Čtvrtek 23 listopad 2017
STEM/MARK mě výrazně poškodila svým průzkumem   
Pridal tk Čtvrtek 23 listopad 2017 - 17:53:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Agentura STEM/MARK mě výrazně poškodila svým, před chvílí zveřejněným, průzkumem, do kterého mne jako jediného z oficiálních kandidátů nezařadila. Tento výzkum budou zmiňovat všechna média a ve veřejnosti tak vznikne dojem, že vůbec nekandiduji.

To, že mě některá média nezvou do debat, jako např. Deník do svého " prezidentského" vlaku, beru jako nutnou daň toho, že některá média preferují určité kandidáty a mají na to jako soukromé subjekty svým způsobem právo.

Výzkum, ve kterém však není uveden pouze jeden oficiální kandidát, je hrubé narušení všech pravidel a hraničí to s trestným činem maření voleb.

Mgr. Petr Hannig
kandidát na prezidenta ČR

http://petrhannig-rozumni.cz
https://www.facebook.com/budmehrdi/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOtevřený dopis „spasitelce“ a „moralistce“ T. Fišerové   
Pridal tk Čtvrtek 23 listopad 2017 - 17:45:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Paní Fišerová,

především se omlouvám, že jsem Vás neoslovil klasickým a z hlediska bontonu užívaným oslovením „vážená“, ale mám pro to mnoho důvodů, proč pro mne vážená nejste. Ten poslední je Váš s prominutím idiotský pokus přimět prezidenta M. Zemana k tomu, aby odstoupil z kandidátky na znovu zvolení do funkce prezidenta ČR, aby tím zachránil život nějakému pomatenému zoufalci, který se chce z fanfaronství hladovkou dobrovolně umořit k smrti, pokud se M. Zeman nerozhodne z kandidatury odstoupit.

Pokud mne neklamou sdílené informace o Vašem IQ, které by snad podle některých Vašich přátel mělo silně vybočovat z průměru (jen nevím, kterým směrem), tak by měl být předpoklad, že Vaše chápání, resp. uvažování je natolik inteligentní a rozumově standardní, že by neměly být pochyby o Vašem logickém uvažování. A přesto pochyby jsou a to velmi velké, sahající až k hranici Vašeho zdravého rozumu.

Abychom si rozuměli, paní Fišerová, jde o to, že na jednání pana Hradílka, tedy muže, o kterém je řeč výše a který se rozhodl držet hladovku v domnění, že tím přiměje prezidenta Zemana k odstoupení z kandidátky, by žena Vaší úrovně měla se naprostou samozřejmostí posoudit snahu pana Hradílka jako nemorální, neboť jde o obyčejné, nechutné a cynické, notabene nedemokratické vydírání, o snahu, která je již na první pohled nenormální a nelogická, protože již ze samé podstaty nemá šanci na úspěch. Je to totiž stejná pitomost, jako bych se já rozhodl držet hladovku s tím, že donutím SAZKU, aby vyhověla mé žádosti, že mi musí vylosovat čísla na první místo, tedy výhru, ve Sportce.

Paní Fišerová, Vy jste se k tomuto jednání pana Hradílka postavila způsobem Vám typickým: s ohromným pocitem milosrdenství a soucitu, pochopením, se slzou v oku a také se zlostí v skrytu duše, kterou chováte vůči prezidentu Zemanovi. Váš rádoby plně chápající, humánní postoj k pochybnému jednání pana Hradílka není upřímný, Vy jen jeho jednání využíváte, či lépe řečeno zneužíváte k tomu, dát M. Zemanovi znovu najevo, jak jej nenávidíte, jak jím pohrdáte a proto se veřejnosti na odiv, znovu stavíte do role Matky Terezy ve snaze jakoby o záchranu života pana Hradílka.

Jako životem zkušená žena byste snad mohla (pokud bude vůle a ta u Vás zřejmě chybí) pochopit a také usoudit, že jednání pana Hradílka nemá šanci na úspěch. Miloše Zemana znáte a dobře také víte, že není z těch, kteří se nechají vydírat, kteří nepodlehnou nějakým útlocitným obavám o život někoho, kdo naprosto a zcela nezodpovědně a nesmyslně hazarduje se svým životem.

Vy jste už ale taková, že s Vaší matkoterezovsky utrápenou vizáží se ráda veřejně stavíte do role spasitelky, moralistky, karatelky, vychovatelky a svým vystupováním se snažíte kritizovat, odsuzovat a poukazovat, jak jsou mnozí lidé morálně zkaženi, jak zvláště „někteří“ jsou nečestní, jak rozdělují národ, jak podkopávají naši demokracii, jak se snaží se změnit politické směrování na Východ zkrátka, když už se Vám možnost sama nabízí, poukázat na „špatnosti“ kterých se, podle Vás zřejmě dopouští Vámi nechtěný a nežádoucí prezident Miloš Zeman. On je totiž Váš zlý sen, samotná podstata Vaší věčné nespokojenosti.

Možná z Vás, paní Fišerová, ještě nevypršelo či nevyprchalo zklamání z neúspěchu Vaší kandidatury v poslední, resp. první přímé volbě prezidenta. Ale také dost možná je to jen Vaše osobní slabost a stálé nutkání veřejně vyjadřovat své pocity a zklamání z něčeho, co nedošlo k úplnému naplnění, což nejspíše bude Váš případ. Vaše hrátky na city, spravedlnost ,humánnost a lidská práva mohou snad uspět u Vašich blízkých přátel, nicméně pro většinu občanů jste jen trapná, zbytečně ustaraná plačka, snažící se kritikou napravovat lidské neduhy a chyby jiných.

Pravda, je to Vaše osobní věc paní Fišerová, jaké hodnoty a lidské kvality (ne)uznáváte, ale svou loajalitou a podporou nesmyslného, fanfaronského

sebeobětování pana Hradílka jste se před občany totálně ztrapnila. Poučení:

Sermo datur cunctis, animi sapientia paucis, aneb: „Řeči mají všichni, moudrost ducha jen málokteří“ (Cato).

Přeji Vám pěkné a lepší dny bez problémů, kterými stále žijete.

Jiří Baťa
23. 11. 2017
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBabišovo šťastné číslo   
Pridal tk Čtvrtek 23 listopad 2017 - 17:33:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čísla sama o sobě nelžou a nemlží, i když je politici k oběma činnostem využívají. Radek Vondráček může říkat, že by mu nevadilo, kdyby poslanci SPD (22) a komunistů (15) podpořili menšinovou vládu ANO odchodem z jednacího sálu.

Vondráčkův výrok ale představuje úhybný manévr, protože už nedodává, kde by vzal dalších osm poslanců, kteří by také museli opustit sál. ANO by pro vyslovení důvěry potřebovalo, aby odešlo 45 poslanců, SPD a komunisté jich ale mají dohromady jen 37.

Která „demokratická“ strana by se přidala k oligarchovi, extremistům a komunistům? Stejné je to s Miroslavem Kalouskem, který může mluvit o zodpovědnosti SPD, komunistů a Pirátů za menšinovou vládu ANO bez důvěry, která bude možná vládnout mnoho a mnoho měsíců. Jak by tomu ale mohly tyto tři strany zabránit?

Babiš nepotřebuje jejich 59 hlasů, aby prohrál hlasování o důvěře. Ze všech počtů začíná vystupovat jedno číslo – 122. Pokud Babiš nechce dát Vondráčkovi a Kalouskovi alespoň částečně za pravdu, musí doufat, že všech 122 poslanců za ostatní strany bude hlasovat proti jeho menšinové vládě.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponO čem se píše, ale málo (10)   
Pridal tk Čtvrtek 23 listopad 2017 - 17:20:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnešní příspěvek, který píši v odbavovací hale před odletem do ČLR, je krátkým pokračováním posledního příspěvku (9) a odpovědí na hlavní dotazy k UI, které jsem obdržel. Čtenáři znající němčinu, si mohou přečíst článek v NZZ z dnešního dne, nazvaný So trainiert Google künstliche Intelligenz.
Jestliže je již dnes možné naučit komputer rozlišovat obrazy, hlasy a písně během krátké doby, například 20 vteřin, lze předpokládat, že není daleko den, kdy ještě emocemi nevybavená UI bude schopna z ne plnohodnotné informace ve formě popisu poznat jakékoliv zvíře, ptáka nebo i člověka. V posledním příspěvku zmíněné neuronové sítě umožňují zpracovat milióny obrázků, které nejsou doposud známé komputeru, ve velice krátké době. Klíčovým problémem při zpracování je proces zevšeobecnění, pochopení podstaty zevšeobecnění komputerem, lidská nedokonalost ve spojení s tzv. lidským zdravým rozumem a v neposlední řade etika.

Představa, že způsobilá zevšeobecňovat UI, bude analyzovat v extrémně krátkém čase milióny dat nabízejících se na příklad rakovinovou buňkou, nebo tkání je bezesporu lákavá. Nejenom pro programátory, lékaře, ale i finančníky podporující tento druh výzkumu. Otázka kvality úspěchu, stejně jako produktu či služeb není ale v množství pozitivních charakteristik, vlastností a hodnocení. Naopak: kvalitu všeho určuje množství (kvantita) negativních charakteristik a vlastností. Tyto lze oproti pozitivním získat pouze použitím náročného kritického, tj. jasného myšlení. Toho je i ve vědecké obci, jak často píši, málo jako šafránu.

Dnes je potřebou si přiznat to, co si přiznávají i někteří odborníci, matematici a programátoři. Jedním z nich je Emmanuel Mogenet z výzkumného centra UI společnosti Google v Curychu: Ich kann nicht behaupten, dass wir genau wüssten, wie Generalisierung wirklich funktioniert (Nemohu tvrdit, že víme s jistotou, jak zevšeobecnění funguje). A současně dodává: Jeder Mensch hat ein Modell der Welt, Computer haben davon keine Ahnung (Každý člověk má svůj model světa, komputer nemá o něm žádné ponětí).

Na tomto místě se mi nabízí otázka spojená s článkem Umělá inteligence změní trh práce (Právo, str.9, 22.11.2017) a s tréninkovými daty. Ve výzkumném centru Google se věnuje tomuto tématu, které je spojeno s předsudky a chybami v rozlišování Fernanda Viégas, vedoucí Initiative People in AI Research (Pair). Co mám na mysli? Například hodnocení UI jednoho Afričana jako gorilu. O problému se ví, jak ho ale řešit, se (zatím) neví. Proto je nutné počítat s absolutní chybou v práci UI, minimálně do té doby, než bude vyloučena jakákoliv chyba programátora. Vyloučit chyby může ale široké, hluboké a kontextové vzdělání. Od ranního dětství, včetně programování. Jak by to neznělo cynicky. Toho je také málo, jako šafránu. Stačí se podívat obsah výuky ve školách a na univerzitách, na (malý) rozsah, (úzký) obsah příspěvků ve většině medií a s nimi spojenou etiku. Média nemají ráda složitá témata a delší popisy. Cena médií závisí od čtenosti, ta od nedostatku času a schopnosti čtenáře se opravdu věnovat tématu, věci, problému. O tom, že Nobody is perfect, se nebudu raději rozepisovat.

Všeobecně lze tvrdit, že současnou úroveň UI oslabují tzv. předsudky, tj. chyby, které nás nutí se neustále a denně ptát: Co vše může vývoj technologie způsobit? To, že mladá generace programátorů nemá strach, myslí si, že případné chyby může korigovat nebo v budoucnosti vyloučit, nemůže být v žádném případě použito jako argument k uspokojení nebo nekladení otázek, podobné té uvedené. Při tvrdé diskuzi s takto přesvědčenými o světlé budoucnosti s UI, žijícími ve světě bez pokory, kde se více myslí a méně ví, se stačí zeptat: Jak víte, že tomu tak je, nebo že tomu tak bude? Důraz kladu na sloveso, VÍTE, ne, myslíte? Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
23.11.2017


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřátelé Evropských hodnot tanečníka Jandy u tyče zase dělají divadlo: petice Zaorálkovi, že Zemana a Putina ne!   
Pridal tk Čtvrtek 23 listopad 2017 - 07:30:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Fraška kolem tanečníka Jakuba Jandy od tyče zase exceluje: nepřekvapuje jedovatá slina, že co nekydá špínu na Rusko od ďábla jest. Nejsou důležité nesmysly, které nám opět tato extremistická, nátlaková partička vnucuje. Spíše je hezké, kdo zase za "elitou" národa stojí. Naši staří známí...

Vyzýváme Ministerstvo zahraničních věcí ČR, aby iniciativu s ohledem na končící mandát prezidenta republiky iniciativu pozastavilo a o jejím dalším osudu mohla rozhodnout příští vláda s důvěrou Poslanecké sněmovny.

Signatáři:

•Luboš Dobrovský, bývalý ministr obrany, ředitel Kanceláře prezidenta republiky a velvyslanec ČR v Rusku
•Jiří Schneider, bývalý první náměstek ministra zahraničních věcí a velvyslanec ČR v Izraeli
•Petr Kolář, bývalý náměstek ministra zahraničních věcí a velvyslanec ČR v USA, Rusku, Švédsku a Irsku - Evropské hodnoty
•Pavel Fischer, bývalý politický ředitel ministerstva zahraničních věcí, poradce prezidenta a velvyslanec ČR ve Francii a Monaku
•Šimon Pánek, ředitel společnosti Člověk v tísni
•Johana Grohová, bývalá diplomatka a tisková mluvčí tří českých ministrů zahraničních věcí, seniorní analytička think-tanku Evropské hodnoty
•Petr Lang, programový ředitel, Prague Security Studies Institute
•Mikuláš Kroupa, ředitel a zakladatel Post Bellum
•Martin Putna, literární historik, Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy
•Michael Romancov, výzkumný pracovník, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy
•David Svoboda, ukrajinista a historik, Ústav pro studium totalitních režimů
•Jan Šír, výzkumný pracovník, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy
•Petruška Šustrová, překladatelka a novinářka
•Lenka Víchová, ukrajinistka a seniorní analytička think-tanku Evropské hodnoty
•Roman Joch, bývalý poradce předsedy vlády pro zahraniční politiku a lidská práva
•Alžběta Chmelařová, bývalá diplomatka ČR působící na Ukrajině a seniorní analytička think-tanku Evropské hodnoty
•Michal Horáček, spisovatel
•Marek Hilser, kandidát na prezidenta ČR

Prý to, co dělá tato partička, je demokratické. Vše ostatní, co si myslí lid, vítězové voleb či nedejbože prezident, který této partičce nepodléhá, je nedemokratické. Legrace je, že po rázném zásahu prezidenta Zemana jsou tito extremisté dezorientovaní a nevědí, jak s tím naložit.


Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPOZOR! V Římě útočí uprchlíci na ženy kvůli sexu ...   
Pridal tk Čtvrtek 23 listopad 2017 - 07:15:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Další kulturní obohacení!

V Římě znásilněná 57-letá Němka, pravděpodobně "mladíkem cizincem".

Byla nalezená v šoku, nahá, svázaná... A asi týden před tím byla napadena Finka bangladéšským "mladíkem."


Zdroj: http://roma.repubblica.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusové dokáží to, co pseudodemokratická Česká televize od roku 2000 nikdy - omluvili se a je vymalováno!   
Pridal tk Čtvrtek 23 listopad 2017 - 07:08:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Představte si, že by totéž udělala Naševaše televize s Votápkem, Kolářem či Evropskými hodnotami. Že za urážky a lži by je vyrazila a už nikdy by tam veřejně nesměli vystupovat. Jenomže my jsme ti demokrati Kalouskova typu, kdežto ti Rusové...

TV ZVEZDA se omluvila za lživý článek

Na velvyslanectví České republiky v Moskvě se dnes telefonicky obrátil zástupce ředitele TV ZVEZDA.

Hluboce se omluvil za publikaci článku o roce 1968....

Podle jeho sdělení šlo o chybu šéfredaktora, který bude potrestán důtkou.

S autorem článku již nebude TV ZVEZDA nadále spolupracovat. Článek byl z webu odstraněn.


Miloš Zeman: Vážený pane premiére, bohužel mám pro vás jeden dárek, který není tak příjemný, jak dárky obyčejně bývají. Je to kopie textu z deníku Hvězda. Tady, prosím. Napsal to nějaký blázen. Já bych se tím normálně vůbec nezabýval. Ale toto bylo zveřejněno v době mé návštěvy. Tady si to vezměte. Jde o to, že ten článek tvrdí, že v roce 1968 nebyl takzvaný demokratický socialismus s lidskou tváří ani demokratický, ani socialistický, a tvrdí také, že sovětská okupace nebyla okupací. A také, že my jsme už od dob 2. světové války jako suverénní stát dodávali do Německa zbraně, jako bychom byli Německem okupovaní. To není historik. Je to úplný nesmysl. Pane premiére, já se vždy snažím ve všech svých funkcích, ať už jako premiér, tak jako prezident, rozvíjet vzájemně výhodné vztahy. Ekonomické, a nejen ekonomické vztahy. Ale teď někteří lidé, někteří politici v Praze předkládají, abych já ukončil svoji návštěvu v Rusku kvůli tomuto textu a vrátil se domů. Já si myslím, že to nemá smysl, ale když si ten text pročtete, vy sám zjistíte, že je to ještě horší, než co řekl premiér Jaceňuk v německé televizi ARD, pokud si vzpomenete: v roce 1943 SSSR napadl Německo a po cestě okupoval Ukrajinu. To je citace bývalého ukrajinského premiéra. A tohle to je to samé. Je to urážka mého národa, mé vlasti. Pane premiére, já po vás chci, abyste veřejně řekl, že to je záležitost, která nemá nic společného s oficiální pozicí vaší vlády. Mimochodem, Hvězda je to oficiální deník ministerstva obrany, a pokud je mi známo, pan ministr Šojgu je stále vaším podřízeným.

Dmitrij Medveděv: Vážený pane prezidente, vy jste zmínil tuto publikaci nebo tento text. Zaprvé, vy jste naprosto správně řekl, že je to text, výplod jednotlivce, a jak je tady napsáno, toto je mínění tohoto člověka a je to jeho soukromá, osobní pozice, názor, který není totožný s názorem redakce tohoto telekanálu. Já jsem samozřejmě připraven toto sám potvrdit, nakolik Ruská federace, stejně jako vaše země, má různá média. Na druhou stranu, my se opravdu snažíme tyto věci sledovat, myslím tím, že my se principiálně nevměšujeme do prostředků masové komunikace. Ať už jsou to média soukromá, komerční, nebo státní. To je i případ tohoto textu, který neodráží pozici mojí vlády. Tato pozice byla zformulována už v roce 1993, v době, kdy jsme pracovali a dojednávali dvoustrannou smlouvu mezi našimi zeměmi. Tato naše pozice byla mnohokrát potvrzena nejvyššími představiteli našich zemí, včetně prezidenta Vladimira Putina, pokud se nepletu, on se v tomto smyslu vyjádřil v roce 2006. Mluvil o událostech 1968. Stejně tak se vyjadřují i všichni další oficiální představitelé, včetně mě. Co se týká vašeho citátu bývalého premiéra Jaceňuka, já bych chtěl upozornit, že tento text nenapsal bývalý premiér. Jaceňuk tehdy mluvil sám za sebe, byl to tehdy premiér země. Toto je prostě jeden z novinářů, velmi pravděpodobně má nějaké vlastní názory a pohled na věc. Upřímně řečeno, já tady nevidím nějaký postranní úmysl, co se týká data zveřejnění tohoto textu. Samozřejmě to ale nijak nezlepšuje atmosféru v době vaší návštěvy. Co se týká vaší návštěvy, já bych ještě jednou rád řekl, že vás známe právě jako člověka, který se snaží rozvíjet vzájemné vztahy mezi našimi zeměmi, oceňujeme vás za to, ceníme si vás jako politického představitele, který vystupuje v této pozici. A není to vůbec lehká pozice, když se podíváme na to, jaké jsou v současné chvíli naše vztahy s EU. A já opravdu doufám, že váš příklad bude vzorem pro utužení vzájemných vztahů mezi našimi zeměmi, mezi našimi vládami a mezi našimi národy. Já stále myslím i na ne zcela jednoduchá období naší společné historie a mám samozřejmě na mysli i události roku 1968 v Československu. Chtěl bych vás proto, pane prezidente, poprosit, abyste bral ohled především na oficiální pozici Ruské federace, jejího prezidenta, premiéra i naše další kolegy.

Zeman: Velmi dobře, pane premiére. Já velmi rád přijímám vaše oficiální veřejné prohlášení, že tento text, podle mě text blázna, jakým byl i premiér Jaceňuk, že vy nemáte vůbec nic společného s autorem tohoto článku.

Dmitrij Medveděv: O tom vůbec nepochybujte. Nic společného s autorem textu nemáme. Já se tady nechci vyjadřovat k jeho psychickému stavu ani k psychickému stavu bývalého ukrajinského premiéra, ale především vy jste slyšel naši oficiální pozici, děkuji pěkně.

Miloš Zeman: Děkuji, rozumím, doufám, že redakce Hvězdy se zamyslí.

Razance, s kterou se prezident Zeman zastal našeho státu, vyrazila pseudodemokratům Kalouskova ražení dech. Nebudou nakonec vyraženého redaktora litovat?


Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/1252-rusove-dokazi-to-co-pseudodemokraticka-ceska-televize-od-roku-2000-nikdy-omluvili-se-a-je-vymalovano
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSudetský oblíbenec Herman. Chcípající bestie ministerstva kultury ještě naposledy kopla Pražany   
Pridal tk Čtvrtek 23 listopad 2017 - 07:01:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Chcípající bestie ministerstva kultury ještě naposledy kopla Pražany. Za minulého režimu bylo v Praze postaveno několik naprosto jedinečných budov, které postupně mizí, jako by současná věrchuška všemi silami snažila smazat cokoliv, co se nehodí do její představy o minulém režimu, tvořeném baráky a ostnatými dráty.

Jednou z takových budov byl stranický hotel Praha, architektonicky naprosto jedinečný, který magistrát prodal soukromníkům, kteří jej postupně přeprodávali a vybydleli, až ten poslední jej zboural. Takovou svobodu, jako měli českoslovenští architekti tenkrát, už žádný investor svým architektům nedá. Účastnil jsem se v hotelu Praha mnoha recepcí a mohu říci, že byl opravdu postaven těmi nejlepšími a z toho nejlepšého, co ČSSR v té době měla k dispozici. Je mi ho upřímně líto.

Další takovou budovou je budova Transgasu na Vinohradské třídě, kdy ministerstvo kultury den před demisí stávající vlády zastavilo řízení o prohlášení této nádherné stavby za kulturní památku. Musím se opět ptát :PROČ? Domnívám se, že opět vadí ideologicky. Je nemyslitelné, že by tvůrčí svoboda architektů za socialismu měla volné pole. Tak jak dlouho potrvá, než v Praze zůstanou jenom prefabrikované anonymní sklobetonové paláce a moderní Praha docela ztratí svoji jedinečnost? Doufám, že nové vedení ministerstva kultury bude mít více pražský pohled na věc, než sudetský oblíbenec Herman.

Autor: Jiří Kobza

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZabíjí nás nepozorovaně herbicid glyfosát nebo genocida?   
Pridal tk Čtvrtek 23 listopad 2017 - 06:54:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jedním z bizarnějších opatření, pokud jde o zdraví a bezpečnost občanů EU, je sága společnosti Monsanto a její toxický herbicid, neboli chemický prostředek na hubení plevele Roundup, nejpoužívanější herbicid na planetě. Komise Evropské unie 25. října 2017 opět oznámila, že postrádá potřebné hlasy členských států, aby mohla schválit prodloužení platnosti licence na herbicid glyfosát na dalších deset let. Zkusí to znovu. Za tímto zdánlivě rutinním oznámením se skrývá jedna z nejžhavějších bitev o potraviny a lidské zdraví od roku 1972, kdy USA zakázaly používání postřiků smrtelnými pesticidy DDT na plodiny. Tentokrát je v sázce něco mnohem většího, než zákaz glyfosátu. Jde o budoucnost lidské plodnosti...

V červnu 2016 učinila Komise EU mizerný kompromis, kdy na 18 měsíců prodloužila v EU používání herbicidů na bázi glyfosátu, a během té doby měly vědecké studie údajně objasnit, zda je tento glyfosát karcinogenní. Stejné členské státy zablokovaly a odložily rozhodnutí, zda bude obnovena licence pro toxický glyfosát, hlavní složku herbicidu Monsanto Roundup, jak jsme toho byli svědky letos v říjnu.

V březnu 2017 zveřejnila Evropská agentura pro chemické látky (ECHA) zprávu, v níž se uvádí, že „dostupné vědecké důkazy nenaplňují kritéria, uvedená v nařízení CLP pro klasifikaci glyfosátu pro specifickou toxicitu cílového orgánu, nebo jako karcinogenu, mutagenu či pro reprodukční toxicitu“. Agentura ECHA, která má sídlo v Helsinkách, je orgán vytvořený teprve v roce 2007, jehož cílem je monitorovat bezpečné používání chemických látek a spíše zpřístupňovat informace, než provádět vlastní testy bezpečnosti chemických látek. Agentura nevypracovala žádné nezávislé studie ani testy, aby zjistila, zda je glyfosát pravděpodobný karcinogen, a Brusel a pesticidový průmysl brilantně zametly tento fakt pod koberec.

Agentura pro výzkum rakoviny (IARC) při Světové zdravotnické organizaci, která má takovou výzkumnou kompetenci, klasifikovala v březnu 2015 glyfosát jako „pravděpodobný karcinogen“.

V říjnu 2015, před uplynutím lhůty pro vypršení licence, sepsalo 47 organizací (zabývajících se oblastí životního prostředí, zdraví a rakoviny) a několik vědců a lékařů otevřený dopis komisaři EU pro zdraví Vytenisovi Andriukaitisovi, v němž je Komise vyzvána, aby zakázala glyfosát do doby, než bude vypracován kompletní vědecký posudek. Posudek, který Komise dosud používala, poskytl německý Spolkový úřad pro hodnocení rizik (BfR), a byl založen na studiích, bezpečných pro pesticidový průmysl, které úřadu BfR poskytla společnost Monsanto a další průmyslové zdroje.

Korupce EU a lidské zdraví

Stanovit prostřednictvím Evropské agentury pro chemické látky (ECHA), že glyfosát je „nekarcinogenní“, bylo zřejmou politickou lstí ze strany zkorumpované komise EU. Cílem bylo získat další podporu pro společnost a její postoj ve prospěch glyfosátu - postoj, který je výhodný pouze pro společnost Monsanto a další agrochemické producenty, avšak na úkor lidského života a zdraví.

Zdrojem tvrzení Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) a Evropské agentury pro chemické látky (ECHA), že glyfosát není karcinogenní (což je v rozporu s Mezinárodní agenturou pro výzkum rakoviny), je německý Spolkový úřad pro hodnocení rizik (BfR), odpovědný v rámci EU za hodnocení glyfosátu pro EU.

Podle stanovených předpisů EU je za karcinogenní považována taková látka, pokud dvě nezávisle prováděné studie na zvířatech vykazují zvýšený výskyt nádorů. V případě glyfosátu nejméně sedm z dvanácti takových dlouhodobých výzkumů zjistilo zvýšený výskyt nádorů.

Ve zprávě německého toxikologa Petera Clausinga se uvádí, že německý Spolkový úřad Bfr ignoroval příslušné studie o hodnocení bezpečnosti glyfosátu, vypracované úřady EU a německým úřadem, které k tomu určila EU. Toxikolog Clausing uvádí: „BfR nedokázala rozpoznat početné výskyty nádorů, neboť neuplatnila příslušné statistické testy, stanovené OECD a agenturou ECHA. Úřad BfR se namísto toho spoléhal na statistické testy, které použil průmysl…“ A zpráva německého úřadu BfR byla základem pro pozdější rozhodnutí Evropského úřadu EFSA a nyní i agentury ECHA, tedy orgánů EU, kterým byla svěřena ochrana obyvatel před nebezpečnými chemickými toxiny. Brusel si z někoho dělá blázny, avšak v sázce je něco mnohem víc, pokud jde o lidské zdraví a dokonce samotnou lidskou reprodukci.

Narušitel spermií?

Rozsah vystavení člověka a zvířat enormnímu množství herbicidů na bázi glyfosátu ve světovém potravinovém řetězci si veřejnost začíná uvědomovat jen velmi nejasně. Důvodem je obrovský vliv lobby agrochemického průmyslu kolem společností, jako jsou Monsanto, Syngenta a Bayer AG, která se brzy stane vlastníkem společnosti Monsanto. Dosud se těmto společnostem vždy podařilo využít svých finančních zdrojů a právních prostředků k tomu, aby překroutily výsledky testů a získaly regulační souhlas od prokazatelně zkorumpované, společností Monsanto ovlivněné Agentury pro ochranu životního prostředí ve Washingtonu a Správy pro potraviny a léčiva.

Odtamtud se to rozšířilo i na Evropskou komisi a příslušné agentury, jako jsou EFSA a Evropská agentura pro chemické látky, a to navzdory faktu, že obyvatelstvo v drtivé většině odmítá geneticky modifikované plodiny.

Nedávná studie, publikovaná v časopise Journal of Environmental Toxicology and Pharmacology, která se vůbec neobjevila v běžných mainstreamových médiích, výrazně varuje před účinky dlouhodobého vystavení glyfosátu na zdravou produkci lidských spermií, což je otázka, která začíná být příčinou velkého poplachu v západních zemích, kde agroprůmysl používá chemické herbicidy a pesticidy v masivním měřítku.

Studie, která jednoznačně potvrzuje hlavní následné studie, zjistila účinky herbicidu na bázi glyfosátu po 8denní expozici dospělých krys, včetně „výrazného a diferenciálního projevu aromatázy u varlat“. Aromatáza je enzym, zodpovědný za klíčový krok v biosyntéze estrogenů (podle Wikipedie), který se nachází mezi jinými místy těla v mozku a v pohlavních žlázách, a je důležitým faktorem v sexuálním vývoji. Autoři dospěli k závěru, že „opakovaná expozice herbicidu by mohla změnit reprodukci savců“.

V současnosti již máme velký počet testů, nezávislých na společnosti Monsanto a dalších korupčních průmyslových zdrojích, které ve velké míře demonstrují, že vystavení lidských a živočišných druhů herbicidům na bázi glyfosátu může způsobit rakovinové nádory, ale také může poškodit lidskou sexuální reprodukci, tzn. že v budoucnosti může být ohrožen lidský druh.

Jiné testy odhalily přítomnost velkého množství glyfosátu z postřiku herbicidy u velké části obyvatelstva ve Spojených státech, kde jsou v zemědělství i na soukromých zahradách v masivních dávkách používány herbicidy Monsanto Roundup a další herbicidy na bázi glyfosátu. Kalifornská univerzita v San Francisku provedla studii vzorků moči dobrovolníků, jež měli snahu se dozvědět, zda byli vystaveni glyfosátu. Glyfosát byl zjištěn v 93% vzorcích moči, testovaných při průměrné koncentraci 3,096 dílů na miliardu (PPB). Děti měly nejvyšší úroveň, v průměru 3,586 PPB.

Nejvyšší hladiny glyfosátu byly zjištěny na americkém Západě a Středozápadě, srdci amerického agrobyznysu. Americký projekt Detox, který publikoval tuto studii, konstatuje, že „glyfosát dosud nikdy nezkoumali regulátoři nebo chemický průmysl na takové úrovni, jaké je vystavována lidská populace v USA - pod 3 mg/kg tělesné hmotnosti/den. Jedná se o obrovskou díru v procesu vyhodnocení rizika, jaké představuje glyfosát, neboť důkazy naznačují, že nízká hladina této chemikálie může narušovat hormony dokonce více, než vysoká hladina… mnoho toxických chemikálií má stejný, nebo dokonce větší vliv na naše zdraví při nízkých dávkách - tyto chemické látky jsou známé jako narušitelské hormony nebo endokrinní disruptory.“

Není to snad to, nad čím obhájci eugeniky (tj. nauka o zkvalitňování dědičného základu člověka výběrovým křížením, pozn. překl.) - jako jsou Bill Gates, George Soros, Warren Buffett, rodina Rockefellerů a nejnověji i britský princ William - jásají? Redukovat lidské stádo, aby bohatí měli více druhů divoké zvěře?

Frederick Osborn, první předseda Populační rady Jana D. Rockefellera III., a zakládající člen Americké společnosti pro eugeniku, formuloval problém obhájců eugeniky kolem Rockefellera, lidí, kteří financovali výzkum nacistické eugeniky v Berlíně poté, co byly odhaleny hrůzy nacistických vyhlazovacích táborů a nelidských experimentů v eugenice, kdy byly vyvražďovány podřadné lidské bytosti, tak jak je definovala Třetí říše.

V článku z roku 1956, publikovaném v Eugenics Review (který financoval Rockefeller), se uvádí: „Skutečný důvod, proč v některých částech získala eugenika špatnou pověst… Musíme si položit otázku, co jsme udělali špatně? Neudělali jsme nic jiného, než že jsme zhatili eugenické hnutí.“ Osborn měl připravenou odpověď: Lidé z nějakého důvodu odmítli přijmout, že jsou jen „druhořadí“ ve srovnání s Osbornem, Rockefellerem, Sangerem a jejich „nadřazenou třídou“. Jak řekl Osborn: „Ztroskotali jsme na tom, že jsme nevzali v úvahu rys, který je téměř univerzální a je velmi hluboce zakořeněný v lidské přirozenosti. Lidé prostě nejsou ochotni přijmout myšlenku, že genetická základna, na jejímž základě je zformován jejich charakter, je horší a neměla by se opakovat v příští generaci... Nepřijmou myšlenku, že jsou obecně druhořadými…“

Fakt, že společnost Monsanto, která byla založena během 1. první světové války jako součást Rockefellerovy sítě výrobců válečných chemikálií, a která až donedávna počítala s Rockefellerem na palubě, odmítla odstranit herbicid Roundup na bázi glyfosátu nebo dokonce umožnit nezávislé testování přídavných látek - které jsou „obchodním tajemstvím“, a jejichž prostřednictvím je podle některých odhadů glyfosát o 2 000% toxičtější - má více co do činění s touto dlouhodobou agendou Rockefellerovy eugeniky (vyvražďování nebo „redukování“ lidského stáda), než s korporátním ziskem. Dědeček prince Williama, princ Philip, vévoda z Edinburghu, v rozhovoru pro německou tiskovou agenturu v roce 1988 prohlásil: „V případě, že bych se znovu narodil, chtěl bych se vrátit jako smrtelný virus, abych alespoň něčím přispěl k vyřešení problému s nadměrnou populací.“ Hmmm…

William Engdahl

Killing Us Softly—Glyphosate Herbicide or Genocide? vyšel 14. listopadu 2017 na katehon.com. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2017/11/7434-zabiji-nas-nepozorovane-herbicid-glyfosat-nebo-genocida.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMZV RF zaslalo nótu francouzské vládě   
Pridal tk Čtvrtek 23 listopad 2017 - 06:32:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
MZV RF zaslalo oficiální nótu francouzské vládě v souvislosti se zadržením ruského senátora Sulejmana Kerimova v Nice. S cílem vyjasnění situace byl na MZV RF předvolán francouzský zmocněnec, sdělil ve středu předseda mezinárodního výboru Rady federace Konstantin Kosačov na zasedání komory.

„Na adresu francouzské vlády nyní zasílá MZV RF oficiální nótu, v níž se uvádí, že Kerimov je úřední osobou RF a vztahuje se na něj imunita vůči donucovacím opatřením na území jiných států," řekl Kosačov.

Dodal, že na MZV RF byl pozván francouzský zmocněnec k vyjasnění situace se zadržením Kerimova.

Člen parlamentu zdůraznil, že ruskému politikovi „do současné chvíle nebylo sděleno obvinění a nebylo přijato preventivní opatření."

Kerimov byl v pondělí zadržen francouzskou policií v Nice. Mluvčí ruského velvyslanectví sdělil RIA Novosti, že diplomaté usilují o jeho propuštění. Podle údajů médií je Kerimov podezřelý z neplacení daní ve Francii.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201711226315309-rusko-nota-francie-vlada/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2367 sec,0.0577 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,955kB