Neděle 26 listopad 2017
Paní Vágnerová nechápe – a moc se zlobí   
Pridal tk Neděle 26 listopad 2017 - 17:49:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nechápe téměř nic. Nechápe, jak si mohla sněmovna dovolit tak příšernou drzost a nezvolit za svého místopředsedu předsedu druhé nejsilnější strany ODS Fialu (to slovo DRUHÉ opakovala několikrát, třebaže dobře ví, že rozdíl výsledku mezi první a druhou stranou činí zhruba dvacet procent, takže druhá je v tomto případě cosi ještě míň než jednooká mezi slepými, ale zato to pro méně informované dobře zní). A už vůbec, ale vůbec nechápe, proč by tento předseda ODS (myšleno takovýto přece velký pán), měl jako předseda DRUHÉ nejsilnější strany ve sněmovně za někým chodit a žádat jej při volbě místopředsedů o podporu. Takovýto požadavek je přece opovážlivost, kterou ona už opravdu nechápe. Nechápe z toho, co se ve sněmovně v tomto povolebním čase odehrává, fakticky vůbec nic, a nad celým podle ní naprosto katastrofálním povolebním děním pohazuje nechápavě i nevěřícně hlavou. Nechápe taky to, že národ i vláda dosud nepochopili, že to, co se v těchto dnech ve sněmovně děje, je nejhrozivějším popřením našeho demokratického vývoje od 17. listopadu 1989, a že by se tedy proti takovémuto vývoji mělo cosi dělat.

Takto všestranně tedy paní Wagnerová v nedělních Otázkách Václava Moravce nechápe, a posluchači je jasné, že v prvé řadě nechápe, jak lidé ve volbách volili, a hlavně - jak historicky nezapomenutelně zametli s tzv. naší autentickou pravicí. Tohle jí de facto vyplavuje žluč z těla, tohle nechápe, nad tím se nejpřednostněji zlobí, a celým svým vystoupením dává najevo, jak hluboce jsme ji, my voliči, svou volbou zklamali.

Prostě nás nechápe. A my, když ji vidíme i slyšíme, jak argumentuje, zase nechápeme ji. Nechápeme, jak se osoba s takovýmto pochybným smyslem pro spravedlnost mohla kdy stát soudkyní Ústavního soudu, ve kterém by přece měli zasedat ti nejspravedlivější ze spravedlivých.

A nechápeme ani složení sestavy, která v uvedených nedělních Otázkách V.M.zasedala. Zatímco volby dopadly v poměru autentická pravice ku zbytku politického spektra v poměru 30 ku 70 procentům, u stolu Václava Moravce seděli reprezentanti autentické pravice (Wagnerová, Lebeda a Moravec), k jedinému reprezentantu zbytku politického spektra (Vondráček), v poměru 75 ku 25 procentům. Tedy téměř přesně obráceně, než jak by tomu vzhledem k současnému politickému rozložení sil v zemi mělo být.

Ještě štěstí, že aspoň tohle bývalá někdejší soudkyně Ústavního soudu a dnešní senátorka paní Wagnerová bude chápat s naprostým souhlasem a porozuměním.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStát řízený organizovaným zločinem: Babiš, Šlachta, Bradáčová   
Pridal tk Neděle 26 listopad 2017 - 07:44:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Z České republiky se právě stává unikát: jediná země v Evropě, kde bude premiérem mafiánský boss. Dokonce mafián cizinec ze Slovenska. Tunelář Andrej Babiš zcela prorostl českým státem a ekonomikou díky policejnímu krytí. Díky křivým policistům z ÚOOZ (Foglar, Šlachta, Černík), agentům BIS (Staněk) a křivé státní zástupkyni Bradáčové, kteří měli Babiše už dávno vyšetřovat a trestně stíhat pro korupci, podvody, zneužívání informací v obchodním styku (tzv. tunelování), ale nečinili tak. Otevřeli mu i prostor ke vstupu do politiky obskurní aférou Nagyová.

Ačkoliv se na privatizační zločiny vztahuje dvacetiletá promlčecí lhůta, na Babišovy tunelářské kauzy padá prach – podvodné ovládnutí Agrofertu padělanými listinami (1995), podvodné převzetí Lovochemie včetně nesplacení půlmiliardového bankovního úvěru (1998), zdarma holding Aliachem (Spolana Neratovice, Fatra Napajedla, Synthesia Pardubice) od premiéra Miloše Zemana (2001), Zemanova první privatizace Unipetrolu (2001), Špidlova druhá privatizace Unipetrolu, podle tvrzení polské policie Babiš rozdal na úplatcích kvůli Unipetrolu politikům v Česku a Polsku 42 milionů eur, asi 1,2 miliardy korun (2004), téměř zdarma Kostelecké uzeniny od České konsolidační agentury (2005) a další. O Babišových zločinech mainstreamová média drží omertu, ostatně jejich vlastníkem je většinou Babiš a jiní oligarchové. Chceme být mafiánským skanzenem uprostřed Evropy?

9. srpna 2015 Janek Kroupa: Policejní kontakty inženýra Babiše

Byl začátek roku 2006, krátce poté, co zemřel František Mrázek. Policie Andreje Babiše sledovala, a to byl jeden z důvodů, proč se s ním mladý detektiv (Marek Foglar z ÚOOZ, pozn.) pokoušel seznámit. Potřeboval informace. „Andrej Babiš věděl hodně a v okolí Mrázka se pohyboval,“ vzpomíná jeden z tehdejších nadřízených Marka Foglara. Foglar se s Babišem čas od času scházel a na některé schůzky s sebou bral i nadřízené. Odehrávaly se většinou v hotelích či dobrých restauracích. Jedna z nich byla například na Vyšehradě v jednom známém hotelu vedle Nuselského mostu.„Potkali jsme se na Vyšehradě. Těsně po nás na schůzku s Babišem přišel Ivan Langer. Bylo vidět, že je mu to nepříjemné, a Babiš říkal, že není dobré, abychom se viděli. Ale kdo ví, možná to naopak chtěl,“ popisuje jedno z jednání nadřízený Marka Foglara, který už dnes u policie nepracuje. Ivan Langer sám schůzky s Babišem nepopírá. „Potkávali jsme se v restauracích nebo hotelech, ano, to je možné. Považoval jsem náš vztah za přátelský,“ říká někdejší místopředseda ODS a ministr vnitra Ivan Langer. „Víte, on Andrej měl vždycky tendenci obklopovat se lidmi z policie a tajných služeb,“ dodává Langer.

11. srpna 2015 Detektiva Foglara neznám, protestuje Babiš

„Marka Foglara neznám. Je to lživá informace,“ napsal vicepremiér k informaci, že by se stýkal s detektivem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Dementoval tak hlavní spojení se zástupcem ÚOOZ, který kromě jiného podílel i na kauze Nagyová, který vedl k pádu vlády (Marek Foglar byl šéfem vyšetřovacího týmu v kauze Nagyová, pozn.). Časopisu Reportér informace o setkávání s Andrejem Babišem potvrdil jak detektiv Foglar, tak jeho tehdejší nadřízený.

Vyjádření Andreje Babiše k textu Janka Kroupy:
„Marka Foglara neznám. Je to lživá informace.“
„Odmítám, že bych se s někým z policie setkával v luxusních restauracích.“
„Tvrzení, že někdo dostal nějakou nabídku pozice v Agrofertu, je lež.“
„Tato tvrzení pana Kadlece jsou lživá. Říká je proto, aby zakryl vlastní korupční jednání.“
„Bylo to přesně naopak. Jak už vysvětluji výše v textu, vyšetřovatelé z UOOZ kontaktovali mě se žádostí o podání vysvětlení ke kauze Loricus.“
„Nikdy jsem se s panem Foglarem nepotkal. Ani coby ministr financí, ani před tím. A nikdy jsem takovou informaci magazínu Reportér nepotvrdil. Toto tvrzení ve svém článku neuvádí dokonce ani redaktor Kroupa, jak chybně píšete. Naopak píše: „Babiš vylučuje, že by se s Foglarem stýkal dodnes. Přiznává ale, že se několikrát setkal s jeho nadřízeným Robertem Šlachtou.“
„Tady je moje emailová korespondence s redaktorem Kroupou. Z mých odpovědí je jasné, že výše uvedená tvrzení jsou lživá. S pozdravem, Andrej Babiš.“

12. září 2016 Jaroslav Kmenta: Babišovi policajti

V roce 2007, po nástupu druhé vlády premiéra Mirka Topolánka (ODS), ztratil Babiš poprvé po dlouhé době pevnou politickou pozici. Obchody začali dělat lidé jako Marek Dalík, s nimiž Babiš neměl nic společného. O vliv přišel i v bezpečnostních složkách. Na vnitro sice nastoupil jeho známý Ivan Langer, ale ten se později – pod vlivem dalších ministrů ODS – od Babiše „odklonil“. V té době skončila ve významných pozicích také celá řada lidí, které Babiš znal. Významná byla „ztráta“ Karla Randáka, který skončil v čele rozvědky, a také rozpuštění téměř kompletního vedení protikorupční policie.
Za Topolánkovy vlády to bylo vůbec poprvé, kdy se Babiš cítil ohrožen i ze strany policie. Vyšlo to najevo v roce 2008, když Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) dělal prověrku členům vedení Agrofertu. Babiš se tak o šetření své osoby dozvěděl. V dubnu 2008 to potvrdil serveru Aktuálně.cz. „Skutečnost, že mám již několik měsíců odposlouchávaný telefon, jsem slyšel z vícero zdrojů. Stejně jako fakt, že jsem byl policií zařazen mezi podezřelé ve věci vyšetřování bývalého managementu společnosti Čepro. Pokud se tyto informace potvrdí, považuji záležitost za skandální a nepřijatelnou. Šetření policie nemůže mít s Agrofertem a mou osobou nic společného,“ řekl Babiš. Policie nakonec případ odložila.

Mirek Topolánek prozradil o tři roky později, že šlo o Setuzu a Čepro. „Uráží mě, pokud někdo jako Andrej Babiš tady mluví o všelikém takém Palermu. Jen za mého působení se pokusil ukrást Setuzu a Čepro,“ řekl Topolánek v prosinci 2011 na přednášce Občanského institutu bez dalších detailů.

Majitel Agrofertu si v letech 2006 až 2009, kdy byly u moci pravicové vlády, pomalu vytvářel nové vazby v bezpečnostních složkách. O kontaktech s Foglarem z ÚOOZ už byla řeč. Babišovi bezpečnostní experti se však scházeli také s ředitelem ÚOOZ Robertem Šlachtou nebo s jeho náměstkem Ivanem Černíkem. A sám Babiš si našel cestu i k tajné službě BIS. Začal se totiž stýkat s důstojníkem BIS Martinem Staňkem z nejdůležitějšího odboru tajné služby, který se zabýval ochranou ekonomiky. Staněk o schůzkách musel psát úřední záznamy, aby nebyl v podezření, že je to jeho privátní aktivita. Proto dostal Babiš ve složkách BIS i krycí jméno. Staněk později kontakty s Babišem potvrdil. „Byly to jenom pracovní vztahy. Víc to komentovat nebudu,“ řekl. Když v roce 2015 odešel z BIS, ucházel se o zaměstnání v Agrofertu. Nejdříve měl nastoupit do bezpečnostní divize Agrofertu, pak se mluvilo o místě na ministerstvu spravedlnosti, které spadá ve vládě do sféry hnutí ANO. Ale nakonec z toho úplně sešlo.

11. října 2015 Komu ve skutečnosti slouží čeští špioni?

Dlouholetý agent BIS Martin Staněk potvrdil, že pracuje pro Andreje Babiše – nejmocnějšího politika v zemi, a navíc člověka, kterého měl v tajné službě dlouho na starosti. Uvedl to pro týdeník Respekt. Poté, co celou věc popřel samotný Babiš, bývalý důstojník prohlásil, že si vše vymyslel.

8. srpna 2016 Šlachta jde dělat pod Babiše. Kývl na post náměstka ředitele u celníků

Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta přijal nabídku na post náměstka generálního ředitele Celní správy ČR. Uvedl to v pondělí Šlachta. Podrobnosti by podle něj mělo sdělit ministerstvo financí. Podle serveru Aktuálně.cz bude Šlachta od 22. srpna zařazen na místo zástupce celního úřadu pro Pardubický kraj, od 1. září bude pověřen funkcí náměstka pro pátrání.

26. května 2017 Babišovo společenství: Šlachtovi lidé pod křídly ANO i státního zastupitelství

Marek Foglar, klíčový Šlachtův spolupracovník, koncem dubna odešel z Národní centrály proti organizovanému zločinu, která vznikla sloučením protimafiánského a protikorupčního útvaru. Foglar nastupuje jako analytik na Vrchní státní zastupitelství v Praze, což potvrdila samotná Lenka Bradáčová. „Považuji za dobrou zprávu, že tento bývalý zkušený policista bude i nadále pracovat ve prospěch státu, tedy bude i nadále zaměstnancem státní instituce, kde může uplatnit své dosavadní zkušenosti,“ uvedla. Bradáčová ho přitom zná velmi dobře z vyšetřování sporné kauzy Oleo Chemical, kterou dozoruje. Majitelé této továrny na výrobu biopaliv druhé generace Kamil Jirounek a Michal Urbánek jsou kriminalizováni od té doby, co odmítli prodat svoji firmu Agrofertu.

25. června 2012 Justice: Štěstí naproti

Není bez zajímavosti, že historicky prvním mediálně známým případem Lenky Bradáčové byla kauza převzetí společnosti Lovochemie skupinou Andreje Babiše. Byť tehdy byli policisté přesvědčeni o tom, že se současný „vůdce lidu“ Babiš dostal za hranu zákona, případ skončil pod stolem. „Kauza byla zahájena na základě trestního oznámení. Již rozběhnutou jsem ji převzala po kolegovi. Dnes po více než jedenácti letech si nepamatuji jméno oznamovatele, a jelikož byl spis postoupen, nemohu nahlédnout, abych tento údaj zjistila. V kauze jsem zrušila rozhodnutí policejního orgánu o odložení věci, pro nedůvodnost a nezákonnost. U žádného výslechu v této kauze jsem přítomna nebyla. Případ jsem musela z důvodů změny věcné příslušnosti – došlo k legislativní změně trestního řádu – postoupit na Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem. Jaký byl jeho další osud, nevím,“ reagovala Bradáčová. „Osobně jsem pana Babiše potkala jednou, a to na plese Právnické fakulty Univerzity Karlovy letos v březnu, kdy mi byl představen někým z novinářů a náš kontakt se omezil na společenské podání ruky,“ odmítá jakékoli spojení s podnikatelem žalobkyně.

Pozn.: Je jistě pozoruhodné, že Lenka Bradáčová, která byla deset let náměstkyní Krajského státního zastupitelství v Ústí nad Labem (2003 – 2012) a ignorovala severočeskou politicko-hospodářskou mafii jako Lovochemie Lovosice (Babiš), Mostecká uhelná společnost (Koláček a spol.), Setuza Ústí nad Labem (Mrázek, Pitr), Unipetrol Litvínov (Babiš), 14 miliard korun evropských dotací ukradených z ROP Severozápad v letech 2008 – 2012 (hejtmanka Vaňhová, Houska, Navrátil, Oulický, Ježek, Novák), až Ústecký kraj získal nelichotivé přízvisko „severočeské Palermo“, byl vytvořen úplně falešný mediální obraz „Cattani v sukních“ a usadili ji na Vrchním státním zastupitelství v Praze.

Autor: nwoo.org

Zdroje:

http://forum24.cz/janek-kroupa-policejni-kontakty-inzenyra-babise
https://echo24.cz/a/wd4CA/detektiva-foglara-neznam-protestuje-babis
https://echo24.cz/a/iZ6b5/vyjadreni-andreje-babise-k-textu-janka-kroupy
https://reportermagazin.cz/a/wcyHM/babisovi-policajti
https://domaci.ihned.cz/c1-64730380-agent-stanek-pry-pro-babise-nepracuje-dustojnik-bis-neprosel-detektorem-lzi-a-hleda-praci
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/411400/slachta-jde-delat-pod-babise-kyvl-na-post-namestka-reditele-u-celniku.html
http://forum24.cz/babisovo-spolecenstvi-slachtovi-lide-pod-kridly-ano-i-statniho-zastupitelstvi
http://neviditelnypes.lidovky.cz/justice-stesti-naproti-0vt-/p_spolecnost.aspx?c=A120624_163748_p_spolecnost_wag
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponExoti mezi námi   
Pridal tk Neděle 26 listopad 2017 - 07:32:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Výročí sametového „masakru“ z listopadu 89 a následného předání moci, organizované špičkami STB, skrze své tajné spolupracovníky z řad disidentů, má každoročně své osobité kouzlo. Připadne-li na období mezi parlamentními a prezidentskými volbami, jejichž výsledky, či vyhlídky přirozeně nemohly naplnit očekávání všech voličů, veřejnost se může těšit, na politické happeningy. Ty jsou opakem masopustů, protože jejich protagonisté si své masky strhávají. Elitáři, kteří se celoročně stylizují do rolí demokratů, tak mohou být aspoň jednou v roce sami sebou. Běžný člověk si nedovede představit, co to pro tyto vystresované herce svého života, poslední dobu znamená.

Stylizaci do role ctitelů principů demokracie totiž zvládnou téměř všichni autoritáři, či opinionmakeři, pokud ve volbách uspějí jejich favorité. Je-li tomu naopak, nastává krize ideologické identity. To pak jde do háje jakákoliv úcta k vítězům. Na scénu nastupuje tzv. politická korektnost, která je zejména havlistům přirozeně blízká stejně, jako performerům „stejné krevní skupiny,“ kdekoliv na světě.

Špičkoví reprezentanti elitářů, kteří zdiskreditovali Havlovy myšlenky i jeho zidealizované image, považují výsledky parlamentních voleb za prohru svých ideologických přikázání, resp. za výhru fake news. Tato samozvaná svobodomyslnější část společnosti, reprezentovaná akademiky Martinem Putnou, či Mikulášem Bekem, vnímá výsledky voleb, coby svou prohru. Tedy výhru alternativních médií produkujících dezinformace a současně výhru „lůzy,“ která takové informační výstupy považuje za důvěryhodnější, než „nedezinformace“ veřejnoprávních médií a ostatních novinářských šibalů.

Neskrývaná nenávist havlistů vůči alternativním médiím se jistě projeví v umocnění důrazu havlistického prizmatu při zprostředkování reality veřejnoprávními kolosy. To minimálně do zvolení nového, resp. staronového prezidenta republiky. Relevantní část společnosti, která disponuje kritickým myšlením, se proto má na co těšit. Zejména, když kontext každé vytržené informace ČT a ČRo, najdeme na alternativních webech. Dokonce i o počasí. Třeba i na neobvykle přesném norském webu.

Radim Hreha

Zdroj: Nová republika
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHaagský soud stíhá Američany. USA ho navrhují zničit   
Pridal tk Neděle 26 listopad 2017 - 07:15:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ještě před pár lety nebylo možné předpokládat, že ve The Wall Street Journal bude expert jedné z nejvlivnějších amerických neziskových organizací American Enterprise Institute John Bolton vyzývat k tomu, aby byl Haagský tribunál „zardoušen v kolébce“ a porovnávat ho s „bolševismem“, vůči němuž chtěl Winston Churchill použít stejného opatření.

Tak ostrá reakce byla vyvolána neobvyklou zprávou: prokurátorka Mezinárodního trestního soudu v Haagu Fatou Bensoudaová zahájila oficiální vyšetřování předpokládaných zločinů proti lidskosti a válečných zločinů spáchaných americkými vojáky a oficiálnímu osobami USA v rámci americké vojenské intervence v Afghánistánu.

Plnohodnotné mezinárodní vyšetřování deliktů amerických struktur v Afghánistánu bude značným poškozením pověsti Spojených států a vytvoří velmi nepříjemný precedent, který otráví pocit úplné beztrestnosti, s nímž si zvykli žít, pracovat a páchat zločiny američtí vojáci a příslušníci tajných služeb. V krátkodobé perspektivě jim nic nehrozí, protože vyšetřování Mezinárodního trestního soudu trvá dost dlouho. Je zřejmé, že i po ukončení vyšetřování nebudou USA vydávat své vojáky a příslušníky tajných služeb, avšak status obžalovaného ze zločinů proti lidskosti bude svého druhu terčem nakresleným na záda amerických oficiálních osob, a odjezd za hranice Spojených států se pro ně změní v nebezpečnou loterii s nejasnými právními následky. USA podepsaly, ale neratifikovaly Římský statut, který určuje jurisdikci a pravidla mezinárodního trestního soudu, a který podepsaly a ratifikovaly všechny členské země EU, což dodává soudu potřebnou váhu v systému mezinárodního práva. Americkou pozici v této otázce s úžasnou jasností zformuloval bývalý stálý zástupce USA při OSN John Bolton, který na stránkách The Wall Street Journal prohlásil, že „americká národní bezpečnost záleží ve dlouhodobé perspektivě na odmítnutí uznávat sebemenší legitimitu tohoto opovážlivého pokusu podřídit demokratické země nekontrolovatelnému zasahování Mezinárodního trestního soudu". Tento skvělý vzorek amerického říšského myšlení, podle něhož je možnost páchat beztrestně zločiny proti lidskosti zárukou americké národní bezpečnosti, nemusíme ani komentovat.

V nedávné minulosti se vyjadřovali američtí úředníci a experti o činnosti Haagského soudu mnohem pozitivněji. Barack Obama a Condoleezza Riceová dokonce vážně projednávali možnost oficiálního zapojení USA do jeho činnosti, a tedy i ratifikace Římského statutu. Mnozí američtí úředníci, vojáci a příslušníci tajných služeb snad pociťují jistou úlevu z toho, že se tak přece jen nestalo. Jak uznává již zmíněný Bolton, původně byl Mezinárodní trestní soud v Haagu zřízen jako nástroj pro potrestání politiků, jejichž akce odporovaly západním zájmům. Tuto tezi je těžko popřít — třeba jen proto, že tím nejznámějším obžalovaným v této soudní instanci byl Muammar Kaddáfí, který unikl oficiálnímu řízení v Haagu jen proto, že ho proameričtí „povstalci" zavraždili bez jakéhokoli soudního jednání.

Existuje jen jedno racionální vysvětlení přeorientace mezinárodního trestního soudu z pronásledování politiků, kteří jednali proti vůli kolektivního Západu, na stíhání zločinců, kteří slouží u americké armády nebo v CIA. Podle informace britských médií, která byla potvrzena oficiálními zdroji v Haagu, předběžné vyšetřování zločinů USA v Afghánistánu probíhalo už od roku 2006 (!). Je málo pravděpodobné, že vyšetřovatelé potřebovali těch 11 let na to, aby dospěli k závěru, že v Afghánistánu byly skutečně spáchány vážné zločiny. A to znamená, že rozhodnutí zjednat věci volný průběh bylo přijato nikoli z technických, ale z politických důvodů, přičemž ti, kdo toto rozhodnutí přijímali, si museli uvědomovat jeho následky a to, jakou odvetnou reakci vyvolá toto rozhodnutí v USA. Největší vliv na Mezinárodní trestní soud mají struktury Evropské unie, a tak vychází, že jeho protiamerický útok velmi dobře zapadá do logiky rozrůstajícího konfliktu mezi EU a Amerikou. Obžalovací verdikt, vynesený sice v nepřítomnosti, ale vyhlašující konkrétní americké úředníky a vojáky za mezinárodní zločince, bude prostě ideální podporou procesu posilování „evropské alternativy NATO" (PESCO), která byla vytvořena přičiněním Německa.

Autor: Ivan Danilov

Vyšlo: Sputniknews.com


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV DLR se vyjádřili k obsazení dvou vesnic v neutrálním pásmu na Donbasu ukrajinskou armádou   
Pridal tk Neděle 26 listopad 2017 - 07:09:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Operační velitelství neuznané Doněcké lidové republiky považuje akce ukrajinských ozbrojených sil v oblasti Horlivky a Doněcké filtrační stanice za zřeknutí se minských dohod. Novinářům to prohlásil zástupce velitele operačního velitelství DLR Eduard Basurin.

Basurin uvedl, že se ukrajinská armáda rozmístila ve stovce metrů od Doněcké filtrační stanice, odkud často docházelo k ostřelování DLR. Kromě toho 54. samostatná mechanizovaná brigáda ukrajinských ozbrojených sil za podpory nacionalistů ze 24. samostatného útočného praporu Ajdar obsadila dvě vesnice v oblasti Horlivky.

Zástupce velitele operačního velitelství se v této souvislosti obrátil k mezinárodním organizacím s žádostí zaznamenat všechny tyto skutečnosti a zastavit „rozpoutávání bojových operací" ze strany Kyjeva.

Podle něj k eskalaci situace na linie dotyku dochází kvůli výrokům kyjevských politiků. Jako příklad uvedl prohlášení tajemníka ukrajinské Rady pro národní bezpečnost a obranu Oleksandra Turčynova, podle kterého ukrajinská armáda bude zlepšovat své pozice a postupovat na území DLR a LLR.

„Právě tato prohlášení ukrajinských politiků provokují nekompetentní velení ukrajinské armády k choromyslnému jednání, kvůli kterému trpí civilní obyvatelstvo a umírají ukrajinští vojáci," uvedl Basurin.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201711256328966-dlr-obsazeni-ukrajina-armada-vesnice-neutralni-pasmo-donbas/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko se rozhodlo kolonizovat Měsíc   
Pridal tk Neděle 26 listopad 2017 - 07:05:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Moskva v blízkých letech plánuje poprvé za několik desetiletí vyslat na Měsíc další automatickou meziplanetární stanici Luna-25, uvádí Daily Express. Bulvár tvrdí, že chce Rusko prozkoumat zdroje přirozené družice Země a také chce provést její kolonizaci.

Rusko plánuje „kolonizovat" Měsíc a prozkoumat jeho nerostné bohatství v rámci poslední iniciativy stát se „supervelmocí ve vesmíru", uvádí Daily Express. Automatická meziplanetární stanice Luna-25 bude odeslána pro prozkoumání jižního pólu přirozené družice Země.

Tato sonda přistane v kráteru Boguslawsky a začne vrtat, píše se ve článku. Po více než 40 letech od své poslední měsíční mise investuje Moskva 2 miliardy rublů do stavby nového vesmírného aparátu.

Aparát bude sbírat a předávat informace na Zemi. Kosmonauti se mise účastnit nebudou, uvádí se ve článku.

Ruský prezident Vladimir Putin přikázal vedení vesmírného odvětví země provést první přistání na Měsíci v nejbližších 15 letech. Redakce připomíná, že poslední ruská měsíční mise byla vykonána v roce 1976, kdy automatická meziplanetární stanice Luna-24 vzala vzorek zeminy a vrátila se na Zemi.

Nová mise se stane náznakem navrácení Ruska jako „vesmírné velmoci", píše Daily Express.

Zdroj: Daily Express, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNeodpustitelná urážka: Turecko chce odejít z NATO   
Pridal tk Neděle 26 listopad 2017 - 07:00:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Během cvičení NATO Trident Juncture 8. - 17. listopadu v Norsku byli zakladatel Turecka Mustafa Kemal Atatürk a prezident Tayyip Erdogan označeni za nepřátele. Fotografie Atatürka byla umístěna na portál nepřátelských vůdců, zřízený ve společném vojenském centru v Norsku v kontextu simulované konfrontace.

Kromě toho jeden zaměstnanec NATO zřídil pro virtuální chat falešný účet s názvem „Recep Tayyip Erdogan“, který byl také použit v kontextu modelování situace. Ve zprávách posílaných z tohoto účtu byly použity výrazy, z nichž bylo jasné, že Erdogan je v úzkém vztahu s nepřátelskými vůdci a že s nimi spolupracuje.

Incidentu byli přítomni turečtí důstojníci, kteří se cvičení účastnili. Po takové bezprecedentní urážce Turecko odvolalo ze cvičení svých 41 vojáků.

Vedení NATO hned vzápětí přiznalo fakt incidentu, k němuž došlo, a vyjádřilo své omluvy, avšak to nijak nemění nálady panující v turecké společnosti.

V současné době v politických kruzích Turecka sílí postoje nepřátelské NATO.

Zde je vyjádření vůdce turecké strany Vatan Dogu Perinceka:

Turecko bylo cílem NATO po 68 let. NATO bylo založeno 4. dubna 1949. Turecko vstoupilo do NATO v roce 1952. Atatürk byl cílem NATO po 68 let. Atatürk je Turecko. Je proto přirozené, že je cílem NATO. V průběhu posledních cvičení deklarovalo NATO tento postoj před celým světem. NATO nezajišťuje naši nezávislost, ničí ji. NATO chce rozdělit naší vlast. NATO podkopává naše hospodářství. Z této situace proto vede jediná cesta: Turecko musí odejít z této nepřátelské organizace.

Dobře víme, že Západ rád používá symboliku a vysílá nepřímé signály. Proto velmi málo lidí uvěřilo verzi o náhodné „chybě“, jak se k ní přiznalo NATO.

Podle názoru kontradmirála Sonera Palata, tím, že kultovní osobnost Atatürka byla zařazena na nepřátelskou stranu a že i jméno prezidenta Erdogana je spojováno s nepřáteli, vyslali západní vůdci tureckému lidu jasnou zprávu:

Tureckou republiku, kterou vytvořil Atatürk, za panování Erdogana zničíme. Erdogan bude posledním prezidentem Turecka!

Turci jsou hrdý národ, který je připraven se za své zásady obětovat. Četní politici pobouření přístupem NATO volají po drastických opatřeních:

Vláda musí okamžitě svolat Velké národní shromáždění Turecka, aby přehodnotilo zákon č. 5886 z 18. února 1952 o přistoupení k NATO. Turecko musí vyhlásit, že odstupuje od Severoatlantické smlouvy.

Takovéto nálady přetrvávají v turecké společnosti delší dobu. V loňském roce po neúspěšném pokusu o státní převrat (organizovaný Západem) mnozí občané vyjádřili svoje přání zbavit se vojenské přítomnosti zahraničních sil dislokovaných na patnácti vojenských základnách NATO a Spojených států, a v první řadě letecké základny v Incirliku.

Za všeobecnou nespokojeností Turků následovaly protesty. V den republiky, který připadá na 29. října, se v Ankaře uskutečnila velká demonstrace.

Protesty probíhaly pod hesly: „Musíme ovládnout Incirlik. Ať se USA pakují, odejděme z NATO a zničme PKK, odejděme z NATO, které je nepřítelem Atatürka.“

Protesty našly širokou odezvu v domácích a zahraničních médiích.

Utku Reyhan, generální tajemník strany Vatan, prohlásil:

„V zájmu své bezpečnosti musí Turecko v první řadě vybudovat silné vztahy se svými sousedy: Íránem, Irákem a se Sýrií a s asijskými zeměmi jako je Rusko, Čína a Indie.“

Každým dnem se Turecko více více odklání od NATO a USA, které nazývají PKK/AML (v Turecku uznávanou za teroristickou organizaci) „svou pozemní silou“. Nyní je jasné, že USA otevřely proti Turecku novou frontu uvnitř NATO. Na této frontě ale Spojené státy a jejich souputníci dostanou lekci.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2017/11/7436-turecko-chce-odejit-znato.htm

An Unpardonable Insult: Turkey wants to withdraw from NATO vyšel 21. kistopadu 2017 na katehon.com. Překlad Zvědavec.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2651 sec,0.0758 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,897kB