Středa 29 listopad 2017
Ortel by Slavíka vyhrál   
Pridal tk Středa 29 listopad 2017 - 17:09:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Cenzura po Česku! Poté, co se Michal David připojil ke skupině Kabát a ve středu oznámil, že vrací svého Stříbrného slavíka, kterého získal v kategorii zpěváků, zveřejnila pořádající agentura Musica Bohemica výsledky tak, jak byly před odečtením hlasů skupině Ortel a zpěváku Tomáši Ortelovi. Podle nich mezi kapelami vyhrál Ortel a Tomáš Ortel byl mezi zpěváky druhý.

Psali jsme o této skandální situaci již dříve a vážíme si jak skupiny Kabát, tak zpěváka Michala Davida. Zato komunisty propagovaný a na výsluní žijící zpěvák Gott mlčí a tím ukázal svoji stařeckou ješitnost a chtivost stále být na výsluní za každou cenu a taktéž slavice Romka Lucie Bílá se vyjádřila, že nic vracet nebude. Její inteligence není vyzrála pochopit, že došlo k cenzuře nejhrubšího zrna.

Psali jsme o celé kauze zde: http://infokuryr.cz/news.php?item.19732

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZemanova hořká pomsta   
Pridal tk Středa 29 listopad 2017 - 12:46:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Premiér Bohuslav Sobotka se 28. října zapsal do historie tím, že nedorazil na udělování státních vyznamenání na Hradě. Dnes se do historie zapíše znovu, když demisi vlády nepřinese na Hrad osobně, ale pošle ji dopisem. Prezident Miloš Zeman v květnu prohlásil, že další ceremoniál nebude nutný, protože Sobotkovu demisi už jednou přijal (i když ji Sobotka vůbec nepodal).

Sobotka tak zjevně skončí jako (pověřený) předseda vlády 13. prosince, aniž by byl s prezidentem v jedné místnosti po dobu sedmi měsíců, s výjimkou společné návštěvy zahájení strojírenského veletrhu v Brně.

Sobotka byl také součástí prezidentova doprovodu během pietního aktu na Vítkově k výročí vzniku Československa, kde Zeman pokládal věnec, a je dost dobře možné, že to bylo naposledy, kdy se cesty těchto dvou politiků zkřížily.

Pro šestačtyřicetiletého Sobotku je to hořký a ponižující konec po 15 letech ve vysoké politice, pro pomstychtivého Zemana je to triumf. K dokonalé odplatě mu už zbývá jen zajistit své znovuzvolení.

Autor: Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„ZEMSKÁ DOMOBRANA – samostatné aktivní stmelování“   
Pridal tk Středa 29 listopad 2017 - 07:16:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vážení přátelé, kamarádky a kamarádi. Zemská domobrana nastoupila samostatnou aktivní domobraneckou cestu. Základním principem domo-obrany je příprava na obranu a ochranu našich domovů, území republiky, blízkých osob, sousedů a občanů proti různým krizovým situacím a nebezpečím této doby. Je samozřejmostí, že při naší činnosti podporujeme a budeme aktivně podporovat bezpečnostní, armádní, hasičské a další složky České republiky, včetně složek IZS a civilní ochrany, v jejich úsilí. Budeme jim k dispozici a připraveni ke spolupráci.

V tomto duchu se cvičíme a školíme, protože štěstí přeje připraveným. Zakládejte oddíly, sdružujte se s námi nebo působte samostatně, tak abyste byli připraveni. Nejen, že získáte odborné znalosti, ale také nové přátele. Je třeba více konat, „blafání“ bylo dost. Naši předkové nám předali tuto zemi, a my jsem v jejich odkaze povinni ji chránit tak, jako to dělali oni, abychom ji tak jako oni mohli předat našim synům, dcerám, vnukům a vnučkám.. Kdo jiný, než Vy, kteří jste tady doma? Jste přeci tátové, mámy, babičky a dědové.

Čím se aktuálně zabýváme?

1.Cvičíme pravidelně sebeobranu v sokolovně jedné středočeské obce.
2.Nacvičujeme možné střety s teroristy v různých prostorech a situacích.
3.Provádíme patroly (podle zásad „Bezpečnostní dobrovolník“ a dalších zákonů ČR) s vědomím a spoluprací místních orgánů veřejné správy.

Tentokrát jsme hlídkovali spolu s kolegy ze slavného historického Mělníka zvláště v jeho okrajových a odlehlých částech.

Pro Vaši inspiraci zde jsou aktivní skupiny Středočeského kraje, jako Polabská legie Brandýs nad Labem, Nemesis Mělník, Nymburští Lvi, ale nejen ty… Pod novým znakem a baretem činíme, co můžeme, dle svých sil a možností, vy můžete toto činiti též.

Trénujte také u Vás, trénujte, jak se samotné ženy mohou ubránit útoku a muži, jak mohou účinně zahnat útočníky. Nezapomínejte na znalosti z první pomoci, přežití v přírodě, samozásobení a nebuďte lhostejní ke svému okolí a aktivně se zajímejte o to co se kolem Vás děje.

Inspiraci čerpejte z našich odborných příruček:

http://www.zemskadomobrana.org/miniprirucka

I TY se můžeš přidat!

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMédiím a neziskovkám už věří pouze „svobodomyslnější“ část občanů   
Pridal tk Středa 29 listopad 2017 - 07:13:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tisku a neziskovým organizacím už věří jen necelá třetina lidí, což je zřejmě odrazem i unikátní schopnosti orientace většiny populace ve společenském dění. Schopnost kritického myšlení je totiž základní složkou imunity vůči manipulacím médií, veřejnoprávních zvláště, která se projevuje v trvalém propadu jejich důvěryhodnosti. Potvrdil to i říjnový průzkum, Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) Sociologického ústavu Akademie věd ČR, což není žádný privátní subjekt, produkující průzkumy veřejného mínění za účelem zisku.

Podle CVVM důvěra, resp. nedůvěra k mediím není statisticky významně podmíněna ani vzděláním, ani věkem, ani životní úrovní. CVVM tak zcela vyvrátil hlášky havlistických expertů, kteří považují svobodomyslnost za ctnost havlistů a jiných dřevních demokratů, s mediálním image elity.

Trvalý propad důvěryhodnosti neziskových organizací dle CVVM promítá jejich participace při řešení uprchlické krize, kterou veřejnost vnímá rozporuplně. Průzkum dále potvrdil, že církve i nadále zůstávají vnímány hůře, než byly v období před propadem souvisejícím patrně s církevními restitucemi.

Shrnuto a podtrženo, průzkum potvrdil výsledky sněmovních voleb a naznačil šance jednotlivých kandidátů v prezidentských volbách. Potvrdil rovněž celkový propad efektivnosti mediálního odvětví. Nicméně, propad důvěry zejména veřejnoprávních médií jistě nebude impulsem k jejich katarzi. Na unikátní zdroje i platy generálních ředitelů a skrze ně i zaměstnanců, stejně velkoryse ocenění členové Rady ČT, resp. Rady ČRo, jistě sahat nebudou. Důvěra ovčanů, jejichž zájmy naoko zastupují, pro ně není žádnou referencí, zejména když všichni platí koncesionářské poplatky. Ostatně stejně, jako pro většinu poslanců a senátorů.

Ideologickou očistu, coby interní impulz k zahájení naplňování ústavního poslání Českého rozhlasu a České televize beze zbytku, proto čekat nelze. V mediálních radách mají havlisté většinu a tak se můžeme těšit na další exhibice jejich opiniomakerů. Společně s presstituty z vydavatelství Economia a tzv. prestižními odborníky ze „zavedených“ neziskovek, institutů a institucí se budou společně snažit o dosažení multiplikačního efektu v rámci navrácení zbloudilých ovcí na jedinou správnou cestu. V rámci zprostředkování polibků smrti pro prezidentské kandidáty havlistů, nemohou zůstat bokem ani prohlášení zahraničních specialistů, které však ani doma většina občanů nebere vážně.

Proto budeme čelit ještě intenzivnější bezbarvé produkci zpravodajství a publicistiky ČT nebo ČRo Plus. Opravdoví i stylizovaní havlisté všech druhů, se pokusí „vařit“ dle zoufalého receptu svých totalitních předchůdců. Ti stejně jako jejich následníci nedokázali pochopit proč tak dobrá krmě lidem nechutná. Inu jakákoliv propagandistická ingredience nikdy nemůže nahradit obyčejnou, nezkreslenou, či z kontextu nevytrženou realitu.

Radim Hreha

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProkrista, neberte do vlády Stropnického! (Prosba na motivy Shakespearova Hamleta)   
Pridal tk Středa 29 listopad 2017 - 07:04:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ať z vůle přírody, ať z vůle hvězd
i kdyby jinak oplývala ctnostmi
až nadlidskými, ryzími jak milost
jen pro to jediné jméno
bude ta vláda brát úhonu u soudu veřejnosti.
A vše, co je velkého v ní i v jejich činech
tím ztratí na cti, na zrnu a zvuku
hráze rozumu a mravů to neblahé jméno strhá
a vládu zostudí ve světě i doma
a zkazí ji tak, jak špetka strusky stačí zhanobit nejčistší kov.

Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUprchlíci pořádají loupeživé nájezdy na italské obchody ...   
Pridal tk Středa 29 listopad 2017 - 06:49:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
OBCHODNÍCI SE VE SVÝCH OBCHODECH STÁLE VÍCE BOJÍ. "Jsme bezradní, soukromé bezpečnostní služby jsou drahé, v obchodě je nutné být alespoň ve dvou." Obavy ze vzrůstajícího násilí jsou stále větší, a to i díky události z pátku 3. listopadu, kdy gang nezletilých napadl prodavačky obchodu Sportime na ulici Orefici. Jak potvrdila organizace Confcommercio, zdaleka nejde o ojedinělý případ.

Luca Masoti, jeden z hlavních představitelů FederModa Confcommercio a vlastník vykradeného obchodu vypráví, že "jde o mladé delikventy, kteří jsou všem známí a dráždí obchodníky ve městě. Tito kriminálníci jdou nakupovat obchod po obchodu a doslova kradou zboží, které se jim zlíbí, od bot až po oblečení, přičemž personálu vyhrožují. A my se samozřejmě musíme bránit. V neděli 5. listopadu, jsem se například musel vzdálit, abych vyřídil objednávky, tak jsem požádal jednoho svého kamaráda, aby dohlédnul na obchod a nenechal mé zaměstnankyně samotné" a dodává, že zřejmě bude muset přijmout třetího spolupracovníka tak, aby tam nikdy nikdo nebyl sám. To vše samozřejmě něco stojí a ne každý si to může dovolit. Jde o skupinky nezletilců, ti moc dobře vědí, že na ně nikdo nemůže a mohou páchat tuto a další trestnou činnost nerušeně dál.

Zdroj: gazzettadimantova.gelocal.it
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKLDR uskutečnila novou zkoušku balistické rakety   
Pridal tk Středa 29 listopad 2017 - 06:42:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
KLDR s největší pravděpodobností provedla novou zkoušku balistické rakety, informuje agentura Yonhap s odkazem na sjednocený výbor náčelníků štábu Jižní Korei.

Podle informací ji odpálili ve středu brzy ráno východním směrem z oblasti města Pchjongsong. Jižní Korea a USA analyzují trajektorii rakety.

Dříve bylo informováno, že japonští a američtí vojáci zachytili zvýšenou radiovou aktivitu v KLDR, což je možné vyhodnotit jako přípravu ke startu rakety. Může se jednat o prověřování činnosti systémů, s jejichž pomocí raketa předává signály na zemi.

Zdroj: agentura Yonhap

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské ministerstvo zahraničí reagovalo na prohlášení NATO o S-400 pro Turecko   
Pridal tk Středa 29 listopad 2017 - 06:36:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dodávky ruských systémů S-400 do Turecka se týkají jen Moskvy a Ankary, prohlásil vedoucí Oddílu evropské spolupráce ruského ministerstva zahraničních věcí Kirill Logvinov. Tak okomentoval znepokojení aliance ohledně obchodu.

„Pokud mají naši turečtí kolegové zájem o tyto druhy zbraní, pokud jsou připraveni jednat, mají zájem o dodávky, jsme otevřeni jakékoli straně bez ohledu na členství v té či oné vojensko-politické alianci," řekl Longinov žurnalistům během Berlínské bezpečnostní konference.

Ta probíhá v německém hlavním městě 28. a 29. listopadu.

Turecký ministr obrany Nurettin Canikli nedávno ujistil, že S-400, které Moskva dodá Ankaře, neohrožují NATO.

Turecko a Rusko podepsaly kontrakt na dodávky S-400 v polovině září. Recep Tayyip Erdogan oznámil, že Ankara už poslala první splátku.

Podepsané kontrakty zkritizovali v USA, kde oznámili, že nejlepší variantou by pro Turecko byl systém protiraketové obrany kompatibilní se zbraněmi NATO. Přitom generální tajemník aliance Jens Stoltenberg poznamenal, že Ankara má právo na taková rozhodnutí.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201711286342562-rusko-ministerstvo-zahranici-odpoved-prohlaseni-nato-s-400-turecko/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Ženevě začalo nové kolo mírových jednání o Sýrii   
Pridal tk Středa 29 listopad 2017 - 06:14:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve švýcarské Ženevě dnes začalo 8. kolo mírových jednání o syrské problematice, které svolal zvláštní vyslanec generálního tajemníka OSN pro syrskou otázku Staffan De Mistura. Toto kolo mírových rozhovorů se koná v souvislosti s významnou změnou v Sýrii, navíc Rusko provedlo řadu pozitivních akcí pro vyřešení syrské otázky.

Staffan De Mistura zdůraznil, že OSN by měla hrát vedoucí úlohu v procesu politického řešení syrské otázky.

První kolo mírových rozhovorů vzniklo již v roce 2012 a Staffan De Mistura, který v roce 2014 nastoupil na post zvláštního vyslanece generálního tajemníka OSN pro syrskou otázku, svolal celkem sedm kol mírových rozhovorů, ale všechná jednání se komplikovala.

Mezinárodní společenství však nenahlíží na nové kolo mírových jednání v Ženevě optimisticky. Delegace syrské vlády na jednání v Ženevě nereagovala žádným pozitivním postojem, a přestože opozice vytvořila sjednocenou delegaci, musejí ještě zkoordinovat postavení a sjednotit svůj hlas k vnějšímu světu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2393 sec,0.0685 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,059kB