Neděle 19 listopad 2017
Damašek požádal Rusko, aby zcela uzavřelo vzdušný prostor nad SAR   
Pridal tk Neděle 19 listopad 2017 - 07:26:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrský novinář Rijád Hidžáb informoval, že Damašek požádal Rusko, aby uzavřelo vzdušný prostor země svými nejnovějšími systémy protivzdušné obrany. Podle Rijáda se publikace tohoto druhu objevily v izraelských médiích. Zejména na TV kanálu Cann 11 novinář Gali Cohen připravil reportáž o tom, že Rusko je s použitím svých protiletadlových raketových systémů schopno ovlivnit akce Izraele. Materiál uvádí, že myšlenka na uzavření vzdušného prostoru byla podpořena libanonskými a íránskými orgány.

Je uvedeno, že Izrael se obává, že Rusko může uzavřít vzdušný prostor nejen bezprostředně nad Sýrií, ale i nad východní části Středozemního moře, kde se nacházejí ruské válečné lodě na principu rotace a kde je umístěno stanoviště materiálně technického zabezpečení ruského námořnictva Tartous (Sýrie).

Experti vysvětlují obavy Izraele tím, že po porážce teroristické skupiny DAEŠ může Hizballáh začít postupovat směrem k hranici Izraele. Dosti napjaté jsou dnes také vztahy mezi Izraelem a Libanonem. Přičemž nezřídka zasazují vzdušné síly Izraele údery na syrské území právě ze vzdušného prostoru Libanonu.

Podle zprávy syrského novináře zasadila během týdne izraelská vojenská letadla další úder na území SAR, což způsobilo smrt čtyř vojáků 42. brigády syrských ozbrojených sil.

Rijád Hidžáb tvrdí, že uzavření vzdušného prostoru Sýrie a východního Středomoří by pomohlo vyřešit hned několik problémů, včetně toho hlavního - krytí před nepovoleným vniknutím letadel třetích zemí, která zasazují údery vládním silám SAR, jež bojují proti terorismu.

Připomeňme si, že dřívě USA fakticky odmítly návrh Ministerstva obrany Ruské federace na společné letecké údery po DAEŠ, Izrael zase odmítl návrh, aby podpořil vytvoření zón deeskalace.

Zdroj: Nová republika, vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKaždý má povinnost předstírat, že se mu daří lépe než za Husáka. Pokud se mu nedaří lépe, je to hnusný amorální člověk a měl by se stydět. Takhle se to učí ve školách, takhle je to propagováno v médií   
Pridal tk Neděle 19 listopad 2017 - 07:17:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
O předlistopadovém režimu nekorektně

Výročí studentské revolty 17. Listopadu 1989 opět rozvíří debatu, jestli bylo lépe v 80. letech nebo dnes. Tzv. pravice, tedy establishment, bude dnes na Václavském náměstí opakovat navyklé fráze, které vychází ze dvou základních tezí:

1. Není žádný rozdíl mezi leninsko-stalinskou krutovládou a socialismem s lidskou tváří 80. let

2. Každý má povinnost předstírat, že se mu daří lépe než za Husáka. Pokud se mu nedaří lépe, je to hnusný amorální člověk a měl by se stydět.

Takhle se to učí ve školách, takhle je to propagováno v médiích, takhle to znovu a znovu opakují špičky havlistických stran včetně ODS.

Pokud se ale odvážíme být nekorektní a zkusíme posoudit období 1917 – 1989 z pohledu toho, co přineslo normálním pracujícím lidem, je zřejmé, že se fakticky jednalo o několik režimů, které na sebe navazovaly. Při posuzování musíme brát v úvahu, že každý režim si nesl i určité dědictví z režimu předcházejího. Nicméně rozdíl v jeho charakteru je zřejmé.

Období teroru 1917 – 1941

Nadšení bolševici se spíše shodou náhod dostali k neomezené moci a začali v praxi uplatňovat to, o čem se psalo v teoreticko-filosofických knihách. Tito intelektuálové dali průchod své nenávisti vůči všem, kdo předtím byli úspěšnější než oni, ale také vůči normálním pracujícím (těm zase záviděli jejich rodiny, tradici a morálku). Jejich vládnutí bylo ekonomickým debaklem, do Ruska se po staletích vrátil hladomor, a znali jedinou odpověď. Popravy, popravy a zase popravy. Velmi rychle vybudovali jeden z nejbrutálnějších režimů, jaký kdy lidstvo poznalo. I Adolf Hitler se svými koncentračními tábory byl břídil proti tomu, co dokázal Stalin ve 30. letech. Obhajovat cokoliv z tohoto období je amorální a odporné.

České země tuto děsivou éry nikdy nepoznaly. Kdyby se tu komunisté dostali k moci v roce 1929, měli jsme milion mrtvých.

České země tuto děsivou éry nikdy nepoznaly. Kdyby se tu komunisté dostali k moci v roce 1929, měli jsme milion mrtvých.

Válečné období 1941 – 1956

Několik měsíců války s Německem Stalinovi rychle ukázalo, že se neobejde bez lidové podpory a že vyvražďování vlastních lidí nejde dohromady s válečným vítězstvím. Bleskově se změnila ideologie. Marxismus začal být upozaďován. Vrátila se témata jako vlastenectví, za které se předtím popravovalo. Některé chrámy předtím vyhozené do povětří byly obnoveny. Vražedná mašinerie tajné policie a gulagů výrazně zpomalila. Pořád se jednalo o brutální diktaturu, ale s řadou pragmatických rysů, a ve srovnání s předchozím obdobím to znamenalo nekonečné zlepšení. Bylo to také období skutečně heroické – nepřipravení Rusové dokázali porazit nejsilnější armádu světa. Stálo je to obrovské oběti a část těch obětí byla zaplacena dobrovolně. Lidé umírali za vlast, protože chtěli. Není vůbec divné, jestliže dnes na tuto éru vzpomínají Rusové s hrdostí.

Pro obyvatele českých zemí, zvyklé svobodě a demokracii, to byl šok. Nicméně i oni vnímali, že se jedná o záležitost nekonečně méně děsivou než předchozí nacistická okupace.

Rozpačité období 1956 – 1970

Stalin už nebyl, vztahy s kapitalistickými nepřáteli stabilizovány, radikální marxisté první generace už byli dávno po smrti. Vedení už v podstatě neřešilo nic jiného než jak se udržet u moci. Občané neřešili nic jiného, než jak přežít. Političtí vězni byli propuštěni, gulagy zrušeny, ale vedení se neodvážilo zrušit represivní útvary, takže se skoro nikdo nemohl cítit bezpečně. Životní úroveň pomalu stoupala, mimo jiné díky přebírání a kopírování technologií ze západního světa. Žilo se hůře než na západě, ale lépe než kdykoliv předtím. Životní úroveň předstihla dobu předbolševickou.

I u nás se liberalizovaly poměry. Pouze na konci 60. let byl dlouhodobý trend změny k lepšímu přerušen akcí skupiny bolševiků z 50. let, kteří už v tu dobu byli odstaveni od moci a nyní viděli příležitost. Tito „osmašedesátníci“ uvrhli české země na pět let do chaosu, jejich akce vedly k obnovení represí a nikdo nedokáže říct, co by se stalo, kdyby se dostali k moci. Nejspíš nic dobrého.

Tito „osmašedesátníci“ uvrhli české země na pět let do chaosu, jejich akce vedly k obnovení represí a nikdo nedokáže říct, co by se stalo, kdyby se dostali k moci.

Socialismus s lidskou tváří 1970 – 1989

Obrazy Marxe, Engelse a Lenina sice ještě visely, ale všeobecně akceptovaným cílem režimu bylo jakési napodobení Ameriky 50. let. Prosperující továrny, dělnické domky na předměstí, spokojené rodiny, vlastenectví , úcta k tradičním hodnotám, televize a auto do každé domácnosti. Režim už nebyl totalitní. Fakticky se jednalo o nacionalistický autoritativní režim. Kdo se nepletl do politiky a neohrožoval stabilitu politického systému, ten byl ponechán na pokoji. Postupně a opatrně byl rozšiřován prostor pro nezávislé umění.

Ani tento brežněvovsko-husákovský socialismus s lidskou tváří se ovšem nedokázal zbavit dědictví z předchozích období – neudržel na uzdě tajnou policii ani ambiciózní ideologické blbečky typu domovních důvěrnic, politruků a přehrávkových komisí. Neuměl vytvořit prostor pro drobné podnikání (i když určitá snaha byla). Nakonec jej porazila kombinace vnějších okolností (zesílený tlak z USA) a vnitřní dynamiky – poměry se zlepšovaly, jenže požadavky lidí rostly rychleji. A to nejen ambice běžných občanů, ale i vysokých stranických funkcionářů. I ti funkcionáři nakonec záviděli obyvatelům kapitalistických zemí. Systém se nakonec rozpadl. Bez ohledu na to, zda při jeho zániku hrálo roli nějaké spiknutí tajných služeb, na konci životnosti byl tak jako tak.

Vedle toho ale existují proudy, které fakticky pracují na obnově toho prvotního děsivého leninského režimu. Ty najdete v Žít Brno, u Zelených a Pirátů...

Dnes se setkáváme se dvěma myšlenkovými proudy, které hlásají nějakou formu návratu k sovětskému režimu. Někteří lidé z běžných pracujících tříd vzpomínají s nostalgií na husákovský socialismus s lidskou tváří. To je naprosto legitimní a není žádný důvod je za to napomínat.

Vedle toho ale existují proudy, které fakticky pracují na obnově toho prvotního děsivého leninského režimu. Ty najdete v Žít Brno, u Zelených a Pirátů, ale jejich sympatizanti převažují v intelektuálních kruzích, vedení korporací a také ve vedení všech tzv. demokratických politických stran. Těch se bojme! Ne vzpomínek na Husáka.

Autor: Petr Hampl

Zdroj: http://petrhampl.com/1989
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrvní dámu Ukrajiny Marinu Porošenkovou podezřívají z krádeže peněz určených pro postižené děti   
Pridal tk Neděle 19 listopad 2017 - 07:04:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
První dáma Ukrajiny Marina Porošenková může být zapletena do praní peněz přes mezinárodní humanitární nadace vytvořené pro pomoc dětem s omezenými možnostmi. Informuje o tom Luxembourg Herald s odvoláním na zdroj na ukrajinském ministerstvu spravedlnosti.

„Daná činnost je podporována Marinou Porošenkovou, ženou prezidenta, která osobně kontroluje postup prostředků na účty těchto nadací a aktivně se účastní jejich posouvání," píše se ve článku.

Podle informací redakce odesílaly USA a evropské země peníze pro potřeby ukrajinských dětí s omezenými možnostmi přes nastrčené mezinárodní nadace humanitární pomoci. Prostředky z účtu dobročinných organizací se převáděly různým firmám včetně zahraničních a samotné nadace se zavíraly, píše se ve sdělení.

Lucemburská redakce odděleně zmiňuje organizaci International Renaissance Foundation George Sorose, přes kterou podle uvedeného schématu prošly desítky a stovky milionů dolarů.

Zdroj z ukrajinského ministerstva spravedlnosti také poskytl lucemburským novinářům informace o činnosti dobročinné organizace Silná Ukrajina, jejíž činnosti se účastnila Marina Porošenková. Podle člověka, s kterým mluvila redakce, se organizátoři fondu poté, co si přisvojili peníze, rozhodli podnik zlikvidovat.

Zdroj: Luxembourg Herald

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJaponská vlečná loď narazila do amerického torpédoborce   
Pridal tk Neděle 19 listopad 2017 - 06:59:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Japonská vlečná loď zanechala prohlubeň na palubě amerického torpédoborce na cvičeních, píše se v tiskové zprávě Sedmé flotily Námořnictva USA.

Podle informací vojáků se incident stal při cvičeních tažení v zálivu Sagami u východního pobřeží Japonska. Vlečná loď ztratila řízení a narazila do paluby vojenské lodi.

„Ani na jedné z lodí nebyli zranění. (Torpédoborec) Benfold byl poničen minimálně, měl prohlubeň na boku. Bude provedeno kompletní zhodnocení (škody)," píše se v tiskovém prohlášení.

Torpédoborec zůstal v provozu, ale japonskou loď nyní táhnou do přístavu Jokosuka. Vojáci slibují vyšetření incidentu.

Dříve se stalo několik případu srážky amerických lodí s civilními loděmi, které vedly ke smrti amerických námořníků, konkrétně torpédoborců John McCain a Fitzgerald.

Zdroj: tisková zpráva Sedmé flotily Námořnictva USA, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajinské ministerstvo zahraničí si předvolalo polského velvyslance   
Pridal tk Neděle 19 listopad 2017 - 06:55:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinské ministerstvo zahraničí předvolalo do úřadu polského velvyslance poté, co polští pohraničníci nepustili do země tajemníka Státní meziúřadové komise Ukrajiny Svjatoslava Šeremeta, sdělila zástupkyně ukrajinského MZV Marjana Becová.

„Okamžitě předvoláváme polského velvyslance na Ukrajině v souvislosti s nevpuštěním tajemníka Státní meziúřadové komise Svjatoslava Šeremeta do Polska," napsala Becová na svém mikrologu na Twitteru.

Polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski dříve sdělil, že polská vláda chce zakázat vjezd do země osobám, které se drží antipolské pozice. Podle médií se zákaz dotkl ředitele Ukrajinského institutu lidové památky Vladimira Vjatroviče. Zástupce ministra zahraničí republiky Bartosz Cichocki oznámil, že zákaz na vjezd do Polska pro osoby s antipolskou pozicí už platí.

Rozpory mezi Ukrajinou a Polskem se týkají především otázek historické paměti. Ve Varšavě odsuzují pozici Kyjeva v otázce heroizace Organizace ukrajinských nacionalistů — Ukrajinské povstalecké armády (OUN-UPA, v Rusku je zakázána), a také kritizují pravidelné vandalské činy vůči polským památníkům na území Ukrajiny.

Zároveň uznal polský Sejm za genocidu hromadné vraždy Poláků, které podle názoru Varšavy spáchali ukrajinští nacionalisté na území Volyně, Východní Haliče a jihovýchodních vojvodství 2. Polské republiky v letech 1939 až 1945.

Zdroj: Twitter, Sputnik
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.5966 sec,0.1508 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,756kB