodiny Saúdské Arábie a jeho pokrevní linie získala nebývalý vliv na wahábistické duchovní, není pak nadsázkou hovořit o událostech minulého víkendu jako o královském převratu, ačkoli byl předem připravený za účelem odporu proti spiknutí stávajícího režimu proti Muhammadu bin Salmánovi.

Tento proaktivní převrat se setkal s velkým ohlasem většiny mladé populace v zemi, z níž je přibližně 70% ve věku do 30 let, a s odmítavým postojem zkostnatělých a nábožensky fundamentalistických členů královské rodiny, že jejich novátorský korunní princ, který je něco jako rocková hvězda, právě svrhl současný režim. Lze tedy očekávat, že vtrhnou do ulic, aby ho podpořili, kdyby byla jeho vláda v ohrožení, stejně jako tomu bylo v případě tureckého prezidenta Erdogana během neúspěšného proamerického pokusu o převrat v létě roku 2016.

To znamená, že největší hrozba, které nyní Muhammad bin Salmán čelí, není tradiční barevná revoluce ve smyslu externě vedeného, liberálního mládežnického hnutí, vytvořeného za účelem změny režimu, ale jsou to starší, nábožensky konzervativní jedinci. Tito jedinci jsou vedeni k tomu, aby násilnou cestou oponovali „odpadlickému“ vedení, porušujícímu základní principy tradiční saúdskoarabské wahábistické interpretace islámu tím, že Salmán dovolil ženám řídit auta a již dříve slíbil, že se „vrátí k umírněnému islámu“ poté, co si „rychle poradí s extremistickými ideologiemi“. Ironií osudu je, že stejným nenávistným takfiristickým - neboli „bezvěreckým“ - příběhem se kdysi oháněli samotní Saúdové za účelem destabilizace států v zahraničí, ale nyní může být využit proti budoucímu vůdci země za účelem jeho sesazení, ačkoli důsledky tohoto scénáře by pravděpodobně uvrhly království do občanské války, neboť Saúdská Arábie je rozdělená generačně na liberální mládež a konzervativní dospělé jedince.

Prozatím však Muhammad bin Salmán může pravděpodobně setrvávat v klidu, neboť ví, že nejakutnější ohrožení jeho vlády je nyní neutralizováno, a část majetku v hodnotě několika miliard dolarů, který má být zkonfiskován, může být přesměrován na dotování velmi nákladného národního reformačního programu „Vize 2030“ a jeho vlajkové lodi, projektu budoucího města NEOM. Korunní princ však bude muset být stále opatrný, aby se nedostal do pasti kvůli Jemenu, pokud si bude chtít v této rozhodující době udržet loajalitu armády, což je stěžejní.

Andrew Korybko

Mohammed Bin Salman Drains The Saudi Swamp vyšel 10. listopadu 2017 na Orientalreview.org. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2017/11/7426-muhammad-bin-salman-vysousi-saudskou-bazinu.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLukašenko o aktivizaci NATO   
Pridal tk Úterý 14 listopad 2017 - 07:27:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bělorusko a Rusko se „čelo na čelo“ potýkají s aktivizací NATO u svých hranic, prohlásil prezident Běloruska Alexandr Lukašenko na setkání s gubernátorem Kaliningradské oblasti Antonem Alichanovem. O tom informuje Sputnik Belarus.

Označil to za „zrcadlový odraz hranice s Kaliningradem".

„Neřekl bych, že nás mají nějak obzvlášť lásce — i vás, i nás, Rusko i Bělorusko," dodal Lukašenko.

Běloruský prezident vyjádřil naději na to, že se vztahy mezi Moskvou a Minskem budou lepšit.

„My nejsme cizí lidé, máme společnou vlast. My nerozdělujeme Rusko a Bělorusko podle hranic, ale snažíme se postavit něco společného — označili ho za Svazový stát," řekl.

Prezident zdůraznil, že občané těchto zemí se nemají na koho jiného spolehnout, kromě jeden na druhého, přičemž ujistil, že v Rusku se na Bělorusko mohou vždy spolehnout.

Alichanov, který do republiky přijel poprvé jako gubernátor, v odpovědi poděkoval prezidenta za přijetí a zmínil, že v Bělorusko žije bratrský národ. Spolupráci mezi Minskem a Kaliningradskou oblastí vidí hlavně v agrárním sektoru, perspektivy ale jsou i v mnohých jiných oblastech ekonomiky.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201711136268366-lukasenko-aktivizace-nato-celo-na-celo/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajinec si vzal babičku, aby se vyhnul povolání   
Pridal tk Úterý 14 listopad 2017 - 07:14:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mladý obyvatel Vinnycje se oženil se svou příbuznou, aby se vyhnul povolání do Ukrajinské armády, píší Ukrajinskije vesti.

Redakci sdělili v místní vojenské správě, že povolání dostal 22letý Alexandr 25. října a už šest dní poté přinesl potvrzení o sňatku.

„Otec přivedl povolance do vojenské správy. A sám za syna řekl: „Do armády nepůjde, protože je ženatý a jeho žena je invalidou prvního stupně." To mě nejvíce zaskočilo," poznamenal vojenský komisař Alexandr Daniljuk.

V obci, kde žije čerstvě vdaná babička Zina, „Vesťam" řekli, že je žena pro Alexandra příbuzná: její sestra byla vlastní babičkou mladíka.

„Co jsme pochopili, tak stařenka nevěděla, že se v takovém pokročilém věku vdala. Myslela si, že přijela do města přepisovat svůj majetek na dědice. A když to zjistila, tak se rozplakala," uvádí v obecní radě.

Podle právníků je praxe vyhotovení péče nyní velice populární.

Během mobilizace do zóny ATO byla řada případů, kdy si mladí lidé vyhotovovali péči o starší lidi a postižené. Ale oženit se starou příbuznou, aby se vyhnul plnění svého dluhu, to je patrně poprvé," vysvětlil advokát Vitalij Naum.

I když sňatek zaregistrovali, vojáci plánují, že ho zažalují u soudu. Ve vojenské správě uvedli, že Alexandr bude muset důkladně hlídat zdraví ženy, aby přežila ještě minimálně pět let. Protože k vojenské službě ho mohou povolat do věku 27 let.

Zdroj: Ukrajinskije vesti, Sputniknews.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSelektivní paměť: proč se Polsko pohádalo téměř se všemi svými sousedy   
Pridal tk Úterý 14 listopad 2017 - 07:00:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle odborníků zůstal Polsku pouze jeden plnohodnotný spojenec – Spojené státy. Proč se Varšava pohádala se všemi svými sousedy a zda polská vláda hodlá tuto situaci napravit, se dočtete v materiálu RT.

Ukrajino-polské vyhrocení

„Pamatujeme Lvov a Vilnius!" „Nechceme Banderu!" „Ukrajino, přiznej pravdu! Polsko zvedni se z kolen!" Tyto plakáty šlo spatřit na četných demonstracích polských nacionalistů a patriotů, jež proběhly po celé zemi 11. listopadu 2017. Polsko slavilo den nezávislosti. Samozřejmě, že na demonstracích nepanovala pouze protiukrajinská hesla a tentokrát radikálové dokonce ani nezapálili ukrajinskou vlajku, jak tomu bylo dřív. Nicméně svůj postoj k bratrům v evropské volbě radikální pravice vyjádřila. Nebyli to však pouze oni, ale i vedení země.

Ještě před demonstrací 8. listopadu u hrobu neznámého vojína v srdci Varšavy se objevily dvě nové pamětní desky připomínající Poláky, kteří během druhé světové války padli v boji s Organizací ukrajinských nacionalistů a Ukrajinskou povstaleckou armádou (OUN-UPA). Iniciátorem rozmístění těchto pamětních desek bylo polské ministerstvo obrany.

Toto rozhodnutí ostře kritizoval ředitel Ukrajinského institutu národní paměti Volodymyr Vjatrovyč. 9. listopadu polská média informovala, že Vjatrovyčovi byl zakázán vstup na polské území. Polské ministerstvo zahraničí to však nepotvrdilo.

Příhoda s pamětními deskami a Vjatrovyčem se stala součástí sporů obou zemí, jež začaly poté, co 2. listopadu 2017 polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski prohlásil, že do jeho země se nebudou vpouštět „Ukrajinci s protipolskými postoji". 10. listopadu Waszczykowski zdůraznil, že Ukrajinu čekají vážené problémy s EU, pokud neodmítne zveličování nacionalistů, kteří se pošpinili kolaborací s Hitlerem, a charakterizoval vztahy s Ukrajinou jako ty nejhorší za poslední roky. „Protipolské signály" z Ukrajiny označil jako nepřijatelné i prezident země Andrzej Duda. V ukrajinské Nejvyšší radě zase obvinili Polsko z „dělení Ukrajiny".

Proti Západu i Východu

Požadavek, aby Berlín vyplatil kompenzace, se v zahraniční politice Varšavy spojuje s odcizením od Bruselu a od Moskvy. Evropská unie je nespokojená s konzervativními reformami Varšavy včetně podřízení soudního systému legislativě a exekutivě země a rovněž s tím, že Polsko odmítá přijímat migranty z Blízkého východu a Afriky. Moskvu zase dráždí zákon o dekomunizaci, který ohrožuje osud pomníků sovětským osvoboditelům v Polsku. Rozvoji vztahů mezi Ruskem a Polskem rovněž nesvědčí příležitostná prohlášení polského ministerstva obrany o hrozbě, která přichází z Ruska. Ministr obrany Antoni Macierewicz je známým stoupencem konspirační teorie, podle níž to byla právě Moskva, která zosnovala katastrofu prezidentského letounu Tu-154 ve Smolensku v roce 2010. Tehdy zahynul polský prezident Lech Kaczyński a téměř všechna špička armádního velení země.

„Jediní sousedi, se kterými má současná polská vláda dobré vztahy, jsou Česko a Slovensko," uvedl v rozhovoru pro RT výzkumný pracovník Institutu slovanských studií Ruské akademie věd Vadim Volobujev, „s Čechy a Slováky mají dobré vztahy, zatímco se všemi ostatními jsou prostě odporné."

Dokonce i vztahy se stejně tak proamerickou a protiruskou Litvou trpí sporem o Vilenský kraj, který v letech 1918-1939 patřil Polsku. Nakonec i Česko, Slovensko a Maďarsko, jež spolu s Polskem tvoří Visegrádskou čtyřku, podporují Varšavu pouze v konfrontaci s Bruselem, ale nikoliv s Moskvou. Takže jediným absolutním spojencem Polska jsou zaoceánské Spojené státy.

„Současné polské vedení vsadilo na Washington. To ostatně ani neskrývají," říká politolog Piotr Pietrowski. Nicméně podle něj polská očekávání od USA jsou příliš přehnaná.

„Pro Británii a USA se Polsko hodí jako protistrana uvnitř Evropské unie," domnívá se Pietrowski, „jakmile tato potřeba zmizí, zmizí i nutnost zachovávat nad Polskem patronát. K tomu dojde hned po brexitu". Proto, domnívá se expert, v zájmu Varšavy by byla diverzifikace vztahů a nalezení cesty ke spolupráci s Ruskem a Čínou.

Běloruská otázka

Podobného pohledu se přidržuje i analytik polského listu Gazeta Wyborcza Paweł Wroński. Podle něj vážnou úlohu v tomto procesu zlepšování rusko-polských vztahů by mohlo hrát Bělorusko. Tezi o novém oteplení mezi Varšavou a Minskem rovněž nedávno vyslovil ředitel polského Evropského historického institutu Paweł Śpiewak a také 9. listopadu 2017 poslanec Mirosław Suchoń na zasedání parlamentu.

„Já bych ale nemluvil o zlepšení, neboť politika Práva a spravedlnosti ve vztahu k Bělorusku není jednoznačná," domnívá Piotr Pietrowski.

Podle běloruského experta současná polská vláda je často ve vleku nacionalistů. V roce 2016 například úřady povolily akci nacionalistů na uctění památky bývalého velitele Zemské armády Romualda Rajse, přezdívaného Hnědý, a jeho bojovníků. Před 70 lety tito lidé zorganizovali masakr Bělorusů v Podleském vojvodství — bývalé Bělastocké oblasti Běloruské SSR, kterou Stalin předal Polsku v roce 1945.

Podle politologa dalším důkazem nepřívětivé politiky Polska vůči Bělorusku je financování opoziční aktivity v zemi. Jedná se například o financování polskou vládou opoziční televizní stanice Belsat, kde se propagují radikální a nacionalistické názory.

„Byť běloruské vedení několikrát naznačovalo polské vládě, že k normalizaci vztahů je nutné ukončit práci této televize, k tomu nedošlo," zdůraznil Pietrowski.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/politika/201711136267738-polsko-hadka-sousedove/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.6772 sec,0.2692 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,888kB