Úterý 21 listopad 2017
Babišův nejtěžší deal   
Pridal tk Úterý 21 listopad 2017 - 11:36:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Andrej Babiš převzal stovky společností, některé z nich za podezřelých okolností, nikdy ale nečelil takové pozornosti, jakou jeho jednání současně věnují zahraniční média. Českou volební bitvu sice vyhrál, boj o image v zahraničí ale nikoliv. Podle světových médií jeho koketování s extremisty a komunisty může ohrozit českou demokracii.

Radek Vondráček z ANO sice včera na Radiožurnálu řekl, že by neměl problém s tím, kdyby poslanci SPD a KSČM opustili sál a umožnili tak vytvoření menšinové vlády, je ale pravděpodobné, že blafoval.

Babiš potřebuje většinovou vládu s účastí „salonfähig“ stran. A tyto strany zase potřebují jeho. Kdyby totiž sestavil menšinovou vládu, převzal by kontrolu nad všemi ministerstvy, úřady a podniky se státní účastí, namísto jen 60-70 % v případě koaliční vlády. Ať už říkají politici a jejich propagandisté cokoli, v zájmu Babiše i „tradičních“ stran je dosáhnout jejich nevyhnutelné dohody ještě před prvním hlasováním o důvěře.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNovinky na vnitrostátních autobusových linkách RegioJet od prosince 2017   
Pridal tk Úterý 21 listopad 2017 - 11:32:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Společně s novým jízdním řádem, který vstoupí v platnost v neděli 10. prosince 2017, přichystal RegioJet několik novinek ve své vnitrostátní autobusové dopravě. Všechny reagují na vývoj poptávky cestujících po dopravě a současně na přání či zpětnou vazbu zákazníků žlutých autobusů. Tyto novinky se týkají také autobusové linky Praha – Louny – Chomutov / Jirkov / Most.

Spoje na trase Praha – Louny – Chomutov / Jirkov / Most se vracejí v Praze na AN Praha – Florenc

V návaznosti na odezvu a přání zákazníků využívajících žluté autobusy na trase z Prahy do severočeských měst Louny, Most, Jirkov a Chomutov se od 10. 12. vrací všechny spoje do výchozí resp. koncové stanice na autobusovém nádraží Praha – Florenc. V Praze tak všechny autobusy na těchto linkách budou opět zastavovat jak na Florenci, tak na stanici metra Hradčanská. Cenový rozdíl mezi cestou z / do zastávky Florenc a Hradčanská činí 10-15 Kč.

Kromě změny výchozí resp. koncové zastávky v Praze dochází k drobným posunům jízdních řádů u některých spojů.

Marcela Hamříková, obchodní ředitelka autobusové dopravy RegioJet k tomu poznamenává: „Zaznamenali jsme skutečně silnou odezvu ze strany cestujících, pro které je možnost využít cesty našimi autobusy až do centra hlavního města naprosto zásadní. Je proto logické, že jsme naše původní stanovisko v této věci změnili. RegioJet se snaží dělat vždy maximum, co se týče naslouchání názorů svým zákazníkům.“

Aleš Ondrůj
tiskový mluvčí RegioJetSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNATO se omluvilo Turecku   
Pridal tk Úterý 21 listopad 2017 - 07:07:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg 18. listopadu telefonoval s tureckým prezidentem Erdoganem a omlouvil se za fotografie „nepřátel", mezi kterými byl i zakladatel Turecka Mustafa Kemal Atatürk a nynější prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan.

Podle zdrojů z tureckého prezidentského paláce Stoltenberg sdělil Erdoganovi, že NATO již zahájilo vyšetřovací proces s příslušnými pracovníky technických smluv. Stoltenberg zdůraznil, že Turecko je členem NATO. NATO přijme všechna nezbytná opatření, aby zabránila opakování podobných incidentů a doufá, že bilaterální vztahy nebudou negativně ovlivněny.

Erdogan dříve prohlásil, že organizátoři cvičení postavili stojan s portréty „nepřátel", kde byl vyobrazen Atatürk a nynější prezident Turecka. Podle slov Erdogana ho o incidentu informoval náčelník tureckého generálního štábu a prohlásil, že se rozhodl stáhnout 40 tureckých vojáků, kteří se cvičení NATO účastnili. Turecko jeho rozhodnutí podpořilo.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOtevřený dopis rektoru Bekovi k proslovu z Albertova ve věci nejen "diktatury referend"   
Pridal tk Úterý 21 listopad 2017 - 06:56:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Otevřený dopis adresovaný rektoru doc. PhDr. Mikuláši Bekovi, Ph.D. s žádostí o vysvětlení několika prohlášení týkajících se „diktatury referend“, „svobodobomyslné části populace“, „nepodařených voleb“ a „demografické proměny“.

V Praze dne 19. listopadu 2017

Vážený pane rektore doc. PhDr. Mikuláši Beku, Ph.D.,

s jistým znepokojením jsem zhlédl Váš projev z pražského Albertova ze dne 17. listopadu 2017 při příležitosti oslav svátku Boje za svobodu a demokracii.

Jako občan České republiky Vás, coby jednoho z předních představitelů akademické obce naší země a veřejně činnou osobu, touto cestou žádám o bližší vysvětlení některých Vašich prohlášení. Níže uvádím tři klíčové výňatky – sestupně tak, jak se objevily ve Vašem slavnostním proslovu. Jelikož si dovoluji věřit, že jako svobodomyslný občan jste nakloněn demokratické diskuzi a polemice, připojuji rovněž ke svým dotazům i komentáře.

1. „Já myslím, že všichni tušíme, že svobodomyslná část české veřejnosti v posledních pěti letech utrpěla řadu neúspěchů nebo proher, že se nepodařila volba prezidenta, že nedopadly dobře ty či ony volby.“

I. Mohu se mýlit, ale pokud proběhnou demokratické volby a přímá volba prezidenta úspěšně bez jakýchkoliv mocenských represí a intervencí apod., ať už se nám jejich výsledek líbí anebo nelíbí, pak, alespoň dle mého, pro „svobodomyslného“ člověka dopadly dobře. Nebo chcete tvrdit, že pokud demokratické volby nedopadnou dle Vašich představ (resp. představ „svobodomyslné části české veřejnosti“, do níž jste se níže pasoval), pak se nepodařily a je to špatně? Naznačujete snad, že ta (většinová) část české společnosti, která nevolila podle Vašich představ, je nesvobodomyslná, a kde berete tu jistotu? Mimochodem, koho si představujete pod pojmem „svobodomyslný člověk“ (které strany a kandidáty volí, jaké hodnoty preferuje...)?

2. „A přesto, že možná nebezpečnější než personální rozhodnutí je eroze představy o demokratickém vládnutí, eroze, kterou stejně tak způsobují koncepty firemního řízení státu, jako diktatura referend.“

II. Můžete, prosím, vysvětlit, co jste měl na mysli pod pojmem „diktatura referend“ a v jakém kontextu? Z mého pohledu se totiž jedná o tzv. oxymóron. Pokud je mi známo (a pokud neproběhla v akademických kruzích mně neznámá revize), pak je diktatura forma autoritativní vlády, kdy je politická moc koncentrována v rukou jedné osoby, strany, uskupení. Zatímco referendum je jedním ze základních prostředků přímé demokracie, kterým se občané mohou přímo vyjádřit ve prospěch nebo v neprospěch otázky v rámci ústavně politického nebo zákonodárného charakteru. Chcete snad říci, že pro demokracii je nebezpečím „diktatura přímé demokracie“, tedy diktatura občanů České republiky? Toto Vaše vyjádření zdá se mi býti značně v rozporu se „svobodomyslností“.

3. „Zejména jsem přesvědčen, že se vyplatí investice, kterou česká společnost udělala do vzdělání. Českou společnost mění vzdělaní k lepšímu. A já věřím tomu, že demografická proměna, že sociální proměna české společnosti povede k tomu, že v příštích letech se nám bude, těm svobodomyslným, dařit lépe.“

III. Zajímala by mě interpretace Vašeho pojmu „demografická proměna“. Řekl jste, že povede k tomu, že se nám/vám/svobodomyslným bude dařit lépe. Nezlobte se na mě, pane rektore, ale taková rétorika na mě působí hluboce pohrdavě, arogantně a elitářsky vůči většině lidí, kteří v naší zemi desítky, ba stovky let vytvářela a vytváří hodnoty, ať už materiální nebo duchovní. Dokonce toto Vaše vyjádření vnímám tak (a opravte mě, pokud se pletu), že se nám snad povede lépe, až umřou naši prarodiče a rodiče, že snad nastupující generace je v něčem lepší než ty předchozí.

Vážený pane rektore, možná jsem si Vaše slova vyložil špatně a vyvedete mě jejich upřesněním z omylu. Momentálně jsem však částmi Vašeho slavnostního proslovu upřímně zděšen. Osobně považuji za naprosto bezprecedentní, že nejvyšší představitel jedné z nejprestižnějších univerzit České republiky, zástupce akademické obce a člověk veřejně činný, který má vliv na vzdělání a formování názorů tisíců (nejen) mladých lidí v naší zemi, je schopen při příležitosti svátku Boje za svobodu a demokracii na symbolickém místě naší novodobé historie přednést projev, který prvoplánově rozděluje společnost na „svobodomyslné“/vás a ty ostatní (snad „nesvobodomyslné“?); projev natolik sklouzávající k elitářství („svobodomyslní“/vy, kteří jste v posledních letech prohráli volby, a „nesvobodomyslní“, kteří vyhráli), aroganci (po demografické proměně, se „svobodomyslným“ povede lépe) a překrucování principů demokracie („diktatura referend“).

Předem děkuji za Vaši reakci a přeji Vám především skutečné „svobodomyslné“ smýšlení.

S pozdravem

Ing. Tomáš VyoralSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPatriarcha moskevský a veškeré Rusi Kirill předpověděl brzký konec světa   
Pridal tk Úterý 21 listopad 2017 - 06:31:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Patriarcha moskevský a veškeré Rusi Kirill promluvil o blížící se apokalypse. Patriarcha to prohlásil ve svém kázání po liturgii v katedrále Krista Spasitele, uvádí televize Zvězda.

Podle něj v souladu s křesťanstvím příchod konce světa závisí na samotném lidstvu. Kirill vyzval všechny, obzvláště veřejné a slavné osobnosti, aby si uvědomili svou odpovědnost za Rusko a rovněž za celé lidstvo, abychom „zpomalili náš pád do propasti konce historie".

„Již to lze sledovat pouhým okem. Je nutné být slepým, abyste neviděli blížící se hrozivé okamžiky dějin, o kterých hovořil ve svém Zjevení apoštol Jan Evangelista," zdůraznil patriarcha.

„Hřích se demonstruje tím nejlákavějším způsobem: filmy, divadlem… Umění, jehož posláním je kultivace lidské osobnosti, obohacovat ji a vyvyšovat ji do nebes, se stává zátěžím, které neumožňuje člověku se povznést," uvedl patriarcha.

Vzhledem k tomu, že „vstupujeme do kritického okamžiku rozvoje lidské civilizace," dodal patriarcha, „není čas, abychom rozhoupávali loď lidských vášní. Teď musíme konsolidovat všechny zdravé síly a církev, věda, i kultura, naši spisovatelé, vědci, všichni lidé, kteří milují svou vlast, musí dnes být spolu".

Zdroj: TV Zvězda, Sputniknews.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump anoncoval nové sankce proti KLDR   
Pridal tk Úterý 21 listopad 2017 - 06:24:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zanesení Severní Korei do seznamu států, které sponzorují terorismus, sebou přinese dodatečné sankce, o nichž americké ministerstvo financí promluví v úterý, prohlásil americký prezident Donald Trump na setkání s členy administrativy.

Podle slov Trumpa je toto další krok v tažení na co možné největší nátlak na KLDR a na „další izolaci vražedného režimu". „Bude se jednat o sankce na nejvyšší úrovni," dodal.

Americký lídr opakovaně hovořil o připravenosti učinit opatření proti KLDR, která nehledě na tlak světového společenství, pokračuje v rozvoji svého raketového a jaderného programu. Během svého vystoupení v OSN Trump pohrozil totálním zničením Severní Korei, pokud bude vyhrožovat Spojeným státům.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201711206303199-trump-nove-sankce-kldr/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Turecku uvažují o vystoupení z NATO   
Pridal tk Úterý 21 listopad 2017 - 06:09:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hlavní poradce prezidenta Yalcin Topcu si myslí, že země má přezkoumat otázku o svém členství v NATO, protože aliance vede nepřátelskou politiku vůči Ankaře.

Vůči naší zemi a zvoleného prezidenta zní zrádně nepřátelský tón, jde o omezenost, podlost a potupu předvedenou během cvičení NATO, kde byly s nepřátelskými úmysly použity fotografie Atatürka a jméno Erdogana. Je načase přehodnotit členství v NATO. Organizaci, která všelijak projevuje svůj nepřátelský vztah ke svému členovi, nepotřebujeme. Otázka o naší přítomnosti v této organizaci musí být naléhavě projednána v tureckém parlamentu," cituje Topcu televizní stanice Haberturk.

Podle něj je Turecko vystaveno tlaku a útokům z té strany, ze které to „nešlo očekávat", jehož příčinou je geopolitická poloha. „Takové nízké a nečestné chování mluví o záměrech NATO ještě více zpřísnit svůj postoj vůči naší zemi. Nastala doba, aby si turecký národ položil otázku o nutnosti členství v této organizaci. Za všemi převraty a závislostí v oblasti obranného průmyslu stojí NATO," oznámil poradce Erdogana.

Dodal, že NATO není pouze vojenskou aliancí, ale i „novou formou kolonizace, politické a ekonomické závislosti" a vyjádřil naději, že turecký národ ze sebe dokáže strhnout „koloniální košili, kterou se mu nyní NATO snaží obléct".

Zdroj: TV Haberturk, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠéf Pirátů: Chceme jenom změnit poměry, aby odpovídaly západní Evropě   
Pridal tk Úterý 21 listopad 2017 - 06:06:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda Pirátské strany Bartoš si dal vlastní gól, když prohlásil:

"Chceme jenom změnit poměry, aby odpovídaly západní Evropě."

Piráti tedy chtějí ještě větší bídu, větší cenzuru, adopci dětí páry LGBT, krachující euro, extrémní zadlužení, nucené kvóty příjmu migrantů, islamizaci a s ní i vážné zhoršení bezpečnostní situace a pohřbení vlastních kulturních kořenů.

A také zrušení zákonné možnosti stahování autorsky chráněného obsahu z internetu pro svou vlastní osobní potřebu. Protože u nás je to povoleno a v západní Evropě je to zakázáno.

(Samozřejmě je u nás zakázána možnost vystavit autorsky chráněný obsah ke stažení.)

Jakmile se zharmonizuje naše legislativa s evropskou, čeští uživatelé internetu o tuto možnost přijdou.

To jste chtěli, voliči Pirátů? To jste rovnou mohli volit kohokoli z TOP09, ČSSD, KDU-ČSL, ODS a Zelených.

Neměli by Piráti spíše bojovat proti cenzuře na internetu, za rušení placeného internetového přístupu k informacím (věděcké články) a kulturnímu bohatství (filmy, muzika apod.)?

Neměli by Piráti spíše bojovat za svobodu internetu, svobodný přístup k internetu a svobodu politických názorů? Neměli by bojovat proti lžím zakrývaným politickou korektností?

S programem, který současní tzv. Piráti představují, se mohou rovnou přejmenovat na Zelené 2.0. Ale to by je nikdo nezvolil, že?

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzrael bombardoval v Golanech   
Pridal tk Úterý 21 listopad 2017 - 06:02:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera večer izraelská národní armáda bombardovala sídlo syrské vládní armády na Golanských výšinách.

Mluvčí izraelské armády uvedl, že střelba izraelské armády byla kvůli neustálému posilování budovy vojenskými zařízeními syrské armády v nevojenských oblastech.

Podle zprávy se izraelské zbrojní cíle nacházejí v blízkosti vesnice Druze, tedy v oblasti kontrolovanou Sýrií. Neexistují žádné zprávy o ztrátách.

Na začátku listopadu izraelská armáda, která se důsledně staví proti syrské vládě, oznámila, že pokud syrští povstalci znovu napadnou tuto vesnici, izraelská armáda bude nucena zakročit.

Golanské výšiny se nacházejí jihozápadně od Sýrie a byly obsazeny Izraelem v šestidenní válce v roce 1967.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJednání o německé vládě selhala   
Pridal tk Úterý 21 listopad 2017 - 06:00:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Němečtí svobodní demokraté včera oznámili odstoupení z jednání o německé vládě. Z německých médií vyplývá, že jednání o německé vládě krachla.
Šéf FDP Christian Lindner uvedl, že důvodem odstoupení je vzájemná nedůvěra.

Představitelka Konzervativní unie a německá kancléřka Angela Merkelová dnes na tiskové konferenci vyjádřil lítost nad odstoupením FDP z jednání o německé vládě. Uvedla, že konzervativní unie věří, že strany jsou na stejné cestě a ještě mohou dohody dosáhnout. Merkelová chce převést Německo přes tyto obtíže.

Jeden z představitelů zelených Eckard sdělil, že jednání zainteresovaných stran již dosáhla velkého pokroku. Strany mají odpovědnost za udržování dialogu.

24. září se v Německu konaly federální volby. Konzervativní unie, kterou vede Angela Merkelová, udržuje postavení největší strany parlamentu, ale potřebuje s jinými stranami vytvořit koaliční vládu. Na konci října začaly Konzervativní unie, Svobodní demokraté a Strana zelených jednání o německé vládě.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2525 sec,0.0962 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,887kB