Pondělí 20 listopad 2017
Strýčku Vovo, jsme s Tebou!” – Nové ruské patriotické video vyvolalo pozdvižení v EU i v USA   
Pridal tk Pondělí 20 listopad 2017 - 19:47:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
“Strýčku Vovo, jsme s Tebou!” – Nové ruské patriotické video vyvolalo pozdvižení v EU i v USA. Děti z kadetní školy zpívají o tom, že EU nemá vlastní názor, prezident za mořem ztratil svoji moc a Aljaška se vrátí Rusku. V písni je zakryptováno několik vzkazů GP a centrálou SVR v Moskvě otřásla exploze!

Západními médii teď o víkendu otřásá kauza nové ruské patriotické písně, za jejímž vznikem stojí poslankyně strany Jednotné Rusko Anna Kuvyčkovová, stoupenkyně Vladimira Putina. Ta se rozhodla písní podpořit zatím neohlášenou kandidaturu Vladimira Putina na prezidenta i na další volební období, volit se bude již příští rok. Text a hudbu písně “Strýčku Vovo, jsme s Tebou!” složili Vjačeslav a Nikolaj Antonovovi a píseň spolu s poslankyní nazpívali kadeti 44. Volgogradského vojenského učiliště. Když jsem si skladbu poslechl, rozhodl jsme se video otitulkovat do češtiny a napsat k videu analýzu, protože skladba obsahuje několik zakódovaných vzkazů, kde mám pocit, že ani sama poslankyně neví, jaký zásadní rozměr tato vlastenecká skladba má, a to nejen pro Rusko, ale pro všechny slovanské národy. Je to k nevíře, ale jednotlivá slova písně popisují politické procesy, o kterých mluvíme na alternativě už opravdu dlouho. Přestože západní média skladbu okamžitě onálepkovala jako čirou propagandu, já mám naopak neblahý pocit, že se něco děje, ve skladbě cítím přípravu k obraně Ruska ve válce a popis nebezpečné situace.

V první sloce děti zpívají o tom, že na prahu 21. století má celý svět už po krk všech těch válek a tyranie, kterou způsobuje nejmenovaný hegemon. Evropská unie nemá vlastní názor a je plně ovládána a ve vleku tyrana z USA. Blízký Východ naříká, což je opět odkaz na americké rozbroje v Iráku, v Sýrii a největší pecka následuje na konci první sloky, kde se zpívá, že za oceánem přišel prezident o svoji moc, což je popis situace, ve které se nachází americký prezident Donald Trump, který byl americkými neocony zcela eliminován a zbaven veškerého vlivu na zahraniční politiku, hovořil jsem o tom naposledy teď v pátek na SVCS, záznam zde:V Rusku začalo lidem docházet, že americký prezident byl zbaven moci a Rusko, bohužel, čeká nadcházející válka. První sloka je přímo geopolitickým rozborem odshora dolů a v podání dětského zpěvu popis situace doslova nahání děs. Otec a syn Antonovovi, kteří skladbu složili, dali do textu první sloky v podstatě zhuštěný geopolitický vzorec nepřítele z pohledu GP.

Ve skladbě jsou odkazy boje Ruska proti neoconům

Následuje refrén, kde zaznívá odkaz na ruskou zemi a její národní hranice, ve kterých bude vždy mír, ale pokud hlavní velitel vyzve k boji, kadeti slibují, že budou stát při strýčkovi Vovovi, což je odkaz na Vladimira Putina, familierně oslovovaného mezi přáteli jako Vova, případně Vovka. Refrén obsahuje ideologickou pronárodní linku, která je velmi podobná ruské národní hymně. Vyhraničení prostoru Ruska zaznívá velmi často v ruských národních písních, je v tom cítit obava z neustálého ohrožení celistvosti Ruska, což hrozí zemi s určitými přestávkami v historii prakticky nepřetržitě. Naposledy to bylo na přelomu tisíciletí při válce s islámskými povstalci Šamila Basajeva v Čečensku, kdy Rusku hrozilo odtržení Čečny a Dagestánu, a pokud by k tomu došlo, tak by rozpad Ruska nadále gradoval a pokračoval do dalších oblastí. S tím koneckonců neoconi počítali a silně se v tom angažovala Madeleine Albright, která vyzývala v té době Rusko, aby Moskva uznala nezávislost Čečenska právě pod vedením islámského vůdce Basajeva.

Druhá sloka je potom orientována na všechny 3 kruhy obrany národa, na rodinu, na životní prostor a národ. Děti zpívají, co se stane s jejich generací, když budou slabé? Ztratí celou svoji zemi. Toto je obrovsky silný apel v písni, který je aktuálně platný i pro český národ a naše slovanské děti. Slabost dětí, zrušená vojenská služba, z chlapců nevyrůstají chlapi, LGBT, zrušené vojenské kadetní školy, česká brigáda pod německým velením. A podívejte se na ty ruské děti. To je budoucnost a garance ruského národa. A kde je garance toho českého? Chápete, kam slovanské národy ve Střední Evropě, izolované od Ruska, budou mířit? Kadeti dále zpívají, že věrnými přáteli národa jsou námořnictvo a armáda spolu s odkazem předků, jejich dědy, který získal rudou hvězdu ve II. sv. válce za hrdinství. A jaké přátele má český národ? Zdegenerovaný expediční sbor? Nebo snad NATO? Tohle je vzkaz a odkaz na nebezpečí dlouhodobých procesů, tzv. generačních procesů. Staré generace umírají a vnuci zapomínají, co to byla válka, jak vznikla a co k ní vedlo, protože o těch událostech už nemá kdo vyprávět. Když nezůstane nikdo, kdo by vyprávěl dětem a vnoučatům o válce, národy zapomenou a budou odsouzeny k tomu, aby se minulost opakovala.

Píseň je apelem k budoucí mladé generaciPo opakování refrénu zaznívá třetí sloka. Kadeti odkazují na Kurilské ostrovy, že přes tzv. hřeben, který Kurilské ostrovy tvoří, neprojde žádný japonský Samuraj. Japonsko si dlouhodobě nárokuje Kurily, které Sovětský svaz obsadil těsně na konci II. sv. války. Vzápětí zaznívá vzkaz, že kadeti budou hrdě bránit hlavní město jantaru, což je přezdívka pro Kaliningrad, hlavní město Kaliningradské oblasti (dřívější Královec). Závěrem zaznívá, že kadeti uchrání Sevastopol a Krym a nakonec největší pecka, kterou na západě asi nikdo nerozdýchá, když píseň končí slovy o tom, že kadeti jednoho dne přivedou Aljašku zpátky domů, zpátky ho připojí k Rusku. Jakkoliv absurdní se to může stát, nemusí být toto tvrzení daleko od reality. Pokud vypukne válka mezi Ruskem a NATO (protože USA nepůjdou do války s Ruskem samy za sebe), potom po jaderné výměně se opravdu může stát, že ruské jednotky budou okupovat Aljašku. A závěr videa končí záběrem na tři kopule kostela s pravoslavnými kříži.

Tahle píseň je opravdu hezká, chytlavá, ale nahání mi trochu děs, protože popisuje geopolitické procesy natolik přesně, že skladatelé museli text písně psát s určitými znalostmi a po jistých konzultacích ohledně geopolitické situace. Americký prezident je odstaven od zahraniční politiky a celé USA a ozbrojené síly teď řídí neoconi a váleční jestřábi. A ti nikdy nepřestali usilovat o dobytí a ubití Ruska. Všechno co vidíme, je cestou k zatlačení Ruska do kouta, aby bylo donuceno se ohnat tlapou a začít se bránit. Vyhánění ruských diplomatů z USA, což nebylo ani za dob Studené války. Kradení a konfiskace budov ruských ambasád v USA, ani to se nedělo v dobách Studené války. Bránění ruským novinářům v přístupu na tiskové konference amerických ministerstev a použití zákona z roku 1938, původně určeného proti nacistům, na ruskou televizi RT. Za Studené války to bylo nemyslitelné. Americké útoky v Sýrii na ruské a syrské jednotky. A tristní pohled na amerického prezidenta Trumpa v Dan Nangu ve Vietnamu, kde se bál posedět s Vladimirem Putinem, aby ho doma v USA neoconi nesežrali zaživa, že si dovolil jednat s Putinem bez jejich svolení.

Exploze v centrále tajné služby SVR v Moskvě

O to více je podivná událost, ke které došlo už 8. listopadu v Moskvě. V centrále ruské zahraniční rozvědky SVR (nástupkyně KGB) došlo v podzemních prostorách k explozi a k mohutnému požáru, který si vyžádal 3 lidské životy. Oficiálně došlo v bunkrech pod budovou SVR k závadě na elektrickém rozvodu a k následnému požáru. Očití svědci však informovali na VKontakte, že slyšeli otřes a explozi. Požár zachvátil prostor technického zázemí komplexu SvR a na místo vyrazilo 15 hasičských vozů, ale nedostali přístup na místo incidentu ihned, protože neměli povolení pro vstup do přísně střeženého objektu. Místo, kde se v té době nacházel Vladimir Putin, není jasné. Podle informací nebyl v Kremlu, ale na své dače v Lužnikách, ovšem lidé chtěli vidět, že Vladimir Putin je v pořádku, protože je známý tím, že o víkendech pořádá nehlášené přepadové kontroly vojenských útvarů, ministerstev a organizačních složek států, takže doufejme, že incident v sídle SVR neměl nic společného s jeho očekávanou kandidaturou na prezidenta. Poslední události z USA a tristní pohled na Donalda Trumpa v Dan Nangu ve mně vyvolávají obavy.

FOTO: Z komplexu SVR v Moskvě stoupal dým, hasiči bojovali uvnitř komplexu v podzemí s požárem.
Pokud děti zpívají ruské vlastenecké písně, je to v pořádku a není důvod se tím zabývat. Ale pokud vyjedou skladbu, která popisuje geopolitické reálie v tak dokonalém popisu a informačním přesahu v rámci 3 kruhů národa, a pokud se ptají, co se stane s jejich generací, zatímco video ukazuje záběry na mohylu ve Volgogradu a na pravoslavné kříže na kopuli kostela, potom člověk, který sleduje takovéto programovací video, musí pochopit velmi zásadní vzkaz, který zdaleka není směřován jenom do Ruska, ale je to apel na záchranu slovanské křesťanské rodiny.

VIDEO s českým překladem zde: https://vimeo.com/243482878

*České titulky v úvodním videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-
Šéfredaktor AE NewsZdroj: https://aeronet.cz/news/video-strycku-vovo-jsme-s-tebou-nove-ruske-patrioticke-video-vyvolalo-pozdvizeni-v-eu-i-v-usa-deti-z-kadetni-skoly-zpivaji-o-tom-ze-eu-nema-vlastni-nazor-prezident-za-morem-ztratil-moc/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVýsluní a stíny   
Pridal tk Pondělí 20 listopad 2017 - 06:18:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Do této doby jsem psal blogy, které sledovaly mezinárodní a domácí vývoj a varovaly před nebezpečími. Jejich obsah nebyl osobní. Nyní se však v mediální sféře vyskytují články, které se týkají přímo mne. Musím tedy reagovat.
Omlouvám se za příliš osobní témata. Ale má osoba se kandidaturou na prezidenta stala také tématem, s tím už prostě nic neudělám.

Nikdy jsem nepomyslel na to, že bych někdy na prezidenta chtěl kandidovat. Ale už od jara mne předsedové stran, které podporovaly Rozumné ve volbách do Poslanecké sněmovny přesvědčovali, že by bylo dobré, kdybychom měli prezidentského kandidáta a že jedinou vhodnou osobou jsem já. Měsíc jsem se usilovně bránil, ale při slovech, že to je má vlastenecká povinnost, jsem si řekl, že mají pravdu.

Mnoho mých přátel mne zrazovalo, abych nekandidoval na prezidenta, že se na mne snese mediální hejno dštící špínu. Řekl jsem si, jsem vdovec, rodina syna je daleko mimo dosah českých tištěných médií, tak se budu snažit. A já, když se do něčeho pustím, tak to dělám poctivě. Navíc při absenci Miloše Zemana v debatách s ostatními kandidáty, budu sledovat jeho politickou linii, i když jsem v některých věcech ještě o něco radikálnější než on. Například v žádném případě nechci pro ČR euro, neboť po příkladu např. Slovenska se znehodnotí důchody, úspory i platy.

Tak tedy. Média mě nezvou do všech debat, nejsem totiž v žádoucí linii a mám názory takříkajíc nechtěné. S tím se v podstatě nedá nic dělat, pokud to jsou instituce soukromé. Někdo je prostě na výsluní a já jsem tak nějak ve stínu. Pouze občané mne mohou z toho stínu vy táhnout na světlo denní, neboť za mnou nestojí žádné miliardářské miliony.

Co ale nemohu připustit, aby se vyloženě lhalo a zkreslovala tak moje celoživotní dráha, velice úspěšného skladatele a fakticky také ve svém oboru špičkového manažera, tak jak to udělala Mf Dnes. I když mi otiskla Mf Dnes mou reakci na ten článek, tak vzhledem k tomu, že tištěné noviny nečtou mnozí uživatelé internetu, tak mou reakci na dehonestující označení uvádím níže:

„Musím se ohradit proti naprosto nevhodnému v tištěném vydání Mf Dnes, který shrnul mou celoživotní práci do označení „„skladatel osmdesátkových odrhovaček...““

Takovéto dehonestující zkratky vykreslují ty, které je vyjadřují, jako novináře naprosto povrchní a připomínají mi zadání, kdy v minulém režimu takovýmto stylem byli označováni „„ztroskotanci a zaprodanci““.

Takže pro poučení. To že mě máte spojeného pouze s mými superhity, které byste určitě u jiných osobností, které jsou šálkem Vašeho čaje, nazval úspěšné písně, které vyšly ve statisícových nákladech a které jsou po více jak 30 letech stále živé (tím myslím ony pro Vás „odrhovačky“ např. Citronová holka či Neposlušné tenistky), je pouze Vaším nedostatkem. Už od roku 1966 jsem činný jako autor. I dnes po více jak 49 letech je mladí producenti nalézají, jako v případě mé písně pro Jitku Zelenkovou Tryzna za živé z roku 1968 a která je na úplně novém albu Protestní songy (kde se nachází i slavná Modlitba pro Martu).

Po kratším intermezzu v Londýně, kde jsem jako znalec jak rockové tak symfonické hudby pracoval jako aranžér pro ty největší hvězdy tamní pop music, jsem se vrátil do vlasti. V roce 1970 jsem napsal s Michalem Prokopem a Ladislavem Eliášem legendární Město Er. Na tomto albu jsem použil poprvé ve světovém kontextu v rockové hudbě postupy z vážné hudby 20. století jako např. dodekafonii (Schönbergova 12ti tónová řada), aleatoriku, terciovou příbuznost (na jejímž základě předvedl geniální kytarové sólo tehdy mladý Luboš Andršt) a církevní tóniny.

Stačil jsem vystudovat Konzervatoř v Praze v oborech varhany, dirigování a skladba, kterou jsem absolvoval mou Fantasií pro varhany a orchestr. Dále pak Hudební akademii múzických umění, kterou jsem absolvoval tehdy kritiky velice ceněnou Symfonií pro tři hráče na syntezátory, šest hráčů na bicí a velký symfonický orchestr (FOK, řídil Mario Klemens). V této kompozici jsem naopak celosvětově v kontextu hudby vážné použil postupy z hudby rockové.

V sedmdesátých letech jsem postavil pro Hanu Hegerovou koncertní program se smyčcovým kvartetem, se kterým jsme rok velmi úspěšně koncertovali po celé republice.

Čili má hudební stopa v české historii je daleko širší, než jak ji vnímá redaktor v rubrice Názory. Není to jenom pro českou pop music objevení Petry Černocké, Lucie Bílé, Jakuba Smolíka, Vítězslava Vávry a dalších a mé skladby pro ně napsané. Jsou to počiny na poli hudby vážné a rockové. Jen je potřeba nemít jednostranný úhel pohledu, navíc zakládající se na neznalosti prostředí.“

Mgr. Petr Hannig, kandidát na prezidenta ČR

Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=634734

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV tričku s nápisem Fake news nesměl jít v USA školák na exkurzi do CNN   
Pridal tk Pondělí 20 listopad 2017 - 05:57:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americkému školákovi zakázali jít na exkurzi do sídla CNN v Atlantě v tričku s nápisem, zesměšňujícím televizní kanál, píší noviny The Washington Times.

Chlapec si vybral k cestě na exkurzi tričko, parodující název televizního kanálu nápisem FNN, což znamená Fake News Network a překládá se jako Síť falešných zpráv. Učitelka ho však požádala, aby se převlékl.

Žákovi rodiče prohlásili, že bylo porušeno právo jejich syna na svobodu slova, zaručenou prvním pozměňujícím návrhem k Ústavě USA. Podle jejich slov on sám poprosil, aby mu koupili takové tričko, aby si ho oblékl na exkurzi. „Velmi dobře si uvědomoval možné následky a sám se tak rozhodl," citují noviny chlapcova otce. Později rodiče uvedli, že učitelka a ředitel školy se omluvili za incident.

Zdroj: The Washington Times
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSaakašvili stanovil datum a hodinu X pro Ukrajinu   
Pridal tk Pondělí 20 listopad 2017 - 05:53:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Gruzínský exprezident a bývalý gubernátor Oděské oblasti Michail Saakašvili prohlásil, že pokud vláda nesplní požadavky svých odpůrců, tak začne „lidový impeachment,“ uvádí televize NewsOne.

Saakašvili stanovil datum lidového impeachmentu na 3. prosince. „3. prosinec je pro nás hodina X," prohlásil politik. Rovněž vyzval Ukrajince, aby se „zorganizovali".

„Budu jezdit po zemi, povzbuzovat lidi, bez provokací, mírově a klidně, opodstatněně, s konkrétním plánem a kandidáty na konkrétní funkce," prohlásil Saakašvili.

Bývalý gruzínský prezident pravidelně shromažďuje své stoupence v centru Kyjeva a usiluje o změnu vlády na Ukrajině. Politik dříve v neděli prohlásil, že je připraven stanout v čele ukrajinské vlády.

Zdroj: TV NewsOne, Sputniknews.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV ukrajinské Radě zazněl návrh „oslabit Rusko zevnitř“ a rozpoutat válku   
Pridal tk Pondělí 20 listopad 2017 - 05:49:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajina musí ve správný okamžik zaútočit na Rusko, ale předtím má oslabit zemi zevnitř. Prohlásil to poslanec ukrajinské Nejvyšší rady Andrij Bileckij ve vysílání televize NewsOne.

Když odpovídal na otázku, jak lze ukončit konflikt na jihovýchodě Ukrajiny, bývalý velitel národního praporu Azov, proti kterému bylo v Rusku zahájeno trestní stíhání, připomněl, že k připojení Krymu k Rusku došlo v době, kdy byla Ukrajina oslabena. Podle něj dnes je to Kyjev, kdo musí zatlačit na bolestivá místa Moskvy a udeřit.

„Přesně stejným způsobem je nutné oslabit Rusko zevnitř. To je proveditelné, neboť v Rusku existuje velký počet vnitřních, národnostních a náboženských problémů. Existují momenty, existují body, proti kterým lze zasadit úder," prohlásil ukrajinský poslanec.

Kromě toho Bileckij vyzval ke „geopolitickému" oslabení Ruska: posílit ukrajinskou armádu a pak zaútočit na svého souseda. Poslanec podotkl, že v rozhodujícím okamžiku bude možný pouze vojenský způsob řešení problémů.

„Diplomacii budeme potřebovat až pak, abychom za vyjednávacím stolem uzavřeli dobrý mír," uzavřel Bileckij.

Zdroj: TV NewsOne, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Pekingu se otevřelo panamské velvyslanectví   
Pridal tk Pondělí 20 listopad 2017 - 05:42:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera se v Pekingu oficiálně otevřely dveře panamského velvyslanectví v Číně. Společně se na otevíracím ceremoniálu objevil čínský ministr zahraničí Wang Yi (Wang I) a panamský prezident Juan Carlos Varela.

Wang Yi řekl, že rozhodnutí prezidenta Juan Carlos Varela o navázání diplomatických vztahů s Čínou odpovídá zájmům panamského státu i národa a odpovídá proudu a pokrokům světového rozvoje. Je to zkrátka správné rozhodnutí, které může obstát v historické zkoušce. V uplynulých 5 měsících po navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Panamou nastane každý den nový pokrok, čímž tvoří novou historii. Wang věří, že tato návštěva prezidenta Juana Carlose Varely a první historické setkání mezi vedoucími činiteli obou zemí vytvoří důležitou perspektivu bilaterálních vztahů.

Zítra přinese Panama světu překvapení. Obě strany společně podepíšou 20 dohod tykající se spolupráci v různých oblastech, což vede k posunu čínsko-panamských vztahů do nové etapy všestranné spolupráce. Důležitější je to, že prezident Varela a prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) uskuteční historické setkání. Věří, že toto setkání by mohlo otevřít novou perspektivu čínsko-panamského přátelství a vypracovat dlouhodobý plán bilaterální spolupráce.

Juan Carlos Varela uvedl, že se panamské velvyslanectví v Číně oficiálně otevřelo v Pekingu, což má historické význam. Má velkou radosti, že se mu splnil sen. Panamská strana bude trvat na politice jedné Číny a rozvíjet vztahy přátelské spolupráce s Čínou.

Čína a Panama oficiálně navázaly vzájemnou diplomacii 13. června 2017. Na pozvání prezidenta Xi Jinpinga Juan Carlos Varela uskuteční státní návštěvu Číny od 16. do 22. listopadu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3011 sec,0.0922 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,058kB