Pátek 01 prosinec 2017
Jak to bylo s Hillaryiným prodejem uranu Rusku   
Pridal tk Pátek 01 prosinec 2017 - 17:03:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve svém článku, zveřejněném na našem webu včera, to je ve středu, vyjadřuje jeho autor P.C.Roberts údiv nad tím, že neexistující a vymyšlená aféra tzv. Watergate (údajné ruské ovlivnění amerických prezidentských voleb), se vyšetřuje, zatímco aféra skutečná a doložitelná, jíž je Hillaryin prodej uranu Rusku, se nevyšetřuje. Jelikož řada čtenářů o Hillaryině prodeji uranu Rusku dříve neslyšela, připojujeme tento osvětlující komentář Neda Ruyna z tv. stanice Fox News:

Ned Ruyn: Hillary Clintonová a její utajený obchod s Rusy

Možná jste už slyšeli o skandálu, který ve Washingtonu začíná bublat. O obchodech s cizí mocností, reprezentované mnohamilionovými lobbistickými smlouvami, nabízejícími oné mocnosti nejen úplatky, ale i bezprecedentní přístup k vládním americkým agenturám včetně těch, které rozhodují o amerických přírodních zdrojích. A co když vám teď prozradím, že tou cizí mocnotí je Rusko?

Skandál říkáte? Snad. A skandál, spojený s Trumpem? Ani náhodou!
Mluvím o zpravodajském příběhu, který příhodně vzešel z letošního Svátku zesnulých, to je těsně před Halloweenem. Kdybyste se do něj chtěli ponořit hlouběji, obstarejte si knihu: Clintonovi hotově od P. Schweitzera. Zde jsou její základní fakta:

Před desíti lety, dárce Nadace manželů Clintonových, Frank Giustra, prodal svoji uranovou společnost jiné firmě, zvané Uran Jedna. Díky této koupi získala Uran Jedna vlastnictví uranových dolů v západní části USA, včetně sátu Wyoming, které představují 20% amerických uranových zásob a zhruba 10% uranu dnes v USA těženého.

V roce 2009 získala ruská nukleární agentura Rusatom ve firmě Uran Jedna 17 procentní kapitálový podíl. A o rok později, v létě 2o1o, koupila Rusatom už většinový, čili rozhodující balík akcií Uranu Jedna, čímž poskytla ruské vládě majetnický přístup k jedné pětině uranových zásob USA.

Takže: do amerického uranového trhu spustilo Rusko svou kotvu v kratším čase, než náš 16 letý mladík získá řidičský průkaz.

Ptáte se, jak je to možné? Odpověď zni: nic neobvyklého. Byli zde prostě lidé, správně motivovaní k tomu, aby takovýto obchod uzavřeli. A mezi nimi osoba nejvýznačnější: Hillary Clintonová, tehdejší ministryně zahraničí, jejíž rodinná nadace už roky shrabuje miliony od dárců, zvláště pak od těch, kteří jsou jakýmkoli způsobem spojeni s uranovým průmyslem. Některé údaje, vzešlé z médií, hovoří o tom, že z celého uvedeného obchodu mohlo do pokladny Nadace Clintonových sklouznout až čtyři miliony dolarů.

Rada na závěr: jestliže vám jakýkoli případ nedává smysl, zaměřte pozornost na tok peněz.

Vybral a přeložil Lubomír Man


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPane Fialo, pohrdáte občany České republiky, odstupte z čela ODS   
Pridal tk Pátek 01 prosinec 2017 - 12:54:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Otevřený dopis předsedovi ODS

Pane předsedo Fialo,

myslíte, že Vaše chování šaška přispívá pravicové politice?

Nelze už mlčet nad arogancí, kterou pohrdáte občany České republiky. Vážně místo urážek nejste schopen sebereflexe a veřejně se omluvit, že jste zničil ODS s paní Němcovou, byť jste dnes o čtvrt stopy větší než ministrana? Stále nechápete, proč voliči zuřili a mnozí vám, jako ODS dali hlas pouze proto, že díky podvodům České televize třeba Realisté pana Robejška neměli šanci národu sdělit, v čem jsou lepší, než vy? Nebo díky panu Klausovi?

Zkusím Vám, pane předsedo, polopaticky vysvětlit, proč jste se stali ministranou proti vítěznému ANO, a proč lidé dávali hlas panu Okamurovi a panu Babišovi, kteří by jinak tolik hlasů nedostali. Domnívám se totiž, že jste natolik politologicky vzdělán, že už asi nedokážete selsky přemýšlet.

Píši to jako pravicový, slušný volič, který však všeobecný přehled relativně má, rozumí programům stran a umí rozlišit rozhazování peněz na získání voličů od poctivé práce jiných a co se táhne mezi lidmi jako červená nit: strach a lži.

ČSSD za finanční podvody (legální, avšak volebně zločinné) tvrdě zaplatila. Oprávněně, protože kupovat si hlasy voličů za peníze, které nejsou jejich, je morální zločin. (To se vás netýká dnes, ale zítra možná ano)

ČSSD místo aby oprávněný strach z nepřizpůsobivých (viz např. Matiční) řešila, nechala raději díky Šabatové, Dienstbierovi a především parazitujícím Evropským hodnotám stylu Lidových milic sledovat slušné a poctivé občany, platící daně právě na ty, kteří ještě v životě nepracovali, ač je mnohým více jak třicet let. Pouze je ministr Chovanec učil udávat a lhát, podvádět, urážet a osočovat. A každý nesouhlasný názor či dokonce protest ze strachu nechal onálepkovat razítkem: ruský špion, podplacený Putinem. Bez důkazů, s prapodivnou BIS za zády.

A v neposlední řadě drze a arogantně premiér Sobotka oznámil 10.10.2017, že ho občan – blázen a poloblázen nezajímá, on žádá euro a rychlou podřízenost Bruselu v prvním sledu. Strana ČSSD za to byla odměněna. Jak, to asi víte.

Možná jste překvapen, zda jsem se nespletl, když píši předsedovi ODS a popisuji ČSSD.

Nespletl: všechny tyto zločiny proti svobodě a lidu vy, jako zbytek původní demokratické pravicové strany v čele s Vámi jako předsedou nejen že jste tvrdě neodsuzovali, ale v mnohém jste společně s paní Němcovou a neodbytným Kalouskem ještě posilovali. Že mají lidé na severu z nepřizpůsobivých strach? Tak je potrestáme a umlčíme, hřímala Šabatová, Chovanec a Dienstbier a vy jste s tím souhlasili.

Že mají rodiče z inkluze oprávněný strach, navíc úspěšné brzdí a pomalým nepomáhá? Jedině poslanec Klaus rázně ukazoval, co je to za hrůzu pro rodiče slušných dětí, zatímco Vy jste se schovával pod sukně paní Šabatové a inkluzním fanatikům, abyste sem tam něco zablábolil a paní Němcová hájila Evropské hodnoty. Jaké to jsou, už raději však ani nehlesne. Je to snad třetí, čtvrté či desáté pohlaví, kopulace do všech otvorů a slipové orgie na veřejnosti, ze kterých vytéká AIDS? (Dnes oficiálně: AIDS je už epidemie a přitom nedávno poslanec Svoboda jásal nad zvrácenostmi Prague Pride)

Jistě, řeknete že celá tato komunita nemá AIDS, že všichni nepřizpůsobiví nekradou. Problém je, že to nikdy nemůžeme vyvrátit, protože už je skoro trestné tyto lidi evidovat a především zařazovat.

Takže Vaše úsloví by se dalo shrnout: držte voliči demokraticky „ústa“, než vám je demokraticky uzavřeme, o což se stále silněji ministr Chovanec a jeho Lidové milice snažily. A Vy osobně jste nikdy veřejně tvrdě toto neodsoudil, nikdy jste tvrdě neoznámil, že svoboda je to, o co nám v roce 1968, 1989 ale i dnes jde. Nikoliv Vaše svoboda, ne vaše svoboda či jakási svoboda, kde svobodně můžeme psát a říkat pouze to, co nám dovolíte, jak tvrdí nějaké hybridní centrum prapodivných lustrátů.

Vážně nás (nemohu mluvit za všechny, ale většinu, kterou znám) můžete sprostě osočovat, že v případě nesouhlasu s Bruselem jsme podplacení agenti Ruska, bez důkazů, bez jasných důkazních materiálů BIS stejně tak, jako v Čepičkově éře padesátých let minulého století v případě nesouhlasu s KSČ? Tehdy to byli rozvraceči republiky, dnes zářných zítřků Bruselu. V čem je rozdíl?

Pochopte, že my, normální občané, nejsme placení agenti Kremlu.
Pochopte, že my, normální občané, nejsme pro obnovu ruského impéria.
Pochopte ale, že nechceme ani jiné impérium, pouze svobodu!
Tak nelžete!


Ale stejně tak už konečně pochopte, že nejsme ani poddaní jakési party, která prohrála ve volbách v USA a divného mírového sboru z Pentagonu, který posílá mírové bombičky do všech koutů světa. Od Vietnamu, přes Iráky, Libye, Jugoslávie, až po Sýrie. Všude tam jsou americké mírové rakety, kterými se prý brání ruské hrozbě.

Vážně si myslíte, že nejen u nás je lid tak negramotný, že nevidí další a další zabírání území raketovými základnami USA, které nám nutí, abychom je platili?

Ne, nemá cenu psát dál: byla by to obžaloba na celou knihu. Pronásledujete pana Babiše za dotace, ale ty dotace jste vymysleli vy, i když my byli proti. Dokonce pan Kalousek odmítl sdělit, kolik stojí obsluha dotací mimo OP Technická pomoc od justice po státní úředníky. Pronásledujete pana Okamuru, ale jenom proto, že se zastává slušných a poctivých občanů, platících daně, zatímco druzí se smějí a pobírají dávky. Divná to svoboda. Taková zvrácená. A jenom proto, aby nám údajný demokratický svět nevynadal, že na zloděje a příživníky (jak zajímavě dnes toto slovo opět zní) nechceme doplácet.

A poslední šaškárna s políbením prstenu byla tak trapná, že jsem musel sednout k počítači a napsat otevřený dopis, abyste společně s Kalouskem už žádnou další ostudu pravicovému voliči nedělali a společně s Bohuslavem Sobotkou odešli do dějin politického zapomnění. Za to, že na většinou slušné a poctivé občany necháte kydat hnůj a pak žebroníte i o naše hlasy místo, abyste se postavil do čela jako lídr a špínu zachytával.

A jedna rada: zarazte včas pane politologu a začněte se starat místo politikaření o občany! Pokud se budete chovat jako hloupé ministádo agresivních, uražených zbabělců, kteří neunesli svoji porážku, může se stát, že další, mimořádné volby budou referendum „občanského hnutí“, kdy i my se přidáme k volbě lidí jako je pan Babiš, abychom vaše agresívní a podlé ataky vymetli z Parlamentu. Jste menšina v celém státě, ale chováte se jak komunisti, co uchvátili absolutní moc. Od vaší České televize po neziskové organizace. Nic z toho vám nepatří, v demokracii je vláda lidu. A lid vás deleguje, nikoliv jak se někteří vyjadřují, že lid bude poslouchat politiky proti jejich vůli. Nechápete li princip demokracie, nemáte tam co pohledávat.

Pane Fialo, měl byste s Bohuslavem Sobotkou opustit politickou scénu jako první!

Petr Pokorný

Dlouholetý bývalý volič ODS, zastánce demokracie a skutečné svobody

(Odesláno 29.11.2017)

______________________________________________________________________

Pod čarou

Jsem si vědom, že pan Fiala jako paní Němcová mohou operovat s tím, že lidé kolem Evropských hodnot je volili, kroužkovali a vynesli do Parlamentu. Že mají právo zastupovat občany v Parlamentu. Že Robejškovi Realisté mandát nedostali. A mají pravdu. Teda, pouze v tom, že zastupují nátlakovou skupinu Evropských hodnot a socialistické Evropské unie. Jenomže celé je o tom, že část dnešní ODS se prezentuje jako pravicová strana zastupující svobodu a svobodné podnikání. A to je lež. To je podvod na voličích, kteří nečtou podrobně program, ale volí známé tváře a z nostalgie značku ODS. A jejím jménem nemají právo mluvit. Je to evidentní podvod na voličích a to je také hlavním spouštěčem otevřeného dopisu panu Fialovi.


Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/1279-pane-fialo-pohrdate-obcany-ceske-republiky-odstupte-z-cela-ods
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrávě jsme si do Česka pozvali imigranty   
Pridal tk Pátek 01 prosinec 2017 - 12:18:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když tiskem proběhly první titulky, že EU jedná o revizi dublinského systému, mnozí se naivně zaradovali. Vlajkovou lodí dublinského systému se totiž staly povinné kvóty na přijímání imigrantů.

Užuž to tedy na první pohled mohlo vypadat, že s kvótami je amen. To by to ovšem nebyla naše EU. Pochopitelně, že co EU může pokazit, pokazí.

Jen stručně připomeňme: Všechno to začalo v průběhu roku 2015, kdy podle dublinské dohody muselo azylové řízení proběhnout v první zemi, do které imigrant přicestoval, respektive kde byl zachycen. Tudíž pod nápor žadatelů o azyl se okamžitě dostala Itálie s Řeckem. Aby tyto nejvíce přetížené země nápor zvládly, byly zavedeny kvóty.

No a nyní se začíná vyjednávat nový systém. Jak typické, že jednání vede členka švédské Liberální lidové strany – tedy silně proevropské strany ze silně proimigračního Švédska. Nový systém se od starého má lišit především v jednom zákeřném slovíčku: kvóty na přerozdělování imigrantů mají být permanentní. Což v důsledku znamená, že žádost o azyl už nebude vyřizovat první země, kde bude imigrant zachycen, ale zadržený výtečník bude rovnou šupnut do země, kam podle kvót „má patřit“. A „pochopitelně“ – jak už to známe – za nedodržení kvót mají padat tresty. A řekněme si narovinu: Kvóty necílí na země jako Německo – samozřejmě že kvóty mají jediný smysl, totiž dostat imigranty i do těch zemí, které se jim dosud vzpěčují. Takže si to shrňme:

Cíl: Ulevit státům jako Itálie či Řecko, které kašlou na ochranu hranic, loví nelegální imigranty z moře a akceptují čluny z Afriky.

Důsledek: Přitížení zemím jako Česko nebo Slovensko, které chtějí, ale nemohou, chránit hranice a nechtějí imigranty.

Metoda: Pokutování zemí, které si chtějí chránit svou územní celistvost i svůj sociální systém, za toto úsilí.

Vedlejší efekt: Žádný dopad na země jako Německo či Skandinávie, které imigrační krizi spískaly svým prapůvodním vstřícným postojem a svou přehnanou sociální štědrostí a které imigranty dál ochotně akceptují.

Dost možná by se dalo spekulovat, že to všechno je vlastně celkem fuk, protože kvóty nemohou fungovat: Když chce imigrant dejme tomu do Německa, ale je přerozdělen do Česka, stačí „pomoct“ mu tím, že si ho decentně necháme bez dozoru, a on nám, mrška, sám do Německa přeběhne. Přesně jak to ukázal případ takzvaného „přemalovaného kravína“ – vzpomínáte ještě na ony pečlivě předvybrané syrské křesťany, kteří se u nás moc dlouho neohřáli a prchli na západ? Dokonce bychom mohli spekulovat, že nastane ještě druhý vedlejší efekt. Neboli:

Spekulativní vedlejší efekt: Kdo bude moct prchnout do Německa, prchne tam (a s kvótami si obrazně řečeno utře pozadí).

Jenomže má to dvě zásadní vady na kráse.

Tou první vadou na kráse je princip. Prostě to, že cizí země mají rozhodovat o tom, kdo bude žít na našem území. Když řeknu, že je to jak po Mnichovské dohodě, budu označena za populistu. Jenomže v čem přesně vidíte ten populismus? Nebo to snad není tak, že evropské mocnosti odhlasují, že na českém území krom Čechů mají povinně žít i Syřané, Turci a Somálci a my je máme živit?

A druhou vadou na kráse je fakt, že Bohuslav Sobotka jako jeden z posledních aktů ve funkci premiéra podepsal za Česko tzv. Evropský pilíř sociálních práv. Jde o dokument, na jehož základě se mají postupně sjednocovat sociální, zdravotní a školské systémy v celé EU. Vše by mělo směřovat k věcem jako společná výše sociálních dávek, společná inkluze. Bez ohledu na to, že naše země na to peníze prostě nemá. A hlavně – tyhle sociální „výdobytky“ už nemají být vypláceny jen občanům jednotlivých zemí, ale všem – tedy i imigrantům.

Neboli imigrant nalákaný německou štědrou politikou do Evropy, chycený v Itálii na základě její lajdácké ochrany hranic a přerozdělený na základě kvót do ČR má podpisem B. Sobotky dostat stejnou sociální dávku, jakou by dostal v Německu, takže najednou získá dost dobrý motiv u nás zůstat.

Dá se to říct i jinak: Bohuslav Sobotka na odchodu, už prakticky měsíc po volbách, kdy už jen formálně čekal na novou ustavující schůzi Poslanecké sněmovny, svým podpisem Evropského pilíře sociálních práv k nám v podstatě pozval imigranty analogicky, jako je před časem „pozvala“ Angela Merkelová do Německa. A o to, aby toto pozvání bylo důsledně využito, se nyní má postarat Dublinský systém II.

Autor: Markéta Šichtařová

Zdroj: https://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=636704
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFBI slíbilo, že prodlouží vazbu Rusů ve třetích zemích   
Pridal tk Pátek 01 prosinec 2017 - 07:32:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy se nechystají upustit od praktiky věznění Rusů ve třetích zemích v případě, že jsou jim předložena obvinění, oznámil ve čtvrtek ve Sněmovně představitelů Kongresu USA ředitel FBI Christopher Wray.

„Nemáme s Ruskem dohodu o vydávání zločinců, proto jestli zůstanou v Rusku, v USA je nejspíš neuvidíme. Ale pokud budou cestovat, budou mít problémy, protože jsou to osoby skrývající se před FBI," řekl ředitel úřadu před výborem pro národní bezpečnost Sněmovny představitelů Kongresu.

Wray rázně odpověděl na otázku o tom, že USA budou v takovém případě věznit osoby na území třetích zemí.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201711306355376-fbi-vazba-rus-treti-zeme/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína předvedla laserové dělo   
Pridal tk Pátek 01 prosinec 2017 - 07:13:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínská společnost GuoRong předvedla systém likvidace malých bezpilotních přístrojů. Výrobek nese název společnosti. Video zkoušek, během kterých je nejdříve předvedena likvidace cíle na přístroji a pak i sám dron, si lze prohlédnout na síti YouTube.

Komplet GuoRong zahrnuje radiolokátor, systém generace radiového rušení, elektrooptický modul a laserové dělo. Tato zařízení jsou na videu společnosti umístěna na dvou menších dodávkách.

Deklarovaný dosah působení radiolokačního systému je 55 km a samotné laserové dělo působí v okolí 600 metrů. Tento produkt se plánuje využívat mimo jiné na letištích.


Zdroj: YouTube, Sputniknews.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajina přichází o nezávislost   
Pridal tk Pátek 01 prosinec 2017 - 07:05:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajina přichází o svoji „subjektnost jako nezávislý stát,“ prohlásil bývalý premiér této země Anatolij Kinach v éteru televize NewsOne.

„Ukrajina přichází o svoji subjektnost jako nezávislý stát, ztrácíme části suverenity," postěžoval si.

Kinach vyslovil nespokojenost tím, že zemi diktují zvenčí, jakou má mít ústavu, formu státního řízení, sociální politiku a rozpočet. Bývalý premiér vyzval k nepřipuštění podobného vývoje událostí.

Politik rovněž poznamenal, že na Ukrajině dochází k degradaci mocenských institucí, jež se mění v způsob osobního obohacování.

Zdroj: TV NewsOne

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko pracuje na novém útočném systému Rudolf, který dokáže sestřelovat družice   
Pridal tk Pátek 01 prosinec 2017 - 06:59:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko v rámci nového státního zbrojního programu na období 2018-2027 vypracuje nový útočný systém Rudolf pro boj s družicemi. Ve čtvrtek to oznámil zástupce náčelníka 46. centrálního vědecko-výzkumného institutu ruského ministerstva obrany Oleg Ačasov.

Dříve řada obranných podniků a zástupců ruského ministerstva obrany několikrát prohlašovala, že vyvíjejí zbraně k ničení družic včetně projektu koncernu Radioelektronické technologie (KRET) Bylina. O systému Rudolf se však Ačasov na veřejnosti zmínil poprvé.

„Plánuje se konstrukce nebo dokončení konstrukce… mobilního útočného protidružicového systému Rudolf, pozemního a mobilního systému radioelektronického útoku na komunikační družice Tirada-2S a dalších systémů," vyjmenoval Ačasov perspektivní zbraně, když zpravoval Radu federace o státním vyzbrojovacím programu.

Kromě toho nový státní program zahrnuje plány na vývoj stacionárního raketového kompletu strategického určení Sarmat, víceúčelového letounu Su-35S, perspektivní hypersonické střely operačního určení, protileteckého a protiraketového systému S-500 apod.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201711306352354-rusko-prace-novy-utocny-system-rudolf-sestreleni-druzice/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBedřich Smetana: Česká píseň svobody   
Pridal tk Pátek 01 prosinec 2017 - 06:43:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tahle píseň by určitě Českého slavíka nezískala! Sluníčkáři a neziskovky z ní omdlévají a přesto je výtvorem českého hudebního genia! Píseň svobody měla původní název Sláva vlasti! (1848), později Píseň národní jednoty (1939), Sláva, sláva, prapor věje (1965).Hudba – Bedřich Smetana, text – Josef Kolář

PÍSEŇ SVOBODY

Bedřich Smetana, Josef Jiří Kolár
(skladba pro mužský sbor s doprovodem klavíru)

Sláva! Sláva! Prapor věje!
Vzhůru, Češi, Bůh nám přeje,
stůjte pevně při svém právu,
chraňte vlast a Čechů slávu!
Taký jest po vlasti hluk,
Táboritů zpěv a zvuk.

Národ pánem, národ králem,
v právu stojí neobsáhlém,
nad svým blahem, nad svým zmarem,
od cizinců nemá darem,
českou slávu, českou čest,
v Čechách Čech jen pánem jest.

Ano, v Čechách naše ráje,
naše zpěvy, naše háje,
naše děvy, naše růže,
naše hrady, naše lůže,
v Čechách Bůh a ďábel pán,
našincem má býti zván.

Kdo jest Čechem, chop se meče,
nastanou nám kruté seče,
nastanou nám doby hněvu,
hrůzy husitských zjevů.
Vzchop se, zbroj se, český lve!
Bůh nás v svatou válku zve!

Aj, hle, vizte, vlasti díky,
neústupné bojovníky,
prapor vlaje, trouby znějí,
tisícerá ústa pějí:
nepřátelům na odpor,
Svornost! Svornost – český sbor!

Svornost budiž naším heslem,
Svornost budiž naším veslem
v této bouři v tomto boji,
v tuhém zmatku pod obojí,
nepřátelům na odpor,
Svornost! Svornost – český sbor!

Kdo jest Čechem srdcem, duchem,
nejen ústy aneb sluchem,
komu Hus a Žižka platí
více nežli všichni svatí
toho chrání peklu vzdor
Svornost! Svornost – český sbor!

Bratří! Již se k vlasti znejme,
cizotě se nepoddejme,
zhoubcům stůjme na odporu
u svornosti v jednom sboru!
Jedno tělo, jedna pěst,
to náš úkol, naše čest!

V bratrském jen obcování
pokvete nám požehnání.
Svorností jen, nad převraty,
ubijeme naše katy,
ať je pohan nebo Vlám.
Nás požehnal Mistr Jan!

Svornost! Svornost! Prapor věje!
Vzhůru, Češi, Bůh nám přeje,
a stůjte pevně při svém právu,
chraňte vlast a Čechů slávu.
Nepřátelům na odpor,
Svornost! Svornost – český sbor!


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNacismus zámku Račice opět tabuizován - Tiskový průšvih ČTK   
Pridal tk Pátek 01 prosinec 2017 - 06:24:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čtenáři Český národních listů si možná vzpomenou na mou stať "Temná nacistická kapitola zámku Račice" (ČNL 22.10.2017 viz Publikace Základní řada). Tím více je zarazí zpráva ČTK v MF Dnes o prodeji a historii račického zámku. Copak nám to utajila ČTK?

Samozřejmě tu kapitolu, která je v Račicích, v regionální i celostátní literatuře a v médiích absolutně tabu již více než půlstoletí! Přece onu éru držení Račic v majetku rodu šlechticů Schoellerů. Ano, správně, těch von Schoellerů, patřících k rakouské magnátské šlechtě. Těch, kteří měli za protektorátu na své brněnské textilce v Židenicích napsáno pod obřím portrétem Hitlera heslo "Wir danken unserem Führer!" ("Děkujeme našemu Vůdci" - pozn.red.NR) Šlechtě, která držela a drží v Rakousku i v Německu obrovské majetky počínaje průmyslovými podniky a konče bankami.

Zatím co ČTK se vyžívá v informacích, že račický zámek koupila společnost e-Finance za 27 milionů od Jihomoravského kraje, a že tam společnost vybuduje luxusní residenci s multifunkčním sportovištěm a bazény, v části věnované historii zámku najdeme pouze informace o původním gotickém hradě, přebudovaném za renesance a za empíru na zámek. Ještě se dozvíme, že "před druhou světovou válkou" byl sídlem generálního štábu československé armády, ale více nic.

Zejména se nedozvíme, že důvodem umístění generálního štábu byla všeobecná mobilizace čs. armády proti Hitlerovi, a že špioni - zámečtí nacisté! ze služebnictva nacisty von Schoellera, jenž v té době dlel ve Vídni u nepřítele státu v hitlerovské Ostmarce - podali tajnou zprávu nacistům v říši. A říšští nacisté připravili letku u Kottingbrunnu, aby bombardovala zámek a Račice srovnala se zemí. To ovšem ČTK neví - a snad ani nechce vědět.

Stejně jako to, že majitel von Schoeller starší byl kutý nacista, vyznamenaný Hitlerem za hospodářské vedení Ostmarky čili okupovaného Rakouska, jenž doprovázel Hitlera i do Benátek za Mussolinim. A že jeho syn Philipp von Schoeller byl oficírem Waffen SS wehrmachtu a byl za služby nacistům vyznamenán množstvím medailí reichu i ustašovského státu. A jen z tohoto důvodu nebyla žádána restituce zámku, jako tomu naopak bylo u Schoellerovy manželky, dcery knížete Salma, která se dodnes pere se státem o Rájec a tamní majetky. Toto je ten pravý důvod tabuisace rodu Schoellerů, anebo něco jiného?

ČTK se takto vpravila opět do role vynikajícího censora dokonce doložené i historie račického zámku. A tím se dostala do pozice nelogického zpravodaje. Neosvětlila, proč měla zámek v minulosti prostějovská textilka jako rekreační středisko.

Zámek totiž nezabrali bolševici, jak to vyvolává dojem ze zkreslené a torzovité zprávy ČTK. Zámek vyvlastnila Benešova republika pro nacismus podle dekretů presidenta Budovatele a Národního shromáždění vyhláškou vyvěšenou na ONV ve Vyškově již v květnu 1945.

A ta se dodnes zachovala v archivu ve Slavkově u Brna... Stejně jako se zachoval rukopis popisující celou temnou nacistickou kapitolu račického zámku, uložený v museu Vyškovska. (Celé historii nacismu v Račicích jsem se mimo jiné věnoval ve své knize Umlčená Osvětim). Von Schoeller senior byl vysoký nacista a za služby říši dostal i arizovaný židovský majetek rodiny rytíře Gomperze z Vyškova. Ovšem mladý důstojník von Schoeller nikdy nebyl denacifikován, to již dávno zjistil například brněnský genealog dr. Stehlík v práci z roku 2003. Ani tuto informaci ČTK nezná...

Naopak Schoeller jun. byl ještě vyznamenáván Spolkovou republikou Německa - na rozdíl od otce, který strávil v Rakousku dva roky ve vazbě za nacismus. Rakousko se denacifikaci nikdy moc nevěnovalo, jak zjistil již badatel, blahoslavený Simon Wiesenthal, anebo historik E.B.Bukey. Ani toto zjevně ČTK nezná, a proto její torzo informací o novější historii račického zámku jen ohlupuje čtenáře. Žádný div. Psát o nacistické historii, která se dotýká současných tzv. restituentů, se jaksi nehodí, není-liž pravda, vyznavači politické pseudokorektnosti? Ovšem ani ČTK nemůže spoléhat na nekonečné utajování temných skvrn nacistické historie zámku Račice.

MF Dnes 28.11.2017, str.15 Račický zámek přestaví na wellness hotel. Za sto milionů.

Dr. Jiří Jaroš Nickelli,
Historicko dokumentační komise ČSBS Boskovice

Zdroj: České Národní Listy

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPražská mešita je v exekuci a je na prodej!   
Pridal tk Pátek 01 prosinec 2017 - 06:19:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Chcete si koupit mešitu? Pak máte šanci! Pražská mešita jde do dražby na základě vyhlášené exekuce. Jedná se o budovu islámského centra Alfirdaus v Praze Libni ... Vyvolávací cena je 4 666 666 korun. Muslimové odmítali zaplatit firmě Feda ocelové konstrukce s.r.o., a tato firma je za to dala k exekuci. Mešita Alfirdaus je majetkem firmy MANBEL ALKEAR s.r.o., jenž patří kuvajtským investorům. Právě na tuto společnost je vyhlášená exekuce.

Tak co? Nechcete si vydražit mešitu? Dražba bude probíhat 7 prosince 2017 ...

Autor: Lukáš Lhoťan

Zdroj: http://www.eurabia.cz/Articles/31809-prazska-mesita-je-v-exekuci-a-je-na-prodej-.aspx

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2828 sec,0.0627 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,879kB