Pátek 24 listopad 2017
235 obětí útoku na mešitu v Egyptě   
Pridal tk Pátek 24 listopad 2017 - 17:40:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na 235 stoupl počet obětí útoku na mešitu na severu egyptského Sinajského poloostrova u Aríše, uvedla agentura AFP s odvoláním na egyptskou televizi. Zraněných je nejméně 130. Teroristé zaútočili během páteční polední modlitby. Nejprve odpálili trhavinu a pak začali střílet.

Místní policie uvedla, že útočníci přijeli ve čtyřech terénních vozidlech. Nejprve odpálili v mešitě dvě bomby. Po explozích, které budovu silně poškodily, začali věřící utíkat. Útočníci je kosili z automatických zbraní, uvedla agentura Al Ahrám.

„Stříleli na lidi, kteří opustili mešitu. Stříleli i na sanitky,“ řekl jeden z místních obyvatel agentuře Reuters.

Aby útočníci ztížili zásah bezpečnostních sil, zablokovali příjezdové cesty, když na nich odpálili automobily.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNULY, PROČ MLČÍTE!?   
Pridal tk Pátek 24 listopad 2017 - 08:01:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident, představitel největší demokracie světa, si potřásá vřele rukou s čínským prezidentem.

Uzavírá s Čínou obchodní dohody za spousty miliard korun.

Uznává celistvost Číny.

Ve Vietnamu přijde na to, že Vladimír Vladimírovič je celkem milý parťák. A zamyslí se nad sankcemi proti Rusku.

Svou cestu po Asii hodnotí jako úžasný úspěch. Prestiž USA prý nikdy nebyla lepší. Smyslem všech zahraničně politických akcí nynější americké vlády je sloužit zájmům amerického lidu a prosazovat jeho zájmy.

NULY a teď mi odpovězte na otázku, co udělal americký prezident DONALD TRUMP ŠPATNĚ!?

Očekával jsem demonstrace před americkým velvyslanectvím. Červené karty pro prezidenta Trumpa. Kde byl ten, co vše zná nejlépe a od všeho má pravděpodobně i klíče!! Miroslav Kalousek? Ptám se, proč nemával zuřivě vlajkou Tibetu před americkým velvyslanectvím!? Proč nelomcoval židlí se spícím knížetem, aby taky protestoval! Na kterém náměstí v Praze vřískala ta hérečka, oznamovatelka textu Štěpánová! Kde se pohoršoval Kocáb, Halík, Kraus, Pehe, Svěrák a celá ta skvadra pražské kavárny? Proč nesháníte podpisy pod petice? Proč nevedete oduševnělé projevy? Proč mlčí Moravec a všichni štvaví moderátoři na ČT a ČT24!? SPADLA VÁM BRADA, CO? Ono pustit se do amerického prezidenta to už je přeci jenom o hubu. Nemám pravdu? Anebo jste zticha proto, že vlastně Donald Trump neudělal vůbec nic špatného. Ba právě naopak! Potom by bylo vše v pořádku.

Potom ale, vy NULY, nechápu ten vřískot, když to samé a s velkým předstihem uskutečnil prezident ZEMAN! To si KALOUSEK málem vyřval hlasivky a potrhal vazy v rameni, jak zuřivě mával Tibetskou vlajkou a dožadoval se demokracie! Štěpánová byla tak rozzuřená na našeho pana prezidenta ZEMANA (demokraticky zvoleného většinou hlasů) že málem praskla vzteky! A televize se mi málem rozskočila, kolik útoků na prezidenta v ní bylo.

A přitom náš pan prezident udělal to samé co ten americký. Sloužil zájmům českého lidu a prosazoval jeho zájmy.(Zájmy většiny, né nul.) A s velkým předstihem před americkým.

NULY, JE MI VÁS OPRAVDU LÍTO! Začíná mrznout a mě vrtá hlavou, do které řiti se na zimu asi zavrtáte. Do té ruské nechcete, německá je plná migrantů. Tam byste se nevešly. Do americké s takovými názory co máte, vás pravděpodobně nepustí.

Bude to pro vás asi těžká volba.

VLADIMÍR JANDA

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZemanova cesta do Ruska a akce globalistů   
Pridal tk Pátek 24 listopad 2017 - 07:21:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Premiérka Mayová vystoupila opět ostře proti Rusku a jeho údajnému ovlivňování voleb v západních zemích. Je viděl obrovský strach z propíchnutí informační bubliny, kterou vytvořily vládnoucí elity na celém Západě. Tento strach je spíše hypotetický, skutečné informace o aktivitách Ruska nejsou dokázané, spíše se operuje s možnostmi, které dnešní informační technika umožňuje. Rusko je otloukánek, na kterého se všechno svede, ale strach má obecnější charakter, totéž, co se přičítá Putinovi, může přece dělat kdokoliv, když jsou metody známé a otevřené.

Naopak prezidentu Zemanovi Rusko nevadí. Opět jede za Putinem, se kterým se setká v Soči a dokonce se má setkat s Gorbačovam. Sbírá body před volbami a lednu uvidíme, jak mu to prospěje. Vidíme, že nejen v Evropě, ale i nás je národ rozdělen, to není samozřejmě jen náhledem na Rusko, ale příčiny jsou hlubší.

Informační vílka proti Rusku je toho jenom jakýmsi obrazem, jakýmsi vnějším projevem. Na Rusko je možno si dovolit plivnout, dokonce je to v módě (kdo neplive, není správný Evropan), horší by bylo plivnout na Mohameda, za to se už dnes v Evropě trestá, pokud nepotrestá zákon, potrestají muslimové samotní. Putin musí být zničen, ne proto, že by byl komunistický nebo diktátorský, to samo o sobě dnes nikomu nevadí, ale proto že je konzervativní a je ideovým spojencem přirozených konzervativců v evropské civilizaci.

Poslední revoluce

Pokud chceme pochopit podstatu současných událostí, pokládám za důležité se zamyslet nad genezí oněch dvou skupin, které proti sobě vystupují na domácím kolbišti a zatahují do toho okolní státy. Vidíme nejradikálněji v Polsku a Maďarsku, že reakce na světový globalizační vývoj vede k jakémusi národnímu konzervatismu. Podobný zápas vede i Trump.

Každá doba má svoje pokrokáře a konzervativce. V podstatě se mění jen ideová náplň těchto směrů a pochopit ji, je klíčem k pochopení dilematu doby. Pokrokáři bojují, vedou války, dělají revoluce. Konzervativci hájí současný stav a dejme tomu hodnoty běžného života, který je ohrožen revolucí. Pokrokáři se nemusí nutně rekrutovat z bývalých pokrokářů a konzervativci z bývalých konzervativců. Může to být úplně naopak. Dnes pokrokáři ovládli establishment a konzervativní lid se bouří. Spouštěcím momentem této bouře je migrační krize, která vytrhla konzervativce z šedé zóny a vzbudila u nich obranné reakce. Tyto reakce vlastní jen ten, kdo je bytostným přirozeným konzervativcem. Globalističtí odpadlíci, které budoucnost národa nezajímá, tento instinkt ztratili na školení o „evropských hodnotách“ nebo jiném vymývání mozků.

Dnes jsou pokrokáři globalistickými aktivisty, odmítli hájit historické národní zájmy, už se vznášejí ve vlnách „světového oceánu idejí“ a multikulturní existence. Charakteristickým znakem je otevřenost světu; rovnost každého s každým; rozdávání majetku, který nevlastní; život bez rodiny; obvykle též cestování, zahraniční školy a část života v zahraničí; ale hlavně odloučenost od domova a ztráta odpovědnosti za svoji zemi. Typickým příkladem globalistické revoluce je akce Antify na Národní třídě v době letošních oslav 17. listopadu: „náckové táhněte, migranti vítejte“, je přesně to, co globalisté cítí. Chtějí si uzurpovat minulost, chtějí si přivlastnit Havla a každého, kdo jen trochu byl kosmopolitní a evropeistický. Ale povšimněme si jejich jakési nezodpovědné svobody: co se stane s naší zemí, když se potopí do moře migrantů? Ale jim je to jedno, oni mají jen svobodu, nikoliv zodpovědnost, tu předali jiným, aby je za to mohli nazývat nácky.

Tuto revoluci nedělají jen mladí kosmopolité, ale tato revoluce strhuje i ty, kteří se neorientovali v tomto světě, třeba bývalé antikomunisty, kteří bojem proti komunismu ztratili vztah je svému lidu a své zemi. Emigranti se zařazují na tu nebo onu stranu, buď jsou z nich národní konzervativci, chtějí zachovat svoji někdejší vlast, nebo je pro ně globalismus východiskem z jejich komplexů. Tato revoluce není ani socialistická, ani liberální, nebo je obojí.

Staré rozdělení na levici a pravici ztrácí na významu. Konfliktní linie mezi globalisty a národními konzervativci jde napříč všemi starými stranami a hnutími. Strany konfliktu se zabarvují různými ideovými znaky svého původního smýšlení. Mnozí melou svoje staré mantry a snaží se je nějak zařadit do doby, ale ono to nejde, obvykle jsou mimo. Globalisté konzervativce někdy očerňují jako komunisty a levičáky, což je nesmysl, pomlouvačné je i označení nacionalista a xenofob. Konzervatismus v sobě obsahuje nutně sounáležitost se svým domovem. V rámci myšlení vykořeněných globalistů je taková sounáležitost nepochopitelná, protože oni znají jen náležitost k ideologii nebo ke kolektivu nějaké globalistické organizace.

Revoluce globalismu je poslední revolucí v evropské civilizaci a konzervativci hájí poslední zbytky starého evropského světa tradic, které jsou už jen částečně křesťanské, jsou liberální i sociální, jsou prostě vším tím, co Evropa zažila. Dnešní revolucionáři se už neosvobodili jenom od nějakých nadřízených struktur, ale už i od své přirozenosti, od rodin, od obce, od národa a stát je jen prostředkem k dokončení revoluce, potom se zlikviduje. Co bude potom, neví ani samotní globalisté, vědí jenom, co nebude. Je to revoluce neplodných (Merkelová a Macron bez dětí), je to osvobození od všech závazků. Žádná revoluce se nikdy nestarala o rodiny a děti, ale nikdy nedošla tak daleko v ideologii chaosu, aby rodiny přímo rozkládala a děti odmítala. Revolucionáři cítí, že po nich už nikdo nebude, utěšují se ovšem nadějí, že jejich chaos zachvátí všechny národy a vzejde nový svět. Jiné národy jim ovšem nerozumí, jejich ideály nepřijímají, ale jejich zlost a nenávist momentálně vyplivaná na symbol vzdoru Putina, signalizuje strach z následků svých nezodpovědných činů a pomsty zodpovědných.

Z této revoluce už není návratu, zatímco mladí komunističtí revolucionáři kdysi zpívali: „My jsme mládež nová, mládež Gottwaldova…“ a za dvacet let vítali Dubčeka a chtěli se VRÁTIT k demokracii, kterou likvidovali, dnešní revolucionáři se nebudou moci kam vracet.

Zeman v čele


Zeman pochopil velice dobře lidový konzervatismus. Hraje dědu z vysočiny, jakéhosi praotce Čecha, který vystoupil z lůna dějin a přichází zachránit český lid. Ví dobře, co přirození konzervativci cítí. Občas udělá nějaké hlouposti, vede zbytečný boj se vzdušnými zámky (jako je Peroutka), přežene servilnost k Číně a Rusku, nicméně je českým lidovým konzervativcem proto, že je vzdorovitý. Neskloní šíji před západními a potažmo evropskými mocenskými silami a jezdí udělovat vyznamenání ruským vojákům z druhé světové války. A to vše v dohledu celého světa a ke zlosti globalistů (a dalších jeho odpůrců, kterým je možná pouze lidsky protivný); to je provokace evokující probuzení k diskusi, kterou právě globalisté odmítají, vždyť oni mají jedinou pravdu a o té se nediskutuje.

Globalisté možná nepochopili tuto hru, možná dělají, že nepochopili, a kydají na něj svůj mediální hnůj osočujíce jej jako ruského vazala. Ale ono je to jinak. Zeman sbírá body svým vzdorem, který lidoví konzervativci cítí, svojí odvahou, svojí nezařazeností do řady plivajících a bezradných ideologů Západu. Zeman nejenom, že ucítil příležitost v této roli, on je tomu určitě oddán a stane se lidovým hrdinou, o kterém si národ bude šeptem vyprávět v budoucích dobách globalistického útlaku, totality chaosu a evropského „žaláře národů“ pod vládou šária. Ale asi se mýlí. Pokud globalisté zvítězí, nebude už žádný národ, který by si šeptal, a nebudou už žádné dějiny. Jejich revoluce je absolutní, velká říjnová byla jen přípravou konečného vítězství hlouposti nad lidským rodem.

Autor: Vlastimil Podracký

Zdroj: https://vlastimilpodracky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=635012
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPeripetie sestavování vlády   
Pridal tk Pátek 24 listopad 2017 - 07:13:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šéfové hnutí ANO včera zářili štěstím jakoby měli narozeniny. Volba předsedy Poslanecké sněmovny Vondráčka byla jejich jasným politickým úspěchem. Kromě poslanců hnutí ANO, okamurovců a komunistů, podpořili volbu Vondráčka také Piráti.

Předseda Pirátů Bartoš se správně ohradil proti tomu, aby byl zařazován do nějaké vznikající babišovské koalice. Správně řekl kritikům z řad tzv. demokratické opozice, tedy stran české pravice, že podpora vlády a podpora volby předsedy Poslanecké sněmovny jsou dvě velmi rozdílné věci.

Piráti se prostě nenechají okřikovat a budou si dělat svou politiku a to je sympatické. V těch předchozích dvou týdnech byli podrobeni tlaku ze strany hnutí ANO. A přesto si dělají svou politiku, která je velmi zdrženlivá a vycházející z jejich reálných možností a potenciálu, takže na rozdíl od někdejších Věcí veřejných prostě do vlády nechtějí.

Nicméně pokud jsem v předchozích týdnech psal, že první kolo sestavování vlády, kdy vznikne Babišova minoritní vláda, bude jen jakýmsi zahřívacím kolem, dnes vypadá situace poněkud jinak. Není sice ještě nic upečeno a nic jistého, ale přesto se zdá, že za určitých okolností, a se stále větší pravděpodobností, může Babišova minoritní vláda získat při hlasování o důvěře podporu v Poslanecké sněmovně. K tomu budou stačit hlasy komunistů a to, že Okamura a jeho lidé budou hlasovat nohama. To znamená, že v okamžiku hlasování o důvěře zůstanou mimo sněmovnu.

Pokud pravice a také sociální demokracie spoléhají na odpor občanů vůči vládě, která vznikne díky hlasům tzv. extremistických stran, zdá se, že se mýlí.

Veřejné mínění se totiž mění. Lidé především chtějí stabilní vládu, a pokud jim ji A. Babiš zajistí, tak to ve své většině vezmou. A. Babiš pokračuje v chytré taktice výzev na jednotlivé politické strany, se kterými by mohl vytvořit koaliční vládu, v prvé řadě na ODS. Aby zahájila jednání o vytvoření takové vlády, ODS ale tvrdošíjně odmítá. I to je pro Babiše velice pozitivní zpráva ve vztahu k veřejnému mínění.

On vlastně říká: „Já s nimi chci vytvořit vládu, ale oni nechtějí.“ A většina občanů se domnívá, že dala hlas stranám, aby prosazovaly jejich zájmy právě ve vládě. A pokud některé strany (s výjimkou Okamury vlastně zatím všechny) vládní účast odmítají, ženou vlastně vodu na mlýn Babišovi a de facto ospravedlňují vznik minoritní vlády podpořené hlasy anebo postojem tzv. extremistických stran.

Zatím není nic jistého, ale možnost toho, že Babišova menšinová vláda projde hlasováním o důvěře, se podstatně zvětšila. To by samozřejmě mělo značné politické důsledky i do budoucna. ODS se domnívá, že může integrovat hlasy pravice. Možná, že je tato domněnka i zčásti oprávněná a že v příštích volbách bude mít ODS o něco více než 11 %. V co ale může doufat sociální demokracie, zařazená do pelotonu osmi opozičních stran, kdy se jako opoziční nepochybně budou tvářit i Okamura a komunisté, to je obtížné si představit. .

Minimálně Okamura a Piráti budou hlasitější a viditelnější než ČSSD, takže hrát roli lídra opozice za této konstelace bude prakticky nemožné. Nezbývá tedy než doufat, že Babišův první pokus o sestavu vlády nevyjde…Ale jistota to není.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNeuvěřitelné, jak jsou naše soudy rychlé, když se proviní "bílý heterosexuální Čech". Takovou "nezávislou" justici si nechte. Poláci a Maďaři mají pravdu   
Pridal tk Pátek 24 listopad 2017 - 07:08:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Minulý týden byl odsouzen otec malé holčičky z Středních Čech k podmíněnému trestu odnětí svobody za údajné „podněcování k rasové nenávisti“. O co šlo? Tento muž umístil na Facebook (ne, nedělám si srandu!!) video, kde jeho dcera bije baseballovou pálkou v ložnici polštář a otec jí vybízí, ať si představí, že je to muslim, nebo Cikán… Jelikož je otec bílý Čech z nižších společenských vrstev, tak byl bez milosti bleskově (na poměry české justice) odsouzen….

Když v létě roku 2013 jistí Karel Goldmann/Roztočil a Tamara Moyzes oběsili v Praze za masivní účasti medií „Karikaturu Čecha“. Dostalo se jim pochvalného mručení z celého tábora „pravdy a lásky“ a tatáž justice se odmítla připadem zaobírat…

Co onu „nezávislou“ justici vedlo k tak flagrantní praxi dvojího standardu?! Skutečnost, že se jednalo v druhém případě o útok preferovaných menšin na většinu tedy bílé Čechy? Nebo snad fakt, že oba vykukové jsou menšinového (židovského) původu? Či snad to, že onen K. Goldmann je údajně násilný deviant a tedy příslušník další privilegované menšiny? Nevíme, ale to ani není v tuto chvíli důležité.

Jisté ale je, že tento dvojí standard „nezávislé“ justice je v naší zemi pomalu normou. Pro bílé Čechy a příslušníky různých menšin totiž platí zjevně různá pravidla. A opět se jedná o import z „pravdoláskou“ obdivovaného Západu, kam prý chceme „patřit“. Když například v Německu imigrant znásilní ženu, tak si odnese významně nižší trest než rodilý Němec. Když se to samé stane v Anglii, tak se mu nestane dokonce obvykle vůbec nic. Popotahovány naopak budou ony oběti…. To samé platí o Švédsku, Francii apod…

Začíná se ukazovat, že „nezávislá justice“ je nezávislá pouze na jakékoliv kontrole ze strany občanů svého státu. Jinak oddaně slouží implementaci agresivní neomarxistické agendy… To si již dobře uvědomila nová polská vláda a proto začala provádět zásadní justiční reformu: Podobné reformy jsou nyní diskutovány i v Maďarsku… Myslím, že stejnou diskusi by sme měli začít vést i u nás. Současná justice je nejenom líná, pomalá a zkorumpovaná, ale ona je i otevřeně protičeská! Nevidím důvod, proč bychom měli takovou justici mít a živit.

Autor: Martin Kohout

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZvěrstva Bruselu a Sobotkovy vlády. Smyčka se utahuje, sbohem naše republiko, vítejte bezprávní občané v bezprávné rozvojové kolonii! Zamotávají nás jako jedovatý pavouk do sítě, aby nás mohli vysát   
Pridal tk Pátek 24 listopad 2017 - 07:05:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ano! Smyčka se utahuje,sbohem naše republiko, vítejte bezprávní občané v bezprávné rozvojové kolonii!

Poznenáhlu, nenápadně. Lisabonská smlouva, Dublinské dohody, TTIP přejmenovaný na CETA, Dublin 2, Agenda 2030 (v podání Sobotkovy vlády Strategie 2030),vnucování legalizovaných imigrantů z Německa, podřízenost národních států korporacím.....

Sobotkova vláda a parlament budou v české moderní historii bezpochyby označeni za rekordmany v rozdávání české nezávislosti, kus po kuse, nenasytným nadnárodním korporacím, nekompetentním vládcům v Bruselu a za oceánem, to vše za použití světových organizací (OSN, jejich institucí a neziskovek).

Koho tento fakt doopravdy zajímá a je vlastenec, přečte si ty smlouvy a popřemýšlí o tom , do jaké pozice náš národ a stát dostaly. Jsem si jist, že z toho, co se dozví, nebude hezkých pár nocí spát. Jenže který z obyčejných občanů tato zvěrstva zaregistroval a pochopil, do jak umně spletené sítě nás postupně Sobotkova vláda a Brusel zamotávají, aby nás jako jedovatý pavouk mohli znehybnit a vysát!

Autor: Jiří Kobza

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTip na zdravou svačinu z Litoměřic   
Pridal tk Pátek 24 listopad 2017 - 06:57:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Korespondenční kolo soutěže Svačina roku s Rio Mare skončilo. Odborná porota teď vybere do 27. listopadu z více než 120 přihlášených receptů 15 finalistů. Nejlepší kuchaři a kuchařky postoupí do finálového kola, které se uskuteční 7. prosince v gastronomickém studiu Chefparade+ v Holešovicích.

Do 5. ročníku celostátní soutěže se přihlásilo 38 škol, které soutěží o ceny v hodnotě 20 000 Kč a tuňákové výrobky Rio Mare. Studenti vytvářejí originální školní svačinu pro děti, žáky a studenty. Letos se nově zapojí do výběrů nejlepších receptů veřejnost. Hlasování bude probíhat na facebookových stránkách Rio Mare.

FOTO: Tip na zdravou svačinu od studenta Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb, Litoměřice, Vojtěcha Simona, Zeleninové chipsy s tuňákoavokadovým dipem Rio Mare.

Ing. Andrea Čeřovská
Http: www.crestcom.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSyrské opozice uspořádá zasedání   
Pridal tk Pátek 24 listopad 2017 - 06:40:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrské opoziční strany včera svolaly schůzi v Saúdské Arábii, aby zkoordinovaly postoj pro nové kolo jednání o syrské krizi. Schůzi společně předsedají zvláštní poslanec generálního tajemníka OSN pro syrský problém Staffan de Mistura a ministr zahraničí Saúdské Arábie Adel al-Jubeir.

Staffan de Mistura uvedl, že cílem zasedání je podpořit syrskou opozici ohledně vytvoření sjednocené delegace k účasti na syrských mírových jednáních, která se uskuteční příští týden v Ženevě.

Jubeir sdělil, že na schůzi se bude hledat spravedlivý plán řešení syrského konfliktu.

V ruském městě Soči také včera jednali o syrské otázce prezidenti Ruska, Turecka a Íránu. Po zasedání všechny tři strany prohlásily, že po letech úsilí mezinárodního společenství byly extremistické organizace v Sýrii včetně Islamského státu v podstatě zničeny.

Rusko, Turecko a Írán budou v budoucnu nadále bojovat proti těmto extremistickým organizacím v Sýrii. Dosažené výsledky a jednání z Astany se již pomalu stávají efektivním nástrojem na podporu syrského míru a stability. Vytváření bezpečnostních zón v Sýrii značně snížuje násilí, zmírňuje humanitární krizi a tvoří podmínky pro návrat uprchlíků domů.

Prohlášení Ruska, Turecka a Íránu zdůrazňuje, že všechny politické návrhy týkající se řešení krize v Sýrii by neměly narušovat syrskou suverenitu, nezávislost, jednotu a územní celistvosti.

Všechny tři země vyzývají syrskou vládu, opoziční strany a syrské domácí zástupce k účasti na syrském národním dialogu v Soči na základě respektu zmíněné zásady.

Prohlášení také vyzvalo mezinárodní společenství k poskytnutí podpory, aby se syrská situace zmírnila a aby se podpořila stabilita země.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSýrie uvítala společné prohlášení Ruska, Turecka a Iránu   
Pridal tk Pátek 24 listopad 2017 - 06:34:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Putin včera jednal se svým tureckým a iránským protějškem v Soči o syrské krizi. Ještě tentýž den se syrské ministerstvo zahraničí pozitivně vyjádřilo o společném prohlášení Ruska, Turecka a Iránu.

Syrská vláda uvádí, že toto prohlášení vítá, protože respektuje syrskou svrchovanost, nezávislost i územní celistvost a podporuje politické úsilí, které přispívá k ukončení krvavého konfliktu v Sýrii.

Sýrie se domnívá, že schůzka mezi Ruskem, Tureckem a Iránem dosáhla velkého pokroku. Všechny tři strany dosáhly shody v boji proti terorismu, základních principech politického procesu, ústavním ustanovení, uspořádání parlamentních voleb a v dalších otázkách.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecký premiér: Pásmo a Stezka je příkladem úzkých obchodních vztahů   
Pridal tk Pátek 24 listopad 2017 - 06:32:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký premiér Binali Yildirim včera uvedl, že návrh hospodářské zóny podél Hedvábné stezky a podél Nové námořní hedvábné stezky je příkladem úzkých obchodních vztahů, díky nimž se Asie opět stává centrem světových obchodních a hospodářských dění.

Yildirim na účasti 10. plenární zasedání Asijského parlamentního shromáždění uvedl, že Turecko věnuje velkou pozornost tomuto projektu a návrhu, který přispěje k oživení Hedvábné stezky a k regionálnímu a světovému míru.

Yildirim vyzval členské země Asijského parlamentního shromáždění k posílení spolupráce. Asijské parlamentní shromáždění bylo založeno v listopadu 2006 v íránském hlavním městě Teheránu. Cílem shromáždění je poskytovat fóra, vzájemné výměny, zlepšovat přátelství pro poslance zemí v Asii a Pacifiku a podporovat mír a rozvoj tohoto regionu i celého světa.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2895 sec,0.0861 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,040kB